Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) sanyci válasza Viktor0610 (#449) üzenetére


sanyci
senior tag

Kipróbálom.
Nem is tudtam, hogy van ilyen menü pont! ;)

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#452) sanyci válasza Viktor0610 (#449) üzenetére


sanyci
senior tag

Sajnos nem segített... :(

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#453) Croft-21


Croft-21
őstag

Tök jó ez a tisztító, pár nap alatt akár 2 GB fölösleges adat is össze tud gyűlni, amit lehet törölni. Csak azt nem értem, hogy tud ennyi össze gyűlni, az előző telefonomon nem volt ilyen tisztító opció.

(#454) Viktor0610 válasza Croft-21 (#453) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha van(nak) böngésző, közösségi média, zene streaming app(ok) a telón és ezeket használod is, akkor aránylag könnyen gyűlnek a megák/gigák.
Az előző telódon is megvolt ez a mennyiség, max. nem tűnt fel.

Samsung Galaxy A54

(#455) Viktor0610 válasza sanyci (#452) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nézd meg, a szokásos MIUI-dolgok mind megvannak-e. Lelakatoltad-e az appokat (Amazfit, Mi Bandage), automata indulás aktív-e náluk, akkukímélőt kikapcsoltad-e, az engedélyeket megadtad-e.
Amennyiben nem segít, az appok újratelepítése, gyári adatok visszaállítása jöhet.
Ha ezek sem, akkor valami hiba lehet. Vagy szoftveresen, vagy hardveresen.

Samsung Galaxy A54

(#456) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok. Minap vettem egy ilyen telót a médiába, és a kamerával lenne egy kis gondom. Észrevettem hogy beltéri fotóknál elég rosszul méri a fehéregyensúly és ebböl adodóan(gondolom én) a képet pár centis elmozdulással, sárgás, fakók, vagy pedig telejesen eltérő színek jönnek a valóságot nem igen visszaadva. Az összes lencsével ilyen, próbáltam már gcamot, és más kamera appot is, illetve pro módba állítgatni az értékeket. Kültéri természetes fénynél tökéletes, csak beltéri lámpás történetnél műveli ezt. Videónál különösen zavaró ez a színváltakozás, lent megy vidó is.

Ha Tv-t [link] videózok, akkor a tv körül elég érdekes színek jelennek meg a falon attól függően milyen színek vannak a tv-ben. Meg tudnátok nézni hogy nálatok is ilyen ? Ma még tudok reklamálni

(#457) Upo válasza mrThomi (#456) üzenetére


Upo
addikt

Az automata fehéregyensúly az ilyen. Abból próbál színegyensúlyt kalibrálni, ami a képen látszik. Minden képednél van valami ami félrehúzza a szín kalibrálást, nem kell csodálkozni rajta, ez ilyen. A napfény az napfény, azt ismerjük, és az automatika is el szokta találni. De a mesterséges fény az ahány annyi féle, azt nem lehet előre bekalibrálni.
Esetleg a pro módban próbálj a fehéregyensúlynál az automata helyett a villanyfény-fénycső-esetleg a felhős vagy napos beállítással játszani.
Ha ennél nagyobbak az igények, akkor vegyél egy rendes fényképezőt, hozzá egy fehéregyensúly kalibráló lapot, és minden fotózás előtt kalibráld a gépet. Akkor az rendben lesz.
A fotózáshoz bizony fény kell. Ennél jóval drágább készülékeknek is meg tud gyűlni a baja a mesterséges fényekkel. Ha egy kézi spektroszkóppal megnézed a mesterséges fényforrásaidat, mindnek más a színképe. Az izzólámpát még egész jól beazonosítja az automatika, de a fénycsöves-gázkisüléses-ledes stb. forrásoknál ez már nem könnyű feladat automatikusan, ilyenkor kézzel rá kell segíteni.
A note9pro kamera szoftverben esetleg nincs kalibrálható fehéregyensúly (ami már filléres kompakt fényképezőkben is van)? Az enyém szervizben van most, nem tudom megnézni. Az előd Note4-ben nincs ilyen funkció.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#458) AttilaMvh válasza sanyci (#448) üzenetére


AttilaMvh
tag

Szia, én ebben a topikban csak vendégként szemezek a note9 próval, jelenleg egy Mi Max3 telefonom van, de a jelenség ugyanaz. Azóta csinálja, mióta 10-es Androidot kaptam, még Miui10-el. Amikor elhagyom a BT hatótávolságát, szétkapcsol az óra és a telefon, amikor újra elég közel vannak egymáshoz, akkor 10-ből 4-szer ezt a hibát kapom. Sima Bippel is, BipS-el is ugyanúgy. Sajnos a Miui11 sem segített ezen, talán a Miui12 helyrehozza majd. Engedélyek rendben, lakat van, akkukímélő off. Még a sima Bippel Mifiten kezdődött, akkor tértem át Amazfit appra, de zéró öröm, ugyanúgy hibádzik.

[ Szerkesztve ]

(#459) mrThomi válasza Upo (#457) üzenetére


mrThomi
addikt

Értem én amit mondasz, de ilyet én még egyik telefonomnál sem láttam. Ha ez fícsör én kérek elnézést [link] nezd meg ezt

(#460) Upo válasza mrThomi (#459) üzenetére


Upo
addikt

Tudom miről van szó. Azt is tudom, hogy vannak ennél okosabb kamera algoritmusok más telefonokon. :DDD
Vagy rásegítesz manuálisan, vagy belenyugszol. A xiaomi nem tud jó kamerás telefont csinálni, régebben se tudott, az alsó és közép kategóriában meg pláne.
A készülék tesztekből is kiderült (mint az elődöknél is), hogy gyenge a kamera. De redmi telót nem a kameráért veszünk (aki igen, az megérdemli).
Dobálják az új szériákat pár havonta, aztán megy a divatozás a számokkal. 2-3-4 kamera, 48-64 megapixel, csak vegye meg a paraszt. A minőség meg nem számít, mert arra időt kéne szánni, de majd azt hazudjuk hogy a következő szériában mennyivel jobb lesz.
Rendes kamerát meg úgyse fognak beletenni, mert nem divatos, meg foglalkozni kéne rendesen hogy jó legyen a firmware is.
Ezzel a kapkodó tempóval meg soha nem lesz jó a kamera, akárhány kisujjköröm negyede méretű lapkát belerakhatnak akárhányszáz megapixellel, soha az életben nem lesz olyan képe mint egy öreg egy kamerás Pixel 3-nak.
Én megvettem, mert nem különösebben érdekel a kamera minősége, ha 5-6 centiről le tudok fényképezni egy szöveget vagy egy áramköri panelt akkor nekem már megfelel.
De tudok mosolyogni magamban amikor mennek az összes redmi és redmi note topikban a kamerás kínlódások, mikor mindenki tudja hogy az összesnek vacak a kamerája. Próbálkoznak Gcam és társaival, meg vannak speciális esetek amikor ezekkel speciális esetekben lehet elsőre egész tűrhetőnek tűnő képeket csinálni. De jónak nem jók azok sem, végtermékből mégsem lehet várat építeni. Én inkább némi önigazolási szándékot látok ebben, amikor valaki elhiszi a reklámot, majd fejbecsapja a valóság, aztán valamit megpróbál kompenzálni. De ezekből is a legtöbb képet inkább tarkának nevezném, ami nálam nem egyenlő a jóval.
Azt, hogy a képérzékelő pixeleire megfelelő mennyiségű fény jusson, nem lehet szoftverrel a végtelenségig kompenzálni. Oda rendes optika és megfelelő méretű és minőségű képérzékelő kell. A többi meg csak bullshit.
Sokat itt nem érdemes elvárni, jó ha ide is kinyögnek egy olyan-amilyen miui12-t, aztán már jön a note 10, redmi10, mi meg le leszünk csokizva.
Ha így megy tovább, valószínű én is hanyagolni fogom a céget mikor a joyeuse kiöregszik, pedig redmi 1s óta itt vagyok, de nagyon rossz irányba fordultak, a miui 5 óta csak lefelé megy a cég, mindent tönkretesznek ami jó volt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#461) mrThomi válasza Upo (#460) üzenetére


mrThomi
addikt

Tudom mi a szitu, nem is azért vettem. Átmeneti telefonnak szántam pár hónapra csak. Viszont ilyet még nem láttam azért kérdeztem hogy másnak is ilyen és normális e. De lehet ma átcserélem egy mi 9 lite-ra, az amoled miatt.

