Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) chamo


chamo
csendes tag

üdv, van egy asus tm-fm tunerem (TV7134) és egy p35-ds3as lapom! Hogy lesz a legjobb a hang? Most a belső CD-In re van dugva, így halk + csak 2.0ban szól az alaplapi karival! A régi Live 5.1 aux-in-jébe dugva alapból 5.1re keverve és normális hangerővel szólt! thx :R

http://s2.battleknight.hu/index.php?loc=hire&ref=MjM3NzIw

(#202) bikmakk válasza gabipaci (#199) üzenetére


bikmakk
tag

Vannak olyan kártyák, melyek alkalmasak a beltéri egység felváltására, a nevükben általában szerepel a "sat" szó :) Olyat viszont még nem hallottam, amibe a dekóderkártyát is bele lehetne tenni.

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#203) bzoley válasza bikmakk (#202) üzenetére


bzoley
veterán

Létezik olyan is, amibe lehet kártyát tenni. Ezt most nem fogom megkeresni.

(#204) gabipaci válasza bikmakk (#202) üzenetére


gabipaci
addikt

Nem tudom érdekel-e mást is, de van megoldás.
Ezt a levelet kaptam:
Kedves Gábor!

Az alábbiakra van szüksége:
http://sat.hu/shop/product_info.php?cPath=58_65&products_id=329
http://sat.hu/shop/product_info.php?cPath=58_65&products_id=244
http://sat.hu/shop/product_info.php?cPath=57_35_68&products_id=71
Ezzel a rendszerrel így minőségromlás nélkül tudja nézni és rögzíteni a UPC műsorait, valamint használhatja a Timeshift funkciót.
A Kártya alkalmas a HDTV adások vételére is!

üdv: Posta Tibor
www.sat.hu

Remélem másnak is hasznos.

Logitech hardware tester

(#205) 1010


1010
őstag

mac re van valami ingyenes tv tuner progi

(#206) akyyy


akyyy
senior tag

van egy vaermedia avertv hibrid ultra usb tunerem, és 3 usb vége van, de miért? egyik a tunerbe megy, és kettő menne gépbe, de csak a rövidebbműködik, a harmadikat akárhova dugom, nem csinál semmit, akkor mi a francnak van rajta? :W :W

(#207) bzoley válasza akyyy (#206) üzenetére


bzoley
veterán

Az egyik usb-n mennek az adatok, és az amper. Ha instabil lenne a tuner, akkor további usb-kből lehet plusz áramot nyerni. Azon adat már nem megy.

(#208) Pinyótibi


Pinyótibi
csendes tag

Segítség!
Kaptam egy KWORLD VS-TV7134RF (PVR-TV7130/3/4) tv tunert ajándékba.A probléma a következő:Hiába használom a gyári telepítőjét és úgy néz ki sikeresen feltelepül,mindíg egy SAA7134 Driver
hiányát irja ki. A netről nem sikerült leszednem ezt a drivert mert ahol konkrétam megtaláltam az mind fizetős oldal volt.Továbbá ha feltelepítem a hozzá kapott PVR Plus nevü programot és elindítanám akkor meg a következőt irja: honestechTV.exe működése leállt.Utánna felajánlja hogy megoldást keres rá a neten de kis idő elteltével a következő üzenet jön: Runtime error 216 at 00403D5A. Aztán a Vista hol SAA7135 TV Card, hol pedig SAA7134 Philips Hybrid Capture Device-ként ismeri fel ha ujraindítom a gépet. Már nem tudom mit tegyek.Lehet hogy kicsit béna vagyok...Szeretném hasznátvenni a karinak.Légyszives aki tud megoldást az kérem segítsen!
PS:Ezelött egy kölcsön tunert használtam(Terratech Cinergy 400)faszán ment semmi gond nem volt vele Vista 64 alatt.

Pinyó

(#209) Pinyótibi


Pinyótibi
csendes tag

Segíthetne valaki,azt hittem ezen a fórumon segítségre lelek...
Hahó valaki!!! :( :( :(

Pinyó

(#210) wassermann válasza Pinyótibi (#209) üzenetére


wassermann
addikt

Nem az a baj, hogy ez egy PVR-es kártya, ami Windows Mediacenter-hez való. Láttam már olyan tunert, amihez egyáltalán semmit nem adtak, de a Windows MC-vel ment simán, mással semmivel ...

