Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) batai15 válasza Trooper82 (#1699) üzenetére


batai15
félisten

Eu rom valóban jó lenne tudni hogy nem ennyire bugos fos.
Átlagba heti 2x újra kell indítani mert valami nem oké.
Olyan is van hogy van mikor a kijelző kültéri fényerő módba van (tulszaturalt színek) reboot kell
Többet vártam a telefontól szoftveresen .

[ Szerkesztve ]

(#1702) zolinho72


zolinho72
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám a telóval, három hete vettem és azt tapasztalom, hogyt a telefon4G kapcsolata nagyon gyakran leromlik (-90 dBm-ről -113 dBm-re), ilyenkor a böngészés is lehetetlen. Csak akkor jön helyre a csatlakozás, ha repülőgépmódba kapcsolom és vissza. Egy idő után (4-5 percenként) a probléma ismét jelentkezik, így teljesen élvezhetetlen a böngészés! A sim kártya telenoros, másik telóban (Huawei p9) rendben működik.
Valakinek van hasonló tapasztalata?
Köszi!

(#1703) jenei1994 válasza batai15 (#1701) üzenetére


jenei1994
addikt

Sajnos az eu rom is bugos. A launcher úgy befagyott ,hogy csak az újra inditás segitett.Meg még vannak apró bugok sajnos.

(#1704) Trooper82


Trooper82
senior tag

Na sajna szaporodtak a porszemek a kameránál, lassan kénytelen leszek szervízbe vinni (bár szívem szerint visszakérném az árát a telónak). Volt már aki javíttatta, vagy én leszek az első?
Majd nyilatkozom, bár szerintem hét vége fele lesz időm elvinni...

[ Szerkesztve ]

(#1705) Ricardo válasza Trooper82 (#1704) üzenetére


Ricardo
félisten

Várjuk a tapasztalatokat.

(#1706) jooti


jooti
csendes tag

SEGÍTSÉG! Csak kihangosítón vagy fülesen keresztül hallható a készülék - maga a felső hangszóró nem szól egyáltalán. Ez valami beállítási hiba is lehet, vagy hardver hiba??? Ha szerviz, hová, hogyan?
Eustock-tól augusztus 25-én jött meg. (Vagy 10-15 Xiaomi készülékünk van ugyaninnen, de egyikkel se volt még soha semmi baj...) Gar. levélen a feladás napja, 08.24. szerepel - 2 év hazai garancia, Wayteq szerviz. Sajnos SIM kártyát kellett hozzá cserélni, így csak ma (08.31.) használtuk először telefonálásra, ma derült ki a jelenség...

(#1707) crok válasza jooti (#1706) üzenetére


crok
nagyúr

Szerintem csak beragadt a fülhallgató 3.5 jack, próbáld meg ki-be huzogatni párszor a 3.5 jack dugót, esetleg nem látszik a headset ikon felül? Dugj be egy headset-et párszor, akár ugyanazt amit használtál előtte vagy akár másikat, ki-be-ki-be, el kellene tűnjön az ikon és akkor jó lesz. Ha nem, akkor fültisztítós módszer: fültisztító pálcika vatta részének nagy részét eltávolítva a végét bele kell nyomni a jack aljzatba óvatosan majd tisztító mozdulatokat tenni. Illusztrációk: [1] [2]

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1708) jooti válasza crok (#1707) üzenetére


jooti
csendes tag

Köszi a gyors választ!!
Sajna nem ez az ok. Csekkoltuk: ha bedugjuk a fülest, megjelenik az ikon, amikor kihúzzuk, eltűnik. De kihangosítás és füles nélkül továbbra sem szól...

[ Szerkesztve ]

(#1709) fireman123


fireman123
őstag

Gondolom a kamera porosodás miatt a bolti garis telóknál esély sincs, hogy cserélik? :F ....eléggé elbizonytalanodtam, hogy vegyek-e ilyen telót, főleg bolti garisat. :(

(#1710) crok válasza jooti (#1708) üzenetére


crok
nagyúr

Gyári tesztjében megszólal? Beállítások -> Telefonról -> Minden info -> kernel verziót tapicskold vagy a tárcsázóba üsd be hogy *#*#MIUI#*#* (leánykori nevén *#*#6484#*#*) majd pl. a 11-es teszt "play music by receiver" is néma?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1711) sanyci válasza jooti (#1708) üzenetére


sanyci
senior tag

Van hangszóró tisztítás menüpont a beállításokban...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#1712) Viktor0610 válasza fireman123 (#1709) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyártói garanciával sem cserélnék, hanem javítanák. ;)

Samsung Galaxy A54

(#1713) jooti válasza crok (#1710) üzenetére


jooti
csendes tag

Megtaláltuk - 11-es teszt "play music by receiver" - a "play music"-ra semmi, vagy valami halk recsegés 1-2 tized másodpercig, aztán semmi...

(#1714) crok válasza jooti (#1713) üzenetére


crok
nagyúr

Az cink, mert akkor ha "volt valami" az azt jelenti hogy próbálta kivezérelni és mégse hallottál jól zenét - én visszavinném oda ahol vettem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1715) Viktor0610 válasza jooti (#1713) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor az jó eséllyel hardver hiba. :(
Egy gyári visszaállítást kipróbálhatsz, ha nem segít, akkor szerviz.

Samsung Galaxy A54

(#1716) jooti válasza sanyci (#1711) üzenetére


jooti
csendes tag

A Crock által (#1710) javasolt menü 10. és 11. pontjában szereplő teszttel is halott a "receiver"...

[ Szerkesztve ]

(#1717) jooti válasza Viktor0610 (#1715) üzenetére


jooti
csendes tag

És szervizbe hová? Az Eustock gari a Wayteq-hez szól, de róluk korábban nem olvastam túl jókat. Muszáj oda küldeni? Vagy már jobbak is lettek?

(#1718) fireman123 válasza Viktor0610 (#1712) üzenetére


fireman123
őstag

na frankó, szétkapják a kamerarészt és újraragasztják technokollal? :DDD ...ha a gyárban ennyire tellett, biztos jobb lesz egy szervízben

[ Szerkesztve ]

(#1719) Viktor0610 válasza jooti (#1717) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha oda szól a gari, akkor csak ők javíthatják jótállás keretében.

Samsung Galaxy A54

(#1720) Viktor0610 válasza fireman123 (#1718) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Remélhetőleg a gyártó tudja, mit rontott el, és a szerviz a megfelelő alkatrészekkel (ragasztó, stb.) javítja. Nem kell ezt túlgondolni.

Samsung Galaxy A54

(#1721) novinyul válasza jooti (#1717) üzenetére


novinyul
veterán

Közvetlenül a TMX- hoz vidd a telefont. Hivatalos garanciával rendelkező telefonokat javítják.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1722) Viktor0610 válasza novinyul (#1721) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a WayteQ-garis telót nem viheti oda. Vagy igen? 🤔

Samsung Galaxy A54

(#1723) novinyul válasza Viktor0610 (#1722) üzenetére


novinyul
veterán

Hivatalos Importőr Magyarországon a WayteQ és a Bravotel(anno Ingram is volt) Kiskert a WayteQ adja, szolgáltatóhoz a Bravotel szállít be.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1724) kanyi51 válasza novinyul (#1721) üzenetére


kanyi51
senior tag

Konkrétan mi is az a TMX ? és hol?

(#1725) novinyul válasza kanyi51 (#1724) üzenetére


novinyul
veterán

Hivatalos hazai szervize a Xiaomi telefonoknak. Meg úgy nagyjából szinte minden márkának
[link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1726) Scarletiel válasza novinyul (#1723) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Tehát ha a telefon center-től bravoteles garit kaptam az jó? Nem vagyok benne biztos, hogy az de ha jól emlékszem akkor igen.

(#1727) jooti válasza novinyul (#1725) üzenetére


jooti
csendes tag

Most válaszolt az Eustock is. Idézem: "a Wayteq már nem szervizel, ők csak átvételi pont, a készülékeket a Xiaomi hivatalos szervizpartnere a Telemax Kft. vizsgálja be, és javítja/cseréli ha szükséges."

(#1728) Viktor0610 válasza jooti (#1727) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szuper!
Köszi az infót! :R

Samsung Galaxy A54

(#1729) jooti válasza Viktor0610 (#1728) üzenetére


jooti
csendes tag

Szívesen - én köszönöm a segítségeket!
Már csak az a kérdés, hogy miért kell / szükséges-e egyáltalán átfuttatni a javítást egy plusz időt és plusz költséget jelentő másik cégen, a WayteQ-en...

Megkérdezem a TMX-et is, meg az EU Stock-ot is, hogy nem lehet-e közvetlenül a TMX-szel felvenni a kapcsolatot?

