Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) trebrona válasza #45553408 (#1800) üzenetére


trebrona
nagyúr

Várj, valami nem világos nekem. Azt írtad global stable-ről váltanál, abban viszont nincs magyar nyelv.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1802) ALgore2 válasza #45553408 (#1800) üzenetére


ALgore2
tag

Tallózd be a három pöttyel, ahova letőltötted!

(#1804) beg válasza #45553408 (#1800) üzenetére


beg
veterán

Csak egy csúnya nagy factory reset után ment fel nekem. Illetve töltsd le még egyszer a 10.13-as global dev (special edition) zipet.

Szerk. Ejha :C Nekem sem esett le. Global dev-re nem tudod a 11.3-at feltenni. Az csak trükkös volt

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1805) trebrona válasza #45553408 (#1803) üzenetére


trebrona
nagyúr

Wi-Fi kapcsolat szerencsésebb lenne.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1806) beg


beg
veterán

Nem úgy van, hogy hivatalos rom zárja a bl-t? Most hogy újrahúzzam dev-el, maradt nyitva. Vagy az csak stable esetén zár vissza?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1807) trebrona válasza beg (#1806) üzenetére


trebrona
nagyúr

Csak stable zár. Nyitni csak dev-vel lehet, így az nem is zár vissza.

(#1803) Bodrik:
Béta=dev
Wifin próbáld, ne mobilneten!

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1808) trebrona válasza beg (#1804) üzenetére


trebrona
nagyúr

Global dev-re nem tudod a 11.3-at feltenni. Az csak trükkös volt

Tényleg, ez meg nekem nem ugrott be.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1809) beg válasza #45553408 (#1803) üzenetére


beg
veterán

A lényeg. Ha glob.dev. 10.13 van, akkor ne piszkáld :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1811) DroiDMester válasza #45553408 (#1810) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azért ha akarsz tudsz bütykölni!

én se bírtam ki hogy ne tegyek fel másik ROM -ot (ha már a BL nyitás sehogy nem sikerül)

Feldobtam TWRP alól a Csütörtöki EU-s Fejlesztőit :))

(#1812) paolinho válasza DroiDMester (#1811) üzenetére


paolinho
őstag

Csoda, hogy felment, hisz erre a tipusra nem adtak frissítést.

(#1813) grafnet válasza paolinho (#1812) üzenetére


grafnet
veterán

A Kate-re adtak ki EU-s, más néven MULTI ROM-ot, nekem is az van fent a 6.11.10-es.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1814) sea válasza sea (#1782) üzenetére


sea
tag

Na le lett beszélve a dolog. Megrendeltem egy ezüst színűt. Hétfőn küldi is. Majd beszámolok róla, hogy milyen és hogy minden rendben zajlott-e. De teljesen korrektnek tűnik. Azt mondta, hogy van még pár darab ebből az eredeti Xiaomi tokból, nem biztos, hogy lesz több, még nem tudja.

@Berne, Te is rendeltél tőle?

(#1816) grafnet válasza #45553408 (#1815) üzenetére


grafnet
veterán

Szubjektív!
Most, "első" használat után... khm.
A glob dev-ben több a magyar. Több a gugli sallang, van kínai dolog is.
Az EU-sban több az angol (itt-ott még tyúkláb is akad), de ezt tudjuk be annak, hogy ez a második ROM. Kevesebb a gugli sallang, nincs kínai kukucska.

Én ezt használtam korábban is, ez bevált.
A korábbi típusokhoz képes ez a készülék vagy ROM összeszedettebb: az RN2 egy éjszaka alatt wi-fi nélkül fix 6%-ot merült. A Mi4c inkább 10%-ot! Az SE pedig wi-fi-vel: 2%-kal beéri!!! (Mindezt úgy, hogy a grafikon szerint ébren volt a készülék! Igaz, hogy 2-kor ránéztem a radarra, mert elkezdett szakadni az eső. Utána meg már csak 6-kor, szval nem értem miert nem aludt vissza!)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1817) beg válasza grafnet (#1816) üzenetére


beg
veterán

Ezeket a global dev-en is ki tudom gyomlálni. 1 perc a titanium-ban.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1818) grafnet válasza beg (#1817) üzenetére


grafnet
veterán

Ez igaz, nem is e miatt váltottam!
(Bár most éppen, ebben a pillanatban a global dev jobban tetszik...)

