Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19451) ozd92


ozd92
csendes tag

hello!!

E5300 procim van és nem az eredetí órajáráson megy... most 2ghz-en megy 2,6ghz helyett... 10*200 ...
Az a bajom h amikor bekapcsolom az FSB-t .. akk így lenne 10*266 .. elmentem tökre lekapcsolodik a gép és automatikusan újra indul... és nem menti el a 10*266 .. és megint 10*200 fút... tipp h mitcsináljak vele... h normálisan elmentse..?

(#19452) kriszbon válasza ozd92 (#19451) üzenetére


kriszbon
őstag

Esetleg ha a szorzót állítanád 13-ra az Fsb meg marad 200-on, akkor mindjárt a gyári órajelen futna. A 266-os Fsb mellett már valószínű hogy a ramot vissza kellene osztani.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#19453) ozd92 válasza kriszbon (#19452) üzenetére


ozd92
csendes tag

és a ramot hogyan tudnám vissza osztani azt letudnád írni?..(2gb ramom van)
Részletesen letudnád írni

előre is köszönöm !!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#19454) Malklar


Malklar
tag

Sziasztok. Az lehetséges hogy a proci gyengül: Értem ezt úgy hogy egy Athlom 245-ös 3.7ghz-en ment +0.75V-al ezt minden 1.4-1.408V-nek jelezte. De a nyáron bekövetkeztével nemvolt stabil. Gondoltam a meleg ennyire betesz neki. Így hát jobb hűtő kevesebb hőfok és megint nem stabil. Kipróbáltam és ugyan ennyi fesszel 3.6-on sem stabil és ami azt illeti sehány V +-t nemtudok neki adni mert vagy elsem indul a gép, vagy nem stabil. Prime indítása után fél percel kifagy. Jelenleg alapon tud menni teljesen stabilan 3.48Ghz-n. Lehet az hogy elszállt valami ami nem befolyásolja a működést? Vagy mi a helyzet? Hűtésen kívül nemváltozott semmi. Minden beállítást ugyan ugy használtam mint eddig minden hardver ugyan az mint eddig. Egy VGA csere történt közben. Jah és a nyár bekövetkeztével lett nagyjából W7-em, XP alapp használtam 3.7-en. Ez számít? De nemhiszem hogy W7 ne bírna egy kis proci feszt. Vagy nemtudom. Mindenesetre segítséget előre is köszönöm.

(#19455) proci985 válasza Malklar (#19454) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hány éves az alaplapod? lehet kezd fáradni, akkor szoktak ilyen furcsaságok kezdődni.

win7 pedig jobban használja az erőforrásokat, ez is befolyásoló lehet.

hűtő mi volt és mi lett?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19456) ozd92


ozd92
csendes tag

és a ramot hogyan tudnám vissza osztani azt letudnád írni?..(2gb ramom van)
Részletesen letudnád írni

előre is köszönöm !!!!!!!!!

(#19457) kriszbon válasza ozd92 (#19453) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem értem hogy miért akarod a ramot visszaosztogatni, és erőszakolni a 266-os Fsb-t ahhoz hogy a gyári órajelen menjen a proci? :F
Egyszerűen tedd fel a 13-as szorzóra amit tud, és kész is a 2.6GHz.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#19458) aeroxr


aeroxr
tag

Sziasztok!

Adott a köv. konfig: Q8400 Gigabyte p35c ds3r 2x2gb ddr2 800mhz cl4
Procin folyadékhűtés így a feszemelés sem gond.

Viszont eddig mindig amd-m volt, nem tudom mit hogyan állítsak hogy ki tudjam hozni a vasból a maximumot, mire érdemes figyelni :F

The truth is out there.