(#1730) Viktor0610 válasza jooti (#1729) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Magánszemélyként simán viheted hozzájuk a telót.

Samsung Galaxy A54

(#1731) Dimond G válasza Viktor0610 (#1730) üzenetére


Dimond G
senior tag

Sziasztok!
clearplex fóliát rakatott már fel előre, vagy hátulra a telójára?
Vélemények?

(#1732) Jim74 válasza Viktor0610 (#1730) üzenetére


Jim74
nagyúr

És, ha a számla cég nevére szól?

(#1733) Viktor0610 válasza Jim74 (#1732) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem számít, mert javításra magánszemélyként adod le, illetve a garanciapapír is kell a szervizhez.

Samsung Galaxy A54

(#1734) Jim74 válasza Viktor0610 (#1733) üzenetére


Jim74
nagyúr

Oké, így már világos :R

(#1735) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Van valahol egy részletes leírás, hogy a nulláról hogy lehet megoldani a legfrissebb gyári ROM felrakasat?
Renszeralkalmazas frissítések folyton jönnek, de semmi más.
Kezdetek óta megvan a telefon, Telekomtol, aztán azóta zéró frissítés. Android biztonsági csomag áprilisi,
MIUI Global 11.0.2 Stabil 11.0.2.0(QJZEUXM)... :R

(#1736) Sebibalu válasza #04441088 (#1735) üzenetére


Sebibalu
őstag

Idézet az öszefoglalóból.

A legfrissebb ROM letölthető innen: [link]
Redmi Note 9 Pro EEA készülék - ROM-verzió pl.: V11.0.3.0.QJZEUXM
Redmi Note 9 Pro Global készülék - ROM-verzió pl.: V11.0.4.0.QJZMIXM
Rendszerfrissítéshez töltsd le a készülékre a ROM-ot, majd a Beállítások - Rendszerfrissítés oldalon kattints a jobb felső három pöttyre, itt a Frissítőcsomag kiválasztása menüpont alatt be tudod tallózni a fájlt, majd teleptheted.
(Amennyiben nincs Frissítőcsomag kiválasztása menüpontod, kattint többször a nagy MIUI verziószámos oldalon a számra.)

(#1737) Remiel válasza #04441088 (#1735) üzenetére


Remiel
őstag

vodás a telefonom, nekem ez van fenn MIUI Global 11.0.4 Stabil 11.0.4.0.QJZEUXM

biztonsági csomag 07.01

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#1738) #04441088 válasza Sebibalu (#1736) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszi szépen. :R
Hajnalban már nem fogott az agyam, tegnap egész nap dokirol dokira jártam.

Remiel: :R

(#1739) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!

Ugyan nem pro, de itt is feltenném a kérdést ha nem gond
Note 9 est vettem, Telekom és Digis kártyával használom, de a Telekomnál nem írja ki a hívószámomat, mikor hívok valakit. Probáltam beállítani, de "hiba a hívásbeállításokban nem várt válasz a hálózattól" ezt írja ki a telefon és nem csinál semmit. Amikor meg másik sim-nél probálom beállítani a hívásazonosítót, ott meg be sem lép a felületre, mintha lefagyna. Miui 12 van rajta
Köszi!

(#1740) crok válasza vaksi8 (#1739) üzenetére


crok
nagyúr

Telekomnal kell beallitanod akkor hogy kuldje a szamot, telekom.hu vagy ugyfelszolgalat pl. 1430-on vagy 1777 ha Domino (ugy emlekszem) vagy tarcsazoban *111# es hivasinditassal a telekomos ussd alapu menuben.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1741) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok
Van esetleg valaki,akinek note 8 pro-ja volt korábban? Melyik a jobb vétel?
A kijelző fényereje miatt hajlok a 8-ra...
Anyámnak kéne, nem játékra :D

[ Szerkesztve ]

(#1742) vaksi8 válasza crok (#1740) üzenetére


vaksi8
senior tag

Az be van állítva, szolgáltatótól kérve van. Eddig minden telefonon sikerült engedélyezni, ez a készülék nem engedi valamiért

(#1743) Petyuska111


Petyuska111
tag

Sziasztok, tulajoktól kérdezném: pótolhat ez a teló egy 7 colos tabletet? Tönkrement a tabletem és nagyon megszoktam a 7 colos méretet, de nem kapni már megfelelő hardverrel ilyen méretben. Szóval tabletként használnám ezt a telót (telefonként egyáltalán nem), netezés, Vanced, játékok, gmail. Fényképezés nem lesz vele egyáltalán. Tudom, hogy a tabok oldalaránya más, a telefon keskenyebb, ezért is kérdezném, hogy szerintetek elég nagy ez (tabletnak)? Ha esetleg van olyan, aki használt 7 colos tabot is, szívesen venném a véleményét, vagy bárkiét, köszi!

