Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2501) Windsurfer válasza Vasinger! (#2500) üzenetére


Windsurfer
tag

<a href="a link amire a szöveg mutat" title="a szöveg amit a buborékba akarsz" >A LINK</a>

mennie kell :)

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#2502) Vasinger! válasza Windsurfer (#2501) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nah, most valami müxik, de nem ezt akartam, vagy legalábbis nekem nem működik.

Azt akarom, ha ff-od van és beírod a böngésző címsorába, hogy akffsffghafhhfah.hugda akkor kiír egy üzenetet. Nah, nekem is pont ilyen kéne. :K

(#2503) csoda120


csoda120
tag

Látom senki se tud segíteni!
Vagy csak nem is akar... :(

Facebook: szerelem a négyzeten

(#2504) Windsurfer válasza Vasinger! (#2502) üzenetére


Windsurfer
tag

nah, most én nem értem, hogy mit szeretnél :B mondjuk FF-t Chrome óta nem használok :B

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#2505) Windsurfer válasza csoda120 (#2503) üzenetére


Windsurfer
tag

Milyen weboldalt csnáltál,hogy szeretnél bejelentkezést? csak mert nem kell minden weblapra :)

A képek, naptár stb. miatt itt nézelődj :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#2506) Tele von Zsinór válasza Vasinger! (#2502) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A javascript alert() függvénye kell neked.

(#2507) csoda120 válasza Windsurfer (#2505) üzenetére


csoda120
tag

Köszi szépen a linket,de sajnos nem tudok angolul...
Küldtem neked egy PÜ-t :)

Facebook: szerelem a négyzeten

(#2508) Sk8erPeter válasza Vasinger! (#2498) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

<a onclick="alert('Ez lesz a felugró ablakban!')" href="itt_a_linked_cime_html">Itt van a linked szövege</a>

Sk8erPeter

(#2509) Sk8erPeter válasza Inv1sus (#2489) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Newhostingnál 3 domain+tárhely esetén még nem volt gáz. Mindig elérhető volt eddig. Egyszer-kétszer volt csak gond az FTP-kapcsolattal, de az elég hosszú idő alatt. Fontos hozzátennem, hogy közel sem brutál forgalmú oldalakról van szó. Nagyobb forgalmú oldalakat nem tudom, mennyire bírna, arról már hallottam rossz véleményeket. De közepes vagy kis forgalmú oldalakra tökéletes.
Szerk.: az ügyfélszolgálatosok nem vágták, levelezőkliensben miért nem működik az SMTP-kapcsolatom, teljesen jó, a kiírtnak megfelelő beállításokkal, így végül maradnom kellett a netszolgáltatóm SMTP-címénél, és akkor a beleszarós stílusuk (miután valszeg nem vágták, miért nem működik igazából) sok emailváltás után kissé felb@szott, de túltettem magam rajta. Ez volt velük a legnagyobb bajom eddig.

(#2501) Windsurfer: ez a "szövegbuborék" a title-lel csak akkor jön elő, ha a szöveg fölött tartod a kurzort, egyébként semmit nem csinál a hivatkozásra klikkeléskor. Vasinger nem erre gondolt.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2510) Sk8erPeter válasza csoda120 (#2497) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Használj valami tartalomkezelő rendszert (Joomla, Drupal, WordPress, stb.), gondolom pl. a PHP-t és MySQL-t nem épp most szeretnéd megtanulni.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2511) DeltaPower válasza Vasinger! (#2496) üzenetére


DeltaPower
őstag

nem, ez csak úgy általánosságban.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2512) Inv1sus válasza Sk8erPeter (#2509) üzenetére


Inv1sus
addikt

Mindkettőnél vannak ilyen regisztrált mintaoldalak és a próbálgatom mostanság a sebességüket. Newhosting pl most elég lassú a másikhoz képest.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2513) Vasinger! válasza Sk8erPeter (#2508) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi! Erre gondoltam! :R

(#2514) csoda120 válasza Sk8erPeter (#2510) üzenetére


csoda120
tag

:R

Facebook: szerelem a négyzeten

(#2515) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Tudtok esetleg olyan tárhelyet is linkelni, ami fizetős tárhelyű (tehát kicsit magasabb színvonal várható el), megbízható, de mégis olcsó az új domain+tárhely együtt? :R

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2516) Sk8erPeter válasza Inv1sus (#2512) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A mintaoldalak tartalma, szerkezete megegyezik?
Csakis úgy lehet nagyjából reális összehasonlítási alap, ha pontosan ugyanazokat a honlapokat töltöd fel mindkét oldalra. Nálam nincs gáz a sebességgel.

