Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) DonThomasino válasza toruss (#1600) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha PVR2 ben van ilyen beállítások-megjelenítés módja, ezeket próbáld állítani.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1602) toruss válasza DonThomasino (#1601) üzenetére


toruss
csendes tag

Próbálgattam de semmi. Próbáltam a videószabványt is állítani de az sem használt. Próbáltam más drivert és PVR verziót de ugyan az a helyzet. Az STB beállításainál meg csak ki és be lehet kapcsolni a kimenetet valamint 720x576-tól felfele lehet állítani a felbontást.

(#1603) DonThomasino válasza toruss (#1602) üzenetére


DonThomasino
veterán

A hang rendben csak a képpel van gond?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1604) toruss válasza DonThomasino (#1603) üzenetére


toruss
csendes tag

Igen, a hang jó, csak a kép csúszik szét.

(#1605) DonThomasino válasza toruss (#1604) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha tudsz mutass már egy képet a jelenségről.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1606) toruss válasza DonThomasino (#1605) üzenetére


toruss
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/view/120103/hb_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#1607) DonThomasino válasza toruss (#1606) üzenetére


DonThomasino
veterán

Földelés OK?
Még ezt a galvanikus leválasztót szokták javasolni ha nincs rendben a hálózat.
Egyéb ötletem nem nagyon van.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1608) toruss válasza DonThomasino (#1607) üzenetére


toruss
csendes tag

Tudtommal komponens kábelhez nincs füldhurok leválasztó, Az STB meg földelt. De minden más forrás meg rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#1609) DonThomasino válasza toruss (#1608) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hát akkor, passz.
Biztos hogy jó ez a tuner?:
Másik gépben nézted?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1610) toruss válasza DonThomasino (#1609) üzenetére


toruss
csendes tag

A tuner minden funkciója működik, és ha komponensen rákötöm DVD lejátszóra akkor jól megy. Akkor van gond ha az STB-re kötöm. Az STB komponens kimenete biztos jó, mert korábban már próbáltam és működött. Olyan mintha a tuner az STB-ből érkező komponens jelet nem tudná értelmezni.

(#1611) Core2duo6600 válasza toruss (#1608) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem, lehet, hogy az stb szándékosan zavarja a tunert, hogy ne tudjál felvenni róla ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1612) toruss válasza Core2duo6600 (#1611) üzenetére


toruss
csendes tag

Nem hiszem, mert ha TV-re kötöm komponensen ott is jó.

(#1613) krisztofer55


krisztofer55
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék szépen a Leadtek TV2000 XP Expert kártyámmal kapcsolatban.

Két komolyabb problémám van vele.

Win7 64bit van fent, természetesen a legutóbbi driverrel, +Live update-vel frissitve, illetve PVR2 20339-el.

Valamiért kb minden 10 inditásból 9x zabálja a procit (i7 860), illetve szaggat a kép.

A másik gond, hogy ha a kép "nyújtásban" van (teljes képernyő) akkor igy néz ki.

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#1614) palgaben


palgaben
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem egy alcor dtv hs+ digitális tv tunert és a koax bemenetére rákalapácsoltam a UPC analóg kábelt-t de nem talál egy csatornát sem... Mi lehet a gond? A hardver (USB) telepítve és a hozzá kapott szoftvert is fel installáltam.. A válaszokat előre is köszönöm.

(#1615) Flashget válasza palgaben (#1614) üzenetére


Flashget
félisten

Azért nem ártott volna tájékozódni mielött megveszed.

A készülék kizárólag szabadon fogható digitális földfelszíni sugárzású (DVB-T) adások vételére alkalmas. Más célra (kábeles adás vételére, digitalizálásra) sajnos nem használható.

További szép napot kívánunk, üdvözlettel: az Alcor Digital csapata

http://www.alcordigital.hu/termek/alcor_dtv_hs_digitalis_vevo

Realme GT Master Edition

(#1616) #65675776 válasza krisztofer55 (#1613) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az első ismert bug. A Conexant nem fogja javítani (illetve most már a Trident, de ők még annyira sem foglalkoznak a régi termékekkel).

