Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2051) Papsajt77


Papsajt77
csendes tag

Sziasztok :-)

Meglehet, hogy egy kicsit (nagyon) amatőrnek tűnő kérdést teszek fel ... de mivel a téma most eléggé megfogta a fantáziám, gondoltam utána nézek a lehetőségeknek.

Milyen programot vagy anyagot ajánlanátok annak, aki szeretne megtanulni weblapot készíteni/szerkeszteni? Egyelőre egy egyszerűbb is megtenné (nem G-potrálosra. illetve társaira gondolok) ... amiből utána még többet is ki lehet hozni. Nem áll szándékomban erre szakosodni, csak szeretném megtanulni. :-D

Minden információt és segítséget nagyon szívesen vennék.
Előre is köszönöm mindenkinek. :R

"Life has a habit of working out the way it should."

(#2052) vancha2 válasza Papsajt77 (#2051) üzenetére


vancha2
aktív tag

Papsajt77!
A legjobb ha használod a Google-t, vagy elmész mondjuk egy könyvtárba, és kikölcsönzöl egy könyvet ami az alap weboldal fejlesztésről szól (persze, ha van pénzed, vehetsz is ;) ). Gyakorolj a legegyszerűbb dolgoktól kezdve, és ha nem tudsz valamit, nyugodtan kérdezz.
Kezd itt a tanulást: [link], ha tudsz angolul, akkor itt: [link]

mate0217!
Mi a fenének akarsz torrent trackert csinálni? Valami hasznosabbal üsd el a sok szabadidőd.

(#2053) sonar válasza Papsajt77 (#2051) üzenetére


sonar
addikt

Vagy szétnézel a neten és egy rahedli e-bookot találsz ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2054) mate0217


mate0217
aktív tag

Olyat szeretnék hogy hogyan lehet megcsinálni hogy lehessen regisztrálni az oldalamra

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#2055) Gyuri16 válasza mate0217 (#2054) üzenetére


Gyuri16
senior tag

ha elkezdted csinalni es nem megy, akkor ird le, hogy hol a gond.
ha nem tudod hogyan kell ilyet csinalni, akkor javaslom tanulj meg valami szerver oldali szkriptnyelvet (mondjuk php-t), es hozza fog kelleni egy adatbazis is (mysql).
termeszetesen szukseg van egy kis html tudasra is

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#2056) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi!

Azt szeretném kérdezni, hogy ezt milyen módszerrel lehetne a legegyszerűbben összehozni?

(#2057) Louloudaki válasza Frenky89 (#2056) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

faviconban ott a drupal logó szal drupallal mert ez egy drupal site :C

(#2058) Frenky89 válasza Louloudaki (#2057) üzenetére


Frenky89
őstag

Magára a konfigurátorra gondoltam.

Amúgy fel se tűnt a drupal logo :B

(#2060) Papsajt77 válasza vancha2 (#2052) üzenetére


Papsajt77
csendes tag

vancha2 :
Nagyon szépen köszönöm a választ ... sajnos ott vesztem el először, hogy rámentem a google-ra ... de szerintem az általad ajánlott linkkel fogom kezdeni ... (angolul is tudok) ... és előre is köszönöm a segítséget a jövőben :) ... szerintem még fogok jelentkezni ez ügyben ...
:R

"Life has a habit of working out the way it should."

(#2061) David1414


David1414
csendes tag

Sziasztok. Valaki tudna nekem abban segíteni hogyan lehet azt, hogy a web oldalam ami a atw.hu-n van regisztrálva, lehessen regisztrálni?? Egyik regisztrációs nem tudom mit letöltöttem a phpstudio.hu és ezt onnan: HashLogin (Loginrendszer - Írott). Követtem amit írt a olvass el, de nem igazán akart működni. :( :( Nem tudtok valamit ami jobb, vagy érthetőbben leírja a utasításokat? Vagy hogy mit rontotam el a HashLogin-nál? Segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#2062) Sk8erPeter válasza Frenky89 (#2056) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondjuk az oldalon az elég idegesítő, hogy minden kategóriát egymás után kell külön-külön kiválasztgatni, akkor már úgy csinálnám, hogy egyszerre kérjen le minden opciót, és utána egy "Elküldés" gombbal venné tudomásul egyszerre az összeset. Bocs az OFF-ért. :)

