Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) #65675776 válasza dudika10 (#1200) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mindösszesen csak az a probléma, hogy a HD stream-et szépen körbevagdalják és átméretezik a szolgáltatók. Emiatt néz ki ortopédül. Az eredeti stream egyáltalán nem rossz minőségű ezen két adó esetén.

(#1202) dudika10 válasza #65675776 (#1201) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor a hiba nem az én készülékemben van és arra is fény derült mért csak a VB óta veszem észre. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1203) silele


silele
csendes tag

Sziasztok!

Van egy WinFast TV2000 XP RM tv kártyám ami évekig működött, aztán egyik nap már nem látta a hardvert.Próbáltam újra rakni, de mindíg egy hibaüzenettel félbeszakad a telapítése a saját lemezéről: Not Supported! _ ;;2600.xpxp_sp3_gdr.100216-1514
Töltöttem le hozzá drivert a leadtek honlapról, de azzal sem működik.Újraraktam a rendszert, de csak annyi változás volt, hogy nem sp3-al jött a hiba, hanem sp2-vel.
Légyszives segítsetek ha tudtok!
Köszi!

(#1204) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Van egy Asus P7131 kártyám, tudom xar, de ez van ezt kell szeretni.
DScaler-rel behangolva működik is (néha). De viszont a távirányítót nem tudom életre kelteni... Bedugtam oda ahova kell, a távirányító működik, mert leellenőríztem fényképezővel :B
Valami tipp?
Köszi: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1205) mazsi258 válasza silele (#1203) üzenetére


mazsi258
csendes tag

Hali. Sajna nekem is ez a gondom mint Silelének és azt olvastam vmerre hogy a VGA driverrel nem fér össze a tv tuner drivere ill, "ütközik" a két eszköz!!! Na most egy kérdés: eddig ment míg újra nem raktam az XP-t (én hülye :W ) + a BIOSt is frissítettem ill. vissza tettem a régit mondván ez lehetett a baj. Ez sem segített, sőt semmi. Szal a kérdésem az lenne hogy az eszközkezelő látja, minden indításnál fel akarja telepíteni az XP, az Everest nem látja, + a 'Programok telepítése és ...' nem tudom a driverét eltüntetni. Még mindig ott van. Ez azt jelentené hogy kukás lett a kártya? Ha vki tud segíteni akkor PLEASE!!! Jah am Winfast TV 2000 XP Deluxe

(#1206) #65675776 válasza mazsi258 (#1205) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ennek nézz utána: [link]

(#1207) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Van egy PCTV 150e/55e típusú USB-s cuccom, ezt szeretném működésre bírni Win7 64bit alatt. Igazából nekem csak annyi kéne, hogy a távirányítóját tudjam használni, nem akarok ezzel Tv-t nézni.
Viszont amikor rádugom a gépre, akkor nem ismeri fel a win, ill felismer egy PCTV EMP Audio Device-ot, egy USB kompozit eszközt és van egy ismeretlen eszköz.
Már próbáltam több drivert, tv centert, de egyikkel sem akart működni :S

Sikerült már valakinek működésre bírnia win7 alatt?

Előre is köszi!

(#1208) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Van egy ASUS My Cinema-P7131 TV tuner kártyám. A videó bemenetére van kötve egy videó-magnó - azzal szoktam használni.

A 64 bites Windows 7 operációs rendszeremet újra kellett telepítenem. Korábban ezen gond nélkül működött a kártya. Viszont az újratelepítést követően kb. egy nappal a tuner kártya képe elsötétedett. Most olyan, mintha a fényerőt, kontrasztot eltekerték volna rajta. Mutatok egy képet:

A jelenségről azt kell tudni, hogy ezt a képet látja az összes Window alkalmazás, pl: iuVCR, VirtualDub, MSN, Skype.

Az új operációs rendszerhez alapvetően ugyanazokat a driver-eket, programokat használom, mint azt tettem korábban, amikor még tökéletesen működött a kártya.

Próbálkoztam már a tuner driver-ének újratelepítésével. Már magát a kártyát is kivettem a gépből, majd a második újraindítást követően visszatettem egy másik PCI slot-ba, hogy újra, az alapoktól építkezhessen a Windows.

Nem jövök rá, hogy miért sötét a képem. Van valami használható ötletetek, hogy mivel próbálkozzak?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1209) Balinov válasza €uro (#1208) üzenetére


Balinov
félisten

udv,
videokartya programjaban probaltal mar allitani valamit?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1210) €uro válasza Balinov (#1209) üzenetére


€uro
őstag

Nincs neki programja. Vagy legalábbis én nem tudok róla.

Mindig csak driver-t kellett installálnom, és már ment is.

(#1211) Balinov válasza €uro (#1210) üzenetére


Balinov
félisten

ize, az ATi Catalyston beluli allitasra, vagy az Nvidia Control panel, ha nvidia vga-d van.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1212) €uro válasza Balinov (#1211) üzenetére


€uro
őstag

ATI kártyám van.

Átnéztem a Catalyst beállításokat, de nem találtam semmi használhatót.

(#1213) cselt válasza cselt (#1207) üzenetére


cselt
senior tag

Kipróbáltam egy másik 32bites Win7-es gépen, de ott sem ismerte meg, pedig én úgy emlékszem, hogy még régebben ment ez 32bitesen :F

(#1215) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Az egyik barátom vett egy ilyen tunert.

2 kérdésem lenne:

-ha átkapcsolunk rádióra, akkor nem tudunk visszakapcsolni a tv-re, kell hozzá egy gépújraindítás

-win7 32 bit alatt a media center amint megtalálja az első csatornát, kilép memory dump-pal...

mik lehetnek a problémák?
válaszokat, tippeket előre is köszi

(#1216) mcdanger


mcdanger
csendes tag

Hali!
Van egy Sony Bravia EX4 40colos LCD TV itt a szobámban.Rá akartam kötni a laptopomra,de azt írja a tv,hogy nincs jel:S
Tvn átállítottam,hogy PC-t érzékelje(itt írja,hogy nincs jel)
Laptopban NVIDIA GeForce 9300M GS vid. kártya van.
Ha nem a tvbe,hanem a monitorba dugom a kábel,akkor jó(szóval a kábel tuti jó,mert 2 kábellal is megcsináltam már).
Valaki azt mondta,hogy nem kompatibilis,azért kérdezzem meg vmi infós boltban,de én inkább itt kérdezném:D
Előre is kösz a segítséget(ha tudsz segíteni légy szíves PM-ben tedd)

(#1217) Balinov válasza mcdanger (#1216) üzenetére


Balinov
félisten

udv,

jellemzoen laptopokon (milyen tipus is, konkretan?) van egy Fn gomb ill. egy Fn gomb + megegy billentyu kombinacioja,amivel kirakja a kepet a tv/vga kimenetre. Azt probaltad?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1218) mcdanger


mcdanger
csendes tag

természetesen próbáltam
Fn+F9 gomb rakja át,de így sem jó
azt írja a Tv,hogy nincs jel

(#1219) #65675776 válasza mcdanger (#1218) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt azért elárulod, hogy milyen csatlakozókkal van szerelve a notebook a TV és a kábel?

(#1220) mcdanger


mcdanger
csendes tag

huh
azt nem tudom.
sima csatlakozó ami pc és monitor között szokott lenni
olyan van laptopon is meg tvn is

(#1221) #54715584 válasza #54715584 (#1215) üzenetére


#54715584
törölt tag

1215-e ha vki tudna :)

(#1222) #65675776 válasza #54715584 (#1221) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az elsőre azt mondanám, hogy a sw hibája.

A második viszont driverproblémára utal.

mcdanger: Azért ennél kicsit pontosabban kellene tudni. Sima VGA, vagy DVI? Mert utóbbiból van többféle is, és lehet ezzel van a probléma.

(#1223) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Volna egy kis problémám...adott egy Terratec Cinergy TV400 tuner. Nem mai csirke már, de megfelelő...a gond az lenne vele, hogy hangja alig van (lehet, hogy nem a megfelelő topicba írok, de ez nekem inkább hangkártya gondnak tűnik). Szóval a hangkártyán maximumra tekerve a hangerőt és a hanghullámot, valamint ütközésig feltolva a hangfalamon a potmétert is csak normál beszéd hangerőt sikerül a jószágból kicsiholnom :( Pedig a hangkártya (elvileg) rendesen működik, mivel játék alatt pl. üvölt(ene, ha kellene). Ami még kimaradt: egy Gigabyte P35-DS3 lapon lévő Realtek ALC889A szolgáltatná a hangot.
A fő probléma az, hogy a Realtek HD Audio input egy része nem akar szürkéből átváltani, amikor kiválasztom, hogy annak a tulajdonságait szeretném állítani. A felvételt tudnám tologatni, a vonali hangerőt és a többit nem.Továbbá a speciális szabályozók is szürkék.

Mind a hangkártyához, mind a tunerhez a legfrissebb elérhető driver és tunerszoftver van telepítve (Windows XP SP3 32 bit alatt). Ill. próbáltam a DScalert is, mivel hiába azt írja, hogy hivatalosan nem támogatja ezt a kártyát, mégis ment vele - legalábbis a windows újratelepítése előtt tökéletesen. Tehát a dolgát akkor tökéletesen tette mind a hangkártya, mind a tuner. És mégse akarja most az igazságot :O

Volna valami ötletetek?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1224) Traxx válasza Traxx (#1223) üzenetére


Traxx
őstag

Ehh...a hangkártyás topicba akartam így utólag... :W :B De mivel főleg a tunerhez kapcsolódik a gondom, hátha azzal van a baj, és elfér itt :B

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1225) Meteor2


Meteor2
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Fujitsu Siemens DVB-T/Analog TV Tuner-em. A problémám az, hogy Windows 7 op.rendszerre sehogyan sem tudom föltelepíteni. Próbáltam már minden driver-t, amit a Fujitsu weboldalán találtam ehhez a készülékhez. A régebbi gépemen, amin xp volt, annál is mindig kínszenvedés volt a föltelepítés mert mindig valamit problémázott mikor megnyitottam. És most is azt írja ki...Cannot support the card or driver, please check the hardware installation! - Már kiráz a hideg ha ezt látom megint... Egyszerűen egyik driver sem jó neki...
Segítsetek!

(#1226) #65675776 válasza Meteor2 (#1225) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van egyáltalán drivere W7-re? Vagy akár Vista-ra...

(#1227) Meteor2 válasza #65675776 (#1226) üzenetére


Meteor2
csendes tag

Vistara van, de nem jön össze, mert csak ez a Cannot support... jön ki indításkor.

(#1228) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
MSI TV aniwhere e-Duo -val küzdök.
A vételi szint ugrál, az adás szakadozik és TV2, Rtl -nél nincs hang.
M1 van amikor jó.

Peches helyen lakom? :D

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#1229) #65675776 válasza leonel (#1228) üzenetére


#65675776
törölt tag

A vételi szintre: gyenge az antennád, vagy rosszul van tájolva. Tetőantenna kell ha stabil vételt akarsz.

A kertévék hangjára: a sw nem képes AAC-t dekódolni. Ha hangot is akarsz, akkor sw-t kell cserélned.

(#1230) leonel válasza #65675776 (#1229) üzenetére


leonel
aktív tag

köszi.
Ezt az sw dolgot részleteznéd, ha megkérhetlek...
Kezdjük onnan, hogy mi az? :DDD

:R :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#1231) leonel válasza #65675776 (#1229) üzenetére


leonel
aktív tag

Olvasgattam a topicot - tisztult kicsit a dolog. :)
Win7 64bit alá ehhez a kártyához melyik sw-t ajánlod?

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#1232) ignotus88


ignotus88
csendes tag

hello

van egy pinnacle 330e usb-s tunerem, es magan a tuneren van egy kis csatlakozo, amire lehet s-video-t is kotni. vettem egy olyan kabelt, aminek a scart resze a digitalis kabeltv boxaba megy, a masik vege meg a tunerba. Minden csatlakozo passzol, viszont a pinnacle programjaban ha kivalasztom a forrast/analog, svideo, composite/ nem kapok se hangot, se kepet. mi lehet a problema?

