Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2301) attiati válasza Sk8erPeter (#2300) üzenetére


attiati
veterán

köszi!

közben találtam rengeteg ellenőrzőt, mindenfélre román, orosz, stb oldalakhoz, de pl van egy cím, amit vdahosting szabadnak mutat, a többi pedig foglaltnak.
De közben úgy látom, hogy vdahosting látja rosszul.

Hatalmas biznisz van ebben. Nem hiszem, hogy hónapokkal ezelőtt létezett volna akár neoefemponthu vagy classefemponthu.

(#2302) attiati válasza Sk8erPeter (#2300) üzenetére


attiati
veterán

hu még egy kérdés

ugye ha valaki foglalni szeretne domaint üzleti szándékkal, azt ki tudják játszani úgy is, hogy pl lefoglalom a mav.cn-t ha a máv kínában akarja terjeszkedni :D, de ők megveszik a mav.com domaint és másodlagos domain-nek használva elindítják a cn.mav.com-ot, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#2303) Sk8erPeter válasza attiati (#2302) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Megtehetik, igen.

Sk8erPeter

(#2304) briareosz


briareosz
csendes tag

Üdv
Az lenne a kérdésem, hogy firefox alatt működik a -moz-border-radius utasítás,
de az opera miért nem érti az -opera-border-radius utasítást (vagy -o-border-radius,
mert láttam a neten ilyet is), az IE -ről nem is beszélve,az semmit sem ért.A
kérdésem az,hogy css -el megoldható e, hogy ez a kettő is (opera,ie) azt csinálja
amit kell.(Vagy ha javascripttel ,az se baj.)

(#2305) Louloudaki válasza briareosz (#2304) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

próbáld ki ezt [link] hátha
vagy lekerekített sarok képet illessz be a sarkokba

[ Szerkesztve ]

(#2306) briareosz válasza Louloudaki (#2305) üzenetére


briareosz
csendes tag

Köszi
Melóhelyen kipróbaltam IE -el, de az továbbra is csak néz mint...
Otthon kipróbálom operával.Az illesztgetést,photoshopot stb. kerülöm,
ha lehet,de ha nincs más..

(#2307) Louloudaki válasza briareosz (#2306) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

gugli ad még pár megoldást, próbálj ki párat. a linkelt példából letöltötted a htc fájlt is és úgy próbáltad, ugye? ;)

(#2308) briareosz válasza Louloudaki (#2307) üzenetére


briareosz
csendes tag

Úgy próbáltam, csak 1 sort még be kellett volna gépelnem,így
már működik IE alatt, már csak az opera nem érti, mit akarok
tőle, de már 3-ból 2 is jó.
Még 1x kösz

(#2309) Sk8erPeter válasza briareosz (#2304) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Ajánlott (többek közt):
Nifty Corners ([link])
[link]

Láthatsz az első oldalon a működésére is példákat, pl.: először kerekítetlen sarkokkal, majd a figyelmeztető üzenet után kerekítve: [link]
és csak egyszerűen: [link]

Ezenkívül: [link].

Sk8erPeter

(#2310) briareosz válasza Sk8erPeter (#2309) üzenetére


briareosz
csendes tag

Köszi,megnézem ezeket is otthon.

(#2311) Sakab


Sakab
senior tag

sziasztok tudnátok nekem vmi olyan progit mondani amivel 1xerüen tudok flash alapú weblapot készíteni ami néz is ki vhogy?ilyesmire gondolok mint a a4desk. Kellene csinálnom egy csili villi honlapot ismerősnek de se időm se energiám macromedia flashbe rétegenként megszerkeszteni az egész honlapot. Vagy esetleg vmi sablont is szóba jöhet.elöre is köszi :R

(#2312) DeltaPower válasza Sakab (#2311) üzenetére


DeltaPower
őstag

[link] ezek aránylag egyszerűen használhatók és 30 napig ingyenesek

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2313) Horka1


Horka1
tag

Üdvözletem mindenkinek.

