Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) zoli121


zoli121
aktív tag

Lassú Wi-Fi letöltéssel kapcsolatban lehetne írni a fejlesztőknek?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#52) tlala


tlala
addikt

Megnéznétek valamit nekem a telefonotok menüjében?

A 9.29-es fejlesztői verzió óta van egy új menüpont a További beállítások/Fejlesztői beállítások pont alatt: "MI Unlock status".
Egyfelől itt látható, hogy nyitott-e a bootloader, másfelől lejjebb görgetve legalul, a "Fiók és eszköz hozzáadása" feliratra kattintva kísérletet tehetünk rá, hogy összekapcsoljuk a készüléket a fiókunkkal.

Nekem ez utóbbira a "Nem sikerült hitelesíteni, próbálja újra..." kezdetű az örök reakció.
Légyszi nézzétek meg, hogy másnál is így van-e ez.
Folytatom a küzdelmemet a Kati bootloader nyitásával kapcsolatban (tegnap 5-6 féle változatban tettem fel a romot, remélve, hogy nyitható lesz...), és ehhez kéne ez is, köszi.

(#53) ALgore2 válasza tlala (#52) üzenetére


ALgore2
tag

Nekem se megy!
"csatlakozzon a hálózatra és próbálja újra " van csak!

(#54) beg válasza tlala (#52) üzenetére


beg
veterán

Ugyanaz itt is.
A tegnap linkelt tw unlocker-el próbáltad? #21 hsz.
Illetve páran azt állítják, hogy china dev alól tudnak nyitni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#55) LantosBerry8 válasza beg (#54) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

nálam is ez a helyzet....

(#56) tlala válasza beg (#54) üzenetére


tlala
addikt

Ugyanezzel próbálom kezdetek óta. (A linkelt oldalon a google doc-os/letöltős bejegyzés is 2016. áprilisi).
Semmi újat nem tartalmaz a két link sajnos.

China dev fastboot verzióban egyáltalán létezik Katira? (Ugye az kéne a MiFlash-hez.)

[ Szerkesztve ]

(#57) beg válasza tlala (#56) üzenetére


beg
veterán

Nem. A bátrak a mi fórumon a kenzo-t tolták fel :)
De ezt inkább nem ajánlom.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

SIKERÜLT!!!!!!

Nyitottam a Bootloadert!!!!

Kikapcsoltam az akkukímélőt, majd a Mi Cloudban nyomtam egy "find device" opciót.
Miután megtalálta a készüléket, a telefonban lévő fejlesztői opcióban a Mi Unlock Statusra rányomtam és összekapcsolta a telefont a Mi fiókkal....

Ezután FastBoot - MiFlashUnlock alkalmazás és VOALA!!!! végigment 100%-ig a folyamat!!4

:)) :)) :DD :DD :C :C

[ Szerkesztve ]

(#59) tlala válasza beg (#57) üzenetére


tlala
addikt

Hát ja.
Azt olvasom én is, hogy csak a radio részben különböznek a firmek (az eltérő frekik miatt), de azt azért már én sem vállalnám be, pedig kb. 20 Kati rom frissítésen vagyok túl.

(#60) beg válasza LantosBerry8 (#58) üzenetére


beg
veterán

Na, ez a lépés kimaradt nekem, hogy a find device után nyomjak az unlock státuszban az add device-ra. És pár napig pont nem leszek gép előtt hogy kipróbáljam :W
De örülök hogy összejött, remélem másnak is sikerülni fog. Majd jelezzétek. Melyik unlock toolt használtad a gépen?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#61) LantosBerry8 válasza beg (#60) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en

Már csak a ROOT kell....

Hogyan is vágjak neki???

[ Szerkesztve ]

(#62) beg válasza LantosBerry8 (#61) üzenetére


beg
veterán

Egy kis twrp+root pároshoz nincs kedved? :D Másik topik mélyvíz részén vannak hozzá linkek.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#63) tlala válasza LantosBerry8 (#58) üzenetére


tlala
addikt

Sajnos nekem így is "Nem sikerült hitelesíteni..." a válasz, pedig az akkukímélő kikapcsolása után még egy újraindítás is megvolt, illetve az ismételt find device is.
Milyen rom verziót használsz?

[ Szerkesztve ]

(#64) LantosBerry8 válasza tlala (#63) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

MIUI 8 Global Developer 6.10.13

(#65) LantosBerry8 válasza beg (#62) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

a twrp nélküli root verzió járható út szerinted? - szeretném, hogy továbbra is OTA jöjjön a heti frissítés

[ Szerkesztve ]

(#66) tlala válasza LantosBerry8 (#64) üzenetére


tlala
addikt

Pedig bejelentkeztem a MI böngészővel, Chrome böngészővel, külön PC-ről is, nyomogattam veszettül a find device-ot, de semmi.

