Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2651) cucka válasza j0k3r! (#2650) üzenetére


cucka
addikt

A menü ul-jére adj meg egy ilyet:
padding-left: 0px;

(#2652) j0k3r! válasza cucka (#2651) üzenetére


j0k3r!
senior tag

koszonom szepen!
egyebkent te, mint szakerto latsz a css/js/html kodomban valami olyasmit, ami nagyon nagy butasag?

some men just wanna watch the world burn...

(#2653) cucka válasza j0k3r! (#2652) üzenetére


cucka
addikt

Esetleg annyit, hogy olyat ne nagyon csinálj, hogy van egy menüd egy ul-ben, de a css-ben olyan szabályokat írsz rá, amelyek az összes ul-re vonatkoznak. Ha később a tartalmi részbe be szeretnél pakolni egy listát, akkor problémás lesz. Mivel főmenüből csak egy darab van, ezért a legjobb, ha adsz neki egy id-t és úgy hivatkozol rá a css-ben.

(#2654) j0k3r! válasza cucka (#2653) üzenetére


j0k3r!
senior tag

oke. koszonom megfogadom a tanacsod :K

some men just wanna watch the world burn...

(#2655) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hali!

A lényeg a következő lenne:

Regisztráltam ezen az oldalon: www.webatu.com

Csináltam egy menüpontot is "Downloads" néven. Ebben van egy "Pilates" nevű cím.

Azt szeretném megoldani, hogy az oldalra feltöltsem a "pilates.mp3" nevű fájlt és amikor valaki rákattint az előbb említett menüpontban írt címre, akkor ez a fájl töltődjön le.

Tehát mit kell tennem? :F

Én próbáltam feltölteni az oldalra a fájlt, ment is, és a "Pilates" címet hiperhivatkozássá téve rámutattam a fájlra, de így nem kezdi meg a letöltést, sőt, semmit sem csinál.

Ötletek??? :U

(= Zala =)

(#2656) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Az oldalam webhelytérképét feltöltöttem a Google webmestereszközökbe. Feltöltés után igazoltam, hogy enyém az oldal, ekkor megjelent az irányítópult, illetve egy kis pipa az állapotnál. Azonban a többi adat üres:

A Google indexében még nincs benn az oldalam, hiszen csak néhány hetes. Elképzelhető, hogy azért nincs a többinél adat? Ha így van, gondolom csak idő kérdése, hogy beindexelje.

(#2657) DeltaPower válasza petrusz82 (#2656) üzenetére


DeltaPower
őstag

ez alapján úgy tűnik, valóban nincs még indexelve.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2658) petrusz82 válasza DeltaPower (#2657) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Általában ez mennyi időt vesz igénybe?

(#2659) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Nekem olyan valami kellene, ami menti egy log fájlba, vagy elküldi e-mailban, hogy kik jártak az oldalon IP cím szerint!

Vagy valami hasonló!

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#2660) Sk8erPeter válasza Nkboy (#2659) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Adatbázisba menteni a legegyszerűbb (pl. MySQL), aztán: [link].

Sk8erPeter

(#2661) Nkboy válasza Sk8erPeter (#2660) üzenetére


Nkboy
senior tag

Köszönöm!

Az az igazság, ez egy tök egyszerű kis honlap, nincs benne semmi extra, főleg nem MySQL. :)

Valami egyszerűbb? :))

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#2662) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

sziasztok!

olyan kerdesem volna, hogy meg lehet-e oldani, hogy az oldalam kozepen levo divben levo tartalom megvaltozzon a megfelelo linkre kattintas utan ugy, hogy ne 5 kulonbozo html oldalra hivatkozzak, amelyeknek a forraskodja 80%-ban megegyezik, csak a div tartalma mas?

a segitseget elore is koszonom.

some men just wanna watch the world burn...

(#2663) Plero válasza j0k3r! (#2662) üzenetére


Plero
tag

Ez engem is érdekelne.

