Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1652) ALgore2 válasza csaba bacsi (#1632) üzenetére


ALgore2
tag

Ugyanez volt a gond nekem is!
Meguntam, nyitottam!
Örülök, hogy megoldottad! :)

[ Szerkesztve ]

(#1653) beg válasza grafnet (#1648) üzenetére


beg
veterán

Látod, ennyi volt.
Zárt bl root v2 linkje cserélve az összefoglalóban. :R

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1654) grafnet válasza Milestone2 (#1650) üzenetére


grafnet
veterán

Na, ezt hogy csináltad? Elaludt a gép közben?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1655) grafnet válasza beg (#1653) üzenetére


grafnet
veterán

Most módosíthatom megint, Milestone2 miatt!
:DDD
Csak vicceltem! De, azért beírom elrettentésnek.

Kipróbáltam a TWRP-s SuperSU telepítést (menün belülit): simán megcsinálta és még működik is!

Feltettem a Multi ROM-ot. Ezt valahol meg kellene említeni, hogy nem kell a ROM cseréhez a nyitott BL. Zárt mellett is fel lehet tenni.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1656) Milestone2 válasza grafnet (#1654) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nagy fekete semmiből (se fastboot mód, se mi logo, se semmi) életmentés. Digojr szerint "...van hogy PC USB bus vezérlés, telefon Proci ban az USB átvitel éppen gyengélkedik..." Nekem egy örökkévalóság volt, de azóta működik, életben van megint.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1657) beg válasza grafnet (#1655) üzenetére


beg
veterán

Szerintem nincs leírva, hogy kell vagy nem kell.
De legalább most már bármikor módosíthatod :) és cserébe kaptál egy klassz blog linket is a nicked alá. Ez automata, de azt hiszem 3 hónapig tart.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1658) Potrien válasza beg (#1640) üzenetére


Potrien
senior tag

Köszönöm :R
Figyelemmel kisérem a topicot,ha nem sok hiba jön elő akkor lehet,mégis ilyen készüléket veszünk.

(#1659) Canonfan válasza grafnet (#1638) üzenetére


Canonfan
senior tag

Remélem én is hogy piston2-vel menni fog,furcsa is lenne ha nem :)

Én igazából a headset bug-ra gondoltam, valamikor olvastam, hogy 8-as MIUI-nál nem megy normál gsm hívásnál a headset-es mikrofon, a hívót lehet hallani fülesen keresztül, de a telefon mikrofonja megy csak. Nem tudom mikori hsz-volt, lehet azóta egy heti frissítéssel megjavult erre lennék kíváncsi :)

(#1660) grafnet válasza beg (#1657) üzenetére


grafnet
veterán

Köszi a segítséget az első blogomhoz! :R

Szerintem az Összefoglalóban megemlíthetnéd:
Nem szükséges a Boot Loader nyitás a ROM cseréhez. CM, MULTI ROM-ot TWRP-vel lehet telepíteni. :C

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1661) grafnet válasza Canonfan (#1659) üzenetére


grafnet
veterán

Na, akkor ezt kéretik kipróbálni!

Nekem BT fülesem van, azon ment a Global dev rendesen.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1662) grafnet


grafnet
veterán

Csak kellett az OTG-nek valamelyik wipe, mert most meg simán fel mountolta.

Megyek, gyorsan beköltözök az új ROMba.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1663) csaba bacsi válasza grafnet (#1662) üzenetére


csaba bacsi
tag

Jó lett a blogod, elolvastam. :C
más
Izgat ez a multi rom engem is, mi kell előtte a felrakáshoz?
illetve belső memóriából felmegy vagy csak sd-ről? :U

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#1664) grafnet válasza csaba bacsi (#1663) üzenetére


grafnet
veterán

Köszi!

EU ROM: nyitok annak is egy blogot (most úgyis benne vagyok) :DDD

Semmi nem kell. (Nem ilyen egyszerű!)

TWRP-d már van, ez az alapja.
Viszont tiszta telepítés kell!!! Mindent wipe-olni kell - a belső SD-t is! - a mSD-t, és az OTG-t nem. Szóval e kettő közül valamelyikre kell leszedned a ROM-ot,a mit telepíteni akarsz.
TWRP használata megy? Wipe-ok, Install?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1665) grafnet


grafnet
veterán

A MULTI ROM fordítási hibáit vagyulának hogyan tudom jelezni?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1666) beg válasza grafnet (#1665) üzenetére


beg
veterán

vagyula [link]

Multin és cm-en megy amúgy a b20? Mert azért ha már ezért Kati a Kati, akkor kár lebutítani :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1667) csaba bacsi válasza grafnet (#1664) üzenetére


csaba bacsi
tag

nekem igen, de másnak?
(jobb ha azt is beleteszed)

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#1668) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

No újra húztam a Win10 et a gépen és ment minden ahogy kell! szépen felment a kicserélt recovery -s full rom!

