Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) bzoley válasza levy1983 (#550) üzenetére


bzoley
veterán

Mondtam, hogy más országgal próbálkozz.
A tuner nem tud DVB-C-t.

(#552) levy1983 válasza bzoley (#551) üzenetére


levy1983
aktív tag

Sikerült hangot előcsalogatni. Az Audio decoder beállításainál van a bibi. Ha azt átállítom, akkor van hang, teljesen mindegy, melyikre állítom. De ha újraindítom a programot vagy csatornát váltok, akkor néha elmegy a hang és ismét át kell állítsam az audio decodert és akkor megint van hang... Fene sem érti... És akkor digitális adást mikor/hogyan tudok fogni a kütyüvel? 2-3 hónapja próbáltam Veszprémben, tömbházból, ahonnan ráláttam a Kab-Hegyi adóra, de akkor sem tudtam digitális adást fogni vele...

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#553) #65675776 válasza levy1983 (#552) üzenetére


#65675776
törölt tag

Terratec... Inkább meg sem vettem volna. Szerencsére nálam csak kölcsönben volt, kipróbálásra. Lesúlytó a véleményem a sw-ről is.

Kérdés milyen antennával próbáltad. Minimum egy komolyabb beltéri antenna kell, de leginkább csak tetőantennával van értelme próbálkozni.

(#554) levy1983 válasza #65675776 (#553) üzenetére


levy1983
aktív tag

Ha komolyabb antenna kell hozzá, akkor miért adnak csak egy Jack-dugós, 20cm-es kis fémvackot? Vagy csak nálunk kell nagy antenna, Nyugat-Európában nem?

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#555) #65675776 válasza levy1983 (#554) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálunk biztosan gyökér a jelszint...

(#556) bzoley válasza levy1983 (#554) üzenetére


bzoley
veterán

Ha a tuner kimondottan Magyarországra készült volna akkor egy legalább tíz méteres árbócot, és imakönyvet is mellékeltek volna. Máshol használható szolgáltatás is van, amihez elég egy "20cm-es kis fémvacak".

(#557) levy1983 válasza bzoley (#556) üzenetére


levy1983
aktív tag

dunc, daa-raa, bzoley: Köszönöm gyors segítségeteket. Akkor valószínű elpasszolom a készüléket. Még tavaly vettem, hogy digitálisan élvezhessem az adásokat, de akkor ez így még korai. Kábel TV-s szolgáltatás miatt nem fogok árbócot rakatni a tetőre. Köszönöm Nektek mégegyszer!

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#558) Sas madár


Sas madár
őstag

Ez nagyon jól indul ha a digitálissal ennyit kell majd kínlódni.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#559) Peo1942


Peo1942
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus u3000 hybrid típusú USB-s tuner kártyám, meg két gépem.

A probléma az, hogy az egyik géphez csatlakoztatva tökéletes a felvétel, másikhoz csatlakoztatva meg akadozik.

Amin jól megy:
core2duo 3Ghz, 2G ram, 32bites XP Pro, sata HDD

Amin akad:
2 magos Atom 1.6Ghz (HT), 1G Ram, 32bites XP Pro, pata HDD

Most én is azt mondanám, hogy azért akad, mert a gép gyenge, de a resouce monitor k.b. 30%-os proci kihasználtságot jelez felvételkor, meg ugye 6-7 éve is rögzítettünk műsort szoftveres kártyával, remekül.

Mit nézzek meg?

Köszi,
Peo

(#560) #65675776 válasza Peo1942 (#559) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sokra mész azzal a kétmagos Atom-mal, ha szerencsétlen nem képes Out of Order utasításvégrehajtásra...

(#561) Peo1942 válasza #65675776 (#560) üzenetére


Peo1942
csendes tag

Még valami hasznos, közérthető információ? :)

(#562) #65675776 válasza Peo1942 (#561) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gyökér a proci erre a célra.

Ha egy utasítás végrehajtása megáll valami miatt, akkor addig vár, amíg a végrehajtás összes feltétele meg nincs. Nem képes más utasításokat addig előrevenni, és azokat feldolgozni. Csak szépen sorban (In Order), nem soron kívül (Out of Order).

(#563) Gabesz-


Gabesz-
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy leadtek TV2000 XP RM típusú tv tuner kártyám, régebben kábel tv-t néztem vele gond nélkül, most váltottam t-homeos sat-tvre és a beltérit probáltam rákötni (scart-rca kábellel), mivel a tuneren nincs audio bemenet ezért a hangkártya bemenetére tettem az audio részt, de nem lett jo... kép van, hang egyáltalán nincs.. az lenne a kérdésem h baromság amit csináltam vagy kéne lenni hangnak? egyáltalán ezzel a tunerrel meg lehet oldani? ha meg akkor hol rontottam el? szivesen fogadok bármilyen ötletet.