Tehát egy div tartalmát szeretnéd megváltoztatni ha egy linkre /menü gomb/-ra kattintanak.
Az oldalon több DIV is van.
Erre azt fogják mondani AJAX.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#2664) Plero válasza j0k3r! (#2662) üzenetére


Plero
tag

DIV-be már HTML-t be tudok tölteni, csak másik HTML-t nem tudok betölteni ugyan abba a DIV-be anélkül, hogy újra kellene tölteni az egész oldalt

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#2665) Plero válasza j0k3r! (#2662) üzenetére


Plero
tag

ö ö ö ö

[ Szerkesztve ]

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#2666) j0k3r! válasza Plero (#2663) üzenetére


j0k3r!
senior tag

oke. rakeresek erre az ajax-ra, de ha van valami jo linked, azt is szivesen fogadom.

some men just wanna watch the world burn...

(#2667) Tele von Zsinór válasza Plero (#2664) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A jQuery lib load() függvénye fog nektek kelleni. A dokumentációjában elég jó példák vannak.

(#2668) Sk8erPeter válasza Nkboy (#2661) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

PHP-vel a legegyszerűbb megoldani, készítettem neked mintaprogramot.
Nyiss meg egy akármilyen szövegszerkesztőt, és tedd az első sorába a következő sort, majd a végén tegyél egy sortörést (Enter !):

Dátum || Pontos idő || IP-cím || Böngésző, oprendszer || Kiszolgáló || Session ID || Innen jöttek az oldalra ||

Ezt a fájlt mentsd el (lehetőleg UTF-8 kódolással, és a honlapod is legyen UTF-8, de ez nem kötelező, csak egyezzen a karakterkódolás) "latogatok.txt" néven (természetesen idézőjel nélkül), és helyezd azonos könyvtárba a honlapod főoldalával.
Ezután nyisd meg szintén valami szövegszerkesztővel a honlapod főoldalát, és a <!DOCTYPE ...> és a <html> ELÉ (!!) másold be a következő sorokat:

<?php
session_start();

if (!isset($_SESSION['user_visit_stored']))
{
$file='latogatok.txt';
$handle=@fopen($file,'a')
or die("Nincs meg a fájl!");

$visit_date=date('Y-m-d'); //Dátum
$visit_time=date('H:i:s'); //Pontos idő
$IP=$_SERVER['REMOTE_ADDR']; //IP-cím
$user_agent=$_SERVER['HTTP_USER_AGENT']; //Böngésző, oprendszer
$host=gethostbyaddr($IP); //Kiszolgáló
$session_id=session_id(); //Session ID
$referer=$_SERVER['HTTP_REFERER']; //Innen jöttek az oldalra (nem mindig megbízható, ez böngészőfüggő, és ha közvetlenül írták be a címet a böngésző címsorába, akkor üres lesz)

$string="$visit_date ||\t$visit_time ||\t$IP ||\t$user_agent ||\t$host ||\t$session_id ||\t$referer ||\n";
if (fwrite($handle, $string) === false) {
echo '<b>A fájlba írás sikertelen!</b><br />';
}
fclose($handle);

$_SESSION['user_visit_stored']=1;
}
?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html>
...
...
</html>

Innen csak a ?> részig másold ki, a többit csak szemléltetésként írtam oda, hogy lásd, hogy kellene nagyjából kinéznie.
Fontos, hogy ezután a honlapod főoldala pl. az index.html helyett index.php legyen, tehát a php kiterjesztés fontos, különben nem fog működni (amennyiben külön nincs engedélyezve, hogy html-kiterjesztésű fájlból is futhasson a PHP).

Ha ezt több helyen is fel szeretnéd használni, akkor csinálhatod azt is, hogy beteszed az előbbit egy függvénybe, valahogy így:
<?php
function latogatotarolas()
{

session_start(); //ezt lehetne abba a fájlba is pakolni, ahol meghívod a függvényt, de most az egyszerűség kedvéért a függvénybe tettem, úgyis jeleztem, hogy még a HTML-tartalom kiíratása előtt kell meghívni ezt a függvényt

if (!isset($_SESSION['user_visit_stored']))
{
$file='latogatok.txt';
// .......... stb., ide másold az előbbit
}
}

?>

Azután ezt kimásolod egy különálló fájlba, mondjuk
fuggvenyek.php
néven, és azokon az oldalakon, ahol ezt a függvényt fel szeretnéd használni, kiadod a következő utasítást (ezt is a <!DOCTYPE...> és a <html> előtt!) :
<?php
require_once('fuggvenyek.php'); //a függvényt tartalmazó fájl tartalmának beolvasása
latogatotarolas(); //a fuggvenyek.php fájlban lévő függvény meghívása

?>

Remélem sikerrel jársz. :) Majd jelezz, hogy ment! :K

Sk8erPeter

(#2669) Nkboy válasza Sk8erPeter (#2668) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szia!

