- GoodSpeed: POCO X6 PRO 5G 12/512 GB vs Samsung Galaxy S24 FE 8/256GB
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- mefistofeles: Érdekes történések a hardveraprón...2.
- t72killer: Fürdőkád kontra elektromosság: XXI.század
-
LOGOUT
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
kicsipal
csendes tag
válasz
MaCS_70 #64373 üzenetére
Mert anélkül nekem nem ismerték fel egymást az eszközök. Biztos van más megoldás is, de nekem bevált ez. Illetve miért baj, ha azonos SSID van? Épp ez lenne az AP-s rendszerek lényege.
Egyébként full értelmetlen az egész, sokadig újrakonfiguráció után fogtam és lecseréltem a jelszavam. Azóta működik minden ismét....
Szerintem Vodánál állíthattak valamit a firmwaren, vagy valami hasonló, mert a jelszó adott volt, egy éven át, jelenleg is azt mutatta, hogy "megfelelő" (egyébiránt 8 betű ebből egy nagy plusz kettő szám), mégse működöt. Míg az új hasonló jelszóval simán hibamentesen megy minden egyből. (persze miután átírtam egy laza két na alatt mindenhol is -
kicsipal
csendes tag
válasz
MaCS_70 #64336 üzenetére
Helló, kicsit parkoló pályán volt a téma betegség miatt.
tl;dr két szinten vannak eszközök, amik különböző GHz-et kezelnek és kellene kommunikálniuk egymással, és nem akarok 3-4 hálózat közt váltogatni.
Egy NAS-on van nálam minden, innen nézünk filmet, tárolom a képeket, innen szól a zene és a többi szokásos. Van egy laptopom és TV-m ami csak 2,4 Ghz-et ismer. TV-n filmeket LAN összeköttetésen nézek, de ha pl youtubeozni szeretnék akkor az telóról hogy kiküldjem azonos hálózaton kell lenniük. Van egy Chromecast az emeleten, amin Wifin játsza le ugye a filmeket, oda elkél az 5ghz. De pl a termosztát is csak 24-et ismer az alsó szinten. Így pl ha fenn chromecastet használom 5ghz-en ami a fenti routerrel van, akkor nem látnám a lenti termosztátot, hogy kikapcsoljam a kazánt és így tovább.
ezért volt (van) úgy beállítva, hogy a vodafone Router lanját és egy vegyes wifit szór tovább a lenti TP-link. Eddig majd egy éven át amúgy patentűl működött is, nem akadt össze semmi, mindenki látott mindenkit, tette a dolgát.
Igazából ez a része még most is menne, ha a Vodafone Router nem mondaná azt, hogy "nyenyenye nem tudod a jelszót" (jurassic park után szabadon). Jobb ötletem egyelőre nincs kipróbálom ma, hogy más jelszót állítok be, hátha azzal van valami baja, bár ezt is több éve használom rendületlen.
Szóval ja, még mindig totál értelmetlen az egész, de mégis megtörténik. -
kicsipal
csendes tag
válasz
woodworm #64324 üzenetére
A LAN rész van bridge-ben, LAN-al össze van kötve ugye a vodafone routerrel. Nem tudom ez esetleg rossz-e, korábban nem volt vele gond.
Illetve a Wifik Acces Point módban vannakViszont szerintem nem ez okozza a gondot, mert egyrészt itt tudok is csatlakozni a hálózathoz, másrészt meg, ha kikpcsoltam az egész TP-Link routert akkor se tudok felcsatlakozni a vodafone routerre. Továbbra is hibás jelszót ír ki.
Ami esetleg eszembe jutott, lehet először a TP-Linkre csatlakoztam miután beállítottam a dolgokat, és emiatt beállt valami gebasz? nem igazán tudom mihez kötni a hibát. Vodafone routerben olyan sok beállítási opció nincsen.
-
kicsipal
csendes tag
válasz
Borisz76 #64323 üzenetére
Lehet rosszul mondtam és nem bridge, meglesem.
Értelemszerűen nem a gyári ssid jelszó kombó miatt nem tudok kapcsolódni, azt mindig visszaállítottam a saját évek óta használt verziókra (hogy az eszközökön ne kelljen variálni)
Az azonos SSID szükségszerű, egy NAS központú rendszert építettem ki, aminek lényege lenne a wifin vezérelt lanos/wifis streamek.
DHCP elvileg csak a szolgáltató routerén van. Viszont mint írtam, 1 semmi gond nem volt eddig, 2 a tp link nélkül is ugyanaz a hiba.