(#211) wassermann válasza Pinyótibi (#209) üzenetére


wassermann
addikt

Bocs ez az egész kérdőjeles: ??? Most látom, hogy az 1. mondatom végére pontot tettem kérdőjel helyett.

(#212) Pinyótibi


Pinyótibi
csendes tag

A media center sem ismeri fel,próbáltam vele beállítani de sajnos nem ment.

Pinyó

(#213) tedbandy


tedbandy
csendes tag

Üdv mindenkinek asus mycinema 7131 hybrid. Sikerült telepíteni kép van hang van egy kicsit halk de van. Távirányító nem műkszik. Elemcsere volt, dugó a helyén. Mi lehet a bibi?

(#214) tedbandy


tedbandy
csendes tag

Sehol senki?

(#215) tedbandy


tedbandy
csendes tag

Segítsen már valaki az isten szerelmére! Lassan kalapáccsal verem szét a tv távirányítót. :O

(#216) z0d1AK


z0d1AK
veterán

pinnacle usb-s tv tunnerekre tud valaki 64bites vista driverT???
fontos lenne!
jelige: Foci EB :R :C :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#217) z0d1AK válasza z0d1AK (#216) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ő lenne a kiválasztott!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#218) tedbandy


tedbandy
csendes tag

Segítsen már valaki mit csináljak, hogy menjen ez a kúrva távirányító.. :O

[ Szerkesztve ]

(#219) wassermann válasza tedbandy (#218) üzenetére


wassermann
addikt

Nincs pont olyanunk mint neked, de:
- Nem kell esetleg egy külön programot vagy drájvert telepíteni még a távirányítódhoz?

(#220) tedbandy válasza wassermann (#219) üzenetére


tedbandy
csendes tag

semmi extrát nem találtam. cseréltem slotot. elemet a távirányítóba polaritás rendbe és a jelet is leadja mert ez látszott digitális foto gépen át nézve. érzékelő szem cserélve -semmi. a windfos szarakodik szerintem. xp 3-as sp-vel. eszközkezelő nem talál hibát. Mg kipróbálom egy másik gépben és talán akkor mjad kiderül valami okosság.

(#221) leonyda


leonyda
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy Leadtek Winfast DTV Dongle H típusú tv tunert. Windows Vista alatt szeretném használni egy laptopon. A drivert és a PVR 2 programot sikerült feltennem.
A 4 digitális adás szépen jön is, de az analóg műsorok (m1, rtl, tv2) csak fekete-fehérben látszanak. Próbáltam másik országokat beállítani, illetve a ChrisTV progival, de ugyanez volt a helyzet. A hanggal nincs gond.
Tetőantennát használunk, a tv készüléknél minden rendben van, ugyanazt a kábelt dugtam a tunerbe is.
Remélem tudtok segíteni. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#222) bzoley válasza leonyda (#221) üzenetére


bzoley
veterán

Próbáld finomhangolni a csatornákat( Ctrl+/- ). Lehet, hogy kevés a jel?

(#223) leonyda válasza bzoley (#222) üzenetére


leonyda
csendes tag

Próbáltam a finomhangolást, semmi.
Nem hinném hogy kevés a jel, eddig semmi tv vételi problémánk nem volt.(Tetőantenna, 2 tv a lakásban)
Két dolog zavar:
1. A driver telepítésekor "this device is not support" üzenetet kaptam. Végül a "Vista.exe"-t winrarral kibontottam, és úgy indítottam el a setup-ot. De ott volt egy "USB Outrider.exe" is, az küldte a hibaüzenetet.
Lehetséges, hogy driver probléma?
2. A PVR2 programban a megjelenítés beállítása fülön nem tudom a csúszkákat tologatni (pl. kontraszt) akkor sem ha új profilt adok hozzá. De lehet hogy ennek semmi köze a problémámhoz, mert a digitális adások színesek.

(#224) ronaldo


ronaldo
őstag

Összekötöttem a géppel úgy a kedves kábeltv-m, hogy a set-top-boxon kersztül van vezetve a dolog. De ha bekapcsolom a készüléket, nem vált a digitális csatornára. Aztán gondoltam megnézem, hogy ha tv-n próbálom, mi történik. Nos ugyanazzal a felállással ott se ment.

