Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16151) helkis válasza Ta`uri (#16149) üzenetére


helkis
addikt

esetleg hozd hozzám :K , van pont ilyen notim is, rá tudom rakni arról a coolert kipróbálni..
üdv! helkis

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16152) Ta`uri válasza helkis (#16151) üzenetére


Ta`uri
csendes tag

köszi, írtam PM et

(#16153) Bandi31


Bandi31
csendes tag

Sziasztok! Nincs valakinek elfekvőben egy bitang nagy hűtője A8 3850-re? :D

(#16154) b-max válasza Ta`uri (#16149) üzenetére


b-max
aktív tag

portalanitás ?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#16155) Male válasza Bandi31 (#16153) üzenetére


Male
nagyúr

Elfekvőben ugyan nincs, de... mennyire sürgős?

Ha gépet cserélek a nyáron, akkor valószínűleg eladóvá válik egy CoolerMaster GeminII.
Méretre elég nagy? :D
(Ha a négy lyuk ugyan ott van FM1-nél, mint AM2/AM3 esetén, akkor felszerelhető... amennyiben a lapon is elfér.)
Egyelőre mondjuk eléggé bizonytalan az egész, lehet, hogy marad minden így.

(#16156) Bandi31 válasza Male (#16155) üzenetére


Bandi31
csendes tag

Nem rossz! Elég sürgős lenne :( A gyári hangos és melege van.

(#16157) Male válasza Bandi31 (#16156) üzenetére


Male
nagyúr

Sürgősen... van egy X4 955BE gyári hűtőm, 0 km-es. (a hőcsöves fajta)
Illetve egy Zalman CNPS7000B AlCu-m... régi, de még ma is elég jól hűt azért... viszont FM1-re szerintem csak barkácsolással megy rá... Állapotát nem tudom, ki kell próbálni.

(#16158) Bandi31 válasza Male (#16157) üzenetére


Bandi31
csendes tag

Olyan kéne amire 12cm-s ventilátor passzol barkácsolni pedig nem szeretném. :)

(#16159) Male válasza Bandi31 (#16158) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor ezek kiestek :)
(A 7000-re raktam 12-es ventit régen... csak elé volt lógatva egy SilentBlade, így hűtött egy 2.8-as P4-et... de ez tényleg barkácsolós.)

Talán helkisnek van a sok cucc között :)

(#16160) Bandi31 válasza Male (#16159) üzenetére


Bandi31
csendes tag

Abban reménykedek én is! :))

(#16161) helkis válasza Bandi31 (#16158) üzenetére


helkis
addikt

nekem a héten lesz egy silent towerem, ha minden igaz, ez nem 12cm-es, de jól hűt..[link]

illetve egy körkérdés mindenkinek:

adott egy celeron2000/128/400-as procis gép 1,24gb rammal, integrált sis vga-val, maga a gép nem lassú, csak a böngészés tud idegesítően belassulni 5ablak után, van valakinek tippje mit lehetne tenni?

handycaps:

-új gépet persze nem lehet venni.
-háttérben fut egy sqlserver, mert kell a generali-s online felülethez.. :(
-agp-s a lap, hehát még egy 8400gs-t sem lehet berakni gyorsításnak..
(ha van agp-ben olyan kari amelyik tud flash-t gyorsítani akkor mondjátok! :R)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16162) MasterDeeJay válasza helkis (#16161) üzenetére

Tipikus celeronos&sis probléma, kukázz bele egy rendes p4-et intel chipsettel. ;]
Viccet félretéve sokadik celeron és p4-es procit dobáltam már ki, ha kell akkor keresek valamilyent odaadom ingyen hiszen már úgysem ér semmit. (úgy emlékszem van még itthon egy 1,7-es P4 meg 2,8-as de az 800-as fsb-s, meg mintha lett volna másik is)
A sis chipsetnél (meg pár másiknál is) ha tele van rammal azaz 3-4db ram van benne az is lassító tényező szokott lenni. (2x512 gyorsabb mint 2x512+256) Driverekből sem árt ha van friss.
Videokártyából Xp alá én irodai gépbe sima Gef2 mx400-akat szoktam rakni. (lengyel piacon ezresért kapsz egy dobozzal.)
A böngészőbe rakj fel addblockert és flashblockert is, nagyon sokat dob ha nem fut egyszerre több flash elem a weblapokon!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16163) helkis válasza MasterDeeJay (#16162) üzenetére


helkis
addikt

köszi a gyors reagálást, a leggyorsabb eddig úgy tűnik a chrome-lesz, kapott egy adblockert már, így egész tűrhető, de akkor kap egy flashclokkert is ha van hozzá.. :R

p4-ből milyened lenne ami még 400mhz-es? asszem egy 1.9-es willmate van nálam is, kipróbálom jobb-e nála, bár ugye kevesebb 100mhz-el..

egyébként egy kis kompakt acer gépezetről van szó, msi lappal, 2ram foglalat van csak 1Gb+256Mb-os rammal..
vga-t akkor végülis mindegy mit rakok bele csak javíthat, bár flasht gyorsítani nem tud, de legalább nem a rendszerramból kajál, jólértem? :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16164) MasterDeeJay válasza helkis (#16163) üzenetére

1,7-es wili van nekem is, meg 2,8-as 800-as prescott. [link] Wili vs Cerka, határeset valahol gyorsabb a 100mhz-el lassabb wili.
Ha támogat dual chanelt a lap (sis cipsetnél lehet nem) akkor ha tudsz inkább 2x512-t használj mert p4-nél még számított elég sokat a dual chanel. (illetve int. vga-nak sem mindegy hogy 64bit vagy 2x64bit sávszéle van)
Flash gyorsítás nem lényeg ha van blocker, egy egy flash elem nem fogja belassítani.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16165) helkis válasza MasterDeeJay (#16164) üzenetére


helkis
addikt

áhh.. a dualchanel a 865p-vel jött be.. ott meg már nem is szerették a willmate magot, ha jól emléxem.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16166) Bandi31 válasza helkis (#16161) üzenetére


Bandi31
csendes tag

Valami nagyobbra gondoltam. Van pár AC AF12025L ventim Raistlin-kollegától azokat tenném rá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16167) helkis válasza Bandi31 (#16166) üzenetére


helkis
addikt

meg is jött a cumó, kell? vagy nem? a gyári megoldástól mindenképp jobb.. :K

illetve ha leveszed a palástot akkor rá tudod hackelni a 2db 12-es ventit szvsz..
4k?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16168) Bandi31 válasza helkis (#16167) üzenetére


Bandi31
csendes tag

Szerintem ő kevés lenne alacsony fordulaton való működtetéshez. :(
De azért köszönöm a lehetőséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#16169) csibor


csibor
őstag

Gyors kérdés.Tp-Link TL-WA701ND vagy TP-Link TL-WA730RE ? 200Ft a különbség.

(#16170) JanR


JanR
addikt

Itt kérdezem meg először. Valakit érdekel egy P8P67 lap + 2600K? Garis, dobozos minden cucca megvan (lévén, hogy az én cuccom).

(#16171) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Nincs valakinek egy felesleges tápkábele? Vettem egy gépet de nem kaptam hozzá :(

Öreg vagyok már bohócnak!

(#16172) csibor válasza ArmanD. (#16171) üzenetére


csibor
őstag

Ha Csopakon jársz, adok.

(#16173) ArmanD. válasza csibor (#16172) üzenetére


ArmanD.
őstag

Ott nem sajnos :(

Öreg vagyok már bohócnak!

(#16174) szavapart


szavapart
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Érdeklődi szeretnék. Adott egy Acer Aspire 3100 laptop, amely a tegnapi napon elszállt. A billentyűzet, usb portok nem működnek. Kicsit utána olvasva típushiba és egy IC cserével orvosolható. Ha minden igaz IXP 406 az IC.
Foglalkozik Veszprémben valaki ilyen javítással? Kb. mennyibe fájna IC-vel együtt?
( A laptop konyhai 2. gép csak internet,zene...)
A PCMCIA működik, így megoldható egy USB átalakítóval, de lehet, hogy inkább javíttatnám.

Köszönettel: Szavapart

(#16175) szavapart válasza ArmanD. (#16171) üzenetére


szavapart
csendes tag

Sima egyszerű tápkábel asztali géphez? Ha igen, akkor van Veszprémben.

(#16176) helkis válasza szavapart (#16174) üzenetére


helkis
addikt

én továbbra is javítok mindent, amit lehet, csak szerezz ilyen IC-t.. :K egy pdf sem ártana róla.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16177) ffodi válasza helkis (#16176) üzenetére


ffodi
veterán

Szerintem IXP 460 lesz az az IXP 406, és az konkrétan a déli híd. Alkatrészt szerintem lehet találni hozzá, de mivel BGA tokos, így a javítása szerintem felejtős jelen esetben. (legalábbis én nem állnék neki rework asztal nélkül) :)

szavapart:

Szériahiba......... gyanítom, hogy lespórolták róla a hűtés.

JanR:

Szokásos kérdés:

Mi lesz helyette? :D

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16178) helkis válasza ffodi (#16177) üzenetére


helkis
addikt

ja, hát így már más a leányzó fekvése, bga-zásra nincs felkészítve a műhely.. :(

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16179) szavapart válasza ffodi (#16177) üzenetére


szavapart
csendes tag

Köszönöm.
Igen elírtam IXP 460 és ahogy olvastam tényleg lespórolták a hűtést. Eddig nem volt gond, bár nem mai darab.

Akkor marad a beher megoldás. Ez van. :)

(#16180) madve válasza szavapart (#16179) üzenetére


madve
tag

Hát jah. ha BGA-zni kell akkor nem fogja megérni... Kb. 30 k lenne és nincs rá garancia, hogy pár hónap alatt nem megy újra tönkre...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#16181) szavapart válasza madve (#16180) üzenetére


szavapart
csendes tag

Az egész gép nem ér annyit. Marad a PCMCIA ----USB megoldás. Ahogy nézem kb. 6K-ból kijön Wifivel együtt.

Köszönettel: Szavapart

(#16182) ArmanD. válasza helkis (#16178) üzenetére


ArmanD.
őstag

Pedig azt hittem már nagyban nyomod ;)

Öreg vagyok már bohócnak!

(#16183) ArmanD. válasza szavapart (#16175) üzenetére


ArmanD.
őstag

Köszönöm sikerült megoldani

Öreg vagyok már bohócnak!

(#16184) JanR válasza ffodi (#16177) üzenetére


JanR
addikt

Ha minden jól megy, akkor Ivy.

(#16185) csibor válasza ArmanD. (#16173) üzenetére


csibor
őstag

Ha még érdekel bedobok egyet a kocsiba, holnap délután megyek be.

(#16186) ArmanD. válasza csibor (#16185) üzenetére


ArmanD.
őstag

Köszönöm ne fáradj sikerült megoldani :R

Öreg vagyok már bohócnak!

(#16187) Horny256


Horny256
aktív tag

LCD monitort lehet javítani ?

(#16188) ffodi válasza Horny256 (#16187) üzenetére


ffodi
veterán

Attól függ, mi a tünet. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16189) Horny256 válasza ffodi (#16188) üzenetére


Horny256
aktív tag

nincs rajt kép :W a led se világit

[ Szerkesztve ]

(#16190) ffodi válasza Horny256 (#16189) üzenetére


ffodi
veterán

Akkor valószínű tápellátási problémája van. Milyen monitorról van szó egyébként?

Mert régebbi LG/Samsung monitoroknál egy idő után megadták magukat a tápban lévő kondik (puffer), és ha azokat kicserélted, vígan működtek tovább.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16191) Horny256 válasza ffodi (#16190) üzenetére


Horny256
aktív tag

LG 1919 azt hiszem

(#16192) ffodi válasza Horny256 (#16191) üzenetére


ffodi
veterán

Szedd szét a montitort és keress púpos kondikat a tápegység részen, esetleg nézd meg van -e nyákon biztosító, és ha igen, akkor az milyen állapotban van. Gyanítom, hogy ez lesz a gond.

A tünet egyébként az, hogy jó volt, és egyszer csak hirtelen olyan, mintha nem kapna tápot?

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16193) JanR


JanR
addikt

Valakinek egy elado xbox360-ja? 2 joyyal kellene, hdmi-s!

(#16194) helkis válasza Horny256 (#16191) üzenetére


helkis
addikt

jöhet hozzám.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16195) anaqer


anaqer
veterán

Valakit érdekelne egy téves rendelésből hozzám került Delock USB 2.0 kártya? PCI-os, három külső és egy belső porttal, low profile és normál hátlappal.

Ugyanitt maradvány gépek:

IBM PC 300GL retro powah - 233MMX, 32MB, 4.3GB, Voodoo2, hang, lan, CD
IBM NetVista - i815, 933MHz P3 (passzív), 256MB, 40GB, GF2MX, DVD
Intel D845GLLY lap + 2.4GHz Celeron + 512MB

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#16196) __Zs__


__Zs__
tag

Szervusztok!

Xerox 3117-es kis fekete-fehér nyomtatónk még gyári induló tonere sajnos a végét járja. 1353 oldalnál járunk és egyre gyakrabban kerül kivételre, átmozgatásra, rázogatásra.

Veszprémben egy boltra emlékszem még nagyon régről, hogy foglalkozott tonerek utántöltésével, ill. utángyárottak forgalmazásával, de nem tudom, hogy még léteznek-e egyáltalán: a belvárosi Billa mellett voltak a Lovasi felé leforduló előtt.

Ismeritek őket, vagy mást ajánlanátok inkább?

A neten ezt találtam pl.: [Tonerdiscount - X3117 - 3000 oldal utángy.]

Sajna az eredeti egy "kicsit" drágább: [Toner X3117 - gyári -3000 oldal]

Megbízhatóak az utángyártottak. Értem ez alatt, hogy nem kezdik el "folyatni " a port, maszatolni a nyomatot? Ténlyeg tudják az adott oldalszámot?

Másik kérdés: az utántöltött tonerral érdemes foglalkozni (nem én állnék neki, hanem ha ilyet találnék)?

Üdv': __Zs__

[ Szerkesztve ]

(#16197) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

venni szeretnék egy nagyobb házat, mert a mostaniban nagy a káosz és kevés a hely.
A gond a CPU hűtővel van. Elég nehéz volt beszerelni, és az se ment egyedül. Ha esetleg vennék vmikor egy házat a közeljövőben, akkor lenne vállalkozó szellemű segítség egy kis szerelésben? :D

Úgy volt, hogy a VGA.n is lecserélem a hűtést, de egyszerűen nem éri meg, mert a kicsi zsúfolt házban se megy 60C fölé a cucc.

Köszi előre is.

(#16198) ffodi válasza Rabbitf_24 (#16197) üzenetére


ffodi
veterán

"Elég nehéz volt beszerelni, és az se ment egyedül. "

A hűtőt még azelőtt illik felrakni a procira, mielőtt berakod a lapot a házba. :D

"Úgy volt, hogy a VGA.n is lecserélem a hűtést, de egyszerűen nem éri meg, mert a kicsi zsúfolt házban se megy 60C fölé a cucc."

Biztosan nem vagy érzékeny a zajra. ;]

Egyébként ha kell tudok segíteni akár vga hűtő szerelésben is. ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16199) JanR válasza Rabbitf_24 (#16197) üzenetére


JanR
addikt

Corsair 650D - ajánlom nagyon! Hely van dögivel és nagyon könnyű benne szerelni :)

(#16200) Horny256 válasza helkis (#16194) üzenetére


Horny256
aktív tag

ment privi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.