Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14501) Blaze71 válasza dash17291 (#14499) üzenetére


Blaze71
őstag

Ha tuningolod, akkor magasabb frekin fogod járatni, tehát többet fog kérni. Természetesen emelni kell a feszültségét. Alap DDR2 esetében 1,8 V-ról nyugodtan mehet 2,2 V-ig is, alap DDR3-nál 1,65 V-ról mehet 1,8 V-ig simán.

A Low-Voltage Kit azoknak való, akik szeretnék minél energiatakarékosabban használni a gépüket és ezzel is tudnak spórolni 1-2 W-ot. Gondolom sokra mennek vele. :D Ez amolyan szemfényvesztés, mint az energiatakarékos proci.

Varga27! Elég lesz ahhoz a konfighoz bőven. A 925-ös Phenom-II-nek is valahol 3,5-3,7 GHz környékén van a vége, ha nem feszeled agyon. Akkor meg nem fog jelentősen többet enni, mint alapon. A VGA sem zabál túl sokat, a többi cucc meg viszonylag elhanyagolható. Az már más kérdés, hogy vétek nVidia kártyát tenni egy AMD Chippes alaplapba. ;]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14502) varga27 válasza Blaze71 (#14501) üzenetére


varga27
csendes tag

Jah az bizony!
Csak karácsony kelőtt volt betervezve a vga vétel és először egy 4850 aztán az elfogyott utána egy 4770 aziselfogyott és igy videokari híján muszály volt valamit venni :B
Egyébként a a proci a 3250mhz et stabilan viszi. 3375 nél 1,392voltal az az érdekes hogy nem kékképernyővel indul újra hanem csak simán, ezért gondoltam h a táp fullad bele. Meg szerintem 3375mhz hez 1,4volt fölötit adni h stabil legyen az gyanús. Ahogy olvasgattam ezek a phenomok 3.5ghz környékén ~1,4voltal stabilag bár bár nincs egyforma proci és ez lehet egy gyengébb példány.

(#14503) darál0w válasza szkrisz (#14498) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

bordát huzogattad rajta?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14504) Blaze71 válasza varga27 (#14502) üzenetére


Blaze71
őstag

Minden procira igaz, hogy az alapórajelre alapfeszen van csak garancia. Azon túl csak a szerencse. Én pl egyszerre rendeltem két Athlon-II 620-at. Az egyik ment haver gépébe, ami Giga 770T-UD3P lappal lett összerakva, a másik meg az én 770-DS3 lapomba. Azóta nekem is lett egy 770-UD3 Rev 2.0. Nos a vak véletlen hozta úgy, hogy ami a haver gépébe került, abban nem lehet aktiválni az L3-at és csak 3,4 GHz-en stabil. Ami meg megmaradt neke, abban jó az L3 és vígan elszaladgál 1,4 V-on 3,7 GHz-en. ;] Egyszer lehet nekem is szerencsém. :) Bár most intézek két FX 5000-et és bízom benne, hogy megint bejön a dolog, ugyanis ebből is az egyik az enyém, a másik szintén egy haveré lesz. Továbbá megint a vak szerencsén múlik, hogy melyik marad nekem, mert elsőre haver gépe lesz összerakva. Amúgy ahelyedben vártam volna egy kicsit. Én sem kaptam karácsony környékén 57xx kártyát, így most február végén vettük meg az 5750-et 33 ezerért.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14505) darál0w válasza varga27 (#14500) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

elég lesz

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14506) varga27 válasza Blaze71 (#14504) üzenetére


varga27
csendes tag

Értem. Amint lesz rá keretem le fogom váltani valszeg egy 5770 vagy 5850 lesz az NV helyén de előtte monitor meg sokminden kell.Ja megy ugye egy házikó se ártana mer a banbínó hyper212 miatt nemtudom feltenni a gépház oldalát :DD
Holnap még lehet teszek egy utolsó próbát 1,45-1475 voltal 3,5 ön de még nem lesz erősebb táp nem merem tartósan 1,45 volt fölöt járatni me nagyonmegnő a fogyasztás (+2 winchester 2 optikai meghajtó is eszik egy kicsit)

[ Szerkesztve ]

(#14507) szkrisz válasza darál0w (#14503) üzenetére


szkrisz
tag

Nem, nemhuzogattam csak fogdostam, hogy tényleg meleg-e...

