Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3151) Lakers válasza Lakers (#3150) üzenetére


Lakers
tag

megoldva

(#3152) n-tek


n-tek
aktív tag

Hello.
Tudtok adni egy-két jótanácsot ezzel a weblappal kapcsolatban? 80-90%-os szinten van a weblap. Köszönöm

ntek.netai.net

Escape is Just the Begining

(#3153) DeltaPower válasza n-tek (#3152) üzenetére


DeltaPower
őstag

túl nagyok a képek, a felső menüt jobb lenne szétdarabolni, zavaró hogy minden kattintásnál egy 70-80k-s képet tölt be.
ha 800x600-ra akarod optimalizálni akkor kb 785-790px széles legyen a tartalom a gördítősáv miatt.
designre elfogadható, egyedül a termékek menüt bekattintva az az óriás kék gomb nem tetszik. színek jók, olvashatóság szintén jó.
ajánlatkérő űrlapot, ha tudod, alakítsd át úgy, hogy csak a lenyílóban kiválasztott terméktípusnak megfelelő mezőket mutassa (pl fóliakábelnél szerintem nem kell a besajtolható csavar), az alap adatokat vagy legalább egy részüket (cégnév cím telefon email) kötelezővé kellene tenni hogy ne lehessen üres űrlapot küldeni. továbbá egy capcha se ártana ide.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3154) n-tek válasza DeltaPower (#3153) üzenetére


n-tek
aktív tag

Köszönöm a reakciót és ötletet.
Megprobálom darabolni a képeket.
Igazából 1024-re van optimalizálva. 900-ra állítottam a szélességet. rakjam kisebbre? vagy azt nem lehet valahol beállítani, hogy felismerje, hogy milyen a felbontás és aszerint automatikusan beállítsa a szélességet? bár szerintem ez lehetetlen. Amugy használnak még 800x600-as felbontást?
a termékek menüpont alatt még lesz 5 darab ilyen gomb. nem ez lesz az egyetlen. csak még képekre várok amikből kivághatom majd a terméket.
az ajánlatkérő űrlap átalakításán én is gondolkodtam, de nem tudom hogy kell, rákeresek neten. hogy lehet megoldani, hogy üresen ne küldjön űrlapot?.
a capcha az a kép ami mellé be kell írni hogy mit látok a képen és csak utána tudom elküldeni?

Escape is Just the Begining

(#3155) DeltaPower válasza n-tek (#3154) üzenetére


DeltaPower
őstag

ha 1024-re van optimalizálva akkor jó a szélesség. beállítási lehetőség nincs arra, hogy igazodjon a felbontáshoz, azt csak úgy lehet megoldani, ha eleve változó szélességűre építed fel az oldalt (pixeles helyett százalékos méretek, stb).
ahhoz hogy üresen ne küldjön űrlapot, javascriptes vagy php-s ellenőrző kell. "form validate"-re kereshetsz googleban.
a capha az a beirkálós amire gondolsz.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3156) n-tek válasza DeltaPower (#3155) üzenetére


n-tek
aktív tag

beirkálósat nem nagyon láttam még árajánlatkérős lapon. szükség lehet rá?
tudsz google-s tippet adni arra is, hogy hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a kiválasztott menüpont után csak azok a mezők jelenjenek meg amik ahhoz a termékhez kapcsolódnak?
megpróbáltam feldarabolós módszert. feldaraboltam a képet 7 kisebb részre és úgy raktam be egymás mellé őket, de akkor meg csak sorban töltötte be őket egymás után.

[ Szerkesztve ]

Escape is Just the Begining

(#3157) DeltaPower válasza n-tek (#3156) üzenetére


DeltaPower
őstag

lényeg hogy csak azt a képet töltsd újra, ami változik. pl. aktív menüpont helyett passzív vagy fordítva, esetleg almenüsor elemei.
csak a termékhez kapcsolódó mezők vagy több külön űrlap, vagy javascriptes megoldás. ha nem értesz hozzá, elhagyható. esetleg térközökkel szétosztod a mezőket, és kiírod egy-egy adott blokk fölé hogy "XY terméktípus esetén kérjük kitölteni".
beirkálósat ajánlott minden olyan űrlaphoz tenni, ami adatbázisba ment vagy emailt küld, így a robotok nem tudják elárasztani szeméttel.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3158) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Tudnátok nekem javasolni valamilyen ingyenes flash banner készítő programot? Ezer helyen keresgéltem már, de valahogy egyik sem volt az igazi. Próbálgattam számos online lehetőséget is, de ezeknél mindig van valami reklám a reklámban.

