Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Próbáljátok meg ezt a gcamot [link]

(#652) batai15 válasza chesterboy (#651) üzenetére


batai15
félisten

nagyon early még ezek is.Egyik nálam kifagy,(arnova) másik szinhelyessége messze áll a jótól. Mivel a note vonal 5 óta mondhatni mainstream vonal a gcam portolók körében szerintem nem kell sokat várni egy jól működőre.

(#653) Dévidzon válasza buca84 (#648) üzenetére


Dévidzon
tag

Köszi az infót!

(#654) vilga


vilga
tag

Statikus hálózati beállításokat szeretnék /mac szerinti f ixp/ de hiába nyomok a mentésre miután megadom az értékeket, nem tárolja el! Vagyis Dhcp nélkül nem csatlakozik a hálózatra. Van erre megoldás? vagy legalább tapasztalat?

(#655) AttilaMvh válasza vilga (#654) üzenetére


AttilaMvh
tag

Én a routeren állítanék be statikus ip címet a telefon mac-jére, a dhcp szerver által kiosztott ip tartományon kívül, de ugyanabban az alhálóban. Pl a router 192.168.0.1, dhcp kiosztásra beállítasz 192.168.0.5-192.168.0.100, a telefom mac címéhez pedig statikusan hozzárendeled az 192.168.0.2 ip címet. A példából a számokat átírod ahogy te szeretnéd. A routertől függ, hogy milyen menüpontok alatt találod a beállításokat. Nálam Asus n18u van, ott bejelentkezel adminnal, LAN->DHCP Server->range, mac-re static ip.
Nálam a telefonon nem is tudok ip-t állítani, csak kiírja az információt.

[ Szerkesztve ]

(#656) vilga válasza AttilaMvh (#655) üzenetére


vilga
tag

Nos pontosan így van a routeren /asus ac58/ nálam is: mac szertinti fix ip a klienseknek, csak még a dhcp is ki van kapcsolva, és működik, ha minden eszközömön /pc, mediajátékosok, telók, /fixen meg van adva a hálózati paraméter: / átjáró, dns/
Csak a xiaomi pro9 nem hajlandó erre.
Nem okoz nagy gondot egyébként, mert visszakapcsolom a dhcp-t és ok, csak az eddigi telók a családban mind tudják a statikot.

(#657) crok válasza vilga (#656) üzenetére


crok
nagyúr

Simán árírtam most az otthoni SSID-mhoz az IP-t statikra (IP/Subnet/DefGW/DNS/nem állítottam random MAC-re), mindennel, rámentettem, elmentette, Wifi többször ki-bekapcs is megvolt, töröltem az SSID-t és hozzáadtam már alapból statik-al is, mindkettő simán működik (V11.0.4.0.QJZEUXM).

Átírtam amit akartam, lementem a legaljára, Modify network gomb, felugrik az SSID jelszó ablak, ott (unchanged) van aztán Save gomb majd jobb felső sarok pipa.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#658) vilga válasza crok (#657) üzenetére


vilga
tag

Köszönöm, meló után du. neki futok mégegyszer, úgy rémlik nálam nem ugrik fel a save ablak :F

(#659) vilga válasza crok (#657) üzenetére


vilga
tag

"jobb felső sarok pipa."
Ezt a lépést kihagytam :W magamtól soha rá nem jöttem volna: :R

(#660) crok válasza vilga (#659) üzenetére


crok
nagyúr

MIUI, én így szeretlek :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#661) Viktor0610 válasza crok (#660) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Aham, ez user error volt, jó?
Ne bántsd szegény MIUI-t, jóva'?

;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#662) crok válasza Viktor0610 (#661) üzenetére


crok
nagyúr

Ja, hát nincs itt kérdés, kérem, !(intuitív)

;]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#663) batai15 válasza AttilaMvh (#655) üzenetére


batai15
félisten

Ez egyébként miért jó?

(#664) birooo


birooo
tag

Sziasztok.

Van érezhető különbség a 9s és pro kamerái között? Megyeri a plusz költséget?

(#665) F.B.I. válasza birooo (#664) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nekem 9S van....ha mégegyszer vennem kellene, akkor a Pro-t venném.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#666) fradi81


fradi81
veterán

Üvegfólia és kameravédő, utóbbit feltettem passzol, előbbi mérete függőlegesen mint a gyárié, vízszintesen fél mm-el kisebb, szóval ez is jó lesz. protector, TG

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#667) AttilaMvh válasza batai15 (#663) üzenetére


AttilaMvh
tag

Gondolom arra, hogy van mondjuk 5 eszközöd otthon, kiosztod nekik a fix Ip címeket, Dhcp-t kikapcsolod, azzal semmi egyéb eszközzel nem áll szóba a router, nem csatlakozik rád a szomszéd, a hekker, a gyermekeid haverjai, stb. Sávszélességet korlátozhatsz, vagy egyéb restrikciókat tehetsz IP címre. Mondjuk ez utóbbiak másként is megoldhatók, mac címre is lehet szűrni, meg szülői felügyelet is létezik a legtöbb ruteren. De kérdezd meg vilga társunkat is, hogy ő miért szeretné fix ipvel használni az eszközeit?
Annyi, hogy ő a telefon wifi beállításán módosítana, én meg a router beállításáról írtam.

