Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000

Hozzászólások

(#601) Matej válasza Peace (#600) üzenetére


Matej
tag

Kétszer tudtam végignézni az Ultramarines-t. :)

DOW 1 itró 1000+ alkalom. :)

A DOW 3-é elég fura lett, ne adja valahogy.

Viszont a Hellreach, a Lord Inquisitor és a Beyond Hope király.

MaTeJ

(#602) Peace válasza Matej (#601) üzenetére


Peace
nagyúr

"Beyond Hope" az miaz?

(#603) Matej válasza Peace (#602) üzenetére


Matej
tag

Szai!

elmézést, rosszul írtam.

Death of hope.

Death of hope

MaTeJ

(#604) Peace válasza Matej (#603) üzenetére


Peace
nagyúr

Jah, Cifu által linkelt. Azt hittem már valami új kis finomság. :P

Más:

Tuan kiadó feltett egy kiadói tervet 2018. első felére, ami elég finomnak ígérkezik:

"A Bestia felemelkedése
Guy Haley - Trónvilág
David Guymer - A Hosszú háború visszhangjai
David Annendale - Vulcan nyomában (munkacím)
Gay Thorpe - A Bestiának vesznie kell
Guy haley - Sötét Birodalom
(Warmaster)"

És még ezt is hozzátették: " A 40K-ból mindegyik kötet már nyomdai előkészítésen/szerkesztésen van. :D Jóváhagyásra várnak leginkább a borítók."

Engem mondjuk legjobban a "Warmaster" érdekel! Ha az emberi áron kijön még június előtt, akkor nem fogom méreg drágán angolul megvenni. Meg persze Bestia felemelkedése sorozatból is várom a folytatásokat, első 4 kötet már a polcon.

(#605) Frod válasza Peace (#604) üzenetére


Frod
addikt

Tuan, tehát "emberi ára" lesz ebben biztos lehetsz. (Előrendelve 3e alatt szoktak menni)

Gay Thorpe amúgy kicsoda, mert még a külföldi Lexicanum és más wiki oldalak sem ismerik :DDD
szerk: (oké megvan, GAV Thorpe)
Amúgy ez a Beast Arises széria van ennyire jó, hogy így nyomják? (Az első 4 a listáról az mind ennek a folytatása) Eddig ez maradt ki egyedül, de teljesen.

Ez ugyan félig off, de örülök, hogy a Gotrek regényeket is folytatják, így már csak négy kötet lemaradásunk lesz. (+ a skaven Greyseer-trilógia amit jobban is várok kicsit, imádom a skaveneket)

Do you see the white shadow?

(#606) Peace válasza Frod (#605) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem tetszik eddig az első 4 könyv alapján. Tetszik ez a letargikus elkeseredettség, hogy "jajj, nincsenek már köztünk a primarchák, el vagyunk veszve....". Ennyire persze nem súlyos a helyzet, de az emberiség eléggé ellustult és nem igen tudnak hirtelen mit kezdeni egy ekkora volumenű fenyegetéssel. És ráadásul mindez ennyire közel a naprendszerhez! Én csak úgy poénból vettem meg az első kettőt, mert régóta nem vettem semmit magyar nyelven és egyszer csak belefutottam az oldalukon.

(#607) Matej válasza Frod (#605) üzenetére


Matej
tag

Ízlések és pofonok, nekem egyáltalán nem adta a Bestia sorozat.
Rosszul megírt, logikátlanul felépített könyvek amik a monumentalitással próbálják elkendőzni a hibáikat. :(.

Szerintem kezd el őket és döntsd el, kinek az ízlése áll közelebb hozzád.

MaTeJ

(#608) Peace válasza Matej (#607) üzenetére


Peace
nagyúr

Na én ilyet nem tapasztaltam egyelőre az első négy könyvben. Lehet majd a későbbiekben (maradék 8 kötet)... Hangulat rendben van, könnyed kis kikapcsolódás, mert tényleg nem hosszúak. 1-1 vaskosabb kötet között kikapcsolódásként teljesen rendben voltak.