(#3159) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Ha egyetemi éveim alatt, valakinek akarok egyszerű honlapot készíteni. Én csak a forráskódokat adom át, vagy én is töltsem fel neki szerverre a dolgot? Domain regisztráció stb is nekem kell elvégezni?

Hogy zajlik egy ilyen megbízás/munka? :R

(#3160) DeltaPower válasza Lakers (#3159) üzenetére


DeltaPower
őstag

teljesen megegyezéstől függ, hogy mit vállalsz be. mi a weblapokat saját kezűleg töltjük fel és üzemeljük be a tárhelyen, így nem fordulhat elő, hogy a tárhely-beállítások eltérése miatt hibák adódnak.
domain regisztrációt és tárhelyet szerintem jobb, ha az ügyfél intézi, mivel az úgyis neki lesz számlázva. esetleg ajánlhatsz neki szolgáltatót, gondolom neked nincs hosting céged :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3161) Lakers válasza DeltaPower (#3160) üzenetére


Lakers
tag

kösz :R

(#3162) Gergello


Gergello
addikt

Véleményeket szeretnék kérni az oldalról: http://fervi.hu
Katalógus részt is nézzétek meg. Frame-mel van megvalósítva. Esetleg valami ötlet a kiváltására?
Egy-két apróságon akarok még változtatni. Pl. a fő és alcímeket mindenütt H1, H2 tagokba tenni.

(#3163) zka67 válasza Gergello (#3162) üzenetére


zka67
őstag

Nekem pl. nem tetszik benne a termékkategóriák. Se az nem tetszik benne, hogy új ablakban nyílik meg, se az, hogy semmi infó nincs a kis képekhez odaírva. Ha keresek valamit, biztos nem fogok végigkattintgatni több száz képet, inkább megyek más gyártó honlapjára.

(#3164) Gergello válasza zka67 (#3163) üzenetére


Gergello
addikt

Jogos, de igazából akiknek ez szól az látják, hogy egy egyetemes eszterga vagy egy o gyűrű készlet van a képen. De megcsinálgatjuk majd ilyenre, remélem: http://mesterszerszam.hu/katalogus/

(#3165) tkazmer válasza Lakers (#3159) üzenetére


tkazmer
addikt

ha tudsz számlát adni, akkor szerintem viszont intézz mindent te. egyrészt így kényelmesebb az ügyfélnek, másrészt ezt követően is nálad költi majd el a pénzét (tárhely, domain megújítás, stb), tehát állandó kapcsolatban vagytok, ami valószínűbbé teszi, hogy legközelebb is téged bíz meg. sőt, ha olyan az ügyfél meg a project akkor akár havi karbantartási díjat is tudsz majd szedni, ami elég jól tervezhető fix havi bevétel.
tárhelynél meg ha nincs elég ügyfeled és/vagy tőkéd saját szerverhez, akkor legyél viszonteladó valahol.

Gergello
hát ez így szerintem nem egy jól használható katalógus, ha egyáltalán nincs konkurencia akkor persze elmegy, de ha van, akkor "akiknek szól" azok is inkább másnál fognak böngészni - és vásárolni.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3166) Gergello válasza tkazmer (#3165) üzenetére


Gergello
addikt

Szintén a képek alatti felíratokra gondolsz?

(#3167) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

szeretnék egy weblapot készíteni a 0-ról.

hogy kezdjek neki? hol lehet megtanulni, ismereteket szerezni, mi kell hozzá, stb...

köszi

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#3168) tkazmer válasza Gergello (#3166) üzenetére


tkazmer
addikt

nem, arra, hogy a katalógus képekből áll. se nem kereshető, se nem jól olvasható, kényelmetlen, mindenkinek másképp jelenik meg, stb...
a semminél persze jobb, de a cég nem hiszem, hogy ezzel fogja növelni az eladásait

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3169) j0k3r! válasza AXisBOLD (#3167) üzenetére


j0k3r!
senior tag

hello!

en innen kezdtem el tanulni a html reszt, css-hez meg rengeteg tutorial van a neten, aztan ha a kinezet mar megvan, akkor js meg php is van a jegyzetben.

some men just wanna watch the world burn...

(#3170) Gergello válasza tkazmer (#3168) üzenetére


Gergello
addikt

Ez egy 365 oldalas papír alapú katalógus kiváltására készült. Azért, hogy a szakemberek gyorsan át tuják futni. Ez nem egy webshop. Jól elhatárolható főkategóriákra lett bontva a katalógus. 10-20 oldalakat pillanatok alatt át lehet benne nézni. Aki a zseblámpát a forgácsolástechnika menüpontban keresné, annak tényleg nem való.

se nem jól olvasható, kényelmetlen, mindenkinek másképp jelenik meg
Ez a részt nem is értem. :F Biztos nem jelenik meg másként mindenkinek. A kis képekre rákattintottál, hogy megnyíljon nagyban?

