Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) dioka7 válasza Surda- (#1138) üzenetére


dioka7
senior tag

Szia,

Nekem a böngészővel semmi bajom nincs, tök jó, gyors meg minden. Csak a cs.hanggal van bajom, senkinek nincs javaslata erre? Köszi

(#1152) LantosBerry8 válasza fabiandaniel (#1140) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Rendeltem én is egyet, kíváncsi leszek rá... .

(#1153) Surda- válasza dioka7 (#1151) üzenetére


Surda-
őstag

Esetleg google play Volume Booster ? [link]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1154) mediumgecso válasza Sakuro (#1149) üzenetére


mediumgecso
őstag

Én ezt rendeltem:
https://www.xiaomiobchod.cz/pouzdra-kryty-redmi-note-3-se/163-xiaomi-kryt-pro-redmi-note-3-special-edition-6954176884220.html

Más: Első töltés, brutális SOT, eszméletlen jó ez a telefon😁

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#1155) LantosBerry8 válasza mediumgecso (#1154) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Melyik rom van rajta?

(#1156) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Ki lehet tenni ikonra a képernyő lekapcsolást, mert kényelmesebb lenne mint az oldalsó gomb?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1157) Bocsidee válasza < CyberBob > (#1156) üzenetére


Bocsidee
tag

Van olyan widget, hogy kapcsolók. Azok közt van olyan, hogy képernyőzár.

(#1158) makoss válasza trebrona (#1136) üzenetére


makoss
addikt

Édes istenem!
Minek így elrejteni valamit???
A jelszavam ide fogom eldugni! :D
Amúgy köszi! :R
[link]

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1159) mediumgecso válasza LantosBerry8 (#1155) üzenetére


mediumgecso
őstag

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#1160) < CyberBob > válasza Bocsidee (#1157) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Szuper, köszönöm.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1161) baitsee23 válasza Bocsidee (#1157) üzenetére


baitsee23
őstag

Ezt használom évek óta. Tetszik a design-ja, jópofa.
Ha tetszik, mentsd el, mert már nincs fent a Playen! :D

[ Szerkesztve ]

小米 12 - 8/256GB

(#1162) grafnet


grafnet
veterán

Valamelyik hozzáértő, aki éppen ráér írhatna nekem pár sort, hogy hogyan is csinálta meg a fastboot-os MiFlash-es recovery cserét, mert nekem az összes - eddig próbált MiFlash - ugyanazzal a hibával szál el:
Critical partition flashing is not allowed - error...

Win10 64bit, driverek elvileg mind fent vannak.
A MiFlash caa8302a-nak látja, nem pedig COM xx-nak.

A Telepítés USB-rőlnek aktívnak kell lennie?

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1163) zoli121 válasza fabiandaniel (#1140) üzenetére


zoli121
aktív tag

Én is rendeltem egyet ideiglenes. Normális flip tokra várok :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#1164) grafnet válasza grafnet (#1162) üzenetére


grafnet
veterán

Honnan lehet még drivert leszedni?
Eszközkezelőben nincs is Android...
MTP-ként látja a vinfos

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1165) FERA88


FERA88
tag

kezdem belakni a telót, viszont olyan gondom lenne, hogy telepítetem a Beautiful widgetet, és a névnap widgetet. telefon kikapcsolásakor, majd indításakor nem indítja el a widgetet, csak akkor ha bele lépek a programjukba. Ez miért van? Ja és nova launcher alatt ha ez számít valamit.

(#1166) grafnet válasza FERA88 (#1165) üzenetére


grafnet
veterán

"Kicsit" olvass vissza, nem régen volt téma a widgetek nem működése.
#1035 hsz környéke.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1167) dchard válasza grafnet (#1162) üzenetére


dchard
veterán

Szia,

A privát üzeneteket hanyagoljuk, különösen az olyat ami másnak is hasznos lehet.

A kérdésedre a választ a #1110-es hozzászólásomban találod:

https://prohardver.hu/tema/xiaomi_redmi_note_3_pro_international_verzio_kate/hsz_1110-1110.html

Annyi hibát vétettem, hogy Volume Down + Power gombbal rakható a teló fastboot-ba, egyébként minden más stimmel. Azóta egy kollégámnak is az ott leírt módszerrel sikerült.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1168) grafnet válasza dchard (#1167) üzenetére


grafnet
veterán

Köszi!