(#14508) Blaze71 válasza varga27 (#14506) üzenetére


Blaze71
őstag

Szerintem felesleges cseszegetni. 3,2-3,2 GHz már elég a legtöbb VGA mellé egy 4 magos Phenom-II-vel. Mondjuk az 58xx, vagy 5970 mellé már lehet, hogy kellene a 3,5-3,7 GHz, de 57xx-hez felesleges.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14509) bulgesz


bulgesz
tag

Helló! Tudna valaki segíteni a #14315, 14317 ,14290, 14323, 14294-es hozzászólásom megválaszolásában?

(#14510) darál0w válasza szkrisz (#14507) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

lehet csak beképzelted :D

vagy joanyád odaégetett vmit :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14511) darál0w válasza bulgesz (#14509) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

#14315

A cpu fesz a biosban a VID-en (azaz 1,3V-on) van,de windows alatt a cpu-z mondjuk terhelésnél 1,240V-nak írja kb (kicsit fel-le váltoik) terhelés nélkül pedig 1,272V-ot ír! Ez így jól van? nem kell valmit állítani méga biosban? - ez a drop és még mellé az energiatakarékosság is megy. azért kisebb az érték, mint a BIOSban beállított.
az LLCt bekapcsolhatod, akkor kisebb lesz a drop, vmint a North Bridgnek nemhiszem, h kell annyi...1.1Vrol indul. tedd vissza előbb 1.2Vra, majd 1.1Vra. és tesztelj. prime 95 blend teszt. 1-2 ora kell neki. egyébként ha ennyi hagyod sem lesz semmi baj belőle, mert határon belül vagy bőven...csak minek a felesleges + fesz, ha megy kisebben is.

14317 mindig csinálja?

vminek kevés lehet a fesz indulásnál. LLC lehet meg is oldja neked. kapcosld be.

14290 erre nem tudok mit mondani...vmi valoszínű mégsem volt jol beállítva :U

14323 itt mi a kérdés? ezt nem is te írtad :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14512) szkrisz válasza darál0w (#14510) üzenetére


szkrisz
tag

lehet tényleg flasheltem, mert most meg semmit se érzek... :DDD

egyébként most hogy így leraktam mch-t 1.1V-ra lement a lap hője is úgyhogy akk jó lesz ez alapon is :U

nyomok bizt kedvéért egy primeot is

(#14513) darál0w válasza szkrisz (#14512) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

de blendet. :)

ha most nem érzel semmit és nem is látni semmi feltűnőt, akkor bizony benézted :D
vagyis beszagoltad :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14514) rvn_10


rvn_10
senior tag

Mi pontosan az az LCC és mire szolgál?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#14515) darál0w válasza rvn_10 (#14514) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mármint az LLC?

Load Line Calibration. a dropot mérsékli.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14516) rvn_10 válasza darál0w (#14515) üzenetére


rvn_10
senior tag

És az hogy jobb ha be van kapcsolva, vagy ha ki?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#14517) darál0w válasza rvn_10 (#14516) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha be van kapcsolva, akkor ~annyi lesz a valos fesz is, mint ami be van lőve BIOSban.
nekem nincs a lapon, nem érzem hiányát. döntsd el te magad ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14518) rvn_10 válasza darál0w (#14517) üzenetére


rvn_10
senior tag

Hát ha neked sincs nem hiszem, h nekem lesz p31-en:D

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#14519) darál0w válasza rvn_10 (#14518) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ott nincs. volt olyan lapom is. :K

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14520) szkrisz


szkrisz
tag

vége a tesztnek, semmi furcsa nem történt, nem tom mi volt velem tegnap, pedig nem is ittam meg semmi :DDD
egyébként azért jó pár fokkal alacsonyabb lett a lapom mch-t visszaállítva :U

íme:

(#14521) uraga


uraga
csendes tag

Hali. Új vagyok nagyon ebben a témában. Arról érdeklődnék, hogy van nekem egy Pentium D 925-ös 3GHz-es procim. Azt hallottam, hogy ez állítólag nagyon jól húzható. Hogy ha nem akarok hűtőt venni akkor a gyári hűtőjével, kb meddig lehet húzni, 200-300MHz-et rá lehet azért pakolni? Vagy egyáltalán van értelme húzni annyit rajta? Ma egyébként kipróbáltam felhúztam FSB-t 200-ról 220-ra amitől ugye a 15-ös multiplier miatt 3.3GHz-re ugrott a sebesség, de elég nehezen kapcsolt be ezek után a gép, amúgy orthos-t meg ilyesmit futtattam azok nem dobtak hibát. Szóval mennyire kéne felkapcsolnom 3.3GHz-hez a CPU voltage-t, és mit kéne még felhúznom, hogy ne 2mp-es szünet után akarjon bekapcsolni a gép?