Megcsináltam amit mondtál.
De ha bemásolom akkor a honlap tetején a következő felirat jelenik meg:

A fájlba írás sikertelen!
'; } fclose($handle); $_SESSION['user_visit_stored']=1; } ?>

Itt a lap (végülis nem titkos): [link]

Meg ha átírom a karakterkódolást UTF8-ra akkor az ékezetes betűk helyet "?" jelennek meg.

Így néz ki most:

<?php
session_start();

if (!isset($_SESSION['user_visit_stored']))
{
$file='latogatok.txt';
$handle=@fopen($file,'a')
or die("Nincs meg a fájl!");

$visit_date=date('Y-m-d'); //Dátum
$visit_time=date('H:i:s'); //Pontos idő
$IP=$_SERVER['REMOTE_ADDR']; //IP-cím
$user_agent=$_SERVER['HTTP_USER_AGENT']; //Böngésző, oprendszer
$host=gethostbyaddr($IP); //Kiszolgáló
$session_id=session_id(); //Session ID
$referer=$_SERVER['HTTP_REFERER']; //Innen jöttek az oldalra (nem mindig megbízható, ez böngészőfüggő, és ha közvetlenül írták be a címet a böngésző címsorába, akkor üres lesz)

$string="$visit_date ||\t$visit_time ||\t$IP ||\t$user_agent ||\t$host ||\t$session_id ||\t$referer ||\n";
if (fwrite($handle, $string) === false) {
echo '<b>A fájlba írás sikertelen!</b><br />';
}
fclose($handle);

$_SESSION['user_visit_stored']=1;
}
?>
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#2670) Sk8erPeter válasza Nkboy (#2669) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Olyan, mintha nem lenne írási jogod, vagy valami hasonló.
Egyébként nem saját gépre telepített PHP-vel próbálkozol, ugye?
Érdekesnek találom, hogy nálad nem működik, mivel természetesen kipróbáltam, mielőtt megírtam volna ide a megoldást, és pont azt csinálta, amit szerettél volna, minden új látogatót tárol a szövegfájlba.

Sk8erPeter

(#2671) Nkboy válasza Sk8erPeter (#2670) üzenetére


Nkboy
senior tag

Adtam írási jogot az index.php és a latagatok.txt fájlnak is (777). A hiba akkor is fenn áll. A szolgáltatómtól (Digi) kapott tárhelyre raktam fel. Közben küldtem PM-t is!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#2672) Sk8erPeter válasza Nkboy (#2671) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Esetleg azt kellene megtudni, hogy az általad említett tárhelyen milyen korlátozások vannak a PHP-ra vonatkozóan.

Sk8erPeter

(#2673) Nkboy válasza Sk8erPeter (#2672) üzenetére


Nkboy
senior tag

Tárhelygondok lesznek. Kipróbáltam egy másikon ott megfelelően működik.

Köszönöm szépen!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#2674) Sk8erPeter válasza Nkboy (#2673) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Örülök, szívesen! :)

Sk8erPeter

(#2675) Volken


Volken
tag

Helló Mindenki!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy webkamera képét szeretném netre felküldeni és egy kóddal lezárni, hogy csak bizonyos emberek érjék el. Tudtok tanácsot adni, hogyan ugorjak neki ? Sajna a webes dolgokhoz hülye vagyok . :( Ez egy kis házilagos térfigyelő rendszer lesz és a tulaj szeretné barmikor elérni netről a kamera képét. Amit egy szerver majd még rögzít is.

Olyan nagyon jó barátom vagy,h ha 2en lennénk egy süllyedő hajón és csak egy mentőövünk lenne hát bizony mondom nagyon hiányoznál.