(#1233) ignotus88


ignotus88
csendes tag

na, ilyen kabel van hozza, szoval igy kellene megoldani az osszekotest

http://i49.tinypic.com/2w5nla1.jpg

(#1234) T-


T-
tag

Üdv Mindenki!
Adott egy usb-s tv kártya,MSI DIGIVOX Micro HD vele szeretnék kábel tv-t, majd a későbbiekben tányéros tv-t nézni.
Kipróbáltam az UPC kábellel, laptopon, telepítettem a lemezről mindent de nem talál jelet.
Minden segítségért nagyon hálás lennék.

Köszönöm. :R

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#1235) #65675776 válasza T- (#1234) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezzel a tunerrel bizony csak és kizárólag DVB-T jelet tudsz fogni. Se analogot, se DVB-C-t, se "tányérost" nem...

(#1236) T- válasza #65675776 (#1235) üzenetére


T-
tag

Köszönöm a gyors választ :R

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#1237) T- válasza #65675776 (#1235) üzenetére


T-
tag

Esetleg tudnál ajánlani valami jót ami az említett feltételeknek megfelelne?
Előre is koszonom :R

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#1238) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv Mesterek! Szereztem egy AverMedia TVCapture98-as tunert, de sehol nem találok hozzá drivert, és szoftvert Win7 x64-hez. HA valakinek lenne ötlete azt előre is nagyon köszönöm! :R Egyébként ugyan ilyen tuner: [link] Kérdeztem az eladót is de nem válaszolt.

20 éve a PH-n.

(#1239) #65675776 válasza Hikvision (#1238) üzenetére


#65675776
törölt tag

BT878-hoz nem létezik működőképes x64 driver... (Ugye nem adtál érte 2k-nál többet?)

T-: Analog / DVB-T/C/S(2) képes tuner nem igazán létezik. Pláne nem emberi árban.

[ Szerkesztve ]

(#1240) Stirbi


Stirbi
addikt

Üdv, ma vásároltam egy LifeView Hybrid LV5H
tv tunert, rákötöttem a hozzá mellékelt kis antennát, és a falbol jövö analog egyszerü antenna kábelt, és elindittom a total media monitor nevü progit, kiválasztom a tv menüpontot, és ott van ,h klick next to configure your tv signal, klikelek, next, és kiirja, h device cannot be detected or is not supported,(telepitö cd ről telepitettem). mi lehet a gond? :F :Y

[ Szerkesztve ]

(#1241) fess


fess
őstag

sziasztok
van 1 pci fusion 878a tv tunerem.azt szeretném kérdezni,hogy ha ehhez veszek egy digitális antennát,azzal fogom tudni nézni a szabadon fogható digitális adókat?

(#1242) fess válasza fess (#1241) üzenetére


fess
őstag

az lemaradt,hogy pinnacle

(#1243) gyuri86


gyuri86
tag

Hello.
Van egy Techniat B2C2 SKY2PC típusú kártyám, 2.3as változat.
A problémám annyi hogy nincs hozzá driverem, esetleg más programok is felismerik?
Mivel tudnám használni? Tudnátok linket küldeni? Köszönöm.

(#1244) #65675776 válasza fess (#1241) üzenetére


#65675776
törölt tag

Olyan nincs, hogy digitális antenna. És egy analog tunerre hiába kötsz digitális jelet, akkor sem fog tudni vele mit kezdeni.

(#1245) Balinov válasza gyuri86 (#1243) üzenetére


Balinov
félisten

udv,

ha nincs driver telepitve, windows sem tudja lekezelni, ergo semmilyen kulso program sem.

Itt nezted mar?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1246) gyuri86 válasza Balinov (#1245) üzenetére


gyuri86
tag

Hello.

Sikerült drivert találnom az oldalon, gondolom így már felismeri a windows mivel az eszközkezelőben nincs ismeretlen hardver. igaz nem pont ehhez a típushoz valót találtam de mindegy.
VISZONT!