[ Szerkesztve ]

(#668) batai15 válasza AttilaMvh (#667) üzenetére


batai15
félisten

Nem értek hozzá, szimplán a kíváncsiság hajtott.

(#669) AttilaMvh válasza batai15 (#668) üzenetére


AttilaMvh
tag

Nincs is ezzel semmi gond, a kíváncsiság pozitív jellemző, és a haladást szolgálja :)

(#670) vilga válasza AttilaMvh (#667) üzenetére


vilga
tag

Nem vagyok értőbb e téren mint egy 1.0-ás user: Valójában a lényeget jól leírtad, ez a legfőbb oka, illetve még egy: pl.: célzottan egy kliensre NFS megosztást állítok be akkor a random ip kiosztás nem jó.
Egy apró kiegészítés: kikapcsolt DHCP szerver esetén mindkét oldalt fixre kell konfigolni.
De ez itt erősen off, be is fejezem.

(#671) MPisti76


MPisti76
friss újonc

Sziasztok!Hìvásnál csak kihangosítással lehet hallani a hívott felet.Ùj Redmi note9 pro készülékem van.Aki tud valami okosat segítsen!Elöre is köszönöm!

(#672) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Sajna úgy néz ki, hogy elhalálozott az Mi 9 lite-om, és ezt a telót néztem ki helyette. Kérdésem lenne, hogy honnan érdemes venni 64/6-os verziót? Illetve még annyi, hogy a Telefoncenter mennyire ajánlott hely? Köszönöm!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#673) Ricardo válasza MPisti76 (#671) üzenetére


Ricardo
félisten

Vidd szervizbe.

(#674) Anonymus23 válasza vilga (#670) üzenetére


Anonymus23
veterán

De ezt minden router tudja, mármint, hogy fix IP-t osszon a "megszokott" eszközöknek, és legyen lehetőség csatlakozni, ha valakinek megadod az elérést, de nem akarsz neki fix IP-vel kínlódni, és nem lesznek átfedésben, azaz nem lesz IP cím ütközés.
Pusztán annyit kell csinálni, hogy a DHCP beállításoknál meg kell adni, hogy mely IP cím tartományban oszthat. Pl ha beállítod neki, hogy 192.168.0.100 -tól 192.168.0.150-ig osszon IP-t, akkor a random emberek, akiknek meg van adva a jelszó, azok innen kapnak IP-t, míg te a 192.168.0.1-től 99-ig tudsz fix IP-ket osztani (MAC cím alapján) az ismert eszközöknek.

;) - The Power of the Light Side

(#675) Winnie The P


Winnie The P
őstag

#672-re valaki?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#676) Croft-21 válasza Winnie The P (#672) üzenetére


Croft-21
őstag

Turbadot szokták itt a többiek ajánlani, én személy szerint a Telenornál vettem két év hűséggel, így olcsóbb volt mintha megvettem volna egy webshopban.

(#677) batai15


batai15
félisten

Én nem tudom amúgy nálam srácok mi a csöcsöm van de most meg a Facebook az első fogyasztó ....




Most úgy néz ki a facebook akadt be ....
Meg evett majd 2000miliampert ...
1h40p sot ....
Komolyan tele van a tököm hogy 2 naponta be akad valami és inditgassam újra a telefont ...
Néztem párhuzamosan térerő teszteket Vodafone Telenor hálózaton ,nem sokkal rosszabb a telenorom..
Szóval erre sem lehet fogni.
Komolyan vicc. Néha brutálisan bírja néha meg mint valami Galaxy s8, több a nyűg mintha custom romon lennék... Azokkal az első 2 hónapig gond nincs..
Tényleg kéne egy fr ,de mivel egyéb gondokat nem észlek szerintem nem oldja meg.
Meg várom a miui 12 hátha meg oldja,ha nem xiaomi eu vagy eladom a fenébe.
Sose volt ilyen jellegű gondom , és nem is kívánok szívni vele.
Ez a miui nem szeret :DDD

[ Szerkesztve ]

(#678) Winnie The P válasza Croft-21 (#676) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi a választ. A Turbadot néztem, de ott nincs 64gb-os verzió.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#679) odorgg válasza batai15 (#677) üzenetére


odorgg
addikt

Nekem ez a mAh-os dolog kicsit fura.

