Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32751) darál0w válasza Teodor52 (#32750) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor milyen 500as FSBről beszélsz? :D

olvasnivalo

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32752) upox007


upox007
csendes tag

Sziasztok.
Íme néhány újabb láma kérdés :DDD

Nekem AMD Sempron 3100+-os procim van ami 1.8Ghz-en működik, ezt szeretném 2Ghz-re felhúzni.
Ellenben nem igazán értettem az első hozzászólásban leírt ismertetőt (leginkább a végénél lévő számolásos részt). Nos pontosan azon akadtam fent hogy nekem 2db más gyártótól és más méretű RAM-om van(DDR2), ez menyiben akadályozza a sikerességet?
(Kingston 1GB-os most hirtelen nem tom megmondani az órajelét - Ha valaki meg tudná mondani hogy hol tom megnézni az jó lenne :) )
De a legfőbb kérdés hogy miket kell átálítani? (Értem itt a proci áramellátását stb...)
Ja és csak az alap ventik vannak benne... semmi extra.

Előre is köszönöm.

(#32753) RetepNyaraB válasza darál0w (#32751) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Lieber Darál0W, tekints feljebb bölcs szemeiddel két kommentet és szólj méltatlan követődhöz.... :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32754) Teodor52 válasza darál0w (#32751) üzenetére


Teodor52
senior tag

Jó kis cikk erről nem is tudtam.Itt látszik, hogy nem vagyok egy nagy szakértője a témának,de akkor a bios miért adja ki az 500-at mint lehetőséget?

(#32755) darál0w válasza Teodor52 (#32754) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mert ilyen...minden bios kiadja...intelnél is, bár ott 775 idején volt értelme...most már ott sincs.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32756) darál0w válasza RetepNyaraB (#32753) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

cpu feszt még emelhetsz...a többi jo.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32757) cashback


cashback
őstag

Sziasztok.

Kis segítséget kérnék pár dologról amit nem értek (*bár sejtem mi lehet a bibi)

Gépem lényege:
Asrock AOD790GX/128M
AMD Phenom FX5000 @x4 3Ghz
2*2Gb CSX 1066Mhz + 2*1Gb Hyperx 1066Mhz
Gigabyte SuperB 460W

NB 2192Mhz
HT 1370Mhz

HT sebességet miért nem lehet feljebb állítani?
Ugyan arra a sebességre van belőve mint NB.

Illetve...
Ramokat nem tudom 800Mhz felett futtatni. Most 731Mhz-en mennek CL4-ben (auto CL4). A következő lépcső ~920Mhz lenne, de ennél már nem indul a gép. Mi lehet az oka?

Az én sejtésem az hogy a proci nem bír többet, bár AM2+-os, szóval 1066Mhz-ig vinni kellene a ramokat. HT-re nincs ötletem.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#32758) Teodor52 válasza darál0w (#32755) üzenetére


Teodor52
senior tag

Tudsz valami megoldást az említetteken kívül, hogy mi módon tudnám megemelni a ram moduljaim órajeleit 1333-1600MHz-re?

(#32759) darál0w válasza Teodor52 (#32758) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nincs leírva az utmutatoban?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32760) Teodor52 válasza darál0w (#32759) üzenetére


Teodor52
senior tag

Útmutató az nincs is.

(#32761) RetepNyaraB válasza darál0w (#32756) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Most épp fűt picit emelt fesszel.