Valami mást nem állítottál még esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#67) beg válasza LantosBerry8 (#65) üzenetére


beg
veterán

Arra is van mód, volt szó róla korábban és a mi fórumon fent van egy ilyen módszer is. Most nem találom hirtelen.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#68) LantosBerry8 válasza tlala (#66) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

USB hibakeresés on
OEM unlock on

ennyi van beállítva

(#69) tlala válasza LantosBerry8 (#68) üzenetére


tlala
addikt

Ezek kezdetektől fogva be vannak állítva nálam is.
Köszi.

(#70) LantosBerry8 válasza tlala (#66) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

a telefonon be is kapcsolta a helymeghatározást??? (mármint amikor nyomogattad a find devicet?)

- kell az aktív internet kapcsolat is

[ Szerkesztve ]

(#71) tlala válasza LantosBerry8 (#61) üzenetére


tlala
addikt

Próbáld ki, hogy most a Vol+ és Power gombokkal előhívható gyári recovery most mit mutat - lehet, hogy onnan is tudsz SuperSU-t telepíteni.

(#72) tlala válasza LantosBerry8 (#70) üzenetére


tlala
addikt

Nekem a helymeghatározás mindig be van kapcsolva.
Teszek egy kísérletet akkor, hogy engedem, hogy a keresés kapcsolja be. De pontosan mit is kapcsolt be???
Internet az állandó.
De megpróbálom kikapcsolni a wifi-t is, hogy mobilon keresse.
Te mobil net kapcsolattal csináltad?
(Bocs, csak próbálok mindent kizárni.)

[ Szerkesztve ]

(#73) Milestone2 válasza tlala (#71) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az új készülékeken szerintem nyitott bootloadernél is rejtve marad....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#74) LantosBerry8 válasza tlala (#72) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

wifivel csináltam, és a Mi Cloudban lévő Find Device opcióra nyomva a telefonon automatikusan elindul a helymeghatározás

(#75) paolinho válasza tlala (#52) üzenetére


paolinho
őstag

Nekem mondjuk komplett hiányzik ez a "Mi Unlock status" menüpont. Hogy lehetne ezt elővarázsolni?

(#76) tlala válasza LantosBerry8 (#74) üzenetére


tlala
addikt

De amikor rányomtál a "find device"-ra akkor az bekapcsolt valamit a telefonodon? (Pl. a GPS-t?)
Vagy mit értesz pontosan az alatt, hogy "a telefonon automatikusan elindul a helymeghatározás"?
Feljött valami telefon menüpont vagy üzenet?
Köszi.

(#77) tlala válasza paolinho (#75) üzenetére


tlala
addikt

Mikori a ROM-od? Milyen verzió: dev (beta)?

Jó helyen keresed?
A Beállítások/További beállítások/Fejlesztői beállításokban, az "OEM feloldás" alatt kell lennie a sorban..

[ Szerkesztve ]

(#78) paolinho válasza tlala (#77) üzenetére


paolinho
őstag

Dev. 6.9.29
vagy létezik, hogy ez csak a 10.13 - ban van?

(#79) beg válasza paolinho (#78) üzenetére


beg
veterán

Igen abba került bele.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Itt a fórumon Kinek van "KATE" - nyitott bootloaderrel és TWRP + ROOT -al?

(csak érdekelne, hogy hogyan és melyik TWRP + ROOT lehetőséget alkalmazta)

(#81) beg válasza LantosBerry8 (#80) üzenetére


beg
veterán

Még nem találkoztam olyannal aki egyáltalán ki tudta nyitni :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82) trebrona válasza LantosBerry8 (#80) üzenetére


trebrona
nagyúr

Eddig nyitni sem tudta senki, módosított bl pedig nincs erre a készülékre, ha jól tudom.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#83) Milestone2 válasza trebrona (#82) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:C Berry az úttörő! :C

Most nyitott állapotban az a nagy kérdése, hogy ugyanaz a TWRP vajon jó-e rá, mint a kenzo leírásban...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#84) tlala válasza Milestone2 (#83) üzenetére


tlala
addikt

TWRP-t rátenni és rootolni már nekem is sikerült, ezt írtam a másik topicban is.
Egyedül csak a bootloadert nem tudom kinyitni a telómon (pedig nincs is igazából már rá szükségem, csak a kihívás érdekel.)
Én ezt a kenzo TWRP-t használtam.

Rootoláshoz pedig ezt a SuperSU-t.

[ Szerkesztve ]

(#85) Milestone2 válasza tlala (#84) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De Berry azt mondta/írta az előbb, hogy nyitotta a bootloadert(le is írta hogyan), akkor ezek szerint (talán, lehet) használhatja amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#86) tlala válasza Milestone2 (#85) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem meg biztosan.

