Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Ronam válasza Jazz (#149) üzenetére


Ronam
addikt

Én szeretnék rendelni tokot, de jelenleg az arany szín nem elérhető. Nézelődtem amúgy, PChome-on találtam még tokokat, de azok meg elég drágák..

(#152) beg válasza Ronam (#151) üzenetére


beg
veterán

Plusz 12 dollár szállítás. Én is néztem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#153) tlala


tlala
addikt

#24 alatt linkeltem az én átlátszó szilikon tokomat, teljesen megszerettem, jó tapadós, nem csúszós, kézbeállós, sarokvédős.
Életben alig látszódnak azok a pöttyök. (Amelyeknek az a funkciója, hogy az esetleg alákerülő porszemek ne csiszolják a hátlapot.)
USD 1,16 az ára.

[ Szerkesztve ]

(#154) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Én is várhatóan a jövő hónapban szeretném lecserélni Xiaomi 1S-emet, és a tapasztalataitokat szeretném megkérdezni mert ez a telefon az elsődleges kiszemeltem (remélem addigra már lesz raktáron az Eustocknál) szóval sokat segítenétek vele. :) :K

Elsősorban azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy méretbe mennyire nagy a telefon, mennyire lehet kényelmesen használni? Igazából ezen gondolkozok elsősorban, mert ekkora telefonom még nem volt, nincs is lapát kezem, és olvastam hogy van akiknek ez a méret már kényelmetlen...
Note2-őt volt szerencsém már élőben megfogdosni, nem tudom hozzá képest mekkora a Kati de az még határeset volt, persze szokatlan de nem is kimondottan kényelmetlen, a kijelző bal felső sarkáért kellett nyújtózkodni, fogást váltani de kijelző nagy részét azért el tudtam érni egy kézzel. :)
Ezen kívül a redmi3S az amiben gondolkozok amúgy a méret miatt, és ahogy olvasom az is egy jó telefon, de procira és kijelzőfelbontásra veri a note 3 :)

A másik amit szeretnék kérdezni, hogy összességében milyen a telefon, mennyire vagytok megelégedve vele, illetve a rá való global developer rom mennyire stabil, rootolt gyárilag, vagy azt más módon kell?
(Titanum Backup mentés visszaállításához mindenképp kellene a root, meg amúgy is. :) )

Illetve a tok és kijelzővédő kérdés, láttam pár linket itt a fórumon egy tokot le is mentettem [ezt] de kijelzővédőben még nem vagok képben honnan lehetne és mit :F
Ti mit ajánlotok milyen tokot/kijelzővédőt lehet rá beszerezni még ami aránylag passzol rá, illetve találtatok esetleg magyar webshopos alternatívát ami úgy ahogy passzol ideiglenes jelleggel még az ember nem talál jobbat (vagy addig még az megjön)? Azért érdekelne mert pl alieexpressről is min 1 hónap mire megjön és addig is jó lenne valamivel védeni...

Válaszotokat előre is köszönöm szépen! :R

(#155) Jazz válasza tlala (#153) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi, ez több mint elég. Megy is a rendelés.
Akkor ennek a hossz mérete igazából a kenzo-ra lett méretezve? (150mm). Nagyon rá kell feszíteni a +2,5mm miatt? (152.5).
Vagy ennyi erővel a gyári kenzo méretű szilikon tok is simán rámenne?

Ha a Honorbuy-on lévő tempered glass mérete kicsi, az nem ugyan az mintha egy gyári kenzo-sat venne az ember?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#156) vampire17 válasza Jazz (#155) üzenetére


vampire17
addikt

A gyari kenzo-s meg kissebb.

(#157) Bocsidee


Bocsidee
tag

Üdv!
Én is megpróbáltam normális TWRP-t meg rootot varázsolni a telóra. Végül csak a root jött össze, meg a BL nyitás. A TWRP használhatatlan volt, a gyárit visszaraktam.
Kérdésem az lenne, hogy nektek is nagyon lassú a root jog adási metódus? 2x kell elindítani az adott alkalmazást, hogy egyáltalán megjelenjen a root jog kérése. Kicsit idegesítő, de legalább csak egyszer kell megcsinálni alkalmazásonként.