A BIOSban én nem tudom értelmezni a GTLRef értékeket:

Kettő sáv van ugyi, az első lehetséges értékei +3%, normal, -3%, -6%, auto
a másik ugyanez, csak a +3% nélkül. Én eddig a százalékos variációkat ismertem, tehát pl. GTLRef=0,67%VTT.
Ezt itt hogyan tudom átfrordítani?
Ha pl adott 1,30 VTT, akkor az 0,67%-on 0,00871.
De mijaza -3%?
3% levonva az 1,30-ból? Az 1,261
6% on meg 1,222 Nemérteem :O

ui.: 1,306 volton lefutott az IBT max stress 10 kör. Kezdhetek reménykedni? :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32762) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Fúú de pörög ez a topic :C

Jelentem megvan stabilan a 3,8 Ghz, :K nekem nem is kell több (valszeg ennyi se).
A kérdésem, mely válaszra vár: érdemes- és lehet-e az 1600-as ramot a jelenlegi 1440-ről (5:8 ratio) feltolni 1800-ra (1:2)?
Ha igen, akkor konkrétumokat plííz! Ez a lap állítólag híresen finnyás ramkezelésben, nem vágyom hosszas szopacsra :N

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32763) darál0w válasza RetepNyaraB (#32761) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ref értékeket ne piszkáld...

ramokat nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32764) 04ahgy válasza cashback (#32757) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A CPU-ból van két fajta.

AD5000OGJ22GI - 1000MT/s HT sebesség.
AD5000ODJ22GI - 2000MT/s HT sebesség.

AsRock lapok nálam nem mindig, minden RAM szorzót szeretnek. Ez ismert jelenség. Vagy amit írtál, hogy nem indul, vagy indul, de nem annyin megy, mint be van állítva, hanem a lap tudomást sem vesz róla, mi a beállított érték, és kisebb sebességen hajtja.

Az a CPU tőlem van, és a tuningja a fix 11-es szorzó (11*200MHz) miatt nagyon alaplapfüggő. Természetesen bármikor megmutatom, hogy megy 3,3GHz-et, de ahhoz 300MHz-es HT ref. clock kell. Nem minden alaplap tudja azt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32765) sestertius válasza darál0w (#32483) üzenetére


sestertius
őstag

Hát akkor újra itt... :D
De a lap topikjában sok okos információval elláttak, és már szerintem csak kevés hiányzik a teljes sikerhez. Remélem... :)
Szóval cmos reset után azt csináltam, hogy ram 1333 MHz mellett fix 1.5V ram fesszel, 40 szorzó, 100 bclk, minden más fesz auto, elindultam CPU 1.3V-ról lefelé. A proci végül úgy tűnik 1.215V-nál baba, 1.210-el is elmegy, de ekkor néha már rosszalkodik a game, elkezd néha szaggatni, tehát 1.215-nél maradtam. Eddig oké, jött a ram.

Mivel megvilágosítottak, hogy használjam az x.m.p.-t a beállításoknál, rápróbáltam. 1866-ot valahogy nem szereti, mert be sem indult /x.m.p. 1/. Aztán x.m.p. 2 jött, és ennél a 2-es profilnál belövi magának a ramot gyönyörűen 2000-re 8-8-8-24 mellett /ezt a profile 2 fül mellett ki is írja - tehát nem 2133-ra, ami jó, mert pont ez a gyári, így értelmet nyert az, ami a lap honlapján írva vagyon, nevezetesen hogy támogatja ez a 2000-es ramot is... /.
Az időzítést fixálja nevesített értékekre, a ram fesz-t is 1.65V-ra, minden más auto. Indul a gép, megy, de prime vagy game 1-2 perc, és kifagy...
Próbáltam a gyári "laza" értéket adni neki, azaz fix 1.5V-on átállítva az időzítéseket 9-9-9-24-re /ezt kell tudnia ezen a feszen/, de az eredmény ugyan az.
Tipp? :D :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#32766) darál0w válasza sestertius (#32765) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

1.65V az sok lesz neki...szvsz annyit azért ne adj neki...

ötletem viszont nincs...proci topikjában érdeklődd meg, hátha van valakinek ilyen ramja a proci mellett...lehet nem csipázzák egymást.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32767) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Mégcsak most kezdem a tuningot!

AMD X2 4400+ procim van (2300Mhz alapból) , amit (egynelőre gyári hűtővel) szeretnék úgy 2,4Gh-re, de ha még elmegy akkor akár 2.6Ghz-re is emelni.

