Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) vegyszer válasza tlala (#4550) üzenetére


vegyszer
addikt

Miért lehetne hozzáadni külső partner termékét?
Attól, hogy egy a protokoll, a BMW rádiójának a jelét se lehet egy Audira rálőni...
Pedig a Bluetooth-ot mindkettő ismeri.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4552) Fityusz válasza vegyszer (#4551) üzenetére


Fityusz
tag

Sziasztok.
Van egy imilab home security 360 basic kamera nálam, de az istennek se tudom kalibrálni. A telefonon megjelenő qrkódot nem tudom vele beolvastatni. Többször volt reset, router ès telo reset is! A telefon látja az új eszközt a mi home appba.

Valakinek valami ötlet???

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#4553) vegyszer válasza Fityusz (#4552) üzenetére


vegyszer
addikt

Csak parasztos ötlet van.
Mobolon hozz létre egy wifi hotspotot azzal a névvel, és jelszóval, mint az igazi lenne. Kapcsold ki a rendes netet, párosítsd a teló (azonos nevű jelszavú) netjéhez az eszközt. Ha sikerült, és látod online, kapcsold ki a net megosztást, rootert be, és nézd meg, hogy mi történik.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4554) carpediem007 válasza KriSama (#4546) üzenetére


carpediem007
tag

Pont ez az infó kellet, hálás vagyok érte :-) már majdnem vettem egy EUs Hunor egy konnektor miatt :Y

(#4555) Fityusz válasza vegyszer (#4553) üzenetére


Fityusz
tag

Köszönöm a tippet, ma sikerült megcsinálni.

A mi home applikációban a régiót szingapúrra kell állítani.

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#4556) JrCsG


JrCsG
tag

Sziasztok!

Nem találtam egyértelmű információt:
A Mi Smart Home Hub-ból is van CN és Global verzió mint a régebbi 2-es gateway-ből? Vagy az újnál már nincs régió korlátozás?
Gondolok itt arra, hogy ha akarom kínai szerveren (kínai régiós eszközökkel) használom, de ha akarom akkor eu szerveren (eu régiós eszközökkel) is használhatom?

(#4557) Baloo27 válasza JrCsG (#4556) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Igen,van belőle CN ès global verzió is, de működik a CN verzió magyar règióval. Èn is csak azèrt vettem CN verziót,mert akciós volt bg-n.Jól működik,nem kell hozzá az orosz app,viszont magyar règióval csak 5-6 child device-t enged hozzádni,azokat amik global-kènt jelentek meg.

(#4559) JrCsG válasza Baloo27 (#4557) üzenetére


JrCsG
tag

Köszönöm, tehát semmilyen hátránya nincs, max annyi, hogy a Global alatt nincs annyi támogatott eszköz.

A magyar régiós automatizálások mennek rendesen, vagy ott is van kimaradás/késlekedés mint a CN esetén?

(#4560) Baloo27 válasza JrCsG (#4559) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Ajtónyitás èrzèkelès+magnet mount kamera automatizálas megy, illetve a bt hőmèrő+párásító is megy automatizálva,de csak akkor vegyèl kintről,ha nagyon akciós :DDD

(#4561) berygod


berygod
újonc

Tud valaki megoldást, gáz kazán termosztát kapcsolást hogy lehet meg oldani ebben a rendszerben. Milyen Sonoff kapcsolót lehetne vezérelni ami nem csak 230V-ot kapcsol! :F

(#4562) JrCsG válasza Baloo27 (#4560) üzenetére


JrCsG
tag

Úton van már kintről :B , csak közben újratervezés van folyamatban, lehet jobb lenne az eu szerveren használni az automatizálások megbízhatóbb működése miatt. Ezért is kérdeztem, hogy tudja ez is teljesértékűen az eu-t is, vagy el kell adnom és itthon vennem egyet :U

[ Szerkesztve ]

(#4563) bl4ze válasza JrCsG (#4562) üzenetére


bl4ze
veterán

mi home vevs-ben menne minden régión, nemde???

