- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- bambano: Bambanő háza tája
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- vrob: Az IBM PC és a játékok a 80-as években
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Argos: Szeretem az ecetfát
- Flashback: Építsünk PC-t akciós alkatrészekből, lassan. upd: 05.28
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Boolash #2494 üzenetére
Igen, az IList és a többi "I" kollekció javasolt, viszont ebben a kódban, amit írtál, static-ként hozod létre a listát, de üresen. Jobb megoldás, ha létrehozod, majd inicializálod és utána sessionbe vele - static nélkül. Több példány kizárására a singleton design pattern kiváló. Egyszerű és gyors megoldás.
(#2500) Boolash:
Nem kell serializable sehová. Az entitás jó úgy, ahogy van. -
Boolash
aktív tag
válasz
Boolash #2493 üzenetére
Sikerült, viszont generikus listát nem tudok kiolvasni..
Létrehoztam egy ADList osztályt, melyet lista típusnak használok:
static List<ADList> ls = new List<ADList>();
Majd ezt a listát mentem el sessionbe:
Session["cegem"] = ls;Idáig minden rendben. Majd kiolvasásnál:
ls= (List<ADList>)Session["cegem"]Erre viszont: Object reference not set to an instance of...
Valószínüleg a casting-al van baja.
próbáltam, hogy létrehozok egy új listát, majd abba teszem bele, de azt sem engedte.
Mi lehet a trükk?Köszi
-
válasz
Boolash #2484 üzenetére
Közben kifutottam az időből
Session szerintem is a legszebb, de mivel intranet, nyugodtan megtehető, hogy amikor kell, akkor behívsz AD-be, ez nem okozhat gondot.
Csinálsz rá egy szép entitást (akár modellt, ha MVC) és abban letárolsz mindent. Amíg a session nyitva van, addig úgyis életben van - ha csak olvasod, érdemes singleton-t csinálni belőle.
-
amargo
addikt
válasz
Boolash #2212 üzenetére
Most ha jól látom, akkor linq segítségével ennyit akartál? Csak, azért írom le, hogy így is meglegyen mert, ha ezt akartad fentebb csinálni, akkor csak az volt a baj, hogy volt egy tök felesleges foreach-ed és a select végén így már láthatod, hogy típustalan átalakítást végeztél, amire egy ideig tudsz hivatkozni, de aztán az elvész.
var osszes = eredmeny.Select(s =>
new Dokisk
{
Id = s.Id,
Title = s.Title
});
sql-es formában:
var osszes = from s in eredmeny
select new Dokisk
{
Id = s.Id,
Title = s.Title
}; -
válasz
Boolash #2209 üzenetére
Nem így értem az entitást.
Az entitás tartalmazza a nevet és minden más adatot. Van egy stringed, ami alapján te kikeresed SP-ból ami kell és egy dokumentumtár típusú listába teszed, ha megfelel a feltételnek.
Innentől kiléphetsz a foreach-ből bátran, mert a dokumentumtár lista már ott van, abból azt veszel ki, ami kell. Listán is lehet szűrést alkalmazni.
Elnézést, ha túl általános, de nincs konkrét kód, csak a fenti részlet, amin szemléletesebb volna.
-
válasz
Boolash #2207 üzenetére
Értem. Akkor talán a legegyszerűbb megoldás, ha készítesz egy entitást (sima class library), ami reperzentálja a dokumentumtárakat és azt mondod a kódban, hogy a foreach, ami mindegyiken végigmegy, egy olyan listába tegye be az aktuálisat, aminek a típusa ez az entitás. Felesleges az iterációban az a linqs rész.
Jobb kollekciókkal dolgozni, mint egyes elemeiket kirángatni és azt hurcolni.
Ez megintcsak felesleges a foreach-be:
"EntityList<Item> test = cedc.GetList<Item>(gruser.LoginName);"
Mondjuk nem tudom, ennek mi a célja pontosan, de a fentiek fényében akkor, ha van egy olyan listád, amiben minden dokumentumtár benne van, abból könnyebb válogatni
-
válasz
Boolash #2204 üzenetére
Ha a foreach-en belül adsz a gridhez forrást, minden körben változni fog a grid forrása. szerintem te nem ezt akarod...
Nem értem a lényegét a műveletnek.
Van egy user, amit a gr.Users ad, majd kiolvasod egy listába a SP felhasználóit, majd egy linq lekérdezéssel egy entitás jön létre, majd ezt szeretnéd egy gridre felpakolni? Ez így elég zavaros. Mi a végső cél? Minden SP user kiíratása?
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
Boolash #2151 üzenetére
Nem árthat, bár még jobb lenne, ha felpakolnád valami ingyenes tárhelyre, hogy egyből láthassuk a végeredményét, hogyan néz ki. Azt a rész az érdekes, ami akkor generálódik, amikor szétesik az oldal.
Azért is lenne jobb tárhelyre felrakva a generált kód, mert akkor lehetne látni egyből azt is, milyen stílusokat alkalmaztál az elemekre, meg nincs-e validitási para, és nem kéne körülírnod, hogy mégis mi nem jó.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● ha kódot szúrsz be, használd a PROGRAMKÓD formázási funkciót!
- DELL G2724D / Samsung Odyssey G5 1440p 165hz árak leírásban.
- Asus RTX 4070 12GB DDR6X - DUAL-RTX4070-O12G-EVO-DLSS 3 Garancia
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 14 Pro Max 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új Apple iPhone 16 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 3 Év Garanciával
- Epson Workforce DS-530II Dokumentum szkenner
- AKCIÓ! AMD Ryzen 5 2600 6 mag 12 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Series X
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i7 9750H 32GB 500GB Radeon Pro 5300M hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged