Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) Ijk válasza atesz117 (#33900) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen ez meg is jelenik, de amikor betűjel változtatására nyomok hibaüzenet ad, hogy nem aktuális a lista, frissítsem felül a refresh-el.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33902) atesz117 válasza Ijk (#33901) üzenetére


atesz117
aktív tag

Külső programmal próbáltad már? (GParted Live CD,Paragon)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#33903) Badb0y


Badb0y
addikt

Feltettem vista managert, és valamit van egy olyan érzésem letilthatott, mert egyszerűen nem tudom engedélyezni a megosztást. Hiába teszm onra, nem válik on-ra. És azt írja ellenőrizzem NOD-ban, de ott is engedélyezve van :(

Mi lehet az, amit letilthattam, és nem tudok megosztani ? Nem tudom aktívvá tenni :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#33904) madface


madface
csendes tag

Hi!

Miért van az. hogy ha több flash videót játszok le (nem is mennek, csak be vannak töltve), akkor a gép néha indokolatlanul lelassul, de nagyon, a mérés szerint a proci 100%-on pörög. Ez nem csak Vista, hanem Kubuntu alatt is. Régen semmi gond nem volt, pörgött rendesen a masina. Ja és új Vista és Kubuntu van fent. (Toshiba A200 - 1S9 a noti)

"Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi."

(#33905) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a gép nem kapcsol ki, csak "készenléti" üzemmódba teszi magát, ahogy néztem. Szóval pörög minden tovább.
Kérdésem, hogy ezt lehet orvosolni valahogy? És ha jól emlékszem akkor a kikapcsolás(leállítás) van állítva a gombra. Csak úgy tudom kilőni a gépet, ha a bekapcs gombot 5 mp-ig nyomva tartom, és ez már zavar kicsit.

A másik, ami a legidegesítőbb, hogy nem tudja betölteni a felhasználói fiókot. Általában ez a legtöbb indításnál előfordul, addig amíg végre nem sikerül elindítania jópár újraindítás után. Értem itt az alatt, hogy nem töltődnek be normálisan az ikonok, témák stb. Abszolút rosszul jön be.
Olvastam már róla angolul, hogy törölni kéne az Usert és újat csinálni vagy babrálni regeditbe.
Kérdésem, hogy esetleg nincs erre valami program, ami kijavítaná, ki tudná javítani?
CCleant és TuneUp-ot használok tisztogatásra, de az nem old meg semmit.
Azon kívül, ha be is jön normálisan minden, a téma nem minden esetben.

Ha lehet nem angol leírásokat kérnék, jobb lenne magyarul értelmezni mit is kéne csinálni. Esetleg valami programot amely megoldást nyújthat.

Előre is köszönöm a segítségeket!

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#33906) Jano


Jano
senior tag

Hogy lehet átállítani a lakat melletti gombot kikapcsolásra?

A tudás érték!!!

(#33907) ollie válasza s4hu|SyD^ (#33905) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"CCleant és TuneUp-ot használok tisztogatásra, de az nem old meg semmit."

Így igaz, sőt lehet, hogy ezek miatt vannak a problémáid.

***

(#33908) Tosee válasza Jano (#33906) üzenetére


Tosee
őstag

vezérlőpult > energiagazdálkodási lehetőségek
Katt a használt sémára ("séma beállításainak módosítása")
majd "speciális energiaellátási beállítások módosítása"
+ távkapcsolók fedél (kattints rá kétszer, vagy a + jelre a bal oldalán)
Start menü kikapcsológombja
Beállítás: Leállítás

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#33909) s4hu|SyD^ válasza ollie (#33907) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

A probléma előtt is ezeket használtam...
És olvastam róla angolul, de abba nem merek belevágni, mert ha nem jól értelmezem akkor még jobban is elronthatom.
Lehetőség van arra, ahogy olvastam, hogy átmásolom az Usert és valami új helyet megadok neki, hogy onnan használja. Viszont nincs kedvem másik nevet haszálni és jobban örülnék annak, ha valaki elmagyarázná, aki már megoldotta az ilyan problémát.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#33910) s4hu|SyD^ válasza Tosee (#33908) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ezt majd megnézem én is, hátha valami mégsincs jól beállítva.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#33911) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

jelenleg vista 64 bit van fent, de le szeretném cserélni sima xp 64 bit-re
viszont a rendszervinyóm nagyon sok anyag van, amit most nem tudok kiírni
ha cserélem formázás nélkül az oprendszert és a régit beteszi az old könyvtárba, azt később törölhetem és nem fog gondot jelenteni, ugye?
válaszokat előre is köszi

(#33912) Tosee válasza s4hu|SyD^ (#33910) üzenetére


Tosee
őstag

Miként zajlik nálad a leállítás menete?
1. Gépház bekapcsoló gombjának megnyoma
2. Start > kis nyil > leállítás
3. Start > kikapcsoló gomb (lakat mellett balra) Ez alapértelmezettként alvó állapotra van állítva!!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#33913) s4hu|SyD^ válasza Tosee (#33912) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Kipróbálom mindhármat aztán megnézem mire mit reagál.