(#609) Frod


Frod
addikt

Rendben srácok, köszi a véleményeket!

Do you see the white shadow?

(#610) Matej


Matej
tag

Addig is tiszuljunk meg az Istencsászár fényében. :)

Fortress

MaTeJ

(#611) Peace válasza Matej (#610) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez így kellett hétfő reggelre az Istencsászár kegyelméből! Köszi, nagyon hangulatos! ;)

(#612) Cifu válasza Matej (#610) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szép, köszi a linket, terjesztem :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#613) Phobion válasza Matej (#610) üzenetére


Phobion
őstag

durva, hogy mennyi minőségi rajongói munka készül mostanság ezen témát érintve :Y :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#615) Phobion


Phobion
őstag

Battlefleet Gothic: Armada 2 : Reveal Trailer

EZ AZ!!! :Y :DD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#616) Peace válasza Phobion (#615) üzenetére


Peace
nagyúr

Kár, hogy az első részt is kukáznom kellett, mert valami elképesztően mocskos béna voltam hozzá. Már a 3. pályán úgy felment a pumpa, lehetetlennek tűnt. Nagyon nem az én világom ez az űrstratégia. Pedig nagyon vártam azt is... :(

(#617) Matej válasza Peace (#616) üzenetére


Matej
tag

Én sem jutottam messzire benne. Gyönyörű, kellően komplex, de valahogy a hangulat nem fogott meg.
Sajnos, teszem hozá.

MaTeJ

(#618) Düsseldorf


Düsseldorf
tag

"Archmagos Cawl által kifejlesztett űrgárdista Mk.2. Létrejöttüket Guilliam segítségével valósította meg, aki átadta neki a Sangprimus Portum-ot, amelyben az eredeti Primarch gene-seed-ek voltak megtalálhatóak (hogy most 9, 18 vagy 20, azt nem részletezik)."
Az eredeti primarcha génállományok birtokaban, még ha veszett is el abbol valami reszlegesen, miert nem magukat a primarchakat "szaporitotta" a derék Archmagos?? Akkor nem kellett volna 10 000 évig idözni a Mars mélyén hogy kidolgozza azok alapján a primarisokat. Másrészt 10 000 év, wtf?? Hogy élhet ennyi ideig, még ha alighanem alig van már benne bármi szerves is? Minden történetben az szerepelt (ahol ilyen téma előkerül), nincs az a létfenntartó rendszer (az Aranytrónt kivéve, de abban sztázisban van az éőhalott Császár) ami több ezer évig életbentartana bárkit is, és azok a rendszerek (pl. egy SM dreadnought) elég méretesek, nehezek, most meg kiderült de, és ráadásul olyan mozgékony benne a derék technomágus, mintha nem 10 000, de 100 éves se lenne.

Tényleg a Császár mennyire volt genetikailag ember? Mert bármennyi tudás is veszett oda, klónozni tudtak, igy ha akarták volna, tudták volna klónozni? Akkor szerensétlen nem tölt félhalott állapotban kinok között 10 000+ évet az Aranytrónusba zárva. A klónozás nála nem megy, vagy igen, de nem csinálták meg, mert mondjuk a High Lordok egy élő Császár megjelenésével búcsút mondhattak volna hatalmuknak? Mond erről valamit a GW kánon?

(#619) Cifu válasza Düsseldorf (#618) üzenetére


Cifu
nagyúr

Így nyíltan nem. De ugye amennyire törik darabokra a kánont, lassan már úgy kell a kérdést feltenni, hogy ír-e vajon erről valamit valamelyik Wh40k kánon... :DDD

Az eredeti primarcha génállományok birtokaban, még ha veszett is el abbol valami reszlegesen, miert nem magukat a primarchakat "szaporitotta" a derék Archmagos??