.:. bl4ze .:.

(#4564) JrCsG válasza bl4ze (#4563) üzenetére


JrCsG
tag

Ez most teljesen kínain hangzott számomra :Y

[ Szerkesztve ]

(#4565) JrCsG válasza JrCsG (#4564) üzenetére


JrCsG
tag

Google a barátom :D iOS felhasználóként sajnos nálam nem játszik.

(#4566) nemethsza válasza JrCsG (#4565) üzenetére


nemethsza
tag

Dehogynem :DD
olvass vissza!

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#4567) bl4ze válasza JrCsG (#4565) üzenetére


bl4ze
veterán

iOS , oké bocs azt nem tudtam akkor sajnos no vevs :(

.:. bl4ze .:.

(#4568) Baloo27 válasza JrCsG (#4562) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Tökéletesen működik Eu règión is.
Ha valamièrt mègsem menne, keresel egy androidos telefont, feltelepíted a vevs fèle verziót a Xiaomi Home-ból,felveszed Eu regióval az eszközeid,majd visszajelentkezel apple kèszülèkről ès minden működni fog Eu règión. Legalábbis másoknak megy apple kèszülèken így.

(#4569) nemethsza válasza Baloo27 (#4568) üzenetére


nemethsza
tag

Bingó

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#4570) bl4ze válasza Baloo27 (#4568) üzenetére


bl4ze
veterán

Jaja, ez jó ötlet ! :R

.:. bl4ze .:.

(#4571) nemethsza


nemethsza
tag

Sziasztok,
tegnap este óta a Roborock s50 charging errort jelez, takarítsam meg az érzékelőket a dockolón és a gépen is. Már szétsuvickoltam, de ugyanez :((
Vmi ötlet?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#4572) PeterPH válasza nemethsza (#4571) üzenetére


PeterPH
senior tag

Sokminden lehet, olvasd el ezt.
Nekem a PTC biztosíték csere volt a megoldás.

(#4573) nemethsza válasza PeterPH (#4572) üzenetére


nemethsza
tag

Ahhhh, szép lista :((
Nálad te cserélted a PTC-t vagy szervíz?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#4574) PeterPH válasza nemethsza (#4573) üzenetére


PeterPH
senior tag

Megoldottam magamnak.

(#4575) nemethsza válasza PeterPH (#4574) üzenetére


nemethsza
tag

Na, itt a baj... nincs meg a pillanat, hogy forrasztok. És ezzel mindenki jobban is jár :W

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#4576) Baloo27


Baloo27
aktív tag

Sziasztok! Aki használ mijia/xiaomi wall switch-et esetleg felhomályosítana,hogy ez a kapcsoló simán beköthető-e règi kapcsoló helyère? Illetve kapcsolható-e vele led gu10 fènyforrással szerelt ikea lámpa?

(#4577) ovics


ovics
aktív tag

Sziasztok,
Vacum mop c1 típusú robotporszívó csúnyán kattog (kezdeti időszakban nem).
Takarítani takarít, viszont nagyon nem egészséges a hangja. Csak a kopó alkatrészeket szedtem szét, mert még viszonylag új (3hónap), de felfigyeltem, hogy igazából ha a helyére megy akkor is kerreg. Ezzel szerintetek tudok valamit csinálni vagy gariztassam?

bocsánat, nem ide, törölhető

[ Szerkesztve ]

(#4578) m3k


m3k
csendes tag

Sziasztok!

Tervezek egy Aquara hub vásárlást Homekit kompatibilitás miatt. Arra lennék kíváncsi hogy ha ehhez a hub-hoz veszek nem aquarás érzékelőket, akkor látni fogom őket a Homekit-ben?
Köszi :R

(#4579) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Ez a smart hub már helyileg kapcsolgatja a villanyt? Nem küldi távoli szervernek a parancsot? Google home-al egyáltalán nem kommunikál?