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1819) Slukkica válasza beg (#1806) üzenetére


Slukkica
őstag

és (#1807) trebrona:

Nem rom kérdése. Fastboot rom-okban mindbenn benne van. Az a felhasználó dönti és hogy alkalmazza-e vagy sem. (flash_all_except_data_storage/flash_all/flash_all_lock)

Vagy bármikor zárható fasttboot modban ,manuálisan is:
fastboot oem lock

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#1820) beg válasza Slukkica (#1819) üzenetére


beg
veterán

Na ezt nem tudtam, köszi :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1822) trebrona válasza Slukkica (#1819) üzenetére


trebrona
nagyúr

Köszi, régebbiekben nem volt.
Fastboot parancs ok, ezt ismerem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1823) paolinho


paolinho
őstag

Egyébként nyitott bootloader-nél TWRP recovery-ből lehet downgread-elni is dev. recovery romot, vagy azt csak flash-sel lehet visszafelé megoldani? (Csak a baj esetére kérdezném.)

Más. Nekem ez a MIUIHU-féle Multitool (azon túl, hogy folyamatosan sikít a 360 Total Security, ha indítom), azt írja hogy nem talál Net-et, pedig kábelesen asztali PC-vel csatlakozom a Net-re, szóval a progival van valami gebasz. Erre van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#1824) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Az akkumulátor problémáknál naponta többször is megjelenek a Wallpaper Carousel és Mi Remote alkalmazások. Több napja voltak csak egyszer használva még is mindig elindulnak. Hogy lehetne elérni, hogy maguktól ne fussanak?

A Mi Remote helyett van jobb alternatíva ami régebbi erősítőt / tv-ket támogatja? A Peel Smart Remote alkalmazást használja valaki, ha igen mennyire van megelégedve vele?

Alapból három bill. van telepítve. Rá lehet venni valamelyiket, hogy az ékezetes betűket esetleg a számokat is kitegye a többi betű mellé (ha már ekkora a kijelző)?
A Redmi 2 tesztjében láttam egy ilyet:

Ezt le lehet valahonnan tölteni? Az sem gond ha az ékezetes betűk nem külön sorban hanem a többi között vannak.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1825) madgie válasza grafnet (#1813) üzenetére


madgie
titán

Na asszem frissítek, a changelog ezen része lehet érdekes: "4k video recording for Redmi Note 3 Special Edition"

Tudom, külső app-pal megoldható most is, de ha gyáriban megy, akkor miért ne azt használnám?

(#1826) makoss válasza Anonymus23 (#1788) üzenetére


makoss
addikt

Okés. :R
És a telefon bejelentkezése hogy van bekapcsolás után?
Mert ha duál simes a teló és 2 kártya van akkor meg kell tenni egyet ami elsődleges?
Vagy hogy van ez?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1827) GoZoL


GoZoL
senior tag

Eustockos készüléken a global dev rom van ami nem frissül ota-n?

(#1828) Anonymus23 válasza makoss (#1826) üzenetére


Anonymus23
veterán

Alapból nincs olyan, hogy elsődleges (bár be lehet állítani az érdekelt programokban, hogy akár csak arról a kártyáról indítson hívást, netelérést stb.), amíg nem hív valaki olyan mintha 2 telefon lenne.
Amikor az egyiken hívnak, akkor a másik addig lekapcsolódik a hálózatról, ahogy vége a hívásnak, azonnal visszakapcsolódik, és megint online a 2.

A telefon bekapcsolásakor pedig mindkét simhez meg kell adni a saját PIN kódját, mindkettő feljelentkezik, utána már önálló életet él az adott beállítások szerint. De ha ki akarod kapcsolni az egyiket, akkor menüjében 1 kapcsoló az egész, és ki/be lehet kapcsolni az adott kártyát.

A telefonkönyvben és üzenetekben ki tudod választani, hogy éppen melyik kártyával akarod hívni az adott kontaktot, de vannak programok (pl én a PixelPhone Pro-t használom) ahol be tudom állítani, hogy akár adott számot melyik kártyával hívjon állandóan. Lehet a többi program is tudja alapból, de én évek óta ezt használom már, nekem bőven elég amit ez tud.

;) - The Power of the Light Side

(#1829) paolinho válasza makoss (#1826) üzenetére


paolinho
őstag

Szerintem ITT, ha megnyitod az összefoglalót, mindenre konkrét választ kapsz a dual sim témában.

