Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows update

Hozzászólások

(#151) moonman válasza P.Dude (#150) üzenetére


moonman
titán

alapértelmezésként engedélyezve van az automatikus lejátszás, de ha valami miatt elmászott, ezzel az eszközzel helyre tudod állítani: [link]

(#152) marcee


marcee
addikt

Basszuskulcsi, ma hajnalban is újraindította a gépet az automatikus update. De legalább már kiírta utólag. Már előző hónapban sem lehetett visszatartani, illetve úgy tapasztaltam, hogy ameddig kattintgattam az ''újraindítás később''-re, addig oké volt, de négykor lefeküdtem, és azóta újraindított. (pedig a gép dolgozott). Hol lehetne ezt a ficsőrt kikapcsolni?

\m/

(#153) X-COM válasza marcee (#152) üzenetére


X-COM
nagyúr

hát monnyuk a legegyszerűbb az, ha úgy állítod be, hogy ne telepítse azonnal, hanem csak figyelmeztessen...

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#154) boceeboy


boceeboy
tag

Helloka!

Nekem az az érdekes gondom van ezzel az update-el hogy automatikusan kikapcsolja magát! :F

Engedélyezem aztán eltelik néhány perc, fogja magát és kikapcsolja magát!

Ötletek??? :O

(#155) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

én meg elindítom a windows update-et, és állandóan azt a rohadt eredetiség-ellenőrző izét akarja frissíteni.
párszor már lefrissítettem, de nem hatotta meg.
ötlet? mit csináljak, hogy a tényleges frissítéseket kezdje el leszedegetni?

[Szerkesztve]

(#156) X-COM válasza _Volkovy_ (#155) üzenetére


X-COM
nagyúr

[link]
[link]

ha így sem, akkor ugyanez hálózatos csökkentett módban

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#157) X-COM válasza boceeboy (#154) üzenetére


X-COM
nagyúr

így elsőre vírusra tippelnék

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#158) Palee


Palee
csendes tag

Helló,

több mint egy hete, minden estémet azzal töltöm, hogy próbálom az xp-t felrakni, úgy, hogy ne legyen vele semmi gond. De van.

A windows update elindításakor úgy fagy le a rendszer, hogy csak a reset gomb segít, egér, billentyű is behal. Update nélkül nem fagy le, azonban az sp2 felrakása után 1 percen belül szintén csontra fagy.

Van egy gond nélkül működő konfigurációm, sata1-es raid stripe vinyópárról indult eddig. Mivel elkezdett sok file korrupt lenni, és folyton chkdsk-kel indul, vettem egy (sata2)-es vinyót, hogy majd azzal váltom fel a stripe-ot.

XP Pro install, sata vezérlő beadás, teljes vinyó terület felismerés, fennvan a rendszer. Kerio tűzfal, majd alaplapi driverek felrakása, majd video driver felrakása után jönne a windows update, de durván lefagy. Tehát szűz xp, bevált konfiguráció és mégis.

Nem tudom mi a baj, segítsetek légyszi.
Ötlet esetleg:
A sata2-es vinyót nem szereti ez az alaplap. (konkrétan nem találtam erre utaló tapasztalatot).

konfiguráció:
Gigabyte K8NF-9 F2 alaplap, nforce4 4x chipset
Samsung HD501LJ vincseszter (sata2, 500Gb) - korábbi 2x160Gb Samsung Sata1
Athlon64 3500+
2x512Mb Dual PC3200 ram
ASUS EAX700Pro videokártya

(#159) fero02 válasza Palee (#158) üzenetére


fero02
veterán

Nem próbáltad olyan Xp cd-ről telepíteni, amiben már benne van a SP2?

(#160) Palee válasza fero02 (#159) üzenetére


Palee
csendes tag

Nem próbáltam, bonyolultnak találtama slipstreamelést.

Időközben tettem egy hülyeségnek tűnő kísérletet és a 2-es sata csatlakozóból átraktam a vincsesztert az 1-esbe (0-3-ig megy a számozás az alaplapon)

most nincs fagyás, átment az update-n, felmentek a frissítések, semmi tünet...

Nem értem mi jelentette a problémát...

(#161) fero02 válasza Palee (#160) üzenetére


fero02
veterán

Nem tudom mire gondolsz slipstreamelés alatt. Nekem pl van XP SP2 cd-m. Csak betezsem és arról telepítem. Az ugye alapból SP2 és után megyek update-lni.

De megoldódott a probléma, akkor ok. ;)

(#162) Palee válasza fero02 (#161) üzenetére


Palee
csendes tag

Slipstream az, amikor pl összefűzöl egy sima xp cd tartalmat az sp2 update-tel. A végén pedig készülhet egy sp2-es xp cd.

