Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) cintula187 válasza |kisbandi| (#33500) üzenetére


cintula187
addikt

nem. KMplayer-t használok. Modjuk azt még nem néztem hogy böngészőn keresztül ad e hangot.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#33502) Nordic válasza |kisbandi| (#33490) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én kérek elnézést h noob létemre azt hittem hogy a 64bites vista-val van a baj :((( (először használok 64bit-et), és sajnálom ha ezzel zavartam ezt a topicot. :W

ha az angolom egy kicsit profibb lenne nem tartózkodnék külföldi fórumoktól....

[ Szerkesztve ]

(#33503) Mariann294


Mariann294
őstag

Ti milyen rendszerkarbantartó progit használtok?Egyáltalán van-e szügség ilyenre?
Nagyon erős a gyanum hogy az advanced system care pro a ludas.

(#33504) Tosee válasza Mariann294 (#33503) üzenetére


Tosee
őstag

Én pl.: Registry tisztításra, és programok eltávolítására CCleanert használok, töredezettségmentesítésre pedig O&O Defrag-ot...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#33505) localhost válasza Mariann294 (#33503) üzenetére


localhost
Közösségépítő

[link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#33506) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Sikeresen feltelepult csokkentett modban a daemon tools viszont mikor normal modban inditom a rendszert ez az uzenet fogad:
[link]az erdekes csak az h 1.56os spdt van fenn :W

kezd idegesiteni ez a 64bit...

[ Szerkesztve ]

(#33507) Met


Met
nagyúr

Sziasztok,

Ez mitől van?
Vista Ultimate SP2 64-bit, nincs húzva semmi, semmi nem melegszik.
Teszteltem, ramot, procit, vga-t, vinyót de nem hibázott egyik sem.
kb. 2 hete működik a Vista hiba nélkül, ma kezdte ezt, előtte XP 64bit fagyott időnként netezés közben, ma a Vista is előadta, torrent és firefox futott csak.
Driverek, bios friss mind.

A hibanaplóban van egy ilyen:
Eseménynapló bejegyzés:
Hibagyűjtő: X64_0x124_GenuineIntel_PROCESSOR__UNKNOWN, típus: 0
Esemény neve: BlueScreen
Válasz: Nincs
CAB-azonosító: 0

Probléma aláírása:
P1:
P2:
P3:
P4:
P5:
P6:
P7:
P8:
P9:
P10:

Csatolt fájlok:
C:\Windows\Minidump\Mini070309-01.dmp
C:\Users\Rendszergazda\AppData\Local\Temp\WER-36301-0.sysdata.xml
C:\Users\Rendszergazda\AppData\Local\Temp\WERA987.tmp.version.txt

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33508) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok Urak!

Azt hol tudom megnézni, hogy a haverom gépére telpített Vista regisztrált/hivatalos-e??
Köszi a választ!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33509) zed01


zed01
őstag

Sziasztok!

Én azt kérdezném meg, hogy Vista Ultimate-re kell valamiféle AMD drivert telepíteni? Csak azért kérdezem mert az automatikus telepítő CD nem ajánlja fel, XP-re meg kellett.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#33510) pete_21 válasza Játékos (#33508) üzenetére


pete_21
addikt

Start, Sajátgépre jobbklikk, Tulajdonságok. És a Windows-aktiválásnál írja. Persze ebből nem derül ki 100%-osan, hogy eredeti-e... :F

zed01: Chipset drivert szerintem mindenképp kell. AMD oldaláról biztos le tudod tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#33511) Játékos válasza pete_21 (#33510) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi. Nincs valami online módszer, hogy tutibiztos legyek? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33512) harry3 válasza Játékos (#33511) üzenetére


harry3
őstag

Esetleg ha töltötök le valamit a Miscosoft Download Center-ből, ott előbb van egy eredetiség vizsgálat, de a legtöbb törés hatására ezen átmegy. Ha ti telepítettétek, akkor kellett aktiválni, mert akkor szólt volna, ha meg netről töltött és magától aktiválódott, tehát semmit nem csináltatok, akkor az is tört.

