Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-08 22:56:03

LOGOUT.hu

Redmi Note 9 Pro topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Viktor0610 válasza HoTaZo (#6400) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Így van. :K

Samsung Galaxy A54

(#6402) HoTaZo válasza Viktor0610 (#6401) üzenetére


HoTaZo
őstag

:DDD
Csodálkoztam is, hogy néha bezárok mindent. Csak nem figyeltem, hogy miként.
Ezt mindig így csinálta a Xiaomi?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6403) Viktor0610 válasza HoTaZo (#6402) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen. :DDD

De ha belegondolsz, ez a normál működés. ;)

Samsung Galaxy A54

(#6404) HoTaZo válasza Viktor0610 (#6403) üzenetére


HoTaZo
őstag

Csak az eddigi telóimon nem volt ilyen ficsör.
De tényleg logikus, hogy be tudj zárni mindent, de ha úgy akarod, akkor az aktuális alkalmazáson kívül zárj be mindent. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#6405) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Használ valaki DS Audio appot a készüléken?

(#6406) Danecay


Danecay
őstag

Na az asszony telójára is megjött az EUXM-es 12.5.1. Remélem lassan jön a xiaomi.eu-s verzió is!

(#6407) crok válasza Danecay (#6406) üzenetére


crok
nagyúr

Ahhoz elobb Global (MIXM) kene, pedig tegnap mar a torok is kiment :DDD tenyleg a global lesz az utolso :U

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6408) aprokaroka87 válasza crok (#6407) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ami lehet kicsit szokatlan is, mert ahogy én figyelgetem, általában mindig a Global ( Mixm ) jön előbb, majd az EEA :)

(#6409) crok válasza aprokaroka87 (#6408) üzenetére


crok
nagyúr

Ez spec. nem kicsit szokatlan.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6410) szvoboda válasza Jim74 (#6405) üzenetére


szvoboda
tag

Jelen.

(#6411) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Frissítés után nem mindegyik alkalmazás ikon egyforma ez miért van?

Gyári témát használok.

[ Szerkesztve ]

(#6412) Jim74 válasza szvoboda (#6410) üzenetére


Jim74
nagyúr

Neked nem melegszik tőle a készülék?

(#6413) szvoboda válasza Jim74 (#6412) üzenetére


szvoboda
tag

Nem. Én onnan játszom zenét, a készüléken alig van valami.

(#6414) Jim74 válasza szvoboda (#6413) üzenetére


Jim74
nagyúr

A telefonra gondoltam, hogy nem melegszik-e. :B
Milyen rom van a telefonon, a DS Audionak mi a verziója?
NAS-on milyen DSM-van?

[ Szerkesztve ]

(#6415) szvoboda válasza Jim74 (#6414) üzenetére


szvoboda
tag

Én is a telefonra gondoltam, hogy nem melegszik. Rjzeuxm 12.5.1.
A nas régi, DS211- es, a rendszer DSM 6.2.

(#6416) Jim74 válasza szvoboda (#6415) üzenetére


Jim74
nagyúr

A rom az ugyanaz, nekem viszont DS920+ van DSM7-tel. A DS Audinál a az átkódolás beállításoknál mi hogy van beállítva?

(#6417) Jim74 válasza szvoboda (#6415) üzenetére


Jim74
nagyúr

Néztem az akkumulátor hőmérsékletét és kb. 5 perc alatt felment 28 fokról 35-re a DS Audio használata közben.

(#6418) szvoboda válasza Jim74 (#6416) üzenetére


szvoboda
tag

Én nullára raktam.

(#6419) xviktorx


xviktorx
tag

Hali!
A telefont tavaly decemberben vettem a MediaMarkt-ba. Már az elején szarqakodott velem, hogy random kikapcsol hetente vagy 6-7-szer. Most nyárom eljutottam oda, hogy vettem egy Samsung A52, hogy vissza tudjam küldeni gariba. Ez meg is történt, elméletileg szovert cseréltek rajta, de ugyan olyan szar mint előtte, max annyi javulás van, hogy most egy héten csak 4-szer kapcsol ki és indul újra. Megint el gogom küldeni gariba. Meddgi játszák ezt el, hogy úgy tesznek mint ha megjívítanák de nem javul meg? Valakinek van eseteg erre vonatkozó tapasztalat? Válaszotokat előre is köszönöm.

(#6420) Jim74 válasza szvoboda (#6418) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az nekem is nullán van. Minőség automatikus?

(#6421) Jim74 válasza szvoboda (#6415) üzenetére


Jim74
nagyúr

Egy DS Audio újratelepítéssel megszűnt a melegedés.