(#1830) beg válasza GoZoL (#1827) üzenetére


beg
veterán

Majd frissülni fog ha lesz stabil ota verzió.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1831) csaba bacsi válasza sea (#1814) üzenetére


csaba bacsi
tag

Én is rendeltem tőle egy flippes tokot, amin ki van vágva a hangszóró helye, így behajtva is lehet beszélgetni és nem nyomom be a fülemmel/arcommal a kijelzőt, mint most a lenovommal.
Egyébként már vasárnap találkozom vele, majd teszek fel képet róla. ( nem a srácról) :DD

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#1832) csaba bacsi válasza madgie (#1825) üzenetére


csaba bacsi
tag

Én is néztem, este felrakom én is.
:)

[ Szerkesztve ]

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#1833) Berne válasza sea (#1814) üzenetére


Berne
csendes tag

Fogok mindenképp, ha pozitívak lesznek a visszajelzések a termékkel és az eladóval kapcsolatban is. :DDD A flipes tok érdekelne engem is arany színben, így kibekkelném a kijelzővédő fólia beszerzését.
csaba bácsi: várjuk a képeket :DD

(#1834) makoss válasza Anonymus23 (#1828) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R

(#1829) paolinho: Köszi átmentem! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1835) umankom


umankom
kezdő

Más is találkozott MULTI romon (6.11.10) kamera fókuszálási problémával? Global dev-vel semmi probléma nem volt.

galaxysmtd>hammerhead>kate

(#1836) grafnet válasza madgie (#1825) üzenetére


grafnet
veterán

Bocsi, nekem a Mi4c után már nem újdonság a 4k videó.
:-)
Bár, mintha az előzőben valóban nem lett volna.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1837) grafnet válasza umankom (#1835) üzenetére


grafnet
veterán

Ez miben nyilvánul meg?
Ahová bökök, oda fókuszál.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1838) umankom válasza grafnet (#1837) üzenetére


umankom
kezdő

Én sajnos hiába bökök bárhova, nem fókuszál. Mintha próbálna állítani valamit, de nem jön össze. Egyébként kb. 10 cm-ren van a fókuszpont, és eznem változik.

[ Szerkesztve ]

galaxysmtd>hammerhead>kate

(#1839) grafnet válasza umankom (#1838) üzenetére


grafnet
veterán

Gondolom restart már volt.
Csinálj egy cache és dalvik/art cache wipe-ot. (TWRP-d van vagy gyári a recoveryd?)
Vagy esetleg valami beállítás lehet? Ezt inkább Madgie kolléga tudja.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1840) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Vettem rá Note 3 S-line tokot. Sima vékony szilikonnál pontosabb, semmilyen kivágást nem igényel.
Szerintem teljesen megfelelő, még a hozzá való nem lesz.



"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#1841) umankom válasza grafnet (#1839) üzenetére


umankom
kezdő

TWRP, sikerült, köszi!

galaxysmtd>hammerhead>kate

(#1842) Halihólaci válasza Biluxzsolt (#1840) üzenetére


Halihólaci
tag

Pontosan ugyan ezt rendeltem meg én is, itt javasolták a fórumban, lassan remélem meg is jön! :-)

(#1843) Ronam válasza csaba bacsi (#1789) üzenetére


Ronam
addikt

Én ezt használom most, szerintem nagyon rendben van!

(#1844) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Milyen megbízható videólejátszót tudnátok ehhez a telóhoz ajánlani ami akár a 4K-s videót is viszi? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1845) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Sziasztok!

Miband 2 nem akar automatikusan csatlakozni a telóhoz, pedig a Mifit és Miband tools engedélyezés megvan. Mikor bekapcsolom a bluetooth-t nem csatlakozik automatikusan. Miért??

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#1846) grafnet válasza mediumgecso (#1845) üzenetére


grafnet
veterán

A smart lock-ban aktiválva van?
Bár gondolom igen.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1847) mediumgecso válasza grafnet (#1846) üzenetére


mediumgecso
őstag

Bocsi, de azt hol is keressem?

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#1848) madgie válasza mediumgecso (#1847) üzenetére


madgie
titán

Beállítások/Képernyőzár és ujjlenyomat/Feloldás Bluetooth eszközzel. Nekem itt be van állítva az első generációs Mi Band, azzal is fel tudom oldani a képernyőt PIN nélkül.

(#1849) Papamaco


Papamaco
tag

Sziasztok.
Hétfő óta én is boldog tulajdonosa vagyok eme készüléknek.Illetve csak lennék,ha nem jött volna elő rajta egy igencsak idegesítő hiba,több telefon hívásnál is elő fordult,hogy a hivott fél semmit sem hallot belőllem,majd többszöri próbálkozás után megint csak hibátlanul működik.
Valaki találkozott már ilyen hibával? :(

(#1850) grafnet válasza Papamaco (#1849) üzenetére


grafnet
veterán

Nem biztos hogy hiba. Próbálj meg odafigyelni, megnézni, hogy telefonáláskor hogy tartod a telefont a kezedben.
Az alsó, fő mikrofont sokszor takartuk le a kis ujjunkkal... Ez okozhat ilyen problémát.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.