(#163) fero02 válasza Palee (#162) üzenetére


fero02
veterán

Jah, mostmár értem. :K

Felénk ezt integrálásnak hívják :DDD

(#164) supesz


supesz
aktív tag

Hello,

Hogy a viharba tudom kézzel telepíteni a windows frissítéseket. Kikapcsolásnál írja, hogy vannak elérhető frissítések és ő a telepítené azokat (biztos tudjátok miről van szó: amikor egy kis pajzs ül a kikapcsoló gomb ikonján). De én nem tudom, hogy ezek milyen frissítések, szóval szeretném látni, hogy mit akar telepíteni? A jobb alsó sarokban nem jelenik meg a kis sárga pajzs. A windows súgóban a GYIK-ban sincs rá válasz. Szóval van-e megoldás?

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#165) kraftxld válasza supesz (#164) üzenetére


kraftxld
nagyúr

WSUS ha vállalat van:)

Amúgy meg az automatikus frissítésenkél állítsd be, hogy csak értesítsen mikor update van, és jóvá kell hagyd.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#166) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all!

Vettem egy laptopot xp sp2 feltettem rá ,már van hozzá mobil internetem is ,de van egykis gondom...

Hiába állítom be az automatikus frissítést nem történik semmi...:(

tudtok valami mególdást? Már nagyon leszeretném frissíteni...

THX

3njoy the Lif3

(#167) Tosee válasza Sn00k (#166) üzenetére


Tosee
őstag

Indítsd el az Internet Explorert, majd az eszközök menüpontban menj a "Windows Update"-re...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#168) Sn00k válasza Tosee (#167) üzenetére


Sn00k
veterán

firefox ot használok, de közbe rájöttem startmenűből el lehet indítani...

Az a baj nem tudom beállítani az update helyen , hogy magam válaszhassam ki a frissítéseket ésa fos genuinue frissítést is fel akarja tenni , nekem meg az nem kéne:D

3njoy the Lif3

(#169) Sn00k


Sn00k
veterán

A win update progimat lefrissítettem ,de hiába állítok automatkius frissítést a jobb alsó sarokban ott a kis sárga pajzs de 0%-on van állandóan és baszik valamit is letölteni...:(

Tudja valaki , mitől lehet ez?

3njoy the Lif3

(#170) gardener válasza Sn00k (#169) üzenetére


gardener
senior tag

Valami tűzfal problem?

(#171) Fecóóóó


Fecóóóó
tag

Helló..
Ilyen sajnos nekem is elöfordul néha.. de nekem azér van mert a winfosom több dolgbol van összerakva szoval se nem XP- se nem 98. hanem ilyen vegyess .egy programozo srác találta ki ezt a rendszert. sokkal gyorsabb mint az eredeti akármilyen windows. és sokkal stabilabb is. alap telepitésnél pl van benne 2 tüzfal. 1 virusirto. stb ezek ugymond mind integrál. és nekem is van hogy nem engedi a frisitéseket. ezel ugy tudsz kicselezni hogy a vezérlöpultba bekapcsolod hogy automatikus frisitések.. szoval neked hozzá se keljen érni.. és akkor megcsinálja mert akkor a saját mappája szerint configolja és nem kell keresztbe kapukon átmennije egy elfogad parancsér. szoval igy küszöbölheted a hibád

ε(●̮̮̃•̃)з ̿̿̿ ̿̿̿̿'̿'\̵͇̿̿\=((•̪●))=/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿ ̿ ε(●̮̮̃•̃)з =)))

(#172) Fecóóóó


Fecóóóó
tag

de nem tudom hogy milyen tüzfalat vagy milyen virusirtot használsz mert az is létezik hogy azok befolyásoljá.. ( rosszindulatu softwereként )

ε(●̮̮̃•̃)з ̿̿̿ ̿̿̿̿'̿'\̵͇̿̿\=((•̪●))=/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿ ̿ ε(●̮̮̃•̃)з =)))

(#173) Fecóóóó


Fecóóóó
tag

UP :C

ε(●̮̮̃•̃)з ̿̿̿ ̿̿̿̿'̿'\̵͇̿̿\=((•̪●))=/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿ ̿ ε(●̮̮̃•̃)з =)))

(#174) Thrawn válasza Fecóóóó (#171) üzenetére


Thrawn
félisten

Ebből egy kukkot nem értettem! :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#175) Sn00k


Sn00k
veterán

tűzfalam nincs bekapcsolva, és az automatikus frissítések be van...

jobb oldalt lent ott a sárga kis pajzs, de 0%-on van mindig...

