Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) amol válasza madgie (#1538) üzenetére


amol
addikt

Nagyon jók ezek a képek, te lőtted őket?

(#1552) madgie válasza amol (#1551) üzenetére


madgie
titán

Igen, az én képeim, köszi! :R

Korai volt az öröm, a Radon kernellel nem megy a kamera :(

(#1553) baitsee23 válasza amol (#1551) üzenetére


baitsee23
őstag

Én is gratulálok a képekhez! :C
Remélem, profi fotós vagy, mert ha én így tudnék fényképezni, ebből élnék. :K

小米 12 - 8/256GB

(#1554) madgie válasza baitsee23 (#1553) üzenetére


madgie
titán

Szeretnék, de még nem hoz annyit, hogy ebből éljünk meg.

(#1555) Ronam válasza madgie (#1538) üzenetére


Ronam
addikt

Beallitasok/Gesztusok es bemenetek/kezmozdulatok, ott megtalalod a duplakoppot.

(#1556) grafnet válasza korobi (#1547) üzenetére


grafnet
veterán

Ez a kérdés számomra nem teljesen tiszta.
Az előtted lévő hsz-ben linkeltek pár üvegfóliát vagy fólia üveget vagy tempered glasst.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1557) grafnet válasza Anonymus23 (#1548) üzenetére


grafnet
veterán

Ez egyik sem direkt Note 3-hoz készült!
Ez mind nano ragacsos, általános tok.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1558) Anonymus23 válasza Surda- (#1550) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem találtam ott még ilyen árkategóriában, meg úgy egyáltalán.
Én rendeltem az elsőből (még abból ami legelőször már volt október végén) 1 db-t, illetve most berendeltem egy 3 db-os készletet, ez kerül kicsivel többe, mint az 1 db-os. :DDD
Kollegám Redmi Note 2-jéről elég hamar lejött a TG, az tökre hasonló mint ez.

Az Ali is teljesen korrekten használható, évek óta vásárolok onnan, soha nem volt gondom, vitában is hasonló módon vevőorientáltak mint a PP. Webkártya javasolt hozzá, a paranoiát kielégítendő.

(#1557) grafnet
A hátsó kivágások azért specifikusak, de én is a szilikon tokra várok már, bár már rendeltem egyet a korábbi ajánlás alapján, ami ugyancsak nem specifikus, de a fotón úgy tűnt, hogy jól áll katin a gatya.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#1559) grafnet válasza Surda- (#1550) üzenetére


grafnet
veterán

Ebay-en tegnapig csak fólia volt.
A németeknél lehet rendelni valamit, de nem egyértelmű hogy az most fólia csak vagy TG.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1560) Surda- válasza Anonymus23 (#1558) üzenetére


Surda-
őstag

Köszi. Note 2 tempered már berendelve.
Brotect meg ilyesmi német tempered glassokkal már megjártam,olyat nem veszek.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1561) grafnet válasza Surda- (#1550) üzenetére


grafnet
veterán

Volt már pár rendelésem, volt hibás teljesítés is, de minden megoldódott.
Az én bankomnál vagy egy "3d"-nek nevezett biztonsági igazolás. Mintha kártyával fizetnél, csak kapsz SMSben egy 3x3 karakteres kódsort. Amíg azt nem ütöd be, addig nincs pénz mozgás.
(Szerintem az ali olcsóbb mint az ebay.)
Bár a szilikon tokot most az ebay-ről rendeltem meg.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1562) Anonymus23 válasza grafnet (#1559) üzenetére


Anonymus23
veterán

Öcsém CAT S50-jére rendeltünk ebayes német forrásból tempered glass-t, ami amikor megjött akkor egyértelműen látszott, hogy nem az a fajta tempered glass, mint amit kínából megszoktunk, és valóban pár hónapon belül olyan szinten karcos volt, hogy nem nagyon lehetett látni a képernyőt.
Most lett neki egy Redmi 3S Prime, így leszedtem a CAT-ról a fóliát (megy vissza garanciába más probléma miatt), és bár nem üveg volt, de úgy tört mint az üveg, viszont nem egyben maradt, mint a kínaiak, hanem darabokban jött le, szerintem natúr plexi lehetett.
Nem mondom, hogy ezek is ilyenek, mármint ami a katihoz van ebayen német forrásból, de én már tőlük nem veszek semmit, drága és bizonytalan.

