Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8432) martonx válasza Orionk (#8430) üzenetére


martonx
veterán

Ez itt ugyan teljesen off, de megpróbálom megmagyarázni. Azt azért előrebocsátom, hogy ezek a pozíciók mindenhol máshogy vannak, ezek nem olyan fix munkakörök, mint a szobafestő, hogy ha ezt hallod, akkor rögtön egyértelmű, hogy az adott illető mit csinál.

Szóval:
Product Owner: képviseli a megrendelőt befelé (a csapat felé) és a scrum csapatot kifelé (a megrendelő felé).
Business Analyst: a PO alatt / mellett dolgozik, ő fordítja át az üzleti igényeket a fejlesztők felé specifikációkká. Érted, az egy üzleti igény, hogy XY adat legyen valid. De mit jelent, hogy valid? :D Na itt jön a képbe a BA, és elkezdi leegyeztetni, összeszedni, az összefüggéseket (pl. egy adat akkor valid, ha ez meg az nem üres, ha A értéke X akkor B értéke csak 0 és 9 között lehet stb...) a programozó csapatnak. Szerintem ezzel azt is megválaszoltam, hogy egy BA milyen kihívásokkal találkozik. Jellemzően 1 mondatos elnagyolt üzleti elképzeléseket kap, és azokat kell részletesen kidolgoznia.

Egyébként nagyon sokszor nincs BA a fejlesztő cégeknél. És a PO csinálja a BA feladatait is.

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.