Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) actworld


actworld
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám a Pinnacle PCTV 110i-mmel. Intervideo WinDVR 3-at használok, és a héten újraraktam a Windowst, de azóta a csatornákon nincs hang, csak zúgás. Ha átállítom a rendszert mondjuk Pal D-be, vagy akármelyik másikba, majd onnan vissza Pal B-be, akkor viszont van, csak ilyenkor kb. 2 elindítás után újra kell scannelni a csatornákat. Nincs valami ötletetek, hogy mit csináljak? Előre is köszi!

(#52) T.Robin


T.Robin
csendes tag

Sziasztok!
Eddig hibátlanul műdödő Kworld(Bt878) karimmal,most van egy kis problémám.
Alaplapot cseréltem, egy Gigabyte P35C-DS3-ra,és a TV-kártyán azóta nem tudokm a hangot elővarázsolni.Próbáltam a TV kártya hang kimenetét bedugni a Vonalszintü bemenetbe is és a Microfon bemenetbe is.
Az eszközkezelőben a WDM Audio Capture tulajdonságainál látom,hogy nincs illesztőprogram telepítve,pedig én telepítettem.Próbáltam sok fajtával,de még mindíg azt írja,hogy nincs illesztőprogram telepítve.
WinDVR3-at használok,és a beállításoknál nem tudok hangeszközt választani,mert nincs.Ezáltal persze hang sincs.
Légyszi segítsen valaki!!!!!!

(#53) fülőke


fülőke
csendes tag

Ez View tv tuner bekapcsoláskor SECAM-BDGHI módbanjön be,hogyan lehet átállítani PAL-BDGHI módra?
köszi a segítséget

(#54) bzoley válasza fülőke (#53) üzenetére


bzoley
veterán

Válassz másik országot, pl. Germany.

(#55) T.Robin válasza fülőke (#53) üzenetére


T.Robin
csendes tag

Nálam mindíg Bosznia-Hercegovina beállításnál jön be az összes csatorna.PAL BG/DK

(#56) fülőke


fülőke
csendes tag

köszi a segítséget. :DD

(#57) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Végre (végül) sikerült elhárítani a már-már kihajításra/elégetésre ítélt Leadtek Winfast TV Expert kártyám driver problémáit. :C
A megoldást a daa-raa által javasolt és linkelt (egyébként a Leadtek oldalán gondosan elrejtett, kizárólag ftp-ről elérhető) EZ Install driver csomag jelentette. Köszönet neki!
Egészen egyszerűen elindítottam, felajánlotta az előző driverek eltávolítását, majd restart, telepít, újra restart. Eztán PVR2 felrak és lőn csoda: minden megy, ahogyan kell.
Felvétel, lejátszás, rádió, tv - minden. :Y
Beállításoknál audio out control és audio recording line egyaránt (az egyetlen logikus) CD hangerő (lévén a kártya az alaplap CD in tűin adja le az audio jeleket).
A felvétel meg megy wavban, wmaban és mp3ban egyaránt. Mindenféle kodekelés, peccselgetés, trükközgetés nélkül. Ahogyan kell. Illetve ahogyan kellett volna rögtön az elejétől...

Szóval végülis elment rá ca. 20 órám, túl 4-5 XP újrahúzáson, rengeteg driver, beállítás, lejátszóprogi kipróbálásán végül öröm van és bódottsá'! :D

Mégegyszer köszi a segítséget! :R

(#58) lezso87


lezso87
csendes tag

hi all!

Pinnacle pctv stereo tunerem van.

Hardware initalization failed hibaüzenet:

1.Az assistant utolsó fázisnál megáll Hardware initalization failed hibaüzenettel. Amennyiben Windows XP Szervízcsomag 2-es operációs rendszert használ, le kell tölteni a PCTV Stereo SP2-es illesztőprogramját. A letöltés után futtassa az alkalmazást, majd a telepítés végeztével indítsa újra a számítógépet. 2. IRQ Ütközés, valószínűleg közös az IRQ a slot-tal. Helyezze át másik slotba. 3. VIA-s chipset, vagy nem megfelelő az alaplap.