Ha csak a tiktok megevett 4500mAh-ert, akkor hogy a fenébe van 74%-on az akksi? :F

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#680) fradi81 válasza Winnie The P (#678) üzenetére


fradi81
veterán

Negatív tapasztalat nem sok van szerintem ezekkel a webáruházakkal, a kérdés ezeknél ugye a gariztatás de arról se olvastam sokat xiaomi telók topicjaiban. Az előző topicban többen is rendeltek telefoncenterből szóval szerintem az okés, én az i-shopból szoktam, eddig nálam az is.

moto g72, Ninebot d28e

(#681) batai15 válasza odorgg (#679) üzenetére


batai15
félisten

Hát nem tudom.. sot mennyi ?

[ Szerkesztve ]

(#682) Winnie The P válasza fradi81 (#680) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi szépen a választ.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#683) odorgg válasza batai15 (#681) üzenetére


odorgg
addikt

3 óra 28 perc

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#684) batai15 válasza odorgg (#683) üzenetére


batai15
félisten

:(
Én most 44%on tartok ennyi sotnàl.
Leginkább nem is zavarna ha nekem 8 oránál nem igazán lenne több , de ez a hektikus kijelző idők ne lennének...
Ha 3 órát cod mobileozok van 6 ha meg alig nyomom 5..
Máskor meg 7 8 minden erőlködés nélkül..

(#685) crok válasza batai15 (#684) üzenetére


crok
nagyúr

Dobsz egy bugreport-ot? Nálam 35% ment le utolsó töltés óta (65%-on van most) és light használat mellett 49 órája vettem le a töltőről.. a képernyőidő meg 3 óra. Csilliószor leírtam már, hogy önmagában a SoT NEM mérvadó, mert ismerni kell a hátteret (mi futott még, nyilván nem mindegy, hogy valaki órákig CoD-ozik / PUBG-t játszik / Youtube-ot néz (az se mindegy nyilván, hogy milyen felbontásban) vagy Via-ban olvas cikkeket mert baromira nem ugyanaz a terhelés meg nem ugyanaz a CPU frekvencia és nagyon nem ugyanaz a fogyasztás lesz a stat vége, meg hogy mi akadt be.. mi nem enged doze módba menni.. már megint..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#686) zsid


zsid
senior tag

Sziasztok!

Nem olvastam végig a topikot csak a keresővel próbálkoztam, de az nem segített - szóval ha volt már akkor előre is bocs.

Valaki tudna futtatni egy Camera2 Probe-ot? Kíváncsi lennék, hogy a "Hardware Support Level" ennél is LEVEL_3 -as szintű, mint a 9s-nél. Szemezek a telefonnal és ha ennél is megvan az L3 akkor inkább a Pro-t választanám.

Előre is köszi :R

<tRucKdriFteR>

(#687) Bertiee válasza zsid (#686) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Erre gondolsz?

(#688) zsid válasza Bertiee (#687) üzenetére


zsid
senior tag

Igen!
Örök hála :R

<tRucKdriFteR>

(#689) Bertiee válasza zsid (#688) üzenetére


Bertiee
aktív tag

A level3 a jobb vagy a Full?

(#690) zsid válasza Bertiee (#689) üzenetére


zsid
senior tag

A level_3 az magasabb szintű hozzáférés, mint a full, itt már elérhető pl a RAW is.
[link]

<tRucKdriFteR>

(#691) odorgg válasza batai15 (#684) üzenetére


odorgg
addikt

Jó, de én mondjuk abszolut nem játszom, a facebokkot sem használom. Kb csak tiktok megy, meg a chrome.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#692) crok válasza crok (#488) üzenetére


crok
nagyúr

Juteszembe, megtaláltam a videot a Joyeuse szétszedéséről, az NFC helye a 22. másodpercnél van mutatva (a kameránál, jól emlékeztem).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#693) batai15 válasza crok (#685) üzenetére


batai15
félisten

Persze dobok. :R

(#694) Croft-21


Croft-21
őstag

Az FM rádiót csak fülhallgatóval lehet hallgatni? Próbáltam keresni adókat de nem talált.

(#695) Anonymus23 válasza Croft-21 (#694) üzenetére


Anonymus23
veterán

A fülhallgató a rádió antennája, így igen.
Ezen mondjuk nem próbáltam, de a régebbi telefonokon az megoldható volt, hogy ugyan be volt dugva a füles, de a hangszóróra át lehetett állítani, hogy ott adja ki a hangot.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#696) batai15


batai15
félisten

Reggelre telenoros hálózaton meg jelent nekem a volte icon. :DDD

(#697) Luck Dragon

Srácok, nálatok hogy szuperál a navigáció?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#698) crok válasza Luck Dragon (#697) üzenetére


crok
nagyúr

Flottul, most voltam Waze / Sygic-al hétvégén erre-arra (Debrecen-Páty-Debrecen, egy apró gltch se volt), egyébként Life360-at használ a család és flottul és baromigyorsan talál pontos helyadatot.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#699) Luck Dragon válasza crok (#698) üzenetére

Szuper , köszönöm. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#700) Sebibalu válasza batai15 (#696) üzenetére


Sebibalu
őstag

Nekem is ott figyel :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.