Az EDL ZIP-et be tudod linkelni máshonnan?
A fejlesztő lehetőségek között van: Telepítés USB-ről. Ennek aktívnak kell lennie? (Csak, mert Mi fiók kell hozzá... és nekem nincs)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1169) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Milyen driver kellene hozzá, hogy USB-vel rácsatlakozva lássa a win a telefonban lévő SD kártyát, esetleg a belső tárhelyet?
Rácsatlakozik, elkezd telepíteni, de egy idő után megáll, és nem csinál semmit... (W10x64)

;) - The Power of the Light Side

(#1170) dchard válasza grafnet (#1168) üzenetére


dchard
veterán

Nem kell aktívnak lennie.

a fastboot pedig gyors guglizással megtalálható:

http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/guide-how-to-reboot-to-edl-fastboot-t3394292

Első hozzászólás alja.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1171) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Sajnos nekem még várnom kell jövő hét elejéig hogy csatlakozzak a klubhoz, remélem addig még kitart a készlet az eustocknál. :)

Azt szeretném megkérdezni addig is tőletek (illetve elsősorban azoktól akik szintén innen rendelték a telót) hogy gyárilag van valami akár gagyi fólia a kijelzőn illetve a hátlapon, és azzal együtt lehet éllni míg nem jön meg a tok és az üveg?
Egyik barátom által már megrendeltem hozzá alliexpressről a tokot és üveget, de az kb 2-2.5 hét mire még ideér. Bár ez az ebayes s-line tok tényleg jónak tűnik azt még lehet rendelek egyet, az alis tok meg jó lesz addig még az meg nem jön.

A másik amit meg szeretnék kérdezni, hogy van infótok arról hogy az eustock mit enged meg garivesztés nélkül? Olvastam itt a hogy global developerrel szálítják alapból ami jóság :) így már csak root jog kéne nekem és utána minden ok lenne. Ennél a telefonnál nem hiszem hogy váltanák cm-re, mert tetszik a miui, a mostani telefonomnál is azért váltottam mert ott megált a 4.4-es droidnnál a történet, és frisseb droidot akartam, + 1 giga ram...

Sajnos ahogy látom olyan megoldás sajna nincs ami gyári recoveryvel működne, csak miflash... :(((
Szóval e a zárt bl-es root módszer [link] szerintetek ütné a garit az eustocknál?

Illetve még annyi, hogy a a miflash használatához (specifikusan kate-hez) tudnátok támpontot illetve leírást adni?
Szoktam romolni én is, eddig az összes androidos telefonom előbb-utóbb eljutott addig hogy root+ custom recovery, custom rom :) de én eddig mindig recoveryből romoltam az összes telefonomon azzal vagyok képben, sajnos a a miflash + fastboot + edl mód az nekem teljesen ismeretlen még, nem tudom mennyire bonyolult stb... :(((

Bármilyen infót előre is köszönök szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#1172) Anonymus23 válasza Canonfan (#1171) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ahogy látom még mindig van készleten, korábban azt írták, hogy több lépcsőben kapnak nagyobb mennyiséget, szerintem lesz náluk ebből.

Van elől hátul is fólia, a hátsót viszont le fogod venni mert az kifejezetten zavaró, az nem is igazán védő fólia.
Az elején meg van egy matt fólia, ami annyiból zavaró csak, hogy nagyobb fényerőt kell használni, meg nem szép a kép rajta, hanem elmegy, mivel kicsit mattítja (kontrasztot hazavágja) az egészet, arra viszont tökéletes, amíg megjön a TG, addig védje.

A többire majd a többiek válaszolnak, abban a részében nem vagyok otthon, nekem egyelőre még nem kell a root, a rom még problémát nem csinált, csak össze kell ismerkednünk.

;) - The Power of the Light Side

(#1173) zolko74


zolko74
tag

Megérkezett a kistesó:

[Xiaomi Redmi 4 Prime]

[ Szerkesztve ]

(#1174) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Ahogy használom az e heti frissítést, egyre csak azt veszem észre, hogy igen csak lecsökkent vele az üzemidő... :(

Szerintetek megéri visszatérni a 13.-ai frissítésre?