(#19459) proci985 válasza aeroxr (#19458) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

négymagosokkal mennyi tapasztalatod van?

táp, ház, víz milyen? (teljesen más a helyzet egy TT/Zalman/Corsair vízhűtéssel, és egy Laing pumpás rendszerrel)

aztán, a p35ds3X szérián nincs fethűtés, hatfázisú, és csak 4 pines EPS csati van.

tapasztalatok alapján 150Wos fogyasztás felett a fetek (proci mellett az R50 feliratú kockák melletti pici alkatrészek) nagyon fognak melegedni. ez nem tesz jót a lapnak, se a stabilitásnak. proc topikjában tudnak segíteni, hogy ez kb feszben és órajelben hol helyezkedik el.

170-180W környékén a 4pines EPS csati és a táp csatija összeég(het). ha nagyon büdös van, akkor emiatt.

szóval 150W fölé azzal a lappal ne menj. főleg, hogy vízhűtésnél (hacsak nincs vizezve a lap is) a proci környékén jólval kisebb a légmozgás, mint eredetileg számoltak vele a mérnökök.

naszóval, akkor tuning: proci 333mas FSBjű. az intelnél QPB, tehát quad pumped bus van, tehát az FSB 4x333 jár alapból. a P35 1333mas FSBt alapból tud, de 1600ast már nem! tehát, ha húzod, akkor egy idő után kimész a chipset specifikációjából. ez nem baj, (G)MCHnak, tehát a NorthBridgenek/Északi Hídnak kell adni +0.100 feszt, az megoldja. esetleg az FSBnek is ugyanennyit.

memóriát állítsd 2:1es strapra, tehát 333as default FSBhez 667cl4en fog járni. adj neki annyi feszt, amennyit az SPD ír (fel van tüntetve a ramon is). ez azért kell, hogy a memória egyenlőre ne legyen korlátozó tényező.

döntsd el, mennyin akarod járatni. döntsd el, mennyi az a maxfesz, amit adnál neki (droppal kalkulálj!). álljts be maxfeszt, majd kezdj el órajel-emelni mondjuk 100mhznként, közben 15 perces prime menetekkel. FETeket fogdosd sűrűn, nem e melegek! ha megvan a kívánt órajel, akkor csökentsd a feszt és tesztelj. ha már nem stabil, akkor vagy emelj még feszt, vagy járasd alacsonyabb óraejelen. ha mindez megvan akkor hosszabb prime, 3-6-12-24 órás (mindenki máshogy csinálja). esetleg prime+furmark, de ott különösen ügyleni a ház/fet hőfokokra. az elég olyan 15 percig is, ha nem stabil valamelyik fesz, az pár mp alatt kibukik (még ha a prime futott is előtte 6 órát baj nélkül).

ha ez ok, állítsd magasabbra a fsb:mem ratiot, amíg megy. ha kell, emelj feszt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19460) Malklar válasza proci985 (#19455) üzenetére


Malklar
tag

Kicsit több mint fél éves a lap. Hűtő Pedig AC64Pro helyett egy TX3.

(#19461) aeroxr válasza proci985 (#19459) üzenetére


aeroxr
tag

Négymagosokkal nincs tapasztalatom.
A gép egy Chieftec óriástoronyban van, a vízhűtés dupla 12x36cm-es radiátorból saját készítésű blokkokból és egy noname nagyteljesítményű pumpából áll, ezzel nem lesz gond kb. 6 éve használom hűtött már voltmoddolt sli párost is.

Nyílván a házban több venti is lesz, mivel a vga is kapni fog egy voltmodot és a feteket ott is borda+venti fogja hűteni.

P35 topicban azt ajánlották h a chipsetre nem érdemes blokkot tenni elég a passzív, ami rajta van. Viszont akkor a proci fetjeire kell szerkesztenem valamit. Gondolom itt mindegyikre külön borda kéne, mert ha egy közöst teszek a fetekre akkor az zárlatot okozhat. Vagy nem?

"170-180W környékén a 4pines EPS csati és a táp csatija összeég(het). ha nagyon büdös van, akkor emiatt."