(#33513) zed01


zed01
őstag

A másik kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom kikapcsolni azt a rohadt rendszer visszaállítást?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#33514) adise válasza adise (#33496) üzenetére


adise
őstag

erre valaki?
csak én küzdök a lassú leállítás problémájával?

(#33515) atesz117 válasza zed01 (#33513) üzenetére


atesz117
aktív tag

Ezt próbáld meg[link]

Samsung Galaxy A34 5G

(#33516) Játékos válasza harry3 (#33512) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#33517) |kisbandi|


|kisbandi|
tag

(#33502) Nordic: Ebben azt hiszem egyetértünk, tényleg elég noob dolog kapásból a Windowst hibáztatni. Azt viszont teljesen normális dolognak tartom, hogy amit nem tud az ember, annak utánajár vagy rákérdez. Csak azért válaszoltam ilyen stílusban, mert úgy vettem észre, hogy egy olyan emberrel beszélek, aki még arra is lusta, hogy a képébe nyomott hibaüzenetnek utánajárjon.

De ezek szerint nem erről van szó, csupán arról, hogy nem tudsz angolul. Ugye ezt nem kellett volna előre tudnom? Ha nem érted, mit ír ki a program, hívj segítségül valakit, aki nem csak a Next, OK, és Finish szavakat ismeri fel, ha angol szöveget lát, mert ez így nehéz szülés lesz...

(#33506) Nordic: Tipikus esete annak, amikor a magyar nyelv csak hátráltat. A Google azonban még mindig jó barátunk (visszafordítva angolra a szöveget persze még jobb barátunk), hiszen most is kiadott egy pár lehetséges megoldást tartalmazó fórumot, sőt, a mostani találatok egy része kísértetiesen hasonlít az előző 3 linkem témájához, vagyis, hogy valamilyen antivírus/tűzfal programmal akad össze a DT.

Ettől persze nem biztos, hogy Nálad is ez okozza a gondot, de szerintem mostmár érdemes lenne utánajárni. Ja, és még valami, SPTD-ből 1.59 az utolsó (valamelyik találatban a legújabbra való frissítést is javasolták).

(#33518) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.Van a hangkártyámon game\midi port.Van hozzá midi kábelem is és egy szintim, de sehogy nem ismeri fel a Vista.Valahol 1 helyen azt olvastam, hogy a vista nem támogatja már ezt a portot csak usb-s eszközöket.Igaz ez?Biztos van valami lehetőség vagy trükk, amivel aktívvá tudom tenni ezt.Ebben kérnék segítséget.Köszi!!!

(#33519) Nordic válasza |kisbandi| (#33517) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Kösz a tanácsokat...mindent végigpróbáltam(mindenből a legfrissebb) de nem vált be... :(((
Viszont más emulációs progival már nincs gond...szal lemondtam a daemon-ról. :(

(#33520) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok.
Az Adatvégrehajtás megakadályozása szolgáltatást hogy lehet kikapcsolni,vagy módosítani?
Ahol a súgó írja az ablak inaktív.
Valami bcdedit.exe futtatást ír,de csak felvillan egy ablak és semmi több.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#33521) |kisbandi| válasza edeleny (#33520) üzenetére


|kisbandi|
tag

Egy adminként indított parancssorba használd a bcdedit.exe-t, ne a Start menü futtatás részébe írd! Itt van egy pár leírás, hogy kell vele kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#33522) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Törölni akarok egy 826 bájt méretű parancsikont, de a vista laza fél percet gondolkozik rajta. UAC ki van kapcsolva. Miért van ez? A válasz csak annyi lenne: me' vista?

(#33523) zed01


zed01
őstag

Sziasztok!

Hogy tudom aktiválni a Windows Media Player 12-ben az SRS WoW effektusokat? Egész egyszerűen nem jöttem rá.
A választ előre is köszi.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#33524) zsolesz010


zsolesz010
senior tag

Adott egy előre telepített eredeti, német nyelvű Vista Home Premium.
Van bármiféle mód arra, hogy magyar nyelvet varázsoljak belőle?
Csak Enterprise és Ultimate verziókhoz találtam megoldást, de az itt ugye nem megy.
Új telepítésen kívül van valami módszer a magyarításra?

Köszönöm!

