Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) #40835072


#40835072
törölt tag

Lenne egy Pinnacle 110i PC Tv tunerem!
nincs hozzá semmi tartozékom se driver se semmi!
mit kell vennem hogy tudjak tv z ni?
de nem úgy hogy kábellel rákötöm a dekóderre!
láttam olyat hogy tv tuner antenna! olyat kell venni

(#1102) #65675776 válasza garincsa96 (#1098) üzenetére


#65675776
törölt tag

Eszközkezelőben rendben van minden?

Ery: Drivert is feltelepítetted, vagy csak a PVR2-t?

Baloo76: Lehet át kellene állítani analog módba a PVR2-t.

(#1103) Baloo76 válasza #65675776 (#1102) üzenetére


Baloo76
csendes tag

Analóg módban van.
Ha rámegyek és át állítom újra, akkor "Elérhető WDM eszköz nem található" hibaüzenet van.

Tuti hogy valamivel ütközhet, vagy valamilyen beállítási probléma lesz de már ötletem sincs mit tehetnék... :(

(#1104) bzoley válasza Baloo76 (#1103) üzenetére


bzoley
veterán

Ellenőrizd, hogy az a meghajtó van-e telepítve, amit telepíteni akartál, és hogy a tunert nem használja egyetlen más program sem.

(#1105) stevve


stevve
nagyúr

Sziasztok!

A Windows 7-re bíztam a TV Tuner driver-ét és feltettem mellé a PVR 2 legfrissebb változatát (a helpsite-ról), de amikor fel akarok venni valamit, akad, megáll, ugrál a kép bő 10-20 másodpercig és amikor leállítom a felvételt, akkor egy ideig nincs kép. Ez driver hiba vagy Win 7 vagy mi lehet szerintetek?

Leadtek PxDVR3200 H, hardveres MPEG-2 rögzítés esetén

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1106) bzoley válasza stevve (#1105) üzenetére


bzoley
veterán

A tunerrel daa-raa-nak vannak tapasztalatai. A Win7 elvileg a legfrissebb, 7007-es drivert telepíti. .32-es PVR2-vel sok tapasztalat még nincs, esetleg a .24-est még megpróbálhatod. Nálam PVR3000-rel, .32-vel nincs gond, vagy nem tűnt fel semmi.

(#1107) stevve válasza bzoley (#1106) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi. Remélem, daa-raa jár erre valamikor. :)

Érdekes, mert ahogy kicsit jobban megnéztem, néha a CPU használat leesik 14-15%-ról 2-3-ra és olyankor akad. Hosszabb használat után rájöttem, hogy nem csak felvételnél. Lehet, hogy valamilyen Windows szerviz? Ez még további tesztelést igényel.

(#1108) garincsa96


garincsa96
csendes tag

válasz: daa-raa

eszközkezelőben rendben van-e minden?
öööö... nem :DDD

ha felrakom a drivert (amit ugye külön, csakis vista-ra csináltak), akkor azt írja az eszközkezelőben, hogy driver nincsen hozzá felrakva... pedig egy pillanattal azelőtt tettem fel (illetve még kellett egy újraindítás)

na ezt nem értem... ha vista-ra csinálták, miért nem működik? :W :W

[ Szerkesztve ]

(#1109) #65675776 válasza stevve (#1107) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jelen!

Nekem már az a CPU használat is magasnak tűnik. Nálam nem megy fel 6% felé soha hw encoder-rel. Levettem az Affinity-t egy magra, semmi nem változott (ergo a PVR2 analog módban egy magot használ csak). Egyébként 1-6% között ingadozik (kicsivel többet fogyaszt CPU-ból és RAM-ból is, mint a PVR3000).

Ma reggel raktam újra a PVR2-t (Zhe-Feng-en ajánlják, hogy a 32 előtt szedjük le a korábbi verziót, ne frissítsünk), szóval szinte friss, ropogós. ÉS így legalább nem az, hogy mikor mit hogy sikerült telepíteni LUTemp-ből. (A DTV 4-ből is jött ki nemrég új, azt is ma raktam fel, de az Compro-s hagyományoknak megfelelően megint el van gyakva, telepítés végén rákérdez a Win, hogy tényleg sikerült rendesen a telepítés? Eddig gyakorlatilag az összes DTV 4 így települt...)