(#462) AttilaMvh válasza Upo (#460) üzenetére


AttilaMvh
tag

Upo, ne keseríts el! Azért nézegetem ezt a topikot, mert a MiMax3 amit használok lassan két éves lesz, és idejében meg szeretném keresni az utódját. Nekem mindenképpen péklapát kell, azon kevesebbek közé tartozom, akinek annál jobb minél nagyobb, én legszívesebben 7,5 colos telefonnal szerelném fel magam, csak szélességben is lenne vagy 80 mm, ne csak fél méter hosszú. A munkám miatt van szükségem ilyenre no meg a korom miatt mivel a szemem már nem a sasé. A bazi akku, és az NFC mellett a kamera is fontos, mert elég sokat túrázunk és a jó francnak van kedve még a kilós Fuji gépet is a nyakában lógatni hegymászás közben, mikor a telefont úgyis viszem a GPS miatt, és Locusszal rögzítem a bejárt nyomvonalat. Nem posztert akarok nyomtatni a lőtt képekből, nem is a csillagos eget akarom fényképezni, vagy a bolha lábán a szőröket alkonyatkor, filmet is csak akkor készítek, ha a fotó nem igazán érzékelteti a valós fílinget-pl. vízesés esetén.
Ilyen szintű fényképezésre-filmezésre remélem megfelel a Note 9 pro is.

(#463) Ricardo válasza mrThomi (#456) üzenetére


Ricardo
félisten

Én nem vettem észre ilyet. Lámpafénynél még mondjuk nem igazán fotóztam amióta megvan, de beltérben, nem igazán ideális fénynél igen. este megnézem.

(#464) Dévidzon válasza mrThomi (#459) üzenetére


Dévidzon
tag

Az még ok lenne, hogy néha nem talál, de ez nagyon durva hiba. Egész biztosan nem jó vmi.

(#465) Viktor0610 válasza AttilaMvh (#462) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ennyire nem vészes a helyzet.
Teljesen vállalható a kamera a kategóriában, azzal a kiss plusszal, hogy egyelőre a fehéregyensúlyt mesterséges fénynél rosszul lövi be.
Gondolom, javítják majd, addig meg ott a Pro mód, ahol már most is lehet színhelyes képeket lőni.

Samsung Galaxy A54

(#466) fradi81 válasza mrThomi (#461) üzenetére


fradi81
veterán

Lámpafénynél nálam is van hogy elsőre nem tudja mi a szitu, eddii telóknál ilyen nem volt, viszont komolyan nem is szoktam 'sötétben' fényképezni így nem érdekel.

moto g72, Ninebot d28e

(#467) Ricardo válasza Ricardo (#463) üzenetére


Ricardo
félisten

Közben kipróbáltam, nincs gondja a mesterséges fénnyel. Jól kezeli.

(#468) Viktor0610 válasza Ricardo (#467) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megnéznéd mindhárom kamerát ugyanazon körülmények között, mesterséges fénynél?

Samsung Galaxy A54

(#469) Ricardo válasza Viktor0610 (#468) üzenetére


Ricardo
félisten

A 0,6 jóval melegebbre (tévesen) lövi be a fehéregyensújt a másik kettő rendben van.

(#470) Ricardo válasza Ricardo (#469) üzenetére


Ricardo
félisten

0,6X-1X-2X

(#471) Viktor0610 válasza Ricardo (#470) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És ahogy látom, nálad is megvan az is, hogy a melegebb fehéregyensúly mellett túlságosan zajszűrt a kép az ultraszéles látószögű lencsénél.

Samsung Galaxy A54

(#472) Ricardo válasza Viktor0610 (#471) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem beltéri lámpafényes képek készítésére van kitalálva.
Kíváncsi vagyok mit mutat mondjuk egy esti városi látkép esetén. Ott már jól jöhet az ultra széles lencse.

A fő lencse viszont nem jön zavarba a lámpafénytől.

(#473) Viktor0610 válasza Ricardo (#472) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, a kamerája nekem több mint elég! :K

Samsung Galaxy A54

(#474) colonell


colonell
senior tag

Erősítem a tulajtábort 😁

(#475) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Megnéztem neked.
Nem csinál ilyent, de még közel sem.
Bár nem egy márka, de a Honor 10 sem csinálta ezt.
:(

[ Szerkesztve ]

(#476) mrThomi


mrThomi
addikt

köszi mindenkinek aki válaszolt. Ment vissza a kicsike és becseréltem egy Samu A71-re. Ezzel nincs semmi ilyen problémám. Sajnáltam mert, akartam adni neki még egy esélyt Mi lite 9 személyében, de a médiaba már csak a kiállított darab volt, így más fele vettem az irányt

(#477) nWo


nWo
csendes tag

Sziasztok! Csatlakozom én is a táborhoz egy asszonykának vásárolt Note 9 Pro-val.
Nekem P30 Pro-m van,azzal összehasonlitva a Note 9 Pro megéri az árát. Igaz,mint itten is többen irták,hogy mesterséges/benti fénynél a kamera nem a legjobb,de kint ill PRO módban nagyon jó képeket csinál.
Csak az bosszant,hogy nem tudtam kamerával venni a Note 9Prot Telekomnál mert elfogyott,lehet közületek valaki megvette előlem az utolsó darabot :-D

(#478) kanyi51 válasza nWo (#477) üzenetére


kanyi51
senior tag

" nem tudtam kamerával venni a Note 9Prot Telekomnál " bocsi de ezt nem igen értem. Adtak hozzá plusz kamerát?