;) - The Power of the Light Side

(#1563) grafnet válasza Anonymus23 (#1558) üzenetére


grafnet
veterán

A kivágások jogos!
Csakhát... ez lassan már csak flip lesz.
A Mi4c-hez rendeltem flip tokot, s meglepetésemre egy szilikon tok volt beleragasztva...
Egyébként jól állt neki.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1564) madgie


madgie
titán

Ehh, szóval a Radon kernellel nem megy a kamera. Próbáltam kikapcsolt "színturbóval" meg minden más beállítással újrahúzni, úgy sem.

Viszont a backupom sem tudom visszatenni TWRP-ből, ezt írja. Ha csak a boot részt állítom vissza, akkor visszakapom a gyári kernelt, de nincs wifim. De van kamera :DDD

Újrahúzás lesz ebből, bakke.

[ Szerkesztve ]

(#1565) Milestone2 válasza madgie (#1564) üzenetére


Milestone2
nagyúr

És nem lehet úgy indítani a TWRP-t hogy a system ne csak olvasható legyen, hanem írható is?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1566) grafnet válasza madgie (#1564) üzenetére


grafnet
veterán

Most nem leltem, de valahol a TWRPben lehet ezt az írásvédelmet kikapcsolni. (Lehet nem a Katenél, a BL miatt.)
Milestone2 megelőzött.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1567) madgie válasza Milestone2 (#1565) üzenetére


madgie
titán

Hát ha én ezt tudnám :)

(#1568) Milestone2 válasza madgie (#1567) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A nyitóképernyőn - mikor beindul, van egy ilyen checkbox. Már ha van?
Vagy próbáld úgy a visszaállítást, hogy visszaállítás előtt megnézed a MOUNT menüben, hogy a system ki van-e pipálva vagy nincs. Ha ki van, próbáld meg pipa nélkül, ha meg nincs akkor pipáld be és próbáld úgy.
Sajnos minden X telefon más és más....szóval nehéz általános szabályról beszélni...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1570) grafnet válasza madgie (#1567) üzenetére


grafnet
veterán

TWRP:
Mount (főmenü bal oszlop 3. gomb)
Ott van 2 pipa is, sztem az alsó, a külön álló.
(Mobilon vagyok, a gyerekkel a hátamon.)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1571) madgie válasza Milestone2 (#1568) üzenetére


madgie
titán

Megvan, valahonnan mélyről előbányásztam :D

Ronam: azaz.

[ Szerkesztve ]

(#1572) Ronam válasza madgie (#1564) üzenetére


Ronam
addikt

Mount/mount system partition read only, szedd ki a pipát.

(#1573) Milestone2 válasza #45553408 (#1569) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Leglátványosabban úgy tudod megnézni (szerintem) hogy az i.mi.com oldalon rányomsz a find device-re (persze a telefonon is legyen bekapcsolva) és a térképen megmutatja, hogy szerinte hol a telefon...

Mi Note egy 500m-t téved kab egy utcával arrébb rakja.
Mi Max jóval többet, legalább a kerület stimmel...

De most például ugyanoda pozicionálta mindkettőt. Valójában a "vöröscsillagnál" vagyok...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1574) huliganboy válasza Milestone2 (#1573) üzenetére


huliganboy
addikt

Csak még nincs neki ilyen telefonja :O Így tesztelni sem tudja :DD

(#1575) grafnet válasza #45553408 (#1569) üzenetére


grafnet
veterán

A Here Wego-val olyan 10-20 m-t téved.
Az Igo-val szinte méter pontos, csak ott az alaptérkép nem elég részletes.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1576) yakhunn válasza korobi (#1547) üzenetére


yakhunn
kezdő

En innen rendeltem ezt, par nap alatt megjott, jo, de nagyon nehez jol feltenni, mert pont akkora mint a kijelzo.