Mi lehet akkor a baja ha másik slotban is kipróbáltam, az említett drivert is letöltöttem de így sem jó a program:(
A intervideo dvr3 al működik csak ezzel nem:(

:W köszi lezso :R

lezso87

(#59) Invisible_07


Invisible_07
csendes tag

hello srácok!a hang problémám emgoldódott:nem outra volt dugva a kábel meg nem is pal b re volt állitva, meg a tv centernél sem jol voltak kiválasztva a dolgok.ujratelepitettem és beállitotta magátol.nahmármsot az a probléma áll fennt hogy a hang visszhangzik, a kép pedig 80%os kb.ilyenkor mit tudok csinálni?

(#60) bzoley válasza x64 (#57) üzenetére


bzoley
veterán

"...a kérdések, vagy vélt hibák 90%-a a felhasználó tudatlanságából, hozzá nem értéséből fakad."
Ami önmagában még nem is lenne probléma, de sajnos néhány esetben a felhasználónak a tudatlanságánál még a szája is nagyobb, holott még egy drivert is képtelen normálisan feltelepíteni.

(#61) x64 válasza bzoley (#60) üzenetére


x64
aktív tag

Látom ismét sikerült visszakanyarodnod a személyeskedéshez... Gratula! :C
Akkor megpróbálok úgy válaszolni, hogy megértsd, mivel úgy tűnik, hogy komoly kihívásokkal kell megküzdened szövegértelmezés terén. :D

FOGD MÁR FÖL APÁM, HOGY A NORMÁLISAN FELTELEPÍTETT, LEGFRISEBB DRIVEREKKEL A FUNKCIÓK 95%-A MENT, 5% PEDIG NEM. Olyan nehéz ezt megemészteni, hm?

Egyáltalán, hogyan lehet egy drivert "nem normálisan" feltelepíteni?

Leírom hogyan megy ez nálam, ha éppen egy szar Leadtek tunerrel hoz össze a sors:
- kártya berak PCI foglalatba, audio beköt alaplap CD in-be
- gép bekapcs
- XP észleli az új hardvert, kéri a telepítő CD-t
- XP varázslóban az ajánlott kiválasztása, driver CD illetve könyvtár megad (Winfast TV Expert, ugye), XP automatikusan kikeresi a megfelelő .inf fájlokat és mindezt egyesével konstatálja
- végül kiírja, hogy az összes driver sikeresen települt, eszköz használatra kész
- eszközkezelőben se hibajelzés, se kérdőjeles eszköz
- program (PVR2) feltelepít: TV megy, TV felvétel megy, rádió megy, rádió felvétel NEM megy

Leírom azt is, hogy normálisan hogyan szokott egy eszköz telepítése történni:
- kártya berak PCI\PCIe-be
- gép bekapcs
- XP észleli új hardvert
- telepítő CD berak, driver felhúz, alkalmazás felhúz
- örül a működő eszköznek

Elhiszem, hogy fáj az igazság (bár nem tudom miért), és jó lenne a "felhasználó tudatlanságára" vagy esetleg az integrált hangkártyára kenni (emlékszel, ugye), ha inkompatibilis az imádott kártya drivere az alaplappal, de én úgy érzem, itt nem erről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#62) fecc87


fecc87
tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, h lehet-e és milyen típusú tv tunert win98-ra kapni?

(#63) Invisible_07


Invisible_07
csendes tag

ezek a "kis regények" nekem szolnak?? : /

(#64) bzoley válasza Invisible_07 (#63) üzenetére


bzoley
veterán

Nem neked szólt, csak beszélgetünk :)
Épp próbálom elsajátítani a tévékártya telepítésének rejtelmeit.

(#65) Invisible_07


Invisible_07
csendes tag

ja bocs.hajlamos vagyok mgamara venni a dolgokat.amugy a problémámra vmi javaslat???

(#66) bzoley válasza Invisible_07 (#65) üzenetére


bzoley
veterán

A hang tényleg visszhangzik, vagy szinte egy időben kétszer szól. Ha utóbbi, nézd meg úgy is, hogy lehúzod a hangkábelt. Azt nem tudom nálad mit jelent a 80%-os kép, ellenőrizd a kábelezést, csatlakozást, egy rossz árnyékoláson, nem megfelelő csatlakozáson sokat lehet bukni. Esetleg az adott programmal ennyit tud a kártya?

