Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Winnie The P válasza Sebibalu (#846) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#852) AKs válasza Istuu15 (#842) üzenetére


AKs
tag

Szia!

Én minden másodpercét élvezem a telefon abajgatásának. Nekem Tropical Green van, alapból vennék hozzá más hátlapot, de ez annyira gyönyörű, hogy marad a gyári szilikon tok.
Én a kamerával is elégedett vagyok, de előbb-utóbb jön hozzá gcam, azzal biztos sok minden még javulni is fog. Összességében én teljesen elégedett vagyok vele.
Egy topic társ javasolta:
https://aqua.hu/memoriakartya/256gb-microsdxc-kingston-canvas-select-plus-cl10-memoriakartya-sdcs2256gbsp-t866681
Valószínűleg ilyen kerül majd az enyémbe. A hátlapon található cimkét nyugodtan vedd le, könnyen lejön, tedd el a telo dobozába. Ne csúfítsa el a látványt :) .
Egyégként Nova Launchert (megvéve), és True Phone tárcsázót használok.
A beállítások lehetősége hatalmas.

"There must be some kind of way out of here..."

(#853) Freel


Freel
tag

Üdv, mindenkinek. Csatlakoznék a topikhoz 2 db ilyen telefonnal.
Első kérdésem: alulra a navigációs sávba (panelbe), hogyan lehet beletenni a negyedik navigációs gombot? Honor és Huawei készülékekben az intelligens asszisztens menüpont alatt tudtam beállitani. Azt a navigációt szeretném betenni amelyik a képernyő tetejéről lehozza azt a lehúzhatós menüt amiben a wifit és a mobilnetet, zseblámpát, stb lehet gyorsan ki-be kapcsolni. Nagyon megszoktam már a Honorban, hogy nem kell végigtaknyolni a képernyőt ha elő akarom hozni a menüt, csak rá kell pöttyintenem az ikonra és lejön a menü. Nagyon hiányzik.

(#854) Viktor0610 válasza Freel (#853) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem itt nincs ilyen.
Bár nem próbáltam, de talán a Lebegő labda lesz a te barátod.

Samsung Galaxy A54

(#855) Freel válasza Viktor0610 (#854) üzenetére


Freel
tag

Ne haragudj, de mi az a lebegő labda? :B

(#856) Viktor0610 válasza Freel (#855) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

[link]

Beállíthatsz különböző opciókat gyorsan előhívható módon. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#857) AKs válasza Freel (#855) üzenetére


AKs
tag

A Beállításoknál beírod a keresőbe, utána minden tiszta lesz. Gyakorlatilag egy kör, amit bárhova helyezhetsz, és konfigurálhatod, hogy a megérintésére milyen lehetőségeket/alkalmazásokat érhetsz el gyorsan.

"There must be some kind of way out of here..."

(#858) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali! Ez a legfrissebb?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#859) Viktor0610 válasza Winnie The P (#858) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
A fentebb (crok által vagy általam) linkelt oldalakon letöltheted a 11.0.5.0 verziót.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#860) batai15 válasza Freel (#853) üzenetére


batai15
félisten

Semmi szükség a negyedik gombra , ami funkciót te szeretnél az itt is meg van suhints egyet a képernyőn lefelé.

(#861) Winnie The P válasza Viktor0610 (#859) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi. Ota-n is várható?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#862) fradi81 válasza Winnie The P (#861) üzenetére


fradi81
veterán

Minden frissítés megjön magától idő kérdése.

moto g72, Ninebot d28e

(#863) Winnie The P válasza fradi81 (#862) üzenetére


Winnie The P
őstag

:R

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#864) Viktor0610 válasza Winnie The P (#861) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze.
Nekem is így dobta fel. :K

Samsung Galaxy A54

(#865) Callahan89


Callahan89
csendes tag

A scrollozás érzékenysége hol állítható be? A Samsung a50 után olyan mintha túl sokat kellene huzgalni az ujjam a lapozashoz.

