Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17551) JanR válasza zoltanz (#17550) üzenetére


JanR
addikt

Igen, de nincs display port -> hdmi átalakítóm .. Azt akartam kipróbálni.

(#17552) helkis válasza JanR (#17551) üzenetére


helkis
addikt

van dp@hdmi kábelem.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17553) JanR válasza helkis (#17552) üzenetére


JanR
addikt

Holnap beugorhatok érte? :DDD Ma már nem igen akarok lemenni :U

(#17554) helkis válasza JanR (#17553) üzenetére


helkis
addikt

persze, ezt nézted már?

mintha lenne valami kapcsoló a kártyán..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17555) JanR válasza helkis (#17554) üzenetére


JanR
addikt

Igen, arra a csatira dugtam. Bár ettől függetlenül mindegyikkel kipróbáltam, kivéve a displayportokkal.

(#17556) MasterDeeJay válasza zoltanz (#17539) üzenetére

Tualationosom csak cerka van 100fsb-s 256 L2-vel.
1db SL5VP 1ghz
3db SL6CA 1.1ghz
5db SL656 1.2ghz
Coppermine celeronok 66fsb-s
5db 733mhz
1db 850 (100fsb)
1db 600
1db 667
Coppermine 1Ghz PIII/B van még az SL52R (133 fsb)

Ha kezembe akad még akkor szólok. Azaz van egy dual procis szerver, abban van kettő 1.4ghz PIII/S asszem az volt a legnagyobb ilyenből de nem szívesen szedem szét.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17557) helkis válasza JanR (#17555) üzenetére


helkis
addikt

értem, de átkapcsoltad a kapcsolót "előre" csak akkor megy duallinkben!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17558) JanR válasza helkis (#17557) üzenetére


JanR
addikt

Jaaaaaaaa. Azt látod még nem próbáltam. Akkor most az jön :D

(#17559) zoltanz válasza MasterDeeJay (#17556) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az 1 GHZ-es Tua Celelron lehet érdekel, ha összejön hozzá a lapom, köszi. Azt simán meg tudnám kínálni 133 FSB-n vagy a felett, igaz P3 (Tua) gyorsabb lenne azonos órajelen 10-20 %-al sztem.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17560) JanR válasza JanR (#17558) üzenetére


JanR
addikt

Átkapcsoltam, de semmi ..

(#17561) Male válasza JanR (#17560) üzenetére


Male
nagyúr

A DL-DVI nem is fog rajtad segíteni sajnos... ezek a DVI - HDMI átalakítók passzív cuccok, csak a csatlakozó formáját alakítják át, és kihasználják, hogy a HDMI visszafelé kompatibilis a DVI-vel. (az egyetlen extra az AMD kártyákkal, hogy a saját átalakítóval a hangot is kiküldi ilyenkor, de ez már nem szabványos, ezért is csak a gyári átalakító jó hozzá)

A DP-ssel van esélyed.

(#17562) MasterDeeJay válasza zoltanz (#17559) üzenetére

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/celeron-1200.html
Ezen teszt szerint a Tuacerka 1.2-es gyorsabb mint a coppermine P3. Kivéve a játékokat.
Egy milka csokiért odaadok 3 különböző órajelű tua cerkát aztán tuningnál is több esélyed van. Vagy ha kell akkor egy ezresért az összes tualatiomat, amúgy sem kell már semmire.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17563) JanR válasza Male (#17561) üzenetére


JanR
addikt

Azt is megpróbálom, meg van egy GTX560Ti-m, azon meg egy miniHDMI, de ahoz gyárilag van egy átalakító (minihdmi -> HDMI).

(#17564) JanR válasza JanR (#17563) üzenetére


JanR
addikt

Eladósorba kerül valószínű a 7970 Matrix-om (dobozos, garis). Esetleg itt helyben érdekelne valakit?

(#17565) Rabbitf_24 válasza JanR (#17564) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

ujjujjjjj mennyi az annyi?

(#17566) JanR válasza Rabbitf_24 (#17565) üzenetére


JanR
addikt

Ment privi.

(#17567) szmatyi93 válasza JanR (#17564) üzenetére


szmatyi93
tag

Csak kiváncsiságból mennyi? (Remélem nem sértődik meg 580) :D

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#17568) zoltanz válasza MasterDeeJay (#17562) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Megdumáljuk, 3 elég nekem, csak 1000 -es legyen benne, (a lap elég hülyén kezeli a PCI osztókat ezért) úgyse most lesz még ez sztem. Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17569) szavapart


szavapart
csendes tag

Tisztelt Urak!
Egy kis segítség kérés:
Asus gép (régebbi fajta)
Hiba: A gép elindul, bios ablak fel, Win xp kép fel...kékhalál, reboot körforgás. Csökkentett módban ua. Win xp újra rakva. A telepítés végigfut, Win feláll, de újra indítás után vissza a hibához.
Mi okozhatja?

Köszönettel: Szavapart

(#17570) szavapart válasza szavapart (#17569) üzenetére


szavapart
csendes tag

Bocs a dupláért!

Jómagam a vga kártyára gyanakszom. Jó felé kapiskálok?

Üdv: Szavapart

(#17571) Rajjmen válasza szavapart (#17569) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szia,

Memória tesztet próbáltál?

(#17572) helkis válasza szavapart (#17569) üzenetére


helkis
addikt

helyreállítási konzolból kéne egy "chkdsk c: /f" -ett futtatni :K

alaplapot cseréltél? intelről amd-re? az intelppm.dll-t kéne törölni a system32-ből..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17573) szavapart válasza helkis (#17572) üzenetére


szavapart
csendes tag

Köszönöm Mindkettőtöknek!
Próbálkozom ezekkel is.

Helkis: Nem cseréltem semmit. Működött a gép jó ideig, majd a fenn említett hiba. Csak az xp újrarakása történt. Hardveresen semmi.

[ Szerkesztve ]

(#17574) helkis válasza szavapart (#17573) üzenetére


helkis
addikt

azért a konfig részleteit leírhatbád.. ha nem változott semmi csak reinstall, akkor dolog lehet vagy ramhiba valóban, próbáld meg 1 rammal, vagy sata tápkábel csere, esetleg ha Y kábelen kap tápot a hdd, akkor közvetlenül kössd be.. ha tuning van, akkor azt kapcsold ki, csak alapon hajtsd..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17575) szavapart válasza helkis (#17574) üzenetére


szavapart
csendes tag

Asus P5L 1394 alaplap
Asus V523 vga
Intel proci
2*512 PQi ram
Samsung sata hdd (más sata eszköz nincs)

Nincs húzva, egyszerű netes gép egy kollégámnál. Nem piszkálta, csak használja. Illetve használná.

(#17576) cigam válasza szavapart (#17575) üzenetére


cigam
félisten

No és a kékhalál mit üzen? Mert van benne jópár hasznos infó is.

Honnan szedte az XP-t? Legális hologrammos telepítő?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17577) szavapart válasza cigam (#17576) üzenetére


szavapart
csendes tag

Sajna semmit. kb. 1 másodpercre villan be a kékség, és reboot.
memtest lefuttatva OK
vga csere hiba ua, mint a másiknál
live linux elindítva, megy
kizárásos alapon Hd hiba de nem teszteltem még

A telepítő természetesen eredeti.

Üdv: szavapart

[ Szerkesztve ]

(#17578) helkis válasza szavapart (#17577) üzenetére


helkis
addikt

sajátgép tulajdonságok, speciális fülon az indítás és helyreállításnál találsz egy automatikus újraindítást, az elől vedd ki a pipát, akkor megmarad a kékhalál..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17579) zoltanz válasza szavapart (#17577) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Start, vezérlőpult, rendszer, speciális, indítás és helyreállítás, beállítások, és az automatikus újraindítás elől vedd ki a pipát, azután lehet látni a kék képernyőt.

De inkább ajánlott az XP topik.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17580) helkis válasza helkis (#17578) üzenetére


helkis
addikt

kimaradt: a sajátgép ikonon a jobbklikk és ott a tulajdonságok.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17581) cigam válasza helkis (#17578) üzenetére


cigam
félisten

és zoltanz.

De nem jut el odáig. Még a felállás elött eldobja az agyát. ;]

Csökkentett módban sem indul? Még a parancssort sem lehet kierőszakolni?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17582) MasterDeeJay válasza cigam (#17581) üzenetére

Ha nem jut el akkor F8 indításkor és ott van ilyen hogy rendszerhiba esetén autómatikus újraindítás letiltása.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17583) madve


madve
tag

Uraim,

Újra van pár cuccom eladó: [link] HDD, SSD. VGA. Táp... Hétvégén megyek haza a szüleimhez, úgyhogy Vp. útba esik... ;)

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#17584) nagyharcos


nagyharcos
csendes tag

Üdv.
AM2+, DDRII, integrált video-s lap kéne sügősbe és olcsón. Van valakinek?
Ha nincs int.video akkor valami olcsó kártyás megoldás is szóba jöhet. Ajánlatokat privátban.
Köszi.

Mindenkinek megvan a maga baja..... Üdv: Adrián

(#17585) csibor


csibor
őstag

Gyors kérdés a hozzáértőknek :) Mindig tv Balatonalmádi. Sencor SDA-500 antenna, Orion DVBT-R800. A lényeg MUX B bejön, a MUX A nem. Rákerestem manuálisan is, nem találom :F

(#17586) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Eladó lenne két kis apróság, hátha valaki rácsap itt helyben: Intel Q9300 és Crucial 2x2GB ddr2. :R

(#17587) cigam válasza csibor (#17585) üzenetére


cigam
félisten

Ha kell, tudok adni kölcsön egy erősítős beltérit, és egy USB-s vevőt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17588) csibor válasza cigam (#17587) üzenetére


csibor
őstag

Köszönöm :R Eltoltuk Augusztus elejére a következő próbálkozást. Vesznek valami normális antennát. Ma már mennek haza.

(#17589) Tom5


Tom5
addikt

(#17590) cigam


cigam
félisten

Van akit érdekel egy januárban vásárolt TP-LINK842 USB-s router (vargalex-es fw-el torrent, dlna,...)
Mennyiért lehet eladni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17591) b-max válasza cigam (#17590) üzenetére


b-max
aktív tag

ha nem tudod eladni, és érdekel , cseréhetjük valamire.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#17592) cigam válasza b-max (#17591) üzenetére


cigam
félisten

ASUS RT-N10U, RT-N12 D1, vagy Linksys E900-ra cserélném le. Ezekre rámegy a tomato, ami tud heti/havi statisztikát a forgalomról. Sajna Invitelnek nincs ilyen szolgáltatása, így nekem kell megoldanom...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17593) madve válasza cigam (#17592) üzenetére


madve
tag

Szia,

842-re megy openwrt és arra lehet tenni stat. csomagot...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#17594) JanR


JanR
addikt

Valakinek nincs véletlen egy HDMI 1.4 kábele? Ez a 3D téma komolyan mondom földhöz ba** már :D

(#17595) Male


Male
nagyúr

Eladó egy TP-Link TL-WA701ND Access Point. N-es, 150-es. Power over Ethernetet is tud, van hozzá PoE adapter is. Még több, mint 3,5 év garanciával (veszprémi kisker)

árak, gyári oldal, bár a kép nem stimmel, szögletes dizájnú.
Ár: 4.500 Ft.

Illetve eladó lesz egy félkonfig:

- ASUS M2A-MX (integrált VGA, PCIe x16 csati, stb.)
- Athlon x2 5050e (2.6GHz, 45W)
- 4 GB DDR2 800MHz (Kingmax, 2x2GB kit)
- CoolerMaster GeminII passzív hűtő... 2 darab 12-es venti megy rá, de ezzel a konfiggal nem igazán kell neki :DDD (Venti gyárilag nem volt hozzá, ha kell, tudok adni egy 12-est.)

A proci igen takarékos példány, és jól visszafogható. Jelenleg 1.05V-on megy 2GHz-en!

Ár: 25K, egyben. Darabolás, csak ha legalább három részére van vevő.
Átvétel: legkorábban a jövő hét közepétől.

Ha kell, van hozzá egy 350W-os Chieftec táp (GPS 350EB, a Delta beles elpusztíthatatlan típus... az ATX12V csatit helkis mester megtoldotta rajta nekem, hogy elég hosszú legyen alsó tápos elrendezéshez is... profi munka), illetve egy fehér, jó állapotú (nincs megsárgulva) Fujitsu ház... nem egy Codegen, szóval van benne anyag rendesen.
+4.000 Ft.
(A ház és a táp külön is vihető 4.500 Ft-ért.)

[ Szerkesztve ]

(#17596) JanR válasza Male (#17595) üzenetére


JanR
addikt

Akkor inkább úgy kérdezem, hogy itt Veszprémben a tacskón kívül hol lehet még 1.4-s HDMI kábelt venni? 3, vagy 5m hosszú kellene legalább.

Tegnap már 3D témában eljutottam odáig, hogy az nv kezelőpanel dobott egy olyan üzit, hogy vagy hibás a kábel, vagy használjak 5m-nél rövidebbet.. laptopról még mindig tökéletes a 3D. Az utolsó próbálkozásom az 1.4-s kábel, ha azzal se lesz jó, akkor felgyújtom a nagy gépem ;]

(#17597) szmatyi93 válasza JanR (#17596) üzenetére


szmatyi93
tag

Gál és Szabo Computer Kft a régi peugeot szalonnal szemben a csillag utcai penny mellet vagy a plázában az elektronikai üzletben de ott lehet drága, Gáléknál viszont ha nincs akkor 1-2 napon belül tudnak neked hozni ami kell.

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#17598) cigam válasza JanR (#17596) üzenetére


cigam
félisten

Euronics? A Skála meletti műszaki bolt (ahol építik a garázst)?

Azért elötte 1eztessünk időpontot, mert azt azért felvenném videóra ;]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17599) JanR válasza cigam (#17598) üzenetére


JanR
addikt

Szerintem a Gál computert, a kis tesconal a euronicset nézem meg, aztán ha ott nincs jó kábel akkor megveszem a csodakábelt a tescoba. Ott is van 1.4-s, csak azért na :D Nem szeretem a tescot, kész.

(#17600) JanR


JanR
addikt

TP-LINK TL-WR741N:

Adott az előző router és egy HP wi-fi-s nyomtató. Na most, hogy tudom úgy megosztani a nyomtatót, hogy az összes gép elérje a wi-fi körzetébe? A router egy belső hálózatról kapja a jelet, azt osztja szét és a nyomtató is arra csatlakozik fel (már mint a router-re). Na most a gondom a következő.. amelyik gépre feltelepítem a nyomtatót, arról megy a router mögül, de! A többi gép ugye nem a routerről kapja a netet, hanem a "falból" a főhálóból. Na most idáig elérték a cuccost, de kapott egy kis kehét a router és resetelni kellett. Az a lényeg, hogy a belső hálón is látni lehessen a HP nyomtatót, ami ugye wi-fi-s és nem kábeles. Valakinek valami ötlet?

Ha nem volt tiszta, akkor leírom érthetőbben :D Már szíttam vele eleget és túl lennék a problémán.

Köszi, ha valaki segít!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.