(#6422) ktomcat


ktomcat
senior tag

Sziasztok!

Hétvégén visszatértem crdroidról miuira (12.0.4. EU-s), mert egyik pillanatról a másikra elszállt az NFCs fizetés pénteken... Mint utóbb kiderült a safetynet billent valamiért és hiába tettem vissza a miuit (root nélkül első körben), ugyanúgy elhasalt amikor fizetni szerettem volna vele (your device is rooted hiba üzenet). Végül ezen videó alapján sikerült életre keltenem a gpay-t, a safetynet már nem hasal el.
A másik ami miatt még visszatértem, hogy az android autonak voltak érdekességei, amikor váltottam a kocsi rádió menüpontjaiban és visszatértem a mirror linkre, akkor communication error 11-et kaptam állandóan... De az újracsatlakozásnál mindig életre kelt.
Mint utóbb kiderült egyik hibáról sem a crdroid tehetett, safetynet a magisk fejlesztő miatt hasalt el (ha minden igaz kiveszi a magisk hide-ot), az android autonál meg augusztus óta van ez a hiba, pont amióta a custom romokat tesztelgetem :U
Még megvárom az eus 12.5öt aztán valószínűleg visszatérek a crdroidra, csak egy dolognak járnék még utána előtte, nem biztos hogy ide illő téma, de ha a fogok egy nikgapps basic csomagot és egy nikgapps full csomagot, és a fullból kiszedem az android auto zipjét és belemásolom a basic installerjébe az működhet? :B

(#6423) crok válasza ktomcat (#6422) üzenetére


crok
nagyúr

"safetynet a magisk fejlesztő miatt hasalt el" -- nem kell a hangulatkeltés meg a dezinformáció, dehogy miatta hasalt el.. ő csak pár napja írta hogy épp mi a helyzet, mármint vele meg a Google-el és a Magisk-al mint hobby projektel.. annak ehhez semmi köze.. a SafetyNet-hez most (@androidpolice és topjohnwu saját bejegyzése) de nem miatta hanem a Google miatt van most szívás, változtattak a szerver oldalon, elég aktív most a Magisk topik emiatt úgy Szept. 1 óta, az utolsó cca. 50 hsz. :D És nem veszi ki hanem nem (úgy) folytatja annak fejlesztését ahogy most van és lesz olyan majd hogy zygisk (Zygote-ba ágyazott Magisk részel) amit mi már nagyon régen várunk (kb. egy éve).

Érdekességképp megemlítem hogy crDroid-al más is szívott más készülékekkel -a Magisk topikban is- de az LSposed-os megoldás (a videó gyak.) az végül ment. Viszont a többi megoldás, amihez meg nem kellett se Riru se LSposed az meg egyáltalán nem, pedig egészen egzotikus és erősen módosított Android-ok is simán mennek már.. de a crD pl. nem, ezt szerintem jó ha elteszed, a crD-nek szerintem lépnie kell nemsokára (jó irányba).

A másolgatás pedig nem fog működni, a zip aláírása miatt.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6424) ktomcat válasza crok (#6423) üzenetére


ktomcat
senior tag

a dezinformációt a google hírfolyamnak köszönhetem, ott kezdte el mostanában feldobálni ezeket a cikkeket amik gondoltam nekem szólnak, de ezek szerint nem a teljes hangnemében :D
Ha a jelen állapotára ráfrissítek amikor megjön a 12.5 eu akkor csinálhatom előről ezeket a buherálásokat gondolom, de ami égetőbb kérdés hogy így is be fog bootolni a frissített miui? :F

Erre esetleg van valami tipp, hogy ha nem szeretnék fullos gappsot, de az android autot szeretném még közéjük, megoldható-e valahogy?

(#6425) crok válasza ktomcat (#6424) üzenetére


crok
nagyúr

Én pl. eleve nem NikGApps-oznék.. OpenGApps Stock, ami nem kell meg az installkor eleve kiszedheted egy jól megírt konfig file-al pl. ahogy itt írtam. De már ennek se látom értelmét mert az Android Auto stub (GearheadStub) már a pico-ban benne van, vagyis megkeresed a Play-ben és "frissíted" és annyi.