Az első felvétel nálam is akadozott, azóta semmi probléma.

garincsa96: Drivert hogyan raktad fel? Mert ne bízd rá inkább a telepítőjére, rakd fel kézzel.

[ Szerkesztve ]

(#1110) stevve válasza #65675776 (#1109) üzenetére


stevve
nagyúr

Újratelepítettem a PVR2-t és kicsit monitoroztam a szervizeket is. A CPU használat m aradt, viszont a tetű SearchIndexerrel akadt össze úgy tűnik, mert amikor az felette volt kihasználtságban, akkor akadt. Ezt disabled-re állítottam, azóta tökéletes.
Remélem, csak ennyi gondja volt, mert eddig Win 7-en is minden jó volt a tunerrel.

Köszi a segítséget! :R

(#1111) Baloo76 válasza bzoley (#1104) üzenetére


Baloo76
csendes tag

Igen, az a meghajtó van, illetve semmilyen program nem használja a tunert.
Esetleg egyéb ötlet?... :((

(#1112) garincsa96 válasza #65675776 (#1109) üzenetére


garincsa96
csendes tag

de a driver csak egy telepítő
azt nem tudom hogyan kézzel felrakni

vagy azt hogyan kell? :U

(#1113) #65675776 válasza garincsa96 (#1112) üzenetére


#65675776
törölt tag

A telepítőt simán ki tudod csomagolni. Utána Eszközkezelőben Driver frissítése, és be kell tallózni (nem pedig megkerestetni vele!).

(#1114) garincsa96 válasza #65675776 (#1113) üzenetére


garincsa96
csendes tag

hogyan kell kicsomagolni egy installshield telepítőt?

(#1115) garincsa96


garincsa96
csendes tag

ja...
látom ehhez kell egy program... universal extractor :C

(#1116) garincsa96 válasza garincsa96 (#1115) üzenetére


garincsa96
csendes tag

na!

találtam valami(ke)t

inf sys cat fájlokkal van tele a mappa
ez lehet az?

(#1117) #65675776 válasza garincsa96 (#1116) üzenetére


#65675776
törölt tag

Semmi extra nem kell hozzá, simán ki lehet csomagolni akár WinRAR-ral is.

Igen, azoknak kell lennie benne.

(#1118) #40835072


#40835072
törölt tag

Lenne egy Pinnacle 110i PC Tv tunerem!
nincs hozzá semmi tartozékom se driver se semmi!
mit kell vennem hogy tudjak tv z ni?
de nem úgy hogy kábellel rákötöm a dekóderre!
láttam olyat hogy tv tuner antenna! olyat kell venni

(#1119) garincsa96 válasza #65675776 (#1117) üzenetére


garincsa96
csendes tag

kösz

és azokkal a fájlokkal mit csináljak?

(#1120) #65675776 válasza garincsa96 (#1119) üzenetére


#65675776
törölt tag

Eszközkezelő -> Kiválasztod a tunert (mondjuk nem lenne rossz tudni jelenleg mit is látsz az Eszközkezelőben) -> Tulajdonságok -> Driver (Illesztőprogram) -> Update Driver... (Frissítés) -> Browse my computer for driver software -> Let me pick from a list of device drivers on my computer -> Have disk... (Saját lemez...) -> Browse... (Tallóz...) -> megkeresed a mappát ahova kibontottad a telepítőt és azon belül is az inf-eket, majd azok közül kiválasztasz egyet (alapvetően mindegy, ha az adott eszközhöz van köze, akkor használható, összetett eszközök esetén pláne) -> Open -> OK -> Kiválasztod az adott típust (ha mákod van csak egy van a listában) -> Next...

Ez egy másik típus esete, de neked is hasonlóan kell eljárnod. Csak mivel összetett eszköz, minden részegységével el kell ezt végezned.

Ahol nincs magyar szöveg, ott azért nincs, mert fogalmam sincs magyarul hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#1121) garincsa96 válasza #65675776 (#1120) üzenetére


garincsa96
csendes tag

az előbb megcsináltam ezt

a pvr2 nem lát továbbra se semmit

(#1122) #65675776 válasza garincsa96 (#1121) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor lehetőségnek ott van még ez: [link]

(#1123) Baloo76 válasza bzoley (#1104) üzenetére


Baloo76
csendes tag

Köszi megoldódott.