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#33525) localhost válasza zsolesz010 (#33524) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nincs rá lehetőség

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#33526) azbest válasza zsolesz010 (#33524) üzenetére


azbest
félisten

van rá mód, 64 bites angol rendszeremet magyarítottam így vele.

http://www.raymond.cc/blog/archives/2008/09/22/download-and-install-windows-vista-mui-language-packs-on-vista-home-basic-home-premium-and-business/

[ Szerkesztve ]

(#33527) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Szevasztok!
Pár napon belül lehetséges, hogy VGA-t cserélek a Vista Ultimate-es gépemben, Nvidia-t ATI-ra. Szeretnélek Titeket megkérni, az ilyen jellegű tapasztalataitokat osszátok meg velem. Köszönöm :R !

[ Szerkesztve ]

BÚÉK!

(#33528) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!
Megtudná valaki mondani hogy ebben az *** Vista tűzfalban hogyan kell blokkoltatni egy programot :F
Van egy progim ami minden indításkor kimegy a netre, de egyszerűen ezzel a tűzfallal nem tudom blokkolni a kimenő forgalmát (csak kivételeket lehet ugye megadni). A Windows 7-ben már normálisan be lehet konfigurálni a progik ki/bemenő engedélyeit, ebben a f*sban miért nem? :(
(alternatív tűzfalat nem szeretnék használni, mert már vagy az 5.-et próbálom, de mindegyikkel volt nyűgöm, igazából csak ez is arra kéne hogy ennek a proginak a kommunikációját fogja meg valami és kész...)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33529) Csabee. válasza Ukraan (#33527) üzenetére


Csabee.
nagyúr

letörlöd az nvidia drivert! berakdo az Ati kártyát, feltelepíted az ATI drivert és minden menni fog flottul! :)

Üdv: Csabee.

(#33530) Dr. Romano válasza Dr. Romano (#33528) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Oké, megoldottam a Vista Firewall Controll progival :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33531) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

néhány napja amikor betöltődik a windows, a sidebar gadgeteit mindig összekeveri...
ez miért van?
le lehet ezt fixálni valahogy?
eddig mindig ugyanúgy töltötte be őket, ahogy először beállítottam, most miért keveri össze őket?
válaszokat előre is köszi

(#33532) |kisbandi| válasza #54715584 (#33531) üzenetére


|kisbandi|
tag

Már többen jelezték, hogy ilyen problémájuk van, azonban ezen fórum bejegyzései szerint egyelőre csak egy átmeneti megoldás létezik rá, mégpedig az, hogy az x64-es Sidebar helyett az x86-os verziót kell használni.
Aztán gondolom, egyszer csak egy update majd kijavítja...

(#33533) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Vista-ra fel lehet erőszakolni az SB Live! 5.1 (SB0100) driverét

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33534) Ukraan válasza Csabee. (#33529) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Köszönöm:R! Tehát remélhetőleg megúszom a Vista újrahúzását:C.

BÚÉK!

(#33535) ntomka válasza zed01 (#33523) üzenetére


ntomka
nagyúr

1) Zenét ne hallgass winmedian. Szerintem fos. :D
2) Idiótán át lett rendezve az egész program. Válts át now playing nézetre (ctrl+3), majd jobb klikk a lejátszó ablakon, és itt már megtalálod a menüben. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#33536) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

Miért van az hogy inden kikapcsolásnál rendszer beállítást csinál?
Miért csinálja ezt?

(#33537) piadex2 válasza Racecam (#1) üzenetére


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Nekem angol nyelvű változatom van, ezért kérdem, hogy hogy van angolul az "előtöltés" nevű szolgáltatás?
(A "preload"-ot kerestem, de nem találtam.)
Előre is kösz a segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#33538) toroki válasza piadex2 (#33537) üzenetére


toroki
csendes tag

Prefetch, superfetch

Olcsó, gyors, megbízható, ezekből egyszerre csak kettő igaz...

(#33539) piadex2 válasza toroki (#33538) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Kösz!
superfetch volt a megoldás!