Viszont a BL nyitás nélküli TWRP továbbra sem működött! :W Telóra feltölti a recovery.img -t de mikor újra kéne indulnia TWRP -be ott hibát dob!

*****************************************************************
Root -ra vissza térve írjátok hogy holnap jön elvileg OTA frissítés ahoz hogy az települni tudjon el kell távolítani a Root -ot bár az érdekes lenne mert ugye bele piszkált(valamit meg patchelt a boot-img be mikor települt a su.zip) a root telepítésnél a KERNEL -be is ez nem gond? :F

[ Szerkesztve ]

(#1669) grafnet


grafnet
veterán

A felső szenzorok helyéről van valakinek egy linkje?
Találtam még a fiókban Note 2-re való TG-t és rátenném, ha a kivágások nem túl rossz helyen vannak.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1670) grafnet válasza beg (#1666) üzenetére


grafnet
veterán

Na, ezt lehet direkt tesztelni valahogyan? (B20)
T-s vagyok, eddig sem volt gondom vele, illetve a hiányával.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1671) grafnet válasza csaba bacsi (#1667) üzenetére


grafnet
veterán

Csak kell arra is nyissak egy blogot...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1672) grafnet válasza DroiDMester (#1668) üzenetére


grafnet
veterán

Valami nem kerek, én ADB nélkül csináltam. Te mit keresel ott?

Ha a MiFlash lefutott szépen, márpedig lefutott, mert ott a kép, akkor semmi dolgod nincsen. Újra kell indítanod a telefont: Vol+ és a Power együtt a MI logó megjelenéséig és még utána is gyorsan elszámolsz 10-ig. Egyből a TWRP-nek kell bejönnie.
Ha, a gyári recovery jön be, akkor a ROM-ban nem cserélted le a recovery.img-t jól.

ROOT: ennek a kérdésnek a megválaszolása még hátra van, mert eddig nem jött OTA frissítés...

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1673) beg válasza grafnet (#1670) üzenetére


beg
veterán

Network signal guru a play áruházból. Root kell neki, majd az lte hálózatoknál ki kell írnia a b20 band-et.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1674) DroiDMester válasza grafnet (#1672) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

az átmenetei TWRP -t akartam csak először, hogy fel tegyem a Root -ot és maradjon érintetlen a gyári recovery

De ez tegnap sem ment! és ma sem az újra húzott Win10 el!

az hogy én a saját telepített adb+fastboot progiból próbáltam manuálisan ugyan azt amit a Root_Folder_ZCX.zip csinálna magától nem jelent semmit így legalább tudom mi és hol akad el! amúgy próbáltam a Root_Folder_ZCX.zip ben is a root.bat al indítani de azzal is pontosan ez lett a vége hogy nem tudott újraindulni TWRP be!

Természetesen a teljes rom felrakása után(benne a kicserélt recovery.img) működik a twrp de én csak a root ot akartam volna és nem egy teljes ROM ot újra telepíteni!

[ Szerkesztve ]

(#1675) csaba bacsi válasza grafnet (#1671) üzenetére


csaba bacsi
tag

:K

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#1676) umankom válasza madgie (#1599) üzenetére


umankom
kezdő

Fent van a multi rom. Kösz a segítséget (mindenkinek)!

galaxysmtd>hammerhead>kate

(#1677) amol válasza madgie (#1585) üzenetére


amol
addikt

Egy próbát lehet hogy megér.

(#1678) amol válasza tlala (#1622) üzenetére


amol
addikt

Eddig nem találtam olyan boltot ahol lett volna legalább egy darab.

velosolex: OP3: Eddig 3-4 hetet kellett rá várni, most "Availability: Out of stock". Lehet hogy már csak az új lesz, drágábban.

(#1679) gothic20 válasza Surda- (#1629) üzenetére


gothic20
aktív tag

Nekem is instabil a wifi.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1680) madgie válasza beg (#1666) üzenetére


madgie
titán

Hogyne menne, írtam is anno, hogy egyből rácuppant a Vodafone 4G-re (ami ugye pont b20).

Szerk: a wifi nekem atomstabil, ott is fullon jelez, ahol az asszony iPhone 6-osa már prüszköl. Látszólagos Wifi-szakadás tünetet az tud okozni, ha a QC menüben piszkál az ember (kernel verzión ötkopp), mert az kilépéskor lekapcsolja a Wifit és a Bluetoothot is.

Amol: valami szeptemberi verzió, tegnap csak hányaveti módon próbáltam ki, de nem jó. Többen is jelezték/jeleztük az xda-n, hogy kellene s5k3p3_omida01 támogatás MIUI alá is, remélhetőleg a srácok majd a következő verziókban megoldják.

[ Szerkesztve ]

(#1681) wazo válasza #45553408 (#1619) üzenetére


wazo
aktív tag

Xiaomi mi note 2?