Wow, ilyet még nem tapasztaltam, figyelni fogok de ez a proci kb 100wattot fogyaszt nem hiszem h akár tuninggal is elérném a 170-180-as szintet.

Nagyon köszönöm az alapos leírást, ha végleg összeáll a megfelelő végleges hűtés el is kezdem a tuningot.

The truth is out there.

(#19462) proci985 válasza aeroxr (#19461) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jó, tehát akkor a hűtéshez értesz, a víz pedig megfelelően nagy (ez volt a kérdés:) ).

chipset annyira nem veszélyes. extrém tuninghoz kellhet, de nagyon magas FSBket négymagossal a p35 amúgy se bír (értsd, 450-500 körül szokott lenni a végük, de ez eléggé bizonytalan adat). ebből következőleg olyan 3500-4000 környékén a lap várhatóan amúgy is ki fog fulladni. vizezni kb felesleges, ha a szellőzés meg van oldva. ja amit nem írtam bele: FSB, GMCHnak ne adj +0.200nál többet, ha annyival se megy, akkor már többel se fog, innentől felesleges őket szétfeszelni.

közös blokk lehet zárlatot okoz (bár sajnos nem értek ennyire az áramköri elemekhez). szerintem nem vezető gap padokkal (kétoldalas hővezető ragacs/tape, pl vidkarikra az aftermarket memhűtéseket is ilyenekkel rakják fel) viszont szerintem működne a dolog. vizes topikban szerintem tudnak segíteni.

"Wow, ilyet még nem tapasztaltam, figyelni fogok de ez a proci kb 100wattot fogyaszt nem hiszem h akár tuninggal is elérném a 170-180-as szintet."
Ezért kérdeztem, hogy négymagosokkal van e tapasztalatod. a Yorkok kevésbé melegednek, viszont nekem a 95Wos kenti quaddal sikerült elérnem ezt a szintet. ld itt. a lap mérője nem teljesen pontos, de kb jól mér, a hőfokok alapján is eléggé valószínű az érték. vízen általában a proc hidegebb terhelve, emiatt kevésbé szivárog, tehát a fogyasztás léghez képest alacsonyabb. ettől függetlenül 4 pines csatival quadot csak nagyon ésszel szabad húzni (az összeégett példa konkrét eset volt egy q6600al pár hónapja egy CM922ben, és légen történt. Téged pedig nem a meleg fog várhatóan korlátozni). ezért is ajánlottam a proc topikját, ott valszeg jobban tudják, hogy 4pines 12Vs csatival hol a határ.

szerintem egyenlőre ne foglalkozz a fethűtéssel, próbáld ki anélkül meddig jutsz. sajnos a 4pines limitációja miatt fethűtéssel se lehetne sokkal tovább menned.

Malklar: próbáltad visszarakni az AC64et? fent van a műanyag palástja a TX3nak?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19463) darál0w válasza baluka26 (#19450) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

fényképezd már le azt a BIOSt.

aztán linkeld be ide,

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19464) baluka26 válasza darál0w (#19463) üzenetére


baluka26
veterán

Beszkennelem a user guide-ból az ide tartozó oldalakat, ugyanaz van a BIOS-ban, egyeztettem. (nicnsen itthon fényképezőgép, és a telefoné eléggé gáz :) )
[ltweaker menü]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19465) maestro87


maestro87
őstag

Üdv mindenkinek!
Celeron 2,66GHz D331-es CPU-nál a szorzót lehet változtatni?
Mert jelenleg szerintem 20-ason van, a CPU external clock-ot meg 133-ról levettem 100-ra, így 2,66GHz-ről sikerült lehúznom 2GHz-re az órajelet. De ezt szeretném még lejjebb vinni. :)
Az Everest azt írja, hogy a min/max CPU szorzó 14x / 20x, de a Biosban nem találok semmi ilyesmit. Egyébként csak a fogyasztásra vagyok kíváncsi, hogy mennyire tud le menni, úgy hogy azért az XP még betöltsön. :) Eddig vagy 8W-al lejjebb ment. :D Sajnos a CPU VCore feszt nem lehet lejjebb vinni 1,375-ről. :((

(#19466) kriszbon válasza maestro87 (#19465) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem, mert ezeknél fix.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#19467) maestro87 válasza kriszbon (#19466) üzenetére


maestro87
őstag

Kár. :((( Azért köszi.