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#33540) Zsolt88


Zsolt88
csendes tag

Üdv!
Van a gépemen 3 vinyó, 3 Vista.
Ma vettem észre, hogy mindegyik vinyón van egy mappa:
C:\Users\Zsolt\AppData\Local\Microsoft\Windows Photo Gallery\Original Images mappa, ami az egyik vinyón 14 GB, a másikon 12 GB!!
Van nagyon sok fotó a gépen de az egy particionált részen ahol nincs op rendszer.(200gb 2 részre osztva. Egyik vista a másik adattárolás, képek, zene,stb.)
Mi célt szolgál és mit keres ott ez a sok fénykép ahol nem kéne ott lennie??

(#33541) |kisbandi| válasza Zsolt88 (#33540) üzenetére


|kisbandi|
tag

Olvasd el a "Miért hízik a Vista?" Photo Gallery bekezdését.

[ Szerkesztve ]

(#33542) Zsolt88 válasza |kisbandi| (#33541) üzenetére


Zsolt88
csendes tag

Köszönömszépen :DD

(#33543) Zsolt88


Zsolt88
csendes tag

Üdv!
Volna még valami nagy probléma:
szeretnék betenni egy Leadtek pxdvr 3200-as kártyát, de nem üzemel, pedig Vistára van!
Próbáltam segítséget kérni de edig nem sok sikerrel. Vista 32 van. Azt írták hogy takarítsam ki a gépet. Jó, de mivel? Hogyan? És ha vistán kéne menni ennek a tv tunernek, akkor miért fontos hogy mi van rajta?
http://prohardver.hu/tema/leadtek_winfast_tv2000xp_expert_es_global/hsz_4754-4754.html
:W

[ Szerkesztve ]

(#33544) Csabee. válasza Zsolt88 (#33543) üzenetére


Csabee.
nagyúr

eszközkezelőbe van sárga kérdőjel? ha van, ha nincs akkor is kijelölöd a tv tunerted és letörlöd onnan, majd únraindítod a gépet, és fogja kérni hozzá a drivert és feltelepíted neki a mellékelt lemezről.

Üdv: Csabee.

(#33545) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló,
tavaly decemberben lett felinstallálva a Vistám.

Azóta a System Update Readiness Tool x64-alapú rendszerekhez (KB947821) [2009. április] frissült. Honnan lehet tudni, hogy mi változott az akkori kiadáshoz képest ?

Mert esetleg elképzelhető, hogy ha ezt feltenném a friss Windows-ra, kihúzott Net mellett, akkor telepíthetném az önálló SP1-et majd az SP2-t, ha mondjuk többek között pont az Nforce 4--el való inkonzisztencia megoldása is megtalálható lenne benne. Akkor megoldódnak a probléma, mivel az SP1 és az SP2-nek is az őnálló telepítője levan szedve a Microsoft oldaláról.

[ Szerkesztve ]

(#33546) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Az mitől lehet,hogy Vista 64-bit(Sp2) mellett a ha bármilyen vírusölő programot használok az letiltja az internet kapcsolatot.Már próbáltam a Nod-ot,Avast,AVG-t,Comodot,de mindegyik telepítése után letiltja a netet. :U Ja és próbáltam már frissíteni a hálókártyám driverét (Realtek),de az sem segített.

[ Szerkesztve ]

(#33547) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Nekem a Win7 x64 nem igazán jött be.
Szerintetek egy Vista X64 Sp2 gyorsabb lenne?

Konfig: - AMD X2 4850e (2500MHz)
- 4GB Geil Ultra 800
- ATI HD3870 GDDR4 VGA

(#33548) #41133696


#41133696
törölt tag

Van egy olyan problémám, hogy a Windows oldalsávon állandóan összekeveri a Gadgetek pozicióit. Azokat a Gadgeteket jeleníti meg amelyeket kiválasztottam, de például az időjárást hol alul, hol felül, hogy középen, és ezt mindegyikkel eljátsza. Mitől lehet ez, és hogyan lehet orvosolni? Már leszedtem az összes gadgetet, majd újból beválogattam őket, de ugyanúgy, és ugyanazt csinálja.

(#33549) Lenry válasza Levin01 (#33547) üzenetére


Lenry
félisten

nem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33550) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok.
Lehet,hogy buta kérdés,de Windows Media playerben hol tudom átállítani a képarányt?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.