Hanem ha a scartot rádugtam a STB-re és úgy kötöttem össze a tv-vel (a koax is maradt) úgy működött. Na ilyenkor mi van? Mert így nem igazán tudom rákötni a tunerre, vagyis nincs mit rákötni, mivel a tv-ből nem jön ki semmi. Scartot meg megint nem tudok a tunerre rakni.

Gondoltam rá, hogy a bejövő koax lehet rossz helyre kötve, de nem, kifejezetten oda van dugva, ahova a bemeneti jel mutat.

mod: most kipróbáltam, hogy kihúzom a tv-ből a koaxot, és láss csodát: a digitális adás maradt. Ezek szerint azon csak a rendes analóg jel jön.

[ Szerkesztve ]

(#225) horn3t válasza bzoley (#180) üzenetére


horn3t
tag

köszi hogy írtál, bocsi hogy csak most reagálok
húúú kicsit eltelt az idő, de most megint itthon vagyok....

audio kábelt bedugtam. vagyis be volt dugva. most ezt a kimenet jól van-e kiválasztva azt hol tudom megnézni

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#226) dany27


dany27
őstag

hi

adott egy avermedia go 007 fm plus-os TV tuner de valamiért nem akar valami jól muzsikálni a gépen hiába dugom bele a kábel TV-t egyedűl az m1-et találja meg de azt is nagyon zavartan!

Mi lehet a gond??

(#227) sith7


sith7
nagyúr

hi

van egy hauppage wintv kátyám, nem is volt vele semmi gond, egészen addig, amig a UPC át nem pakolta a csatornákat. Akármit állítok be nem találja meg az rtlklubot, tv2-t, m1-m2-t, duna tv - t, sport 1- et, de az összes többi magyar adót megtalálja tökéletes minőségben.
mi lehet a gond ?

(#228) bzoley válasza sith7 (#227) üzenetére


bzoley
veterán

Esetleg másik választott országgal keresni?

(#229) sith7 válasza bzoley (#228) üzenetére


sith7
nagyúr

amikkel próbáltam: ausztria. cseh, szlovák. német, lengyel, és mindig ugyanazokat találja csak meg :O

(#230) bzoley válasza sith7 (#229) üzenetére


bzoley
veterán

De azért a tévén ugye elérhetőek ezek a csatornák? Esetleg szerezz egy csatornakiosztást, és próbáld meg kézzel hozzáadni őket, ha lehet.

(#231) sith7 válasza bzoley (#230) üzenetére


sith7
nagyúr

igen a tv - n oké minden, csatornakiosztásom is van, próbáltam manuálisan is, de semmi eredmény :(

(#232) SzöleTM


SzöleTM
csendes tag

Hali!

Én azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e olyanról, hogy PCI tuner kártya hogyan használható Notebookba? mert az oké , hogy van PCMCIA kártyát kezelő PCI adapter, de nem találtam PCI karit kezelő PCMCIA adaptert( pedig szerintem semmivel sem bonyolultabb eszköz lenne, na mindegy :((( :((( :((( )

valaki? :F :F :F :F :F :W :W

(#233) bzoley válasza SzöleTM (#232) üzenetére


bzoley
veterán

És hova teszed a tunert, odacelluxozod a notebook tetejéhez?! :U
Sehogy!

(#234) SzöleTM válasza bzoley (#233) üzenetére


SzöleTM
csendes tag

Annyiban nem állja meg cinizmusod a helyét, hogy ott vannak a külső dvd-írók, vinyók, stb. Egyébként most is fenntartom a véleményem, hogy egy dizájnos kerettel és kábellel( mint ahogy a 3,5"USB keret is pl.), ami a PCMCIA-ba csatlakoztatható, megoldható lenne.. Az ár az már egy másik kérdés.

de köszönöm a választ! ;)

(#235) bzoley válasza SzöleTM (#234) üzenetére


bzoley
veterán

Drivert ki írna hozzá?

(#236) White Tiger


White Tiger
tag

Vettem egy Leadtek Winfast TV2000XP Global tunerkártyát, de a PVR2 progival van egy problémám. Nevezetesen, h ha elindítom, akkor kifagy az egész gép, csak a reset segít. Feltettem már a legújabb verziót, driverből is, mégis ugyanez a probléma.