(#19468) Malklar válasza proci985 (#19462) üzenetére


Malklar
tag

AC 64-et eladtam, de azzal sem sikerült V emelésre bírnom. Műanyag palást alatt mit értesz?

(#19469) darál0w válasza baluka26 (#19464) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

dram frequency.

esetedben nem szorzo van, hanem maga az orajel...de több orajel közül választhatsz...

ai overclock tuneren belül mi van?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19470) proci985 válasza Malklar (#19468) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ezt, ami a képen látszik

arra kell, h a lap VRMjeit hűtse. szerintem ott lehet a probléma, amiatt reagál olyan rosszul a rendszer a feszemelésre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19471) baluka26 válasza darál0w (#19469) üzenetére


baluka26
veterán

manual-ekkor beállíthatóak az értékek, overclock profile, itt százalékok vannak, ééés auto
NB voltage akkor mennyi legyen?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19472) maestro87 válasza maestro87 (#19465) üzenetére


maestro87
őstag

Egyébként meddig ajánlott felhúzni az external clockot? (az alap 133MHz)
alaplap: P5P800
DDR 400MHz
És ahhoz, hogy a memória 400MHz-en ketyegjen, tényleg 4GHz-re kellene felhúzni a procit? :Y (a Bios legalábbis csak ebben az esetben engedélyezné)

(#19473) darál0w válasza baluka26 (#19471) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor azt offold.

NB érték...ha valoban 1.25V a legmagasabb, akkor a legmagasabb érték legyen...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19474) darál0w válasza maestro87 (#19472) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

memo szorzok biztosan vannak....

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19475) Malklar válasza proci985 (#19470) üzenetére


Malklar
tag

Nem is volt ilyen rajta. Ez TX2-es hűtő. Nekem 3-as van.

(#19476) maestro87 válasza darál0w (#19474) üzenetére


maestro87
őstag

És mi a becsültes neve a memória szorzónak?
Ezek szerint akkor végig járathattam volna 400MHz-en is, ahelyett, hogy csak 333-an futkosott.
Egyébként everestben mit kell nézni? Valós memória órajelet, vagy effektívet? Melyiknek kell 400-on lennie, hogy alapórajelen menjen?

Meg van egy ilyesmi hűtőm, csak Intelesbe (és gyár): [link]
Az a kérdésem, hogy létezik-e ez alá olyan foglalat, amin csavarral tudnám rögzíteni a hűtőt? Mert ez a megoldás elég ramaty. Ha igen akkor kérnék egy linket, hogy hogy néz ki. Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#19477) darál0w válasza maestro87 (#19476) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

milyen lap? :)

memoria...az effektív a felszorzott...

hűtővel kapcsolatban a hűtős topikban többet tudnak mondani.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19478) Ashooka válasza darál0w (#19477) üzenetére


Ashooka
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok! Nekem olyan gondom lenne hogy az e7400 procim van ami 3,5 ghz megy de van amikor a bf bad company2 ben egyszer csak meghal az egész gép!! ÉS ez az elhalása véletlen szerű van amikor 8-10 órán át semmi baja van amikor 30 min után vége!

Alaplap p5q
memo: corrsair dominator 1066
vga sapphire 5770
táp: corrsair tx 650 :D

előre is köszi a helpet!

(#19479) Barell válasza Ashooka (#19478) üzenetére


Barell
senior tag

Milyen hűtés van rajta? Prime-et futattál?

