Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Sziasztok.

2.5eve vettem egy Mi soocas X3 as sonic fogkefet. Ma ugy dontott reggel,h nem kapcsol be. Semmi elojel nelkul. Toltore feltettem egy kicsit toltott de azota semmi. Valakinek volt mar hasonlo v mit lehetne vele tenni?
Az akksira nem gyanakszom. Kb 3 havonta toltom napi 3 hasznalat mellett. Es meg 1 hete esett csak le az uccso zold pottyre.
Koszi.
Tisztelettel Ervin :R

(#5102) Memmaao válasza Erwinke (#5101) üzenetére


Memmaao
addikt

Eleresztett valami forrasztàs. Tesóm soocas orotvàja ràolvadt a töltő dokkra. Kis híján felgyújtotta a fürdőt.

My name is Bond, James... Dean.

(#5103) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a Mi Home alkalmazásban kinek működik/nem működik a push értesítés?

Nekem a Huawei Nova5T-n nem működik (hivatalos és [Xiaomi Home 6.5.700 VEVS MAGYAR] sem), de a Xiaomi Redmi Note 4-en igen.
Van egy elméletem, amit később különböző fórumokon is olvastam, de jó lenne tudni az igazságot.

Ha már belefektettem az okosotthonba, szeretném az értesítéseket is megkapni, így, ha Xiaomi Mi 11 Lite 5G-n működne, akkor cserélném a Huawei-t.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#5104) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok.
Aminap vettem egy Mi smart Home Hub GW-t itthon 3db BT-s hőmérővel, illetve egy Viomi robotporszívót. Ha kínaira állítom a szervert, akkor a GW tökéletesen megy a 3db hőmérővel (és a robotporszívót nem látom), viszont ha a régiót magyarra állom akkor a robotporszívó üzemel tökéletesen, viszont a 3db hőmérő adatait nem látom.
Mit csinálok rosszul?
Köszi előre is a segítséget.

(#5105) Buckey válasza tome0001 (#5104) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Próbáld meg ezzel: [MiHome_6.5.700_63911_vevs_hu.apk]

(#5106) tome0001 válasza Buckey (#5105) üzenetére


tome0001
senior tag

Köszi, megpróbálom.
Első lépéskor milyen régiót érdemes választani? Germany-t ajánl.

(#5107) Buckey válasza tome0001 (#5106) üzenetére


Buckey
senior tag

Szívesen!
Az is jó, én használtam azzal is, magyarral is.
Meg még párral, hogy a Huawei telefonra érkezzenek a push értesítések, de semmi sem segített (még a hivatalos app sem).

(#5108) tome0001 válasza Buckey (#5107) üzenetére


tome0001
senior tag

Az a baj, hogy így magyar régiót választva sem tudom hozzáadni a BT-s hőmérőket a GW-hez, csak közvetlenül rájuk csatlakozni BT-n, telefonnal.
Erre van valami megoldás? Bocsi a szenvedésért, csak most kezdem kiképezni magam a szerverek tengerén.

(#5109) Buckey válasza tome0001 (#5108) üzenetére


Buckey
senior tag

Feltelepítetted az appot, amit linkeltem, és bejelentkeztél.
WIFI, bluetooth bekapcsol.
Ha már megvan a GW, töröld, majd keresd meg a listában és add hozzá (a gombot nyomd hosszan, amíg sípol) újra.
Ha hozzáadtad a GW-t, akkor keresd meg és add hozzá a hőmérőt.
Kell egy kis idő, mire az appban is látszik, de a csatlakozást jelzi.

(#5110) gyalu 1 válasza Buckey (#5103) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Nekem Mi 10T Lite-n nem jönnek értesítések bármit csinálok. OP3T-re azonnal jön.

(#5111) Buckey válasza gyalu 1 (#5110) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszönöm! :R

Szóval, android régi + Mi Home új, push értesítés jön.
De új android + új Mi Home, push értesítés nem jön.

Eddig már 3 ilyen kombóból 3-nál bejött a tippem.

Hogy ez az újabb android hibája, vagy az újabb Mi Homé, azt még nem tudom.
Nincs kedvem nulláról beállítani az okosotthont, ugyanis a régi Mi Home-ban még nincs benne egy-két okoseszköz. :W

De ezek szerint, az új telefonokra már nem jön push értesítés. :F :Y :W
Így akkor nem cserélem le a Huawei-t.