A gépem: 1.8 GHz AMD (Athlon xp 2500+), 768 MB RAM, alaplap Gigabyte GA-7vt600l.

Előre is köszi!

Ami nem öl meg, az erősít.

(#237) bzoley válasza White Tiger (#236) üzenetére


bzoley
veterán

Kezdhetsz operációs rendszert újratelepíteni, vagy legalábbis nagytakarítani.

(#238) White Tiger válasza bzoley (#237) üzenetére


White Tiger
tag

Nem az volt a baj. Feltettem újra a wint, átdugtam másik helyre a kártyát, ellenőriztem az irq-kat is. Ugyanúgy kifagyott. Feltettem a legújabb pvr2-öt, az már nem fagy ki, viszont azt írja, h "Képalkotási hiba". A beállításoknál nem tudok eszközt kiválasztani, Video szabvány választási lehetőség pedig nincs is. Az eszközkezelőben működik a kártya, ha tv-re dugom a kábelt akkor van adás. Kicsit kezdem unni már. Lehet h hibás a kártya?

Ami nem öl meg, az erősít.

(#239) klaczi


klaczi
aktív tag

Azt hiszem ide való akérdés. Pár napja próbálok a tuneremmel DVB-T adást fogni. Ma délelöttig minden nagyon szépen működött a 610 Mhzen, akkor elment az egész. Megpróbáltam egy új keresést és már csak 714 Mhzen találtam meg a négy adót. Itt viszont az egész használhatatlan. Vajon 610 Mhzen ti sem találtok ma semmit.
A tuner Avermedia hibrid ultra usb.
Még a végén fel kell másszak a tetőre. :F

(#240) bzoley válasza klaczi (#239) üzenetére


bzoley
veterán

Szoktál híreket, és fórumot olvasni?
A 38-as csatornán(610Mhz) mától a kísérleti m1 HD, és m2 HD megy Mpeg-4-ben.
Ott kell annak lennie.

(#241) klaczi válasza bzoley (#240) üzenetére


klaczi
aktív tag

Köszi
Persze, hogy tudtam. Csak azt nem, hogy a 38-as csatorna az 610 Mhz. Nincs ott. Tehát frissítem a szoftvert mert még a legelső gyári van rajta. Ha nem működik rendesen megválok tőle. Egyébként 714- en iszonyatosan szaggat. A szomszédomnál is pedig az nem számteches kütyü. Az antennánk is hagy biztos kívánni valót. Mellesleg eddig a 714 Mhz-et eddig nem láttam. Csak ma.
Jöhet az "anyázás" :B

(#242) #65675776 válasza klaczi (#241) üzenetére


#65675776
törölt tag

A jelek szerint az Avermedia nem áll a helyzet magaslatán sw írás terén...

(#243) klaczi válasza #65675776 (#242) üzenetére


klaczi
aktív tag

De nem ám! Feltelepítettem a legújabb csomagját. Nem igazán nyert. A két HD adó mejött. A másik néggyel együtt. Hd adásoknál teljes képernyőben a szélén körben olyan 3-4 centi fekete, mintha nem használná ki a képernyőt. Szaggat. Mpeg 2-ben pedig jobb lett a helyzet, de nem az igazi. Szóval egyenlőre ezzel a digivel nem lehet együtt élni. Tudjuk, hogy az AH. basztatja a rendszert, de ha nálatok tökéletes akkor az én kütyüm a hunyó, vagy a régi 20 éves tetőantennám. 1-2 műsor vételére volt alkalmas annó. Ott volt még a vége az ablakban nosza továbbvittem, nagyon precíz és szakszerű toldással.
Végül is nálatok tökéletes?