(#158) tlala válasza Canonfan (#154) üzenetére


tlala
addikt

Csak néhány hete vált igazán elérhetővé ez a Kati verzió, szóval csak 2-3 hetes tapasztalatokról tudunk itt beszámolni a topicban.

A B20-at leszámítva egyébként a teló azonos a régebbi, Kenzo verzióval, szóval tartós tapasztalatokat ott érdemes kérdezni. Érdemes ott a topicösszefoglalót is átolvasni, illetve abban a topicban sok hasznos dolog olvasható.
https://prohardver.hu/tema/re_befutott_a_snapdragon_650-es_redmi_note_3_pro/friss.html

Ez a topic azért jött létre, hogy mi is megosszuk tok/üveg stb. kereséseinket, és a friss telóval, romokkal kapcsolatos kezdő tapasztalatainkat.
Ez a kezdeti, az új verzióra jellemző küzdelmünk zavaró volt a régi topic lakói számára.

[ Szerkesztve ]

(#159) tlala válasza Jazz (#155) üzenetére


tlala
addikt

Az a tok amit linkeltem Kenzo.
Rá kell húzni, de rámegy, mert rugalmas az anyaga.

(#160) Milestone2 válasza Bocsidee (#157) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Írd már le Berrynek hogyan raktad vissza a gyárit, mert ezzel szenvedett....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#161) LantosBerry8 válasza Bocsidee (#157) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Írd le légyszi, hogyan rootoltad, meg hogyan raktad vissza a gyári recoveryt!

(#162) zsiz válasza beg (#148) üzenetére


zsiz
őstag

Jól értelmezem, hogy itt kitalálom melyik ROM-ot szeretném, esetemben a legfrissebb MIUI 8 global dev. A linkre kattintva kiválasztom a RN3 SE-t, letöltöm a dev. ROM-ot. Majd a letöltési link melletti flashing guide alapján:
- felmásolom a megadott helyre a letöltött fájlt,
- elindítom az updater app-ot, betallózom a ROM-ot és kész is vagyok?

Utoljára ZTE Blade-et ROM-oltam, azt mondjuk már szinte csukott szemmel. De azért az más, inkább kérdezek, minthogy téglásítsam a két hetes telefonomat :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#163) paolinho válasza zsiz (#162) üzenetére


paolinho
őstag

Én szóról-szóra így csináltam. Fel is ment szépen a dev. rom. Igazából nem bonyolult, nem igényel kiemelkedő ismeretet. :)

(#164) tlala válasza Bocsidee (#157) üzenetére


tlala
addikt

Mit jelent az, hogy "a TWRP használhatatlan volt"?

A mélyvíz leírás alapján csináltad?

(#165) Bocsidee válasza LantosBerry8 (#129) üzenetére


Bocsidee
tag

A kenzo-s rootolást használtam, azon belül is a "ROOT, TWRP flash nélkül" részt. Ezzel rootolva lett a teló. Mivel korábban szenvedtem a TWRP-vel ezért azt is el kellett tüntetnem.
A gyári recovery-t szintén ezzel root-os csomaggal raktam vissza. Letöltöttem a legfrissebb kate-s fastboot romot, amiből kiszedtem a recovery és bemásoltam a Root_folder mappában, amit a rootoláshoz használtál.
A telefont fastboot módba rakod, rádugod a gépre, CMD-ben eltallózol a Root_folderbe, majd beírod a következő parancsot:
fastboot flash recovery <fájlnév>

Hogy ne kelljen ennyit töltögetni, ezért gyorsan összeállítottam neked a csomagot.
Ezt letöltöd, ide eltallózol, majd: fastboot flash recovery recovery

(#164) tlala: A data partíciót nem tudtam írni/olvasni, ezért értelmét veszti a TWRP, egyébként működött.