Fizetősből még nekem korábban ezt ajánlották: [link].
Majd remélhetőleg ajánl valaki esetleg pluszban mást is, ha van tapasztalata.

Vasinger!, csoda120: szívesen! :K

Sk8erPeter

(#2517) cucka válasza Sk8erPeter (#2516) üzenetére


cucka
addikt

Fizetősből még nekem korábban ezt ajánlották: [link].
Majd remélhetőleg ajánl valaki esetleg pluszban mást is, ha van tapasztalata.

A linkelt hozzászólásból a második szolgáltatással vannak tapasztalataim (cms-tárhely). Egyrészt olcsó, másrészt minden működik rajta, nincsenek értelmetlen korlátozások és biztosítanak cPanel-t, ami szintén piros pont. A support talán lehetne egy hangyányit gyorsabb, de ennyi pénzért ez bőven belefér, alapvetően teljesen elégedett vagyok a szolgáltatással.

Mondjuk én egyik ingyenes tárhelyben sem bízok. Amit ingyen adnak, az annyit is ér, inkább fizetek évi 5-6 ezer forintot és elvárom, hogy akkor rendes fizető ügyfélként kezeljenek, mint hogy adjanak egy ingyen tárhelyet és ha gond van vele, akkor sz.rjanak a fejemre, mert ugye ingyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#2518) Inv1sus


Inv1sus
addikt

A 3db külön domain az mit jelent? Hogy felrakhatok három honlapot is akár a tárhelyemre?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2519) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Ezeken az ingyenes tárhelyeken annyi ilyen honlapkészítéssel foglalkozó cég hirdeti magát és elképesztően hányadék kinézetű weblapokkal megspékelve. Néhány referenciára nem is hoz be semmit. :DDD

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2520) cucka válasza Inv1sus (#2518) üzenetére


cucka
addikt

A 3db külön domain az mit jelent? Hogy felrakhatok három honlapot is akár a tárhelyemre?
A domain az csak egy név, ehhez tartozik egy dns bejegyzés a domainhez tartozó szerver ip címével. A 3 domain azt jelenti, hogy 3 különböző domain nevet irányíthatsz a tárhelyedre.

Ezeken az ingyenes tárhelyeken annyi ilyen honlapkészítéssel foglalkozó cég hirdeti magát és elképesztően hányadék kinézetű weblapokkal megspékelve.
Igen, és kapaszkodj meg, elsősorban az ilyen kóklerek nyomják le a piaci árakat, ami mondjuk engem igencsak közvetlenül érint :) .

(#2521) puttputt


puttputt
őstag

Kicsit visszautalok az itteni "banneres-beszélgetéseinkre":

[link]

Kattintgassatok csak! ;] :O :DDD

Mod.: Csak hogy értsétek. Első alkalommal, mikor beléptem, minden menüpontra való kattintás után előjött az a bizonyos banner... De most mégis úgy látom, ez teljesen esetleges. Ahogy épp... :U Mindegy, idegesítő.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#2522) cucka válasza puttputt (#2521) üzenetére


cucka
addikt

Ütném, aki ezt így kitalálta. Főleg, hogy ez az állami egyetemekre való, államilag szervezett jelentkezések államilag üzemeltetett oldala. A jelentkezésért fizetni kell. Mégis mi a tökömet keres itt akármilyen reklám? Mi lesz a következő, adótanácsadó cégek fognak teljes képernyőn hirdetni az apeh.hu-n?

mod: amúgy ez nem banner, hanem sima hirdetés.

[ Szerkesztve ]

(#2523) puttputt válasza cucka (#2522) üzenetére


puttputt
őstag

Jóvanna. ;]
Annál rosszabb. Túlszakmaiztam. (De minek.)
Amúgy, akkor is "bannertéma" volt az a "bannertéma".
Egyébként, örülök, hogy már nem egyedül dühöngök. :)

Ja, teljesképernyős. Az indexen is volt nemrég (ráadásul flesses), gyorsan le is szedték. :DDD

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#2524) csoda120 válasza Sk8erPeter (#2516) üzenetére


csoda120
tag

Köszi szépen a linket. :R
Találtam is magamnak megfelelő "sablont" vagy nem tudom,hogy kell nevezni :U
Letöltöttem,próbálgattam,de nem tudom,hogyan lehet beilleszteni az oldalamra,hogy az legyen helyette :(