Előre is köszi
Uraga

(#14522) azoli09 válasza darál0w (#14519) üzenetére


azoli09
tag

Helló
máma elkezdtem a gta4 kitolni, gondoltam rászánom magam :B de 3 óra játék után simán újraindult a gép ,pedig kitesztelt beállításon ment a gép blend 2 óra ibt 3x12 kőr ,és mégis nem jó :( azt is észre vetem amiket kiteszteltem windows xp azok a beállítások windows7 nem jók , :O meg van olyan hogy fárad a ramom vagy a alaplapom , mert nem hajlandó 1440 menni a ram ,pedig erről a beállításról még képet is csináltam ,hogy stabil :O

(#14523) darál0w válasza uraga (#14521) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

milyen lap , táp, memoria van mellé?

és mennyi a VID?

a Ds procik meg elég melegedősek...nemtom mennyit bírhat a gyári hűtő.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14524) darál0w válasza azoli09 (#14522) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor ott vminek kevés a fesz, mert hibázik. mit ír ki a kék képernyő?

xpn nekem is teljesen más beállítások vannak....többet megy adott feszen a procim, mint win7 alatt...sajnos a w7 még nem a lgjobb tuning szempontjábol.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14525) azoli09 válasza darál0w (#14523) üzenetére


azoli09
tag

Helló
Nem írt ki semmit, mentem a kocsival a küldetés felé és bumm újraindult a gép ,mindenesetre adtam neki még egy kis feszt , 1.30625v helyet most 1.31250 kap ,remélem igy már jó lesz.ezek szerint a gta4 jobban le terheli mint a prime ? vagy arról az ágról kapja az áramot amiről a vga és nem stabil az áramellátás ? amugy a vtt vissza tetem mediumra , lehet high kellene hagynom :F

(#14526) krammerka válasza rvn_10 (#14518) üzenetére


krammerka
őstag

Jó reggelt!!

Van rajta LLC.......... :K ,nállam be van kapcsolva.

(#14527) vip3


vip3
csendes tag

Sziasztok!

Tuningolni szeretném a gépem és a biosban nemtudom beállitani mert nincs ilyen beálitási lehetöségem. Tud valaki segíteni?

Alaplap neve Gigabyte GA-VM900M v2
Alaplap azonosítója 06/01/2007-P4M900-8237S-6A7L8G10C-00
Award BIOS típusa Award Modular BIOS v6.00PG
BIOS verzió FA
CPU típusa Intel Celeron 420, 1600 MHz (8 x 200)

(#14528) Cramo


Cramo
tag

Sziasztok!
Régebben már kértem itt segítséget (kaptam is:)), de most új alaplapot vettem, és van 1-2 beállítási lehetőség, ami eddig nem volt.
Rákerestem Google-ban, de úgy néz ki az angoltudásom ilyen szinten kevés, ezért fordulnék ismét hozzátok.
Leírom a pontokat, amiket nem értek, és nagyon megköszönném, ha valaki felvilágosítana melyik mire való, illetve érdemes-e piszkálni.
A proci egy e7200-as, a max FSB amit kihoztam belőle 1,36V-ön az 460 volt stabilan (intel burntest), órajelben 3520 (440x8.0).
Amiről a lap azt írta, hogy -- Disable: Might enchance OC capabilities... azokat kikapcsoltam, volt ilyen rammal, fsbvel kapcsolatban is.
szal ezek lennének:
CPU GTL voltage reference (0/2)-AUTO
CPU GTL voltage reference (1/3)-AUTO
CPU PLL voltage-AUTO
FSB Termination voltage-AUTO
NB GTL Reference-AUTO
SB Voltage-AUTO
PCIE SATA Voltage-AUTO
Load-Line calibration-AUTO
CPU Clock Skew-AUTO
NB Clock Skew-AUTO
Akkor van egy olyan, hogy:
DRAM CLK Skew on Channel (A1,A2,B1,B2külön sorokban)
Ai Clock Twister-AUTO
Ai Transaction Booster-AUTO
FSB Strap to North Bridge
most hogy beírtam elég sok lett, remélem valaki szán rám ídőt, de egy weblap ahol érthetően (angolul----->konyhanyelven) le van írva is megteszi.
Köszönöm előre is!
üdv

Asus P5Q Deluxe, mtech 450w, 2Gb Crucial Ballistix Tracer LED 1066Mhz, E7200@3,6, HD 2900 Pro, X-Fi Extreme Gamer

(#14529) darál0w válasza azoli09 (#14525) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.
nem ismerem az asrock lapokat, így nemtudom milyen értékeket takarnak ezek a beállítások. vminek tuti kevés volt a fesz. ez lehet a ram , proci , VTT és MCH is...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14530) darál0w válasza krammerka (#14526) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

van?! :D

akkor anno vagy nemláttam vagy nemtom ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14531) illes14


illes14
tag

Sziasztok!