3njoy the Lif3

(#176) maxlanders


maxlanders
tag

Nem kötekedés képpen kérdezem, de meg tudnátok mondani miért érdemes frissíteni az xp-t?
Én párszor próbáltam, de nekem mindig rosszabb lett mint volt. :)

(#177) CPT.Pirk válasza maxlanders (#176) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyik firssítés pl. megoldja, hogy XP lássa a 4 Gigás pendrivokat. Asszem SP2 utáni update. Egy biztos, roszabb nálam még nem lett. Csak a vista, mikor frissítette a sata dolgok driverét, és onnantól nem látta többet a dvd írómat...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#178) Sn00k válasza maxlanders (#176) üzenetére


Sn00k
veterán

A biztonsági frissítéseket alap dolog feltenni, jelentős biztonsági réseket tömnek be, meg sok más hasznos dolgot elvégeznek a winfoson...

3njoy the Lif3

(#179) mg01


mg01
aktív tag

Nekem vista alatt nem működik az update, és a defender, mind a 2 ezt a hibakódot írja ki: 0x80244019 korábban működött, de most nem tudom miért nem megy... Valaki tudja a megoldást?

(#180) haxy27


haxy27
aktív tag

Miért van az hogy a Vistám az angol nyelvű IE8 at frissíti le a nettöl. IE8 Beta 2 volt fent. most vissza álltatott a IE7 et mert így ne tölti le a frissítést.
Vista Ultimate 64bit.

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#181) mg01 válasza haxy27 (#180) üzenetére


mg01
aktív tag

Nekem az IE mindíg megfagyasztotta a gépet, vagyis szörnyen belassult, elég gyakran... Valami 5let az update problémára? Az oldaláról se lehet, mert a googlet adja be, mikor egy másik gépen ugyan azon a címen beadja, nem értem...

(#182) Kácsa válasza mg01 (#181) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Ha van internet kapcsolatod nézesd át online egy neves virusírtó onlinescan-nal.Pl.[link],vagy [link].
Lehet,hogy valami kártevő.

ZoLee

(#183) haxy27


haxy27
aktív tag

Leszedhető már a magyar IE8?

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#184) mézi123


mézi123
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám a frissítésekkel.Már vagy 8x frissítette a windows update ugyan azzal a pár frissítéssel a windows összetevőket.Ki írja, hogy sikeres volt a frissítés, majd a a PC ismételt bekapcsolása után jelentkezik a windows update ismételten, hogy megint frissítené az összetevőket ugyan azzal a 4 biztonsági frissítéssel.Nem értem miért csinálja ezt? Van erre magyarázat?

(#185) Bali27 válasza mézi123 (#184) üzenetére


Bali27
addikt

Sziasztok.. Nekem is ugyan ez a problémám, igaz csak 1 frissítéssel mint mézi123-nak.. Erre van valami megoldás? Net keretrendszer4 Kb2572078-as frissítésről van szó.. Már 1 hónapja ezt csinálja.. A Microsoft Fix it sem oldja meg.. Kiirja hogy megvcsinálta de megy minden ugyan ugy tovább.. Uninstalláltam, majd ujra telepítettem a frissítést.. Maradt minden a régiben...

(#186) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Szereztem egy MSI CX600 -as laptopot (Pentium Dual Core T4300, 4 GB RAM, HD4330 512 Mb, 500 GB HDD). Eredeti, frissen telepített Windows 7 Home Preium SP1 64-bit van rajta.
Az vele a problémám, hogy nem tudom frissíteni. Mikor rámegyek, hogy frissítések keresése. Csak keres, keres, keres, de nem talál semmit és nem is áll le, egy délelőttöt ráhagytam akkor se. Folyamatosan megy és közben 50% -os a processzor használat. Több internetkapcsolattal megpróbáltam, router nélkül is hátha az a baj.
Semmilyen program nincs rajta csak az alap Windows + gyári driverek.

Találkozott már valaki ilyennel? Mit lehetne tenni?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#187) kraftxld válasza Truman (#186) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Windows update agent frissítés [link] és / vagy offline frissítés [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#188) Truman válasza kraftxld (#187) üzenetére


Truman
senior tag

Köszönöm a választ.

Az Update ügynök manuális frissítésével már próbálkoztam, felment de nem oldotta meg a problémát. A WSUS Offline Update meg megcsinálja a csomagot, elindítom fel is rak pár frissítést, aztán kiírja hogy várni kell, de a várokozási idő szintén fél nap, szóval abbahagytam.
Már BIOS frissítéssel is próbálkoztam, gondoltam hátha, de semmi. Amúgy a gép hardveresen elvileg OK, nem vettem észre semmilyen stabilitási gondot. Memória tesztet is csináltam. Mintha a Microsoft megharagudott volna erre a gépre, és direkt nem ad neki frissítéseket. Ezt még meg is érteném, ha illegálisan aktivált Windows lenne rajta, de nem az.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#189) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam sem megy sajnos a Windows Update, csak behoz egy ide nem illő oldalt és azon semmi WU-hoz tartozó dolog nincs.. :((