Ez a PVR2 smart strech szerűségének az ismert hibája. A 42-esben már javították. Várd meg míg hivatalosan is kijön. (Illetve a Leadtek topicban bzoley linkelte, szóval akár le is töltheted. Már ha még fent van nála a szerveren.)

(#1617) krisztofer55 válasza #65675776 (#1616) üzenetére


krisztofer55
tag

Köszönöm! :R

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#1618) palgaben válasza Flashget (#1615) üzenetére


palgaben
csendes tag

Köszönöm a választ. Mivel nem értek hozzá az eladótól kértem segítséget. Ő ajánlotta. Gondolom informatikus , tehát üzleti érdekből rámtukmálta. na de mivel vasárnap is nyitva vannak, ezért visszaviszem és minimum csere lesz belőle.. Vagy panaszkönyv. Esetleg egy kirakatüveg. :W Majd viszek valami nehéz tárgyat is mert ezzel a kütyüvel még a kirakatot sem lehet behajítani..

(#1619) Core2duo6600 válasza palgaben (#1618) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az informatikusokat ne szoljuk le
Az egy barom volt, és melyik üzlet, hogy mások is okuljanak

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1620) Flashget válasza palgaben (#1618) üzenetére


Flashget
félisten

DVB-C tipusú tuner kellene, de azt nem nagyon fogsz kapni..analog tipust kérj (jobb esetben hybridet ha egyszer szükséged lesz DVB-T-re ne kelljen venni megint)ls nem tudom milyen oprendszert használsz de ha win7 64bit-et legyen hozzá ilyen driver is.

Realme GT Master Edition

(#1621) palgaben válasza Core2duo6600 (#1619) üzenetére


palgaben
csendes tag

Nem az informatikusokat, szóltam le csak rosszul fogalmaztam;hogy mivel informatikus gondolom nem tudatlanságból sózta rám, hanem tisztán üzleti érdekből.A bolt nevét nem említeném, mert azóta visszafizette a termék árát.Bár gondolom nem nagy örömmel. A segítségeteket köszönöm!

(#1622) Core2duo6600 válasza palgaben (#1621) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát az igaz, most valszeg mindenki próbálkozik, bár néha az eladók igencsak nem értenek hozzá, mindig azt a cuccot ajánlja, amit el akar adni.
Legyen szó, akár IT cuccról, akár Tv ről, kocsikról már nem is beszélve

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1623) Konix válasza Core2duo6600 (#1622) üzenetére


Konix
csendes tag

Sziasztok! Így jártam én is. Vettem az eladó rábeszélésére egy usb-s tunert nem működött! Kicserélték digitálisról analógra "TV EXPERT" ráfizetéssel, hogy ez biztos jó!
Ez december elején volt, és ajándéknak vettem. Karácsonykor átadtam szép dobozban az öcsémnek! Most próbáltuk, ez sem ment, az az a videót lejátssza, de csatornát nem talált. Kértem haveri segítséget kiderült, h. a Win7-el nem megy!
Vissza a boltba, ahol az eladó keres majd jót a kínálatukból, de nem talált, ami működik W7-en!!!!
Erre kértem más termékre cserét, nem lehet mert dec elején vettem, csak 60%on veszi vissza a vadi új terméket. Mit szóltok? Keressem meg a boltvezetőt?
Kösz a reagálásotokat előre is.
Üdv

www.joga.club.hu

(#1624) ejjj


ejjj
csendes tag

szervusztok!