(#3171) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

Az jó megoldás, föként a SEO szempontok miatt, ha a kezdőoldalt nem simán csak index.html -nek hanem valami_index.html -nek nevezem el?
Ha ez a megoldás előnyös/keresőbarátabb, akkor a "valami" és az "index" között az alsóvonal vagy a kötöjel a jobb megoldás?

Előre is köszi a választ.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3172) PazsitZ válasza sz.j (#3171) üzenetére


PazsitZ
addikt

Tudtommal semmit nem jelent. Max annyi, hogy ha külön nem konfigurálod, a sima url-t beírva nem fog megjelenni az oldalad.
Inkább informatívabb title és egyéb head béli meta tag-ekre figyelj oda szvsz.

- http://pazsitz.hu -

(#3173) AXisBOLD válasza j0k3r! (#3169) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi

Aurea mediocritas

(#3174) sz.j válasza PazsitZ (#3172) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor ezt, nagy valószinűséggel, kihagyom ...

Amúgy meg köszi az infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3175) sz.j


sz.j
nagyúr

Csinálok egy új honlapot, a hibák többségét síkerült kijavítanom, de ezt nem:
<div align="center">
<table style="border-style: none; height: 513px; width: 986px;" cellpadding="0" cellspacing="0">
<!-- MSTableType="layout" --> <tbody>

Tudnátok segíteni, hogy mit kellene javítani?

Előre is köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3176) shev7 válasza sz.j (#3175) üzenetére


shev7
veterán

pedig eleg egyertelmu a "hiba". Meg kell adnod egy summary attributumot a table-nek.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3177) sz.j válasza shev7 (#3176) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, de mivel nem értek a kódíráshoz, sajna azt se tudom, hogy az mi és hogyan kell(ene) megadni.... :B

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3178) shev7 válasza sz.j (#3177) üzenetére


shev7
veterán

<table style="border-style: none; height: 513px; width: 986px;" cellpadding="0" cellspacing="0" summary="ide jon az a szoveg amit a felolvasoprogramok felolvasnak a gynegen latoknak">

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3179) sz.j válasza shev7 (#3178) üzenetére


sz.j
nagyúr

És a summary-hez kerülő szöveg bármi lehet, vagy esetleg van valami "előírás"?

Ez így jó lenne:
<table style="border-style: none; height: 513px; width: 986px;" cellpadding="0" cellspacing="0" summary="proba">

:F

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3180) sz.j válasza shev7 (#3178) üzenetére


sz.j
nagyúr

Kipróbáltam és jó lett.

Köszönöm a segítségedet! :K

Viszont nem teljesen értem ezt a "summary="xxx"" tag-ot ..., mert van két honlapom amiknél nincs summary és a HTML Tidy nulla hibát írt rá, valamint a w3c validnak minősítette mindkét oldalt....
Vajon ezeknél az oldalaknál miért nem hiányolta a summary-t a HTML Tidy vagy a w3c ...?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3181) Tele von Zsinór válasza sz.j (#3180) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

És ugyanaz a doctype-juk, mint ennek az oldalnak?

(#3182) sz.j válasza Tele von Zsinór (#3181) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mivel eddig "bevált(ak)", és nem volt ok a váltásra, természetesen ua(-k).

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3183) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Üdv!

Nekiálltam összedobni egy weboldalt. Viszont egy kicsit elakadtam - kezdők cserencséje. :D
Kérdésem, hogy pl ennél az oldalnál, mi eredményezi, hogy az egyes menüpontok aktív esetben más színűek az adott lapon? Ugyanis, szenvedek vele, de sehogy sem akarja megkülönböztetni a többi lapon, csak az elsőn. :U
Ehhez tök hasonló a menüm, csak a tartalom más, ezért linkeltem.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3184) Tele von Zsinór válasza tomcsi23 (#3183) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Szerveroldalon, amikor a menüt állítják össze, az épp aktívnak adnak egy másik stílust - elég ronda módon, style attribútumot használva. Ajánlott helyette a class használata, mondjuk az épp aktív menüpontnak adod a "current" classt, és cssből más színt adsz neki.

(#3185) tomcsi23 válasza Tele von Zsinór (#3184) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mondjuk, nem kínai, de olyan szlovák szinten van. Azért megpróbálom. Köszi. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3186) Tele von Zsinór válasza tomcsi23 (#3185) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Kétféleképp lehet egy adott elem stílusát meghatározni:

- a rövidtávon egyszerűbb a style attribútum
- a hosszútávon jobb a css használata

a linkelt oldal az aktív menüpont megkülönböztetésére az előbbit használja, a forráskódba belenézve láthatod, hogy a style-ban egy rgb() "függvényhívással" mondják meg, milyen színű legyen a link.
Az utóbbit például úgy lehet megoldani, hogy csinálsz egy current nevű osztályt css-ben, és az aktív menüpontot úgy írod ki, hogy <a class="current">. Ezzel a módszerrel külön van választva az összes megjelenéssel kapcsolatos dolog css-be, ami már közepes méretű oldalaknál hatalmas áldás, ha bele kell nyúlni.