(#1744) sanyci válasza Petyuska111 (#1743) üzenetére


sanyci
senior tag

Nem. Még a Mi Max 3 sem tudott pótolni egy tablet-et...
De 8"-osból vannak jók, hasonló hardverrel...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#1745) Roachy válasza batai15 (#1701) üzenetére


Roachy
senior tag

Mondom én, olyan mintha egyfajta tesztkörnyezet lenne ez a teló, tele van buggal.
Bár mindenki a MIUI 12-től várja a megváltást, de az sem garancia. Sőt a logikával szemben megy. A MIUI 11 már a végénél tart, magyarán mostanra bug mentesnek, kiforrottabbnak kéne lennie. A 12 meg új lesz és általában ha egy szoftver új kiadás, akkor az még bugos, itt-ott csiszolni kell. Szóval nem tudom, én még megvárom a 12-t, ha azzal is gond lesz, akkor megszabadulok ettől a telótól.
Egyébként az MI szériás Xiaomik is ennyire gázosak szoftveresen?
Mert ha csak ez, akkor valóban lehet, hogy nem is annyira lőttem mellé a tesztelős elméletemmel.

(#1746) Roachy válasza novinyul (#1723) üzenetére


Roachy
senior tag

Ez sem így van, sőt itt is van egy kis káosz.
Vodás a telóm és közvetlenül a szervizbe akartam vinni gariztatni. Mert a vodánál a garipapíron is szerepel, hogy lehet közvetlenül a márkaszervizbe is vinni. A voda oldaláról nem tudtam kideríteni ki a hivatalos szerviz, nincs róla semmi infó. Írtam Wayteq-nek, hogy fogadják e a vodás telókat, ez volt a válasz: Cégünk nem márkaszerviz, csak és kizárólag általunk forgalomba hozott készülékeket tudunk átvenni javításra, ezekhez a készülékekhez mellékelünk hozzánk szóló jótállási jegyet is.
Ehhez képest amikor végül visszavittem egy Vodafone-ba, rákérdeztem és azt mondta, hogy a Wayteq-hez küldik javításra és elméletileg vihettem volna személyesen, nem értik miért írták ezt. :F

(#1747) jenei1994 válasza Roachy (#1745) üzenetére


jenei1994
addikt

Redmi szériák-nál mindig is több hibák voltak ,mint a sima Mi szériánál.

Mi széria a fö a xiaominál ,ezért jobban is koncentrálnak rá.

(#1748) Petyuska111 válasza sanyci (#1744) üzenetére


Petyuska111
tag

Túl nagy és túl nehéz nekem a 8 colos tab, kényelmetlen használni egy 7 colos után. Vettem nemrég ilyet - Lenovo M8 fhd - de nem tudom megszokni a méretét. A hardverről meg inkább ne beszéljünk, nagyon gyengusz, pedig ez még a jobbak közül való... Néztem a Mi Max 3-at is, az némileg nagyobb, mint a Note 9 Pro, de hardverben jóval gyengébb, kapni se nagyon lehet már. Nyilván 7 colos tab kéne, de az nincs értelmezhető hardverrel. Ezért fordulnék a nagyobb telefonok felé, csak lennének még egy kicsit nagyobbak...

(#1749) Trooper82 válasza sanyci (#1744) üzenetére


Trooper82
senior tag

Eléggé off, de tudsz hasonló hardverrel javasolni egyet. Én nem találok értelmes alternatívát csak méreg drágán a 4 és fél éves huawei medapd m3-am helyett. Sajnos az akksija miatt lassan cserés.

[ Szerkesztve ]

(#1750) novinyul válasza Roachy (#1746) üzenetére


novinyul
veterán

Azt hiszem hogy nálam nem nagyon fogja tudni a garis dolgokat. Amúgy is a szolgáltatók kavarják a szart mindig. De akár Voda vagy bármi más szolgáltató, szerviz ügyben TMX vagy az adott szolgáltató boltja leadásra. A WayteQ már nem szervizel, ez tavaly átkerült a TMX-hez! A MI Store is a TMX-be küldi a telefonokat.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.