Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9301) spammer válasza PumpkinSeed (#9300) üzenetére


spammer
veterán

Annyira dizájnos az oldal, hogy eszembe nem jutna vele csináltatni akármit is :U Nem attól lesz dizájnos, hogy mozog a háttér, miközben tipográfia és szépérzék hát őőő.. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#9302) PumpkinSeed válasza spammer (#9301) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen, de nem vele csináltatni. :D Hanem ha ő kér meg téged. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#9303) fordfairlane válasza PumpkinSeed (#9300) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem sem a pozitív, sem a negatív reklám nem ide való. Elvileg ez szakmai fórum.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#9304) PumpkinSeed válasza fordfairlane (#9303) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

1. Ez nem reklám, hanem figyelmeztetés.

2. Mivel ez szakmai fórum és itt beszélgetnek a szakmabeliek és mivel ez ehhez a szakmához tartozik így hogy senkit ne érjen meglepetés mikor a beígért fizetést nem kapja meg a nehezen elvégzett munkája után.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#9305) trisztan94 válasza PumpkinSeed (#9304) üzenetére


trisztan94
őstag

Kene csinalni egy feketelistat ilyen emberekre vagy az olyanokra akiknek fizetsz aztan vagy szar amit csinalnak vagy semmi...

Kajak..

https://heureka-kreativ.hu

(#9306) martin66 válasza trisztan94 (#9305) üzenetére


martin66
senior tag

Nagyon hasznos lenne!

(#9307) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Mert te ránéztél erre a honlapra és azt gondoltad:
Hm, ez aztán profi lehet, biztos évek óta ez a szakmája és rengeteg elégedett ügyféllel rendelkezhet, csak dolgozok már neki. Igaz, hogy bárki össze tud dobni egy ilyen honlapot 2 nap tanulással, de hát na, biztos nem volt ideje rá rendesen megcsinálni.

Nem, engem nem kell figyelmeztetni, de azért kösz. ;]

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#9308) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Forpsi-nál vásároltam egy .hu domain nevet.
Regisztráltam a 000webhost.com-nál ingyen tárhelyet.
Majd meg akartam adni a forpsi.hu-n a
NS01.000WEBHOST.COM
NS02.000WEBHOST.COM
dns szervereket, de ezt írja ki:

"A DNS változtatás sikertelen. Kérjük próbálja meg ismét vagy vegye fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálatunkkal"

A Byethost.com-nál is regisztráltam próbaképpen.

Az eredmény ugyanaz.

Az Forpsi Üf azt mondta, hogy hibásak a DNS szerverek...

Mit ajánlotok, mit tegyek?

(#9309) Siriusb válasza HXY (#9308) üzenetére


Siriusb
veterán

A tárhelypark.hu-nál évi 1k+áfáért vegyél egy 100M-ás tárhelyet.

(#9310) Speeedfire válasza HXY (#9308) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nekem a forpsival eddig rossz tapasztalataim vannak. :(

Valószínűleg az ő dns-üknél van a hiba. Emlékszem, hogy én is szívtam nem is keveset az egyik ügyfelemnél anno emiatt.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#9311) mobal válasza Siriusb (#9309) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Legolcsóbb, és nagyon korrektek! Kétszer kérdeztem tőlük, fél percen belül válaszoltak.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9312) trisztan94 válasza mobal (#9311) üzenetére


trisztan94
őstag

+1 tarhelypark, tenyleg nagyon jok

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#9313) DrTechnoid válasza HXY (#9308) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Name.com webhostingja kb 1750ft/hó, és ezek járnak mellé :

supports 1 website

gets you 10 GB of disk space

bandwidth at 100 GB

100 email accounts

10 MySQL dbs

24/7 email support

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#9314) GG888 válasza DrTechnoid (#9313) üzenetére


GG888
senior tag

http://tarhelypark.hu/tarhely-990/

Ez meg korlátaln bandwidth-et ad, korlátlan SQL-t, korlátlan mail fiókot stbstbstb...

[ Módosította: mobal ]

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#9315) trisztan94 válasza GG888 (#9314) üzenetére


trisztan94
őstag

Azert nem mindenre korlatlan. Nyilvan normalis keretek kozott az, de ha leterheled a 990ft-os tarhelyed annyira, hogy az nekik ne erje mar meg, akkor nem fogjak engedni.. De ez mindenkinel igy van.

https://heureka-kreativ.hu

(#9316) HXY


HXY
addikt

És arra nincs valakinek ötlete, hogy a 000webhost-tal hogyan tudnám összekötni a domaint?

