Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Xiaomi Note 3 Pro International/Global/Special Edition (kódnév: Kate) topik

A testvér topik összefoglalója ajánlott olvasmány, főképp a mélyvíz része!

A félreértések elkerülése végett: a topikban olvasható furcsa kifejezések, matatásnak és mókolásnak látszó tevékenységek nem azt jelentik, hogy probléma vagy instabilitás lenne a készülékkel. Épp ellenkezőleg, amivel érkezik (global dev, global stable) azzal azonnal és hosszútávon alkalmas a mindennapi használatra a kicsomagolás után. A fentebb említett tevékenység pár elvetemült droidbúvár játszóterének tekintendő és aszerint olvasandó.

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) natë


natë
nagyúr

camera2 api használatával milyen minőségű fotók lőhetők?

(#402) Potrien válasza tlala (#399) üzenetére


Potrien
senior tag

Nagyon köszi a segítséget!
Gyári tokot nem lehet valahol kapni rá?

[ Szerkesztve ]

(#403) tlala válasza Potrien (#402) üzenetére


tlala
addikt

De, Taiwanon - de ezt már elmondták.

(#404) tlala válasza fabiandaniel (#398) üzenetére


tlala
addikt

Nekem több mint egy hónapja megvan az engedélyem, mégsem engedi a bootloader nyitást, nekem is 50%-on megáll.

Minden létező varázslást kipróbáltam: find device, telefonon mi accountról kijelentkezve/bejelentkezve, mi cloudba ezerszer ki-be (telefonszámmal és email címmel is próbálva), akku kímélő üzemmód ki, fejlesztői beállításokban minden bekapcsolva, frissen telepített rom-mal próbálva, stb.
Az eredmény továbbra is ez, már a fejlesztői beállítások menüben:

Mondjuk csak mint kihívás érdekel már, számomra a ZCX TWRP-vel és rootolva már mindenre alkalmas a telefon.
Már az is eszembe jutott, hogy talán nem is baj, hogy ha a zárt bootloader megmarad, mint egy védelmi vonal az egyes vírusok stb. ellen.

[ Szerkesztve ]

(#405) Potrien válasza tlala (#403) üzenetére


Potrien
senior tag

Igen köszi a választ!
Az eredeti kérdést egyébkéni így tettem fel: [link]

(#406) paolinho válasza beg (#396) üzenetére


paolinho
őstag

Bár a ZCX TWRP + root-nál még az is előfordulhat a kínai leírás szerint, hogy unroot-ra sem lesz szükség, de ezt majd meglátjuk, ha jön az OTA.

(#407) tlala válasza Potrien (#405) üzenetére


tlala
addikt

Igazából én meg csak azért írtam rá, mert az eredeti kérdésben nem szerepelt, hogy ragaszkodsz a gyári tokhoz. :)
De nincs semmi gond! :))

(#408) Potrien válasza tlala (#407) üzenetére


Potrien
senior tag

Részemről sincsen gond:)
Ha valaki tud gyári tokot esetleg nem az összefoglalóban szereplő helyről, kérem ossza meg!

(#409) tlala válasza paolinho (#406) üzenetére


tlala
addikt

Ebben az androidos mókolt világban az a határozott véleményem, hogy bármi lehet! :)

(#410) beg válasza tlala (#409) üzenetére


beg
veterán

Pont így, ahogy Milestone2 kolléga aláírásában is szerepel:

"Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp...

:D

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#411) tlala válasza beg (#410) üzenetére


tlala
addikt

Jaja! :K

(#412) Lalaland


Lalaland
tag

Az miért lehet hogy fastboot módban sehogy nem látja a gépem a telót?(w7 64)
EDL-ben igen, és meg is jelenik a "Qualcomm HS-USB" port míg fastbootban nem.. :F
Már próbáltam sokféleképpen több adb driverrel is. Nincs ötletem..

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#413) nullpoint


nullpoint
senior tag

Van olyan hely ahol nem csak úgy lehet megvenni hogy majdegyszerhamegjönakkormegkapod ?

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#414) Oldman2


Oldman2
veterán

Ma rendeltem kettőt, 660 HUF-ot "zárolt" a bank.

(#415) fabiandaniel válasza tlala (#404) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Én is így vagyok vele. :W

Fabi

(#416) Bocsidee válasza nullpoint (#413) üzenetére


Bocsidee
tag

Én aliról rendeltem futárral és 1,5 hét alatt itt volt kb.

(#417) Oldman2: Ahh látom..

[ Szerkesztve ]

(#417) Oldman2 válasza Bocsidee (#416) üzenetére


Oldman2
veterán

Sajnos most ott sem rendelhető.

(#418) Surda-


Surda-
őstag

Én ilyen tokot szeretnék rá, ha esetleg valakinek szembejön erre a telora is,jelezze please!
A sima note 3 pro tok csak az ujjlenyomat olvasónál tér el kicsit?
Fel nem fogom,hogy mi ez a sokfajta jelölés ennél a telefonnál, direkt meg akarja nehezíteni a xiamiau a telefon és a hozzá való kiegészítők megvásárlását? :D
Világ vicce,hogy a vásárlók bogarásszák az oldalakt,hogy hol található rá tok stb. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#419) Surda-


Surda-
őstag

A gyári oldalról nem akarunk egy közös rendelést megejteni? :B

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#420) Bocsidee válasza Surda- (#419) üzenetére


Bocsidee
tag

Lenne egy pár ember akit érdekelne, köztük engem is. Már csak olyan ember kéne aki tud ezzel foglalkozni, hogy elintézze a rendelést.

(#421) #00369152 válasza Surda- (#419) üzenetére


#00369152
törölt tag

Igaz a telefon megvétele még hátra van, de ebben a csoportos taiwani fólia és tok rendelésben én is benne lennék. :)

(#422) Surda- válasza #00369152 (#421) üzenetére


Surda-
őstag

Akkor már csak jelentkezőt várunk,aki levezényli :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#423) Oldman2 válasza Bocsidee (#420) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez engem is érdekelne!

A GeekBuying.com -tól nemrég jött egy értesítés, miszerint van Gold színű International version a Spanyol lerakatban!

(#424) grafnet válasza Surda- (#422) üzenetére


grafnet
veterán

Engem is vegyetek be a csoportba.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#425) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok! Egy barátom nemsokára beruház egy b20-as note 3 pro-ra. Aliexpressen vagy valahol van hozzá üvegfólia és tok (lehetőleg nem aranyárban)? Keresgéltem, de nemigen találtam. Az a fránya 2 mm ...

Szerk. most néztem vissza pár hsz-t,engem is érdekelne fólia biztos, tokból nem tudom milyet szeretne.
Szerk. 2. most olvasom az összefoglalót (bocsi, akkor már a hsz-ért), de ha valakinek eszébe jut valami, ne tartsa magában :DDD

[ Szerkesztve ]

(#426) Potrien válasza Surda- (#422) üzenetére


Potrien
senior tag

Engem is vegyetek be kérlek!

(#427) Surda- válasza Potrien (#426) üzenetére


Surda-
őstag

Szívesen,csak még nincs hova :)
Úgy néz ki sokan rendelnénk,csak kéne valaki,aki bevállalja,hogy levezényli az egészet. :DDD

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#428) famokus


famokus
csendes tag

Sziasztok!

RN2 elégedett tulajként váltottam Katikára. Igazából az elején egy szavam se lehetett. Rekord SOT, smooth stb. Viszont amint kicsit többet akartam volna, jöttek a "bajok".