Meg megnézem ezt a beállításos dolgot, a kikapcsoló gombot elvileg átállítottam már az alvó állapotról.

A gépházon lévő gomb egyszeri megnyomását még nem néztem meg. Sose állítottam még úgy le.

Viszont ez legyen a legkevesebb, nagyobb probléma ez a felhasználői fiókos. :O

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#33914) JR Veriga


JR Veriga
csendes tag

Sziasztok!
A következő hiba üzenete kapom( mióta letöltöttem a Vista2 packot) a Media Player 11-re:
"A Windows Media Player problémát észlelt a felszínfájllal kapcsolatban. Ezt az okozhatja, hogy a felszínfájl nem érvényes."
Hang van "csupán" videó megjelenítés nincs! Hogyan tudom eltávolítani , mert újra szeretném telepíteni ?? Vannak még problémák a CD írással is, szóval szeretném újra rakni, ha tudnátok segíteni nagyon megköszönném!

Tudom Winamp,VLC,Real Player stb!! De nekem ő kelll!!!

Különben tökéletes a Vista! Nem mondom az elején voltak gondok !

[ Szerkesztve ]

(#33915) Hunter2


Hunter2
addikt

Két dologra adjon valakinmagyarázatot:

1. Nem kapcsol ki a gép sem a kikapcsoló gonbra sem a start menüből sem a billentyűzeten lévő kikapcs gonbról pedig az energia gazdálkodásban be van állítva hogy kapcsoljon ki, ez miért van?

2.hogy lehet Vista SP2 alatt emelni az egyidejű TCP kapcsolatok számát? Elvileg egy regkulsot kéne törölni , de nekem az a regkulcs nincs is. Az okosok szerint ilyenkor nincs korlát, ezzel szemben ha sok torrentet seedelek és úgy indítok letöltést akkor nem megy, viszont ha csak a letöltést indítom el akkor törlt rendesen.

(#33916) Core2duo6600 válasza petersonal (#33884) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem a hdd vel lesz a gond, valamiért nem tudja beolvasni a dolgokat, vagy beszedtél valami férget.

(#33915) Hunter2
Defragold le a hdd ét ez egy lehetséges ok.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#33917) Hunter2 válasza Core2duo6600 (#33916) üzenetére


Hunter2
addikt

Elfelejtettem mondani hogy amig Ultimate SP1-em volt addig nem voltak ilyen gondok.Ezek azóta vannak hogy felraktam az Enterprise-t+SP2-öt.
Szóval a defrag-nak valószínűleg semmi köze hozzá.

(#33918) Tosee válasza Hunter2 (#33915) üzenetére


Tosee
őstag

hogy lehet Vista SP2 alatt emelni az egyidejű TCP kapcsolatok számát?

Ez engem is érdekelne! Kíváncsi lennék melyik az a regkulcs... :)

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#33919) Core2duo6600 válasza Hunter2 (#33917) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát, eredeti a win ed ? vagy kokányolt ? értem ezalatt, hogy integrálva van az sp2 mert tudtommal olyan discek még nem jöttek ki.
Ez is lehet az oka, sp 1 és 2 beszerzésére legjobb a windows update

(#33918) Tosee

[link]
[link2]

MS oldalán :
http://support.microsoft.com/kb/969710

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#33920) finest


finest
őstag

Fura gondom akadt a Vistával. Feltettem a Vista Business 64 bitet (SP2). Az a problémám, h a Pista furán állítja le a gépet. Ha valami fontos frissítéses újraindítás van, akkor fullra leállítja a lapot, viszont újraindításkor a BIOS 'BIOS default' beállításokkal indul. Valami az alaplap kezelésével lehet, mert menet közben nincs gond, de a restart full kikapcsolással megfekteti.
ma már másodszor kellett visszaállítanom a tuning opciókat, irtó ciki. A lap egy Giga EP45-DS3P, a konfig többi része az adataimnál.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#33921) s4hu|SyD^ válasza s4hu|SyD^ (#33905) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Erre a felhasználói beállításosra valaki nem tud megoldást? (Most már valami normális angol leírás is jó lenne, mert tegnap 4x kellett újraindítanom mire bejött rendesen :((( )