A beépített HP Webcam-hoz volt egy ArcSoft alkalmazás, amit leszedtem, és egy jó kis registry pucolás után voilá... minden oké. :))

Köszi az ötletet, további szép napot mindenkinek.

(#1124) garincsa96 válasza #65675776 (#1122) üzenetére


garincsa96
csendes tag

köszi, közben rájöttem a problémára

a driver is bajos volt, de a pvr2 se jó
a pvr2 nem jó a vistán de csak ehhez az egy modellhez nem

így a régi pvr vagy egyéb pl wmcenter, christv kell

:C :C :C

csak most meg a kép rossz
ugyanis el van tolódva :W

[ Szerkesztve ]

(#1125) garincsa96 válasza garincsa96 (#1124) üzenetére


garincsa96
csendes tag

valakinek van ötlete erre? :W

(#1126) #40835072


#40835072
törölt tag

i kell ahoz hoyg tudjak pc n filmet nzéni gy pinacle 110i vel?

milyen tartozékok? vagy ohgy kell összeszerelini?
program?
driver kell?

(#1127) dudika10 válasza #40835072 (#1126) üzenetére


dudika10
veterán

Driver kell természetesen.
A program is kell amit adnak hozzá (vagy másik, ami tudja kezelni).
És egy TV antenna, vagy egy kábel a falból.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1128) #40835072 válasza dudika10 (#1127) üzenetére


#40835072
törölt tag

végre! kösz!

antennát hol tudok szerezni!

ilyen háztetei antenna kell vagy ilyen kicsi mint pl: rádiüóban!

(#1129) dudika10 válasza #40835072 (#1128) üzenetére


dudika10
veterán

Bemész egy Mediamarktba és 2-3k-ért utánad dobnak egy asztali antennát amivel elvileg tudod fogni a TV2-t, RTL-t, M1-et, mittudomén mi van még.
Nem kell tetőantenna. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1130) #65675776 válasza garincsa96 (#1125) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez kábel vagy normahibának tűnik.

(#1131) garincsa96 válasza #65675776 (#1130) üzenetére


garincsa96
csendes tag

nos, a kábelekkel biztos nincsen gond
a tuner programjával végigpróbáltam minden normát, de egyik se jó igazán

ami látható feljebb, az a leginkább megfelelő (PAL N asszem)
illetve az ntsc, csak az is fekete-fehér

(#1132) #65675776 válasza garincsa96 (#1131) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért vagy benne biztos?

PAL N-en és NTSC-n nem is csoda hogy nem jó. Ha európai piacra szánt eszközt kötöttél rá, akkor PAL B/D/G/H valamelyike kell, hogy jó legyen.

(#1133) rii


rii
nagyúr

én egy általáno tv-néző progot szeretnék kérni ....

lifeview-hez

driver-t már kaptam, de nemtom hogy kelle az adást is látni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1134) rii


rii
nagyúr

pár általános kérdést fel kellene tennem ... bocs érte ...

de mi a különbség az analóg meg a digiális adás között?

analóg jöhet kábelen is?

a PAL SECAM NTSC

a DBV-k is megvannak
annyit tudtam még kivenni, h MO-n a PAL használják többnyire, de sok készülék a NTSC-t is ismeri ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1135) Orb1337


Orb1337
tag

Hali!

Chris TV Lite-ot használok, a bal felső sarokban lévő zöld feliratokat ki lehet valahogy kapcsolni. sehol sem találom...

(#1136) rii


rii
nagyúr

ráersztettem egy FULLY SCAN CHANNEL LIST-et

45,000,000 - 863,250,000 Hz-ig

itt most mit scan-el?

analóg jelet keres? Szóval bármi van beledugva, ő azt antennának veszi? Hiába, hogy az egy THOME-os IPTV?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1137) rii válasza rii (#1136) üzenetére


rii
nagyúr

és miért a juvetusr találja meg az 5ik csatornára?