1. OTA frissítés bármilyen verzióról bármelyikre, betöltő csík (ne kapcsold ki pls felirat) majd bootloop
2. 8-as stable-t még miflash-sel sem engedte feltenni, mert mindig elszállt, hogy nem találja a config.bin-t
3. BL persze nyithatatlan (hiába csinálok meg minden tutorialt "couldn't verify device ")
4. 8-as developerben jackes headseten kersztül kizárólag GSM híváson kersztül nem hallanak engem. VOIP ok, 7-es alatt minden irányban ok.

Szóval ma megint megpróbáltam a 7-ről 8-ra lépni OTA-val hátha. Persze nem. Bootloopot bámulva arra gondoltam, hogy végül is már olyan mindegy ,dobjuk át EDLbe és hajra próbáljuk meg mi flashsel hátha. Persze nem. Megint config hiánnyal elszállt.

Valamilyen sanda gyanú kapcsán simán újraindítottam csak és nem azonnal újabb EDL. Csoda. Betöltő csík megjelent és mintha fixálta volna az OTA-t be is töltött. Most pedig megy szépen a 8as.

Igazából ezt a telefont nem értem. A Xiaomit sem. Bocsánat a hosszú történetért, de ha bárkinek van ok-okozat tippje, azt szívesen veszem.

(#429) Ronam válasza famokus (#428) üzenetére


Ronam
addikt

Nalam ugyanez volt par napja, config.bin-t nem talalta a flasheles vege fele. Feltettem a TWRP-T, es azzal telepitek most. Mindent a leirasok szerint csinaltam, probaltam 3 kulonbozo MiFlash-el is, es folyton a config.bin-nel szallt el, de hogy mi lehetett a gond az rejtely..

(#430) famokus válasza Ronam (#429) üzenetére


famokus
csendes tag

Továbbra se hallanak GSM hívás esetén és a stabilban is ugyanazok a bugok, mint a fejlesztőiben. Megy vissza a 7. BL zárás óta igazából a Xiaomi számomra szoftveresen egyre szétesettebbnek tűnik. Btw amennyi telefont kiadtak az elmúlt időszakban arra lehetetlenség normálisan fejleszteni. :/

(#431) Bocsidee válasza famokus (#430) üzenetére


Bocsidee
tag

Mindegyik telón ugyanaz a MIUI van kb. Csak a környezethez igazítják a verziókat. Az kevesebb munka, mint egyesével droidot gyártani a telókra. Mellesleg azon a környéken annyian vannak mint az oroszok, van erőforrás.

4 Xiaomis teló van a családban (köztük nekem egy kati), nem tapasztaltam még ilyen GSM hibát. Tuti jó romot raksz fel, mert a kenzo meg a kate között a GSM modul a különbség. Szóval a rossz rommal is megy a telefon, csak a GSM nem lesz jó. (Szerintem..)

(#432) Ronam válasza famokus (#430) üzenetére


Ronam
addikt

En ilyen problemakat nem tapasztaltam, nalam csak a flashelessel volt problema, de igazabol mar az sem izgat, TWRP-bol is tudok telepiteni.

(#433) beg válasza famokus (#430) üzenetére


beg
veterán

Biztos Kate eszközöd van? Ha igen, nem Kenzo romot akarsz rátenni véletlenül?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#434) famokus válasza Bocsidee (#431) üzenetére


famokus
csendes tag

(#431) Bocsidee (#433) beg

A sima RN3 tokok nem férnek rá. A hangszóró a helyén van. Ahol korábban semmi térerőm nem volt B20 mentes telefonnal (RN2), most stabil 4G. A telefon mindenhol Kate-t mond magáról, a doboza stimmel. Ha 7es kate verziót rakok rá, akkor minden szép és jó. Nincs okom feltételezni, hogy hamis.

kate_global_images_6.10.13_20160805.0000.29_6.0_global_bcf1097faa.tgz
és
kate_global_images_V8.0.4.0.MHRMIDG_20160805.0000.29_6.0_global_b7d5656d50.tgz

verziókkal vagy bármely másik korábbi (8as) fejlesztőivel jelentkezik ez a headset probléma.
Tehát csak miui 8, csak headset (többel próbálva), csak GSM (2g,3g mindegy volte ugye még azt hiszem nincs), bármelyik sim helyen és csak jack csatlakozón keresztül. Bluetoothon keresztül nincs baj és amúgy minden hangminőség kiváló.