[ Szerkesztve ]

(#1175) grafnet válasza Canonfan (#1171) üzenetére


grafnet
veterán

Én is ezzel küzdök most éppen.
Ha megleszek vele összeszedem a történéseket, fájlokat.
A MiFlash használata nem bonyolult. Csak, mire eljutsz odáig... hogy felismerje COM xx portnak.
A root a Xiaominál/Eustocknál nem jár gari vesztéssel.
Nekem jó egyenlőre a gyári fólia előre, bár sokat ront a kijelzőn és a közelség érzékelőt is haza vágja, de azt lehet orvosolni.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1176) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Van egy kis gondom...
Sajnos töröltem a főképernyőről néhány alkalmazást (kukába húztam).... Telepítve vannak, s szeretném visszarakni őket az asztalra... Hogyan tudom ezt megtenni??
Előre is köszönöm a választ!

(#1177) baitsee23 válasza pataig (#1176) üzenetére


baitsee23
őstag

Kijelzőn üres részen tartsd az ujjad kicsit hosszabban. Alul megjelenik egy sáv. Ott widgetek... És kiválasztod...

小米 12 - 8/256GB

(#1178) gothic20 válasza dchard (#1122) üzenetére


gothic20
aktív tag

Érdekes módon speedtest-ben csak 7-8 alkalom után látszott a hiba.

Utána lefuttattam megint. Itt jó volt megint.
Ez lehet a rom hibája vagy a telóval nem oké minden?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1179) Surda- válasza gothic20 (#1178) üzenetére


Surda-
őstag

Ez megvan nálam is. Valószínűleg rom.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1180) dchard válasza gothic20 (#1178) üzenetére


dchard
veterán

10 futtatásból csak akkor tapasztaltam ilyet, amikor a Speedtest app éppen cserélte a reklámot.

Fontosnak érzem megjegyezni, hogy a Speedtest sosem volt túl erőforrás barát, anno a 4XHD-mon konkérta felkoppantotta a teló prociját, ezért mért rendszersen a valódinál jóval alacsonyabb sebességet.

Én azt ajánlom, hogy egy nagy méretű teszfájlt tölts le valahonnan és figyeld a sebességet.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1181) pataig válasza baitsee23 (#1177) üzenetére


pataig
tag

Sajnos itt nem találom az adott alkalmazást (pedig többször átnéztem)! :(
Konkrétan a "Mi Remote" nevű alkalmazást keresném, mert csak utólag derült ki számomra, hogy az a távirányító.... persze van más is amit sikerült kukába húznom, de ha már egyet vissza fogok tudni állítani, akkor a többit is...

(#1182) trebrona válasza pataig (#1181) üzenetére


trebrona
nagyúr

Play áruház.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1183) gothic20 válasza dchard (#1180) üzenetére


gothic20
aktív tag

produkálja böngészés,youtube,hearthstone közben is a hibát.

Surda-: Értem, akkor várok egy új romot hátha javul tőle valamit. RN2-nél is volt wifi bug az elején de az nem volt ilyen zavaró.

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1184) pataig válasza trebrona (#1182) üzenetére


pataig
tag

A telepített alkalmazások között ott van (csak az asztalról lett törölve az ikon), mert a play áruházat próbáltam, s írta, hogy telepítve.... sőt innen meg is tudom nyitni, de azért az macera, hogy mindig a play-ból futtassam az alkalmazást!

[ Szerkesztve ]

(#1185) trebrona válasza pataig (#1184) üzenetére


trebrona
nagyúr

Telepített alkalazásoknál távolítsd el (töröld), majd rakd újra play-ről!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1186) makoss


makoss
addikt

"Mi Remote" nevű alkalmazás fent lenne nekem, de az is úgy el van dugva, nem tudja valaki, hogyan lehetne az első vagy a második főoldalra tenni?

Ha netán valaki sűrűbben járna az Eustock oldalára, figyelhetné mikor lesz normális tok, erre az international verzióra + edzett üveg kijelzővédő, megköszönném! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1187) beg válasza pataig (#1184) üzenetére


beg
veterán

Egy nova vagy apex launcher után lesz app drawer, tehát ott látni fogod az összes telepített alkalmazást. Többnyire az alsó, középső gomb lesz az.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1188) fabiandaniel válasza makoss (#1186) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Nem lesz hozzá tok mostanában, jelenleg csak gyári tokot tudnak ők is de azt viszont nem fognak behozni.