(#866) Viktor0610 válasza Callahan89 (#865) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal nem lehet.

Samsung Galaxy A54

(#867) rzerge válasza rzerge (#711) üzenetére


rzerge
aktív tag

Sziasztok!
Használ vmi Android autót? Nekem vhogy a Google segéd miatt nem akar összekapcsolódni a kocsival.
Szenved vki hasonlóval?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#868) Brockey válasza rzerge (#867) üzenetére


Brockey
csendes tag

Én próbálkoztam vele, de én még odáig sem jutok el, mint te. Apkmirror.com-ról leszedtem jópár verziót (arm-v8a), telepíteni is tudom (beépített alkalmazás frissítéseként). De amikor telepítés után szeretném megnyitni, ugrik egyet lefelé a képernyő, és eltűnik, indítóikont pedig nem találok. 5.5.602944 a legújabb verzió, ami ott figyel a download mappában. A programfájlok között ott van, csak elindítani nem sikerül. Nem tudom, mit kellene tennem, hogy legalább a telefonon megjelenjen és próbálkozhassak az autóval összedugva.
Ha valakinek lenne ötlete, ne tartsa magában. Köszönöm

(#869) Upo válasza kaisers (#849) üzenetére


Upo
addikt

Elvileg igen, a menüpont ott van. De az enyém tök jól működik, úgyhogy inkább nem piszkálom.

Régebbi telón már kellett kalibrálni, ott úgy csináltam, hogy kicsit távolabb raktam a kezem a szenzortól amikor a közeli állást kérdezte, és úgy már nem oldott fel telefonálás közben.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#870) DaWehun


DaWehun
tag

sziasztok,

ma vettünk 2 note 9 pro-t és azt nem tudom, hogy az értesítések mitől függnek, hogy bedobja e vagy sem? honornál már megtanultam, hogy kell prioritásokkal bíbelődni, de itt nem tudom mit tudnék még csinálni, hogy tökéletes legyen.

...

(#871) Upo válasza DaWehun (#870) üzenetére


Upo
addikt

Minden kívánt appnál engedélyezni kell az értesítést, és a kívánt megjelenési formáit (led, hang, egyéb)
[kép]

Valamint a háttérben futást is engedélyezni kell, a miui akku kímélő kilő mindent, át kell rakni "nincs korlátozás"-ra.
[kép]
Ezt viszont néhány appnál random időpontokban egyszer csak visszateszi miui-ra, innentől a háttérben fagyasztódik, nem megy az app. Ha ilyen van, akkor ezt nézem meg először, ez szokott segíteni. Csak néha kellemetlen hogy pl. egy widget nem frissül emiatt, vagy nem jönnek egyszer csak az értesítések, csak ha meg van nyitva.

Jó lenne tudni, hogy hogyan lehetne ezt az akkukímélő visszakapcsolást kiiktatni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#872) crok válasza Upo (#871) üzenetére


crok
nagyúr

Gyanítom csak a MIUI optimalizáció kikapcsolásával ;]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#873) Upo válasza crok (#872) üzenetére


Upo
addikt

Azzal kezdtem a gyári romon, de most a xiaomi.eu-ban nincs is olyan opció.
De a mido ugyanez, miui opt kikapcsolva, mégis néha visszakapcsol ezt-azt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#874) crok válasza Upo (#873) üzenetére


crok
nagyúr

Hmm.. mert ez adb-vel már nem megy, már nem lehet kikapcsolni? Nemár..
adb shell setprop persist.sys.miui_optimization false
Vagy Magisk + MagiskHidePropsConfig modulban felveszed kézzel?
A developer options-ben Xiaomi.EU-n nincs "hide high risk setting" vagy hasonló opció? Esetleg ha azt kikapcsolod akkor hátha megkerül a MIUI opt. kikapcsoló gomb is.. Vagy nem tudom.. egyelőre :D

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#875) Upo válasza crok (#874) üzenetére