Egyébként megnéztem, hogy a gombok mire vannak beállítva és a START-on belül a nagy kikapcsológom és a leállítás funkciója is a "leállításra" van és mégsem áll le. Azt még nem próbáltam, hogy a gépház gombjára mit reagál.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#33922) Tosee válasza Core2duo6600 (#33919) üzenetére


Tosee
őstag

Köszi a linkeket! :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#33923) Core2duo6600 válasza finest (#33920) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Próbálkozz egy bios frissitéssel, bent a cégnél az ugyanilyen lapok ugyanezt csinálják.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#33924) Hunter2 válasza Core2duo6600 (#33919) üzenetére


Hunter2
addikt

eredeti enterprise sp1+ torrentről van sp2 hozzá (Windows.Vista.Service.Pack.2.MSDN.ISO-NONE).+HUN MUI

(#33925) poczabence


poczabence
tag

Sziasztok!

Az előbb néztem egy HD filmet a gépen, aztán kivettem és beraktam helyette egy másikat, majd újra visszatettem az elsőt. A gép egyből kékhalált nyomott, majd gyorsan újraindult és ameddig bent volt ez a lemez, addig az OS sem bootolt be. Kezdjek félni, hogy az író kezdi megadni magát, vagy a lemezzel lehet valami probléma? A gép most lett kicserélve teljesen, a dvd író, meg a merevlemez viszont maradt.

Az alábbi hibakódot nyomatja, akárhányszor berakom ezt a lemezt és elkezdi ezt az újraindulgatós dolgot.

Kép

Szerk.: Kipróbáltam ezt a lemezt a notimban és ott tökéletesen működik. :((

[ Szerkesztve ]

(#33926) Core2duo6600 válasza Hunter2 (#33924) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor az sp2 vel lesz a gond
rakd ujra a gépet, az sp2 öt viszont a Windows updatel rakasd fel, ekkor jónak kell lennie.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#33927) DaDy0219


DaDy0219
tag

Sziasztok!

Milyen kodeket használtok Vista alatt?
(SP1-Ultimate, de ez nem számít gondolom)

(#33928) PuMbA válasza DaDy0219 (#33927) üzenetére


PuMbA
titán

Semmilyet, ez mindent visz : [link].

[ Szerkesztve ]

(#33929) DaDy0219 válasza PuMbA (#33928) üzenetére


DaDy0219
tag

Igen, nem is ezzel van a problémám, egyébként is KMPlayert használok, ami úgyszint mindent visz.
Amire kellene az a GameCam program.Ennek a proginak kell valamilyen kodek, hogy használhassam a felvételt.

(#33930) kali válasza DaDy0219 (#33929) üzenetére


kali
legenda

(#33931) Mian


Mian
aktív tag

Hi!

hogyan tudnám lekódolni egy mappámat a gépemen?
és egy felhasználónév alatt ha lehet.

Üdv, Mian.

(#33932) Hunter2


Hunter2
addikt

adjatok egy tippet hogyan tudom uninstallálni az SP2-öt mert a telepített frissítések között nincs bent.

közben meglett:

"A Frissítés eltávolítása lapon kattintson a Frissítés a következőhöz: Microsoft Windows (KB948465) elemre, majd kattintson az Eltávolítás ikonra."

[ Szerkesztve ]

(#33933) Core2duo6600 válasza DaDy0219 (#33927) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Divx xvid, ac3filter.
Ezekkel a filmek 99% a megy
Feliratoshoz : vobsub

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#33934) Ryu77


Ryu77
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Szeretném beállítani az összes mappát "lista" nézetre de sajnos nem találok ilyet.
A másik, hogy ha alvó állapotba teszem a gépet akkor úgy is marad, nem ébred fel. Ekkor csak a reset segít. :(((

(#33935) DaDy0219 válasza kali (#33930) üzenetére


DaDy0219
tag

Köszi!

Core2duo6600 : Neked is!
Inkább a GameCam programhoz kellene, de kipróbálgatom a Sharkot és a többit is.
Valamelyik biztos jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#33936) Core2duo6600 válasza Ryu77 (#33934) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A képen jelzett helyen kiszeded a pipát.
Majd beállítod amit szeretnél, és akkor elvben olyan lesz amit te szeretnél.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#33937) Mian válasza Mian (#33931) üzenetére


Mian
aktív tag

sehogy?

