Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) crok


crok
nagyúr

5 nap 15 perce (vagyis cca 120 órája) vettem le töltőről most a telefont, képernyő bekapcsolva 7.1 órán keresztül volt, van benne egy órányi telefonbeszélgetés 4G-n meg Youtube + VLC + Via + Chrome + Messenger + Life360 (ami miatt GPS 7/24), és még van benne 4% :D (Csináltam screenshot-ot + bugreport-ot ha kell.) Szóval az én felhasználási módom szerint az "idle drain" 0.42% per óra, a "SoT" pedig 6.68% per óra, nálam ennyit tud a MIUI 11.0.4.0. Pedig még el se kezdtem igazán reszelni.. csak letiltottam pár olyan appot amit bárki le tud PC nélkül is.. a Note 4 után is elégedett vagyok (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#752) kaisers válasza Sebibalu (#750) üzenetére


kaisers
aktív tag

(#753) colonell válasza crok (#751) üzenetére


colonell
senior tag

Én is próbáltam letiltogatni pár appot, de nem találtam az istennek se, hogy hol lehet letiltani őket.
Azt gondoltam már, hogy amit behoztak a 4.0 azt kivették a 10-ben 😅 szóval megosztanád, hogy hol lehet letiltani a nem használt appokat? Köszi előre is.

(#754) Croft-21


Croft-21
őstag

Nem tudja valaki, hogy a Google mit akar mindig közölni velem? Mindig mutat egy értesítést de amikor rá kattintok, akkor nem látom mi az. Kép:

(#755) birooo


birooo
tag

Tegnap este én is megrendeltem. Március csak várni kell. :)

(#756) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Sziasztok! Csatlakoznék egy fehér 6/64-es változattal Mi 9 Lite-ról váltva.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#757) kengyel válasza Croft-21 (#754) üzenetére


kengyel
nagyúr

Biztos valami hír frissítèst.

kengyel

(#758) Dévidzon válasza crok (#751) üzenetére


Dévidzon
tag

"csak letiltottam pár olyan appot amit bárki le tud PC nélkül is.."

Mégpedig?

(#759) hojos válasza Croft-21 (#754) üzenetére


hojos
aktív tag

Nem az időjárás előrejelzés ? Nézd meg az értesítési sávban.

(#760) crok válasza Dévidzon (#758) üzenetére


crok
nagyúr

Én pl. letiltom mindig a Google appot mert egyáltalán nem használom és még ha semmit se használsz belőle is borzasztó fogyasztó.. A másik ugyanilyen az Assistant.. egyelőre ezt a kettőt tiltottam le, most még abban a fázisban vagyok hogy szeretném azt hinni hogy a MIUI jó és|vagy van annyira jó, hogy nem kell belemennem hogy jóra reszeljem :D

Ha bele akarsz menni de root-olni nem akarod, akkor két dolgot tudok ajánlani:

- Elég korlátozottan de userspace-ből (magán a telefonon) is le lehet tiltani bizonyos appokat - de nem a MIUI saját app kezelőjéből hanem az Android appkezelőből. Ezt megteheted többféleképpen, külön telepített app-al vagy anélkül is:
Google Play > Help & feedback> keresés > delete or disable apps on android > menj a "tap to go to Application Settings"-re és már meg is nyílt az Android saját app kezelője
- vagy -
Google Play > Help & feedback> Reinstall and re-enable apps > legörgetsz az Uninstall apps-hoz > nyisd meg a "remove it or turn it off" linket > menj a "tap to go to Application Settings"-re
- vagy app-al -
Activity launcher > All activities > Settings > Installed apps nevű activity
Itt, ebben az app settings-ben már lehet engedélyezni vagy tiltani az appokat.
Van még két app amit ajánlanék:
Redmi System manager - ezzel is elérhető a "sima" Android rendszer app kezelője
Hidden Settings for MIUI - ezzel elérhető a "sima" Android rendszer app kezelőjén kívül a teljesség igénye nélkül pl: értesítéstörténet, app akku optimalizálás menü.. meg még vagy 10+ menü ami alapból a MIUI féle Beállítások app-ban nem érhető el (mert kigyomlálták).