Upo
addikt

Nem rakja no restriction-re a miui opt kikapcsolás a mido-n sem alapból az összes appot, sőt a battery saver-re is visszakapcsolgat.
De szerintem itt ki lehet irtva a miui opt, mert nincs kétféle app permission menü például, hanem csak az androidos. Mido-n a droidoshoz activity kellett.
De érdekes ez az EU, pár dolog hiányzik ami a gyáriban van. Most úgy nem jut hirtelen eszembe, nem voltak olyan fontosak nekem. De pl. régió menü sincs, build.prop-ból be van drótozva lengyelre, wifi régió meg GB.
Most beraktam custom prop-nak amit írtál (meg a régiót is átraktam), de nem resetelte a permission-öket, maradt minden. Úgyhogy ezek szerint alapból ki lehet irtva.
A hide-al még kell futnom köröket, mert a cts false, úgyhogy a bankot még nem dobtam át a mido-ról. Vendor fingerprint nem jó, verified note 9 pro, 9s, note 8 pro nem jó, neki kell majd állnom próbálgatni ha lesz annyi időm.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#876) crok válasza Upo (#875) üzenetére


crok
nagyúr

Ezt ajánlom még figyelmedbe (meg az összefoglalóját), ez egy új funkciója a fentebb is említett MagiskHidePropsConfig modulnak meg hogy akkor "hazudj" be vele egy olyan készüléket az új funkcióval ami biztosan csak basic attestation-t tud.. azt ugyanis át tudja verni.. plusz próbáld ki emellett a banki appod Island-be vagy Shelter-be áttenni és onnan indítani (nem nagyon komálják a MIUI-t de egy próbát megér mert van amivel simán megy).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#877) Upo válasza crok (#876) üzenetére


Upo
addikt

Ez érdekes. A force basic elvileg be volt kapcsolva, mert a kikapcsolásra kérdezett rá. Mindegy, kikapcsoltam, reboot, false. Visszakapcsoltam, reboot, most true.
Sőt, az eredeti EU romos 11.0.5.0 fingerprinttel is true, úgyhogy egyelőre most megvagyok.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#878) pczinder


pczinder
tag

Sziasztok. Vettem egy Note 9 pro-t. Jelenleg a Miui Global Stabil 11.0.1.0 QJZEUXM rom van rajta, amit szeretnék lecserélni a xiaomi.eu-ra.
Azt szeretném kérdezni, hogy
1. fastboot rom-ként melyiket tegyem fel:
(a) xiaomi.eu_multi_HMNote9Pro_HMNote9S_V11.0.7.0.QJWMIXM_v11-10-fastboot.zip, vagy
(b) xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V11.0.2.0.QJZMIXM_v11-10-fastboot.zip,
2. twrp-nek mehet-e a recovery-redmi_note9s-3.4.1-10.0-b5.img, vagy mást ajánlotok, illetve
3. twrp-n keresztül telepíthetem-e a
(a) xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V11.0.5.0.QJZMIXM_v11-10.zip vagy
(b) xiaomi.eu_multi_HMNote9Pro_HMNote9S_V11.0.10.0.QJWMIXM_v11-10.zip
romot, vagy ha nem, mit ajánlotok.
Más:
aki már xiaomi.eu-n van, mit tapasztalt a push email megbízhatóságával kapcsolatban (gmailt használok)?
Köszönöm szépen a segítséget!