(#190) Truman válasza Doky586 (#189) üzenetére


Truman
senior tag

Ezen most komolyan meglepődsz? Ez egy Windows 98 -ról készült kép, csodálkoznék, ha még lenne támogatása.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#191) Doky586 válasza Truman (#190) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Tudtommal a Win98 és a WinXP támogatási státusza teljesen azonos. Azaz egyikhez sincsenek már új frissítések, mégis az XP-hez máig letölthető (tudtommal) az összes kiadott frissítés, az SP-ket is beleértve.. a 98-hoz meg nem? /Tudsz a letőlthetőséggel kapcsolatos hivatalos álláspontról linket mutatni?/

Nosztalgiából telepítettem, és meglepődtem, hogy már akkor szinte minden funkció benne volt amit a mai os-ekben használunk. (pl registry logikai felépítése; gui funkciók; net; smb filemegosztás; stb)

Azóta annyit fejlesztettem hogy IE5 helyett IE6-ra frissítettem, de itt se akar valami plugin települni. Eddig jutottam.

[ Szerkesztve ]

(#192) kraftxld válasza Doky586 (#191) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az angol nyelvűvel próbáld inkább, nagyobb esély a sikerre.
Amúgy: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#193) Doky586 válasza kraftxld (#192) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz, az angol nyelvre átállítva is ugyanezt hozza a WU weboldal, csak angol feliratokkal..

A linkedről letöltöttem egy 98SE_SP2v3 telepítőt, de az sajnos angol nyelvű és magyart sehol nem találok. Telepítésekor féltucatszor panaszkodik hogy a magyar dll-t lecserélje-e vagy ne, bármelyiket választom mindenképp elcseszi a menüt (és az asztalt is) mert teljesen kiüríti őket (gondolom a más könyvtár-név miatt), úgyhogy ez így nem jó, inkább maradjon frissítések nélkül de magyar legyen.. :B

[ Szerkesztve ]

(#194) kraftxld válasza Doky586 (#193) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Angol win98-al próbáld, a magyarhoz már elvétve se találsz patch file-okat vagy épkézláb leírást.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#195) J.J. András válasza kraftxld (#187) üzenetére


J.J. András
őstag

sziasztok,

nekem is ugyan az a problémám mint Truman kolléga 186-os HSZ-ben leírt, hogy a WIN7 Pro és Ult x64 + SP1 nem találja a WindowsUpdate rendszert.
Ha nem aktiválom telepítés után szűzen akkor sem, ha aktiválom, akkor sem.

Mi lehet a baj ? (WindowsUpdate HOTFIX.msi stb. már futtatva, Windows Agent frissebb mint ami az MS honlapján meg van adva... stb.) MI LEHET A BAJ ?
ezt nézzétek meg vagy itt Flickr fotóim

/gondolom az nem baj, ha a laptopomban SSD-t cseréltem..../

üdv: :R segítsetek :O

u.i.: látom, hogy ez a cikk, amit belinkeltél 2014.09-es, de ettől még ez a legújabb, nem ?

[ Szerkesztve ]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#196) suniland


suniland
csendes tag

Sziasztok!

Mar nagyon nem tudok hova nyulni, hogy megoldjam az alabbi problemat:

Windows 10 Pro eredeti aktivalt.
Windows frissitesek nem telepulnek. Midnen nap este frissites lefut vagy ujrainditom a gepet es utanna mikor kovetkezoleg bejon a program kiirja, hogy nem tudott par frissitest telepiteni. De semmi normalis info, hogy miert. Es ez mar kb 1 honapja. Nem ertem, hogy miert ilyen buta a windows, hogy minden nap megprobalkozik ugyanazzal es nem ad javaslatot.

A ket frisites szama: KB3200970 es KB3199986

Az alabbi kepen lathato mit ir ki minden nap.

Ki lehet valahol egyaltalan kapcsolni, hogy ezekkel ne is foglalkozzon? Ne telepitse.

virtuall.hu - érdekelnek már ma a jövő technológiái, mint pl a VR

(#197) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Frissen tepepítettem egy server 2012 est
órák óta ellenörzi a frissítéseket, és semmi miért tart ez ilyen sokáig ? normális - e ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#198) kraftxld válasza Core2duo6600 (#197) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sima 2012 vagy R2?
A Win7 topic összefoglalójában ott egy link, honnan feltelepitesz pár patchet. Majd újraindítás és örül :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#199) Core2duo6600 válasza kraftxld (#198) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igaz, nem írtam, sima

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#200) kraftxld válasza Core2duo6600 (#199) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor megszívtad :(
Várni kell vagy haszálj R2-t, a sima 2012 egy hulladék.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#201) Core2duo6600 válasza kraftxld (#200) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Csináltam egy telepítőt, amibe beletettem a frissítéseket, így jelenleg csak egy optimálisat talál.
Úgyhogy a várokazás már a multé :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows update
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.