- USB debug (adb bekapcsolás) mellett egy nagyon okos kis cross platform (magyar fejlesztésű) programmal könnyedén bekattintgathatod mi kell és mi nem. A neve
Xiaomi ADB/Fastboot Tools - ez annyiból jobb, hogy a listában - úgy tudom - csak azt engedi neked letiltani ami egyébként biztonságosan megtehető (boot-olni fog a telefon utána is..).

- Ha viszont kézzel szereted az ilyesmit csinálni akkor adb-t engedélyezve pm disable-user --user 0 [csomagnév] megoldással le lehet tiltani azt amit a fent említett program is le tud tiltani (jobb a pm disable mint a pm uninstall). Duo a Davinci-re (Mi9T-re) már jól összeszedte [itt] hogy mit hogy kell csinálni, az én leírásom ennél jóval puritánabb úgyhogy inkább az övét ajánlom :D [Itt] pedig van egy frissített listája az appokról - DE mindenki saját felelősségre csinálja ÉS mindig nézze meg hogy melyik app micsoda, nehogy utána érdekes anomáliák jöjjenek elő (mint pl. NFC-hez köthető appok letiltása után nem egy az NFC fizetés..).

Mindent nem lehet letiltani, ROM függő, hogy mit lehet userspace-ből és mit lehet adb-vel, root-al persze bármit, mert törölheted magát az apk-t könyvtárastól vagy Magisk-al terminal debloater-el nullázhatod az apk-t.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#761) crok válasza Croft-21 (#754) üzenetére


crok
nagyúr

Szerintem meg launcher bug, beragadt badge, főleg, ha launcher force-close után vagy telefon restart után amúgy eltűnik. Más app-al jártam így sokszor, meg is untam és a badge-et ki is kapcsoltam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#762) aprokaroka87 válasza crok (#760) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából nem értem, hogy Miui esetén miért nem müködik alapból a tiltás opció.

Android 4.0 óta az Android része

:)

(#763) crok válasza aprokaroka87 (#762) üzenetére


crok
nagyúr

Pont azert, mert MIUI ;) :DD

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#764) aprokaroka87 válasza crok (#763) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk emlékeim szerint az bizonyos " miui optimalizáció kikapcsolása " menüpont, az aosp alapú app " kezelést " hozza elő :)

Rn7-en úgy van, ahogy néztem.

(#765) crok válasza aprokaroka87 (#764) üzenetére


crok
nagyúr

Plusz eleg sokminden mast is megbolygat, igen..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#766) Dévidzon válasza crok (#760) üzenetére


Dévidzon
tag

Köszi a segítséget!

(#767) taptaq


taptaq
aktív tag

Sziasztok!

Csatlakoztam én is a klubhoz ;)
Xiaomi mi4c, mi8, mi9t és most ez.
Eddig ez jön be a legjobban, ár/érték arányban verhetetlen szerintem.
4/64GB ződ, 64 ezret simám megért.

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#768) taptaq válasza taptaq (#767) üzenetére


taptaq
aktív tag

6/64 bocsesz, elgépeltem.

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#769) batai15


batai15
félisten

Régióiból melyiket érdemes beállítani ? Magyarral aza bajom hogy téma app sokkal butább például, nincs mondjuk betűtípus , de a wallpaper rész is butább.
Viszont indiai régió alatt meg file kezelőbe hirdetések vannak , hiába ki van kapcsolva beállítások - > személyre szabott hirdetések része.
Nem is értem miért kell vissza butitani ezeket a funkciókat a régió miatt...
Él még egyébként az audio hangerő limit régió miatt?