(#9317) trisztan94


trisztan94
őstag

Van ez az oldal az oldalamon, viszont szerintem nem néz ki túl jól, hogy a logók különböző méretűek / színűek. Mit csináljak vele, hogy jobban nézzen ki? :F

Sajnos nagyon nincs design érzékem, így tényleg fogalmam sincs :(

https://heureka-kreativ.hu

(#9318) PumpkinSeed válasza trisztan94 (#9317) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem, gondolom transzparensek, így vágd körbe vágd körbe photoshopban és adj adj nekik width-et. Mindnek ugyan akkorát és ugyan olyan szélesek lesznek.

Photoshopban úgy vágd körbe őket, hogy az adott kép széleihez érjen.

Mutattam volna egy példát a közülük, de nem tudtam letölteni őket. :D

Így gondoltam:

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#9319) SystemSc válasza martin66 (#9257) üzenetére


SystemSc
csendes tag

Az oldal nem rossz kinézetre, bár a háttér zavaró, és nagyon nem valid az egész :) :))

(#9320) PumpkinSeed válasza SystemSc (#9319) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

És még mindig rengeteg idő mire betölt.:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#9321) SystemSc válasza PumpkinSeed (#9320) üzenetére


SystemSc
csendes tag

Hát jah, bár lehet valami gagyi szerveren van az oldala :)

És ha itt van ezeknél a http://www.webtar.hu/ -n elég drága és számomra nonémnek tűnik :)

(#9322) martin66 válasza SystemSc (#9319) üzenetére


martin66
senior tag

Köszönjük a pozitív visszajelzést és a kritikát.

Háttér.
A háttér célja, hogy designos képeket jelenítsünk meg, úgy, hogy a tartalmat ne nyomja el (ez az effekt nagy monitoron jön ki igazán). Lényegi infót nem helyeztünk fel rá, ezért csak háttérként van a honlap mögött és nincs aminek érvényesülni kellene.
Ha, viszont valakinek tetszik az egyik háttér és megszeretné nézni, erre az esetre programoztunk le egy bezáró gombot, diszkréten a content jobb sarkában van ("X").

(#9323) SystemSc válasza martin66 (#9322) üzenetére


SystemSc
csendes tag

A háttér, az a rácsos akármi a szemnek nagyon zavaró (legalább is számomra)
Az, hogy valid, relatív, igazából a készülő oldalam sem az, a wysiwyg szerkesztő végett, ill. a rohadt iframe -nak a scrollbar eltüntetését css ben nem sikerült megoldanom :)

(#9324) martin66 válasza SystemSc (#9321) üzenetére


martin66
senior tag

(#9320) PumpkinSeed
A honlap betöltődése.
Utánanéztünk a múltkori visszajelzésednek, 9 ismerőssel nézettük meg újra a honlapot, de egyikük sem tapasztalt semmilyen lassúságot. (Különböző platformokon és böngészőkben tesztelték).
Emiatt talán olyan gond lehetséges nálad, hogy valamit tilt a böngésződ és várakoztatja a honlap betöltését.

(#9321) SystemSc
"Hát jah, bár lehet valami gagyi szerveren van az oldala :)
És ha itt van ezeknél a http://www.webtar.hu/ -n elég drága és számomra nonémnek tűnik :)"

Webtar.
A Webtarról azt kell tudni, hogy az áraik nem a legolcsóbbak, viszont cserébe minőségi szolgáltatást és supportot nyújtanak. Régóta stabil szolgáltatók és értik a dolgukat.
(Ellenben az olcsó tárhelyekkel, ahol a nyújtott szolgáltatást minőséginek nem lehet mondani, tisztelet a kivételnek). (8-10 különböző olcsó tárhely szolgáltatásról van eddig tapasztalatom, egyik se tudta azt a minőséget biztosítani mint a Webtar)

Az, hogy azonnal vasárnap 23 órakor is ugyanúgy maximálisan segítőkészek velünk, mint munka időben, ez szerintünk tiszteletre méltó és néha rettentően fontos tud lenni.

Nagyon sokszor előfordult, hogy az Ügyfél tárhely szolgáltatóját munka időben nem lehetett elérni és a küldött emailre a válasz is legalább 1 hét elteltével érkezett.

Nagyon sok ügyfelünk átjött a Webtar-hoz, mert az olcsó szolgáltatójuk nem voltak képes a szerződésbe foglaltakat teljesíteni. Például az elérhetőségi %-ot, ami nagyon fontos, hogy magas legyen, mivel pl. ha a Google sokszor találkozik azzal, hogy nem elérhető a honlap, akkor hátrasorolással büntetheti, arról nem is beszélve, hogy a látogató sem látja a honlapot.

Elég sok Ügyfelünk honlapja Webtar szerverein fut. Itt láthatóak.

(#9323) SystemSc
Rendben, után kérdezünk az ismerőseink között és ha túl nyomó többségben az jön ki, hogy zavaró, természetesen módosítjuk. Minden építő jellegű kritikára vevők vagyunk.