[ Szerkesztve ]

(#166) beg válasza zsiz (#162) üzenetére


beg
veterán

Így van. Még esetleg annyi plusz, hogy a stable romon nyomj egy factory resetet előtte.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#167) beg válasza Bocsidee (#165) üzenetére


beg
veterán

Neked hivatalosan nyitva a bl? Mert a leírás alapján a twrp nélküli root csak ebben az esetben megy fel biztonsággal, különben lehet tégla is.
Vagy csak bátor voltál? :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#168) Bocsidee válasza beg (#167) üzenetére


Bocsidee
tag

Hivatalosan elküldtem az igényem a nyitásra, de nem jött meg az SMS. így írtam az angol MIUI-s fórumba, hogy adják meg a jogot a nyitásra, mert nem jött SMS. Kb 12órára rá írták, hogy megadták a nyitási jogot a profilomnak, a többit meg a szokásos nyitó alkalmazással csináltam. Persze ezzel is szenvedtem, mire rájöttem, hogy a fejlesztőieszközökben is kell alkotni előtte, aztán olvastam a fórumban is.... Megspóroltam volna egy órát...
Szóval nyitva van a BL.

(#169) beg válasza Bocsidee (#168) üzenetére


beg
veterán

Sokunknak még mindig nem megy hiába van a beállításokban és a fejlesztői lehetőségekben beállítva ami be kell. Így sikerült neked is?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#170) Bocsidee válasza beg (#169) üzenetére


Bocsidee
tag

Igen, így.
Én annyit csináltam, hogy az előző telómat (Redmi 2 pro) töröltem a profilomból, hogy ne zavarjon, majd beállítottam a 2 lépcsős biztonságot is webes felületen. A fejlesztői eszközökben hozzárendeltem a fiókomhoz ezt a telót. A menü azóta eltűnt, hogy nyitottam a BL-t. Az OEM-feloldás meg a Mi Unlock status környékén volt. Ahogy ezt megcsináltam, máris működött a pc-s feloldó program.

Ui.: a 2 lépcsős feloldás nagy szívás először, kell hozzá a Hitelesítő nevű alkalmazás, ami gyárilag benne van a MIUI-ban, és az abban generált kulcsokat kell beírogatni mindenhova, pl a feloldó programhoz is. (Ez lehet az RSA-kulcsos hitelesítés MIUI-s megfelelője.)

(#171) tlala válasza Bocsidee (#170) üzenetére


tlala
addikt

És nyitott bootloaderrel tényleg nem működik a Find device a MiCloudban?

(#172) trebrona válasza tlala (#171) üzenetére


trebrona
nagyúr

Természetesen ugyanúgy működik. A sebezhetőségre figyelmeztet nyitásnál. Ujjlenyomat kiszivárgás stb.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#173) Bocsidee válasza tlala (#171) üzenetére


Bocsidee
tag

De, megy.

(#174) LantosBerry8 válasza Bocsidee (#165) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Köszi, holnap tudok vele foglalkozni, írok majd visszajelzést, de így első körben rányomtam a "csomagodra" - de csak egy üres oldal jön be...

(#175) LantosBerry8 válasza LantosBerry8 (#174) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Driveon már látom a tartalmát... Köszi - holnap írok a fejleményekről

(#176) Surda-


Surda-
őstag

Gyorstöltésről ne álmodjak ennél a verziónál sem,ugye? :B

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#177) beg válasza Surda- (#176) üzenetére


beg
veterán

Dehogynem. QC2-t támogatja amennyire én tudom.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#178) Surda- válasza beg (#177) üzenetére


Surda-
őstag

Erről hol olvastál?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#179) tlala


tlala
addikt

Remember: You won't be able to use "Find device" after the phone is unlocked.

Ez áll a Mi Unlock status menüpont alatt, ezért kérdeztem rá.
Köszi a válaszokat.

(#180) Ronam válasza beg (#177) üzenetére


Ronam
addikt

Itt erről témáznak, a hardver elvileg támogatja a QC-t, de gyárilag nincs engedélyezve.

(#181) fudi2002


fudi2002
veterán

Redmi note 2 tokkal nem próbálkozott valaki? Megközelítőleg hasonló méret.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#182) vampire17 válasza fudi2002 (#181) üzenetére


vampire17
addikt

A meret stimmel, ellenben rosszak a kivagasok. Viszont a nillkin uveg jo lehet. Nekem úton van egy, jovo heten kedd, szerda magassagaban megjon.

