Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Berne válasza Karima (#1894) üzenetére


Berne
csendes tag

(#1902) DroiDMester válasza fudi2002 (#1897) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No tessék csináltam éles bevetésen is egy képet! közel 20.W -al tölt! :Y

(#1903) Karima válasza Berne (#1901) üzenetére


Karima
őstag

:R :R

Védőfóliát milyet ajánlotok? (Ha egyáltalán kell rá. De úgy olvastam, h ezek nagyon "szeretnek" karcolódni. Az enyémen még nincs szerencsére, bár az enyém még csak 4 napos :) )

[ Szerkesztve ]

(#1904) yakhunn válasza DroiDMester (#1895) üzenetére


yakhunn
kezdő

Hát az enyém már nem mai történet, de nem izgulok, látom vágod a csíziót. 👍

[ Szerkesztve ]

(#1905) beg válasza DroiDMester (#1902) üzenetére


beg
veterán

Félve kérdezem: mennyire jó ez az akksinak?
Nem azt mondom, hogy alaplapi usb-n 0.5A lassúsága élvezeti érték, de sietős esetben 2A, vagy ráérősen 1A töltést hosszú távon meghálálja az akku.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1906) fudi2002 válasza DroiDMester (#1899) üzenetére


fudi2002
veterán

Ez szép elmélet, de mond légyszi egy időt. (enyém is 0.8a, de a végén csak 0,3 aztán eltart 4-5 óra között, 3000mah)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1907) Oldman2 válasza grafnet (#1790) üzenetére


Oldman2
veterán

Tényleg nem megy CM alatt a Kamera?
:-(

(#1908) madgie válasza beg (#1905) üzenetére


madgie
titán

Nekem is elég a "lassú" töltés, úgyis éjszaka rakom a töltőre (és örülök, hogy ez a telefon kibírja addig végre)

(#1909) Berne válasza Karima (#1903) üzenetére


Berne
csendes tag

Sajnos nem Gorilla Glass a kijelző üvege. Kellene rá fólia, de mivel nem találtam rá tempered glasst, normális minőségűt, ezért vettem hozzá egy flippes tokot...ha majd lesz fólia, akkor az is megy rá. Addig meg megteszi a tok is.

(#1910) Surda-


Surda-
őstag

Ez milyen alkalmazás vajon?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1911) DroiDMester válasza fudi2002 (#1906) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Én semmilyen cuccnak nem használom a gyári tápját/töltőjét egy 300.e res telefonhoz is 500.Ft os töltőfejet adnak meg 200.Ft os kábelt!

Minden cuccomhoz külön vásárolt MINŐSÉGI kábel és Töltő/Táp -ot használok! látható a töltős képemen is a közel 2,8.Amper pl egy gyári Samsung S6 Edge kábel 1,7.Ampernál már megáll, nem hajlandó még 2A el sem tölteni, a 1,5.dekás QC2 töltőfejéről meg ne is beszéljünk inkább

Fogalmam nincs hogy ennek a note 3 pro SE telónak milyen a gyári töltője a doboz aljába bele se néztem mi van ott, csak kivettem fentről a telót és csuktam is be a dobozt!

Azt tudom hogy az én sima(nem QC -s) töltőmmel ami 3,4.Ampert tud 5.V on, még 97.% nál is 1,8.Amperrel töltötte, ezt a telót még a legelső töltésnél néztem mikor kivettem a dobozból csodálkoztam is hogy csak 7% volt az aksija mikor bekapcsoltam először, rengeteg új telóm volt de rendre mindnek 70-75% volt az aksijuk mikor először bekapcsoltam!
Szóval rögtön azzal kellett kezdenem a 3.óra pihentetés után(mert jég hideg volt mikor hozta a futár) hogy töltőre dugom ahogy írtam 7% on volt mikor bekapcsoltam mire be töltött a rendszer már csak 5% volt benne ekkor tettem a töltőre rögtön 5.sec után 2,04 Ampert láttam hogy annyival megy és néztem is még vagy fél percig de 2.Amper alá nem esett, majd ránéztem 1 óra múlva akkor is 2,03.Ampert láttam töltésnek és ránéztem a telóra is és már 53% on volt az aksi örültem is hogy ennyire jó stabilan tartja a 2.Amperes töltést, aztán hagytam had menjen tovább de rá 50.percre véget ért a munkaidőm így le kellett vennem a töltőről és ekkor is ránéztem és még mindég majdnem 2.Amperrel(1,93.A) töltött az aksi pedig 93% on volt!

Szóval az én töltőmmel és kábelemmel a 4000.es aksi kb pont 2.óra vagy picivel több idő még feltölt!