Ez nekem is eszembe jutott, de a kánon szerint a császár részben a saját DNS-éből kovácsolta a Primarch-okat, és a Primarch-ok DNS-éből származnak az SM-ek. Így a lépcső továbbra is megvan - egy Primarch DNS-éből csak szerényebb képességű SM-et lehet generálni - ahhoz, hogy Primarch-ot csinálj, az IstenCsászár DNS-ére lenne szükség...

Hogy élhet ennyi ideig, még ha alighanem alig van már benne bármi szerves is?

Miért ne élhetne? Az eredeti Space Marine légiók egyes tagjai is életben vannak még, nem csak káosz-isteneket követők (akiknél ugye opció lehet, hogy a káosz-istenek tartják életben őket - lásd Abaddon), ilyen például a Dark Angel / Fallen Angel Cypher...

Tudom, hogy a fluff szerint ez furcsa, de tegyük hozzá, hogy a fluff sem ad választ mindenre ('There are no wolves on Fenris...'), csak kell egy kis nagyotmondás...

Tényleg a Császár mennyire volt genetikailag ember?

Ezt sem tudjuk. Egy magyarázat szerint ő valami olyasmi lehet, mint mondjuk a mondák szerinti Jézus....
Jézus genetikailag ember volt? :)

Mert bármennyi tudás is veszett oda, klónozni tudtak, igy ha akarták volna, tudták volna klónozni?

Sok ellentmondás van a fluffban. Ez is egy ilyen. Egy magyarázat mintha rémlene, mely szerint klónozni "egyszerűbb" létformákat lehet, minél felsőbbrendű valami, annál nehezebb a dolog, és tökéletlenebb a végeredmény. Ezért nem is próbálták klónozni a Primach-okat se....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#620) Peace válasza Cifu (#619) üzenetére


Peace
nagyúr

És persze tegyük hozzá, hogy a Káoszt hívta segítségül a Primarchák megteremtéséhez (ha jól tudom!), így ki tudja, hogy mi minden "adalékanyag" került még ott a gépezetbe a saját DNS-én kívül a létrehozási folyamat során. Azt meg aztán végképp nem igen lehetne reprodukálni szerintem egy sima klónozási folyamattal. Az Istencsászár eredete meg ugye egy hatalmas kérdőjel, simán lehet, hogy alapból csak egy létezhet belőle a az egész univerzumban és képtelenség is lenne sokszorozni. De természetesen az ember gyarló és kapzsi, így simán lehet, hogy a drágalátos Nagyurak féltették a hatalmukat, ezért sem kezdtek bele semmi hasonlóba. ERzért is imádom annyira, mert nincs minden a szádba rágva, simán elmerenghetsz 1-1 ilyen kérdésen napokig, hetekig, és akkor sem találsz teljesen kielégítő választ. :P

[ Szerkesztve ]

(#621) Cifu válasza Peace (#620) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezt a káoszos-összeesküvéses dolgot én vitatom. Tudom, hogy egyre népszerűbb, de kb. a sarkából fordítaná ki az egész Wh40k univerzumot...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#622) Düsseldorf válasza Cifu (#619) üzenetére


Düsseldorf
tag

"Így a lépcső továbbra is megvan - egy Primarch DNS-éből csak szerényebb képességű SM-et lehet generálni - ahhoz, hogy Primarch-ot csinálj, az IstenCsászár DNS-ére lenne szükség..."
Oké, de az rendelkezesre all, csak akarni kéne (vagy kellett volna), és a nagy cél érdekében biztos hozzájárultak volna azok, akik hozzájárulása kell ahhoz, hogy pár sejtet lekaparjanak a Császár teteméről.

"Mert bármennyi tudás is veszett oda, klónozni tudtak, igy ha akarták volna, tudták volna klónozni?