Talán az almás telefonok kivételek lehetnek? :F

(#5112) gyalu 1 válasza Buckey (#5111) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Tanácstalan vagyok :F
Sajnos így ebben a formában a mi home eszközök csak pénzkidobás :((

(#5113) Buckey válasza gyalu 1 (#5112) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, erre már én is rájöttem. :W Csak későn!
Mondjuk, amíg csak a porszívó volt, addig nem is nagyon izgatott a dolog, mert az 5. valami Mi Home app volt fent, ott a Huawei Nova 5T még az appban egy kis borítékon mutatta, hogy végzett, a Xiaomi Redmi Note 4 meg jelezte.
De mikor már volt több minden, akkor meg le kellett törölnöm az egyik telefonon a Mi Home appot, a másikon meg beállítani és azon használni az eszközöket, különben nem azt csinálták, amit szerettem volna (valahogy összeakadt a két rendszer).
Így jöttem rá, hogy amikor a Xiaomin volt a Mi Home app, és ott van beállítva az okosotthon, jönnek az értesítések is, míg ha csak a Huawei-en, akkor semmi sem jön.

Először a Huawei-re gondoltam, de egy másik fórumban volt már Xiaomi Mi note 10, és most te, egy Xiaomi Mi 10T Lite-tal, akinek nem jön értesítés.

És több, külföldi fórumban is olvastam, hogy az újabb készülékekre (talán Android 10-től?) már nem jön push értesítés a Mi Home app-tól. :W

(#5114) speedyo válasza Buckey (#5113) üzenetére


speedyo
csendes tag

Poco x3 NFC gyári Android 11 - jön minden értesítés. Mi 5s Android 10 - jön minden értesítés.

(#5115) Buckey válasza speedyo (#5114) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszönöm! :R
Hát, akkor már nem tudom. :U
Bukott az elméletem. :O
És milyen régióban működik, megkérdezhetem?

Akkor lehet, hogy belevágok a cserébe, lesz ami lesz alapon. :U

(#5116) speedyo válasza Buckey (#5115) üzenetére


speedyo
csendes tag

Kína régió. De most pl. az orosz MiHome van fenn, ami német régióra van állítva.

(#5117) speedyo válasza Buckey (#5115) üzenetére


speedyo
csendes tag

4pda-n ezeket írják:
Information on solving the problem with the arrival of notifications in mi home. There are two solutions:
1) App cloning helps.
2) Replacing the SIM card also solved the problem with the arrival of notifications (replacement not with another operator, namely, updating the SIM card of this telecom operator).

3. Vagy pedig amit még sokan írnak: MiHome-ban kijelentkezés, app cache és adat törlése, applikáció törlése, telefon újraindítás. 3.10.5os verzió felrakása, megnézni mennek e az üzenetek. Ha igen, akkor lehet frissíteni az újra.

Hirtelen ennyi, nem tudom ezeket próbáltad e már...

(#5118) Buckey válasza speedyo (#5117) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszi! :R
Mindjárt ki is próbálom.
Mindegy, hogy a régit lakom be újra, és működik (vagy nem) vagy az újat, ami szintén lutri ezek szerint.

(#5119) gyalu 1 válasza speedyo (#5117) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

A 3.10.5-t honnan tudom letölteni? Apkmirroron nincs fent :F

(#5120) vegyszer válasza gyalu 1 (#5119) üzenetére


vegyszer
addikt

[Troll face on]
Ugyan nem tudom mi az a 3.10.5, de ha ott nincs fent, akkor onnan nem.
[/Troll face on]
Miből keresed ezt a fent említett verziót?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5121) gyalu 1 válasza vegyszer (#5120) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Csak egy nagyon kicsit kellett volna vissza olvasni. Kolléga írta

(#5122) Buckey válasza gyalu 1 (#5119) üzenetére


Buckey
senior tag

Én már rajta vagyok az ügyön, de a legrégebbi, Mi Home 3.2.3-tól az 5.6.90-ig nem ismerte fel a [HUB-ot] .
Ami már működött, az a következő, [MiHome 5.6.99] , de ez sem küld értesítést. :W
Úgyhogy, vagy bevállalom a Xiaomi Mi 11 Lite 5G-t, és lesz ami lesz, és lehet, hogy ott sem lesz jó, vagy marad a Huawei és nem lesz értesítés. :U :O :(((

[ Szerkesztve ]