(#67) Invisible_07


Invisible_07
csendes tag

egy null oda, igazad volt a hangban, lehuztam a kábelt és jó.a 80%alatt azt értem hogy egy rakás szar a kép.hangyás, cikkcakkos stb.a kábel ugy ér ide hogy a bejárati ajtohoz betettem egy elosztót, ahol volt egy toldás(adta magát hogy ide...)és egy 10méteres kábelen ér a gépig.a szobáa a gipsz falon keresztül ér be 2 helyen kivül és belül emghajlitva a kábel, valamint amint a gépbe ér kicsit megtörik hiszen igy van benyomba a gép a faltol 4-5cmre.majdnem derékszögben zárodik, nem tudom ez lehet e probléma.vagy esetleg mit értesz árnyékolási probléma alatt?

(#68) Invisible_07


Invisible_07
csendes tag

valamint a kép nem egyformán rossz az egyes adókon.minden csati pal bre van állitva ill ha zon enm volt jo pal g re, és néhány adón csak a media center beállitásainál van csak hang.magábana programban nincs hang.a legfurcsább h az alap magyar adók mint pl a tv2 és az rtl képének minősége a legszarabb.

(#69) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv!

Új gépem van, frissen telepítve minden, és WinDVR 2-vel picikét akadozik a kép, pont annyira, hogy élvezhetetlen legyen.

Asus hd2600xt videókártya van ha ez számít. Próbáltam Dscalerrel, ott nem akad a kép, cska nem támogatja a kártyámat, és fekete-fehér:)

Próbáltam WinDVR 3-at, ott jó minden, de nincs távirányító:(

Ötlet?

Előre is köszi

(#70) #65675776 válasza passatgt (#69) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyáltalán milyen tuner?

(#71) passatgt válasza #65675776 (#70) üzenetére


passatgt
aktív tag

Noname, SAA7130

(#72) E.Timi


E.Timi
csendes tag

Aver media usb tv tunerhez még mindig senkinek semmi hozzászólása? Érdekes, h mindenkinek működik csak nekem nem :(((

(#73) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Leadtek WinFast PxPVR 2200 tv tunert.

Első körben cvbs csatlakozóval egy öreg vhs-c jvc kamera felvételét irtam a gépre próbaképpen. Kér és ha hang jó.

Aztán jött a fekete leves, videót scart kimenetét fordítóval kötöttem s-video bementre, a hang jó, a kép viszont nem szines. Állítgattam a normákat, de semmi.

Az meg hogy a távirányító nem működik nem is akarom mondani, mert jelenleg másodlagos problémának tűnik.

Ha van ötlet kérnék segítséget.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#74) bzoley válasza nemtabo (#73) üzenetére


bzoley
veterán

S-video helyett próbáld meg kompoziton, hátha.

A távirányító működéséhez futnia kell a WinFast Wizardnak(MCE Remote nem bejelölve).
Sokan csak félig dugják be a vevőt.
Esetleg lődd le a Wizardot, majd indítsd újra(wfwiz.exe)

Ja, és a privát üzenet a privát üzeneteknek van. Ha a fórumban nem válaszolok, privátban sem fogok.

[ Szerkesztve ]

(#75) nemtabo válasza bzoley (#74) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Köszi, probálkozok. Az itteniből néhány dolgot kifelejtettem, és gondoltam priviben bövítem a megfigyeléseket.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#76) nemtabo válasza nemtabo (#75) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Kérdés, hogy találok-e valamelyik boltba scart-component video fordító kábelt.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#77) Scrager


Scrager
csendes tag

Hello!

A problémám a következő. Van egy Leadtek PVR2000-es TVTuner kártyám, teljesen új, de mégsem müködik rendesen.
Elöször is a azoftver amit adtak hozzá (annak ellenére, hogy mindenki dicséri) nekem nem igazán jött be. Ez a winfast pvr2 amivel az a baj, hogy a tv csatornák képe vibrál, de általában csak akkor ha ablakokat mozgatok, klikkelgetek stb. Ha nem nyúlók a géphez akkor rendesen fut.Kiprobáltam a DScalar nevű progit is, az sokkal ritkábban produkál ilyet(talán egyáltalán nem is),viszont abban pedig nincs hangja az adásnak(beállítottam rendesen) Néha egyébként az egész képernyő bevibrál... VGA? TVTuner? Táp? Mi a ludas?
Másodszor a kép mínősége sem túl jó, bár ez a hagyományos tv-re is vonatkozik. Itt arra gondolok, hogy picit szemcsés a kép, sávosodik (azaz világosabb sávok futkosnak lefelé a képernyőn), úgyhallottam hogy ez földelési probléma és egy földhurok leválasztó segítene. Erősitőt már vettem az nem segített(9 felé van osztva a kábeltv) Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