(#564) bzoley válasza Gabesz- (#563) üzenetére


bzoley
veterán

Nem volt túl feltűnő a pirosan szedett Leadtek tunerek topikja?
Ha a kábelen megy hang, akkor elvileg jónak kell lennie. A használt bemenetet az operációs rendszerben engedélyezni kell, PVR/PVR2-ben pedig a megfelelő bemenetet beállítani.

(#565) Gabesz- válasza bzoley (#564) üzenetére


Gabesz-
csendes tag

de, utólag már nagyon feltűnt..

egyébként eddig a pvr-t most a dtv-t tettem fel, mindkettőn a megfelelő hangforrást beállítottam. op rendszerbe hol tudom engedélyezni a bemenetet?

(#566) bzoley válasza Gabesz- (#565) üzenetére


bzoley
veterán

DTV-t? Hol találtál olyat, rég kipusztult:)
Értelemszerűen az oprendszer mixerében, a hangeszközöknél, vagy a hangkártya szoftverében tudod babrálni a bemeneteket.

(#567) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Üdv.Kaptam egy ilyen kártyát:
Asus WIFI/TV tuner

Vista az op rendszer,találtam is drivert de az istenért nem megy,probáltam a Cyberlink PowerCinema ami elvileg hozzá valo.Koax-on keresztül ment a TV a tunerbe,de amikor scanneli a csatornákat semmit nem talál :F Elöre is köszi.

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#568) #65675776 válasza DjPremier (#567) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyrészt a link nem jó, másrészt meg eléggé specifikusnak tűnő termék, ami csak bizonyos Asus lapokkal kompatibilis... [link]

Ha mindenképpen tuner kell, akkor ezt dobd ki a bánatba és vegyél egy normálisat (na olyat az Asus nem gyárt, mindet megöli a sw-rel).

(#569) DjPremier válasza #65675776 (#568) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Mint irtam kaptam,de akkor nem használom.Jöszi az infot. :R

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#570) insyde01


insyde01
csendes tag

Hali,

lenne 1 olyan problémám a laptopban van egy dvb tv tuner, az a gondom h nem tudom benne kiválasztani az analog jel lehetoséget, csak DVB jel van és az ki is van pipálva ... vki vmilyen tippel ??? :)

Köszi

HP Pavilion dv-5 1180eh (Intel Core2Duo 5800 - 3Gb DDR3 - 250Gb HDD - 9600M GT 512MB DDR2 - TV TUNER - LAN/WIFI - MULTIMÉDIA TÁVIR...stb

(#571) zhagyma válasza insyde01 (#570) üzenetére


zhagyma
őstag

A DVB-T tuner nem alkalmas analóg adás vételére. :)

(#572) insyde01 válasza zhagyma (#571) üzenetére


insyde01
csendes tag

hmmm

akkor miért irja a leirás ? :D
idézek:

Digitális és analog musorjelek fogadására szolgál...

:)

HP Pavilion dv-5 1180eh (Intel Core2Duo 5800 - 3Gb DDR3 - 250Gb HDD - 9600M GT 512MB DDR2 - TV TUNER - LAN/WIFI - MULTIMÉDIA TÁVIR...stb

(#573) zhagyma válasza insyde01 (#572) üzenetére


zhagyma
őstag

Hmm. Akkor ez hybrid tuner ...

(#574) insyde01 válasza zhagyma (#573) üzenetére


insyde01
csendes tag

igen a hybrid fajta...
vmi tipp? h miért nincs ott nekem más lehetoség csak "DVB jel" ?

HP Pavilion dv-5 1180eh (Intel Core2Duo 5800 - 3Gb DDR3 - 250Gb HDD - 9600M GT 512MB DDR2 - TV TUNER - LAN/WIFI - MULTIMÉDIA TÁVIR...stb

(#575) Core2duo6600 válasza insyde01 (#572) üzenetére


Core2duo6600
veterán

1 Elirták
2. Semmi köze nem volt annak aki fordította az informatikához

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#576) insyde01 válasza Core2duo6600 (#575) üzenetére


insyde01
csendes tag

köszi

hali :)

HP Pavilion dv-5 1180eh (Intel Core2Duo 5800 - 3Gb DDR3 - 250Gb HDD - 9600M GT 512MB DDR2 - TV TUNER - LAN/WIFI - MULTIMÉDIA TÁVIR...stb

(#577) zhagyma válasza insyde01 (#576) üzenetére


zhagyma
őstag

Amennyiben ez a géped: [HP Pavilion 1180eh], akkor DVB-T tuner van benne. Az analóg adást nem tudja venni.