(#19480) joe9820


joe9820
csendes tag

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek.
Adott a következő konfig:

Abit IC7 MAX3
P4 2,8 GHz HTT
4 Gb Kingston DDR400
Geforce FX 5500 256Mb
80+320 GB Maxtor
win7

A proci még sosem volt húzva, de szerintetek mennyi lenne az elméleti maximum, gyári hűtésnél maradva?
Ha nagyobb tuningra szánom el magam, milyen hűtést javasoltok, max 3-4-5e HUFért?
Illetve, ez a videókari nem "fogja e vissza" a gép teljesitményét?
Sorry, ha nem jó helyre irtam, de Ti jobban értetek már valószinűleg hozzá:)
üdv:
joe

Az élet egy nagy doboz sör:)

(#19481) Ashooka válasza Barell (#19479) üzenetére


Ashooka
tag

Asus v60!

még nem nyomtam primot csak 30 min re!

(#19482) TrollMetal


TrollMetal
tag

Lenne egy kérdésem. Szeretném kicsit meghajtani a procit mert lassan érkezik az uj vga és cpu limites leszek /mag teljesítmény szempontból

9950Phenom black (tudom szorzólockmentes) de nem tudtam 3ghz nél jobbat kihozni emelgetés (feszkó) nélkül. szeretném efölé tornászni.
alaplap az infómnál...

Kérnék pár tippet ez ügyben. Előre is köszönöm

Üdv

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#19483) TrollMetal válasza TrollMetal (#19482) üzenetére


TrollMetal
tag

Elfelejtettem irni hogy azért nem adtam neki +feszt mert tartok tőle hogy rosszul csinálnám...
Szóval ezért is nem álltam neki. a Kérdezés semmibe se kerül egy uj lap+proci kombó elég sokba :)

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#19484) darál0w válasza Ashooka (#19478) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hűtőt látom.

hőt figyeled azért közben?

ramok mennyin mennek, illetve hány gb ( és hány modul ) ?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19485) darál0w válasza TrollMetal (#19482) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

BE, tehát egyszerű szorzoemelés. máshoz nem is igen kell nyulni, csak a procifeszhez...

mennyi az alapfesz?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19486) proci985 válasza Malklar (#19475) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a proc socketje és az i/o portok (usb, ps/2, stb) közötti részen helyezkednek el a proc feszszabályozásáért felelős alakatrészek, amik túlmelegedhetnek.

a TX2 palástja illetve az AC64pro alsó legörbülő három lamellája arra való, hogy arra a részre is jusson levegő, illetve légáram. a TX3 ilyet már nem tud.

namármost, a milyen öreg az alaplapod és az áramellátás hűtése amiatt fogas kérdés, mert a lapod három fázisú, tehát nem igazán nagyétvágyú proc kiszolgálására van tervezve. a procidra Athlon 245öt írtál (65W), viszont az adatlapodon már x2 6000+ van, ami viszont steppingfüggően 89 vagy 125Wos. magyarul, a lap VRMje melegedni fog. ha pedig nem jut elég levegő neki, akkor nem fogja bírni a primeot. ha még jobban megemeled a feszt, akkor meg főleg nem. szóval kérdés, hogy akkor pontosan milyen procid is van.

a táp kizárható, fáradással együtt is bírnia kell.

próbálj fölérakni az I/O és a proci közötti részre egy ventit, és úgy próbáld meg túlhajtani. ha úgy se megy/nem melegek ott az áramköri elemek, akkor lehet a lap/proc elkezdett degradálódni (pontos cpu típust nem ismerem, így a mennyi fesz adható neki biztonságosan kérdéskörben sem vagyok otthon).

joe9820: socket478ra elég nehéz jó hűtőt kapni. nem nagyon gyártanak már olyat, ami meg van, az általában eléggé drága. vidkari meg... igazából AGPs a lap, tehát lassacskán el lehet gondolkodni cserén, adott esetben olcsóbban jobbat lehet kihozni, mint a jelenlegi gépedből.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19487) TrollMetal válasza darál0w (#19485) üzenetére


TrollMetal
tag

Ha hazajöttem megirom az alapfeszt mert sajna fejből nem megy. a Ramok 2x2GB GEil ultra 2.1v. 1066 cl5 asszem. a ramok be vannak lőve a gyári ajánlott értékekre...
chipsetnek meg ilyesminek nem kell +fesz?
A hőfok olyan 35-40 fok(inkább 35 :D) idlében ilyen időjárás mellett. (25fokos szoba)
Északi hídon egy kék zalman ül az sose ment 40 fok fölé...

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#19488) darál0w válasza TrollMetal (#19487) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

cpu-nb-nek lehet adni feszt....sőt magának az nb.nek is...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19489) Ashooka válasza darál0w (#19484) üzenetére


Ashooka
tag

40 fok körül van! de 2 12cm-es thermaltke-t játék közben mindig rá engedem!

A memo 1069--en megy 2*1gb + a memóra írt feszón 2.3v!

(#19490) darál0w válasza Ashooka (#19489) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

NBt told fel 1.3Vra.

és tesztelj

IBTvel...10-12 kör. max stress.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19491) N3U7RoN


N3U7RoN
csendes tag

Üdv!

mitől lehet h a cpu 100%-on jár akkor is ha nincs terhelve a gép plusz kevesebb az fps-is (dirt 2 közben ujraindult a gép pillanatnyi áramszünet miatt és azóta 100%-on megy a cpu folyamatosan :F )

Üdv

szebb jövőt

(#19492) darál0w válasza N3U7RoN (#19491) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nemtudom ezt miért ebbe a topikba írod...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19493) u600-cbr600


u600-cbr600
csendes tag

Helló!

Van egy Celeron 420 as procim, 2,33Ghz fölé emelem akkor nem látja a sata-t így nem tud bootolni. Ez mitől lehet alaplap gigabyte 945gcm-s3l a procinak elvileg jóval többet tud. az alaplap adja fel a hacot?.

(#19494) proci985 válasza u600-cbr600 (#19493) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

southbridge feszt próbáltál emelni egy picit, elvileg az vezérli a satás eszközöket.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19495) B.A.T.


B.A.T.
tag

Hali!

Van nekem egy Asus K50ID-SX096D típusú notim, és a memória CAS latency értékét szeretném lejjebb venni, de BIOS-ban nincs ilyen állítási lehetőség, MemSet pedig nem futtatható. "NOT FOR THIS SYSTEM!" - ilyet ír ki. Nincs ötletem hogyan tudnék állítani a CL értéken. Esetleg tudtok valami más memkezelő progit, ami tud CL-t állítani?

Előre is köszi!

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

(#19496) darál0w válasza B.A.T. (#19495) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ramtuning topikba látogass el :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19497) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Szép jó reggelt mindenkinek!:)
a B55-ömnél felvettem a szorzót 17.5-re szval 3500MHz-en futkos most a proci
Benyomtam Prime95-ben egy kis Small FFTs-t , és kb 5-10 perc múlva lekapcsolt a gép
mitől lehet ez?

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#19498) proci985 válasza CoDWaW07 (#19497) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

milyen tápod van? mennyire meleg a proci?

a túlterhelés elleni védelem csinálhat ilyet. vagy a túlmelegedés elleni.

szerk: akkor ez a meleg lesz, az beütne, ha a 40As 12Vs ág nem bírna el egy ~150Ws vidkarival és egy húzott négymagossal.

szóval mennyire van meleg?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19499) CoDWaW07 válasza proci985 (#19498) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Cooler Master Silent PRo 600W

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#19500) darál0w válasza CoDWaW07 (#19497) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

gondolom még mindig alaphűtő...nem forr a proci? :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.