Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) Zsolt50 válasza Zsolt50 (#7300) üzenetére


Zsolt50
csendes tag

gyorsan összeütve:
https://c.mi.com/thread-3959449-1-1.html[link]

(#7302) crok válasza Zsolt50 (#7301) üzenetére


crok
nagyúr

Gondolom ugyanazt fogod majd ra kapni mint amit mi is (WhatsApp miatt, dolgoznak rajta, legyel turelmes, blah blah..). Van egy magyar thread is egyebkent [link].

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7303) #46824192 válasza crok (#7302) üzenetére


#46824192
törölt tag

Valaki elárulja mi értelme oda is leírni?
Leírhatjuk mi a bajunk 1000 helyre ,akkor sem lesz hamarabb megoldva.
Ha egy ilyen ...sággal etetnek egy hivatalos fórumon hogy whatsapp hiba,akkor már régen hiteltelen az egész.

A fórum is xia termék , pont olyan mint a telefonjuk :)

(#7304) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Xiaomi.eu romot frissítenék. Van Orange Fox, és maga a ROM. Mivel nem akarom újra belakni a telót, a veszélyes utat választanám. Dirty a 10-es alapú MIUI 11-ről erre: multi_HMNote9Pro_HMNote9S_V12.5.2.0.RJWMIXM_v12-11.
Mivel nem biztos, hogy minden simán fog menni, melyik partíciókat mentsem a recoveryben, hogy vissza tudjak állni a jelenlegi működő rendszerre?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#7305) Zsolt50 válasza crok (#7302) üzenetére


Zsolt50
csendes tag

Köszönöm, ezt még nem láttam.
"szokás szerint" itt is maszatolás a modi részéről, hiába magyar.
Egy nagy bullshit az egész, gyártóstól, forumostól. Parasztvakítás, nettó hazugságokkal

Ha már segítgetsz mindenkinek :R
Ha és amennyiben feloldanám a telefont akkor:
1 BIZTOSAN fel lehet telepíteni (lehetőleg mást) frissítést? (ez ugye további kérdéseket vet fel, hogy mit)
2 visszazárva a telefont, az biztonságos marad? (pl bankolás, céges levelezés)
3 későbbiekben automatikusan frissül?

Vagy nyeljem be, adjam el 20-30-ért, és vegyek másik szutykot?

(#7306) Zsolt50 válasza #46824192 (#7303) üzenetére


Zsolt50
csendes tag

talán a felesleges többlet munka arra készteti a modokat, hogy nyávogjanak felfelé. Hátha ott is megonják a felesleges levelezést és dolgoznak 10 percet

(#7307) pulutodurumo válasza pulutodurumo (#7304) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Azt elfelejtettem írni, hogy nekem ez a jó, Curtana van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#7308) crok válasza Zsolt50 (#7305) üzenetére


crok
nagyúr

Érdekes, hogy nem írt utána már semmit a moderátor miután ki lett fejtve a gond.. mindegy.

1. fastboot alól MiFlash-el -ha már nyitott a bootloader- akkor igen, az nem kérdez vissza..

2. Igen, ha visszazárod ugyanaz lesz a helyzet ebből a szempontból mint előtte volt.

3. Most is automatikusan kellene frissülnie, nem? De nem.. Ha most azt mondom hogy becsszó nem cseszik el megint és automatikusan frissülni fog DE elcsesznek megint valamit..? Én azért felelősséget nem vállalok amire nincs közvetlen ráhatásom. Alapból mennie kellene. Akinél megcsináltuk az első A11-re frissítést még akkor mikor kijött ott nem is volt ilyen gond, aki meg itt kivárt vagy későn jutott hozzá és a gyárból A10-el jött az meg azon "ragadt". Vegyél másikat ha nem akarsz vele bíbelődni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7309) Viktor0610 válasza crok (#7308) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, számít-e, de a napokban Redmi Note 9S-ről olvastam, hogy frissült 12.5.akármire, 11 alapon.
Akkor ez talán a Note 9 Pró esetében is eljöhet talán hamar? :D

