Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) DrGonzo22 válasza DrGonzo22 (#400) üzenetére


DrGonzo22
őstag

persze ezt kifelejtettem: Budapest/Zugló/Ungvár utca

(#402) proki79


proki79
csendes tag

Hali!

Egyik ismerősömnek van egy ilyen TV Tunere: http://www.elmisria.com/images/USB%20TV%20BOX.jpg
Újra kellett rakni nála a rendszert, de a tuner drivere meg nincs meg neki, neten meg sehol nem találok megfelelőt. Valaki tudna segíteni, hogy hol keressem?

(#403) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Üdv

Nemrég vettem egy TV tunert: AverTV Hybrid Volar HX, bedugtam a kábelt (nem az antennát, hanem az otthoni kábelt!!) arra számítottam hogy majd olyan képet kapok mint TV-n, és nagyot csalódtam. Egyes adókat be sem fogott, de egy csomó meg tök szar minőségű (pl. RTLKLUB). Ez miért van???

DrGonzzo: én sem tudom fogni a DVB-T adásokat, pedig vettem egy elég nagy antennát (persze olyat ami fogja a DVB-T-t)

(#404) sirdond válasza Gabesz87 (#403) üzenetére


sirdond
őstag

hm, próbálj meg másfajta módon keresni a programban, mondjuk úgy,hogy németo-t választod, esetleg nem árt egy galvanikus leválasztó sem.

(#405) DrGonzo22 válasza Gabesz87 (#403) üzenetére


DrGonzo22
őstag

"Egyes adókat be sem fogott, de egy csomó meg tök szar minőségű (pl. RTLKLUB). Ez miért van???"

Nekem nem teljesen ez a tunerem van, de eléggé hasonló. Az első kereső menüben van egy keresés/alkalmaz/tovább hármas, vagy valami ilyesmi, ott válaszd a tovább-ot, megnyílik egy külön ablak, ahol van egy keresés minden frekvencián opció, azzal befogja az összeset.

DVB-T-vel ma volt egy kisebb sikerem, a tunerhez csomagolt antennával befogtam az m1-m2-duna-duna aut adókat, igaz, csak olyan rövid időre, hogy képet már nem kaptam, ill. többször sikerült befognia őket, de akkor már nem volt ideje a beazonosításra. Holnap kipróbálom notebook-kal Budán, közelről, közvetlen rálátással a toronyra, szerintem úgy szépen menni fog.

(#406) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Egyrészt, mi a fene az a galvanikus leválasztó?:)
Másrészt, minden frekvencián kerestem, szóval úgy csináltam ahogy írtad!

(#407) Széll Ernő


Széll Ernő
csendes tag

Sziasztok!
Remélem tudtok nekem segíteni egy Philips SAA713x drivert keresek a google-ba ha beírom sok hülyeséget meg reklámot dob ki megkérek mindenkit akinek ilyen karija van az írjon ide vagy küljön egy pü-t! ELŐRE IS MINDENT KÖSZÖNÖK !!!!!!

(#408) Kori2


Kori2
csendes tag

Van egy AVerMedia Hybrid Volar HX USB tunerem. Elég jó a cucc, de van egy kis hiba szoftverében. A hang néha szaggat Vista 64 alatt. XP32 alatt minden jó. ChrisTV alatt jó a hang de képe rosszabb emiatt szeretnék az AverTV6 mellett maradni. Valakinek van esetleg ötlete, hogy mi lehet ez? Esetleg egy új codec pakk segítene? Most Vista Codecs van fent (bár lehet hogy az avertv6 minden esetben a saját codecjeit használja)

Ha bekapcsolom a timeshiftet, akkor megszűnik a gond (ilyenkor a mentett, rosszabb minőségű felvételt látjuk).

Kipróbáltam Overlay Mixer, VMR és Enhanced Video Renderer módban is, de nem volt hozzá köze. FM rádió is beszaggat. A CPU Core2Duo @ 1,66Mhz, bírnia kellene, 15-25% a terhelés analóg tv módban. Esetleg ha volna valakinek ötlete megköszönném.

Üdv!

(#409) sirdond


sirdond
őstag

valamelyik nap unatkoztam és gondoltam beizzítom a régi winfast tv2000 xp deluxe kártyámat. sikerült is, és most már a pvr2 is támogatja (eddig nem volt ilyen), úgyhogy dscalerrel sem kell kínlódni :DDD
régi kártyához képest elég jó képet ad, egy gondom azonban van, mikor a csatornákat váltom ilyen "durranó" hangot ad ki. na ez mitől lehet? lehet,hogy valami egyszerű dolog, de nekem nem sikerült eddig rájönnöm. földhurok nemhiszem, galvanikus leválasztót is használok. ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#410) bzoley válasza sirdond (#409) üzenetére


bzoley
veterán

Milyen hangkártya? Csatornaváltáskor nem minden tipusnál némitja el a bemenetet, igy elég gyakran érdekes effektek kisérhetik. Ezen sokat segiteni nem lehet, hangkártya csere esetleg. Új PVR2 van fönn?

(#411) sirdond válasza bzoley (#410) üzenetére


sirdond
őstag

audigy 2 zs
nem nagyon akarom lecserélni, mert hát ugye minek...
persze,a legújabb, hétvégén töltöttem le, azóta nem hiszem,hogy van új
valami tipp esetleg, hogy mit próbáljak?

(#412) bzoley válasza sirdond (#411) üzenetére


bzoley
veterán

Esetleg a hangzsuga driverét megpróbálhatod újratelepíteni, de nagyjából ennyi.

(#413) sirdond válasza bzoley (#412) üzenetére


sirdond
őstag

más nekem se jut eszembe
köszi a segítséget

(#414) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok
van egy haupptage TV-tunerem

én a csatornákat akarom behozni!
nem talál meg mindent
pl RTL, meg TV2
mit és hogy kell beállítani?
nem találok magyarország
meg PAL-... mit kell választani??
előre is kösz :D

(#415) sirdond válasza sirdond (#413) üzenetére


sirdond
őstag

na kirpróbáltam két másik hangkártyán is,live 51. digital, meg az alaplapi realtek, és hát az alaplapi eddig a legjobb,mert valami csinálja ezeket durranó hangokat csatorna váltásnál,valamikor nem.

bzoley: pvr2-ben hol tudom szerkeszteni a távirányító beállításokat? nem igazán működik, illetve csak 1-2 gombot ismer fel.ez lehet azért,mert nem volt bedugva a távirányító érzékelője amikor telepítettem a pvr2-t?van rá külön driver?

(#416) bzoley válasza sirdond (#415) üzenetére


bzoley
veterán

Ilyen régi típusnál talán a kártya is okozhatja a pukkanást.

Sehol nem szerkeszthető. Nekem is van ilyen távirányítóm. Lényegében kuka, nem is használom. Amelyik nem működik, arra egyáltalán nem reagál semmit?
Tölts le egy WF_RemCtrl-t, indítsd el, az ikonja minden gombnyomásra villog. Esetleg a távirányítót is ellenőrizheted, hogy egyáltalán ad-e jelet a "rossz" gomb(LCD teszt - kamerába irányítva nyomd a gombot, látnod kell az infra fényét, ha működik).

(#417) Tottika


Tottika
tag

Sziasztok!A problémám nem egyedüli ahogy olvasgattam a fórumokat.
Adott egy pinnacle pctv/pro sztereo tuner.64bites Vista alá egyszerüen nem találok drivert.Valakinek sikerült már összehozni?Bármit teszek fel hibakóddal nem indul el:(
Köszi!

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#418) #65675776 válasza Tottika (#417) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Pinnacle ennyire felhasználóbarát... Vegyél másik tunert ha x64 alatt akarod használni.

(#419) Tottika válasza #65675776 (#418) üzenetére


Tottika
tag

Ájáj,akkor lehet meg kell hogy szabaduljak tőle:(
Azért ha valakinek sikerült írjon....Köszi

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#420) sirdond válasza bzoley (#416) üzenetére


sirdond
őstag

na újratelepítettem a pvr2-t és most működik minden rendesen,kicsit furcsa, de a lényeg,hogy működik a távkapcs

amit az oldaladon írtál Hungary.ini fájl az hol van? vagy mivel települ? mert én nem találtam meg sehol

(#421) #65675776 válasza sirdond (#420) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#422) sirdond válasza #65675776 (#421) üzenetére


sirdond
őstag

ahha :DDD
hát eddig nem jutottam el :) utólagos bocsánat a hülye kérdésért

(#423) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Üdv,

a következő lenne a problémám. Van egy 16:10-es képarányú monitorom, és egy AverTV Hyrid Volar FM+ usb-s tunerkártyám, amit az alap szoftverével használok analóg módban. Így (a torzítás elkerülése végett) levágott, elfeketített oldalakkal vagyok kénytelen használni, ami nem is probléma, de az utóbbi időben egyre gyakoribb (spekrum, nat geo, discovery főleg) a belső 4:3-as tartalom "gyári" levágása 16:9-re. Így már egy elég vaskos fekete keret veszi körül a hasznos tartalmat úgy, hogy sehol sem éri el a monitor belső káváját. Az alap szoftverrel sehogy sem sikerült bővítenem a hasznos látható felületet, így kénytelen vagyok egy apró adást nézni, amit minden irányból fekete káva vesz körül. Olyan, mint ha egy sokkal kisebb monitorom lenne. Erre létezik valamilyen megoldás?