Facebook: szerelem a négyzeten

(#2525) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Létezik jobb jpg tömörítő program, mint ami a photoshopban van?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2526) biker válasza Inv1sus (#2525) üzenetére


biker
nagyúr

csak jobb van, tekintve, hogy a photoshop a saját infóit is beleteszi, igy igazából hízlal, nem tömörít.
konkrétan azt hiszem 64k körül van a minimális méret, míg ugyanez fireworks-el 4kb bélyegkép esetén.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2527) cucka válasza biker (#2526) üzenetére


cucka
addikt

Nekem sikerült már annál kisebb jpg-t is menteni photoshop-al, sőt, egyáltalán nem tűnt fel, hogy túl nagy lenne a fileméret, szerintem kb. pont ugyanakkora, mint ha más programmal menteném.
Sima mentés helyett a "save for web" fícsört használom weboldal grafikák mentésére, ez tuti nem rak bele semmit, ami helypazarló.

(#2528) biker válasza cucka (#2527) üzenetére


biker
nagyúr

én egy webáruházhoz csináltam 8-10.000 kisképet batch-ben. 50x50px esetén FW: 4kb, PS 32kb átlagban.
10.000 képnél kurvára hiányzik még 4-8kb/kép terület is sokszor

próbáld csak ki.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2529) DeltaPower válasza biker (#2528) üzenetére


DeltaPower
őstag

csináltam egy PS gyorstesztet 3 képpel, 50x50 jpg, 3 mpx-es képből leméretezve.

"Save as", quality: High (9/12), Baseline, átlag fileméret 11,8k
"Save for Web", JPEG Optimized, Very High, quality: 80/100, átlag 1,99k

cucka jól mondja, save for web-el kell menteni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2530) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Én is csináltam tesztet és a fireworks tényleg kissebbre megtudja csinálni.
150kb-os kép helyett sikerült olyan 130kb-ra menteni. A probléma az, hogy a fireworks valamennyire összemossa képet. Szal hiába van a smoothing kikapcsolva, ő azé összemossa, kivéve ha 100%-osan akarjuk menteni :) Így azé könnyű...

Minőség meg gyorsaság miatt inkább maradnék a photoshopnál, de ott meg az a probléma, hogy jpg képnél az egyszínű területeknél elkezd becsíkozodni firefox alatt, ami enyhén zavaró tud lenni.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2531) biker válasza DeltaPower (#2529) üzenetére


biker
nagyúr

save for web-et azt hiszem nem lehet batch-elni, csak save-t
de javíts ki ha igen (CS1)
FW-öt meg lehet batch-elni így is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2532) DeltaPower válasza biker (#2531) üzenetére


DeltaPower
őstag

cs1-ben most nem tudom megnézni, cs4-ben ha makrót veszel fel (actions), akkor a save for web-et is bele lehet venni, "export" névvel jelenik meg. szerintem cs1-ben is így van.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2533) Louloudaki válasza Inv1sus (#2525) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

irfan view nevű progit töltsd le, ingyenes, van hozzá magyarítás, 100as skálán tudod változtatni a kép minőségét, kiszedi belőle a plusz infókat, exifet (pl amit photoshop belerak) meg egy csomó egyéb hasznos funkciója is van, batch méretezés stb

(#2534) Inv1sus válasza Louloudaki (#2533) üzenetére


Inv1sus
addikt

Fel van rakva, csak ilyen szempontból még nem vizsgáltam a progit. Holnap megnézem, kösz a tippet! :)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2535) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Uh, kipróbáltam, de az éles körvonalú dolgokat nagyon csúnyán hozza ki :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2536) Louloudaki válasza Inv1sus (#2535) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

akkor ne tömörítsd olyan erősen :D

(#2537) Inv1sus válasza Louloudaki (#2536) üzenetére


Inv1sus
addikt

100-hoz közel is nagyon ronda a végeredmény :S

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2538) Louloudaki válasza Inv1sus (#2537) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

hmm, érdekes, én azzal szoktam a fotóimat méretezgetni mindig és nekem szép eredményeket ad, ezért is ajánlottam. :F

(#2539) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Remélem jöhetnek Frontpage-es kérdések is, a topikja elég kihalt. Lehet valahogy a programban a háttérszínt speciális effekttel ellátni? Pl. fokozatosan halványuló vagy sötétedő szín, ilyesmire gondoltam...

<< Heimdal >>

(#2540) Tele von Zsinór válasza Retekegér (#2539) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Olyan hátteret megbízhatóan csak képpel tudsz megoldani, css3-ban van gradiens, de még csak a webkit támogatja.