(#3187) tomcsi23 válasza Tele von Zsinór (#3186) üzenetére


tomcsi23
veterán

:R

Jut eszembe: kell valami védelem az oldalhoz/alá, vagy mehet ki a szerverre, azt csókolom?

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3188) Tele von Zsinór válasza tomcsi23 (#3187) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Mire gondolsz, mint "védelem"?

(#3189) tomcsi23 válasza Tele von Zsinór (#3188) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igen, olyasmi.
Csak nem tudom, mire kell figyelni, mivel lehet számolni.
Ha mondjuk feltörik a szervert, átírják, törlik a lapokat, stb. az nem zavar, gépről újra feltöltöm és kész.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3190) sz.j


sz.j
nagyúr

Ha már a védelem szóba került, hagy kérdezzem meg, hogy a honlapon lévő képek, ill. szöveges tartalom másolása ellen hogy lehet védekezni? :F

Mert például a copyscape kb. másfél, kéthavonta minimum 3-4, kisebb-nagyobb mértékű illegális szövegletöltést (szövegegyezőséget) jelez ..., amit a honlapomról töltöttek le.
Sajnos a képek másolását nem jelzi ki, ennek ellenére sok olyan képemmel találkoztam a konkurencia oldalain amit én készítettem .....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3191) zka67 válasza sz.j (#3190) üzenetére


zka67
őstag

A képekre tegyél vízjelet.

A szövegnél én talán PHP-ben csinálnám meg a védelmet, úgy, hogy képként generálnám le a szöveget. Csak ez jelentősen lelassítja az oldal betöltését.

[ Szerkesztve ]

(#3192) Tele von Zsinór válasza tomcsi23 (#3189) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

De még mindig nem értem, mit értesz védelem alatt.
A szerver feltörése nem olyan dolog, ami ellen te, mint programozó tudsz védekezni, az a rendszergazda dolga. A te dolgod, hogy a kódod biztonságos legyen - például nem bízol a felhasználó által küldött adatokban (sql- és html injection, például), vagy épp sessiont használsz sütik helyett authentikációra, és még sok apróság.

(#3193) sz.j válasza zka67 (#3191) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi a tudatlanságomért, de ha a "vizjel" alatt a kép felülírását/szöveggel való "ellátását" érted azt már megcsináltam.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3194) Gyuri16 válasza sz.j (#3193) üzenetére


Gyuri16
senior tag

ha van rajta vizjel, akkor mindenki latja, hogy a te oldaladrol van a kep. mast nem nagyon tudsz csinalni. ha esetleg annyira pofatlanok, hogy egyenesen a te szerveredrol linkelik a kepet, akkor megcsinalhatod azt, hogy lecsereled egy masikra (mondjuk fakkjuu tolvajok felirattal), es ez megjelenik az o oldalukon. par ilyen poen utan valoszinuleg leveszik.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#3195) tomcsi23 válasza Tele von Zsinór (#3192) üzenetére


tomcsi23
veterán

Rendben van, köszi.
Lassan tisztul azért a kép. :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3196) sz.j válasza Gyuri16 (#3194) üzenetére


sz.j
nagyúr

Most már csak ehhez hasonló, az oldal címével "felülírt" képeket használok.

Ezt hívjátok "vízjelnek"? Ha nem, akkor mi az?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3197) Gyuri16 válasza sz.j (#3196) üzenetére


Gyuri16
senior tag

igen az a vizjel, jobbrol en nem tudok. ugy kell ratenni, hogy ne legyen tul zavaro, de a lenyegi reszet is takarja (ne lehessen konnyen kivagni)

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#3198) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Még egy kérdés: webstatisztikára melyik az ajánlott? Elég sok fajta van, ingyenes fronton is. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3199) kissgy1028 válasza PWR (#99) üzenetére


kissgy1028
csendes tag

Miért nem teszel be egy elágazást, hogy ie alatt az egyik fusson le és más böngészőkön, mondjuk firefoxon pedig a másik.
<!--[if IE]>
...
<![endif]-->
<!--[if !IE]><!-->
...
<!--<![endif]-->

(#3200) Tele von Zsinór válasza kissgy1028 (#3199) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ötéves hsz-re válaszolni :)

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.