Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#835) DelArco válasza Relisys (#834) üzenetére


DelArco
aktív tag

hali!

sajnos nagyon időm nincs meg nemis értek hozzá de hátha kicsit segít.

Szóval én úgy gondolkozom hogy végülis valahogy ketté kell szedned a stringet és az egyes elemeket összehasonlítanod.
Mivel a string lehet egy olyan palindrom is ami egy mondat ezért a szóközöket meg felkiáltójeleket meg ilyesmiekt ki kell szedni belőle.
Ezt mondjuk egy for ciklussal megcsinálod. Vagy lehet hogy van valami string függvény direkt erre azt nem tudom. De ha végigmész rajta és kiszedegeted azzal se lehet baj. A string lenght tulajdonságát használhatod is.
Aztán miután ez megvan mondjuk tolower-el kisbetüssé teszed őket. Mondjuk azt nem tudom hogy ez feltétlen szükséges e de emlékeim szerint igen mivel pl egy A nem egyezik összehasonlításkor egy a-val. Nemtom hogy az AsCII kódot hasonlítja e.
Aztán mondjuk megteheted azt is hogy még a for ciklusban az ékezetes betük heléyre ékezet nélkülit raksz vagy eleve már csak angol abc szerinti betüket fogadsz el (bár akkor lehetne ár eleve kisbetüs csak) ez azért lehet lényeges mert lehetséges hogy a szó palindrom de ezeknél néha az ékezetes betüket nem szokták figyelembe venni. Vagy vmi iylesmit írt a wikipédia. No mind1 ez már csak egy ksi plussz.
No és a string lenght tulajdonságával megtudod miylen hossztú a string. Kétfelé veszed. Mondjuk két külön stringbe teszed a két felét. És elkezded hasonlítani talán egy for ciklusban az elmeket. Legelébb az első fél első elemét a második fél utolsó elemével.
Ha mindezt pl egy függvényben írod meg az visszaadhat boolean értéket és true-t ha mindegyik egyezik false-t ha vmelyik nem.
Hát bár megoldást nme adtam remélem kicsit segített.

Youth hides the key to salvation

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.