Sok ellentmondás van a fluffban. Ez is egy ilyen. Egy magyarázat mintha rémlene, mely szerint klónozni "egyszerűbb" létformákat lehet, minél felsőbbrendű valami, annál nehezebb a dolog, és tökéletlenebb a végeredmény. Ezért nem is próbálták klónozni a Primach-okat se...."
Ööö, ezt nem valami mai tudományos cikkben olvastad? Uis. kb. ma tart itt a tudomány :)
És ha képesek egyedi génvariációkat kinevelni, amolyan kézműves alapon, akkor ott a távoli jövöben előbbre járnak mint mi most :). Azaz mennie kellene a dolognak. De ha olyan nehéz is, 10 000 év alatt még ha 1% sikeraránnyal dolgozott volna a derék mester és teamja (kétlem hogy egyedül tevékenykedett volna a nagy feladattal), akkor is lenne már párezer primarcha. Na de nem igy irták meg a GW írói, a logika és koherencia meg már máskor is sérült eleget.

(#623) Peace válasza Cifu (#621) üzenetére


Peace
nagyúr

Valahol Horus Heresy legelején írták valamelyik könyvben, nekem onnan rémlik. Hogy az Istencsászár lepaktált a Káosszal, segítettek létrehozni a Primarchákat, de mivel esze ágában sem volt betartani az alku ráeső részét, így a Káosz szétlövöldözgette a galaxisban a 20 Primarchát. De azt hiszem ez csak egy látomás volt. Szóval hogy igaz-e, vagy ez is csak a Káosz trükkje volt, hogy ezt mutatta, az ugye kérdéses.

(#624) Peace válasza Peace (#623) üzenetére


Peace
nagyúr

Most ahogy itt olvasgattam pár fórumtémát és okfejtést, szinte mindenki egyetért abban, hogy valószínűleg biztosan a hipertérből nyert ki valamit, amit a Primarchák létrehozásánál felhasznált, de ennek semmi köze nem volt a Káosz istenekhez. Csak páran hiszik, hogy lepaktált a Káosszal, de valószínűbbnek tarják, hogy saját pszichikus erejével nyerte ki ezt a valamit a "Warp"-ból és semmi köze nem volt a Káoszhoz. Valahogy így. Ez sokkal szimpatikusabb magyarázat az én számomra, minthogy bármi köze lett volna a Káoszhoz.
Meg boncolgatják azt is, hogy esetlegesen Az Istencsászár hozta összes magát a HH-t. Ezt mondjuk kötve hiszem. Nem értem mi hasznunk származott volna mindebből. Mi uralhattuk volna könnyedén az egész galaxist, ha nem következik be a lázadás.

(#625) Phobion válasza Düsseldorf (#618) üzenetére


Phobion
őstag

azért azt se feledjük el, hogy Fabius Bile-nak sikerült primarch-okat klónozni :K

(Horus klónját maga Abaddon ölte meg. - forrás: The Talon of Horus (ajánlom mindenkinek, nagyon jó könyv, én mondjuk hangoskönyvbe hallgattam))

szerk.: de az tény, hogy az a Horus már nem az Horus volt, sokkal "gyengébb volt", de az is tény, hogy az csak az első próbálkozása volt

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#626) Peace válasza Phobion (#625) üzenetére


Peace
nagyúr

Kívánságlistámon volt a könyv, de egy ilyen spoiler után már nem feltétlenül kezdek bele. :P

(#627) Phobion válasza Peace (#626) üzenetére


Phobion
őstag

shit... elnézést :W

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#628) Düsseldorf válasza Phobion (#625) üzenetére