Kis segítséget szeretnék kérni, olyan valakitől, aki Fireworks-témában tudna segíteni.
Konkrétan, azt nem tudom, hogyan kell csinálni, hogy ráviszem a kurzort a gombra, és mielőtt kattintok, mellette, vagy bárhol, ahol akarom, egy tájékoztató szöveg, vagy kép jelenjen meg, és kattintáskor pedig értelemszerűen ugorjon arra az oldalra, ahova a gomb linkje mutat.
A gombokat megcsináltam minden működik, csak ezt a felugró kép dolgot nem tudom megcsinálni.
Mindenképpen fireworks-ös megoldás kellene

Segítséget előre is köszönöm.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#2314) Louloudaki


Louloudaki
aktív tag

kezdenék írni egy fórumot, és azt szeretném, ha bizonyos részeket htmlbe legenerálnék és nem futáskor raknám össze adatbázisból. pl a fórum főkategóriák, minden topic első x hozzászólása, ezek azok a részek, amiket gyakran lekérnek, szerintem fájlból gyorsabb kirakni, mint db-ből. javítsatok azért ki, ha tévednék. arra gondoltam, hogy minden hozzászóláskor újragenerálnám a hszlistát a topicban amihez hozzászólt. statisztikailag kicsi az esélye, de mi van ha mégis ketten írnak egyszerre a topicba és kétfelől próbálják meg a fájlt írni?

mod: php a cucc, nemtom ez számít-e valamit.

[ Szerkesztve ]

(#2315) Sk8erPeter válasza Louloudaki (#2314) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tévedés. Rendesen karbantartott adatbázisban lehet akár többmillió rekordod is, a lekérdezés akkor is gyors lesz (pl. ha indexelve van). A fájlkezelés már kisebb méreteknél is ennél biztos, hogy lassabb lesz. Ráadásul ezerszer macerásabb mindig beolvasni a fájl tartalmát, megfelelően értelmezni azt, pl. tabbal elválasztott oszlopaid lennének (vagy egyéb whitespace), stb...
Fájlba írogatni egy fórum hozzászólásait szvsz gányolás. Amiket írtál, ráadásul nagyon nehézkes fájlból olvasva kiíratni.
Nagyon gyorsan meg lehet tanulni pl. a MySQL-t, és PHP-ből nagyon könnyű kezelni, szerintem fogj hozzá. :K

Sk8erPeter

(#2316) Louloudaki válasza Sk8erPeter (#2315) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

köszönöm, már megtanultam, nem azért kérdem mert nem tudom megcsinálni. :) ha elolvasod figyelmesen, akkor látod hogy az első x hsz listára meg a főkategória listára gondoltam a html generálást, a többi ritkábban lekért oldal db-ből jönne mindenképp. és nem txt fájlba szeretnék gányolni, hanem egy komplett legenerált html tartalom lenne, amit csak include és kész. valami szakmai oldalon olvastam, hogy így lehet gyorsítani az oldalt, mert ha sokan kérik le az oldalt egyszerre, akkor dbből kilistázni lassabb mint a már kész kvázi cache fájlt include-olni. asszem megpróbálom megkeresni, hol olvastam ezt.

(#2317) shev7 válasza Louloudaki (#2316) üzenetére


shev7
veterán

szerintem azert van kulonbseg a gyakran kert tartalmak cache-elese, es a legeneralt tartalmak file-ba irasa kozott.

Az jo otlet lehet megfelelo ellenorzesekkel, hogy a db keresek eredmenyet memoriaba cache-eled, es ott keresed eloszor. Viszont azert "feleseleges" mert a DB engine is vegez cachelest. Oracle-lel pl lekerdezes ami eloszor 5 masodpercig tart masodszorra mar csak par tized/szazad.

Fileokkal csak problemat generalsz magadnak. Konkurens hozzaferes, dirty read stb.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2318) Louloudaki válasza shev7 (#2317) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

mysqlt használok, az is cacheli a lekéréseket valamilyen szinten, nem? phpmyadminban 2x ugyanaz a query másodjára gyorsabb. vagy lehez hogy a phpmyadmin cachel?

(#2319) shev7 válasza Louloudaki (#2318) üzenetére


shev7
veterán

sajnos ilyen melysegben nem ismerem a mysql-t. :(

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2320) cucka válasza Louloudaki (#2318) üzenetére


cucka
addikt

Igen, cache-eli, de az előre legyártott html tartalom ígyis-úgyis gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#2321) Sk8erPeter válasza cucka (#2320) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És ebből akkor mi a konklúzió? :F Mármint az előre legyártott HTML-tartalom gyorsasága most konkrétan hogy kötődik a fájlkezelés vs. adatbázis-kezelés problémájához?
Te a probléma-felvetést mivel oldanád meg inkább? Mert én semmiképpen nem szórakoznék fájlkezeléssel, szerintem semennyi időt nem spórolna meg vele, mert akkor is szükség lenne fájlmegnyitásra, fájlba írásra, fájllezárásra, felmerül az egyszerre történő fájlírási kísérlet problémája, a kiolvasás is nehézkesebb, és még lehetne sorolni.

Sk8erPeter

(#2322) cucka válasza Sk8erPeter (#2321) üzenetére


cucka
addikt

És ebből akkor mi a konklúzió?
Semmi, csak azon megy az izmozás, hogy file-ba generálja-e a html oldalakat vagy bízza magát a mysql cache-ére.

Te a probléma-felvetést mivel oldanád meg inkább?
Bizonyos látogatottság alatt egyáltalán nem szórakoznék ilyen kérdésekkel.
Ha nagyon fontos a sebesség, akkor pedig cache-eléssel: gyakran változó de bonyolultan lekérdezhető tartalmat az adatbázisban cache-elek, nagyon ritkán változó tartalmat (pl. impresszum, fórumszabályzat) pedig file-ban.

Például nézd meg a fórum főoldalát itt a prohardveren. A kategóriák nyilván nagyon ritkán változnak, azok mehetnek file-ból. Az utolsó hozzászóló személye, a topikok/hozzászólások száma gyakran változik, ezeket adatbázisból kell kiszedni. Bonyolult üzleti logika/adatbázis szerkezet esetén be szoktam vinni némi redundanciát az adatbázis szerkezetébe a gyorsaság kedvéért.

Egy fórum jellegzetessége, hogy nagyon gyakran változik, tehát értelmetlennek tartom a file-ba történő cache-elést, legfeljebb pár részen, ahol tényleg nagyon fontos. A file-hoz történő kizárólagos hozzáférés problémáját meg lehet ugyan oldani, de kár fölöslegesen bonyolítani a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#2323) Sk8erPeter válasza Louloudaki (#2316) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ehh, ne haragudj, asszem félreértettem az eredeti kérdést, látszik, hogy kicsit fáradt agyi állapotban olvastam+válaszoltam... :D :B Eredetileg azt hittem, hogy konkrétan a fórumbeli hsz.-eket szeretnéd fájlba írni, tehát ahogy egy látogató megír egy hsz.-t, akkor az üzenete menne egy fájlba. Sorry, my fault. :R Akkor természetesen változtatok az eredeti álláspontomon, nyilván a témák neveit és ehhez hasonló ritkán változó tartalmakat (ahogy cucka is mondja, olvasd el, amit írt) lehet fájlba írni, nyilván ritkán nyílnak új topicok... és ebben az esetben valóban gyorsabb lehet, mint adatbázisból lekérni minden alkalommal a statikus tartalmakat. :K De mondjuk én akkor is maradnék az adatbázisnál, ha már fórumról van szó. :D

(#2322) cucka: na, mint azóta rájöttem, sikerült jól félreértenem az eredeti kérdést, úgyhogy minden általad írt dologgal egyetértek. :D Bocs, ezt benéztem. :B
De mondjuk attól még fenntartom az álláspontomat abban, hogy én nem szarakodnék fájlkezeléssel, amikor jóval elegánsabb és karbantarthatóbb, kezelhetőbb megoldás az adatbázis-kezelés. Ha a topicok nevei nem sűrűn változnak, akkor valóban nyilván választhatja azt a megoldást, hogy beleírja a címeket egy fájlba, és el van intézve.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2324) Louloudaki válasza cucka (#2322) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

na akkor az lesz, hogy ami ritkán változik, az filé, ami meg nem az db.
Bizonyos látogatottság alatt egyáltalán nem szórakoznék ilyen kérdésekkel. hol a határ? :)

(#2325) cucka válasza Louloudaki (#2324) üzenetére


cucka
addikt

Ott a határ, ahol már érezhetően belassul a rendszer. Ezt előre elég nehéz megjósolni, nagyjából lehet csak sejteni, hogy melyek azok a lekérdezések, amelyek lassúak lehetnek. A mysql-nek van egy olyan funkciója, hogy a lassan lefutó lekérdezéseket kiírja egy file-ba, éles rendszernél azt érdemes figyelni.
Esetleg érdemes lehet írni egy script-et is, ami nagy mennyiségű adattal feltölti a teszt rendszered adatbázisát és utána figyelni a lassú query-ket, hogy minél több "bottleneck"-et megcsípj az éles oldal indulása előtt. És itt nem csak olyanra gondolok, amit cache-elni lehet, hanem olyanra is, hogy előfordulhat, hogy egy lassú lekérdezést helyettesíteni lehet két gyors lekérdezéssel, vagy esetleg kiderül, hogy melyik mezőt érdemes indexelni.
(Az indexelés nagyon fontos, sokkal többet nyerhetsz vele, mint a file-okban cachelős bohóckodással. Pár hónapja volt egy eset, amikor egy bonyolult, több táblából összerakott listázás sql lekérdezése 20 másodpercig futott. Egy darab index elhelyezésével sikerült a lekérdezés futási idejét 0.1 másodpercre leszorítani.)

[ Szerkesztve ]

(#2326) Sk8erPeter válasza cucka (#2325) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A mysql-nek van egy olyan funkciója, hogy a lassan lefutó lekérdezéseket kiírja egy file-ba, éles rendszernél azt érdemes figyelni."
Ez engem is érdekelne, hogy kell ezt aktiválni?

"kiderül, hogy melyik mezőt érdemes indexelni."
Nem azt a mezőt kell általában indexelni, ami szerint a leggyakrabban lekérdezünk?
Pl. Prohardver esetében nem tudom, hogy mi szerint indexelnek, vagy hogy is van ez, de itt legtöbbször végül is az azonosítószám szerint kérdezünk le, mert általában a legutolsó valahány bejegyzésre vagyunk kíváncsiak, vagy konkrét hsz.-re, akkor is legtöbbször azonosítószám szerint (pl. ha egy hsz. előzményeit keressük, akkor is az azonosítószáma szerint ugrálunk), nem? De az gondolom elsődleges kulcs, és akkor nem kell (nem lehet?) külön indexelni, vagy lehet, hogy már keverem.

Sk8erPeter

(#2327) cucka válasza Sk8erPeter (#2326) üzenetére


cucka
addikt

Ez engem is érdekelne, hogy kell ezt aktiválni?
[link]

Nem azt a mezőt kell általában indexelni, ami szerint a leggyakrabban lekérdezünk?
Attól függ. Azt érdemes indexelni, ami szerint összekapcsoljuk a táblákat és/vagy ami szerint szűrjük a táblát. Túl sok index viszont lassítja az insert műveleteket a táblában, tehát az sem jó, ha mindig mindenre indexet készítesz.

De az gondolom elsődleges kulcs, és akkor nem kell (nem lehet?) külön indexelni, vagy lehet, hogy már keverem.
Elsődleges kulcs az alapból indexelve van.

(#2328) Sk8erPeter válasza cucka (#2327) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát igen, mérlegelni kell, hogy melyik műveletet hajtod végre gyakrabban, az INSERT-et vagy csak a tábla tartalmának lekérdezését, pl. egy olyan oldalon, ahol sokkal kevesebbszer töltenek fel új tartalmat, mint amennyiszer lekérik azt, akkor érdemes indexelni.

Köszi a log-ot, kipróbálom. :R
Amúgy valahogy számomra a MySQL hivatalos oldala mindig is nehézkesen olvasható volt, lehet, hogy a domináló színek vagy betűtípus vagy egyéb miatt, nem tudom, de szerintem elég béna. Akkor már pl. a php.net valahogy könnyebben olvasható, pedig ott is furák a színek. :)

Sk8erPeter

(#2329) Sátán44


Sátán44
addikt

Nekem lejátszóra lenne szükségem,amit a weboldalamon tudnék elhelyezni.Kipróbálásképp feltettem a Moyea Web Player Pro-t, de mivel ez fizetős nem működik teljes értékűen.Melyik programot javasoljátok?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2330) DeltaPower válasza Sátán44 (#2329) üzenetére


DeltaPower
őstag

JW media player.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2331) Sk8erPeter válasza DeltaPower (#2330) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Poén, másik topicban pont ezt linkeltem. :D

Sk8erPeter

(#2332) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok
Van egy létező weblapom. Megcsináltam a robots.txt, hozzáadtam a google webmester eszközökhöz. De még mindíg azt írja ki hogy az oldal nincs indexelve, és a google sem találja meg. Mi lehet ennek az oka?
Üdv!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2333) Sk8erPeter válasza Flashback (#2332) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Eltart egy darabig, míg eljut odáig a robot, hogy indexelje az oldalt, szóval érdemes várni türelmesen, van, hogy csak egy vagy két hónap után jelenik meg a Google találati listáján.
De mindenesetre a dolog megsürgetése érdekében - persze ettől még lehet, hogy ugyanannyit kell várni, hiszen ez sem garantált megoldás, de egy lehetséges eszköz - regisztráld az oldalt a Google-nél!
URL hozzáadása a Google-hoz

Sk8erPeter

(#2334) Flashback válasza Sk8erPeter (#2333) üzenetére


Flashback
addikt

Megtettem de semmi. Mostmár abszolút kétségbe vagyok esve. Még január 3-án adtam hozzá a google webmester felületen.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2335) Sk8erPeter válasza Flashback (#2334) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mint említettem, eltart egy darabig, míg a Google indexeli az oldaladat. Egy hónap után sem feltétlenül kell csodákat várni, ez időbe kerül... :U
A robots.txt hozzáadása önmagában szart se ér.
Kétségbeesés helyett inkább kezdj el foglalkozni a keresőoptimalizálással (SEO - Search Engine Optimization), pl. kezdetnek olvasd el ezt a könyvet (vedd ki könyvtárból): Keresők és webhelyek: Webes szabványok és keresőoptimalizálás a gyakorlatban.

Sk8erPeter

(#2336) puttputt válasza Flashback (#2334) üzenetére


puttputt
őstag

Volt, hogy 3 hónap után tett be első helyre a Google...
Rendeléses Portál volt, megmondtam a megrendelőknek, hogy ez van, stb.
Pedig mindent megtettem a SEO érdekében. Mindent, ami ingyenesen elérhető.
Láss csodát, múlt hét óta első helyen szerepel a lap.
Kitartást! :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#2337) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami tutorialt vagy könyvet, amiből meg lehet tanulni, hogy hogyan lehet csinálni egy webes texteditort. Olyasmire gondolok, mint a ckeditor.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2338) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Nemsokára érettségizek Infóból, ezen belül weblapszerkesztési feladadat is lesz. Több program közül is választhatok , ebben kérnék segítséget, hogy mit válasszak. A lehetőségek tehát:

FrontPage (2003-ból)
Office SharePoint Designer 2007
Expression Web 2
Expression Studio 2
DreamWeaver MX 2004
Mozilla Composer 1.7
NVU 1.0
KompoZer 0.7.10

Előre is köszi a választ. :R

(#2339) biker válasza Chosen (#2338) üzenetére


biker
nagyúr

azokhoz a feladatokhoz notepad elég :)
ahhoz, hogy letegyél egy képet és egy linket, ezekekkel a programokal ágyúval verébre. mintha DTP progival írnál word helyett

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2340) Sk8erPeter válasza biker (#2339) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, de ha valakinek köze nincs még a honlapszerkesztéshez, akkor jól jöhet, ha van egy WYSIWYG-program, még akkor is, ha gány kódot is generál. Érettségihez meg bőven megfelel egy DreamWeaver MX 2004 vagy Frontpage 2003 is, aztán majd ha van ideje, jól megtanulja a HTML-t. Legalább az ilyen WYSIWYG-programokkal a kezdőknek is gyorsan van sikerélménye, ami sokat számíthat abban, hogy lesz-e kedve a későbbiekben is ezzel foglalkozni. Legalábbis én is az ilyen progikkal kezdtem, aztán később, amikor már elkezdtem vele komolyabban foglalkozni, felfedeztem, milyen csúnya kódokat generálnak az ilyen programok, de sok ötletet is kaptam így.

Sk8erPeter

(#2341) Chosen válasza Sk8erPeter (#2340) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi :R , akkor DreamWeaver legyen? Kipróbáltam gyorsan a KompoZert, nem is rossz csak bugos kissé :U

[ Szerkesztve ]

(#2342) Chosen válasza Chosen (#2341) üzenetére


Chosen
addikt

Kimaradt: a lényeg , hogy a lehető legegyszerűbben meg tudjam csinálni az érettségi feladatokat tökéletesen :R

(#2343) biker válasza Sk8erPeter (#2340) üzenetére


biker
nagyúr

Nalunk a tobbiek office word es save as html comboval nyomtak. Azt is elfogadtak, pedig az a kod jo ocsmany

Erettsegin nem kovetelmeny a meta tag es a charset beallitas sem, gyakorlatilag 8-10 tag-et kell megjegyezni es azok igazitasat, ennek a 20x osa amit excelbol tudni kell
Ezert mondtam, nem nagyzolasbol
Html body head a img table tr td br h1 h2 es ezek align border padding stilusa eleg altalaban a megoldashoz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2344) biker válasza Chosen (#2341) üzenetére


biker
nagyúr

Putra writer

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2345) Sk8erPeter válasza Chosen (#2341) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Hát lehet bármelyik, a lényeg, hogy nagyjából kiismerd, mit hol találsz, és akkor az érettségin nem vesz el az idődből az, hogy még ott kell rájönni a dolgokra. Pl. az ilyen WYSIWYG-szerkesztőknél tök másképp is hívhatják magyarul (vagy akár angolul is) az egyes elemeket, pl. az oldalon belüli hivatkozások (hogy mondjuk egy szövegre rákattintva ugorjon az adott cikkrészletre még az oldalon belül) neve "Könyvjelző" a Frontpage-ben, és az ilyen hülyeségeket nem árt, ha nem ott az érettségin kell kikeresned a súgóból. :D
Állítólag a KompoZer is jó gyakorlásra. Én a Frontpage-et és a Dreamweavert ismerem az ilyen WYSIWYG-szerkesztőkből, az utóbbiból az újabb verziókat használtam is (pl. CS3), és az nem csinál olyan gány kódot (a Frontpage nagyon ratyi kódot generál), de egyébként a kódrészt az érettségin úgyis leszarják. Általában sajnos a tanárok nem is értenek a HTML-hez (sem)... Az a lényeg, hogy működjön, amit a feladatban kiírtak. (Magyarul tök mindegy, használhatod attól még a Frontpage-et, hogy gagyi lesz a kód.) Persze jó, ha bele tudsz nyúlkálni a kódodba, és érted is, mit csinálsz, mert akkor sokkal gyorsabban végzel a feladatokkal.
Mindenképp gyakorolj a korábbi évek érettségi feladataiból, nagyon hasonlók szoktak lenni, csak kombinálják a feladatokat, de elég egyszerűek. Ha gyakorolsz előtte, akkor tuti, hogy gyorsan végzel (ez mondjuk mindig így van :D), innen le is töltheted a korábbi évek hivatalos érettségi feladatait: [link].