(#183) Canonfan válasza tlala (#158) üzenetére


Canonfan
senior tag

Köszi! :R

(#184) paolinho válasza Bocsidee (#170) üzenetére


paolinho
őstag

Én azt szeretném kérdezni ezzel a Bootloader nyitással kapcsolatban, hogy ha én - noha megkértem ezt a MIUI-tól de még nem kaptam választ rá - LantosBerry8-féle módszerrel bootloder-t nyitottam, akkor ez hivatalos nyitásnak minősül-e? Ugyanis az általad is linkelt oldalon azt írják, hogy "Csak hivatalosan nyitott Bootloader esetén működik, ellenkező esetben téglásítja a telefont."

Addig nem merek tovább lépni, amíg ez nem tisztázott.

[ Szerkesztve ]

(#185) LantosBerry8 válasza paolinho (#184) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

AZ hivatalos nyitásnak minősül

(#186) Bocsidee válasza paolinho (#184) üzenetére


Bocsidee
tag

Szerintam ha a MiFlashUnlockkal csinálod a nyitást, az már hivatalosnak számít, mert be kell jelentkezni a fiókoddal. És az sms-es cucc is csak a jogot adja meg a fiókodnak a nyitáshoz, ugyanúgy ahogy a fórumbairkálás is jogot ad. (Nem tudom pontosan LantosBerry8 hogy nyitott).
De így utólag jó tudni, hogy van nem hivatalos nyitás is, ami necces.

(#187) paolinho válasza LantosBerry8 (#185) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi mindkettőtöknek. :)

(#188) LantosBerry8 válasza Bocsidee (#165) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

a gyári recovery visszakerült....

viszont a root során mindig ez a vége:

failed to mount '/data' (invalid argument)

unable to mount storage

Azt hiszem sikerült....

De hogy hogyan az talány....

A hiba után egyből, újraindítás nélkül lefuttattam mégegyszer, de most nem csináltam wipe -okat... és most azt írja rootolt

:C :C

[ Szerkesztve ]

(#189) ripo05


ripo05
tag

Kaptam egy update üzenetet. V8.0.4.0.MHRMIDG available. Most 7.5.2.0 van rajta. Valaki már feltette ezt az újat?

(#190) beg válasza ripo05 (#189) üzenetére


beg
veterán

Az a stabil global miui8 lesz.
Elég gyorsan stabilba tették. Szerintem jobb mint a 7, tedd fel bátran.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#191) Lalaland


Lalaland
tag

Szeretnem én is rootolni a telot. Mindenképp szükséges hozzá a bootloader nyitás? Probaltam a webesen de sms-t nem kaptam. Melyik forumban kell kerni?
(miért kell ezt ennyire tulbonyolitani.. A régi fejlesztőiben csak egy kapcsoló volt..)

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#192) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Öröm és boldogság.... :)) :))

Most már teljesen reklámmente a kis Katikám és a nem kívánt alkalmazások is fagyasztva vannak :C :C

(#193) Milestone2 válasza LantosBerry8 (#192) üzenetére


Milestone2
nagyúr

;] Szépen, lassan, biztosan haladsz a Xiaomi/MIUI Expert-ség felé... :P

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#194) beg válasza LantosBerry8 (#192) üzenetére


beg
veterán

Akkor maradt a gyári recovery és a mélyvízes twrp nélküli root módszer van, ha jól követtem igaz?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#195) LantosBerry8 válasza Milestone2 (#193) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Köszönöm :DDD :DDD

már csak arra vagyok kíváncsi, hogy a heti frissítéseket mennyire lesz egyszerű telepítenem...

(#194) beg

igen, ahogy mondod

(#196) beg válasza LantosBerry8 (#195) üzenetére


beg
veterán

Na ez jó hír.
Az ota előtt full unroot, majd ota, aztán megint root. A leírás szerint.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#197) vampire17


vampire17
addikt

Ezt kerlek csekkoljatok mar es akinel nincs magyar a regio beallitasoknal (Global Developeren) az dobjon egy megerositest ebbe a topicba! Kell par ember aki megerositi, hogy elkezdjenek vele foglalkozni...

Topic Linkje: [link]

[ Szerkesztve ]

(#198) Milestone2 válasza vampire17 (#197) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Bittos jó a link???

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#199) vampire17 válasza Milestone2 (#198) üzenetére


vampire17
addikt

Nem, de javitva :)

(#200) LantosBerry8 válasza beg (#196) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Hát ha a leírásból indulok ki, akkor nem biztos, hogy pontosan úgy fog történni minden, ahogyan kellene....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.