Talány.

(#435) famokus válasza famokus (#434) üzenetére


famokus
csendes tag

Közben miui.com-on látom, hogy mások is panaszkodnak. Most nem tudom, hogy ennek örüljek-e. Este lehet írok egy részletes bug reportot.

(#436) beg válasza famokus (#434) üzenetére


beg
veterán

Talán nem az antenna a hibás :F
Előfordulhat szériahiba. Másra már tényleg nem tudok gondolni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#437) Bocsidee válasza beg (#436) üzenetére


Bocsidee
tag

Hardver hiba mindig jelen van. Itt vmi rejtett softver hiba van. Leginkább androidon kívüli hibára gondolok, mert elég sok partíció amiről nem esik szó a hétköznapokban.

(#438) famokus válasza beg (#436) üzenetére


famokus
csendes tag

Szerintem a 8-as hoz valami kernel/modem/dac frissítést, amiben ez előjöhet. Mivel alapjaiban fennáll és az egész dev rom sorozaton átível, a 7-esnél pedig nem jön elő, így másra nem tudok gondolni. Hardver hiba esetén már korábban tapasztaltam volna.

(#439) Potrien


Potrien
senior tag

Uraim a közös tok ,üveg rendelésből lesz valami?

(#440) Bocsidee válasza Potrien (#439) üzenetére


Bocsidee
tag

Még várjuk a megváltót, aki a fény felé vezeti a csoportot. (most már bevállalhatná valaki :D )

(#441) Potrien válasza Bocsidee (#440) üzenetére


Potrien
senior tag

Valaki kérem!
Így is idő kell mire ideér!
:R :R :R :R :R :R

(#442) zsiz válasza Potrien (#441) üzenetére


zsiz
őstag

Nekem is jól jönne egy gyári tok. Jól néztem, hogy kb 900 HUF a tok? Milyen szállítási költségre lehet számítani? Rendeltem egy kenzo szilikontokot ideiglenesen, még nem jött meg, de azt úgyis lecserélem.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#443) Ronam válasza zsiz (#442) üzenetére


Ronam
addikt

Valamelyik külföldi fórumon 20 euro-t írtak, ha jól emlékszem.

(#444) zsiz válasza Ronam (#443) üzenetére


zsiz
őstag

Az tényleg nem kevés. Számoljatok bele engem is és máris eggyel több felé osztódik :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#445) Oldman2


Oldman2
veterán

Redmi Note 3 Pro International Version 2.5D 9H Tempered Glass Screen Protector Screen Guard

3,99$ (sajna a postaköltség itt is brutál)

ASLING TPU Soft Protective Case for Xiaomi Redmi NOTE 3 / 3 Pro - SILVER

Ez meg a hozzászólások szerint jó Kate-re (ha igazat mondanak).

[ Szerkesztve ]

(#446) joysefke válasza beg (#267) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

.

[ Szerkesztve ]

(#447) Ronam válasza Oldman2 (#445) üzenetére


Ronam
addikt

Nem hinném hogy olyan brutál a postaköltség, oda van írva, hogy support shipping from EU warehouse.

(#448) Oldman2 válasza Ronam (#447) üzenetére


Oldman2
veterán

Próbáld ki, én próbaképpen 10 darabot megnéztem, 2x annyi ár jött ki (2x39$)

(#449) grafnet válasza Oldman2 (#445) üzenetére


grafnet
veterán

Oldman2 és Ronam

Azért a spanyol raktárból 19 dodóért küldeni "kicsit" sok.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#450) LantosBerry8 válasza Potrien (#439) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Tok engem is érdekelne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.