(#2676) raczger válasza Volken (#2675) üzenetére


raczger
őstag

Evvel le tudsz jelszavazni egy-egy mappát, a generált file-t fel kell tölteni a könyvtárba, amit védetté akarsz tenni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2677) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Hogy lehet megcsinálni azt, hogy lapfrissítés vagy ideglenes átirányítás után ugyanoda ugorjon vissza a böngészőnézet? Ez nem tudom mennyire php kérdés, azért raktam itt fel :B

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2678) DeltaPower válasza Inv1sus (#2677) üzenetére


DeltaPower
őstag

tehát ha pl. legörgetsz 2 képernyőnyit és frissítesz, ugyanoda ugorjon? böngészőkben ez lapfrissítésnél automatikus, átirányításnál talán ajax-al lehetne trükközni, scroll eseményre lemented a vertical scrollt session-ba, átirányítás után onloadnál visszagörgeted javascripttel.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2679) Inv1sus válasza DeltaPower (#2678) üzenetére


Inv1sus
addikt

Köszi. Azt hiszem ezt a problémát akkor elodázom most egy picit. :(((

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2680) zotya678


zotya678
csendes tag

Volna egy kis gondom, van egy tartalmam és egy menüm a jobb oldalon, mind egy div-ben van, ha megnövelem a tartalmat a tartalom divben akkor a menü is leugrik a tartalommal együtt, hogyan lehetne azt megcsinálni, hogy ne ugorjon le a menü a tartalommal együtt?

(#2681) Sk8erPeter válasza Inv1sus (#2677) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha van azonosítója (id) az adott HTML-elemnek, akkor ez nem egy nagy misztikum, sőt, semmi köze a PHP-hez, vagy AJAX-hoz, szimpla HTML-lel is megoldható: ha pl. az adott elemnél id="azonosito", akkor a címet úgy adod meg, hogy
http://oldaladcime.hu/oldal.html#azonosito
Az URL mögé pakolt #azonosito a lényeg - ekkor az adott elemhez fog ugrani az oldalon belül a böngésző.

Sk8erPeter

(#2682) Sk8erPeter válasza zotya678 (#2680) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha legalább kódrészletet mutatnál... :O Legyen mondjuk a menü float:right;, de most csak vaktában lövöldözök, inkább nem is tippelgetek tovább.

Sk8erPeter

(#2683) zotya678 válasza Sk8erPeter (#2682) üzenetére


zotya678
csendes tag

<div class="text">
fsdddfffffffff
dfdddddddddddaad
aaaaaaaaaweeeeeeee
qewaaaadddddddddddddddd
és itt van három background a top a középső és az alsó vaygis a bottom
</div>

<div class="menu">
itt is ugyan úgy van background (top közép bottom)
</div>
És ha túl sok a .text ben a tartalom akkor megjelenik a gördítősáv és le lehet görgetni ez ok de a menü is ment együtt a tartalommal az aljára nem lehet mozgatni de le ment az aljára

(#2684) zotya678 válasza zotya678 (#2683) üzenetére


zotya678
csendes tag

Netán nem érthető? :F próbáltam képet is feltölteni de nem ment fel :(

(#2685) Sk8erPeter válasza zotya678 (#2684) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor próbáld meg még egyszer. :D Vagy töltsd fel valahova a mintaoldalt. És ne úgy írj a fórumra, mintha chatelnél... :U Az előző hsz.-ed legalábbis nem értelmes, kerek, magyar mondatokból állt, hanem csak egy összecsapott hozzászólás, amiből csak a lényeg nem sajtolható ki. Nagyjából sejtem, hogy mit akarsz mondani, de írd le normálisan, hogy néznek ki a class-ok a CSS-fájlodban, és akkor talán előbb kapnál választ, nem kéne annyit ide-oda írogatni...anélkül nehéz megmondani, melyik rész hibádzik pontosan.