(#4580) JrCsG válasza Baloo27 (#4568) üzenetére


JrCsG
tag

Hmm....
Ha ezt eljátszom utána is látni fogom a kínai régiós eszközök esetén is az fw update-kat, porszívó esetén a térképet és, hogy hogy állnak a kefék, szűrők stb? Illetve akkor mi lesz a kínai régiós eszközök automatizálásával? :U

(#4581) Baloo27 válasza JrCsG (#4580) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Kínai règiós magnetic cam jelzi a frissítèst, de nem hagyom neki :D BT hőmèrőket simán frissítettem vele. Automatizáció Nálam megy.
Robotporszívóm nincs, sajna ezt nem tudom.

(#4582) nemethsza válasza JrCsG (#4580) üzenetére


nemethsza
tag

Én is iPhone-t használok. Porszívónál térkép ugyanúgy megy, állapotok ugyanúgy látszanak, és az automatizálásoknál se találtam fennakadást.
Az update-ek igazából nem érdekelnek :DD

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#4583) zsírsámán válasza m3k (#4578) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Függ a Hub régiójától is, hogy mit fogad el valamint nem minden látszódik HomeKit-ben amit az aqara megeszik (pl mozgásérzékelő fényerőssége nem látszik, csak hogy van mozgás vagy nincs). Miket szeretnél feltenni, ami nem aqara?

(#4584) bl4ze


bl4ze
veterán

Sziasztok, Adott egy Xiaowei X6 350ml-es szappan adagoló, melyből kettő van itthon - eddig tökéletesen működtek. A mai napon viszont az egyik nem nyom habot csak jár a motor. Láthatóan nem szív fel semmit. 4 db elem most lett töltve, újak és a motor hangja sem olyan mintha erőlködne vagy nem lenne kraft... Van ötletetek mi lehet ez, és mit lehet vele kezdeni? Nem szeretném kidobni :(( :O Köszi.

.:. bl4ze .:.

(#4585) radio11 válasza bl4ze (#4584) üzenetére


radio11
tag

Próbáld meg meleg vízzel (nem forró) feltölteni és úgy esetleg lehet, hogy kidugul. Másik megoldás a szappanba merülő csövön keresztül valamivel (pl injekciós fecskendő) egy kis meleg vizet átpumpálni rajta, ha megindul akkor meleg vízzel feltölteni és megjáratni párszor. Szerintem csak kiszilárdult valahol a folyékony szappan.

(#4586) vegyszer válasza bl4ze (#4584) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is az az ötletem, hogy kényszer töltsd fel. Lehet, hogy csak lelevegősödött valahogy

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4587) bl4ze válasza radio11 (#4585) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm. Hasonló ötletem volt nekem is, de gondoltam megkérdezem mert van itt tapasztalat, más is járt így.
Megnézem elsőre egy kis melegvízzel, aztán ha nem akkor keresek fecskendőt és azzal "erőszakoskodok" :D

.:. bl4ze .:.

(#4588) radio11 válasza bl4ze (#4587) üzenetére


radio11
tag

"Beragadt" Delonghi Nespresso kávéfőzőn is segített a fecskendővel adott vízkőoldós "beöntés". Azóta is gyönyörűen működik az újonnan 80k HUF körüli készülék (amit ezzel a hibával 4k HUF-ért szereztem be . :DD )

(#4589) bl4ze válasza radio11 (#4588) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, az volt.

A sima meleg vízzel való próbálkozás nem segített, de a meleg víz fecskendővel való átmosással
már jó lett. Köszönöm a tippeket :)

.:. bl4ze .:.

(#4590) radio11 válasza bl4ze (#4589) üzenetére


radio11
tag

Ezt egyébként "sima" folyékony szappannal kell feltölteni? Mert a cégnél is a mosdókban "habosítós" adagoló van és a lötty ami belemegy a bolti folyékony szappannál jóval hígabb. A Tork választékában is úgy látom, hogy külön rendszer a habos és külön a "sűrű"

(#4591) bl4ze válasza radio11 (#4590) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, higítani kell megfelelő arányban. Nekem a 350ml tartályba 50ml folyékony (antibakteriális) szappan megy.