(#1577) amol válasza Ronam (#1555) üzenetére


amol
addikt

Én nem találok olyat hogy Gesztusok, mit csinálok rosszul?

madgie: afene...akkor talán az EX? - már ha ezek után ki akarod próbálni :D

[ Szerkesztve ]

(#1578) Ronam válasza amol (#1577) üzenetére


Ronam
addikt

Pedig ott kell lennie a Nova beállításokban, gesztusok és bemenetek (éjszakai mód alatt van).

(#1579) tlala válasza yakhunn (#1576) üzenetére


tlala
addikt

Az én telefonosom szerint az üvegnek/fóliának egy picit kisebbnek kell lennie mint a kijelző, különben a zsebbe pakolástól feljön a széle.

(#1580) madgie válasza amol (#1577) üzenetére


madgie
titán

EX van már MM Miui-ra? Most az AGNi-t próbálom, az még testreszabhatóbb, de ugyanúgy nem megy a kamera.

(#1581) umankom


umankom
kezdő

Sziasztok!

Bocs, ha már ezt megtárgyaltátok volna, de számomra még nem világos (többek közt) az alábbi pár dolog.
- Zárt bootloaderrel megmarad a TWRP root ha véletlenül kapunk majd OTA-t?
- Zárt bootloaderrel csak official global romokat (stable, dev, esetleg beta) lehet flashelni? Ha váltani szeretnék Eu-s MULTI romra, akkor mindeképpen nyitni kell valahogy a bootloadert?
- Sajnos nem emlékszem hol olvastam, hogy elveszhet az IMEI szám. Unofficial unlok estén ez előfordulhat?

Köszi a válaszokat!

galaxysmtd>hammerhead>kate

(#1582) tlala válasza umankom (#1581) üzenetére


tlala
addikt

Összefoglaló!!

- igen
- nem - zárt bootloader+TWRP kombóval (meg a MiFlash-el) azt teszel fel amit akarsz
- nem tudom, nem csináltam, nekem hülyeségnek hangzik

(#1583) amol válasza madgie (#1580) üzenetére


amol
addikt

Ez a hivatalos oldala, úgy nézem van miuira és cm-ra is külön.

(#1584) yakhunn válasza tlala (#1579) üzenetére


yakhunn
kezdő

Teljesen igaz. Elsőre, mikor felraktam ezt a "tökéletesen" illeszkedő fóliát úgy látszott, hogy jó lett. Aztán másnap zsebből kivétel után örömmel konstatáltam, hogy szépen felvált a sarokban. Leszedtem, újra felraktam, most pár napja jó, ki tudja meddig. Szóval nem mindenhol jó a "német precizitás".

(#1585) madgie válasza amol (#1583) üzenetére


madgie
titán

Szerintem ezzel sem megy a kamera, a többiek is megemlítik forrásnak ezt a kernelt, így gondolom ugyanaz lehet a gond.

(#1586) Oldman2 válasza baitsee23 (#1305) üzenetére


Oldman2
veterán

Én most szembesültem ezzel a tulajdonsággal, konkrétan hogy egy nemrég vásárolt Sennheiser fülest nem tudok a Kate-n használni.

A csatlakozó aljzat "nem kompatibilis" a füles 3,5" dugójával. Pontosabban ahhoz, hogy szóljon, csak kb. fél mm-t szabad bedugnom, ha teljesen bedugom, a teló hangszórója szól tovább. Így meg állandóan kiesik, a csatlakozó, mert így nincs "fizikai zárolás".

Tudom, vegyek olyat ami kompatibilis), de manapság gyakorlatilag csak agybadugós fülesek kaphatók, amit a fülem szerkezete nem bír, munkavédelmi füldugót sem tudtam legutóbb betenni.

Szóval, eljutottam oda, hogy vennék egy Bluetooth-os fülest (ezen ugyebár nincs Jack csatlakoztatási kényszer, de hagyományos kellene, nem agybadugós ha egyáltalán létezik ilyen).