és semmi mást?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1138) rii válasza rii (#1134) üzenetére


rii
nagyúr

PAL-ból van néhány :-/

Több fajtája is létezik a PAL szabványnak, ezek csak kismértékben térnek el egymástól:

PAL-M: A PAL szabvány Brazíliában használt változata. Inkább az NTSC-re hasonlít, mivel 525 képsort és másodpercenként 60 mezőt / 30 képkockát használ.
PAL-N: Franciaország, Argentína, Paraguay és Uruguay
PAL-B: Belgium, Dánia, Finnország, Németország, Guinea, Hongkong, India, Indonézia, Olaszország, Malajzia, Hollandia, Norvégia, Portugália, Szingapúr, Spanyolország, Svédország, Svájc és Magyarország
PAL-D: Kína és Észak-Korea
PAL-G: Dánia, Finnország, Németország, Olaszország, Malajzia, Hollandia, Norvégia, Portugália, Spanyolország, Svédország, Svájc és Magyarország
PAL-H: Belgium
PAL-I: Hongkong és Nagy-Britannia

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1139) stevve válasza rii (#1134) üzenetére


stevve
nagyúr

"de mi a különbség az analóg meg a digiális adás között?"

Benne van a nevében. az analóg az analóg, a digitális meg digitális átvitellel érkezik, tehát a digitálishoz kell egy kis trükk, ha az adást meg akarod jeleníteni és ez a set-top box. Ide érkezik a jel és innen megy a tv-be.

"analóg jöhet kábelen is?"

Persze, minden olyan kábel tv-s szolgáltatás analóg, ami nem igényel set-top box-ot.

PAL és NTSC:

Itt ugye különbözik a felbontás és a képfrissítési frekvencia. Az, hogy ismeri az NTSC-t önmagában itthon nem nagy előny, de ma már alap szinte. A tunerek mindkettőt kezelik.

"itt most mit scan-el?"

Nyilván ha egy cérnát dugsz rá, azon nem talál semmit, de ha földi vételre alkalmas antennával próbálkozol, akkor igen, amit éppen talál és be tud fogni, az lesz. Ha koax megy be és van kábel tv előfizetés, akkor mindent megtalál, amit a szűrőkön a szolgáltató átenged.

Sajnos nem ismerem a Lifeview kártyákat, abban nem tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1140) Balinov válasza rii (#1136) üzenetére


Balinov
félisten

szia rii, mivel 99.99%,hogy a Thome-os IPTV-d eseteben a csatornak dekodolasat az STB vegzi, neked, ha a Thome csatornait szeretned nezni, nem a tuner antenna bemenetere kell koncentralnod, hanem a tuner video bemenetere. Ez az osszes hasonlo szolgaltatasra igaz es az egyik legnagyobb hatulutoje az az, hogy a csatornavaltast tovabbra is az STB-n kell veghezvinni.

Term. ha rakotsz pl. egy szobaantennat - tegyuk fel olyat, ami a DVB-T, foldfelszini sugarzasu, digitalis adasok vetelere is alkalmas - akkor a szkennelesnel megtalalja az analog foldfelszini sugarzasu adokat (M1, RTLKlub, Tv2,..) + ha DVB-T adokorzetben vagy, akkor a DVB-T adasokat is.

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1141) rii


rii
nagyúr

köszönöm a kimerítő válaszokat, és elnézést a bénázásért :)

sajna ezt megszívtam akkor ... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1142) gaboy


gaboy
csendes tag

Hello
Van egy videoó kártyám amit a win 7 felismer viszont nem ad képet csak hangot
A kártya asus tv-fm card 7134 wdm, már próbáltam googezni, meg automata frissítésre is tettem, de semmi. A christv, az asus digital VRc, sem hangot sem pedig képet nem ad, próbáltam állitani az overlay tehnikát, minden beállítást, mind hiába, csak a windows media center tudja kezelni a hangját, meg megtalálja a kanálisokat is de képet nem ad csak egy szűrke hátteret.

Ötlet???

Gépem: motherboard msi p6ngm,dou core celeron, 1gb ddr2

(#1143) gaboy


gaboy
csendes tag

otlet

drivert nem sikerul hozza talalni... allitolag a windows 7 a legjobb drivert hasznalja hozza...