adott egy win 7 64-es konfig és jó öreg pinnacle pctv stereo csoda. én nem jutok el addig, h kép van hang nincs. a vindóz pctv 110i-nek ismerte fel, ami fura mert én nem annak vettem a kártyát anno, de nem zavarna ha működne. amint capture módot indítok bármilyen szoftverrel, megáll a gép. egér se mozdul, reset gomb. a tuner része már nem érdekelne, csak digitalizálni szeretnék kompozit vagy s-video-ról, de eddig minden program megállt amint a kártyához nyúlt (mindenféle studio-k, win media center stb). egyedül a nero vision vagy video jutott el addig h a látta a kompozit bemeneten érkező képet zajosan, néha szétesve. ott rgb555-re állítva az is kifagyott. azóta egyból megáll ez is, gondolom megjegyezte a beállítást. természetesen minden létező driver-t, szoftvert, programot kipróbáltam, beleértve win xp módot is, sikertelenül.

driver/hardver hiba?

segítsetek legyetek szívesek, be szeretném digitalizálni a családi videókat. köszi, üdv

(#1625) Flashget válasza ejjj (#1624) üzenetére


Flashget
félisten

Hi.

Nekem is ugyanez a PCTVPRO van. nem fog menni 64bites win alatt :( nincs hozzá driver és nem is lesz a chip miatt.
win7 32 biten még ment nálam de már akkor sem teljes értékűen mint xp alatt.
vagy veszel másik tunert/digitalizáló kártyát vagy felrakod a linux egyik disztribet vagy az xp-t hogy működjön.

Realme GT Master Edition

(#1626) ejjj válasza Flashget (#1625) üzenetére


ejjj
csendes tag

Értem, ez szomorú, akkor xp lesz. Köszönöm a választ, üdv.

(#1627) varmi2


varmi2
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Pinnacle Mediacenter pctv300i-m, van hozzá win7 driver is, és az antenna része tökéletesen működik, de van rajta s-video, és scart rca video bemenet is, de ezeket nem tudom életre kelteni. Van valakinek valami ötlete?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1628) Core2duo6600 válasza Konix (#1623) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Próbálkozhatsz, a bolt vezetővel, de leginkább a fogyasztó védelemmel, de utána kell annak is nézni, hogy 3 napon túl vagy, tehát az elállás jogával már nem élhetsz, a lekevésbé rossz megoldás, ha veterán elpasszolod, akár kicsivel az alatt mint ahogyan vetted, így kisebb a veszteség minta semmit nem kapnál érte.
Azt le kéne ez elött próbálni, hogy xp / vista alatt megy-e
Nyilván ha amúgy hinátlan a termék akkor van csak értelme eladni, ekkor legalábbis értelmes összeget lehet árte kapni !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1629) Mans20


Mans20
addikt

Estét

Van egy Kworld PVR 878 kártya,fent van a driver meg utility,de akinek kell,nem talál olyan programot amivel a tv-t látja meg állítgatja,mint a windows player olyasmi,neten néztem és a crossbar-ra kijött olyan kép ami ilyen programot mutat,amit letöltöttünk rar fájlt abba kell legyen olyan programnak,de azt mondja az ember hogy nincs,úgyhogy nem értem.

(#1630) #65675776 válasza Mans20 (#1629) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg érthetően, tagoltan leírod a problémát, némileg több érdemi információ kíséretében? Mert akkor talán segíteni is tudunk.

(#1631) maki1025


maki1025
csendes tag

Sziasztok!

Ilyen problémám van a Winfast Leadtek TV 2000-es kártyámmal!

AppName: wftv.exe AppVer: 3.0.10.93 ModName: wftv.exe
ModVer:3.0.10.93 Offset: 0008ea48

Kérlek benneteket írjátok meg nekem mi a megoldás!!!

Előre is köszönöm

Lehettem volna boxoló mint az apám, de ő sem lett.

(#1632) Core2duo6600 válasza maki1025 (#1631) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kék halál ?
Esetleg egy ramteszt nem ártana.