Nyílván a 11,5-ös szorzóhoz hozzárendelem a megfelelő FSB-t....de mennyi feszt adjak neki?

Alapból 1,300Volt...

2,4Ghz-nél (11,5X208FSB) még elég az alap fesz? vagy ezt csak tesztelgetéssel lehet lemérni?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#32768) sestertius válasza darál0w (#32766) üzenetére


sestertius
őstag

Ezért ment végig fixen 1.5V-al 1333-nál is, meg most is 2000-en fix 1.5V 9-9-9-24-el.
Elvileg itt is csak emelni kellene valami más fesz-t ugye az 1.65-ös ram fesz-hez /az emlegetett vtt ugye, csak nem tudom, az asus lapban ennek melyik felel meg, mert vtt giga lapban van.../, és azzal sem lenne baj, de 1.5 sem jó neki 2000-en.
Ha 1333-al 1.5V-on hibátlanul megy, attól még lehet gond magasabb frekvencián? :F

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#32769) darál0w válasza sestertius (#32768) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nyilván lehet gond...ezért kell feszt emelni.

1.575V max. ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32770) sestertius válasza darál0w (#32769) üzenetére


sestertius
őstag

Na meglátjuk... remélem jutok valamire. :) :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#32771) 04ahgy válasza volvoguy (#32767) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Alapfeszen hagyod, és kipróbálod... Prime95-tel tudod tesztelni, hogy stabil-e. Fagyni fog, ha nem, és meggy, ha stabil. Akkor lehet feljebb tornászni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32772) 04ahgy válasza sestertius (#32765) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Állj. Teljesen rossz útra tereltek. Sandy-nél core órajelen megy az IMC is. Ezt figyelembe kell venni.

1 - legfrissebb BIOS.
2 - load default
3 - XMP, és csak az bekapcsol, többi úgy hagy (CPU alapon). RAM így nem mehet 2000MHz-en, mert 1866MHz és 2133MHz-re van szorzó csak a Sandy esetén. 2000MHz csak 18,66-os szorzóval és 107MHz feletti BCLK-val jön ki. Az a gond. Nézd meg mennyire lövi be a RAM-ot. Ha 2000-re, akkor ezt az opciót ne használd, mert Sand-vel nem egészséges. Ez egy régi RAM sajna.

Én manuálisan állítanám be 1,65V-ra, CL8-8-824-re, 1T mellett, 1866MHz. Alapórajeles CPU-val teszteld. Ha stabil, utána kell kitesztelni a CPU-t, csak szorzó és CPU fesz emeléssel.

A lap tök mindegy milyen RAM-ot támogat, ha a Sandy Bridge csak 1333-ast...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32773) sestertius válasza 04ahgy (#32772) üzenetére


sestertius
őstag

Ezen én is meglepődtem, ugyanis az xmp kiválasztásával azt követően a profile 2 fül mellett a 2000 MHz 8-8-8-24-et mutatja, azonban a ram frekvenciánál 1866-on áll. Ezután vettem vissza a ram fesz-t fix 1.5-re és állítottam vissza 9-9-9-24-re az időzítést.
Na most a helyzet az, hogy vagy kétszer kellett újra indítani, és azóta teker gond nélkül. Prime is fut már vagy 15 perce, a game sem fagyott ki, és a cpu-z szerint 1866-on van a ram. :F

Eddig - most fagyott meg...

Na akkor kezdem újra, ahogy írtad.... :D

Ja, az 1.65 most akkor sok vagy nem sok? Kell mellé emelni valamit még?

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#32774) cashback válasza 04ahgy (#32764) üzenetére


cashback
őstag

Így már érthető a dolog.
Én arra tippeltem hogy ahogy le van tiltva a dolog úgy hibás is és ezért viselkedik így.
Viszont így normális (már ha ez normális).

3200Mhz-et Asrock A770DE+ lappal kihoztam belőle, viszont a AOD790GX/128M lapban már instabil ezen az órajelen. (bios cserén /1.90-ről lefelé/ gondolkodtam még, mert a 770-es lap is az 1.60-os bios-val volt tuningosabb /1,70-vel az sem bírta/)

Azt hiszem marad nálam a stabil 3Ghz és butított ram órajel. (úgy fest nem sokáig tartom már meg... váltás előtt vagyok - csak ugye eladok mindent, aztán majd egyszer lesz gépem :) )

Köszönöm a segítséget. :R

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#32775) darál0w válasza sestertius (#32773) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

VTTt...nélküle csak 1.575V

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32776) sestertius válasza darál0w (#32775) üzenetére


sestertius
őstag

Végül is egyszerűsítettem a helyzetet, majd az időzítésekkel később szórakozok, ha majd tudni fogom, milyen feszt húzzak fel a ram fesz mellé /VCCIO vagy VCCSA??? - nálam nincs VTT/ - csak mert a 7-8-7-20 elég jó 1866-on... :D

Szóval az xmp 1 profilt választottam, ami alapból 1866-ra lövi be a dolgokat, így nem lehet gond, időzítések auto, ram fesz 1.5V és egy kis cpu fesz emelés kellett csak, szerintem már nem lesz gond...

Azért még majd jövök, mert sok mindent nem tudok, hogy hagyjak auto-n vagy nem, csak álljon be a rendszer...

Hamarosan...

Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#32777) 04ahgy válasza sestertius (#32776) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nos, akkor ezt így meg is beszéltük, darál0w fórumtárs azonban tanúbizonyságot tett a Sandy Bridge architektúra hiányos ismeretéről. Itt a CPU órajelén jár az IMC (Mint az AMD K8 esetén), és VCore-t is kap. Könnyen letesztelhető: 1600MHz-es CPU órajel esetén sokkal lassabban fut a Memtest86+ 4.20, mint 5000MHz CPU eseté, és az Aida64 értékek is látványosan romlanak.

A VCore és a RAM feszültség között legyen 0,4V legfeljebb, azt kell betartani. Ha vagy olyan bátor, hogy 1,6V-on hajtod a Sandy-d, és le is tudod hűteni, akkor 2V RAM feszültség belefér. De szerintem ezt már az Extrém tuning topikban beszéljük át, ne a tuning kezdőknekben. :D

7-8-7-20 egész szép... :R Nekem 2150MHz 7-7-7-21 1T. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32778) 04ahgy válasza cashback (#32774) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha magad is tudtad reprodukálni a laponként, BIOS-onként ennyire különböző tuningot, akkor nem tudom, miért kételkedsz abban, hogy a CPU bír annyit, amit én állítottam. Másrészt a RAM órajel kb. semmit nem számít a teljesítményénél, nincs RAM sávszélesség limit K10 esetén.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32779) sestertius válasza 04ahgy (#32777) üzenetére


sestertius
őstag

Hidd el, nem véletlenül vagyok itt ebben a topikban szakbarbár lévén... :D

Köszönet a segítségért, megpróbálom hasznosítani. Így már akkor ez is tiszta, hogy a VCore és a Ram fesz között kell meglegyen a 0.4V - én meg szerencsétlenkedtem volna itt a VCCIO és VCCSA feszültségekkel... de ez majd csak akkor, ha beáll egy stabil rendszer így 1.5V ram fesszel, mert még ezt sem értem el, a fagyások még mindig megvannak.

darál0w kollégát ne bántsd, az előző két vagy három konfigom pöpec beállítását neki köszönhetem - tény, az nem SB volt... :D :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#32780) ArchJedi


ArchJedi
csendes tag

Üdv!

Én találkoztam egy olyan problémával, hogy tuningolás után (p35-ds3r lap, e6750@3,44GHz) nem indul a gép, ha az USB-s külső merevlemez is csatlakoztatva van (boot előtt leáll, majd gyári beállításokkal újraindul). Anélkül viszont rendesen betölt a windows, meg is van a magasabb órajel, és utána már a külső HDD-t is minden további nélkül elviseli. A biosban csak az órajelet és a memóriaszorzót állítottam (+ a ramot CL5-ről CL4-re), a feszültségeket békén hagytam (auto).