Csodálkoztam is hogy 90% felett még mindég közel maximummal tölt, az eddigi telóim azért 90% felett már el kezdték vissza venni a tempót és csak olyan 0,8.Apmerrel töltenek aztán 97% körül meg már csak 3-400.mA el!

Vissza térve a QC töltésre mivel csak ma délután találtam ezt a KERNEL -t így még nem próbáltam ki hogy teljes lemerülésből mennyi idő alatt végez, de ha tartja azt a tempót amivel 20.% on feldugtam akkor olyan 1,5.óra alatt teli pakolja 5% ról!

[ Szerkesztve ]

(#1912) fudi2002 válasza DroiDMester (#1911) üzenetére


fudi2002
veterán

Írj ha lemérted. Blitzwolf qc3 ugreen kábel kombó van, pont azért vettem hogy ha qcs telót veszek...

Megjegyzem a 2 órás töltéssel is kibékülnék, 5 óra már sokszor soknak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1913) makoss válasza csaba bacsi (#1885) üzenetére


makoss
addikt

Szia! Honnan vetted a tokot? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1914) grafnet válasza makoss (#1913) üzenetére


grafnet
veterán

Kicsit keress / lapozz vissza.
Egy debreceni srác árulja...
Volt már 2x linkelve!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1915) csaba bacsi válasza makoss (#1913) üzenetére


csaba bacsi
tag

1901 hozzászolás.
Csak ezt az oldal kellett volna elolvasni.
Tajvani a tok, eredeti,cbehoznak többet egyszerre, aztán itthon eladogatják.
Neked a legjobb választás !

[ Szerkesztve ]

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#1916) grafnet válasza DroiDMester (#1911) üzenetére


grafnet
veterán

Szia!
Biztosan más tisztában van vele, de én tudatlan vagyok ezen a téren.
Egy rövid, érthető leírást írnál, hogy mi a kernel és a ROM kapcsolata, illetve az hogy rá leltél erre a kernelre abból hogyan lesz használható ROM?
A kernel része a ROM-nak azt tudom vagy legalábbis gondolom.
Megkeresem amit linkeltél, s megpróbálom megfejteni (bár az angol nem tudásom segíteni nem fog.)

Ezt MiFlash-vel kell feltenni vagy TWRP-vel?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1918) DroiDMester válasza grafnet (#1916) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

TWRP kell hozzá ott meg kell nyitni az install zip résznél és mehet a telepítés! nem kell semmi egyéb(Wipe vagy hasonlók)

És már tegnap be írtam hogy a 6.11.10 Fejlesztői rom van a telón de valószínű megy más ROM al is!

Amúgy már le is cseréltem egy másik kernel re Radon-V3.0 -ra

ezzel is szépen megy, bár ebben azért kevesebb a beállítási lehetőség! (QC3 töltés is lassabb csak 15W körül megy)

(#1919) grafnet válasza DroiDMester (#1918) üzenetére


grafnet
veterán

Ok, köszi.
Mik a beállítási lehetőségek?

A következő téma: OC. Arról pár szót... Pl.: fogyasztás? A Note 2-nél inkább csökkentettük a magok számát és a frekit, csak hogy az üzemidő több legyen.

Töltés: lehet, hogy most vagyunk a "robbanás" előtt (Nem a Samu 7-esre gondolok!)? Ha, az elektromos buszokat akarják másodpercek alatt tölteni, akkor egy kis telefon aksit miért ne lehetne...
A "kistesó" (Mi4c) gyári töltője QC-s: 5V-2A / 9V-1,2A / 12V-1A.
Ha nagyon befolyásolná az akku élettartamát, akkor nem adnának gyárit hozzá, s a harmadik fél által gyártottra is rá lenne írva: NE VEDD MEG!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1920) DroiDMester válasza grafnet (#1919) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Fogyasztásban tuti biztos hogy többet esznek OC val az SOC -k, bár a korábban említett Snapi 800.as telómat sokáig használtam oc val 2,2GHz helyett 2,4.re volt húzva viszont alul volt feszelve -50mV al! Nagyon szerettem(még ma is és meg is van) az LG G2.est még így 3.év után is van rá friss(most Nov 2. ai) Dorimanx KERNEL aki ismeri azt tudja miről beszélek magának a kernelnek több beállítási lehetősége van mint a teljes telefon összes beállításai egybevéve! Ott mindenbe bele lehet matatni!

Szóval vissza térve a fogyasztásra ha ésszel csinálja az ember az OC -t még lehet kevesebbet is fogyaszt mint gyári kernel el! Sajnos ebbe a Radon-V3.0 KERNEL be nincs fesz állítási lehetőség a délutáni Guyver Kernel ben volt az is! tehát lehet majd vissza teszem azt ott finomabban be lehet hangolni a dolgokat!