Esetleg valami bevált, konkrét típust tudnátok-e ajánlani?

(#1588) Oldman2 válasza Oldman2 (#1586) üzenetére


Oldman2
veterán

Jut eszembe, a kocsiban is kábelen lóg a teló, szemre teljesen ugyanolyan csatlakozóval, és azzal tökéletesen megy teljesen bedugva is.

(#1589) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ma volt végre alkalmam kipróbálni a telót hang szempontjából is.
Amivel használtam az egy Xiaomi Piston 2.
Külön jóság, hogy a menüben van saját profil minden Xiaomi fülesre, és tényleg ad módosítást (nekem ez új).

Nekem bejön a hangzása a telefonnak, és az előre beállított profilok is elég jól adják az adott típusú füleshez.
Hangerőben kicsit túl sok, amit ráenged, kevesebb mint fél hangerőn már nagyon sok, de ha felveszem 75%-ra (elviselhetetlenül hangos), még midig nem torzít. Amikor már kijelzi, hogy káros lehet, akkor már rég süket az ember, :DDD

Nemsoká jön a Hybrid Dual Driver is, arra még nagyon kíváncsi leszek.

Szerk:
Mikor elkezdtem írni a hsz-t, akkor még pont nem volt téma a füles, erre meg úgy látom, más is ezzel próbálkozik most :C

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#1590) umankom válasza tlala (#1582) üzenetére


umankom
kezdő

Azt hittem, hogy csak fastboot romot lehet zárt bootloaderrel feltenni. Akkor azt nem értem, hogy mindenhol (pl itt >>https://xiaomi.eu/community/threads/6-11-3.35941/) azt írják, hogy kezdjem a nyitással. (Vagy hogy miért akar mindenki vadul nyitni?)
Megfordítom a kérdést, az EU-s MULTI romot hogyan kell feltenni zárt bootloader mellett? (Eustock-tól érkezett RN3SE, azt írja, hogy: MIUI 8 Global 3.10.13 Beta rommal). link is jó.
Ha recovery módban indítom újra a telefont csak egy kép jelenik meg egy telefonról és USB csatlakozóról, meg egy "pcsuit.mi.com" felirat.

Köszi

galaxysmtd>hammerhead>kate

(#1591) madgie válasza umankom (#1590) üzenetére


madgie
titán

(#1592) umankom válasza madgie (#1591) üzenetére


umankom
kezdő

Köszi!

És ha jól gondolom ezután már mehet a recoveryből a multi rom?
Egyébként akkor miért akarja mindenki nyitni a bootloadert?

galaxysmtd>hammerhead>kate

(#1593) zizol válasza #45553408 (#1569) üzenetére


zizol
aktív tag

Nagyon frankó a gps is. Gyors, pontos.
Belvárosban most nézem, 18 hold, 3 m-es pontosság.

Üdv, zizol

(#1594) grafnet válasza umankom (#1592) üzenetére


grafnet
veterán

Tegnap befejeztem az előbb linkelt összefoglalót.
Ha belefér ma megcsinálom a Multi ROM telepítést is. (Bár lehet megvárom a holnapi friss ROM-ot.)

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1595) madgie válasza umankom (#1592) üzenetére


madgie
titán

Igen, a recoveryből utána mehet a multi rom, nekem is az van. Nekem a BL nyitás nem akart sikerülni a "rendes" fiókommal, így hagytam a ...csába.

(#1597) grafnet


grafnet
veterán

.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1598) umankom válasza madgie (#1595) üzenetére


umankom
kezdő

Kösz!

galaxysmtd>hammerhead>kate

(#1599) madgie válasza umankom (#1598) üzenetére


madgie
titán

Sok szerencsét a buherához :D

(#1600) < CyberBob > válasza Oldman2 (#1586) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Próbáld meg, hogy csak félig dugod be majd vársz 1-2 másodpercet és csak aztán nyomod be teljesen. Utána már szólnia kell.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.