Core2duo6600: :)

[ Módosította: Pompi ]

(#578) Donee


Donee
csendes tag

Sziasztok!

Van egy új tv tunerem: AVerMedia AVerTV Hybrid Volar HX
Először szaggatott a digitális adások képe (hang nem), majd letöltöttem a gyártó honlapjáról a drivert+szoftvert és javult, megoldódott a helyzet.

A Duna HD és Duna 2 folyamatosan, zökkenőmentesen jön.
A Tv2 és RTL Klub viszont még mindig szaggat, igaz csak nagyon picit, de azért én észreveszem. Ez adódhat abból, hogy gyengébb a jelerőssége az utóbb két csatornának? Mármint, hogy gyengébb minőséget vásároltak az Antenna Hungáriától?
(mert a szoftver mindegyik adónál 100%-os minőséget ír ki).

Esetleg a mellékelt botantenna helyett, egy Hama DVB-T szobaantenna beüzemelése megoldaná ezt a kis képszaggatást? Vagy fölösleges, mert más lehet a gond?

Helyileg Budapesten, IX. kerület, 6. emeleten vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#579) flurider


flurider
aktív tag

Hi !

Van egy conceptronic ctvusb2 típusú külső tunerem. Van hozzá lemez, meg minden, de vista alá csak béta driver van.
Ha felismertetem a vistával az eszközt, milyen egyéb programmal tudom használni a tunert? Vista alatt végtelen ideig töltődik a saját program, nem sikerül elindulnia. Nem sok időt fordítva rá leszedtem ilyen tunerprogramokat (pl uiVCR), de eddig kevés siker társult próbálkozásomhoz.. Valami olyasmi volt a gond, hogy semmifélét nem tudtam állítani. Emlékszem még XP alatt ment valahogy az alap program, meg annak a beállítása, mármint ki tudtam választani iylen PAL BG-t asszem (nincs jelentősége ha töknemazt, mert most nincsilyen állítási lehetőség)

Áj dontnú váttudú

Egy műholdvevő dekóder egyébként amit rá akarok kötni koaxon keresztül.

Kösz előre is.

flew

Csillagkörü Litér

(#580) flurider válasza flurider (#579) üzenetére


flurider
aktív tag

UP: A nap

Csillagkörü Litér

(#581) ezekiel válasza Donee (#578) üzenetére


ezekiel
aktív tag

vagy egy full hd-s monitor! mert ha jól tudom 1080 oszlopból állnak a képek! egy mezei monitor megjeleníteni képtelen ugyhogy folytonos legyen a képed, csak korrekcióval! emiatt is lehet pici akadás! de ha megoldódott a gond akkor írj rám kíváncsi vagyok!

üdv.

(#582) #65675776 válasza ezekiel (#581) üzenetére


#65675776
törölt tag

Monitor miatt nem fog akadozni. Az átméretezés eleve a VGA dolga, az meg hw nyomja már vagy 10-12 éve az ilyesmit. Korábban tényleg fontos lehetett a monitor frissítési frekvenciáját a video képfrekvenciájának egész számú többszörösére állítani. CRT esetén ez nem volt probléma, a TFT-k ebben is elmaradnak egy átlag CRT-től is. A monitor azt jeleníti meg amit a VGA kiküld neki.

Arról nem is beszélve, hogy a két kerTV nem is HD-ben sugárzott, szóval ez az elmélet alapból bukott.

(#583) orca28


orca28
csendes tag

Sziasztok lenne egy kis gondom.egy pctv kártya és egy xp sp3 összebarátkoztatása nem jön össze nekem....valaki tudna ötletelni??!

(#584) TommekT


TommekT
csendes tag

:O Helló.Nekem az lenne a problémám hogy ha a kábel TV.-t hozzácsatlakoztatom a géphez akkor a monitoron valami csikok futkároznak. Próbáltam mindent megoldani de semmi. Azt vettem észre hogy mikor a gépbe nincs a tv tuner ha hozzaérintem a kábel tv drótját a gépem hátoldalához akkor is vibrál. Ez mitöl lehet? :O

(#585) #65675776 válasza TommekT (#584) üzenetére


#65675776
törölt tag

Földhurok.

(#586) TommekT


TommekT
csendes tag

És ilyenkor mi a teendő? A kábet tv-s eket kell hívni vagy villanyszerelőt? :F

(#587) bzoley válasza TommekT (#586) üzenetére


bzoley
veterán

Izolátor(galvanikus leválasztó) beszerzése a legközelebbi antenna boltból.