Előre is köszönöm.

(#424) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok
Látom probléma sok válasz szinte semmi, de azért bepróbálkozok...
Nekem is ilyen Aver TV USBm van, a gond az hogy a távirányitóm nem müxik... egy hétig működött aztán se kép se hang... mivel a csati listát ennél a proginál nem lehet exprotálni importálni ezért nem igazán szeretném ujra telepiteni hogy aztán megint szöszöljek két napig mig behangolok mindent aztán vagy jó lesz egy hét után a távirányitó vagy nem... valahol biztos lehet állitani rajta winben, de ötletem nincs merre kotorásszak... Ha valakinek van valami ötlete, vagy megesett már vele hasonló és orvosolni tudta a problémát, megköszönném ha megosztaná velem a tapasztalatait...

Előre is köszönöm!

Túrista vagyok

(#425) DrGonzo22 válasza bpmcwap (#424) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Nem egy nagy segítség, de nekem se megy:) mivel semmi szükségem távirányításra (vezeték nélküli bill+egér), nem foglalkoztam vele.

(#426) oris válasza bpmcwap (#424) üzenetére


oris
aktív tag

Ki lehet menteni a listát, itt tárolja a program:

c:\Users\User\Documents\AVerTV\PI_21442620080332.xml
c:\Users\User\Documents\AVerTV\PI_22592520080332_Group.xml
c:\Users\User\Documents\AVerTV\PI_23012520080330.xml
c:\Users\User\Documents\AVerTV\User.ini
c:\Users\User\Documents\AVerTV\User.xml

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#427) bpmcwap válasza oris (#426) üzenetére


bpmcwap
senior tag

értékes info!!! Köszönöm!

Túrista vagyok

(#428) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy AVerTV Hybrid + FM Cardbus Tunert, azzal a reménnyel hogy a mostanában induló digitáli TV adást is nézni tudjam. Szentesen a Duna és a Duna Autonómia jött be. A probléma az, hogy szinte másodperces szaggatással, változással jön a kép. Tudnátok e segíteni a hiba kiküszöbölésében?
Üdv.: iref-h

(#429) iref-h


iref-h
tag

Még annyit az előző soraimhoz, hogy MSI VR600X 240HU géppel használnám a tunerkártyát.
Üdv.: iref-h

(#430) #65675776 válasza iref-h (#428) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mekkora a processzorterhelés?

(#431) iref-h válasza iref-h (#428) üzenetére


iref-h
tag

15-20%-os a processzor terhelése vétel közben

(#432) DM43


DM43
őstag

Sziasztok!

A következő gondom van: Adott egy P4 3GHz gép, MSI NX7600GS TD512 AGS-s videókártyával, Vista-val. Vettek bele egy WinFast TV2000 XP Globál tuner-t. Betéve a gépbe, a rendszer átmegy 4 színűbe, a Vista közli, hogy nincs elég erőforrás a videókártyához.
Találkozott-e már valaki ilyen problémával, illetve esetleges megoldási javaslatot nagyon megköszönnék.

Előre is köszi: DM

(#433) attilla84


attilla84
tag

Sziasztok!!! Kerem segitsetek!!!!

Kb egy honapja vettem egy
Tuner TV Avermedia AVerTV-Hybrid-STB1080i (kulso) Tv-tunert es azota sem tudom megoldani a problemat.

Azt szeretnem hogy ossze tudjam kotni a szamitogeppel es 1 monitoron tv-is tudjak nezni es szamitogepezni is. Ez lehetseges-e valamilyen kabelokkal??? koszonom elore is a segitseget!!!

(#434) #65675776 válasza attilla84 (#433) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mármint egyszerre? Mert az valószínűleg nem oldható meg. Felváltva igen, a DVI IN-re kell kötnöd a számítógéped.

(#435) attilla84


attilla84
tag

Igen ugy akarnam hogy kossem ossze a geppel a tunelt es egy gombnyomassal tudjam valatani a tv-t es szamitogepet...

En rakottem a DVI-in re es a masik felit a videokartyara es nem adja at a szamitogep jelet hogy tudjam valtani... mi lehet a gond??? vagy kellene a gepen valamit megoldani??? kerlek segely mert 1 honapja nem tudok tv-t nezni:)

KOSZI!!!

[ Szerkesztve ]

(#436) #65675776 válasza attilla84 (#435) üzenetére


#65675776
törölt tag

A gépen nem kell állítani semmit. Gondolom az AV/PC gombot nyomogatod a távirányítón bőszen.

(#437) attilla84


attilla84
tag

Megkerlek nagyon szepen segitessz nekem MSN- vagy Yahoo mert enkem nem akar jonni ossze,meg valamijen kabelt is vettem de nem tudtam megoldani...