(#879) Upo válasza pczinder (#878) üzenetére


Upo
addikt

1.
A QJW romoktól óvakodj, alaplapcsere a vége. Csak QJZ jelűket tegyél fel. Tehát az (a) jelűek szigorúan kilőve! Én nagyokosan ráküldtem a QJW fastboot romot, onnantól bekapcs gombra csak egy villanás, se fastboot se semmi más nem működik, tized másodperc alatt kikapcsol, vége. Ártatlan képpel visszavittem az 1 hetes telót a szolgáltatóhoz, és cseréltek benne garban alaplapot. Úgyhogy nektek már nem kell kipróbáln, megtettem helyettetek. :U
2.
Végigjátszottam a twrp dolgot, nem könnyű eset. A 9S (curtana) twrp-ben állítólag nem megy az érintő sem, illetve curtana-ként hivatkozik a készülékre, nem ajánlott.
A pbrp recovery-k nem nagyon komálják a data titkosítást, illetve más mount problémák is vannak velük. Illetve a magisk zip telepítés is állítólag bugzik velük. Ja, és nem lehet a data-t f2fs-re formázni vele.
Eddig a legjobb a curtana twrp-ből modolt joyeuse, érintő működik, data formázás, magisk telepítés, OTA oké vele: TWRP-3.4.1B-joyeuse-fix.img
Telegramon, 4pda-n, tárhelyemen megtalálható.
3.
Szerintem úgy jársz a legjobban, ha először egy fastboot-os eu-t raksz fel. A legutolsó működő a 11.0.4.0, a 11.0.5.0-fastboot-ot visszavonták, nem bootolt vele a teló. (Jópár órám elment ezzel is, aztán utóbb kiderült hogy nem nálam volt a hiba.)
Úgyhogy szerintem dobj fel egy 4-es fastboot eu-t, aztán twrp-ből az 5-ös zip-et.
Nekem voltak anomáliák a fastboot scripttel, a végén a fastboot -w mindig elhasalt. Egyik gépemen windows bezárás hibaüzenet, a másikon legalább elindult, de hibaüzenetet írt, hogy nem tudja a data-t törölni mert RAW fájlrendszerű.
Úgyhogy a first install scriptben a legvégén a platform-tools-windows\fastboot %* reboot sort ki kell törölni vagy kikommentezni hogy ne indítsa újra a telefont, és alaposan elolvasni és értelmezni amit a script kiír.
Ha nem tudja megcsinálni a data-t, akkor rögtön lehet is indítani a twrp-t, vagy flashelni fastboot alól, vagy csak boot paranccsal indítani. Onnan advanced wipe alatt a data partícióra change file system, és f2fs-re meg kell formázni. Utána mehet a reboot.
Tárhelyemen fent van a twrp, illetve a txt fájlban a linkek is: [link]

Gmail gond nincs, teljesen jól működik. Természetesen a voodoo köröket végig kell játszani (app engedélyek, értesítések, akku kímélő, stb), de utána stabil.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#880) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali! Naponta több alkalommal az értesítési sávban megjelenik egy kis sim ikon, melyre rábökve kiírja a telefon, hogy xiaomi sim aktiválási szolgáltatás 2026. Hiába nyomok rá, nem csinál semmit se. Mi ez? A sim kártya aktív, máskülönben nem is tudnám használni.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#881) crok válasza Winnie The P (#880) üzenetére


crok
nagyúr

Xiaomi SIM aktiválás, nem a SIM-ed aktiválása.
A Xiaomi a Mi fiókhoz kötné a SIM-ed hogy pl. a Find device funkció mehessen vagy pl. a Mi Messages. Ehhez egy SMS-re van szükség, gyanítom nem tudja leküldeni. Sokszor annyi elég neki, hogy kilépsz a Mi account-ból, átállítod a telefon nyelvét angolra, visszalépsz a Mi account-ba és megcsinálja az aktiválást, aztán vissza is állíthatod a nyelvet. Szerintem ezt próbáld ki előbb, régi trükk. Kapcsold be mellé a mobilnetet, APN legyen rendben.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#882) kanyi51 válasza Upo (#879) üzenetére


kanyi51
senior tag

Huhaa akkor Te szívtál rendesen. Én pont ezek miatt és az angol hiánya miatt nem mernék neki állni,félek a téglásítástól. Igaz még csak olvasgatok itt a telo majd lesz valamikor, egyelőre elvagyok a Midoval.