(#33938) atesz117 válasza Mian (#33937) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Ezt próbáld meg.

Samsung Galaxy A34 5G

(#33939) toroki


toroki
csendes tag

Üdv!
Adott két gép ( home premium és home basic fut rajtuk ). A nyilvános mappán kívül szeretnék megosztani másik mappát is, azonban mindig az alábbi üzenet fogad. (Lásd kép.)
A gép látja a másik gépen a mappát, viszont nem fér hozzá. Hogyan lehetne elérhetővé tenni a másik gép számára a tartalmát? A nyilvános mappába nem akarok másolni megosztandó fájlokat, mert több GB -ról van szó, C-n pedig nincs annyi hely.

[ Szerkesztve ]

Olcsó, gyors, megbízható, ezekből egyszerre csak kettő igaz...

(#33940) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok.
ASUS F3SG laptopom van, ami gyárilag csak vista driverek vannak. Most szeretném telepíteni a windows7-et, de az OP.rendszer telepítése után nem fogadja el a driver telepítőjét, mert a vistat keresi. Most az asus honlapját megnéztem, minden OP rendszerhez van driver, de a win7-hez nincs. Vagy ahoz nem is kell már , mert felismer mindent? Vagy még korai, majd később rakják fel?

(#33941) Mian válasza atesz117 (#33938) üzenetére


Mian
aktív tag

köszi :)

(#33942) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
A problémám a következő:
- A gépemen xp volt, most vistát telepítettem fel.
- Azt a meghajtót, amin az xp-volt a vista telepítőjével leformáztam, ezután telepítettem rá a vistát.
- Viszont mikor tölt be a windows kiírja, hogy válasszak az oprendszerek közül, mert valami régi verziót is kiír.

Eléggé zavar, hogy entereznem, vagy 30 másodpercet várnom kell így.

Szóval nem lehet valahogy beállítani, hogy alapból a vistát töltse be, ne legyen ilyen választó képernyő?

(#33943) kovaripeti válasza dangerzone (#33942) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Valószínű nem formáztad le mégsem??? Szerintem az lehet

(#33944) #93794560 válasza dangerzone (#33942) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

Az előttem szólónak igaza van. Amikor a Vistát telepíted az első partícióra, nem formázza le automatikusan. Csak akkor, ha telepítés előtt te kiadod a formázás parancsot. De a legbiztosabb módszer ilyenkor az szokott lenni, hogy törlöd az egész partíciót, majd ismét létrehozod. Ekkor egy üres partíció jön létre, amit biztos, hogy formázni kell telepítés előtt. Ha így jársz el, tuti, hogy nem lesz indításkor választóképernyő, mert ez tiszta telepítés.

(#33945) Hedgehanter válasza dangerzone (#33942) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A boot.ini fajt keresd meg nyisd ki notepaddal es torld ki belole az utolso sort...

(#33946) dangerzone válasza Hedgehanter (#33945) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszi. Megpróbálom.

Az előtted szólóknak is reagálnék. : Külön kiadtam a parancsot, hogy formázza meg. De lehet tényleg úgy kellett volna, hogy partíció törlése, aztán úgy.

(#33947) Hedgehanter válasza dangerzone (#33946) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja most jut eszembe vista-ban nincs is boot.ini... :DDD Command prompt alol kell a bcdedit paranccsal munkalkodni.. :D

(#33948) dangerzone válasza Hedgehanter (#33947) üzenetére


dangerzone
addikt

Újabb gondom van most.
Telepítettem pár drivert, és bootolásnál van olyan, hogy kiírja ezt a szöveget: verifying DMI Pool Data. És ezután nem csinál semmit. Áll a képernyő.
Várattam fél órát, semmi. Biosban mindent alapra tettem, semmi. Nem értem miért csinálja.
Az a gáz, hogy nemrég windows 7 volt fenn. Pont ezt csinálta, éppen ezért szedtem le, azt hittem valami baja van. De most újra előjött ez a probléma.
Találkozott már alaki ilyennel?

(#33949) dangerzone válasza dangerzone (#33948) üzenetére


dangerzone
addikt

Jólvan. Neten utánanézegettem. Semmi köze a vistához , úgyhogy off. :)

(#33950) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Erre a profil betöltődési hibára nem tud senki olyan megoldást, amivel nem kell új felhasználói profilt csinálni? Működő rendszervisszaállítási pontom sincs. :(((

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.