(#78) bzoley válasza Scrager (#77) üzenetére


bzoley
veterán

Esetleg állítgasd a megjelenítés módját. overlay/VMR/VMR9
Ha már eleve szar a vétel, akkor ne várj csodát egy tunertől sem. Azon még jobban meg fogod látni, ha nem jó a vétel.

nemtabo:
Lehet kapni scart-kompozit kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#79) nemtabo válasza bzoley (#78) üzenetére


nemtabo
aktív tag

:R :R

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#80) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Sajnos sehol nem kaptam scart-kompozit kábelt. Megpróbáltam egy cart-3RCA-s fordítot, és 3 dugaszos RCA kábelt löktem a compisite (CVBS) bemenethez és a hangokat 2 kábelen az audio bemenethez.
Tökéletes szines kép és hang.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#81) nemtabo válasza nemtabo (#80) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Pontosabban component video kábelt nem kaptam

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#82) lezso87 válasza passatgt (#71) üzenetére


lezso87
csendes tag

szia! nézd meg a privátodat

lezso87

(#83) Invisible_07


Invisible_07
csendes tag

helo!mire sikerült emgcsinálni mindent, sikerült elszarni a koaxom is.a gépbe bevolt tudva mikor az elosztóról letekertek mert vmit motyóztam vele ott.visszadugtam és azóta nem vezeti a jelet meg semmi.tudok kezdeni velel vmit vagy vegyek uj kábelt?haver szerint kisült....

(#84) P.O.C.


P.O.C.
tag

Hali!

Adott egy PCTV Analog PCI 501 EE tv tuner kártya. Bedugtam, kábel nem volt hozzá mellékelve, úgyhogy gondoltam ezzel vége is a feladatoknak. Install, csatornakeresés megvolt, a probléma a következő:
Az M1-nek van hangja a többi csatornának egyáltalán nincs. Mitől lehet ez? Probáltam az integrált hangkártyára audio in-jére rádugni a tuner kártya audio out-ját, de miután beállítom (de mondom, kábelt nem kaptam amúgy), hogy a hangkártyáról menjen a hang, elíndítom a "Tv centert" és dob egy restartot a gép.

Valaki tud segíteni miért nincsen hang? Sajnos sok dolgot nem tudtam még kipróbálni - nem az én gépemről van szó - de jól jönne egy kis segítség.

Előre is köszi!

(#85) wassermann válasza P.O.C. (#84) üzenetére


wassermann
addikt

Ha az M1-nek van hangja, akkor nem kábel és nem hang-beállítás hiba. A TV-kártya beállításaiban kell valahol hibának lennie. Próbálj meg országnak Németországot beállitani vagy a szbványok között keress PAL-t, ebből is több fajta lehet, próbálgasd, konkrétabbat nem tudok mert nincs ilyen TV-kártyám.

(#86) P.O.C. válasza wassermann (#85) üzenetére


P.O.C.
tag

A PAL B-t próbáltam, úgy tudom az aszabvány nálunk, de azzal is ugyanez a helyzet.
Országot viszont nem váltottam még, akkor ez lesz a következő, meg kipróbálom a PAL-okat is.
Köszi

(#87) Lúzerke


Lúzerke
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám van. Összeállítottam egy viszonylag jó rendszert, vettem egy szerintem nem rossz tunert, és nagyon sz@r ennek ellenére a képminőség. A mozgásoknál pixeles lesz a kép és elmosódik, az élek sok helyen "zajosak", tompa stb. Szóval nagyon elmarad a várakozásaimtól.

A következő konfigot használom:
MSI K9AG Neo2 alaplap
DualCore AMD Athlon 64 X2 2100 Mhz (4000+)
4 giga DDR2 RAM
Radeon X800 GTO (256 mb)
Iiyama AS4611UT 18" LCD monitor
AverMedia M039 USB Hybrid DVB-T tuner
Windows Vista x64 HUN
Az AverMedia által a tunerhez adott software-t használom (AverTV 6)

Most fizettem el T-kabel digitálisra, de semmivel sem lett jobb, mint "analóg korában" volt. Valamit rosszul állítottam be, vagy ez a tuner ennyit tud, esetleg valamelyik másik alkatrésszel van a gond?
Aki tud, segítsen plíz!