(#244) klaczi válasza #65675776 (#242) üzenetére


klaczi
aktív tag

Nem hagytam annyiba a dolgot! Elmentem egy ismerősömhöz aki egy toronyház tetején lakik és egy elég gyenge gépen újra próbálkoztam. A HD adások egyből jöttek igaz szaggatva egy kicsit. Az Mpeg2-es 4 darab csatorna tökéletesen jól jött. Azt gondolom ez a HD erősen hardverfüggő, tehát egy dupla gyors gépen talán szépen meg fogja csinálni. Úgy vélem, hogy az sw. és a hw. rendben van azt teszi amit igér. Talán mégiscsak tudnak szoftvert írni. Mellesleg ez az elsö és utolsó frissítésük. Amikor megvettem csak Mpeg2-öt igértek. Az új verzióban hozzácsapták a H264-et azzal, hogy erösebb harver kell. Kb. 6 hónapja nem frissítettek. Igaz én sem mert nem volt okom rá. Minek ha jó!! Itthon felteszek a tetőre lepkeantennát, mert anélkül nem látok igazán sokat. A földszinten lakom körbeépítve.
Ha lepottyanok a tetőről nézhettek HD-ben :)

(#245) vinecz


vinecz
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy AverMedia AverTV MCE 116 Plus PCI-s tunerkartyat, es egy Dell Optiplex 260-as gep szeretnem betenni. Ez egy regi konfiguracio (Intel P4 2.2 GHz, 512 KB RAM, Intel 845G chipsetes alaplap integralt videokartyaval, ami 64MB-ot vesz le a memoriabol). A gepen magyar XP prof. van installalva. A gond az, hogy a kartya latszolag felismeri a csatornakat, csak a kep nem jelenik meg egyikhez sem. Sot a videobementre dugott kamera, fenykepezogep kepe sem jon at rajta. A kartyanak nincs baja, egy masik gepben tokeletesen mukodik, ugyhogy az a sejtesem, hogy valamilyen szempontbol a hardver nem stimmel, de hol keressem a hibat? Keves a videokartya memoria? Esetleg valami mas bios netan xp beallitas? :F

(#246) vinecz


vinecz
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy masik kerdesem is, ebben a temaban nagyon lamer vagyok. Tv-m nincs mar csak szamitogepem, de az olimpiara megiscsak beszereznek egy tunerkartyat, amivel esetleg lehetne fogni a HD-ben is. Mit kell ehhez venni, eleg egy hybrid kartya, vagy kell hozza valami antenna is?

(#247) syC


syC
addikt

Üdv!

Az mitől lehet, hogy antennán végigfuttatom az autómatikus hangolást és tv2-n kívül minden másik csatorna szemcsésen, recsegő hangon jön be?

(msi anywhere tv tunerem van)

(#248) lewisfm válasza syC (#247) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám van egy Leadtek USB-s (Dongle H) tunerrel, hogy nem hajnalndó mpeg1/2-ben felvenni: cannot capture stream a hibaüzenet.
Vista SP1 x64 -et használok.
Van valaknek ötlete?

Hogyan lehet ezt a tunert analog tunerként e Medie Center-ben is használni?

Üdv,
Lews

(#249) bzoley válasza lewisfm (#248) üzenetére


bzoley
veterán

Ha az új verziók valamelyikével van gond, akkor nem biztos, de lehet, hogy az Mpeg-e encoder filter nem települt. Legalábbis volt már hasonló gondom, és a filter eltávolításával sikerül a hibát reprodukálnom. Sajnos a többi panaszos cseszik visszaírni, így tőlük nem tudok infót gyűjteni, hogy az, ill. más volt-e a hiba. [link]

(#250) lewisfm válasza bzoley (#249) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Megvan a hiba, hogy miért nem megy a rögzítés mpeg1/2-be, DVD-re!
Azért, mert WinVistax64-et használok, s a telepítő nem tudta regisztrálni a szükséges *.ax fájlokat. Ráadásul nem is jó helyre tette: ..\Program files (x86)\.. alát tette. Végül is nem baj, de az x86 nélküli könyvtárban kereste volna....

És most jön a slusz poén: kézzel sem lehet e regisztrálásokat elvégezni, mert a modulok 32 bitesek, s 64 bites rendszer alatt nem regisztrálhatók!
Kedves bzoley!
Van erre valami megoldás?

U.I: nem viccből használom a 64 bites Win-t, 4 Gb RAM vana gépben, s 32 bites Win alatt csak 3 GB RAM-ot lát a rendszer.

A reagálásokat küldhetnétekprivátba is:
lewisfm@freemail.hu

A legnagyobb köszönettel,
Lewis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.