Düsseldorf
tag

Kicsit rákerestem, a (német) Lexicanum-ban azt irják, Bile Fulgrim kérésére Ferrus Manust klónozta először a kardjáról fellelt vérmintából, mert az akkor még bizonyára nem megszállt primarcha nem tudta feldolgozni, hogy saját maga ölte meg "testvérét". Mivel a szálak (gondolom ez a génállomány akar lenni) nem voltak teljesek, a primarcha nem volt (személyiségében?) azonos Ferris-sel, ezért további kísérleteket végzett, amiben Fulgrim is segített neki azzal, hogy ezekkel a klónokkal beszélgetett árulásról, hűségről stb. (ezért gondolom h. döntően a személyiség volt a gond)- azaz ha ő már akkor tudott primarchát klónozni, 10 000 év alatt az Archimagosnak sem kellett volna ennek annyira megoldhatatlan problémának lenni ...
Évezredekkel később Sanguinius klónozásával is kísérletezett, a leleményes Bile valahonnan szerzett vérmintát ehhez is :)
Sőt, elgondolni is szörnyű ezt a blaszfémiát, a Császárt magát is megpróbálta klónozni, de azt már nem részletezik ehhez ugyan honnan a fenéből szerzett anyagot, és ebben meddig jutott (ha ugyan jutott valamire), mert amikora a primarchájuk vérének ellopása miatt kicsit dühös Blood Angels rohamosztag őt és saját magáról készített klónjait (amelyik mindegyike saját magát hitte az "igazi" Bile-nek) sikeresen likvidálta, ezt nem tudta kideriteni. Vagy megtartották maguknak ezt a titkot is (és igy a Lexicanium szerzői sem tudnak erről semmi konkrétumot :)).

Forráshivatkozás minden állításhoz volt, de arról foglalmam sincs, ezen források melyike része az (aktuális) kánonnak. Talán az angol részletesebb/megbízhatóbb, de annak veselkedjen neki más.

(#629) Düsseldorf válasza Peace (#624) üzenetére


Düsseldorf
tag

Hm, én ugyan be nem látom, miért kellett volna bármit is kinyernie a warpból a primarchák előállításához. Semmi olyasmit nem mutatnak (mutattak, vagy jövőről lévén szó, fognak mutatni :) ami ezt igényelné.

(#630) Matej válasza Düsseldorf (#628) üzenetére


Matej
tag

Nem minden Fabius halt meg, a pletykák szerint az eredeti még mindig él.
A legtöbb könyv, (rpg, táblás kiegészítő könyvek) azt írja, hogy a legfejlettebb technikával sem lehet 1000 évnél tovább nyújtani az emberi életet.
Kivételek vannak természetesen, lásd Cypher, akinek azért van némi köze a káoszhoz.

Nekem ez az egész primarisos, Guilliman-os sztori sok sebből vérzik sajnos. :( :(

MaTeJ

(#631) Peace válasza Düsseldorf (#629) üzenetére


Peace
nagyúr

Pedig könnyen elképzelhető, hogy szükséges volt számára valami plusz a saját tudásán és DNS-én kívül. És ez magyarázhatná, hogy egyes gyermekei miért voltak könnyebben megfertőzhetőek a Káosz által. Ott valami nem sikerült olyan tökéletesre. Vagy túlságosan is, ez már csak nézőpont kérdése. Ha úgy vesszük, Neki hithű követők (gyermekek) kellettek, akik mindamellett, hogy sikerre vezetik az emberiséget és kiirtják az összes ellenséget a galaxisban, még ráadásban vakon is bíznak benne, és semmiképpen sem kérdőjeleznek meg semmit Vele és a tetteivel kapcsolatban.

(#632) Cifu válasza Peace (#631) üzenetére


Cifu
nagyúr

hogy sikerre vezetik az emberiséget és kiirtják az összes ellenséget a galaxisban, még ráadásban vakon is bíznak benne, és semmiképpen sem kérdőjeleznek meg semmit Vele és a tetteivel kapcsolatban.

Ez a része az, amit erősen megkérdőjelezek. Mert ugye a fluff szerint amikor végigdzsamburizott a galaxison, hogy összeszedje a Primarch-okat, akkor egyenként kellett meggyőzni őket, hogy csatlakozzanak hozzá.