Fabi

(#1189) tlala válasza Canonfan (#1171) üzenetére


tlala
addikt

Együtt élni együtt lehet, de nem érdemes - szerintem tok nélkül használni azért elég parás.
Amikor megkapod a telót, meg fogsz lepődni, hogy kézbe véve mennyire csúszós a legömbölyített fém ház, mint egy szappan. Nem vagyok parás, de amikor megkaptam a telefonomat, égette a zsebemet, annyira védtelennek tűnt. Másnap elmentem az egyik bevásárlóközpontba, és addig keresgéltem, amíg nem találtam egy vékony szilikon tokot, amit legalább lyukasztóval és ollóval rá tudtam alakítani a telefonra...
Pont azért linkelgettem ezeket az olcsó, kompromisszumos, kis olló munkával ráigazítható tokokat, hogy mindenki meg tudja rendelni időben, hogy legyen valami használható védelme, mire megjön a telefonja.
Azután már lehet nyugodtan várakozni hónapokat a "tökéletes" tokra.
Vagy a másik út: rendelni nyócezeré'.

[ Szerkesztve ]

(#1190) Surda- válasza tlala (#1189) üzenetére


Surda-
őstag

Nekem Note2 tok van rajta, kameránál kivágva :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1191) tlala válasza Surda- (#1190) üzenetére


tlala
addikt

Nekem is, ahogy a #483-as hozzászólásban be is linkeltem. Annyira megszerettem ezt a tokot (nagyon jól véd a sarkokban is, amolyan "légzsákos"), hogy nekem már nem is kell "gyári". Eddigi telóimon Nillkin hátfal volt, de ez a tok jobban tetszik.

(#1192) famokus válasza famokus (#434) üzenetére


famokus
csendes tag

Öröm az ürömben végre megvan a fix probléma. Ha headsetet érzékel, nem vált át annak a mikrofonjára hívás közben. Az eredeti telefon mikrofonról veszi a jelet. Ha az arcom elé teszem a telefont kiválóan hallanak, ahogy távolodik úgy rosszabb végül nulla. Headset persze közben nem mozdul ugye. Csak 8as alatt jelentkezik a probléma.

Rengetegen jelezték már, szóval addig is várunk a megváltó bugfixre.

(#1193) yakhunn


yakhunn
kezdő

Üdv

Tokolódóknak: a Meizu M3 note szilikon tokja ppnt jó méretben a mi telefonunkra is. A power hangerő jó helyen van, a micro usb nem, de ahol a miénken van a meizu tokján hangszoro miatt ott is van luk, ugyhogy az usb is kvázi jó. Ami total nem jo, az a 3,5 jack, és az ujlenyomat olvaso.

Brotect foliat rendeltem ra a nemet oldalrol. 1600 penzert gyorsan itt volt, 2 darab, jo is, de mivel pont akkkra mint a kijelzo, iszonyat nehez jol felrakni.

Ciao.

(#1194) baitsee23


baitsee23
őstag

Felflash-seltem a 6.10.13. ROM-mal a ZCX TWRP-t. A TWRP-t be is állítottam.
Most elvileg bootolnia kellene, de csak a pici MI/mi.com logó világít egy ideje a display közepén.
Ez normális?
Na jó, már mennek a pöttyök! :D:D

[ Szerkesztve ]

小米 12 - 8/256GB

(#1195) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ez a tok esetleg jó a készülékere?

[link]

(#1196) Surda- válasza Jim74 (#1195) üzenetére


Surda-
őstag

A fórumtárs szerint igen. [link]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1197) baitsee23 válasza Jim74 (#1195) üzenetére


baitsee23
őstag

#1140, #1147. Hsz...

Állítólag. Remélem, mert rendeltem egyet. :)

小米 12 - 8/256GB

(#1198) fabiandaniel válasza Jim74 (#1195) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Jó rá, nekem egy külföldi fórumban ajánlották és több kipróbált szilikon tok után ez stimmel a legjobban.

Fabi

(#1199) makoss válasza fabiandaniel (#1188) üzenetére


makoss
addikt

Más esetleg?
Lehetőleg itthoni boltból.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1200) baitsee23


baitsee23
őstag

MiFlash-es flash-selés után meddig hokizik a teló? Már megy vagy 20 perce. Az normális? :U

小米 12 - 8/256GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.