Ezek szinte mindig vagy ram gond, esetleg alaplap is lehet sáros, mégha a ramteszt nem talál semmit akkor is lehet némi inkompatibilitás a ram és a lap között,ami nevetséges, hiszen szabvány , de előfordul nem véletlen van rajta a lap leírásán, hogy mikket tesztelték.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1633) maki1025 válasza Core2duo6600 (#1632) üzenetére


maki1025
csendes tag

3 fájt kellett kitörölni a regeditben egy megadott helyen! Ennyi volt a baja! Mielőtt kidobtam volna a ramot .............. :)

Lehettem volna boxoló mint az apám, de ő sem lett.

(#1634) Core2duo6600 válasza maki1025 (#1633) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A lényeg, hogy megoldódott

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1635) zzsolt20


zzsolt20
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni...
Szeretnék vásárolni egy USB-és TV tunert ami alkalmas a "kábeles" vételre is és megy win7 64bit alatt. Olvasgattam a forumokat de nem nagyon egyértelmü. Amire rá van irva hogy hybrid az már biztos hogy jó nekem? Pl.:

http://syniris.hu/spd/SYNIRIS_111343/MSI_DIGITALIS_TV_TUNER_DIGIVOX_MINI_HYBRID_USB20
Előre is köszi a válaszokat....

(#1636) Marghai


Marghai
csendes tag

Sziasztok!
Set-Top box-ot kötöttem össze a szgép-el, de valamiért elég hangossan búg mikor TV-t nézünk rajta.
Van valakinek valami ötlete, hogy lehetne ezt a búgást kiküszöbölni?

(#1637) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Üdv!

Elég bonyolult kérdésem lenne: Vettem használtan egy Leadtek Palmop TV külső tv-tunert, amit egy T-Home-os set-top boxra szeretnék rákötni, de a tv-tuneren egy 9pines s-videohoz hasonló csatlakozó van, és az eredetileg hozzá tartozó átalakítót, (9pin - 3xRCA, S-Video) nem kaptam meg.

Egy boltban találtam egy ilyen csatlakozót, de az elég drága (1800HUF), és még ehhez jönnének az RCA kábelek ára is.

Viszont van egy 8pin RCA - Kompozit video (sárga) átalakítóm.

Működhet ezzel is a tv-tuner? Gondolom a hangot meg lehet oldani egy olcsó átalakítóval.

(#1638) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Van nekem egy Wifi-Tv/D series Tv tuner kártyám.A cd-jén csak xp driverek vannak. Régebben használtam már Win7 alatt, csak tudom akkor is nagyon nehezen találtam meg a driverét. Tudtok nekem segíteni hogy hol találhatom meg a működő drivereket Win7/64bit alá?

Nagy segítség lenne, előre is köszönet!

(#1639) Mustármag válasza Mustármag (#1638) üzenetére


Mustármag
őstag

bocs a dupláért lemaradt hogy egy Asus kártyárol van szó.

(#1641) dudika10


dudika10
veterán

Erre válasz:

Hungaryval ment eddig (és most a Media Center is azzal megy), de próbáltam Germany-t, mert rémlett, hogy valami gubanc szokott lenni a magyarral.
Próbáltam antennát és kábelt (kábelen jön egyébként), ugyan az a végeredmény, kép jó, hang egyáltalán nincs, csak statikus zaj.

Normának mit válasszak? A program magának választ egy kb 10 elemű listából (pal, ntsc, secam különböző betűjelekkel, az alap 3-at még ismerem, de azt, hogy az a, b, c, d mit jelent a feneküknél azt nem tudom).

Kipróbáltam egyébként másik gépen és ugyan ezt a hibát produkálta. Miután az MCE-vel működik, én a Presto PVR-nek tulajdonítom a hibát. (Csak az a vicc, hogy ugyan ezen a gépen ugyan ez a verzió eddig működött, lehet, hogy a kártya és a Presto nem szeretik egymást).
Próbáltam korábbi verziót (driver CD-ről), azzal is ugyan az lett a végeredmény.

:R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1642) miska17


miska17
tag


Tisztelt Urak !