Samsung Galaxy A54

(#7310) crok válasza pulutodurumo (#7304) üzenetére


crok
nagyúr

OrangeFox - Guides - Backup - ennél szerintem nem kell jobb sorvezető erre: image backup-ot csinálni a boot, data, esetleg super partíciókról, és ha vissza kell állni akkor legyen meg az aktuális ROM zip-je amiről indulsz (ne csak az amire frissítesz) meg egy jó backup mindig legyen a persist-ről meg az EFS-ről.. ha nagyon beütne a s.*r.
Eleve azzal kezdeném, hogy egy jó Xiaomi backup (mert az amúgy a Xiaomi.EU ROM-ban működik egész jól), aztán ha van root akkor Swift Backup-al egy backup mindenről, aztán egy Migrate-es zip mindenről.. majd recovery-ben is egy backup mielőtt belefogsz.. legrosszabb esetben újraépíted a rendszert, de legalább van miből. Hogy ez egy csomó idő meg tárhely.. igen.. viszont nekem még (koppkopp) nem volt adatvesztésem ROM-olástól, frissítéstől. Ja, meg ugye mivel ez a Joyeuse topik neked meg Curtana van nem vagy a legjobb helyen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7311) crok válasza Viktor0610 (#7309) üzenetére


crok
nagyúr

No ETA and please be patient, the update is on the way, developers are working hard and will release it as soon as it's ready and stable. Thank you for your understanding.

Megpörgettem helyetted a bs bingó kereket ;]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7312) pulutodurumo válasza crok (#7310) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez bizony így van, de te meg itt vagy :D és a 9S topikja nem túl erős. A Note 4 topik óta tudom, hogy te mindig a jó irányba igazítod az embert. :R

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#7313) Zsolt50


Zsolt50
csendes tag

Kb sablon választ kaptam. Válaszoltam is rá mielőtt olvastam volna itt a hozzászólásodat. Nagyvonalakban ugyenezt írtam vissza. Nyilván nem fog semmi történni :W

Plusz két factory reset és két nap kutakodás, kunyizás program és leírás miatt (sose csináltam még ilyet), majd egy hét szívás mire minden visszakerül.
Így is elég sokat esett már a használt ára. Jó lett volna ha pár évig használható telefont kapok ha már újonnan vásároltam meg. Mivel még használható, így kap még egy évet aztán kuka.

Szánalmas, hogy ilyenbe bármikor belefuthat a felhasználó akár más márkánál is.

[ Szerkesztve ]

(#7314) aprokaroka87 válasza Zsolt50 (#7313) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Még mindig jobb, mint hogy bootloop-ba kerüljön a telefon egy frissitéstől.
Sajnos ennyi telefon típust és annak al valtózatait már nagyon nehéz támogatni.
Meg nyilván nem is mindegyiket akarják túlzásba vinni :)

(#7315) dokee78 válasza dokee78 (#7166) üzenetére


dokee78
félisten

Ez a hiba meg oldva.
Recoveryből le formáztam.

(#7316) rumkola válasza Viktor0610 (#7309) üzenetére


rumkola
veterán

Üdv!

Szerintem ez a frissítés régóta kint van pro-ra és az fut a telefonomon.
12.5.6. gyári stabil, Android verzió: 11 RKQ1
Vagy valamit benézek?

(#7317) Viktor0610 válasza rumkola (#7316) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
Mikor kijött a frissítés, egy ideig fel lehetett telepíteni. Te valószínűleg akkor dobhattad fel. Aztán kiderült az azóta már elhíresült WhatsApp fájlcsatolás hiba, ami miatt egy csomó telefon droid 11-frissítését felfüggesztette a Xiaomi. Olyannyira, hogy nem is lehetett manuálisan sem feltenni.
Mostanában nem olvastam már a témában, de pár hete ez volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7318) rumkola válasza Viktor0610 (#7317) üzenetére


rumkola
veterán

Durva, ezt nem tudtam. Karácsonykor kaptam, aznap nyomott egyből egy rendszerfrissítést is.

(#7319) Viktor0610 válasza rumkola (#7318) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor már valószínűleg mehet a frissítés, mert ez a történet régebbi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7320) -Pityer- válasza rumkola (#7318) üzenetére


-Pityer-
csendes tag

Akkor te a szerencsésebbek közül való vagy. Sajnos többen még mindig beleragadtunk a MIUI 12.0.4.0 verzióba és az Android 10-be.

Én asszonynak vettem pont karácsonyra egy redmi note 9 pro mobilt, de sajnos csak nem akarja feldobni a frissítéseket.

Tudnál kicsit segíteni néhány paraméterrel a frissítés kapcsán?