[ Szerkesztve ]

(#770) Viktor0610 válasza batai15 (#769) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Svájc? :)
Közel van, de nem EU. :D

Samsung Galaxy A54

(#771) crok válasza Viktor0610 (#770) üzenetére


crok
nagyúr

Most néztem, nálam EEA ROM-on se Svájccal (mindig erre állítom a MIUI-kat..) se Szerbiával nincs Font menüpont a Téma appban..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#772) batai15 válasza Viktor0610 (#770) üzenetére


batai15
félisten

Nincs font menüpont Svájc alatt,azt is próbáltam már.

(#773) odorgg válasza crok (#751) üzenetére


odorgg
addikt

Nálam is jól bírja. Ezért is vettem, hogy ne kelljen állandóan töltögetni.

Már töltőre raktam, de még 1 vagy 2 napot lehet el ment volna.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#774) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Vásárolt itt valaki ilyen készüléket az edigital-nál?
Milyen garanciával árulják? Hivatalos gyári két évvel, garjeggyel, vagy bolti garanciával?
Honlapon gyárit írnak, de jó lenne biztosra menni.
Köszönöm. :R

(#775) batai15 válasza Jim74 (#774) üzenetére


batai15
félisten

Edigital garanciától nem kell félni... Egy értelmű hogy nem sufni garancia, bár jó lenne erről a bolti v gyári garancia fétisről le szokni egyik sem üti a másikat minőségben :U
bolt értékelése a lényeg, egyébként gyári garancia .
Túl van ez a garancia spirázva , mindig mosolygok az ilyen kérdéseken. Nyilván nem egy lutri ismeretlen boltból kell venni és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#776) Jim74 válasza batai15 (#775) üzenetére


Jim74
nagyúr

Volt itt olyan történet, hogy az üzlet 2 év garanciával hirdette a készüléket, aztán kiderült, hogy a második év már csak a szoftverre vonatkozik, ami lássuk be, vicces.
Az sem mindegy, hogy egy esetleges javításnál gyári, vagy utángyártott alkatrészt építenek be. Más Xiaomi telefonnál pl. kijelző csere nagyon nem volt mindegy, hogy melyik szervizben történt.

Köszönöm az infót, elolvasom, hogy ki, hol vette, milyen tapasztalattal.

(#777) batai15 válasza Jim74 (#776) üzenetére


batai15
félisten

Az edigitalról beszélünk, nem egy sufni no name boltrol.
Tudomásom szerint a xiaomi készülékeket nem nagyon szokták javítani, legalábbis az olcsóbbakat.

[ Szerkesztve ]

(#778) Jim74 válasza batai15 (#777) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy megéri-e az Edigital-tól venni felárral, vagy inkább olcsóbban pl. a Turbado-tól.

(#779) batai15 válasza Jim74 (#778) üzenetére


batai15
félisten

Nem. Nekem turbadotol van ahogyan sokan másoknak is.
Rendelkezem szervíz tapasztalattal , tehát nem csak annyiból áll hogy gyorsak voltak meg nyájasan beszéltek velem.

(#780) Croft-21


Croft-21
őstag

Tegnap letöltött egy miui-blockota-joyeuse_eea_global...zip fájlt. Azzal nekem kell valamit csinálni? Pár napja volt rendszerfrissítés 11.04-re.

(#781) Jim74 válasza batai15 (#779) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen az infót :R
Akkor ott a 2 év az teljeskörű, nem csak 1 év hardware, 1 év software.

[ Szerkesztve ]

(#782) Croft-21


Croft-21
őstag

Az úgy normális, hogy 10 perc játék alatt 5%-ot merül a telefon? Az egy óra alatt már 30% :F

(#783) o_tom


o_tom
aktív tag

Sziasztok
Pár napja vásároltam a Vodától, sikerült belaknom.
RN7 volt az előző telefonom, ott nagyon megszerettem a Xiaomi gyári telefon/tárcsázó appot, az RN9Pro-n sajnos a Google tárcsázója van - főleg a hivásrögzitő hiányzik, tudom régió függő, de semelyik régióval nem tudtam előcsalni a MIUI tárcsázót.