Sk8erPeter

(#2686) Inv1sus válasza Sk8erPeter (#2681) üzenetére


Inv1sus
addikt

Na ezt majd kipróbáljuk :R

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2687) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Eljött a nagy nap, amikor egy honlapot szeretnék csinál(tat)ni kis vállalkozásomnak.
A témában abszolút kezdő vagyok.Olvasgattam ingyenes honlapokról, de nem tudom melyik jó.Saját magam által megadott nevet szeretnék, ami .hu-ra végződik, pl:www.husvadasz.hu
Ezt meg tudom csinálni, vagy csináltatni kell?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2688) Sk8erPeter válasza Ace Ventura (#2687) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

Regisztráltatnod kell egy domaint egy szolgáltatónál.
Pl. itt van ingyenes tárhely, ha ehhez itt regisztráltatsz saját domaint, akkor két hét múlva hivatalosan is bejegyzik a domain nevet, amennyiben az nem foglalt (cégek esetén lehet prioritásos ügyintézést kérni, ilyenkor gyorsabb, ehhez az kell, hogy pl. a céged neve egyezzen a választott domain nevével: pl. Éncégem Kft. >> encegem.hu, ennek igazolásához hivatalos cégbejegyzési papírok szükségesek).
Itt tudod ellenőrizni, hogy nem foglalt-e az általad választott domainnév: [link].
A honlapra felkerülő tartalmat FTP-kapcsolaton keresztül fel tudod tölteni, erről a szolgáltató rövid tájékoztatást ad, ill. a szolgáltató honlapján megtalálhatók az ehhez szükséges technikai adatok.

Sk8erPeter

(#2689) Ace Ventura válasza Sk8erPeter (#2688) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Aha, értem.Köszönöm :R
Meg tudja a honlapot csinálni egy magamfajta laikus?Mármint a tartalmára gondolok.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2690) Sk8erPeter válasza Ace Ventura (#2689) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez nyilván attól függ, milyen honlapot szeretnél. :D Egyébként nem esélytelen, legfeljebb nem lesz belőle profi honlap. De ezen lehet csiszolni. Grafikus felületű weblapszerkesztővel kezdj (Dreamweaver, stb.), meg vannak ilyen kattintgatós módszerek (Joomla, Drupal, stb.).

Sk8erPeter

(#2691) Ace Ventura válasza Sk8erPeter (#2690) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem kell profi honlap, csak a neve legyen jó, nem tetszik az atw.hu, meg ilyesmi végződés:)

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2692) zotya678 válasza Sk8erPeter (#2685) üzenetére


zotya678
csendes tag

Akkor most megpróbálom érthetően. Feltöltöttem az első weboldalam egy ingyenes térhelyre [link] . Remélem most érthető lesz. Lehet hogy a kód nem érthető, de akkor mondjátok meg hogy mi nem érthető, és kijavítom.

(#2693) Inv1sus


Inv1sus
addikt

A Yslow szerint nagyon rosszul teljesít az oldalam a következőkben:
- Use a Content Delivery Network (CDN)
- Add Expires headers
- Compress components with gzip
- Configure entity tags (ETags)

A többiek megkapták az A-t.

Valaki eltudná magyarázni (esetleg valami tutorial is jó lenne :) ), hogy melyik milyen célt szolgál a honlapnál?

A Gzipet azt tudom, hogy mire jó, azt elvileg meg is csináltam. Nem tudom, hogy azért nem látja jónak a yslow, mert localhoston nézem vagy egyszerűen csak rossz. :U

És elvileg a fájloknak is megadtam egy lejárási időt a htaccess-be. :(((

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2694) tkazmer válasza Inv1sus (#2693) üzenetére


tkazmer
addikt

mindegyikhez van egy leírás :U
az add expires headers pl. arról szól, hogy okos dolog a statikus tartalmakhoz olyan headert adni, amelyik jelzi a böngészőnek, hogy elég, ha csak nagyon sokára tölti újra (pl. egy fejléckép, egy css fájl, stb). ez ugye azért fontos, mert ha ezt tudja egy böngésző, akkor egyszerűen csak becacheli, és legközelebb nem kéri le a weboldalról.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2695) GabN73


GabN73
addikt

hali,blog.hu-s oldalamra szeretnék egy olyan kis boxot elhelyezni amibe beírnak valamit és azt elküldi az én emailcímemre.
Valaki tud nekem ehhez egy forráskódot?Illetve működne ez blog.hu-n?