(#438) attilla84


attilla84
tag

Kerem segitsen valaki priviben megoldani a Tuner TV Avermedia AVerTV-Hybrid-STB1080i (kulso) osszekoteset a szamitogeppel hogy a monitoromonn mindkettot tudjam hasznalni!!

KOSZI!!

(#439) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Ismerősöm vett egy tv tuner karit, de nem gondja van vele.
Típus: pinnacle pctv nano stick 73e

A probléma a következő: Kábel ráduga, driver fent, de csatórnát nem talál.

Valakinek ötlet? :F

Előre is köszi! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#440) bzoley válasza Klemens (#439) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, olvass bele a DVB-T topic-ba, az egész ilyen problémával van tele.

"Kábel rádugva"
Itt sántít a dolog, tetőantennát kell bedugni, ez DVB-T tuner, ha jól látom, kábeltv-hez nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#441) Klemens válasza bzoley (#440) üzenetére


Klemens
őstag

Értem. :W
Köszönöm! :R

Kábeltv van rádugva, a másik topic 1. hsz-ében benne is van, hogy milyen fajta mihez jó.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#442) Sas madár válasza bpmcwap (#424) üzenetére


Sas madár
őstag

Legegyszerűbbet próbáltad? elem ,Jó,utána maga a távkapcs ad jelet?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#443) attilla84


attilla84
tag

Sziasztok!!! Kerlek aki ert a Tuner TV Avermedia AVerTV-Hybrid-STB1080i (kulso) beszerelesehez az szanjon ram 10 -percet mert nem tudom hangolni osssze hogy a PC-n tudjam mindkettot hasznalni!!! KOSZI!!!

(#444) #65675776 válasza attilla84 (#443) üzenetére


#65675776
törölt tag

Legalább leírhatnád, hogy hogyan vannak összekötve a különféle eszközök, és milyen kábelekkel.

(#445) attilla84


attilla84
tag

O igen bocs...

Eloszor is En azt akarnam elerni hogy a tv-tunert ugy tudjam hasznalni a monitoromonn hogy egy gombnyomassal vagy ilyensmi tudjam valtani a szamitogeppel...

Az osszekotest igy csinalom es nem mukodik az atvaltas,csak a tv tuner megy a monitoromonn.:

A monitor kabelat kihuztam a videokartyarbol es betettem a DVI-out -ba.! A DVI-IN-t es a videokartyamat osszekottem egy DVI-VGA kabellel.
A tv-tuner a jelet egy beltero egysegbol kapja amit az AV-in -re kottem.
Es igy tokeletesenn mukodik,a monitoronn a tv nezes.

Es most jon a baj:elinditom a szamotogepet es hogy lehet atvaltani hogy a gep is megjelenjen a monitoromonn,es ismet egy visszavaltassal a tv menjen???
Probaltam nyomni az AV/PC gombot.a "source" gombot ami valtja a kulonbozo modokat de a szamitogep eggyik modban sem jon elo...

Kerem irjatok ha valami mas otletet vagy mas megodast tudtok az oszeszerelesehez!!!

KOSZI !!! :K

(#446) #65675776 válasza attilla84 (#445) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs semmilyen átalakító a kábelekben? Mert azok bezavarhatnak. Lehet egy ilyen miatt nem érzékeli a STB, hogy egyáltalán csatlakozna hozzá bármi is a DVI-IN-en.

[ Szerkesztve ]

(#447) attilla84 válasza #65675776 (#446) üzenetére


attilla84
tag

Nincs semmi,,azokat a kabelokat hasznalom amiket adtak vele...
Es mikor kellene a gep induljon a monitoronn???Amikor az AV/PC gombot nyomon vagy amikor valtok a tv-s-video.stb modokra???

(#448) s200 válasza attilla84 (#447) üzenetére


s200
tag

Nem írtad, milyen a VGA kártyád.
Nem tudni, egy vagy két DVI csati van rajta.
Nem tudni, melyikre kötötted a tunert.
Ennek ellenére egy tipp: már a PC bekapcsolása előtt váltsd át a tuneren a bemenetet az AV/PC gombocskával.

(#449) #65675776 válasza attilla84 (#447) üzenetére


#65675776
törölt tag

A tunerhez mintha DVI -> DVI kábel járna.

(#450) attilla84


attilla84
tag

A kabel neve pontosan: DVI (DVI-D)

A videokartyam Geforce 9600GT es csak egyhely van ahova ezt ra lehet kotni,az ahonnat levettem a monitor kabalat.

De amikor megy a tv a monitoron es nyomom az AV/PC -gombot akkor nem csinal semmit,hanem a jobb-felso sarkaban a kepernyonek egy "piros" karika jelenik meg ,athuzva kozepen

De a a baj fiuk( ) hogy en nem nagyon ertek hozza es nem took mindent jol kiprobalni...sajnos :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.