(#883) Winnie The P válasza crok (#881) üzenetére


Winnie The P
őstag

Megcsináltam, igaz a mobilnetet nem kapcsoltam be, ugyanis ahol lakom ott nagyon gyesza. Remélem így is sikerült. Köszi a segítséget. Sms nem jött.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#884) pczinder válasza Upo (#879) üzenetére


pczinder
tag

Nagyon köszönöm a tartalmas választ, Upo.

(#885) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok! Ma letterm tulaja ennek a "kis" csodának. :) Tetszik ezalatt a fél óra alatt amióta nyomkodom. MIUI 12-mikorra várható,?

[ Szerkesztve ]

(#886) aprokaroka87 válasza Trooper82 (#885) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg Augusztus-ban

(#887) batai15


batai15
félisten

Sogornak meg érkezett a 12 globál. (9t)Nincs viszont benne a gesztus vezérléshez ez az ios szerű csík. Nem úgy van hogy miui 12 global hozza ezt a funkciót ?

[ Szerkesztve ]

(#888) Viktor0610 válasza batai15 (#887) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mármint a Note 9 Próra [joyeuse] érkezett meg a MIUI 12?
Erre még nem jött ki tudtommal.

Látom, szerkesztettél. :)

Én remélem, az a csík nem lesz benne, vagy kikapcsolható lesz. Elég iphone-os ígyis az Új Irányítóközpont, nem kell még az a fránya csík is. :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#889) DaWehun válasza Upo (#871) üzenetére


DaWehun
tag

köszi a helpet! :R

...

(#890) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok! Tetszik a telefon, ami fura az a kamerarendszer elhelyezése.
Nektek nem kényelmetlen ha víszintesen fogjátok? Mindig összetaperolnám a kamerát. Vagy ez szokható? :) Meg féltem is mert annyira kilóg, szerintem az első dolog lesz ami megkarcolódik a kamera üveg. Van valami ajánlott tok ami rendesen fedi a kamerát? Más zavaró dolgot nem találtam, a méretétől féltem de végülis egész kezelhető. Remélem miui 12-ben lesz valamiféle újítás pl, hogy menjen gesztusvezérléssel is az egykezes mód valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#891) Ricardo válasza Trooper82 (#890) üzenetére


Ricardo
félisten

Megoldás a karcok és a taperolás ellen is. [link]

(#892) Trooper82 válasza F.B.I. (#97) üzenetére


Trooper82
senior tag

Nem csúszós nagyon?

(#893) Trooper82 válasza Ricardo (#891) üzenetére


Trooper82
senior tag

Köszi. Ez a frosted shield?
Beszerzési forrás tipped van?

[ Szerkesztve ]

(#894) Ricardo válasza Trooper82 (#893) üzenetére


Ricardo
félisten

Több helyen lehet kapni. Nem tudom melyik a legjobb választás.

(#895) Viktor0610 válasza Trooper82 (#893) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
A Frosted Shielden nincs kameravédő. Az is védi a kamerát (ilyet használok).
Ez a Nillkin CamShield cover case.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#896) Trooper82 válasza Viktor0610 (#895) üzenetére


Trooper82
senior tag

Köszönöm! :R

(#897) Upo válasza Trooper82 (#896) üzenetére


Upo
addikt

Ez is védi a kamerákat: [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#898) DaWehun válasza Trooper82 (#893) üzenetére


DaWehun
tag

én aliról rendeltem, még nem érkezett meg, de kíváncsian várom. előző telefonomon nillkin super frosted volt, 4 éve bírja hibátlanul, engem meggyőzött minőségileg, pedig esett le horvátországban a nagy sziklákra a parton. :D

...

(#899) colonell válasza Trooper82 (#890) üzenetére


colonell
senior tag

Amit lehet tapasztalni cirka egy hónap után, hogy nekem a gyári tok tökéletesen védi a kameraszigetet. Kicsit csúszósnak érzem ugyan, de sosem csúszott még meg.

(#900) Narmiaren


Narmiaren
tag

És van e valakinek tapasztalata a Nillkin textured tokkal? Az és a forested shield között nem tudok dönteni. (csak képen láttam mindkettőt :( )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.