Tudnátok adni erre valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#32781) sestertius válasza 04ahgy (#32772) üzenetére


sestertius
őstag

Egyébként ugye már így kezdtem el bűvölni a rendszert, ahogy leírtad, csak nem tudom, hogyan tovább... szóval írtad, hogy ha stabil, akkor kell majd a cpu-t kitesztelni stb. Sajna még ott tartok, hogy nem stabil.
- legfrissebb bios
- load default
- xmp 1-es profil, 1866-ra, 7-8-7-20 időzítést állít be magának fix 1.65V ram feszen, minden más auto. Be sem indult...
- aztán minden ugyanez, csak a ram időzítéseket auto-ra állítottam, hogy könnyebb legyen - így indult, de pár perc prime és halál...
Tovább..? :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#32782) 04ahgy válasza sestertius (#32781) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Manuális RAM beállítás 1866 / CL9-9-9-24-re, 1,65V mellett, többi érték automán, CPU és többi fesz alapon: így mit csinál a gép prime alatt?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32783) sestertius válasza 04ahgy (#32782) üzenetére


sestertius
őstag

Lepróbálom - a többi feszt /VCCSA, VCCIO, CPU PLL, PCH/ hagyjam auto-n vagy nézzek valami fix "standard" értéket hozzá?

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#32784) 04ahgy válasza sestertius (#32783) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Maradhatnak auto-n, vagy fixálhatod őket a szabványértékükön, szerintem első körben mindegy. Én komolyabb tuningnál az alapon hagyott feszeket is fixálom.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32785) sestertius válasza 04ahgy (#32784) üzenetére


sestertius
őstag

Hagytam első körben auto-n az említett feszültségeket, illetve ugye a turbo-t letiltottam, mert egyébként 3800-on teker. Szóval így alapon a javasolt beállításokkal 15 perc prime után újra indul... Próbáljam meg fix feszültségekkel, hátha..?

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#32786) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv. Bár nem vagyok kezdő a témában még is itt kérdezem meg.

Adott egy MSI G41M-P28 alaplap, 2db 2GB-os DDR3 1333Mhz RAM, és egy E6550.

Miért van az, hogy bármit megmozdítok a BIOS-ban (fsb, dram osztás, vagy bármi) a lap nem hajlandó elindulni?

Az alaplap csak 1066Mhz-es ramokat tud normálisan lekezelni, és csak elindítani ezen a frekin az 1333-kat, nem képes normálisan beállítani ha mi hozzányúlunk?

2. A ramok most is csak 1066-on mennek, ez is érdekes dolog. Bármit megváltoztatunk, akár 100Mhz-et húzunk a cpu-n, már halott a lap. El sem jut a BIOS-ig.

[ Szerkesztve ]

(#32787) darál0w válasza 04ahgy (#32777) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

biztos, hogy nem kell mellé emelni a VTTt?

elég sok helyen olvastam...többek közt itt is a Sandy topikban...

akárcsak az 1.575V-os ramfeszt is...bár tény, hogy nem vagyok toppon Sandyből... :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32788) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Visszaolvasva megtaláltam a választ. FSB wall.
Hát ez cumm. :( 1066-os cpu-t kellett volna bele venni. Most már mindegy, így is villámgyors a rendszer.

(#32789) darál0w válasza tzsolesz (#32788) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

~400 környékén kiapad sajnos.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32790) 04ahgy válasza darál0w (#32787) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sandy esetén elég komplex a RAM vezérlő. Egy része a VTT-ről, egy része a VCore-ról üzemel. Ami gond, az a RAM és a CPU interfész része közti magas feszültségkülönbség, mint LGA1366, LGA1156 esetén is. Csak itt a RAM chipek felé kommunikáló részegység VCore feszen üzemel. Felesleges (szerintem) a VTT emeléssel gyilkolni a cuccot.