Sk8erPeter

(#2063) vancha2 válasza David1414 (#2061) üzenetére


vancha2
aktív tag

Részletes leírást sehol sem fogsz találni. Amíg nem jutsz PHP+MySQL-ben egy bizonyos szintre, nem valószínű, hogy sikerülni fog beüzemelned egy ilyen rendszert. Fontos ez neked? Ha csak egy-két ember fog regisztrálni, akkor nem sok értelme van szenvedned vele.
Ha mindenképpen szeretnéd, én inkább az R.E. Login-t ajánlom. Rugalmasabb és többet tud.

(#2064) Frenky89 válasza Sk8erPeter (#2062) üzenetére


Frenky89
őstag

Jó ötlet, THX!

(#2065) David1414 válasza vancha2 (#2063) üzenetére


David1414
csendes tag

Oké köszi, akkor megpróbálkozok azzal!

[ Szerkesztve ]

(#2066) tkazmer válasza David1414 (#2065) üzenetére


tkazmer
addikt

vagy legegyszerűbb talán, ha egy ú.n. cms-t teszel fel (drupal, joomla, php-nuke, stb), azzal tudod majd a tartalmat is szerkeszteni, ki tudod majd egészíteni különböző elemekkel (pl. képgaléria), és persze van benne regisztrációs és login rendszer is.

(magunk között szólva egy használható login rendszer megírása ilyen atw-s tárhelyekre azért nem olyan nagy dolog, tehát szerintem ha van annyi tudásod, hogy be tudsz üzemelni egyet, akkor akár magadtól is létrehozhatnád:) )

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2067) Nordic


Nordic
Közösségépítő

udv!

tudom hogy nem ide tartozik de máshol nem tudom hol tudnam megkerdezni.
szoval van egy blogom.

Hogy tudnám azt megoldani hogy ne a teljes bejegyzes keruljon ki, hanem csak az elso nehany sor es egy tovabb gombbal lehessen az egeszet elolvasni?(kicsit zavar h a blog ilyen 3km hosszu lett) sajna ilyennemu beallitast nem igazan talalok, de HTML-szerkesztovel bele lehet nyulni, csak azt nem tudom hova es mit kell beirni...(szal weblapszerkesztesem egy nagy 0, ezert csinaltam ilyen sablon blogot). ha tud valaki segiteni azt elore is koszonom.

udv
Nordic

(#2068) PazsitZ válasza Nordic (#2067) üzenetére


PazsitZ
addikt

Egyáltalán nem tudom, milyen formában lehet szerkeszteni, de ha pl. ezt a részt:

.post-body {
margin:0 0 .75em;
line-height:1.6em;
}

átírod erre:

.post-body {
margin:0 0 0.75em;
line-height:1.6em;
height:8.2em;
overflow:hidden;
}

Akkor a főoldalon már csak 5 sor fog látszódni egy-egy írásból.

Bár nem tudom, hogyan épülnek fel az aloldalak, mert oda viszont nem szabad alkalmazni ugyanezen beállítást.
De mivel úgy nézem a html-ben van a css így ha csak a főoldalba rakod be minden jó lesz.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#2069) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Megcsináltam ahogy mondtad, es be is vált, csak most a tovabb ra kattintva nem jeleniti meg a teljes bejegyzest csupan azt az 5 sort...bemasoltam a mar modositott posts reszet a HTML-kodnak...hatha segit :F

[OFF]/* Posts
-----------------------------------------------
*/
h2.date-header {
margin:1.5em 0 .5em;
}