Valaki esetleg tudna ajánlani valami jó Tuning programot egy DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz-hez. Előre is köszönöm!

(#14532) darál0w válasza illes14 (#14531) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ez nem procifüggő. :D

alaplap kell hozzá...

BIOSbol nem megy?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14533) uraga


uraga
csendes tag

Hi na itt vagyok újra. Szóval a Pentium D 925-ösömet szeretném 3GHZ-rol ugy kb 3.3-ra felhuzni

Az alaplap: ASUS P5B
Táp: Codegen 400W(jó szar)
Memória: 2GB DDR2 Kingmax 800
Hűtő:gyári

FSB-t már felhúztam egyszer 200-rol 220-ra akkor 3.3GHz -lett a sebesség, de nagyon nehezen kapcsolt be a gép, szóval valamiken még kéne állítani. Teszteket futattam nem írtak hibát akkor, meg hőmérséklet is elég jó volt Pentium D-hez viszonyítva ami melegebb mint a többi proci.

Szóval légyszi segítsetek, hogy érdemes e húznom, vagy hagyjam inkább, mert azt nem akarom elszálljon. Meg hogy miken állítsak.

Köszi:
Uraga

(#14534) azoli09 válasza uraga (#14533) üzenetére


azoli09
tag

Helló
Ha jól tudom azok a proceszorok zabálnak , egyszer nálam is volt egy olyan 4 megás volt és alapból 3.4ghz járt ,hát én azzal a táppal semmit nem húznék , ;) szerezbe elöször valami normális tápot vagy inkább egy E5200 procit az alapon is lefutja :K és milyen hűtővel hűtenéd ? ez se mindegy :N

(#14535) darál0w válasza uraga (#14533) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

segítenék, de felesleges.

az a proci egy zabagép, és mellé még kazán is.

az a táp szvsz nem bírja el tuningolt állapotban....nameg a gyári hűtő sem...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14536) P100


P100
senior tag

Sziasztok,

Van valami jó progi, amivel lehet húzni egy kicsit a procin, vagy inkább biosból csináljam?

Alaplap: MSI K9N6SGM-V
CPU: AMD Spemron LE-1100

Meddig lehet teljes biztonsággal húzni?

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#14537) Satis


Satis
tag

Sziasztok!

Elég nagy bajba sodortam magam, elkúrtam. Erős utánanézést követően elég merész lettem és nekiálltam tuningolni a Phenom II 945-ös procimat kezdőként. (Nem BE)
Annyit csináltam, hogy az alap órajelet 200Mhz ról 210-re emeltem, ezzel még semmi gond nem volt, a Prime sem mutatott hibát. Ezután feltoltam 220-ra és itt omlott össze. A gép maga bekapcsol, de nincs semmilyen képi megjelenés. (monitor nem kap jelet)
Kérlek segítsetek helyrehozni a rendszert! Jelenleg másik gépről írok.
Óvatlanul kontárkodtam, remélem nem okoztam anyagi kárt magamnak.

Előre is köszönöm! :R

(#14538) P100 válasza Satis (#14537) üzenetére


P100
senior tag

Szia,

Semmi gond, csak biztonsági okokból nem indítja el az operendszert.

Van az alaplapon egy olyan, hogy "CMOS JUMPER". 3 kis tű, 2-n egy kis összekötő pöcök. Azt a pöcköt vedd le és tedd át néhány másodpercre a másik 2 tűre, majd vissza. Ezzel reseteled a bios-t.

Az én kérdésemre valaki? :U

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#14539) Tomate válasza Satis (#14537) üzenetére


Tomate
veterán

Semmi baj nincs... Valószínűleg a ramok nem bírják a tempót. Tekintve, hogy nem értesz hozzá itt lehet a bibi. Csinálj egy CMOS resetet (tudod, hogy kell--> lásd egyel felettem) és minden rendbe jön. Majd olvasd el ezt és állj neki újból.