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#1683) Potrien


Potrien
senior tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy jött- e át valaki redmi 3-ról katira?
Nagyon kiváncsi volnék hogy kamera terén nagyjából ugyanazt tudja-e a kati is mint a redmi3?
Én a redmi 3 kamerájával nagyon meg voltam elégedve, jobb képeket készített, mint egy iphone 5s.
Gyárilag vajon ugyanaz a modul került bele, mint a redmi 3 ban volt?

(#1684) madgie válasza Potrien (#1683) üzenetére


madgie
titán

Egyik sem a legmodernebb, legélesebb, most egy iPhone 6 volt kéznél, azt raktam a Kati mellé és kapásból lőttem ki az ablakon keresztül (!) :D (a hidegebb színű, hosszabb nevű a Redmi)

szerk: lőttem egyet a konyhaablakon keresztül is, a félkész teraszt/udvart nem szidni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1685) madgie válasza madgie (#1684) üzenetére


madgie
titán

Még odaraktam két átgondolatlan beltérit is, az élesség a Fujifilm feliraton van elvileg.

(#1686) Potrien válasza madgie (#1685) üzenetére


Potrien
senior tag

Köszönöm!
A beltérinél a második a kati ugye?
Ahogy nézem kisebb a képzaja katinak,de a ca nagyobb, és a fehéregyensúly nem tökéletes.
de nem rossz képeket csinál, pláne ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#1687) madgie válasza Potrien (#1686) üzenetére


madgie
titán

Hosszabb a Katisok fájlneve, meg gondolom a felbontás is nagyobb (telefonon vagyok). Meg hűvösebb a fehéregyensúly is mindig.

(#1688) Potrien válasza madgie (#1687) üzenetére


Potrien
senior tag

Nekem tetszenek a képei a katinak.

vajon ezt a modellt is két fajta kameraszenzorral szerelik, mint a redmi kettőt?

[ Szerkesztve ]

(#1689) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Na megvettem en is. Eddig imadom! :)

---

(#1690) Traptor


Traptor
tag

Írtátok néhányan a wifi eldobást. Nálam az jól működik viszont a SIM1-ben lévő kártyához tartozó mobilnetet dobja el időnként.
Legutóbb az volt, hogy BT-s kihangosítón keresztül telefonáltam (SIM1) majd, miután letettem szerettem volna játszani egy kis MKX-et az meg közli, hogy nincs net.
Kiléptem és látom, hogy a térerő kijelzésnél x van.
Ez egészen egy full újraindításig így maradt és ez nem az első eset.
(Értsd: próbáltam a repülős üzemmódot, WIFI ki majd be, adatforgalom ki majd vissza, tótágast álltam, cigánykerekeztem, stb...)

Valahol írták egy másik Xiaomi-nál ugyanezt és hogy a megoldás az Opera Max leszedése és valami Data Sense kikapcsolása volt de ezen nem találok ilyeneket.
Van valakinek ötlete?

.: Aláírás helye :.

(#1691) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

A telefonon 6.10.13as rom van fent. Azt irja h beta. Ez egyenlo a dev rommal? Fog frissulni magatol? Vagy csereljem le valamire? Koszonom elore is! :)

---

(#1692) madgie válasza Potrien (#1688) üzenetére


madgie
titán

Azt nem tudom, nekem s5k3p3_omida01 a hátsó kamera típusa.

(#1693) tlala válasza _t0Mi_ (#1691) üzenetére


tlala
addikt

Igen, igen, nem.

(#1694) wazo válasza #45553408 (#1682) üzenetére


wazo
aktív tag

Nincs mit válogatni. Ha lenne rá keret azonnal cserelnem. :-)

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#1695) zoli121


zoli121
aktív tag

Na megint frissítés nélkül maradtunk.... :W

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#1696) beg válasza DroiDMester (#1674) üzenetére


beg
veterán

Az megvan, hogy az a módszer csak hivatalosan nyitott bl esetén működik? Neked az van?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1697) StaChys válasza zoli121 (#1695) üzenetére


StaChys
tag

Így van... mi van az ujjlenyomat-olvasóval amit nem tudnak megoldani? Vagy a Qualcomm-ra nem megy a fejlesztés nekik?

Notes:
1) Update for Redmi Note 3 Qualcomm suspended this week due to fingerprint issue.
2) Update for Redmi Note 3G and Redmi Note 3 special edition suspended this week

[ Szerkesztve ]

(#1698) beg válasza madgie (#1680) üzenetére


beg
veterán

Nem evidens dolog amit írsz. Nem csak és kizárólag 800mhz-en dolgozik a voda, legalábbis úgy tudom. Ezért lenne jó ezt tisztázni tesztprogrammal.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1699) beg válasza zoli121 (#1695) üzenetére


beg
veterán

Na és? Az egyik legstabilabb a 10.13 beta. Milyen hibát tapasztalsz vele kapcsolatban, ami miatt nagyon frissíthetnéked van?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1700) madgie válasza beg (#1698) üzenetére


madgie
titán

De felénk azzal dolgozik, volt már kínai telefonom, tudom, hogy csak 3G van B20 nélkül.

De leszedtem az appot, amit ajánlottál :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.