Úgylátom, hogy itt van néhány nagytudású ember.
Szeretnék segítséget kérni, a következőhöz:
DTV2000 H Plus tunert szeretnék beüzemelni Win7 64 bites rendszeren.
Pvr2- t szeretném használni tévénézéshez.
A probléma:a Win 7 nem talál autómatikusan új eszközt.
Leadtek honlapról letöltöm a tipushoz megfelelő x64-es drivert,majd telepités.
Eztán PVR2 install.Majd PVR2 csatornakeresés,Digi-kábelen.
Keres keres, a végén semmi.
De a Mediacenter keresés után talál 67 csatornát, nézhetetlen minőségben.
A kártya mégis él Win7 64 biten ?
Mi tévő legyek ?

[ Szerkesztve ]

(#1643) Flashget válasza miska17 (#1642) üzenetére


Flashget
félisten

Digikábelhez DVB-C tudó tuner kell.
Ennek hiányában (mivel a digi mellékeli az analóg adást is) win7 64bit rendszeren ilyen mínőségben kapsz analógot.

Realme GT Master Edition

(#1644) #65675776 válasza dudika10 (#1641) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mo esetén PAL B/G van használatban, B-vel jónak kellene lennie.

A két tuner lemezén ugyan az a verzió van a Presto! PVR-ből? (Egyébként itt kijön az alapvető probléma a 3rd party OEM sw-ekkel kapcsolatban: nem jár hozzájuk semmiféle támogatás.)

(#1645) dudika10 válasza #65675776 (#1644) üzenetére


dudika10
veterán

PAL B volt az alapértelmezett.
A két tuner lemezén nem ugyan az a verzió volt, de a legújabbal ment még újratelepítés előtt és ugyan azt a verziót próbáltam felrakni. A nálam levő lemezen régebbi van.

Hát igen, picit döcögős a support. Amikor megjelent a Win7 akkor nem ment vele a Presto PVR (nem volt kép), aztán ezt szerencsére gyorsan javították és az elmúlt ~2 évben nem is volt semmi problémám. Most lett megint.

Mindegy, az MCE-vel tökéletes, még többet is tud mint a Presto és a telefonomon levő távirányító alkalmazás is jobban kezeli és jobb a hang (használ valami loudness kiegyenlítést alapjáraton az MCE szerintem, mivel nincs durva hangerőkülönbség a különböző csatornák közt), szóval megszokom ezt.

Azért köszönöm a segítséget! :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1646) #65675776 válasza dudika10 (#1645) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ami azt illeti az USB-s tunerek külön állatfajt képeznek, azok sok esetben csak az adott, mellékelt verzióval (gyártói program esetén csak a gyártó sajátjával) adnak ki magukból hangot is.

A Presto! PVR OEM verziója a mai napig nem támogat EVR-t (és nem is fog, mivel nincs hozzá support, így frissítés sem), szóval W7 alatt nem ad értelmes képet semmilyen esetben sem.

A DRC én nem igazán tartanám előnynek, de ez ízlés kérdése.

(A Giga, MSI és Asus pedig a 3rd party alkalmazás miatt minősül noname-nek tunerek között.)

(#1647) dudika10 válasza #65675776 (#1646) üzenetére


dudika10
veterán

Nekem megér a harmad ár néha egy kis szenvedést.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1648) #65675776 válasza dudika10 (#1647) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mihez képest harmad ár? Nem olcsóbbak a konkurencia hasonló termékeinél.

(#1649) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok kérdésem a következő lenne: Van egy TV @anywhere Plus kártyám de sajna semmi kábel nincs hozzá. azt szeretném tudni van -e olyan program ami az alaplapon keresztül adná a hangot? Mert ha meglenne hozzá a kábelem akkor egyszerű lenne összekötni a hangkártyával de így marad az alaplapos megoldás ha van. Köszi.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#1650) aclandiae


aclandiae
senior tag

[link] Hátha itt olvassa el, aki meg tudja oldani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.