(#5123) vegyszer válasza gyalu 1 (#5121) üzenetére


vegyszer
addikt

Nézd, hogy ha most a 5.6.7 a kvázi friss rendszer, akkor nem vágom, hogy minek kell majd két-három főverzióval ezelőtti.
Nekem működik a push üzenet küldés.
Ugyanilyen Xiaomi Mijia Multimode ZigBee Gateway Hub-om van. Azt se tudom mióta de lehet hogy lassan két éve lesz már. Mikor megjelent, akkor vettem, mert tetszett, hogy ez nem konnektorba való.
Eleinte küzdöttem vele, az EU ZigBee konnektor miatt.
Akkor jött itteni javallatra az oroszok által moddolt mi home app.
Azóta is működik. Két vízérzékelő, és egy rezgés, mozgatás érzékelő küld értesítést.
Rendben megjönnek az elejétől az értesítések, verziótól, telótól függetlenül.
Mi Note 10 lite, Mi Mix 2, Redmi note 7, Redmi note 10 5G telókon, és egy iPad 8-ra is.
Való igaz, eszközt alá tenni trükkös, mert a hubon belül kell child device-ként párosítani, de utána rendben megy minden eszközzel a hub.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5124) Buckey válasza Buckey (#5122) üzenetére


Buckey
senior tag

No, megoldódott az értesítések mizéria. Hogy meddig, azt valószínűleg a teremtője (sem) tudja.

Szóval, kipróbáltam a Huawei Nova 5T-vel minden variációt is, volt factory reset is, de nem jött értesítés. :W

Így, beruháztam egy Xiaomi Mi 11 Lite 5G-re.
És, láss csodát, elsőre működött az értesítés is! :C
Ugyan onnan, ugyanazt az apk-t telepítettem, ugyanazzal a felhasználónévvel/jelszóval léptem be ugyanarra a régióra, és a Xiaomi-n működik, a Huawei-en nem.
Hogy mi a baja a Huawei-el, arra még nem jöttem rá. :(

(#5125) Real_Necro válasza Buckey (#5124) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem tökéletes a P20-al mai napig.
Én azt vettem észre, hogy bizonyos frissítések telepítése után elmaradtak az értesítések. Nálam az volt a megoldás, hogy több lépcsőben raktam fel régi verziókat és arra frissítettem a legújabbat. Ez már többször helyre rakta és egy ideje gond nélkül működik kínai szerveren.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5126) Buckey válasza Real_Necro (#5125) üzenetére


Buckey
senior tag

Ennek örülök, hogy neked működik Huawei-el.
Ezt én is megcsináltam, hogy egyesével próbálgattam, majd egymás után, de a helyzet nem változott, nem jött értesítés.
A Xiaomira meg felraktam a [legújabb magyar] verziót, és egyből jött az értesítés is (mint ahogy a Huawei-re is, de ott nem jött értesítés).

(#5127) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

Hétvégén én is próbálkozom. Hátha.... :U :)

(#5128) vegyszer


vegyszer
addikt

Nekem most elkezdett jönni olyan értesítés, hogy a hud offline.
Nektek is jön ilyen? Nekem ez új.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5129) #52221184


#52221184
törölt tag

Úgy gondoltam "megokosítom az otthonomat " egy kicsit. A robot porszívóm már üzemel több mint 2 éve.
Ezeknél érdemesebb jobb árakat böngészni a külföldi oldalakon?

Xiaomi MI AIR PURIFIER 3C
OKOS LÉGTISZTÍTÓ
29 990
XIAOMI MI IONIC HAJSZÁRÍTÓ
FEHÉR
9 499
Xiaomi Smart Kettle okos
vízforraló
13 690
Xiaomi Dreame T10 Vezeték nélküli porszívó
64 990
Xiaomi Sothing Cactus
Mosquito Insect Killer Lamp
Kaktusz Szúnyogirtó Lámpa
5 990
Xiaomi Mi Body Composition
Scale 2 okosmérleg
5 790
Xiaomi Mi Wifi Range Extender
Pro Wi-Fi jelerősítő
3 090
Xiaomi IMILAB W88S 1080p
Full HD webkamera
6 700

(#5130) cstamas1982 válasza tlala (#4402) üzenetére


cstamas1982
újonc

Szervusz. Nekem epp most építik át a lakásom. A kazán is még dobozban van de megérkezett már az általad említett termosztát meg egy Xiaomi Aqara Smart Home Kits Gateway Hub M1S. sajnos munka miatt csak pár percem volt foglalkozni vele de talán megtudod könnyiteni a dolgom. Még semmilyen app nem ismerte fel a termosztatomat. Próbáltam a mi home-ot ( leginkább ezt szeretném használni) , cubee smart-ot. Videon úgy láttam a hőmérséklet csökkentő gombot kell nyomni x ideig akkor válik megtalálhatóvá. Kell még hozzá valami esetleg az app beállitásaiban vagy más billentyűkombináció?

