Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17601) Male válasza JanR (#17600) üzenetére


Male
nagyúr

Egy alhálózatban van minden? Mert ott kéne lennie, hogy rendesen lássák egymást.

(#17602) JanR válasza Male (#17601) üzenetére


JanR
addikt

Latjak egymast, a nyomtatot nem :D

(#17603) Male válasza JanR (#17602) üzenetére


Male
nagyúr

Hm, most egy belső hálózatra van dugva a router, tehát nem netet oszt valójában, hanem egy AP szerepét tölti be? Nézd meg a beállításait akkor, mert (az AP-n, ami árulok mellékesen ;) ) be lehet kapcsolni egy olyan védelmet, hogy a helyi háló gépeit elrejti a wifire kapcsolódó gépek elől, egyedül az internet felé menő és onnan jövő forgalmat engedi át a helyi hálóra. (annak ellenére is megteszi, hogy közös az alhálózat). Viszont ezt a védelmet kikapcsolva már a wifin lévő gépek, cuccok is olyanok, mintha a helyi hálón lennének.

Talán valami ilyesmi a gondod.... bár az, hogy amire telepíted, az meg átjut ennek ellenére, az érdekes :)

(#17604) helkis válasza JanR (#17602) üzenetére


helkis
addikt

milyen nyomtató?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17605) JanR válasza helkis (#17604) üzenetére


JanR
addikt

HP officejet pro 8500

(#17606) helkis válasza JanR (#17605) üzenetére


helkis
addikt

mi az alapértelmezett átjáró?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17607) JanR válasza helkis (#17606) üzenetére


JanR
addikt

192.168.0.1

(#17608) helkis válasza JanR (#17607) üzenetére


helkis
addikt

tudsz foglalni is mac alapján ip-t neki, pl 192.168.0.110 és ezt be kéne adni a nyomtatónak is kézzel..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17609) JanR válasza helkis (#17608) üzenetére


JanR
addikt

192.168.0.150-s IP van neki foglalva, legalább is eddig a gépek ezen érték el. A nyomtatóban beállítottam. A router beállítással lesz valami.. a 9100-s portot használja, azt meg is nyitottam neki.

(#17610) JanR válasza JanR (#17609) üzenetére


JanR
addikt

Meg van a gondom szerintem. A router úgy passzív, ahogy van és hiába nyitok portot a nyomtatónak..

A következő a probléma: Ugye van a főháló: 192-168-0-1 -től 0-mittudom én meddig van net. A routert rákötöm erre a hálózatra, akkor az már eleve 192-168-1-1-től osztja az IP-t. Hogy tudom azt beállítani, hogy a 0-1-s hálóba adjon portot? Mert ahogy írtam a nyomtató 192-168-0-150-s IP van, de a routerbe ezt nem tudom beállítani, mert sír, hogy nem lehet beállítani ezt az IP-t.

Magyarán a routernek vissza kéne osztani a főhálóra a nyomtatót. Van erre valami módszer, vagy beállítás?
Ugye minden gépnél ha beírom cmd-be, hogy ipconfig, akkor kidobja az IP-t, meg alapértelmezett átjárót, ez alap esetben 192-168-0-valamiport, meg 192-168-0-1, de a router mögül a 0 változik 1-re. Mit állítsak segítsetek :D

(#17611) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Eladó 2db Revoltec 8 centis zöld színű és zöld ledes ventik. 1k/db Ilyen:

Valamint egy HDD Caddy vagy baynek is nvezik laptopba szerelhető sata cd/dvd író helyére és 2,5"-os vinyót vgy SSD-t tudsz beletenni. 3,5k

Öreg vagyok már bohócnak!

(#17612) [HUN]Zolee válasza JanR (#17610) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Próbáltad már a nyomtató ip-jét átállítani 192.168.1.150-re?

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#17613) JanR válasza [HUN]Zolee (#17612) üzenetére


JanR
addikt

Igen, de akkor az 'alaphálón' lévő gépek nem látják :U

(#17614) [HUN]Zolee válasza JanR (#17613) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Az alaphálózaton lévő gépekről a második routert kell elérniük és onnan kell egy portforward a nyomtatóra.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#17615) [HUN]Zolee válasza JanR (#17613) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Amúgy egy AP-val jobban jártál volna. Nézd meg van -e hozzá nem wrt firmware azzal át tudod állítani AP-nek, és akkor minden gondod megoldódik.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#17616) JanR válasza [HUN]Zolee (#17615) üzenetére


JanR
addikt

Megoldottam. Kilőttem a DHCP, meg a bejövő kábelt az 1-s portba dugtam, a többit meg 2-3-4-s portba (amik kimennek). Előtte konfigoltam a wi-fi-t is. Így most jó lett minden. Belső hálón van minden gép, meg a nyomtató is és a wi-fi is működik!

Nagy Intelesektől kérdezem: Egy i7 3770K @ 4,6Ghz-ről mekkora visszalépés egy AMD FX-8350?

[ Szerkesztve ]

(#17617) ArmanD. válasza JanR (#17616) üzenetére


ArmanD.
őstag

Maradj intelnél nehogy cserélj! Rájöttem ájemdé gyerekeknek való ;]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#17618) JanR válasza ArmanD. (#17617) üzenetére


JanR
addikt

Ja, csak most olyan gépet építek, ami nem tuningdarab lesz. De akkor valószínű marad a H87 + nonK 4770. Én meg a tuningból nőttem ki.

Esetleg valakinek egy 7970 matrix VGA beszámítással? Olyan érdekel, amin van HDMI kimenet és ha lehet peros (AMD) márkájúúúú :)

Pár apróság ami eladó lesz napokon belül:

ASUS P8Z77-V (garis, pár hónapos, mindenével)
i7 3770K (garis, box, tuningos - de itt már van egy jelentkező, ha neki nem kell, akkor viheti más is)
ASUS 7970 Matrix (garis, dobozos, mindenével CHS garis)
Fractal Design Define R4 (garis, dobozában, minden csavarjával)

(#17619) Male válasza JanR (#17610) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor mégsem voltak egy alhálózatban... ez volt a gond. (vagy átnyomhattad volna a maskot 255.255.0.0-ra is... de már sikerült akkor mindent betenned 192.168.0.x-be ahogy látom, ami jobb megoldás.)

Ha mégis gond lenne később, van egy eladó remek AccessPoint-om! :)

(#17620) Daert


Daert
őstag

Hali,van valakinek esetleg tapasztalata Hifi fejegység cseréjében egy Xsara Picassoban?Ha nem muszály nem adnék ki 5K-t egy szervízben a csere miatt ha házilag is megoldható.Annak is örülnék ha valaki egy ezzel kapcsolatos fórumot tudna mutatni.
Köszi.

(#17621) ArmanD. válasza Daert (#17620) üzenetére


ArmanD.
őstag

Hát először is milyen rádiót raknál bele? Új a rádió most vetted vagy már használt, a rádió kábele rendesen megvan nincs levágva semmi? Előfordulhat hogy antennaátalakító esetleg előlapi keret kelhet hogy szépen legyen megcsinálva mert kétoldalt a rádió mellett maradni fog ki nem töltött hely, de az utóbbi nélkül is be lehet szerelni, ha valóban nem akarsz sokat rákölteni. Ha nagyon rászánom magam és meghvan minden és veszprémi vagy akkor megcsinálhatom.

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#17622) Daert válasza ArmanD. (#17621) üzenetére


Daert
őstag

Szia.
Veszprémi (haszkovó)vagyok.A fejegység teljesen új,a hét elején vettem a Tone Sys-ben a Budapesti úton.Az alany egy Pioneer DEH-1500 UBG.
A legnagyobb gondom hogy fórumon olvastam miszerint a Picassoban valami 12V-os vezeték fel van cserélve :F
Igazából segítségnek is örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#17623) csibor válasza Daert (#17620) üzenetére


csibor
őstag

Ha nem akarod használni a távirányítót, ill a központi kijelzőt , akkor sima ügy. Index fórumban van jó topic.

(#17624) t1


t1
addikt

Olcsóbb lett az Acer V5 551G [link]

(#17625) ArmanD. válasza Daert (#17622) üzenetére


ArmanD.
őstag

Tudtommal ingyen szerelik a tonesysbe a náluk újonnan vett radiókat, vagy :U már nem? Jó hát részemről nem erőszak a disznótor. GLHF

Öreg vagyok már bohócnak!

(#17626) cigam válasza t1 (#17624) üzenetére


cigam
félisten

Lenovo T400-at beszámítasz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17627) t1 válasza cigam (#17626) üzenetére


t1
addikt

Sajnos nincs lehetőség beszámításra csak kp-ra eladó.

(#17628) Daert válasza ArmanD. (#17625) üzenetére


Daert
őstag

Ezek szerint nem szerelik ingyen.Megkérdeztem,bár nem hangsúlyoztam ki hogy ott vettem a cuccot csak hogy tőlük van az elérhetőség.A boltban nem említették hogy ingyen(grátisz)beépítik.Csak azt tudom hogy a Honda Sommerhez kell vinni és ott beépítik.Ha hamar megvan akkor 3K,ha nem,akkor 5K/óra bér-ben dolgoznak.

(#17629) vashal válasza Daert (#17628) üzenetére


vashal
tag

viccelsz :) a link alapján még csukott szemmel is meg lehet csinálni.mit nem sikerül miben segitsünk?beépítő keret-nek nevezett takaró tényleg jól jön mert az takarja a keletkező lyukakat,de be lehet anélkül is szerelni aztán később beszerezni

[ Szerkesztve ]

(#17630) vashal


vashal
tag

Samsung Sync Master 753 Dfx monitor szép állapotú eladó.irányár 2k vagy csere is lehet :C

(#17631) Daert


Daert
őstag

Köszönöm mindenkinek.Most már valóban menni fog.

(#17632) thomeef


thomeef
őstag

Hali, T-mobilos, még majd 1,5 év garis tökéletes állapotú fehér Sony Xperia S-em cserélném tökéletes állapotú Xperia U-ra+ kp-ra, ha vki tud ilyet ne titkolja el:D

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#17633) JanR


JanR
addikt

Valakinek egy jó kis hangkártya? :)

(#17634) ballington


ballington
addikt

Hello, de régen voltam már itt.
Na, egy netezős, letöltős gép kellene, monitor nélkül, jó halk legyen. Van valakinek eladó? Mondjuk azért olyan kellene, amin elfut a win7 :-)
Talán a winyót is megoldom.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#17635) helkis válasza ballington (#17634) üzenetére


helkis
addikt

árkateg?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17636) Male válasza ballington (#17634) üzenetére


Male
nagyúr

Ha helkis nem viszi el, akkor nekem lesz egy brutál halk netezős majdnem konfigom eladó:

- ASUS M2A-MX (integrált DX9-es VGA, "Vista Premium matricás", PCIe x16 csati, gigabit, integrált 5.1-es hang)
- Athlon x2 5050e (45W) -> 2.6GHz, két mag
- 2x2GB DDR2 800 (Kingmax)
- CoolerMaster GeminII passzív hűtő... 2 darab 12-es venti megy rá, de ezzel a konfiggal nem igazán kell neki... elmegy passzívan is vele, főleg ahogy belőttem a gépet, de egy 12-es SilentBlade-et adok hozzá.

Van hozzá egy 350-es Chieftec tápom, és a Fujitsu házam.... szóval vinyó kell bele, és kész a gép.

A gép jelenleg 1.05V-on 2GHz-en megy stabilan, így a fogyasztása terheléstől függően 40-60W között van, de ebből még le kell vonni egy TV tuner és egy hálókártya fogyasztását még.... szóval takarékos hangtalan gépezet. (a beállítás teljesen stabil, 24 óra Prime95)

(#17637) dev7 válasza JanR (#17633) üzenetére


dev7
csendes tag

Küldenél róla egy részletes leírást?Zajkimenet stb...???Ha az Asus Xonar Dgvel felér akkor engem érdekel.

(#17638) JanR válasza dev7 (#17637) üzenetére


JanR
addikt

Ment privát.

(#17639) dev7 válasza JanR (#17638) üzenetére


dev7
csendes tag

Ment Re,közben csekkolom.Eddig tetszik :) :R

(#17640) ballington válasza Male (#17636) üzenetére


ballington
addikt

Ezen elfutna ez a 2003-as multi gém?

helkis: nemtom, male gépe mennyi lenne amúgy?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#17641) helkis válasza ballington (#17640) üzenetére


helkis
addikt

eddig netezős gépről volt szó! :D
hamarosan megy pü..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17642) ballington válasza helkis (#17641) üzenetére


ballington
addikt

Jaja, tudom...de nem mintha ez a gém sokat felemésztene ;)
Igazából otthonról elvinném a sajátomat, odahaza meg kellene egy csere pc, amin lehetne netezni Ősöknek néha, meg tudjak filmeket letölteni. Az ET-vel nagyon ritkán játszanék rajta, tavaly egész évben pl. egy kezem meg tudnám számolni, hogy hányszor. De az is jó lenne, ha sima netes pc lenne, aztán max. vennék bele kicsit erősebb vga-t, ha nem felelne meg.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#17643) Male válasza ballington (#17640) üzenetére


Male
nagyúr

Fogalmam sincs :) 4 pipe 350MHz-en, valahol a Radeon 9600 környékére tippelem... de ez nagyon tipp. Nálam Win Server 2003 fut rajta (meg próba képpen Win Server 2012 ment fel, SSD-vel... hát azért az gyors volt :) ), ott a játék nem igazán jött szóba.... soha nem indítottam el rajta egyet sem.

Árban 25, a házzal és a táppal együtt 28 mondjuk? (vinyóm nincs bele)

[ Szerkesztve ]

(#17644) ballington válasza Male (#17643) üzenetére


ballington
addikt

Jelenleg kaptam egy másik ajánlatot is, majd még döntök róla.
Az is lehet, hogy az egészet sztornózom.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#17645) Male válasza ballington (#17644) üzenetére


Male
nagyúr

Ok, szóljál, ha kell!

(#17646) thomeef válasza Male (#17645) üzenetére


thomeef
őstag

Van egy régebii típusú samsung 82-es lcd tv-m ha valakit érdekel: itt.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#17647) RpPRO


RpPRO
őstag

Talán még nem mindenki tudja, én most vettem észre: googlemaps-en komplett streetview van Vp-ben. Bóklásztam egy 10 percet. :D Tavaly ősszel jártak erre, úgy fest.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#17648) Ra3 válasza RpPRO (#17647) üzenetére


Ra3
őstag

már egy pár hónapja megy a dolog, állítólag most hogy engedélyezték szép lassan lefrissítik az egész országot.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#17649) vashal válasza Ra3 (#17648) üzenetére


vashal
tag

igy van,szerdán jött velem szembe az autójuk a házgyári-vasút környékén

(#17650) Tele von Zsinór válasza vashal (#17649) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Akkor már nem sokáig leszek rajta :( Emlékeztem, hogy '11 novemberében hol jött szembe a kocsijuk, néztem is rögtön, és linkeltem is ismerősöknek röhögni egy jót :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.