Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27801) ETOM válasza BRIKLY (#27800) üzenetére


ETOM
addikt

Ha hibázott valamikor akkor előre mondom neked veszel nagyobb vga-t lehet szívni fogsz vele (kékhalál stb.) inkább adj neki még 1kis feszt h tuti legyen.
Nyomj nekem egy cinebench R10 esetleg 11.5-t hadd lássuk mennyire van a 7750-től. :)

(#27802) BRIKLY válasza ETOM (#27801) üzenetére


BRIKLY
veterán

oké,mindjárt megy az eredmény,csak le kell töltenem.

de akkor tedd vissza 2,7Ghz-re :K
"Ha hibázott valamikor akkor előre mondom neked veszel nagyobb vga-t lehet szívni fogsz vele (kékhalál stb.) inkább adj neki még 1kis feszt h tuti legyen."
majd ha lesz másik VGA. addig jó ez így. ne zabáljon ha nem muszáj. de lehet,hogy előbb procit cserélek.. VGA meg majd lesz... egyszer valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#27803) BRIKLY válasza BRIKLY (#27802) üzenetére


BRIKLY
veterán

tessék. remélem nem túl égő ezt ide berakni.. :B te jössz!! de 2,7Ghz en!!

[ Szerkesztve ]

(#27804) Storms válasza BRIKLY (#27803) üzenetére


Storms
őstag

Athlon II X4 620-al ezt adta: Link Jó eredmény ez tőle? Ezt a progit eddig nem ismertem :U

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#27805) ETOM válasza BRIKLY (#27803) üzenetére


ETOM
addikt

Most töltök nem tom áttolni 2.7-re, de kerestem egy eredményt:

Itt láthatod kb mennyi van közte.. tuningolva én 7000 felett kapok. Majd nyomok tesztet ha nem fut semmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#27806) ETOM válasza ETOM (#27805) üzenetére


ETOM
addikt

Lol.. mi lett a képpel mind1 képen 5715 pontot kapott. :)

(#27807) BRIKLY válasza ETOM (#27805) üzenetére


BRIKLY
veterán

a VGA-m kapott egy "kis " tuningot. majdnem kimaxolja a procit.. nézd meg az adatlapom. késôbb jövök a részletekkel,de ez szerintem kevés lesz egy jobb vga-hoz.. várom az eredményed!

(#27808) ETOM válasza BRIKLY (#27807) üzenetére


ETOM
addikt

Kis tuningot hehe :D 3dmark06 vagy vantegebe mennyit kapsz? Írj PM-be aztán beszélgetünk mert ez itt tul off lenne.
Az eredményem csak este/estefele tudom adni most "dolgozik" nekem a gép. 3.3GHz-el tudok szolgálni jelenleg. :)

[ Szerkesztve ]

(#27809) darál0w válasza ricochet (#27787) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nb fesz mennyin is van?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27810) darál0w válasza BRIKLY (#27797) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

foglald össze :D

aztán mondok.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27811) ricochet válasza darál0w (#27809) üzenetére


ricochet
csendes tag

mi az az nb? :D

(#27812) molnarpeter válasza ricochet (#27811) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

North Bridge ;)

mp

(#27813) BRIKLY válasza darál0w (#27810) üzenetére


BRIKLY
veterán

EZ
Meg EZ
elég lesz? :U

(#27814) darál0w válasza BRIKLY (#27813) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem ebbe a topikba tartozik a dolog...de választ sem tudnék rá adni.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27815) BRIKLY válasza darál0w (#27814) üzenetére


BRIKLY
veterán

tudom hogy nem ebbe tartozik, de írhatsz ott is :P azt mondtad foglaljam össze,és mondasz :K
de félig ide is tartozik, mert ez a tuning akadálya..

[ Szerkesztve ]

(#27816) ricochet válasza darál0w (#27809) üzenetére


ricochet
csendes tag

molnarpeter köszönöm :)

nb fesz 1,36875

(#27817) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Mondjatok valami olyan progit légyszíves amivel egy AMD X2 fsb-jét tudom állítani felfele mert csak szorzóállítást találok és ez nem BE :)
köszi

(#27818) darál0w válasza ricochet (#27816) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az elég...bőven.

és nem hajlando egyáltalán 1066on menni?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27819) ricochet válasza darál0w (#27818) üzenetére


ricochet
csendes tag

nem szeresse. de egyik ismerősöm mondta, hogy ugyan ez előfordult vele ezen a lapon, úgyhogy lehet az nem bírja...

mindenesetre köszönöm a mindenféle segítséget!

(#27820) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni a következőben: tuningoltam egy E6420- as procit Asus P5B Deluxe lapban 2 giga 800 MHz- s Kingston HyperX memória társaságában és egy FSP SAGA 2 500W- s tápegység hajtja ezt meg.
ÉS amint egy picit is tuningolok nincs kép a monitoromon. Az nem lehet, hogy a tápegység ne bírná el ezt és így nem tom mit kellene ilyenkor csinálni mit jelent ez?
Ha tudtok rá választ azt nagyon megköszönném ha el tudnátok mondani. :F

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#27821) kigyi_23 válasza pengegyerek (#27820) üzenetére


kigyi_23
addikt

De szerettem én azt a lapot :) Kár, hogy eladtam, mert abban azért mégis csak ment az 1,86-os C2D 3,6-on alap feszen :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#27822) Shurycen


Shurycen
tag

sziasztok!

adott az aláírásomban szereplő konfig és úgy gondoltam megrántom egy kicsit a procit ha már van rá lehetőség, viszont első sorban feltettem egy cpu-z-t ami ezt a képet adtam nekem:

most akkor mi van itt? felül azt rja hogy @3.16-on megy ami ugye az alap! alul meg hogy 2000mhz? vagy ez így rendben van?

(#27823) molnarpeter válasza Shurycen (#27822) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Energiatakarékossági cucc lehet bekapcsolva...

mp

(#27824) Shurycen válasza molnarpeter (#27823) üzenetére


Shurycen
tag

jézusom hol lehet az és hogy lehet kikapcsolni? :)

(#27825) kigyi_23 válasza Shurycen (#27824) üzenetére


kigyi_23
addikt

Az csak akkor aktív amikor nincs terhelve a proci. A szorzó csökkentésével ér el egy energiatakarékosabb állapotot. Alapból lényegtelen a teljesítmény szempontjából, hogy be van-e kapcsolva, mert amikor meghajtod a procit automatikusan visszaáll a normál frekire. Biosban speedstep néven ki lehet kapcsolni.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#27826) boxos23


boxos23
aktív tag

hol kell bejelenteni vagyis feltünteti megnevezni ha csalóval találkoztam a az apróhirdtésnél és aki sikeresen át is vert :(.

[ Szerkesztve ]

(#27827) darál0w válasza ricochet (#27819) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

pedig bőven támogatja...az nem lehet, h a ram nem bírja?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27828) osonte


osonte
senior tag

Sziasztok!

Cseréltem alaplapot és kicsit elvesztem a memória beállításokban. Azért nagyjából beállítottam:

Ez így megfelel?

Orthos 1,5 órát ment és minden stabil.

(Azért a Gigabyte g31m-es2l jobban bírta tuningot, ott simán ment a memória 1240 Mhz-n is.)

(#27829) darál0w válasza osonte (#27828) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

meg.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27830) osonte válasza darál0w (#27829) üzenetére


osonte
senior tag

Köszi.

(#27831) kenwood3 válasza boxos23 (#27826) üzenetére


kenwood3
őstag

itt [link]

Mi az az ekezet dragasag??

(#27832) ricochet válasza darál0w (#27827) üzenetére


ricochet
csendes tag

bármi előfordulhat. igazából ha saját frekvenciáját nem bírja, akkor mit?:D és honnan jövök rá, hogy a ram nem bírja?

(#27833) darál0w válasza ricochet (#27832) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ki kell probálni másik lapban. ha ott sem megy, akkor a ram a hibás. :)

nekem is volt már olyan 1066os cl5 2.1Vos ramom, ami nem ment csak 950 CL6 2.2Von :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27834) blackx_


blackx_
csendes tag

Sziasztok!
Látom itt szinte mindenki ért a tuninghoz szoval valaki nem tud ajánlani valakit vagy esetleg itt nincs e valaki aki vállalná a gépem tuningját? proci, ramok, videokari....a gépem látható az aláirás részben...tudom hogy nagyon sok van még benne szoval ki szeretném használni de eddig sehol nem találtam olyan céget vagy olyan embert aki ezzel foglalkozna.
Segítségeteket elöre is köszönöm!

(#27835) darál0w válasza blackx_ (#27834) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

menni fog az magadtol is...kezd olvasással a dolgot.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27836) blackx_ válasza darál0w (#27835) üzenetére


blackx_
csendes tag

Hu hát megpróbálom :DD ...de nem szeretnék bajt csinálni vagy elrontani a nagyon nem olcso alkatrészeket...de köszi a linket az tényleg egy jo cikk végigolvasom aztán meglátjuk neki merek e állni.. :DD

(#27837) kabanka


kabanka
aktív tag

Sziasztok! Az i5-ös procimat ha húzom, 3,6ra de elég csak 3,2Ghzra majd futtatok egy intelburntestet és egy furmarkot egyszerre újraindul a gép? Ez mit jelent? Kevés neki a táp?
A konfigom az adatlapomon.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#27838) Gery15


Gery15
addikt

Van valami ötletetek arra, hogy mit kellene állítanom ahhoz, hogy prime alatt ne hibázzon 20 perc után a 2. mag?

HyperX

(#27839) Kiki18


Kiki18
őstag

Ez a 3. hely,ahová beírom.

Asus P5KC lapban 2gb DDR3 Kingmax Hercules (1600Mhz) van.Két napon keresztül működött,bekapcsoltam és elindult a gép.
Ma bekapcsoltam ,és nem adott képet,többször is megpróbáltam,ugyanazzal az eredménnyel.
Kicseréltem ddr2-re a ramokat benne,tehát biztos ez volt a baj,mert most működik.
Tehát mi történt?elromlott a ram?vagy az alaplap nem tudja kezelni?akkor miért tudott elindulni a gép az előző napokban?

(#27840) Gery15 válasza Kiki18 (#27839) üzenetére


Gery15
addikt

Másik lapan nézted már a ddr3-as memót?

HyperX

(#27841) Kiki18 válasza Gery15 (#27840) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem,nincs hozzá másik lapom sajnos.Most vettem,alig 4 napja egy másik PH-tól.

(#27842) Gery15 válasza Kiki18 (#27841) üzenetére


Gery15
addikt

Hát pedig azt kellene megpróbálnod, illetve próbáld meg, hogy nyomsz egy cmos cleart és aztán bele a ddr3-as ram.

HyperX

(#27843) Kiki18 válasza Gery15 (#27842) üzenetére


Kiki18
őstag

Hogy mit nyomok?
Be se indul a gép...bootig nem jutok el,fekete képernyőt ad.
Nehéz lenne úgy bármit is nyomnom.

(#27844) Gery15 válasza Kiki18 (#27843) üzenetére


Gery15
addikt

Bios törlés. Cmos celar-t meg alaplapon kell nyomni. Vagy pedig van két kis pöcök és azt kell össze érinteni. Amivel törölni tudod a bios beállításait...

HyperX

(#27845) BRIKLY válasza Gery15 (#27844) üzenetére


BRIKLY
veterán

ettől bővebben is elmagyarázhatnád neki.. sok pöcök van az alaplapon. . van amelyiken nem lehet jumper-el resetelni.

egyszerűbb ha azt mondod húzza ki a gépet, és vegye ki az elemet 10 percre az alaplapból :K

(#27846) lemusz


lemusz
addikt

Sziasztok! Próbálnék húzni a procin, de még ha kicsit emelek is az FSB-n a következő bootnál már ez a szöveg fogad:

"Warning! Now system is in safe mode. Please re-setting CPU frequency in CMOS setup."

Vagy továbbléptetem F1-el és alap freqvencián megy a gép, vagy belépek biosba alapra állítani a dolgokat és akkor eltűnik a szöveg. BIOS-t frissítettem, de a probléma megmaradt. Mit kellene tennem, hogy engedjen tuningolni? Köszi.

(#27847) szilrobi


szilrobi
aktív tag

Sziasztok!

Kérhetnék egy kis segítséget az új alaplapomon beállítani a tuningot? Adatlapon minden fent van. Korábban szintén P45-ös giga lapban 3.8-on ment stabilan a proci, kb ezt kellene beállítani az asus biosban, illetve a ram-okat is. Korábban ezek az értékek voltak belőve:

CPU Vcore 1.325V

CPU termination 1.2V

CPU PLL 1,5V

MCH core 1.3V

Viszont itt kicsit más a bios :DDD

IBT, Coretemp, cpu-z, aida64 beélesítve, csak valaki dobjon pár értéket.

Előre is köszi :R :R :R

Robi

(#27848) molnarpeter válasza lemusz (#27846) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Keress a BIOS-ban valami opciót, ami erre a funkcióra utal, és állítsd át, szerintem :)

mp

(#27849) Polllen


Polllen
nagyúr

Üdv!

Egy Athlon II x3 440-s procim van, C'nQ-t használok, a kérdésem az lenne, hogy lehet-e módosítani valahogy, hogy mennyire veszi vissza üresjáratban a frekit? (vista sp2)

A 3Ghz-ből legjobb esetben is 800Mhz-re megy vissza a kicsike és ha emelek az órajelen, ez is megy felfelé, - kb. mintha az aktuális maximum 25%-a alá nem akarna menni - de erre abszolút nincs/nem lenne szükségem. :)

Esetleg van valami program ami ezt lekezelné? (rmclock nem tudja azonosítani a procim) Vagy hagyjam, a c'nQ-nál úgy sem lesz jobb semmi? :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27850) kabanka válasza szilrobi (#27847) üzenetére


kabanka
aktív tag

Én is Giga lapot cseréltem Asus-ra, hát most vakartam a fejem tuning ügyben.:) Szóval lehet nekem is jól jönne egy két hasznos tanács mi micsoda. Jelenleg Az i5 750esem megy 3,6on. De prime egyből hibát dob.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.