Szóval abban kérném a segítségeteket, hogy RN9PRO-ra lehet e telepíteni Xiaomi tárcsázót, amiben a Hivasrögzítőt is tudok használni. Mielőtt bárki felhívná a figyelmem, hogy töltsek le a Playből ilyet-olyat-amolyat... Nem, nem szeretnék. Csak a Xiaomi ami szóba jöhet

[ Szerkesztve ]

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#784) aprokaroka87 válasza o_tom (#783) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tudomásom szerint gyári global rom esetén nincs rá mód.

Redmi 8-as család óta Google tárcsázó van fent.

Esetleg Custom rom lehet megoldás.

Miui tárcsázó meg ha jól sejtem azért nem jön elő, mert nincs is rendszerben olyan apk :)

[ Szerkesztve ]

(#785) Jim74 válasza o_tom (#783) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem ezt csak bootloader nyitással és miui eu rom telepítéssel tudod megoldani.

(#786) o_tom válasza Jim74 (#785) üzenetére


o_tom
aktív tag

Sajnálom nagyon

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#787) Viktor0610 válasza Croft-21 (#780) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha ugyanaz a szoftververzió van a fájl nevében, amire frissült, akkor töröld nyugodtan.

Samsung Galaxy A54

(#788) H.lacika válasza taptaq (#767) üzenetére


H.lacika
tag

Hali

Hol kerül 64 ezerbe?

köszi

(#789) birooo válasza H.lacika (#788) üzenetére


birooo
tag

Én 6/128 vettem 70 ért postával. Alin, spanyol raktárból. Gondolom ő is ott vette a kisebbet

(#790) namito válasza birooo (#789) üzenetére


namito
csendes tag

Ha gariztatni kellene az Alin vett telódat, hová kellene fordulnod?

(#791) birooo válasza namito (#790) üzenetére


birooo
tag

Nem tudom. Ezredik így vett telom, kolkoknek is sokadik. Eddig még soha nem volt gond.

(#792) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Sziasztok! Azt hol tudom beállítani, hogy a led jelezzen a nemfogadott hívásokra, illetve a yt-on kapott értesítésekre? Köszönöm!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#793) crok válasza Winnie The P (#792) üzenetére


crok
nagyúr

Settings -> Additional settings -> Notification light -> Blink light -> kapcsold be

Az kiszemelt app(ok) beállításainál a Notification alatt vagy magában a Notifications menüben az app(ok)at megkeresve engedélyezni kell az Allow using LED light pontot.

Így lehet engedni.. A nem fogadott hívásoknál már az első pont megcsinálásánál mennie kellene magától szerintem (default on szerintem), de ha nem akkor az a Phone app alatt lesz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#794) Viktor0610 válasza Winnie The P (#792) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A nem fogadott hívást a Telefon app értesítési beállításai között állíthatod be.
A YouTube-ot nem tudom, de gondolom, a másikhoz hasonlóan a YouTube app értesítés beállításai között.

Samsung Galaxy A54

(#795) Winnie The P válasza crok (#793) üzenetére


Winnie The P
őstag


Viktor0610:

Így van beállítva.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#796) crok válasza Winnie The P (#795) üzenetére


crok
nagyúr

Hm.. A nem fogadott hívás értesítéscsatorna is megkapta a led villogást és nem jelenít meg led fényt egyáltalán vagy van, aminél amúgy működik?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#797) Viktor0610 válasza Winnie The P (#795) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem csak ez kell.
Ha lejjebb görgetsz, van külön beállítás a nem fogadott hívásnak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#798) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok!

Mi ennek a készüléknek a reális ára használtan? Aprón nem nagyon találtam ilyet.. Illetve mi a különbség a Pro és az S között?

https://tinyurl.com/phnas

(#799) AKs válasza Viktor0610 (#797) üzenetére


AKs
tag

Én is ezzel küzdök. Én nem találom itt a nem fogadott hívásokat.

"There must be some kind of way out of here..."

(#800) batai15 válasza N_A_S (#798) üzenetére


batai15
félisten

Kiszereléstől függ. De kb 80 -70 között kortól függetlenül.
9s és e között 3 dologban tér el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.