(#9325) SystemSc válasza HXY (#9316) üzenetére


SystemSc
csendes tag

Szerintem a 000webhost-ot felejtsd el, lassú, teli van reklámmal, és a legrosszabb, az adatbázisukból eltűntek az adataim....

Akkor inkább a https://wbh.hu/ megbízható gyors, és nem drága. 3 havonta kell fizetni sms -ben vagy paypal-al, és az alapcsomag 260 Ft/ 3 hónap, igaz csak 100 MB tárhellyel.

(#9326) SystemSc válasza SystemSc (#9325) üzenetére


SystemSc
csendes tag

Nem mindegyik olyan zavaró, de amelyik világos, és rácsos, hát a szememet eléggé bántja :)

Én a médiacenterre esküszöm :) ott is meg van a 24 órás hiba elhárítás, meg akármikor küldtem mailt nekik, 5 perc és választ kaptam :)

(szerk)
Nálam is elég lassan töltődik be az oldal, persze lehet a nagy képek miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#9327) PumpkinSeed válasza martin66 (#9324) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem azzal van a gond, hogy a rajta lévő tartalom nagyon lassan jön be, hanem a szerver eléréssel vannak gondok. Egyszerűen olyan mintha a ti honlapotok egy fiók legvégén lenne elhelyezve a világháló 2000 szobás Hotelében. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#9328) CSorBA válasza martin66 (#9257) üzenetére


CSorBA
őstag

Nekem egészen addig tetszett ez az oldal, amíg meg nem néztem, hogy ez egy WP theme :( :)
Beach Please (Dark version)

[ Szerkesztve ]

(#9329) DS39 válasza PumpkinSeed (#9320) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem nem tölt be lassan pedig csak 25-ös netem van.

(#9330) PumpkinSeed válasza DS39 (#9329) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:DDD

"csak 25-ös netem van"

Nálunk a max a 8MB :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#9331) martin66 válasza SystemSc (#9326) üzenetére


martin66
senior tag

(#9326) SystemSc

Igen, valószínűleg a nagy képek miatt lassabb (alkalmazkodni kell, az új felbontásokhoz már 4K a trend).
De az alacsony sávszélesség is nagyon sokat ronthat, de a 25Mb/sec az már jónak mondható.

CSorBA
A CMS rendszer nagyon jó és nagyon ajánlom nektek! Azt tapasztaljuk, hogy van mikor jobban is tud teljesíteni mint a statikus HTML5 rendszer.
Mi HTML és CMS (WordPress) rendszerbe készítünk honlapokat. Sajnos WP keretrendszer korlátozott szabadságot engedélyez.

(#9332) Phvhun válasza martin66 (#9331) üzenetére


Phvhun
őstag

Ez itt nem a reklám helye.

(#9333) DS39 válasza PumpkinSeed (#9330) üzenetére


DS39
nagyúr

UPC-s vagyok, náluk 120-as a legnagyobb, ehhez képest értendő a "csak" :B

(#9334) PumpkinSeed válasza DS39 (#9333) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Békés megye legalja:

Kicsi 1MB/256KB
Közepes 4MB/512KB
Nagy 8MB/1MB

Gyenge asszimetrikus netnak megvannak a hátrányai. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#9335) trisztan94 válasza martin66 (#9331) üzenetére


trisztan94
őstag

Nem nagyon olvastam a hsz-eid, lehet hülyeséget mondok, de ha jól láttam az az egyik baj, hogy lassan jönnek be a képek?

Használjatok jpegmini server-t, (többször is ajánlottam már itt) csodákat tud művelni :K

https://heureka-kreativ.hu

(#9336) Jinxb1rd válasza trisztan94 (#9335) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hát azért nem igazán. Feltöltöttem egy képet és csak szimplán jobban betömörítette. :/

We are only Stardust...

(#9337) trisztan94 válasza Jinxb1rd (#9336) üzenetére


trisztan94
őstag

Hát ez a lényege :K

Egy fotós srácnak készítettem egy portfóliót, de csak 1 gigás tárhelye volt. ~10 megás képei voltak, amiből 1000 darab ki is meríti a tárhelyet.

jpegmini server-rel körülbeül ~2-2.5 megára tömörítette a képeket minőségromlás nélkül. Egy az, hogy sokkal gyorsabb lett az oldal, másik pedig, hogy sokkal több képet rakhat fel :)

Persze ez nem 1-2 megás képekre lett kitalálva

https://heureka-kreativ.hu

(#9338) Silious


Silious
tag

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne, hogy weblapkészítésben, egy olyan weblapot kellene összehoznom, ami katalógusként szolgálna.
Tehát különböző dolgok, külön oldalon. Na, mármost, ami fontos lenne, hogy ezeket könnyedén el tudjam készíteni (kb. 2-300 termék lenne), majd utólag ezeket könnyedén tudjam módosítani, törölni, vagy esetleg más kategóriába helyezni.
Gondolkoztam fórum motorba is, de azt nem láttam annyira átláthatónak.
Valakinek lenne valami jó tippje erre, milyen programmal, vagy motorral lehetne ezt a legkönnyebben kivitelezni?

(#9339) PumpkinSeed válasza Silious (#9338) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:K

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#9340) martin66 válasza trisztan94 (#9335) üzenetére


martin66
senior tag

Köszi a tippet.
Mi is használunk kép kicsinyítőt, hogy a lehető legnagyobb felhasználói élményt nyújtsunk. Mondjuk ez már a 4K-s felbontásnál nehézkes. Viszont ez a program jónak hangzik.

(#9341) DrTechnoid válasza PumpkinSeed (#9320) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Nem mondanám hogy lassú a betöltés, bár nekem csak 40Mb-os netem van.
Nem rossz egyébként ,semmi olyat nem látok ami zavaró lenne, még a háttér sem.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#9342) kenwood válasza trisztan94 (#9219) üzenetére


kenwood
veterán

azert hirdetest atirnam a helyedben.
konkretan ugy hirdetsz,h adocsalassal x,adocslaas nelkul x+16%
elegge vadaszik az ilyesmire mostanaban a hatosag.
valjuk be,jogosan.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#9343) Silious válasza Silious (#9338) üzenetére


Silious
tag

Semmi ötlet senkinek? :(

[ Szerkesztve ]

(#9344) DS39 válasza Silious (#9343) üzenetére


DS39
nagyúr

PHP+MySQL? :)

ha magad akarod csinálni és nem venni egy webáruházat X ezer Ft/hó-ért.

(#9345) trisztan94 válasza kenwood (#9342) üzenetére


trisztan94
őstag

Igazad van, de kicsit hülyén írtam. Áfás számlára gondoltam, ha esetleg cégnek kellene, de át is írom, köszi a tippet :)

https://heureka-kreativ.hu

(#9346) Silious válasza DS39 (#9344) üzenetére


Silious
tag

Én szeretném megcsinálni, de a frissítéseket, változásokat már az ismerősöm csinálná magának.
Esetleg tudnál valamit ajánlani, mert a phpbb-t néztem, de az inkább fórum jellegű, még más témákkal is.
Nekem mondhatni olyan kellene, mint egy webáruház, csak vásárolni, és regisztrálni egyáltalán ne lehessen, tehát mint egy katalógus.

(#9347) kenwood válasza Silious (#9346) üzenetére


kenwood
veterán

a phpbb nem forum jellegu,hanem konkretan egy forumengine..
abbol webaruhazat,katalogust csinalni kb. olyan egyszeru,mint autobol motort :D
sokfelekepp meg lehet csinalni,akar wordpressben is,de ne szamits ra,hogy par kilkkelessel (mint mondjuk egy phpbb telepites,beallitas) igenyesen megoldhato a dolog.
garantaltan "kodolni" kell hozza.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#9348) Silious válasza kenwood (#9347) üzenetére


Silious
tag

Igen, phpBB-hez anno jó pár éve volt már dolgom, azzal nem is volt gond.
De, egy hozzá hasonlót keresnék, esetleg ilyen fórum motorhoz, mondjuk webáruház téma, vagy hasonló.

(#9349) spammer válasza Silious (#9346) üzenetére


spammer
veterán

Vásárlást, regisztrációt ki tudod szedni, szóval bármelyik webshop megfelelhetne, csak hát minek, ha úgysem kell a vásárlás és a regisztráció.

Szerintem maradj valami blogmotornál, akár wordpress, vagy akár ilyen tumblr szerű egyszerű valami elég lenne neked, képeket, szöveget lehet egyszerűen fel lehet tölteni vele, vannak címkék/kategóriák, másra meg úgysincs szükséged, akkor minek bonyolítani. Így csak annyi lenne a dolgod, hogy megformázod magadnak meg max alávágod a domaint.

Esetleg megnézheted ezt is: Flatpress, ez ilyen "wordpress light", nem kell hozzá adatbázis.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#9350) trisztan94


trisztan94
őstag

Készítettem egy díjkalkulátort a referencia oldalamra. Még a szöveg generálás nincs teljesen kész.

Mit gondoltok róla, van valami ami nem jó benne / amin javítani kéne, vagy valami ami hiányzik belőle? (a szövegen kívül)

Én arra gondoltam, hogy a contact formot ennek a kitöltése után raknám be és akkor tudom, hogy miket választott ki a potenciális ügyfél, így nem kell minden apróságra rákérdeznem :)

https://heureka-kreativ.hu

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.