(#5131) tlala válasza cstamas1982 (#5130) üzenetére


tlala
addikt

Hamar eladtam, mert Home Assistant-ra váltottam, és az alá nem tudtam behúzni.
Emlékeim szerint a hozzá adott leírásban egyértelműen le volt írva a párosítás.
Viszont kínai, így nem látja az eredeti Mi Home, ha európai szerveren vagy.
A vevs féle régiómentesített verzió viszont ment vele (bár nem Aqara gateway-em van, hanem a klasszikus Xiaomi).
Ha megfelelő az app verzió, akkor manuálisan is ki lehet választani a hozzáadását, és a termosztátot ezt követően csatlakoztató módba téve összekapcsolódnak.
Bár emlékeim szerint automatikusan is megtalálta a vevs Mi Home. (Ha nem használtad még eddig, akkor simán rátelepíthető a Play áruházas verzióra, minden csatlakoztatott eszköz megmarad.)

[ Szerkesztve ]

(#5132) tome0001


tome0001
senior tag

sziasztok,
Egy olyan probblémám lenne a BT-s hőmérő+Smart Home Hub kombóval, hogy az Mi Home főmenüjében a bal felső sarokban nem tudom kiíratni a nappali hőmérő adatait, holott egy másik menüben pedig hibátlanul beolvassa az adatokat róla.
Van valakinek ötlete mit próbáljak meg?
Orosz vevs-es appot használok, kínai szerveren. Mikor az eredeti Play store-ost használtam, akkor jóó volt, csak akkor meg a Viomi SE robotporszívómat nem látta az app, azért váltottam az orosz app-ra.
Köszi előre is a válaszokat.

(#5133) velizare


velizare
nagyúr

van egy s5 max porszívóm, amit jelenleg az eu app-pal használok. szeretnék rendelni flower monitorokat a szobanövényekhez, de ezek valószínűleg nem fognak menni az eu régiós appal, igaz? bt pozitívak, valami bt-képes hub fog kelleni hozzájuk, ha jól spekulálok. ha át kell költöznöm a vevs-féle hekkelt appra, akkor bukom pl. a porszívó térképet, meg a karbantartási adatokat, igaz?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5134) speedyo válasza tome0001 (#5132) üzenetére


speedyo
csendes tag

Raböksz a hőmérsékletre ott a bal felső sarokban, a lista alján "environment info settings", és ott be tudod állítani milyen értéket melyik eszközről jelezze ki.

(#5135) cstamas1982 válasza tlala (#5131) üzenetére


cstamas1982
újonc

Köszi időközben rászántam rgy kis időt és igen kínai régióval gond nélkül megy. Most más gondom van.

(#5136) tome0001 válasza speedyo (#5134) üzenetére


tome0001
senior tag

Igen, azt tudom, de ha a nappalit választom ki akkor a bal felső sarokban "no environment info" üzenetet kapok :(

(#5137) #52221184


#52221184
törölt tag

Van 7-8 készülékem, wi-fis, Bluetooth-os.
Egy tabletről vezérelném otthon, vagy a telefonról,ha nem vagyok otthon.
Mindegyiket külön párosítom a Mi Home alkalmazáshoz.
Vagy vegyek "okos otthon központ"-ot és akkor csak ahhoz kell párosítani a készülékeket, és a telefont csak az "okos otthon"-hoz?

(#5138) corvin1984


corvin1984
tag

Szeretnek par eszkozt elerhetove tenni aramkimaradas eseten is. Nyilvan, hogy erjen valamit az egesz kellene net is, arra mar van szunetmentes. Ki mit hasznal, hogy aramkimaradas eseten as USB-s eszkozok is mukodesben maradjanak? Azt gondoltam lesz erre "cel eszkoz", de nem talaltam semmit. Gondolom azert, mert egy egyszeru powerbank, ami allandoan halozatra van dugva es az taplalja az eszkozt lenne erre a megfelelo. Hasznalja valaki igy? Ha igen barmi problema? Nem szeretnem, ha emiatt leegne a haz, mert az akksikat a powerbank-ban esetleg nem erre terveztek. Koszi!