U.i.: Kérlek ha van valami ötleted írd meg privibe (is), mert elég ritkán tudok feljönni, és úgy könnyebb lesz megtalálni.

Üdv.
András

(#88) P.O.C. válasza wassermann (#85) üzenetére


P.O.C.
tag

Köszi!
Németország sikert hozott hang szempontjából!

Amúgy miért van ez :F

[ Szerkesztve ]

(#89) klaczi válasza Lúzerke (#87) üzenetére


klaczi
aktív tag

A legjobb tuner amivel találkoztam. XP alatt.
Mást nem is nézek. Nekem ez a TV, a videó. Tökéletes. A gépem gyengébb a tiednél.
Szerintem az Avermedia nem tudott még rendes drájvert csinálni a Vistához.
Nem hiszem, hogy nagy ügy lenne XP alatt kipróbálnod.
A Volárt is istenítik. Teljes joggal! Mégis Vista alól sokan panaszkodnak.

(#90) (((Mester)))


(((Mester)))
csendes tag

szevasztok.. nekem olyan problemam van h annak idejen vettem mercury tv tunerem nem hasznaltam elkalodott telepitoje honan tudok leszedni hozza progit? vagy valaki tudna kuldeni? :)

(#91) Manky956


Manky956
tag

Sziasztok!
olyan gondom lenne ha a tv tunerbe beledugom az antenát akkor a monitor villog...
olyan mint amikor láttni régi monitoron h frissit ...
gondolom ez egy gyakori probléma !
hogy lehet ezt megoldani ?!
köszönöm a választ !

http://sakaldob.hu

(#92) bzoley válasza Manky956 (#91) üzenetére


bzoley
veterán

Galvanikus leválasztó használata segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#93) Lúzerke válasza klaczi (#89) üzenetére


Lúzerke
csendes tag

Köszi a tippet, de sajnos nem jobb XP alatt sem. :( Igaz, nem ezen a konfigon, hanem a notebookomon próbáltam ki, és azon is pont ugyanazok a hibák jöttek ki. :( Nem lehet, hogy az LCD-mmel van a baj? Nem tudom, hogy ez az Iiyama mennyire jó monitor, az meg biztos, hogy a notebookomé nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#94) klaczi válasza Lúzerke (#93) üzenetére


klaczi
aktív tag

(#95) semetka


semetka
őstag

Hello!

Van egy PCTV Dual Hybrid Pro tv kártyám, de nem tudom hogy kell rákötni a digitális tv-t. T-Kábel adta a set top boxot ,de ha rádugom a set top boxból kijövő koaxot akkor csak az analóg adókat találja.
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen módon lehet rákötni a digitális tv-t a karira??

Előre is köszönöm a válaszokat

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#96) wassermann válasza semetka (#95) üzenetére


wassermann
addikt

Nincs annak a doboznak egy másmilyen kimenet is, például SCART?

(#97) semetka válasza wassermann (#96) üzenetére


semetka
őstag

De van scart csati a set top boxon.
Úgy össze bírom kötni de az nem olyan mintha koaxon jönne a digitális.
Mert ha scarttal kötöm össze akkor elég volna egy olcsó analóg tv kari azzal is meg lehet ezt csinálni.
Nem véletlen h az enyém digitális.
Valahogy csak össze lehet kötni koaxon is.
A koaxon nem tudod h kell???

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#98) #65675776 válasza semetka (#97) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem lehet, lévén a szolgáltatód kódolva küldi a kábelen a digitális jelet. Ezt dekódolja a settopbox, és ezt küldi át maximum analog módon a kimenetekre. Pech...

(#99) bzoley válasza semetka (#97) üzenetére


bzoley
veterán

De még ha meg is tudnád kerülni az STB-t, sokra akkor sem mennél kábelen egy DVB-T tunerrel, hiába digitális.

(#100) batgy


batgy
csendes tag

Helló, segítsetek!
Alaplapi SigmaTel hangkarim van, Hauppauge HVR-1100 hybrid TV-kártya.
Megszoktam a WinVCR3-t, azt szeretném használni. A kép mind az 55 csatornán kiváló, de hang nincs (Germany). Az lehet a baj, hogy az eszközkezelőben ugyan megjelenik a Haup audió, de a WinXP mixerben csak a SigmaTel. A kártya saját programjával (WinTV v.6) van hang. Hogy lehet a mixer lejátszásba bevarázsolni a Haup audiót?

Üdv: batgy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.