De most pár napot sz.tem hagyom fent ezt a Radon KERNEL -t, mert így hogy pár órát van fenn nem lehet semmit elmondani róla!

Töltést meg tudja a QC töltést a S650 SOC meg maga az elektronika is a telóban, csak DIREKT van letiltva(kernel) mert ez a Note 3 Pro teló nem az az ár kategória ahová ezt a tudást szánták!
Már így is ezzel a tudással ez a teló bőven alul van árazva! Mert egy ilyen kategória Samu vagy bármi más márkában több mint 2X ennyibe kerülne!

[ Szerkesztve ]

(#1921) grafnet válasza DroiDMester (#1920) üzenetére


grafnet
veterán

OK.
Ezeket a beállításokat hol találja a kezdő, földi halandó?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1922) grafnet válasza Oldman2 (#1907) üzenetére


grafnet
veterán

Bocs a kései válaszért: Madgie kolléga tesztelte a CM-ek (írt róluk) gyors egymásutánba, s ő írta, hogy nem működik a kamera.

Bár, félve kérdezem tőle, hogy nem a szokásos dátum formátum és dátum bélyegzés miatt nem ment? (Mondjuk RN2-n sokáig nem ment a kamera, de a rádió az talán csak az "utolsó" időszakban jött össze a CM vonalnak.)

Apropó időbélyeg: nekem kellene a fotókra rögzíteni a dátumot, viszont magyarul használom, ezért kipotyog a kamera állandóan. Az RN2ben volt lehetőség a dátum formátumot átállítani "." végűről pontatlanra, s akkor működött. Itt az RN3-ban nem találom. Én vagyok a vak vagy valóban nincsen dátum formátum beállítási lehetőség?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1923) madgie válasza grafnet (#1922) üzenetére


madgie
titán

Nem-nem, én MIUI only vagyok eddig, csak a global developer és multi romokat használtam eddig. A kerneleket próbálgattam végig. A CM-ről csak olvastam az xda-n, hogy azzal (és az AOSP romokkal) már ment a kamera.

Time stampet soha nem használok, ott van minden kép EXIF-jében a dátum, ha érdekelne :)

[ Szerkesztve ]

(#1924) DroiDMester válasza grafnet (#1921) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

korábban már írtam ezt is hogy én a Kernel Adiutor -t használom! De ha minden funkciót használni akarunk Kell a Donate opció is. Moderálva. De véleményem szerint az az 500.Ft amibe kerül bőven megéri ez a nagyszerű program!

Tehát ezen keresztül lehet matatni a KERNEL beállításaiban!

egy pár kép belőle!

A "virág bolti" verziót inkább hanyagoljuk.

[ Módosította: CoolMan ]

(#1925) Ronam válasza grafnet (#1922) üzenetére


Ronam
addikt

CM14 ROM-okban bugos még a kamera, de a CM13 alapúakban tökéletesen működik.

(#1926) grafnet válasza madgie (#1923) üzenetére


grafnet
veterán

OK. Én értettem félre.
Lehet, hogy az EXIF-ben benne van, de azt nem teszem a kinyomtatott kép mellé...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1927) grafnet válasza DroiDMester (#1924) üzenetére


grafnet
veterán

Köszi!
Bogarászom majd.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1928) DroiDMester válasza grafnet (#1926) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

PC -n rengeteg olyan program van ami EXIF ből kiolvassa, és rá teszi a kép bármelyik részére bármilyen betű típussal/méretben/formátumban szóval felesleges már úgy fényképezni hogy ott HELYBEN rá égesse! utólag sokkal jobb és bármit bárhogy rá tudsz tenni a képre EXIF ből! és ugyan nem kerestem de tuti van android alá is ha épp a telefonon akarod buzergálni a képeidet!

[ Szerkesztve ]

(#1929) grafnet válasza DroiDMester (#1924) üzenetére


grafnet
veterán

Na, itt aztán lehet buherálni...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1930) grafnet válasza DroiDMester (#1928) üzenetére


grafnet
veterán

Eddig ez volt az egyszerűbb.
Sajnos ilyen a melóm, kell a képekre égetett dátum. (Nem parkolóőr vagyok.)

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1932) grafnet válasza #45553408 (#1931) üzenetére


grafnet
veterán

Majdnem!

Bár, majd 10 évig utat (is) építettem, tiszteletbeli kolléga vagyok...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1933) Biluxzsolt válasza Karima (#1894) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Nem rendeltem csak bementem egy boltba és volt nekik. Igaz ez az egy, de nekem épp jól jött. ;)

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#1934) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

Van olyan téma gyári romra, ahol a nem miui ikonok normál állapotukban látszanak, nem béna háttérrel erre az iphoneos lesarkított négyzetre formázva? Illetve alkalmazást tiltani root nélkül nem lehetséges?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1935) Biluxzsolt válasza Magnat (#1934) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

A online témában van testre szabás.
Ott külön kivalaszthatod a tárcsázót, zár képernyő, ikonok, stb.
Le kell tölteni egy csomó témát és lesz miből válogatni.

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#1936) makoss válasza grafnet (#1914) üzenetére


makoss
addikt

Jó drága! :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1937) Potrien válasza makoss (#1936) üzenetére


Potrien
senior tag

A kereslet szabta az árát :U

(#1938) beg válasza makoss (#1936) üzenetére


beg
veterán

Csak itthonról, csak itthonról, majd szóljatok, miért nincs még itthon.

Jaaa, ez így drága.

:)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1939) huliganboy válasza beg (#1938) üzenetére


huliganboy
addikt

:W

Helló Beg :D

Neked az alis rendelés számánál mikor jelent meg a csomag küldőszolgálat nyomkövető száma? Bár volt hétvége is benne 5 napja meg sem mozdult :D Jó nem vagyok türelmetlen, de itthon drága volt ;]

(#1940) beg válasza huliganboy (#1939) üzenetére


beg
veterán

Sf express oldalán az első oszlop tetején nincs egymás alatt 2 db tn? Bejegyzés van amúgy?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1941) huliganboy válasza beg (#1940) üzenetére


huliganboy
addikt

Bejegyzés már van kettő. 2016.11.10. meg 2016.11.11 hajnali.. azóta semmi!

Nincs szám sehol!!

(#1942) beg válasza huliganboy (#1941) üzenetére


beg
veterán

Akkor még várj egy keveset. Ha holnapig nincs változás, írj az eladóra. Kommunikatív.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1943) huliganboy válasza beg (#1942) üzenetére


huliganboy
addikt

Végül is 7-15 napot írt, de már tűkön ülök! Főleg, hogy a Coolpad F1-em kijelzője pókhálós lett, így nehéz használni, meg a felhasználói élmény elég gyenge!

(#1944) tboy72


tboy72
aktív tag

Közben a HK Goldway-től rendelt és egy napig működött, majd visszaküldött teló visszaért mér egy hete. (Csak a Posta baxik nyomkövetni) Nagyon kommunikatív, kedves eladó, csak a pénzt nem nagyon akarja visszaadni. Már egy hete a "hivatalos szervízben" van a teló tesztelésen. Most írt, hogy kell még egy hét a "full teszthez". Írtam neki, hogy a full teszt 2 óra, nem két hét!!!
Így is bukóba vagyok 5200 Ft-al a visszaposta miatt, erre még húzza az időt is! Tényleg korrekt! :W

(#1945) Anonymus23 válasza huliganboy (#1939) üzenetére


Anonymus23
veterán

A legrosszabb időben rendeltél.
Pl csak az Ali forgalmazott 11.11-én 17,73 Mrd dollárt (~5000 Mrd Ft), szóval mire ezt kiszállítják, nem 1-2 nappal növekszik a szállítás.
Ebben meg nincs benne a többi webshop, horribilis mennyiségű áru kelt útra...

De innentől kezdve azért érdekes lesz, nemsoká fekete péntek, karácsonyi őrület...

Még a végén átállunk Makoss elveire.
Ja nem :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#1946) Magnat válasza Biluxzsolt (#1935) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, megnézem!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1947) grafnet


grafnet
veterán

Wakelock detektorban tudna valaki segíteni?
Első ránézésre semmi nem indokolja, de sosem megy mélyalvásba. A grafikon szerint mindig ébren van a készülék.
2 SIM, otthon Wi-Fi, amúgy mobilnet.
(Akár privátban is.) Csak mobilon vagyok egyenlőre, képet később tudok csatolni.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1949) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Lenne egy elméleti kérdésem, hátha tud valaki válaszolni:

Én a héten vettem a telefonom, egészen pontosan csütörtökön. Hogyan lehet az, hogy már a legfrissebb dev rom (6.10.13 beta) volt rajta, mikor elvileg heti frissítések vannak? Erősen kétlem, hogy kevesebb mint egy hét alatt, a kínai gyártósorról a kezembe ért volna a telefon.. :) Vagy csak én hagyok figyelmen kívül valamit?

Nem annyira fontos kérdés, igazából csak kíváncsi vagyok..

---

(#1950) grafnet válasza _t0Mi_ (#1949) üzenetére


grafnet
veterán

Hát...
A 10.13 nem a legfrissebb... mert ugye az október 13-ai.
És igen, a magyar nyelv miatt ezt teszik fel.
Azóta volt 4 frissítés, 2-ből Kate kimaradt. A legutóbbit nem tudom, mert én át álltam MULTI-ra.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.