(#5139) DaDa válasza corvin1984 (#5138) üzenetére


DaDa
senior tag

Én egy ilyet vettem erre a célra link. Erre megy a router, a központi GW és a webkamera. Így ha csak a villanyt vágják el vagy lenyomjak az órát akkor még jó 15-20 percig ez jelez. A netre sajnos még nem ruháztam be. Ahhoz ugye kéne(legjobb megoldás) egy olyan router amibe sim kártyát is tudok rakni vagy USB-s sticket, amire magától átvált és akkor kéne egy net kártya külön. De mivel ez nem 5 Ft, egyelőre marad a villany védelem.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#5140) corvin1984 válasza DaDa (#5139) üzenetére


corvin1984
tag

Igen, ez is egy opcio, de kicsit szetszortan vannak az eszkozok, a jobb lefedettseg miatt, igy "olcsobb" megoldas lenne nehany powerbank.

(#5141) DaDa válasza corvin1984 (#5140) üzenetére


DaDa
senior tag

Nekem viszonylag közel vannak egymashoz ezek így valóban megoldható, ha szétszórtan van akkor jó a power bank is.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#5142) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

Én sajnos bármit csinálok, nincs értesítés :U
(Mi 10T lite)

(#5143) corvin1984 válasza DaDa (#5141) üzenetére


corvin1984
tag

Igen, bar lehet egy helyre mukodik igy nekem is, de 1-2 eszkozre powerbank kell. Valaki hasznalja powerbank-el? Megmondom oszinten felek attol, hogy nem erre lettek tervezve es elpukkan = leeg a haz.

(#5144) Buckey válasza gyalu 1 (#5142) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor ez rejtély! Valakinek működik Huawei telefonon is, nekem nem. :U
Valakinek működik Xiaomi telefonon, valakinek meg nem. :U
Akkor itt más fajta turpisság van. :(( :F
De mi a különbség a működő és a nem működő push üzenetek között? Mert a készülék típusa ezek szerint nem lehet. De a Xiaomi Home verziója sem lehet, mert nálam ugyanaz lett ugyanonnan feltelepítve két készülékre, de csak a Xiaomi-n működik. És a felhasználói fiók is ugyan az!

Te felvetted a Xiaomi telefont a [Xiaomi Cloud-ba] ?

(#5145) gyalu 1 válasza Buckey (#5144) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Igen. Felvettem

(#5146) Buckey válasza gyalu 1 (#5145) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor az sem lehet gond a Xiaomi-nál. :U

(#5147) DaDa válasza corvin1984 (#5143) üzenetére


DaDa
senior tag

Én pont ezért vetettem el a powerbankot. Lehet, persze, hogy a mai bankok nem melegszenek. Le kell tesztelni, ha nem forrósodik szerintem bírná. Amit linkeltem szünetmentes is eléggé forrósodik de mivel én nem 0-24 ben használom csak ha napokig elmegyek itthonról így nem zavar. Majd ha kell 0-24ben akkor beruházok egy jobb ups-re.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#5148) vegyszer


vegyszer
addikt

Egyik havernak van valami kib@szott nagy powerbankja.
Valami 2 kiló, és már nem mAh-ban mérik, az tuti.
Azt néztem én is, mert itthon van több helyen a lakásban utp szerű riogató kábel behúzva, de eszköz ugye nincs rajta.
Ha eme utp helyett (vele) húzni lehetne valami jó szerelhető USB-s kábelt, egy időzítővel jó is lehetne. (mármint hogy megnézni, hogy mennyi idő alatt merül le mondjuk 60 százalékkal, és mennyi idő kell neki, hogy feltöltődjön fullra ,es tölteni, ha kell. Azaz közvetlenül nincs sokat túltöltés veszélyes állapotban)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#5149) gyalu 1 válasza Buckey (#5146) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Kínomban csináltam egy gyári vissza állítást. Most jönnek az értesítések egyelőre......

(#5150) Falcon75 válasza gyalu 1 (#5149) üzenetére


Falcon75
tag

Szia. Megoldódott tényleg az értesítés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.