Milyen változat a telefonod? Global, EU, Kína... ?
Milyen frissítést dobott fel, amit sikerült telepítened (MIUI és Andoid)?
Milyen szolgáltatónál vagy?
Mire van állítva a telefonod nyelve, régiója?
Illetve bármi, ami még eszedbe jut.

Köszi szépen az infókat előre is, talán azok alapján előrébb jutnánk, ugyanis a "hivatalos" tájékoztatás szerint a Whatsapp alkalmazás fájlcsatolási problémája miatt tartják vissza a frissítéseket azoknál a MIUI 12.0.4.0-s Android 10-es telefonoknál, akik kb. fél évvel ezelőtt nem frissítettek. (Ez persze elég nagy bullshitnek tűnik.)

(#7321) aprokaroka87 válasza -Pityer- (#7320) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk eleve akkora katyvasz ez az egész, mert elvileg a 12.5.6.0 EUXM verzióval van gond, a 12.5.4.0-el nincs, ilyenkor megoldhatnák azt hogy, azt fel kínálja letöltésre, mégis csak frissebb firmware verzió.

(#7322) -Pityer- válasza aprokaroka87 (#7321) üzenetére


-Pityer-
csendes tag

Hát igen. Az én Redmi note 8 prom (asszonynak vettem karácsonyra a note 9 prot, ami beragadt) gond nélkül fut a MIUI Global 12.5.4-gyel Android 11-gyel.

(#7323) aprokaroka87 válasza -Pityer- (#7322) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor ezek szerint ott jó a WhatsApp? :D

Állítólag itt fájl csatolás gond volt vele.

(#7324) -Pityer- válasza aprokaroka87 (#7323) üzenetére


-Pityer-
csendes tag

Valamire rá kellett fogni a bénázásukat. Nem értem egyébként, ha a WhatsApp alkalmazással van gond, miért nem annak a telepíthetőségét tartják vissza, miért rendszerfrissítéseket? (Csak álnaivan kérdezem.)

(#7325) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#7323) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem már mindenhol jó.
A WhatsApp is módosított valamit (kicsit más lett a csatolás felülete pár hete), meg már ahogy figyelem, érkeznek egyik-másik modellre a frissítések.

Samsung Galaxy A54

(#7326) aprokaroka87 válasza -Pityer- (#7324) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mert 0 bites idegbeteg user lehet földhöz csapná a telefont, ha nem tudna képet csatolni WhatsApp-on :)

(#7327) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#7325) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az oké, de kérdés hogy a hibát mikor vették észre?
Kiadás után vagy közben?, mert ha közben, akkor ott van az nyamvadt változás napló, abba bele kell írni, hogy egy ismert bug.

Dolgoznak a problémán...

(#7328) -Pityer- válasza Viktor0610 (#7325) üzenetére


-Pityer-
csendes tag

Nem múlik úgy el nap, hogy ne néznék rá, de egyelőre se híre, se hamva a frissítésnek. Lehet, hogy nagyon lassan csepegtetik, naponta csak egy készülék kapja meg :D

(#7329) rumkola válasza -Pityer- (#7320) üzenetére


rumkola
veterán

Üdv!
m2003j6b2g
Global, 6/128
Telekom
Magyar/magyar
Teljesen gyári, semmit nem állítgattam, amikor megkaptam bekapcsolás után pár perccel rányomtam a rendszeralkalmazás frissítésre, letöltötte, megcsinálta (10 perc kb.).
SIM kártya nem volt benne és még azóta sincs. :)

(#7330) -Pityer- válasza rumkola (#7329) üzenetére


-Pityer-
csendes tag

Köszi szépen!

Csak annyi a különbség, hogy amin próbálom frissíteni, az 64 GB-os. De amúgy ugyanúgy karácsonyi beüzemelés, ugyanúgy Global, ugyanúgy Telekom, ugyanúgy gyári csomagolásból kibontott, és végül ugyanúgy pár perccel üzembe helyezés után rányomtam a rendszeralkalmazás-frissítésre. (SIM kártya volt benne, de azért azt nem hiszem, hogy releváns lenne.)

(#7331) rumkola válasza -Pityer- (#7330) üzenetére


rumkola
veterán

dobozon a címke jobb alsó sarkában: 2021.09.