A káosztól nem megfertőzött gyermekei is megkérdőjelezték a tetteit, erről szól a Horus Heresy nagyrészt...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#633) Peace válasza Cifu (#632) üzenetére


Peace
nagyúr

Valóban teljesen jogos, fa**ság, amit reggel írtam. Így utólag visszaolvasva meg végképp. Nem is tudom mit akartam volna pontosan megfogalmazni, de a lényeg, hogy valahogy mégis sikerült elérni végül, hogy elképzelhetetlen dolognak számított, hogy egymásra támadjon Primarcha vagy Űrgárdista, azért is sokkolta őket, ami "Horus Rising" elején történik. Valóban meg kellett győzni őket egyenként, de a totális lojalitás magját valahogy csak sikerült elültetni bennük talán. Vagy lehet ez hülyeség, de az Űrgárdisták szintjén gondolom a génsarjnak köszönhetően ez már kimondottan érezhetően működik. Mármint a megkérdőjelezhetetlen hűség. Persze közöttük is lezajlik többször olyan párbeszéd, melyben morális és etikai kérdéseket feszegetnek az Istencsászárral kapcsolatban is, de a lojalisták hite sosem rendül meg még ennek ellenére sem.

(#634) Cifu válasza Peace (#633) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem viszont legalább kérdések szintjén megvoltak a kérdőjelek ott is. Legfeljebb a lojalitásuk erősebb volt...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#635) Peace válasza Cifu (#634) üzenetére


Peace
nagyúr

"Legfeljebb a lojalitásuk erősebb volt"

Igen, talán ez a leghelytállóbb. Azért írtam, hogy kérdések felmerültek, de a hitük nem rendült meg. Elképesztően komplex és jól összerakott ez az univerzum! Amikor már azt hiszem, hogy a felszínét már kezdem kapiskálni valamennyire, akkor jövök rá, hogy igazából szinte semmit nem tudok.

(#636) Peace válasza Phobion (#627) üzenetére


Peace
nagyúr

No para, el fogom olvasni mindenképp. ;)

(#637) girion válasza Düsseldorf (#618) üzenetére


girion
csendes tag

Cawl életkora sok mindennek köszönhető. Legfőképp az őt kitaláló alkotóknak. Ettől azonban csak alig valamivel van lemaradva a második helyezett indok. Már pedig az hogy egy mocskos heretech, de legalábbis radikális Magos. Guy Haley: Dark Imperium-a, de még inkább a hozzákapcsolódó exkluzív novella alapján, Cawl már a kezdetekben is nem egy hanem, egyszerre legalább tucatnyi testben létezett és a Cawlként ismert entitás ezek közös központi tudata volt. Hogy mostanra mennyi és milyen testben és formában létezik azt csak a Káosz tudja. Annyi bizonyos hogy Guilliman hajójának a mélyén, egy külön teremben van egy rakás sorba kötött agy, és egy kommunikációért felelős asztropata, amik egy Cawl Inferior nevű szerkezetet üzemeltetnek. Ez a szerkezet pedig mint Cawl maga tárgyal Gullimannel, ha arra van szükség.

(#638) girion válasza Peace (#624) üzenetére


girion
csendes tag

A pontos történeti hivatkozás minden bizonnyal a HH 29.-re vonatkozik, a Vengeful Spiritre. Ebben esik szó arról hogy a Dark Age of Technology alatt a leendő Császár pár követőjével elutazott a Molech bolygóra. Ott átlépett a Warpba egy ősi kapun keresztül. Majd újdonsült hatalommal s tudással, amik közt külön meg van nevezve a Primarchák alkotásának képessége, tért vissza. Valószínűleg ez a legerősebb támasza a teóriának.

(#639) Matej válasza Peace (#635) üzenetére


Matej
tag

Azért sok idegesítő dolog van a császárral kapcsolatban. Mintha a saját végzetét készítette volna elő.