(#1144) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Sziasztok! Nagy gondban vagyok! Tegnap vettem egy MSI Digivox Micro HD TV-tunert, és sajna semmilyen adót nem talál. Sem a hozzáadott kis antennával, se nagyobbal, sőt még a kábel tv-s vezetékről sem jön be semmi. Szerintetek visszavigyem, vagy csak beállítás? Köszi a választ előre is!

(#1145) #40835072 válasza dudika10 (#1129) üzenetére


#40835072
törölt tag

mii?egy rendes szobai antennával lehet máűködtetni annéékül hogy rákötném dekóderre!

hogy kell?:S

van egy gépem abba egy pinnacle 110i! semmi nincs hozá de drivert szerzek!
feltelepítem a drvert rákötöm az antennáát és kész?
vagy valami tv nézős program is kell?

és hogy kell összeszerelni?

van egy ilyen ezüst antennám ami úgynzé ki mint egy rádió:S

csak rákötöm és ennyi?
:R :R :R :R :R :R :R

(#1146) dudika10 válasza #40835072 (#1145) üzenetére


dudika10
veterán

Fogod a koax kábelt ami kijön az antennából, bedugod a megfelelő csatlakozóba, ahova erőltetés nélkül szépen belemegy.
Felteszed a drivert és egy programot, ami ismeri a kártyád (ha Vistát vagy W7-et használsz akkor akár a media center is felismerheti).
A tv néző programmal (vagy mediacenterrel) megkeresed azt a pár adót amit sima szobai antennával fogni lehet (RTL, TV2, M1, fenetudja még mi) és már nézheted is őket.

Előfordulhat, hogy kell egy kábel a külső hangösszekötéshez, ha nem támogatja a pci-audio-t, de nem vagyok szaki a témában, csak lelkes amatőr, nem tudom, hogy támogatja-e. Ha nincs hang akkor lehet, hogy ez lesz a probléma.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1147) #40835072 válasza dudika10 (#1146) üzenetére


#40835072
törölt tag

iserükt is de olyan ....ul fogja a csatornákat bárhogy áttítom teszem az antennát!
nem iyen rendes fekete drótantenna ami úgynéz ki mint egy ventillátor ilyesmi csak sokkal rosszab

kell venni újat?:S

(#1148) v.tom


v.tom
őstag

Sziasztok! Egy ideje már szívok, ezért kérném a segítségeteket.
Van egy pinnacle pctv dualhybrid pro pci-e (a típusa: 3010x) belső tunerkarim, és alá egy win7 32bit.
A probléma, hogy egyetlen pinnacle media center verzió sem hajlandó felismerni a kártyát. Ha az alap win drivert használom, és ha a pinnacle oldalán talált drivert teszem fel, akkor sem (ennél a 2008-as verziónál egyszerűen nem találtam újabbat).
A win media centerrel működik a kártya, de akkor le kell mondanom a kártya saját távirányítójáról, és nem tudom használni a videobemenetre kötött dekódert sem, mert ugye kéne hozzá valami media center-es távirányító, vagy mi a f*sz. Ráadásul mce-ben nem naggy élmény a tv-zés, mert egy csatornaváltással is küzdeni kell.

Röviden: tudtok valami megoldást ajánlani, hogy tudjam használni a távirányítót, és a dekóder adását is nézhessem?

Előre is köszi!
v.tom

[ Szerkesztve ]

(#1149) dudika10 válasza #40835072 (#1147) üzenetére


dudika10
veterán

Vegyél valami aktív szobaantennát egy mediamarktban például.
Így néz ki például az, amit itthon használtam egy ideig.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1150) Scooter86101


Scooter86101
tag

Sziasztok nagy problémával fordulok hozzátok azt szeretném kérdezni hogy hogyan tudnék hangot csinálni egy tv tuner kártyára pontosan erre a fajtára : [link] Tegnap emiatt tettem fel Windows Xp-t és most van kép csak az istenért sem tudom már 4 órája kinlódom vele és sehogy nem akarja ,van fenn tv programom, a kép az tuti , driverek is szerintem és megsem jó léégyszike valaki tanács :(((
KÖSZIKE ELŐRE IS
BYE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.