"Ha a jelen állapotára ráfrissítek amikor megjön a 12.5 eu akkor csinálhatom előről ezeket a buherálásokat gondolom" -- egy kicsit kell előre gondolkodni csak: a ROM a kernelet felülírja, így a Magisk "elvész" hiszen nincs addon.d és nem lesz a Magisk automatikusan újra feltéve az új kernelbe. De ha van TWRP/OrangeFox/PitchBlack/valami, akkor mikor letöltöd a ROM-ot akkor kiszedheted belőle a boot.img-t, megpatkolhatod, aztán mehet fel a recovery-ben mikor flash-eled a ROM-ot: utána egyből image flash -> patkolt boot.img -> /boot -> proft.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6426) crok válasza ktomcat (#6424) üzenetére


crok
nagyúr

És ha már úgyis beszéltünk róla: kint van egy régi-új fix eddig "fizetős" de mostmár publikus frissítése, a kdrag0n Universal SafetyNet Fix 2.0.0 mostmár letölthető Github-ról is (eddig csak donation-el volt elérhető nála).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6427) ktomcat válasza crok (#6425) üzenetére


ktomcat
senior tag

opengappsos voltam eredetileg, de a joyeuse-n próbált custom romok többségnél az elején kifagyott/leállt/nem ment tovább a google setup, csak a fullos nikgappsnál ment végig probléma nélkül. De majd próbálgatom az opengappsal, mégiscsak azt használom évek óta :U

Köszönöm szépen az infókat, már ma is megérte felkelni :D

(#6428) nincsnév007


nincsnév007
őstag

ezt a nagy kontraszt módót ki lehet kapcsolni? pl a fekete youtub-ból kb egy halvány szürke yt lett.

[ Szerkesztve ]

(#6429) Viktor0610 válasza nincsnév007 (#6428) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Képed van erről?
Nem tudom elképzelni, mi a gondod vagy mit szeretnél. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#6430) nincsnév007 válasza Viktor0610 (#6429) üzenetére


nincsnév007
őstag

Remélem latszodik :D
és persze hogy itt nem látszódik xD
úgy tudnám még leírni hogy amikor kint vagyok a napon, automata fényerőn van és látszódik ahol full fényerőre rá tól még egy kicsit. És akkor fakóbbak lesznek a színek.

[ Szerkesztve ]

(#6431) Viktor0610 válasza nincsnév007 (#6430) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ja!
Azt én sok Xiaomin észrevettem. De ha jól sejtem, ez minden appnál jelentkezik, nem csak a YouTube esetén.
Nem tudom, kikapcsolhatö-e, én elfogadtam, hogy ez ilyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6432) nincsnév007 válasza Viktor0610 (#6431) üzenetére


nincsnév007
őstag

Akkor érdekes, mert alapból jól müködik, mert már sokszor volt ilyen és egyből be jöttem a házban látni is lehetett hogy visszább vett a kontrasztból, csak néha úgy felejti :DIgen minden app-nál csak a yt-nél a leglátványosabb, :D

(#6433) puhos363 válasza nincsnév007 (#6430) üzenetére


puhos363
tag

Indítsd újra, én ezt szoktam.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#6434) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
12.5.1.0 rom van fent nálam. Rjzeuxm globál stabil
Az lenne a gondom hogy nem működik a zsebmód. Reagál letakart hangszóróval a koppintásokra. Másnál is jelen van ez a hiba?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#6435) Jim74 válasza Stonerice (#6434) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Nekem működik rendesen.

(#6436) divergens


divergens
tag

Sziasztok, 12.5.1 frissítés után rendszeresen (naponta 1x) eldobálja a hálozatot, nincs net, volte, se bejövö se kimenő hívás. Csak újra indítás segít. Valakai tapasztalt ilyent? Esetleg begoldás?

[ Szerkesztve ]

quake III arena

(#6437) puhos363


puhos363
tag

Üdv! Arról van valami infó, hogy global-ra mikor jön a 12.5?

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#6438) crok válasza puhos363 (#6437) üzenetére


crok
nagyúr

Persze, "hamarosan" megy "turelmed kerjuk" :D Orankent nezem....

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6439) puhos363 válasza crok (#6438) üzenetére


puhos363
tag

Ok, köszi az erőfeszítést!

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#6440) crok válasza puhos363 (#6439) üzenetére


crok
nagyúr

Nem, teljesen komolyan írtam, tényleg bárki bármit kérdez ennyi a válasz -moderátoroktól is- hogy "hamarosan" meg "türelmedet kérjük" de semmi egyéb és tényleg nézem a Telegram csoportokat / csatornáka óránként mert engem is érdekel.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6441) puhos363 válasza crok (#6440) üzenetére


puhos363
tag

Bocs, ha szarkazmust véltél felfedezni a válaszomban, nem annak szántam.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#6442) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Most derült ki, hogy nem érkeznek meg a címzettekhez az általam elküldött SMS-ek. Nem sokat küldök, éppen ezért derült ki csak most. Kérdésem az, hogy lehet e köze bármilyen telefon beállításhoz, vagy ezzel a problémával forduljak inkább a szolgáltatóhoz?