.:. bl4ze .:.

(#4592) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!

A már meglévő IKEA Tradfri Gateway és Apple HomeKit rendszert szeretném bővíteni más érzékelőkkel is. Ezen felül van még 4 db (nem tudom, hogy EU, vagy kínai verzió, ha számít egyáltalán) Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor 2.
Első körben a kültérinek gondolt Xiaomi hőmérséklet és légnyomásmérőt venném meg. Később esetleg nyitásérzékelőt Milyen gateway-t érdemes vennem? Xiaomi, Aqara? EU, kínai?
Fontos lenne, hogy Apple HomeKit app-ban is lássam a mért adatokat és együttműködjenek az IKEA eszközeivel. A Tradfri HUB-ot természetesen megtartom.
Plusz, nem tiszta, hogy a Xiaomi és az Aqara egy cég? Ha igen, mi szükség a két külön márkára?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#4593) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Van egy Xiaomi Gateway 2-m (CN régió) ami Domoticz alá van be intergálva. (LAN mód bekapcsolva).
Régen nem foglalkoztam vele mert teszi a dolgát szépen.
Jól látom hogy az új firmware már nem engedi a LAN mód használatát?
Illetve a Gateway 3 esetében sincs ilyen lehetőség?

20 éve a Prohardveren

(#4594) vegyszer válasza agyhalal (#4592) üzenetére


vegyszer
addikt

A mi szempontunkból egykutya, hogy Xiaomi, Mijia, esetleg Aqara, vagy Yeelight.
A mögötte lévő ökoszisztémájában egy mind.
Neked ZigBee eszköz kell. Abból is van bőven választék. (mert egy lámpa Bluetooth átjáró tud lenni, de szenzort keveset kezel).

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4595) agyhalal válasza vegyszer (#4594) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Köszönöm.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#4596) JrCsG válasza nemethsza (#4582) üzenetére


JrCsG
tag

Szóval egyszer megcsináltad így egy androidos készülék segítségével és azóta csont nélkül működik az egész (a kínai és global cuccok együtt) az iphone-on?

Az androidos mutatvány előtt a kínai régiós cuccokat gondolom törölni kell, majd újra hozzáadni, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#4597) nemethsza válasza JrCsG (#4596) üzenetére


nemethsza
tag

Igen.
Törlöd a cuccokat.
Felrakod droidra a vevset.
Nálam magyar, eu.
Cuccokat hozzáadod.
Iosen belépsz ugyanazzal az acc-tal (hun, eu).
e voilá

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#4598) aXXon


aXXon
senior tag

Sziasztok!

Keresgéltem a hozzászólások között, de konkrét megoldást nem találtam.
Vettem az Extreme Digitalból egy Xiaomi Mi Home 360° 1080p kamerát. Már a neten megtalálható magyarnyelvű leírás se egyértelmű itt-ott, de próbáltam több féle kombinációban és az eredmény ugyanaz.

Akármit csinálok, nem olvassa be a QR kódot, amivel a wifit kellene megtalálnia. Eredetileg az appban régió Hungary (a leírásban említett Europe nem is választható), a language pedig English. Próbáltam a régiót China mainlandre állítani, de úgy se jutottam tovább.

Mit tegyek, vagy mit csinálok rosszul, vagy a kamera a gyári hibás? (mondjuk ez utóbbit nem hinném)

Előre is köszönöm, ha valaki tud érdemi tanácsot adni és elnézést, ha már volt téma, csak átsiklottam felette, használtam a keresőt.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#4599) user12 válasza aXXon (#4598) üzenetére


user12
őstag

Próbáld meg kb 30 cm-ről folyamatosan közelíteni a kamera felé a telefon kijelzőjét.
Esetleg a fényerőt vedd fentebb, hogy minél kontrasztosabb legyen a kijelző.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#4600) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy Mi Smart Home Hub-ot. Telepíttem a Xiaomi home appot androidra. Csak a szkennelésig jutok nem találja a program a hubot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.