(#87) paolinho válasza beg (#79) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi. Akkor nincs mese, este, ha hazaérek, frissítek egyet, ha rezzen tőle a fingerprint, ha nem.
LantosBerry: ha TWRP alól rootolnád, utána az OTA miatt nem lehet vissza flash-elni valahogy a stock recovery-t? Én anno a korábbi MTK-s telóimnál mindig így csináltam.

(#88) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen telefont, elvileg Special Edition (legalábbis akitől vettem azt mondta). Ki lehet ezt valahogy deríteni?

(#89) paolinho válasza Ronam (#88) üzenetére


paolinho
őstag

Elsőre mérd meg. Ha 152,5 mm, akkor jó eséllyel az, ha csak 150 mm, akkor az a kínai verzió.

[ Szerkesztve ]

(#90) tlala válasza paolinho (#87) üzenetére


tlala
addikt

Amúgy rezeg a fingerprint, de csak akkor, ha sikertelen.

(#91) paolinho válasza tlala (#90) üzenetére


paolinho
őstag

Az is valami, bár én szerettem érezni is, ha épp nem néztem oda, hogy ébredt a készülék. Mindegy, haladni kell a korral. :)

[ Szerkesztve ]

(#92) LantosBerry8 válasza tlala (#84) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Leírnád nekem, akár privátban is, hogy lépésről lépésre hogyan rakjam fel a TWRP -t + hogyan rootoljam?

(#93) Ronam válasza paolinho (#89) üzenetére


Ronam
addikt

Elöl mértem és pont 150 mm, akkor ez sima változat? Dobozán az van, hogy FDD-LTE/TDD-LTE, vagy ez nem számít? Amúgy a gari a Wayteq-hez szól, és ahogy elnézem nem is árulnak Special Edition-t.

(#94) beg: Megpróbálom az AIDA-t, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#94) beg válasza Ronam (#88) üzenetére


beg
veterán

Ahogy írták, más a hossza. Továbbá angol feliratos a doboza. A gyári eu töltőt nem mondom, mert bár az enyém azzal jött, sokaknak nem, ezért az nem egyedi azonosító. Valamint ha ráeresztesz egy aida64-et, az kiírja az eszköznél hogy Kate.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#95) Milestone2 válasza Ronam (#93) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Csak ha felteszel egy AIDA programot, tudod megnézni a méregetésen kívül.
Ha ott belül a infonál kenzo akkor nem B20-as, nem SE. Ha az infonál kate, akkor Special Edition.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#96) tlala válasza LantosBerry8 (#92) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem ez sokkal inkább legyen publikus téma, bár nekem ugye másként kellett feltenni, mert zárt volt a bootloader. Én csak úgy tudtam recoveryt feltenni, hogy a fastboot rom-ban kicseréltem a recoveryt, és úgy flasheltem.
Neked a régi topic mélyvíz leírása szerint kell eljárnod, az egyszerűbb is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#97) LantosBerry8 válasza tlala (#96) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Ezzel szemezgetek már kb. 1 órája, de annyira izgulok, hogy el ne rontsam (nincs most időm azzal foglalkozni, hogy esetlegesen életre kelljen kelteni szegény katit..), hogy egyszerűen nem bírom értelmezni....

Le tudnád esetleg írni egyszerűbben, lépésről lépésre?

(#98) Ronam


Ronam
addikt

(#95) Milestone2, (#94) beg : Kate-et ír az Aida, úgyhogy én voltam a balfasz és rosszul mértem. ROM telepítés szempontjából van bármi különbség az SE és a sima között? Lehet hogy majd megtesztelem a CM ROM-ot.

[ Szerkesztve ]

(#99) beg válasza LantosBerry8 (#97) üzenetére


beg
veterán

Annál szájbarágósabban én sem tudnám :)
Akkor vegyél egy nagy levegőt a nagy izgalomra és állj neki akkor ha leülepedett kicsit. Nem tudod elrontani ha a leírás alapján haladsz.
3 bukkanó van:
-Ha nem indul fastboot üzemmódban
-Ha az adb push valamiért nem hajtódik végre (pl. az img nevét elírod)
-Nem csinálod meg a leírásban is szereplő pipa ki, keep read only gombot.

Egyik esetben sem eshet baja ha valamelyik kimarad vagy nem fut le, visszakapod az eredeti kiindulási pontot.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#100) Milestone2 válasza Ronam (#98) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Csak "Katira" valót telepíts...
Meg tudd mi az a nyitot bootloader, mert tudtommal CM-hez az is kell.
(Amiről pont ma írta az első felhasználó, akinek sikerült nyitni, hogy na végre sikerült)
Meg úgy legyél tisztába vele, hogy ez milyen telefon.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.