.post {
margin:.5em 0 1.5em;
border-bottom:1px dotted $bordercolor;
padding-bottom:1.5em;
}
.post h3 {
margin:.25em 0 0;
padding:0 0 4px;
font-size:140%;
font-weight:normal;
line-height:1.4em;
color:$titlecolor;
}

.post h3 a, .post h3 a:visited, .post h3 strong {
display:block;
text-decoration:none;
color:$titlecolor;
font-weight:bold;
}

.post h3 strong, .post h3 a:hover {
color:$textcolor;
}

.post-body {
margin:0 0 0.75em;
line-height:1.6em;
height:8.2em;
overflow:hidden;
}

.post-body blockquote {
line-height:1.3em;
}

.post-footer {
margin: .75em 0;
color:$sidebarcolor;
text-transform:uppercase;
letter-spacing:.1em;
font: $postfooterfont;
line-height: 1.4em;
}

.comment-link {
margin-$startSide:.6em;
}
.post img {
padding:4px;
border:1px solid $bordercolor;
}
.post blockquote {
margin:1em 20px;
}
.post blockquote p {
margin:.75em 0;
}[/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#2070) PazsitZ válasza Nordic (#2069) üzenetére


PazsitZ
addikt

Igen, akkor a gond úgy tűnik az, hogy egységes sablont alkalmaz a fő és aloldalakhoz is.

- http://pazsitz.hu -

(#2071) Nordic válasza PazsitZ (#2070) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

akkor ezek szerint a problemam megoldhatatlan :W kár...

(#2072) vancha2 válasza Nordic (#2071) üzenetére


vancha2
aktív tag

Nem megoldhatatlan, csak át kell alakítani a weboldal struktúráját. ;)

(#2073) Nordic válasza vancha2 (#2072) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

hat ha ujra kellene irni az egesz HTML-kodot az nem menne, mer teljesen "noob" vagyok az ilyen dolgokhoz...bar ha van valami egyszeru modszered(ami sztem nekem nem lenne egyszeru, leven programozasi tudasom 0) azt szivesen fogadom :)

(#2074) zotya678


zotya678
csendes tag

Üdv!
Melyik programozási nyelvet ajánlotok kezdésnek? Egy teljesen kezdőnek (nem tanultam még egy programozási nylevet sem)! A python az a legjobb kezdésnek de azzal nem lehet weblapokat írni (a python inkább játékok programok) részben azzal is lehet weblapot tervezni de kellenek hozzá kiegészítő nyelvek is, ugye jól mondom? Vagy először tanuljam meg a pythont, és utána jöhet a php meg a HTML?

(#2075) Gyuri16 válasza zotya678 (#2074) üzenetére


Gyuri16
senior tag

a pythont nem nagyon ismerem, de az egy magas szintu, objektumorientalt nyelv, nem hiszem hogy ilyennel kellene kezdeni.
ha webfejleszteni akarsz, akkor html-t mindenkeppen kell tudnod (egy kis megjegyzes, a html nem programozasi nyelv, hanem egy leiro nyelv), ehhez nem art egy alap css tudas is (a megjelenitesert felelos, stilusleiro nyelv). ezekkel fel tudsz epiteni egy statikus weblapot. ha tovabb akarod vinni a dolgot, es dinamikus tartalmat is irni, akkor szukseges hozza valamilyen szkriptnyelv (ebbol van kliens oldali pl javascipt es van szerver oldali pl php). ha ezeket tudod, akkor jon az adatbazis resz, mivel biztos lesznek adatok amiket akarsz a szerveren tarolni (pl felhasznalo nevek), ehhez nem art tudni sql nyelven komunikalni az adatbazissal.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#2076) zotya678 válasza Gyuri16 (#2075) üzenetére


zotya678
csendes tag

Üdv!
Tálán először a programozás alapjai kellene foglalkoznom nem konkrétan a programozással nem?
Ezekre milyen könyvet tudtok (tudsz)?
Web programozás meg program programozása :) vagy létezik még több is? Erről is honnan tudok többet olvasni?
Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2077) zotya678 válasza zotya678 (#2076) üzenetére


zotya678
csendes tag

Találtam egy ilyet az első találat Ez szerintetek jó könyv? De attól még jöhetnek linkek!

(#2078) Frenky89


Frenky89
őstag

Szeretnék elköltöztetni egy oldalt atw-ről egy .hu-s domain-re, hogy lehet ez úgy megoldani, hogy a keresők és a látogatók szempontjából is jó legyen?

(#2079) Gyuri16 válasza zotya678 (#2076) üzenetére


Gyuri16
senior tag

hat html-t szerintem meg lehet erteni barminemu programozasi tudas nelkul is, mivel ez nem programozasi nyelv. ha aztan phpzni akarsz, ahhoz kell tudnod az alapokat, amit barmilyen nyelvben meg lehet tanulni. elso nyelvnek en c-t vagy pascalt ajanlok (jobban szeretem utobbit, de az mar az en bajom.. c-rol viszont konnyebb atallni szinte barmire - javascript, php, c++, java, c# stb).
igaz hogy webfejlesztes sok dologban kulonbozik a "rendes" programok irasatol, viszont az alapokat mindenkepp el kell sajatitani (program futasa, valtozok, elagazasok, ciklusok, fuggvenyek, alapveto adatstrukturak es algoritmusok).
szerintem probalj meg utananezni html-nek, akkor meglatod, hogy hogyan is epul fel egy oldal, ez ad valamilyen sikerelmenyt, mivel viszonylag gyorsan ossze lehet rakni egy weboldalt, es akkor mar latod merre kellene tovabb indulnod.

az a konyv amit linkeltel nem hiszem hogy kezdoknek van, elejen inkabb szoftverfejlesztes elmeleterol beszel, aztan gyakorlati dolgok assemblyben es prologban vannak. az elobbi a gepi kodhoz all kozel, mig utobbi egy logikai programozasi nyelv. mindketto jo dolog, de nem hiszem hogy ezekkel akarsz eloszor megismerkedni

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#2080) zotya678 válasza Gyuri16 (#2079) üzenetére


zotya678
csendes tag

Oké. Köszönöm a válaszod! Érdekes hogy valaki azt mondja hogy a python a kezdő programozási nyelv, valaki azt mondja hogy a C. Nem tudom.. Nehéz dönteni :)

[ Szerkesztve ]

(#2081) Plero


Plero
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Már teljesen begolyózok, mert nem találom a hibát. :F :W
Adot ez a honlap : http://plenter.atw.hu/gtt.htm
és ez : http://plenter.atw.hu/index.htm

Az index.htm-ből alakítottam át a gtt.htm-et. Mozilla alatt az index.htm karakterei megbolondultak.

hol rontottam el????? ááááááááááááááááááááááá :Y

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#2082) Gyuri16 válasza Plero (#2081) üzenetére


Gyuri16
senior tag

rossz a karakterkodolas. az index.htm utf-8 ban van mentve, mig az oldal ISO-8859-2 -t hasznal. vagy mentsd ujra az forraskodot az utobbi kodolassal (jobb szovegszerkesztokben be lehet allitani), vagy allitsd at a weboldal kodolasat utf-8 ra

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=ISO-8859-2">

helyett

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">

zotya678: azon hogy mi a jo kezdo programozasi nyelv mar sokan sok helyen vitaztak, nincs egyertelmu gyoztes. ha gondolod kezdhetsz pythonnal is, mostanaban egyre divatosabb nyelv, viszont ha foleg webes dolgokat akarsz irni, akkor szerintem celszeru php-val foglalkozni (ez a legismertebb, igy aztan sok leirast talalsz, es itt a ph-n is van kulon temaja, ahol szivesen segitenek)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#2083) Sk8erPeter válasza zotya678 (#2076) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha a HTML-t, CSS-t, PHP-t szeretnéd elsajátítani (utóbbi már programozás), akkor ezek ajánlható források:
Web programozás jegyzet
CSS alapjai (Weblabor)
Tanuljuk meg a PHP4 használatát 24 óra alatt (ez utóbbi magát a programozás alapjait nem mondja el, ehhez majd ajánl valaki forrást, de a könyv (ami PDF-formátumban itt fent van) nagyon jó, kivételesen "olvasmányos")

Sk8erPeter

(#2084) Sk8erPeter válasza Plero (#2081) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

ATW-nél NEM működik az UTF-8, már írtam is pampogó levelet nekik, kíváncsi vagyok, mit válaszolnak majd. :D (Pedig Freeweb-en pl. tökéletesen működik ugyanaz az UTF-8-ban kódolt oldal, tehát maga az ATW az ISO-8859-2 kódolást jeleníti meg helyesen a magyar karaktereknél. Ha PHP-vel küldök header-módosító parancsot, akkor sem jó...)

Szóval a lényeg, hogy az index.htm fájlt mentsd el ANSI kódolással, ne UTF-8-ba.

Sk8erPeter

(#2085) cucka válasza Sk8erPeter (#2083) üzenetére


cucka
addikt

A "php4 24 óra alatt" könyvet inkább ne. Nem túl színvonalas, emellett erősen elavult.

(#2086) Sk8erPeter válasza cucka (#2085) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért nem színvonalas? :F
Az, hogy elavult, mondjuk igaz. A könyvet magát mondjuk még csak nagyon részleteiben olvastam, és az alapján ítéltem meg, hogy könnyen olvasható, viszonylag logikus felépítésű. Miért gondolod, hogy nem színvonalas?

Sk8erPeter

(#2087) cucka válasza Sk8erPeter (#2086) üzenetére


cucka
addikt

Azért, mert felületesen magyaráz, az egész gyorstalpaló jellegű. És igen, a php megtévesztő, mert nagyon könnyű benne programozni, de eléggé észnél kell lenni, ha normális minőségű kódot szeretnél kiadni a kezed közül.

(#2088) Sk8erPeter válasza cucka (#2087) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez így van, de szerintem ha valaki gyorsan, alapszinten akar megtanulni PHP-ben programozni, akkor jó választás lehet.
Ami elavult benne, és amire korábban vakondka felhívta a figyelmem:
"Amikor a könyv íródott, akkor még a legtöbb szerveren a register globals alapértelmezetten be volt kapcsolva, most már nincs és szerintem nem is lesz.
Ez csak annyit jelent, hogy pl ürlapoknál, sütiknél, stb. nem férsz hozzá a változókhoz így:
$valtozo_neve hanem csak így:
$_POST['valtozo_neve'] (post-al küldött űrlap esetén)
$_GET['valtozo_neve'] (url-ben küldött változó esetén)
$_COOKIE['valtozo_neve'] (süti esetén)"

Természetesen ha valaki komolyabban akar foglalkozni a nyelvvel, akkor a későbbiekben úgyis továbbképzi magát, és nem ez lesz számára a "Biblia". De itt arról beszéltünk, hogy milyen könyv lehet ajánlatos, ha valaki alapszinten meg akar tanulni PHP-zni.

Tényleg, ha már itt tartunk, Te esetleg tudsz ajánlani ennél jobb forrást?

Sk8erPeter

(#2089) cucka válasza Sk8erPeter (#2088) üzenetére


cucka
addikt

Nekem a "php fekete könyv" nagyon tetszett, de láttam egy piros borítós, brutálisan vastag php könyvet is, ami jó volt, a címére már nem emlékszem.

(#2090) zotya678 válasza Sk8erPeter (#2083) üzenetére


zotya678
csendes tag

Köszönöm a válaszod! És a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2091) Sk8erPeter válasza cucka (#2089) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Értem, köszi.

(#2090) zotya678: szívesen! Majd konkrét kérdéseket is feltehetsz itt a fórumon. :K

Sk8erPeter

(#2092) Plero válasza Gyuri16 (#2082) üzenetére


Plero
tag

Köszönöm.