(#588) TommekT válasza bzoley (#587) üzenetére


TommekT
csendes tag

Jó. Dehát vajon ha felhívom a szolgáltatót és megmodnom h jöjjenek ki és nézzék meg mi lehet a probléma ők is megcsinálhatjak nem ?

(#589) #65675776 válasza TommekT (#588) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha meg is csinálják, az sokba fog neked kerülni. A probláma az elektromos hálózatodban van, ahhoz meg nem sok köze van se a kábel-, se az áramszolgáltatónak.

(#590) king69


king69
csendes tag

Ma felraktam a Win 7 rc 1 éves verzióját. :R
elég tuti csak van 1 bibib. Van 1 gigabyte hibrid tuner kari a gépembe /gigabyte p8000 hibrid analog digitális tuner kari/ .szóval felraktam a gyári lemezét vistás driver stb-t és van hang de nyista kép. A win 7 media centere is ugyan ezt produkálja xp alatt meg tutin mükszik. Vista alatt is kipróbáltam ott semmi gond akkor most mivan? :W Help aki tud köszi.

UI: H :) ülyeség re nem vagyok vevő nem akarok karit cserélni :) :C

(#591) TommekT


TommekT
csendes tag

A házban ott tuti van földelés mivel nemrég volt kicseréle a vezeték az egész házban. Akkor a kábel tv szolgáltatójával lehet valami probléma?

(#592) Scholes9


Scholes9
nagyúr

hi, remélem jó helyre írok, adott egy leadtek winfast tv 2000 xp global tv tuner kártya és egy t-home sat tv ami csak hdmi és scart csatlakozóval rendelkezik, és ugye a tv kártyának csak sima analog tv bemenete van, t-homes srácok akik szerelték be a cuccokat azt mondták h elvileg egy videólejátszó segítségével meg lehet oldani, ha esetleg vki tudja, hogyan kellene megoldani, h hang és adás is legyen légyszives írja le, thx

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#593) #65675776 válasza king69 (#590) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor viszont így jártál. Ha mákod van, akkor a GB kiad majd javított drivert. Bár egy tuner téren noname cégtől nem kell ilyet várni...

TommekT: A kábelszolgáltató és az áramszolgáltató hálózata egymástól független. Szóval ha a kettő nem fér teljesen össze, attól egyik szolgáltató sem vonható felelősségre. Úgyhogy marad a leválasztó.

(#594) Scholes9


Scholes9
nagyúr

daa-raa már segített másik topicban :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#595) flurider válasza flurider (#579) üzenetére


flurider
aktív tag

még mindigup

Csillagkörü Litér

(#596) TommekT válasza #65675776 (#593) üzenetére


TommekT
csendes tag

Jó hogy galvanikus leválasztó. És az mire is szolgál? Ja még csak anyi a gond hogy romániába lakom és fogalmam sincs hogy mondják a galvanikus leválasztónak. Ha eltudnátok mondani mire szolgál és hogy néz ki lehet nagy nehezen megtudunk egyezni az elárúsítóval :D

(#597) #65675776 válasza TommekT (#596) üzenetére


#65675776
törölt tag

A nevében is benne van: galvanikusan leválaszt két egymástól független hálózatot. Azaz megszünteti a közvetlen (jelen esetben) fémes kapcsolatot a két hálózat között.

Több féle kinézetben létezik: [link]; [link] Ez a két legtipikusabb.

(#598) TommekT válasza #65675776 (#597) üzenetére


TommekT
csendes tag

Aha zsír. És ennek az ára kb mennyi ??? :S :)

(#599) #65675776 válasza TommekT (#598) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#600) flurider válasza flurider (#579) üzenetére


flurider
aktív tag

még mindigez:

Van egy conceptronic ctvusb2 típusú külső tunerem. Van hozzá lemez, meg minden, de vista alá csak béta driver van.
Ha felismertetem a vistával az eszközt, milyen egyéb programmal tudom használni a tunert? Vista alatt végtelen ideig töltődik a saját program, nem sikerül elindulnia. Nem sok időt fordítva rá leszedtem ilyen tunerprogramokat (pl uiVCR), de eddig kevés siker társult próbálkozásomhoz.. Valami olyasmi volt a gond, hogy semmifélét nem tudtam állítani. Emlékszem még XP alatt ment valahogy az alap program, meg annak a beállítása, mármint ki tudtam választani iylen PAL BG-t asszem (nincs jelentősége ha töknemazt, mert most nincsilyen állítási lehetőség)

Áj dontnú váttudú

Egy műholdvevő dekóder egyébként amit rá akarok kötni koaxon keresztül.

Bejelentkezhetne má valaki, pl Szente Csaba

Csillagkörü Litér

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.