MaTeJ

(#640) Cifu válasza Matej (#639) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én is bele akartam kötni abba a szófordulatba, hogy elképesztően jól összerakot univerzum.... Csak a végén eretneknek bélyegeznek, aztán gyorsan Peace levadászik és átad a Mechanicum-nak, hogy lelketlen szervitort csináljanak belőlem. :DDD

Én azt mondanám, hogy nagyon hangulatos univerzum, amely viszont embertelen sok önellentmondást tartalmaz, és több a következetlenség benne, mint a Star Trek univerzumában... Ami azért nem kis sértés... :DDD

Szerintem jobb volt addig, amíg megcsinálták a keretet, de nem álltak neki mindent végletekig megmagyarázni. Így a rajongók sok dolgot a saját fantáziájukkal tudtak pótolni - nem volt canon, de legalább nem is kellett folyton a következettlenségeket és égbekiáltó marhaságokat olvasva elnyomott "ezt most mégis hogy gondolták" mondogatni...

Sajnos a Horus Heresy és úgy ablokk a 2000-es évek eleje-közepe óta olyan károkat okoztak a fluffban, hogy az ember óhatattlanul arra gondol, hogy nincs náluk semmiféle koherencia, nincsenek a nagy dolgokban összefüggések, a novellaírók és a Codex-eket írók teljesen szabad kezet kapva attól függően tekergetik a fluffot, hogy éppen milyen lábbal keltek fel.

A példákat már sokszor felhoztam, kezdve a "haldokló", de közben mégis egyre erősebb Eldákkal, akik az utóbbi időben gyorsabban szaporodnak, mint a nyulak; a Tau-val, amelyet a japán és ázsiai piac miatt hoztak be, aztán az elmúlt másfél évtizedben igazából nem tudnak mit kezdeni vele; az Űrorkokkal, akiknek konkrétan vagy 10 évig elfelejtettek Codexet csinálni, és gyakorlatilag nincs más feladatuk, minthogy az éppen aktuális "jó fiúk" homokzsákjai legyenek.... A birodalmat fel sem hozom, mert amit a Primaris űrgárdistákkal és Guilliam visszatérésével csináltak, attól forognak a szemeim...

És igen. Amit a Császárral műveltek a HH-ban, az kb. 180°-os fordulat onnan, ahonnan indultunk. Egy Jézus és Nagy Sándor szerelemgyereke volt, némi Dr. Frankenstein beütéssel, de a HH novellasorozatig a legdurvább beszólás "ellene" az Ian Watson-féle Inkvizítorban volt, amikor "felfedték", hogy az Istencsászár egy több ezernyi skizofrén tudat-szilánk egyvelege, aki félőrülten ül 10 000 éve az aranytrónusán. Gyakorlatilag viszont a múltjában továbbra is az emberiség fényes megmentője volt, aki egybe kovácsolta a birodalmat, és elhozta az aranykort az emberiség számára. Na ezt a képet a HH novellaírói nagy lelkesedéssel festik át egy tökkelütött félnótás képére... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#641) Peace válasza girion (#638) üzenetére


Peace
nagyúr

És tényleg!!! Látod, már ki is ment a fejemből, pedig nagyon szerettem azt a könyvet! Onnan is volt akkor ismerős nekem ez a téma.