Valamint egy plusz infó a vendég SSID minden probléma nélkül megy, de értelemszerűen nem azt akarom használni. -
kicsipal
csendes tag
Sziasztok, ledobtam az ékszíjat kis segítség kellene 😅
A hiba röviden a következő: nem tudok csatlakozni a wifihez, hiába jó a jelszó, azt írja higy hibás.
Kicsit bővebben :
Vodafone vezetékes net van. A Vodafone modem router üzemmódban az emeleten. Ez LAN-al összekötve a földszinten egy TP-link Archer routerrel. Tplinken openwrt van, elvileg bridge üzemmódban, vodafone wifi jelét továbbítva. (van még pár hálózati eszköz de az talán most nem releváns).
Ebben a felállásban használtam kb egy évig. Szépen működött, megfelelő jelerő, sebesség, ha felmentem az emeletre váltott a teló autón a két router közt, minden eszköz minden másikat is látott, kezelt és így tovább.
Szokásos vodafoneos hálózati megbízhatatlanságok miatt elkezdődött egy pár hónapos technikus kijön elmegy macska egér harc.
Kb két hete kinn volt ismét a technikus mert állandóan eldobta az internetet az eszköz, wifi akadozott, vagy simán gyenge volt. Elvileg nem csinált semmit csak megnézte a jelszintet, megállapította, hogy gyengd, majd megy más és javít az oszlopon. (fun fact ugyanez az ember ma is kinn volt és szerinte az elmúlt egy hónapban végig tökéletes volt a jelszint...)
Közvetlen miután elment, elszállt minden. Nem értettem, kiderült, hogy direkt vagy véletlen de visszadobott mindent a gyári beállításokra... Újra beállítottam mindent úgy ahogy addig volt, SSID-k, jelszavak, vendég wifi stb.
Minden jónak is tűnt amíg este fel nem mentünk az emeletre és kiderült, hogy "hibás" a jelszó és nem csatlakozik. Megnéztem mindent, jó volt, újra beírtam routeren is, semmi.
Ami fura, hogy az említett tplinken ugyanazin SSIDhoz a megfelelő azonos jelszóval tudok csatlakozni, és ha ott él a kapcsolat, felmenve az emeletre a voda router is átveszi és működik tovább. Kikapcsolom a telefonomon majd vissza és ismét hiba.
Voda nem tudott mit kezdeni vele, megcsináltam a szokásost, voda router gyári visszaállítás, tp-link beállítások újra rakása, ugyanaz. Próbáltam a tp link kikapcsolásával is, hátha ott van valamj rossz beállítás, ugyanúgy nem tudtam csatlakozni. Illetve ugye egy éven át működött, annyira csak nem rossz.
Ma kijött a technikus ugye ismét, se nem értette se nem akart vele foglalkozni, hát kicserélte a modemet.Ismét beállítottam rajta mindent, egyszer működött azóta ugyanaz a hiba...
Nem látom semmi értelmét a hibának, nem csak egy eszközön fordul elő, mindegyiken, eddig a routerre gyanakodtam, de az is ki lett cserélve.
Bocsi a kisregényért, de nem tudom hol lehet a hiba és melyik részlet lesz releváns.
Van ötletetek mi okozhatja, mi lesz a megoldás?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Ford topik
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Milyen routert?
- Fűnyíró topik
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- GoodSpeed: POCO X6 PRO 5G 12/512 GB vs Samsung Galaxy S24 FE 8/256GB
- Nők, nőügyek (18+)
- Autós topik
- One mobilszolgáltatások
- Milyen monitort vegyek?
- További aktív témák...
- MSI: Optix AG321COR. 2k
- Használt Samsung Galaxy S23 Ultra 8/256GB fekete színben
- HP Envy 17,3" FullHD,core i7,GTX850 4/8GB 128BIT VGA,8-16GB RAM,SSD,
- Samsung Galaxy A33 5G 128GB karcmentes bontatlan kábellel dobozában
- AMD Ryzen 7 7700X / RX 6950 XT 16GB / 32GB DDR5 RAM / 3TB SSD konfig eladó ÁRON ALUL!!!
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U758 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 15,6" FHD I W11 I Garancia!
- Bomba ár! Dell Latitude 7390 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Samsung Galaxy A71 128GB Kártyafüggetlen, 1 év garancia
- ÁRCSÖKKENTÉS Lenovo Thinkcentre E73 asztali gép eladó
- Beszámítás! Dell Optiplex 5050 SFF asztali számítógép - i5 7500 8GB DDR4 256GB SSD HD630 Win10
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest