Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- bkercso: Tápszűrő-5 SMPS-hez
- Gurulunk, WAZE?!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- gerner1
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- Luck Dragon: MárkaLánc
-
LOGOUT

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
ifkopityu
csendes tag
válasz
buherton
#17248
üzenetére
Valóban. Rosszul fogalmaztam. Nem újratelepítettem, hanem újrakonfiguráltam. Illetve újra generáltattam a grub.cfg-t.
Nem is igen látom okát az újtratelepítésnek, hiszen fent van hiba nélkül indul. Azt viszont nem tudom, hogy a win8-hoz kell-e valami spec opció a config file-okba.
A GRUB2 jelenleg gond nélkül indul, indítja 2 linux rendszeremet és elindítja a win8 bootolását. A win8 boot indul újra a boot képernyője után (kis kék ablak).
-
ifkopityu
csendes tag
Sziasztok!
Lehet, hogy nem jó fórumon teszem fel a kérdést, de azért csak megpróbálom
.elementary OS van a gépemen. Ki akartam próbálni a windows 8 megy-e a gépemen. Feltelepítettem, de nem akartam, hogy elszúrja az MBR-emet. Mivel 2 HDD van a gépben, így az elementary OS HDD-jét lehúztam és a másikra simán feltelepítettem a windowst. Gond nélkül indult. A gépem ASUS P7P55D alaplappal szerelt, nem UEFI rendszer. A windows lemezkezelőben is azt írja, hogy MBR-ben van telepítve.
Ezek után visszdugtam a linux-os drive-ot. Újratelepítettem a GRUB-ot, amely fel is ismerte, hogy windows 7 helyett windows 8-at talál.
A rendszerindítás során el is indítja a win8-at, de az a boot logo kirajzolása után újraindul.
Ha a BIOS-ban váltogatok boot sorrendet, mindkettő rendszer simán indul. Arra gondoltam, hogy csak valami GRUB beállítást kellene eszközölni.
-
ifkopityu
csendes tag
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Bluetooth adaptert szeretnék vásárolni, amely általában linux kompatibilis, elsősorban Ubuntu (12.04, vagy újabb) alapú rendszereken használnám az asztali gépemben.
Szeretnék venni egy BT fejhallgatót, amihez használni szeretném, ezen kívül nyilván adatátvitelre is kellene androidos telefonról, esetleg a későbbiekben egyéb BT eszközök, mint egér, billentyűzet.Tudna valaki javasolni valamilyen típust, amelyik bevált és tutira működik?
Esetleg egy oldal, ahol lehet találni típusokat?
Ha valakinek van tippje olcsó BT fejhallgatóra, az is érdekelne
.Előre is köszi a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- GAMER PC! Ryzen 7 7800X3D / RTX 5080 / B650 Strix / 32GB 6000MHz / 1000w Gold! BeszámítOK
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad 40AS USB-C Dock Gen2 (akár 3x4K felbontás)
- GAMER PC! i5-11400F / RTX 4060 TI / B560M-K / 16GB DDR4 / SSD 512GB BeszámítOK !
- Keresünk dokkolókat
- Lenovo V14 i5-1035G1 számlával és garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

.