(#642) Peace válasza Cifu (#640) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez meg bizony sajnos elkerülhetetlen volt egy idő után. A pénzéhség (márpedig GW imádja a lovettát!) mindig a minőség rovására megy egy idő után. Olyan ütemben kell ontaniuk magukból az új könyveket meg rajongói nyomásra gondolom továbbgörgetni a fő történeti szálat (Primaris űrgárdisták és Guilliam), hogy ember legyen a talpán, aki képes kézben tartani ezt az állapotot és kiszűrni mindennemű ellentmondást és megdorgálni az írókat egyenként, hogy "na márpedig ez így kuka és most írsz olyat, ami belefér a mi elképzelésünkbe" (már ha van egyáltalán ilyen).
Én rettentő casual WH40K rajongó vagyok, sosem ástam bele magam mélyen, mert csak elvesztem volna a temérdek információ közepette. Ian Watson könyvekkel elindult a szerelem és azóta is széles mosollyal az arcomon olvasom a könyveket angolul/magyarul és ha kijön valami érdemlegesebb játék, akkor azt püfölöm. Bár ez sajnos rettentő ritka alkalom. Jelentkeztem "Gladius" beta tesztre, nem tudom mi lesz belőle...

(#643) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Új játék a Warhammer 40k világában:

Space Hul: Tactics

Körökre osztott játék, ellenfelek a génorzók/Genestealerek.

[link]

Live-Die-Respawn

(#644) Peace válasza oriic (#643) üzenetére


Peace
nagyúr

2013.-ban próbálkoztak egy ilyennel, szerintem szörnyű volt. :( Várjuk ebből a gameplay videót, köszi az infót! ;)

(#645) Matej válasza Cifu (#640) üzenetére


Matej
tag

Patent ugyanez a véleményem.
A pénzéhség minőségre gyakorolt hatásával is egyetértek.

Én beleástam magam, mert imádom és mivel rpg-zünk is benne, így jól jönnek az ötletek, de az utóbbi időben csak kaotikus kapkodást és a "Ez a csata, (lény, tank, úrhajó, fegyver, eretnek) legyen még nagyobb, mint az eddigiek. Robbanjon fel több bolygó és legyen még titokzatosabb az Inkvizíció (Mechanicum, GK, Sisters, ...stb.)".

Szomorú ez nagyon, és halvány esélye sem látszik a kilábalásnak.

MaTeJ

(#646) Cifu válasza oriic (#643) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszi, az előző (szimplán csak Space Hulk c.) játékot a felénél abbahagytam, mert annyira semmilyen volt.

Ebből sok mindent nem tudtunk meg mondjuk, lesz online, lesz SM és Genestealer kampány (az utóbbi mondjuk tényleg újdonság...), és ennyi. Mondjuk a Deathwing óta a Cyanide nevét hallva epét köpök, szóval nem egy jó ómen...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#647) Matej


Matej
tag

Nem tudom, örülök-e a grafikai változásnak. :)
Hellsreach X trailer

MaTeJ

(#648) Peace válasza Matej (#647) üzenetére


Peace
nagyúr

Köszi!!!

(#649) Frod válasza Peace (#644) üzenetére


Frod
addikt

Én amennyire szeretem a 40k univerzumot, ettől a Space Hulk-tól a világból kimegyek. Maga a gameplay is, meg ez a folyosós beállás stb... Nemtudom, a hideg ráz tőle annyira ódivatú a játékmenet. (Pedig nem a taktikai rész a bajom, pl az Xcom-ot is imádom)

Do you see the white shadow?

(#650) Cifu válasza Frod (#649) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Space Hulk egy mellékvágány a Wh40k univerzumban. A GW rájött, hogy a Wh40k túlságosan is bonyolult és túl sok a model, nagy asztal kell egy rendes csatához, körülményes a távolságok mérése és így tovább. A Space Hulk egy brutálisan leegyszerűset és egyszersmint gyorsabb, pörgősebb játékot hozott az asztali, táblás játékvilágba.

Mikor a játékosok nekiálltak custom-made szabályokkal feszegetni a lehetőségeket (a Génorzók mellett/helyett megjelentek a Tiranidák, Orkok, Eldák, stb. játszható fajként), akkor viszont megérezték a veszélyt, hogy a Space Hulk már a Wh40k-ra jelenthet veszélyt - ez az egyik oka, miért nem fejlesztették tovább, adták ki újra...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Warhammer 40.000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.