(#2696) Sk8erPeter válasza zotya678 (#2692) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az egész sidebar div-et pakold bele a container div-be, hisz szerves részét képezi, és jelenleg külön elemként szerepel. A container div ne egy osztály (class) legyen, hanem inkább egy azonosító (id), mivel ebből úgyis csak egyetlen darab van, és a struktúra szempontjából így sokkal logikusabb. Amiből úgyis csupán egyetlen elem van, az inkább legyen azonosítóval (id) ellátott elem, és akkor a CSS-fájlban ne ponttal hivatkozz rá ( div.container), hanem kettőskereszttel:
#container{
/* ... */
}

Ezenkívül a HTML-részben írd át a <div class="container"> részt
<div id="container">
-re.
A container div-nek adj meg valami fix szélességet, pl.
#container {
width:1024px;
margin: 0px auto; /* középre helyezi */
}

Az összes padding-et és margin-t először szedd ki, én azzal kezdtem, amikor néztem az oldalad, mert annyira zavaró ez a sok negatív értékű margin, mert itt teljesen felesleges mínuszban tologatni az elemeket. Szóval most fontos, hogy úgy kezdd, hogy kitörlöd az összes padding-et, margin-t, kezdjük inkább elölről.
A topbackground, a text és a textbottom egybe tartoznak, és külön egységet képeznek, mivel ez az egész lesz bal oldalt, jobb oldalt a menü, ezért ezt esetleg érdemes még bepakolni egy külön div-be, mert akkor egyben sokkal könnyebben tologatható, kezelhető az egész, mint külön-külön: tehát legyen mondjuk egy ilyesmi:
<div id="main">
<div class="topbackground"> </div>
<div class="text"> ... </div>
<div class="textbottom"></div>
</div>

Eddig összegezve: van külön egy oldalcím fejléc, az közrefogja az alatta lévőket. Legalábbis gondolom valahogy így képzelted. Az alatt bal oldalt a fő tartalom, jobb oldalt a menü.
Most 1024px széles a fő tartalom, én ennek megfelelően a main-nek pl. 724px szélességet adok, a menünek 300-at, ezt úgy változtatod, ahogy akarod.
A Te példádat átírva:
#main{
float:left;
width:724px;
}
#sidebar {
float: right;
width: 300px;
background: fixed
}

div.text-nél az a margin-top: 80px; tök felesleges, szedd ki.
Viszont ugyanide tegyél be egy padding:10px; -et, hogy a szöveg ne folyjon egybe a kerettel.

Legyen még egy ilyened:
.menu{
margin: 0px;
}

És szerintem kész.
Na, de inkább feltettem a pastebinre a Te kódod kicsit javított és áttekinthetőbb változatát, nem javítottam mindenhol, de a lényeg benne van, nálam így tökéletesen jól jelenik meg, ha sok tartalom van, akkor is. Itt található: [link], itt meg a HTML-rész: [link] (egy hónapig elérhető)

Sk8erPeter

(#2697) Windsurfer


Windsurfer
tag

Sziasztok!

Több haza oldalon is látom (pl.: hotdog.hu), hogy kint van egy hirdetés (képi) a képben 1-5ig számok és ha a szám fölé viszed akkor oda ugrik a hozzá rendelt képhez / hirdetéshez amire ha rákattintasz akkor az adott oldalra ugrik!

Nah, nekem is ez kéne, de sajnos még a nevét se tudom így keresve se találom (végig néztem jó pár oldalt de nem találom).

Esetleg aki tud ebben segíteni annak nagy megköszönném! :-)

Üdv!

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#2698) Sk8erPeter válasza Windsurfer (#2697) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pl.: [link], [link]

Sk8erPeter

(#2699) Windsurfer válasza Sk8erPeter (#2698) üzenetére


Windsurfer
tag

KÖSZÖNÖM!! :)

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#2700) Sk8erPeter válasza GabN73 (#2695) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link]
(blog.hu rendszerét ilyen szempontból nem ismerem)

(#2699) Windsurfer: szívesen! ;)

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.