(#2541) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Hogy kell beállítani egy adminisztrációs oldalt, ha azt akarom, hogy a keresők ne regisztrálják, tárolják? Szal van maga a honlap, amin nyugodtan lefuthat a robot, kivéve az admin felületet. Be lehet állítani?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2542) cucka válasza Inv1sus (#2541) üzenetére


cucka
addikt

(#2543) DeltaPower válasza Inv1sus (#2541) üzenetére


DeltaPower
őstag

jó megoldás még a htaccess-es jelszavas védelem. plusz biztonsági szint és a robotok tuti nem néznek át rajta, ha esetleg figyelmen kívül hagynák a robots.txt-t

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2544) cucka válasza DeltaPower (#2543) üzenetére


cucka
addikt

Amúgy ha az admin felület jelszóval védett, akkor kb. tök mindegy, mert a robot legfeljebb a login oldalt fogja tudni beindexelni.

(#2545) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Volt már egy-két oldal, ami elvileg bejelentkezés után lett volna elérhető, viszont a keresőben rákattintottam a tárolt verzióra és ezután láthattam a tartalmat :)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2546) cucka válasza Inv1sus (#2545) üzenetére


cucka
addikt

Csak akkor van tárolt tartalom, ha egyszer valamikor az adott oldalt be tudta indexelni a kereső. Nyilván, egy admin felületet alapból jelszóvédetten készítesz el és nem linkeled sehova, így esélye nincs megtalálni és beindexelni.

(#2547) DeltaPower válasza cucka (#2546) üzenetére


DeltaPower
őstag

pl az ilyen esetek miatt szeretem a htaccesst (bár nemtom igaz volt-e, elég hihető). egy referrer kikerül és már ott is a google :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2548) cucka válasza DeltaPower (#2547) üzenetére


cucka
addikt

Jó, hát ilyen szintű balf*szság ellen nem véd semmi. (Le nem védett admin felület, csak úgy bárki bárhonnan egy url-el törölhet, sorolhatnám..)

(#2549) Sk8erPeter válasza DeltaPower (#2547) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Minden jó, ha a vége jó :D : "hiszterikus rohogesben tortem ki" Valahogy ilyen szerencsétlen idiótákon én is csak röhögni tudtam volna... :DDD Egy admin oldalt mégis hogy lehet jelszó nélkül hagyni? Meg hogy lehet valaki olyan hülye, hogy úgy csinál meg egy törlőmodult, hogy simán $_GET értékek alapján már töröl is az adatbázisból/akárhonnan? :Y Most már kezdem érteni, cucka miért szokta mondani, hogy a PHP-nek viszonylag alacsony a presztízse a sok gyökér programozó miatt, akik nulla (egész kéttized) tudással is össze tudnak hozni egy "működő" oldalt. Azt hiszem, ezek fényében teljesen egyetértek ezzel az érvvel. :D

Azért ezt az általad linkelt megtörtént esetet talán ne vegyük már alapvető magyarázatnak arra vonatkozóan, hogy miért is jó a htaccess használata... :U :N Ennél azért értelmesebb célokra is használható.
Amúgy a htaccess-es jelszókérő ablak nem túl elegáns, azért a júzerek szeretik a szép grafikus felületet a bejelentkezéshez is (egyébként szerintem érthető módon). (És itt nem állja meg a helyét az az érv, hogy k@pja be, minek akar grafikus felületet egy sima bejelentkezéshez, ha olyat szeretne (olyat rendelt), akkor olyat szeretne, és kész.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2550) Sk8erPeter válasza cucka (#2517) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Alapvetően igazad van, hogy azért jobb a fizetős szolgáltatás, mert akkor szükség esetén emberszámba is vesznek, ha probléma van, de kevésbé komoly célokra szerintem bőven megteszi a Newhosting (meg gondolom a Nextárhely se lehet rossz, de az ő szolgáltatásaikat még nem próbáltam), főleg akkor, ha valaki nem tud vagy nem akar túl sok költséget szánni a honlap fenntartására. "Kevésbé komoly célok" alatt azt értem, hogy ha nem vészesen kritikus szempont, hogy mindig elérhető legyen az oldal - pl. közepes méretű és nagyobb cégek esetén nyilván legtöbb esetben nem engedhető meg a kiesés.
Egy magánszemély vagy egy kis cég viszonylag statikus tartalmú honlapja esetén viszont szerintem kezdésnek bőven megteszi egy ingyenes tárhely.

Szerk.: egyébként köszi, hogy megírtad a tapasztalatodat a linkelt céggel kapcsolatban, ha szükségem lesz fizetős tárhelyre, jól jöhet. :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.