(#479) Ricardo válasza kanyi51 (#478) üzenetére


Ricardo
félisten

Igen. Volt olyan akció.

(#480) kanyi51 válasza Ricardo (#479) üzenetére


kanyi51
senior tag

ejhaa!! Nem tudtam. kösz

(#481) crok válasza kanyi51 (#480) üzenetére


crok
nagyúr

Egy Mi Home Security Camera 360 1080p-t - egesz jo (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#482) kanyi51 válasza nWo (#477) üzenetére


kanyi51
senior tag

Bizony jó lett volna az a kamera nekem is. :W

[ Szerkesztve ]

(#483) colonell


colonell
senior tag

Valaki meg tudná mondani, hogy merre helyezkedik el az nfc chip a telefonban?
Ha találtatok képet a chipelrendezésről az is jöhetne
Előre is köszönöm :R

(#484) Viktor0610 válasza colonell (#483) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, miért fontos ez, de én mindig a közepén érintem a terminálhoz fizetéskor, 10/10 a sikeresség.

Samsung Galaxy A54

(#485) nWo válasza kanyi51 (#482) üzenetére


nWo
csendes tag

Kénytelen leszek venni.... :(((

(#486) batai15 válasza Viktor0610 (#484) üzenetére


batai15
félisten

Nálam is hibátlan az nfc fizetés.

(#487) Potyka03 válasza batai15 (#486) üzenetére


Potyka03
senior tag

Sziasztok.A google gyári kameráját a play árúházban nem lehet leszedni? Csak külső oldalról?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#488) crok válasza colonell (#483) üzenetére


crok
nagyúr

A kamera körül kéne legyen itt is.
Megkereshetem a képeket/video-t, pár napja találtam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#489) crok válasza Potyka03 (#487) üzenetére


crok
nagyúr

Igen, mert portolni kell, ugyanis ha elolvasod a Google Camera Play-es leírását akkor:

Requirements - The latest version of Google Camera only works on Pixel phones released after 2016, running Android 10 and above. Some features are not available on all devices.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#490) colonell válasza Viktor0610 (#484) üzenetére


colonell
senior tag

Hát az első nekem is, az utána következőt viszont eldobja....

(488) crok, köszönöm :)

(#491) Viktor0610 válasza colonell (#490) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ellenőrizd a fizetéssel kapcsolatos beállotásokat, mert akkor nem az elhelyezéssel lehet szerintem gond, hanem a fizetést bonyolító appal, annak engedélyeivel, egyebeivel.

Én a Budapest Bank appal fizetek, minden engedélyt megadtam neki, automata indulás, akkukímélő kikapcsolva, lelakatoltam az alkalmazásváltóban.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#492) DaWehun


DaWehun
tag

fotózásnál pro módban van lehetőség raw képeket lőni?

...

(#493) Viktor0610 válasza DaWehun (#492) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.

Samsung Galaxy A54

(#494) DaWehun válasza Viktor0610 (#493) üzenetére


DaWehun
tag

köszönöm!

...

(#495) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Második töltőnek mit ajánlotok?

(#496) Viktor0610 válasza chesterboy (#495) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem a kérdést.
Bármilyen töltő jó hozzá, amihez USB C-kábelt csatlakoztatsz.
Max. lassabban tölti, mint a gyári.
Ne legyen nevenincs, tehát minimum Blitzwolfot, Nillkint, Tronsmartot vegyél.

Samsung Galaxy A54

(#497) chesterboy válasza Viktor0610 (#496) üzenetére


chesterboy
aktív tag

Köszi. Akkor nem muszáj hozzá erős töltő, nem tudtam.

(#498) Croft-21


Croft-21
őstag

A Mi zenék appba hogyan lehet zenét tenni? A zenéim fülön nincs olyan opció, hogy hozzáadás. Csak olyan, hogy: legutóbbi, kedvencek, lejátszási listák.

(#499) crok válasza Croft-21 (#498) üzenetére


crok
nagyúr

Pl. ha a belső tárban vagy SD kártyán a Music könyvtárba teszel zenét azt "megtalálja" a Mediascanner miatt (csinálj ilyen könyvtárat ha nincs) - de szerintem rém gagyi app.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#500) Viktor0610 válasza Croft-21 (#498) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mire gondolsz?
Nálam mutat minden zenét alapból.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.