Segítséget szeretnék kérni. Digi-s beltérit (Hyundai) szeretném a pc tv-tuner kártyájára kötni. A kártya típusa: http://www.gs.ru/soft/si/ss2ovcl/Sky2PC_02.pdf
Nem igazán értek hozzá hogy megfelelő-e a feladatra.
Driver fent van, Koax RF-out-ba dugva a másik vége a tunerbe.
Mégis azt írja ki a driver hogy NO-signal.
A vezeték jó mert ha tv-re dugom ott van kép.
Mit csinálok rosszul? Bocsi a kezdő kérdések miatt, most próbálkozom először ezzel.

(#1247) Balinov válasza gyuri86 (#1246) üzenetére


Balinov
félisten

digi kabeltv-d van, ha jol gondolom? a bejovo jelet nem kell osszekotni a tunerkartyaval direktben, mert azt fogod latni, amit most is - NO SIGNAL

Belterit tipikusan ugy szoktak osszekotni a tunerrel,hogy a set-top-box-on talalhato video/audio kimenetet kotik ossze a tuneren talalhato vide-in /audio-in bemenettel,majd a tunerhez hasznalt TV nezo alkalmazasban a video-int kivalasztjak jelforraskent.

Ha detto ugyanolyan tunered van, mint amit linkeltel PDF, akkor viszont gaz van, mivel a pdf-ben lathato kepen lathatoan csak 1db antenna bemenet van, + video bemenet nuku.

Ha a digi muholdas adasahoz van belterid, akkor passzolom, azzal 0 tapasztalatom van. Viszont ha igy lenne, akkor latogass el a DVB-T, DVB-S, DVB-C kártyák (USB, PCI, PCI-e) topikba, vannak ott penge elmek, akik talan tudnak neked segiteni.

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1248) gyuri86 válasza Balinov (#1247) üzenetére


gyuri86
tag

Igen Digi műholdashoz való beltérim van. És a kártya is dettó u.a mint a pdf-ben. csak egy antenna bemenet van rajta. A VGA kártyán van még egy s-video, de gondolom az csak kimenet, és nem sokra mennék vele mivel hangot nem visz át. Akkor megpróbálom a másik topikban, Köszönöm.

(#1249) Balinov válasza gyuri86 (#1248) üzenetére


Balinov
félisten

hm...ertem.

vegulis gyakorlatilag az mindegy,hogy az STB az kabeltvhez, vagy mulholdas adashoz valo, mert ahoz, hogy a PC-vel osszekossed a belterit direktben mindenkepp olyan tuner kell, amin van videobemenet. (persze ilyenkor a belterin futo musort tudod nezni, azon valtogatva a csatornakat, nem pedig a pc-s tunerrel).

Amit meg el tudok kepzelni, hogy a Digis tanyer+fej vezerelheto valahogy ezzel a SkyStar kartyaval, de errol inkabb az elebb linkelt topikban tudnak felvilagositani.

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1250) Gabila


Gabila
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kellene, előre is köszi, ha valaki tudna megoldást. Van egy AverMedia „AverTv Satellite Hybrid +FM” kártyám. Analóg tv adásnál gyenge volt a kép, ezért átálltam kábeles digitálisra. A kép szuper lett, azonban ezen a kártya csak monóban szólal meg. Analógban sztereó, digiben monó. A set top boxból – kipróbáltan – sztereóban jön a hang, ha kihúzom akár a bal, akár a jobb csatorna kábelt, akkor is szól mindkét csatorna monóban a kártyán. A driver a legújabb, minden más, a rádió, stb. a tévén kívül sztereó. Feltettem a Dscaler-t, az Avermedia Stúdió helyett, az is csak monóban szólaltatja meg. Realtek a hangkártya, gond más vele sem. Nos, lehet, hogy csak a digitális tévéadás a monó, és minden más sztereó, s mit tehetek, hogy ne az legyen, Kártyacsere? /P.S. Az eladó, szervízzel is foglalkozó cégnél még senki sem reklamált, állítólag nem használta még senki digitális tv-nél. Vagy egyedi kártyahiba lenne? Ötlet?/ Előre is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.