(#7332) -Pityer- válasza rumkola (#7331) üzenetére


-Pityer-
csendes tag

Ha hazaértem, csekkolom. Köszi a sok infót, sajnos nagyon előrébb most sem lettem, maximum annyival, hogy két ennyire hasonló paraméterekkel rendelkező készülék esetében is az egyik frissül, a másik nem dobja fel a frissítést.

(#7333) crok válasza Viktor0610 (#7309) üzenetére


crok
nagyúr

Most írt egy srác Telegramon, hogy kaptak RJZMIXM-re V12.5.3.0-t (nem Enhanced), screenshot-olta az update-et. mirom.ezbox-on még nem látszik, más csatornákon se látok még linket.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7334) crok válasza crok (#7333) üzenetére


crok
nagyúr

De, Enhanced. De link még mindig nincs..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7335) -Pityer- válasza rumkola (#7331) üzenetére


-Pityer-
csendes tag

A miénken is 2021.09 a címke. Végképp nem értem az egészet.

(#7336) sanyci válasza -Pityer- (#7335) üzenetére


sanyci
senior tag

De manuálisan letöltve sem tudod telepíteni?
Mert az az igazi gond, nem az OTA hiánya!

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#7337) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!
A candy crush saga irtó lagosan fut a telefonon, miközben 4x -en gond nélkül siklik Ez mitől lehet? Genshin impact fullon megy gond nélkül. Nem értem. Cache ürítés és újra telepítés nem segített.

(#7338) rumkola válasza rumkola (#7337) üzenetére


rumkola
veterán

Megvan, a hangjat kikapcsolva rendbejön, nem akad. Érdekes.

Itt a hiba, a videó elején hang kikapcsolva minden oké, bekapcsolás után kb. játszhatatlan.
[link]

Hivatalos fórum a gondról:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7339) -Pityer-


-Pityer-
csendes tag

Azt nem próbáltam, mert feljebb azt olvastam, hogy nem telepíthető manuálisan sem. De mindegy is, mert rumkola fórumtársunk simán feltette OTA telepítésből. Azaz neki felkínálta, nekem meg nem.

(#7340) sanyci válasza -Pityer- (#7339) üzenetére


sanyci
senior tag

Pedig nekem se jött le soha OTA, de a megjelenés napjaiban mindig fel tudtam tenni manuálisan az aktuális frissítést.

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#7342) crok válasza pczinder (#7341) üzenetére


crok
nagyúr

Na lassuk! :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7343) crok válasza crok (#7342) üzenetére


crok
nagyúr

Mondjuk a link az így pontos:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V12.5.3.0.RJZMIXM_v12-11.zip/download

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7344) -Pityer- válasza crok (#7343) üzenetére


-Pityer-
csendes tag

Sikerült telepítened?

(#7345) crok válasza -Pityer- (#7344) üzenetére


crok
nagyúr

Ez Xiaomi.EU ROM, nem a gyári EEA vagy Global.
A gyári Global-hoz (ennek az alapjához) még nem találtam linket, ha lesz itt lesz.
Egyébként persze, sikerült, Enhanced, van is benne memóriabővítés :D

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7346) -Pityer- válasza crok (#7345) üzenetére


-Pityer-
csendes tag

Köszi!
A linken található V12.5.2.0.RJZMIXM neked felment simán a 12.0.4.0-ra? Vagy téged nem érintett a verzióberagadás?

(#7347) crok válasza -Pityer- (#7346) üzenetére


crok
nagyúr

Én még aznap feltettem mindenre amink van amikor kijött, még aznap estig, kézzel így nálunk nem is volt sose "beragadt" készülék, de a ti gondotok nem a Global-al van hanem az EEA-val, neked az a ROM nem is lenne jó mert MIXM neked meg EUXM van, nem?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7348) -Pityer-


-Pityer-
csendes tag

Global + EUXM ragadt be a 12.0.4.0-án

(#7349) Winnie The P válasza -Pityer- (#7348) üzenetére


Winnie The P
őstag

Biztos vagy benne, hogy a Global ragadt be? Csak azért, mert az én telómon MIXM rom van, ami ugye a Global rom, és símán minden gond nélkül ment fel a 12.5.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#7350) crok válasza -Pityer- (#7348) üzenetére


crok
nagyúr

Csak az EUXM ragadt be, én se tudok egyetlen Global-ról (Global-ra nem is volt V12.0.4.0 ami Android 10 (QJZ..) csak 11 (RJZ..)).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.