Az 1,575V igaz, ha a CPU alapfeszen megy. Itt épp tuningról van szó, amikor is a megfelelő különbség megtartása a cél, ha a VCore-t is emeli, akkor mehet feljebb kicsivel a RAM fesz. Itt meg emeljük a VCore-t. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32791) darál0w válasza 04ahgy (#32790) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:R ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32792) jim_raynor70 válasza 04ahgy (#32790) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

"Csak itt a RAM chipek felé kommunikáló részegység VCore feszen üzemel."

Ez mibol adodik, vagy melyik datasheetben keressem ezt egyaltalan?
Tehat azt mondod, ezek szerint feleslegesen emelgettem eddig en is a VTT-t, mikozben eleg lett volna a VCore-t?

(#32793) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok. Van egy Intel Q6600 procim most húztam fel előbb 2.8GHz-re majd 3.0-ra de terhelés alatt pl BF3 20-perc játék közben egyet csippant a gép szinte úgy mint amikor indul a gép. Most visszaraktam a gyári 2400-as értékre így nem csinálja. Fagyni nem fagy . Mi lehet ez hogy becsippan a gép ?

Alaplap: Gigabyte G31M-ES2L
Most így nézett ki tuning alatt:
Cpu host freqvency : 338 növelve (266-volt ) gyárilag
PCI express : volt auton most 100
Memory Freqvency : 667

Ezek az adatok a 3000-nél volt beállítva.

Válaszotokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#32794) 04ahgy válasza jim_raynor70 (#32792) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Majd ha lesz sok időm, belekukkantok az Intel specbe, és linkelem.

Egyébként ki is próbálhatod: belősz 2300MHz-es RAM-ot (ehhez ugyebár 107,8MHz BCLK kell), 5000MHz CPU mellett, és a magas VTT-t elkezded csökkenteni. Nézed, hol fagy.
Utána ugyanezt egy full alapon üzemelő rendszernél, 3300MHz, 1333MHz RAM. Kb. ugyanakkora VTT-nél lesz gond.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32795) Vityapapa


Vityapapa
tag

Üdv!
Lecseréltem az E6300-ast egy Q8300-ra, de a hőmérsékletekkel nem vagyok kibékülve.
Terheletlenül 40 fok körül vannak a maghők, 5 perc játék után pedig felkúsznak az értékek 72 fok környékére.
Procit bepasztáztam, hűtő a gyári (1800-2000 rpm között mozog), alapórajelen használnám.
Szerintetek ez normális?
Mit javasoltok?
Előre is köszönöm

Steam: vitya_84

(#32796) 04ahgy válasza Vityapapa (#32795) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha 1 óra prime95 in-place teszt alatt a legfrissebb Realtemp nem azt írja, hogy HOT, akkor rendben van.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32797) kengyel


kengyel
nagyúr

Oké megoldódott a hőfokot kellett 80 fokra állítani mert gyári 60-as értéken volt.

kengyel

(#32798) Vityapapa válasza 04ahgy (#32796) üzenetére


Vityapapa
tag

A Real Temp-en belül be kell valamit állítani?
A TJ max értékek 100-on jól vannak?

Steam: vitya_84

(#32799) szilrobi


szilrobi
aktív tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget 3.8GHz beállításhoz, cuccok az adatlapon, hűtő AC Freezer Xtreme. Hőmérséklet lehetne alacsonyabb, vagy maradhat így? Biosban az auto-n lévő értékekkel mit csináljak? Ha állítgatom nem indul a gép.

http://kepfeltoltes.hu/view/111209/ud3r_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/111209/DSC00435_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/111209/DSC00436_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/111209/DSC00437_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

:R :R :R

(#32800) Csabee86


Csabee86
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy egy Intel Celeron E3200 dual core 2 x 2.4Ghz-es processzort lehet-e tuningolni? És ha lehet akkor valamilyen módosítást kell-e változtatni a tápon vagy bármi máson?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.