Kijavítom, vagyis elmentem, de ISO-8859-2-re, ha már az UTF-8 nem müködik az ATW-n.

Köszönöm. Mindenkinek.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#2093) Sk8erPeter válasza Plero (#2092) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Megkérdeztem az ATW-sektől ezt a karakterkódolási problémát, hogy mikor teszik lehetővé az UTF-8 használatát, az egyik pali elég rendes volt, rövid idő elteltével már válaszolt is:
"A karakterkódolás az ingyenes oldalaknál valóban csak ISO-8859-2 lehet. Ez régebbről maradt így a rendszer felépítése miatt, és több dolgon is módosítani kellene, hogy változzon. Idővel természetesen változni fog ez, egészen konkrétan az admin felületről lehet majd választani. Pontos időpontot erre most nem tudnék mondani."
Reméljük, minél előbb. :K

Sk8erPeter

(#2094) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Igényes galéria elkészítésére mit ajánlotok?

Sk8erPeter

(#2095) ReAm1


ReAm1
csendes tag

Sziasztok!

Egy sima 2 frame-s honlapot csinálgatok, de akadályokba ütköztem.
Erről van szó: http://www.tagclan.extra.hu/

AZ a probléma ,hogy ha a böngészőt kis méretűre veszem vagy valaki kis felbontásba nézi, akkor ugye megjelenik egy scroll oldalt. De ,nekem csak az alsó frame mellett jelenik meg a scroll, felül nem.. Ez egyrészt csúnyán is néz ki, hogy csak a lap felétől van scroll , másrész így az alsó rész el is csúszik oldalra a felsőhöz képest. Mind a kettő középre van igazítva , ha alul bejön a scroll akkor ahoz képet igazítja középre, felül meg marad ugy ahogy volt. Meg lehet ezt oldani , hogy mind a 2 frame mellett végig 1 egybefüggő scroll legyen?
Előre is köszi!

(#2096) fordfairlane válasza ReAm1 (#2095) üzenetére


fordfairlane
veterán

Meg lehet ezt oldani , hogy mind a 2 frame mellett végig 1 egybefüggő scroll legyen?

Tudomásom szerint nincs rá mód. Lehetőleg kerüld a framek használatát.

x gon' give it to ya

(#2097) Sk8erPeter válasza ReAm1 (#2095) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

CSS és div-ek igazításával sokkal szebb megoldás lenne. Ahogy fordfairlane mondja, kerüld a frame-eket, elavult és macerás (és csúnya) megoldás.
_____________________________

ERRE VALAKI? :B :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2098) vancha2 válasza Sk8erPeter (#2094) üzenetére


vancha2
aktív tag

Szerintem próbáld ki a Clearbox-ot. Egyszerű és jól néz ki.

(#2099) ReAm1 válasza Sk8erPeter (#2097) üzenetére


ReAm1
csendes tag

Kösz a válaszokat!

Igen, már más is ajánlotta a div , css , ajax kombót. De kezdő vagyok és nincs meg a tudásom ezekhez.
Ez a ClearBox olyasminek tűnik mint egy iFrame (belső frame).
Minden böngésző rendesen kezeli a Clearboxot ,rendesen működik ?:D
Nem a saját bőrömön szeretném megtapasztalni a hibáit ...
Köszi!

(#2100) Sk8erPeter válasza vancha2 (#2098) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi vancha2, ezt kipróbálom, jónak néz ki! :R

_______________
(#2099) ReAm1: A tudás nagyon gyorsan és könnyen elsajátítható a CSS-ből, mert nagyon egyszerű nyelv. Innen kezdheted: CSS alapjai I
Csak annyi, hogy <div> akármi </div> közé teszed a dolgokat, aminek HTML-ben megadtad a struktúráját, majd CSS-ben a div-ekre meghatározol stílusokat, megadod a szélességüket, magasságukat, pozíciójukat, stb. Tényleg egyszerű, csak olvass utána, gyakorolgasd, és biztos menni fog.

A ClearBox nem olyan, mint egy iframe...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.