Köszönöm!

(#6443) crok válasza Danecay (#6442) üzenetére


crok
nagyúr

Igen, pl. "chat" (RCS) funkciohoz ha pl. Google Messages-t hasznalsz. Kapcsold ki. Meg nezd meg helyes-e az SMSC (SMS Center) telefonszam.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6444) Danecay válasza crok (#6443) üzenetére


Danecay
őstag

Szia!

Nem használok Google Messages-t, a gyári, xiaomi.eu-s romba épített üzenetküldő alkalmazást használom.
Megnéztem az SMSC-t, nem tudom, hogy milyen számnak kell szerepelnie ott, de azt írja a megjelenő szöveg, hogy amennyiben nem helyes a szám, nem vagyok képes üzeneteket küldeni és fogadni, viszont az üzenetfogadással nincs gondom, csak a küldéssel.

(#6445) sanyci válasza Danecay (#6444) üzenetére


sanyci
senior tag

Ha nem +36-os formátumú a szám, amire küldesz, akkor nem biztos, hogy elmegy az sms...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#6446) Viktor0610 válasza Danecay (#6444) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha leírod a szolgáltató nevét, akkor könnyebben lehetne segíteni megkeresni helyetted a Google-ön ;] , milyen szám kellene legyen az üzenetközponté.

Igen, az is fontos, amit sanyci ír. Ha pl. 0036-tal mentetted el a számot, az is lehet gond.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6447) Danecay válasza Viktor0610 (#6446) üzenetére


Danecay
őstag

"Ha leírod a szolgáltató nevét, akkor könnyebben lehetne segíteni megkeresni helyetted a Google-ön ;] , milyen szám kellene legyen az üzenetközponté."

Na-na, erre semmi szükség! :) Nem nagyon volt még dolgom ezzel a SMSC-vel, úgyhogy fogalmam nincs, hogy ez konkrétan mi, vagy, hogy van e valami köze az én számomhoz és, hogy ez esetleg egyénileg változik e, ezért is nem írtam le. De nem kell keresni semmit helyettem, Telenor, és a szám +36209300099. A páromnak szinten ugyanilyen telefonja van, ugyanannál a szolgáltatónál és flottában, a szám nála is ugyanaz, annyi, hogy nála nem lehet szerkeszteni mert szürke, de ez betudom annak esetleg, hogy nálam xiaomi.eu ROM fut, míg nála a gyári EUXM, viszont nála a szám után vesszővel elválasztva szerepel egy 145-ös szám is, tehát így néz ki pontosan: "+36209300099", 145

#6445 sanyci Danecay #6444
Ellenőriztem, mindegyik telefonszám amire eddig SMS-t próbáltam küldeni a közelmúltban +36-al volt elmentve, de nem gondolom, hogy ennek köze kellene, hogy legyen hozzá.

Van egy másik dolog ami viszont kiindulási pontnak jó lehet, méghozzá az, hogy az SMS app-ba belépve mindig látok egy üzenetet miszerint nem sikerült szinkronizálni, pl. 6 db. üzenetet, de gondolom ez a xiaomi cloud-ra vonatkozik. Igaz, hogy már csak 0,5 GB szabad terület van, de az nem indok arra, hogy nem tudjon feltölteni 6 db. sms-t. Hiába próbálkozom újra manuálisan, azt írja mindig, hogy "Nem sikerült a SIM kártya adatait lekérni. Várjon egy-két percet, majd próbálja újra" Miért nem tudja lekérni a SIM adatokat, ennek nem lehet köze a dologhoz?

(#6448) crok válasza Danecay (#6447) üzenetére


crok
nagyúr

Neked is pontosan ugy kellene kinezzen az SMSC, a tarcsazo -> *#*#4636#*#* utan az SMSC reszben refresh, akkor latod mi a helyzet, ha nem pont ugyanaz akkor ird at es update.

Az azonositas meg a Xiaomi cloud miatt van, aktivalni kellene SMS-el (nemzetkozi), ha akarod hasznalni....

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6449) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok. Hatha van tipp. 2 sd kartyaval tesztelve, samsung evo plus 128, sandisk extreme pro 128 gb.
Androbench tesztek alapjan extrem lassu a sequental write speed: 2-3 mb/s es a random write speed is, szinten 2 mb/s szerint. Gepben gyorsak a kartyak. Van tippetek mi lehet ez?

(#6450) Viktor0610 válasza Trooper82 (#6449) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Talán kártyaolvasó hiba?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.