Sk8erPeter

(#2346) Sk8erPeter válasza biker (#2343) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát tényleg nem kell olyan sokat tudni, de amikor totál kezdő voltam, akkor nekem is kissé rémisztő volt a HTML-kód írogatása, jobban esett rögtön látni, hogy mit is csinálok, és közben osztott nézetben figyelgettem, mi változik a kódban, az adott elem leírását hogyan is kéne megcsinálni. Tehát azért jó segítséget nyújthatnak az ilyenek, ebből is lehet tanulni. Amúgy érthető módon nem csinálnak ezek a programok tökéletes kódot (különösen a Frontpage 2003 gányol iszonyatosan), de a Dreamweaver (legalábbis az újabbak, amiket láttam) kódja nem vészes, és még szabványos is.

Sk8erPeter

(#2347) Louloudaki válasza Sk8erPeter (#2346) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

én wiziwig nélkül tanultam htmlt írni anno, aztán fősulin ránk akarták erőltetni a frontpage-et, hát hagy ne mondjam, hogy a hajam téptem, semmit nem találtam, nem úgy csinálta ahogy kellett volna, 10x annyi ideig tartott minden mint kódolással, úgyhogy a beadandó vizsgafeladatot megcsináltattam mással mielőtt gutaütést kaptam volna, ugyanis a "megírom texteditorban a kódot" nem volt elfogadható, tancsiliba direkt ilyen frontpage project akármi formában kérte. gimiben még elfogadható, hogy ilyen progit tanítanak, bár szerintem egy 14-18 éves korú gyereknek már nem okozhat nehézséget egy ilyen buta leírónyelv megtanulása alapszinten. amúgy van ilyen diákcsomag kedvezményesen, amiben benne van a frontpage vagy dreamweaver, amik ugye fizetős progik?

(#2348) Sk8erPeter válasza Louloudaki (#2347) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az kemény, fősulin Frontpage-et nyomatni hatalmas gáz... :Y Ez mondjuk ismét a tanárokat minősíti. Ezt nem értem, hogyhogy a tanár nem fogadta el kézzel megírva a kódot? :F Ha belenézett a kódba, és nem látta benne a Frontpage undorító gányolását, akkor már nem is tetszett neki, vagy mi? :D
Kedvezményeket nem vágom, mittudomén, nézz utána. :D

Sk8erPeter

(#2349) Louloudaki válasza Sk8erPeter (#2348) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

mert az volt a tárgy lényege, hogy frontpage :DDD és annak valami saját project formátumában kellett beadni.
dehogy nézek, nem érdekel annyira, csak azért kérdeztem, hogy ha suliban fizetős programot nyomatnak nekik mint választási lehetőség, akkor kapnak-e valami kedvezményt rá vagy apuka anyuka majd kicsengeti gyerkőcnek a többtízszázezres progikat.

(#2350) Sk8erPeter válasza Louloudaki (#2349) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát...első tippre inkább utóbbi... :( Elég szánalom. És persze ilyenkor valószínű, hogy a kisdiák nem fogja elvárni a szüleitől, hogy kicsengessék a lóvét, hanem inkább jól letölti netről.

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.