P100: Biosból. Addig húzd amíg stabil értelmes fesz mellett.

[ Szerkesztve ]

(#14540) P100 válasza Tomate (#14539) üzenetére


P100
senior tag

Az advanced beállítások nem a CTRL + F1-re kéne, hogy előjöjjön? De nem történik semmi...

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#14541) Tomate válasza P100 (#14540) üzenetére


Tomate
veterán

De arra. Bár a tuninghoz általában nem kell ctrl+f1 az külön menüben van.

(#14542) P100 válasza Tomate (#14541) üzenetére


P100
senior tag

Olyan létezik, hogy ezen az alaplapon nem tudok húzni? Mert ahol tudnám állítani az FSB szorzót, ott szürkével vannak a karakterek és nem tudok rajtuk változtatni.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#14543) Zagama1


Zagama1
csendes tag

Sziasztok ,

Nekem egymagos AMD3700+ om van . szerintetek azt még érdemes ill lehet tuningolni?
Az új battlefield bad company 2 elfut ezzel a procival ha veszek egy jó videókártyát vagy nem ?

Előre is köszi

K

[ Szerkesztve ]

(#14544) Tomate válasza Zagama1 (#14543) üzenetére


Tomate
veterán

Nem akarlak elkeseríteni de inkább egy új gépet... :(

(#14545) Satis


Satis
tag

Köszi P100 és Tomate!

Egy jumpert kell valahonnan szereznem, mert nem akadtam rá sehol sem. Ha ez meglesz akkor újra nekifogok.
Egy körülbelüli maximális túlhúzás mekkora lehet egy ilyen proci esetében? Csak azért, hogy tudjam kb. hol a határ. Egyéb jó tanácsokat szívesen elfogadok még. :B

(#14546) NFree válasza vip3 (#14527) üzenetére


NFree
addikt

biztos , küld el nekem a lapod user manula -ját pdf-ben megnézem , vagy csinálj a bios ról egy pár képet vagy gépeld be miket találsz ott. Hátha ;)

vga

(#14547) uraga


uraga
csendes tag

Sziasztok!

Már írtam korábban a Pentium D 925-ösömmel 3GHZ.
Tényleg nagyon gyenge a proci. Úgyhogy elhatároztam hogy lecserélem. Haverom egy Intel Celeron E3300-ast ajánlott. Azt mondta az a proci 2.5GHZ-n is megeszi az enyémet reggelire.

Ez tényleg igaz? És ha megveszem nem fog többet fogyasztani a mostani pentium D 925-ösnél. Ezt azért kérdeztem mert a tápom nem egy csúcskategória, de ha az E3300 nem fogyaszt többet a jelenelegi procimnál akkor vlaszeg el fogja vinni a táp.

Előre is köszönöm a válaszokat:
Uraga

(#14548) azoli09 válasza uraga (#14547) üzenetére


azoli09
tag

Helló
Még a E8400 is kevesebbet fogyaszt annál ami most van neked ;) de ettől függetlenül cseréld a tápod minél előbb , az a proceszor ami most van neked egy két 4 magoson is túl tesz fogyasztásba , pl q9400 kevesebbet fogyaszt szerintem , de inkább egy E5200 cpu vegyél az 2.5ghz és kanál nélkül megeszi ami most van neked :B

(#14549) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok átjövök ide a kérdésemmel mert a Radeon 5830/5850/5870 topic-ot nem akarom már offolni a kérdéseimmel.

Naszóval adott egy C2D E8200 proci. Szeretnék venni hozzá jöv. héten egy 5850es Radeont. Mivel sokak egybehangzó véleménye szerint alapórajelen kevés lesz neki a mostani proci, és egyenlőre nem akarok cserélni, inkább megemelném az órajelét. Nagyjából képben vagyok azzal hogy mit és hogy kéne elvégezni, de inkább nem bízom a véletlenre és kérek egy szájbarágós eligazítást :)) . Akkor lássuk miből élünk,

C2D E8200 @ 2,66 - gyári hűtő
4x1 GB Kingmax DDR2 1066 (sajnos nem kit, hanem bővítés volt. 2x1 + 2x1 lett vásárolva)
Gigabyte P35-DS3 rev. 2.1
CM Elite 331 ház, megfelelő szellőzéssel (ha számítana)
Chieftech 450W os táp.

Annyira ismerem csak a procit, amennyire vásárlásakor utánaolvastam. Ha jól emlékszem talán erre a E8xxx szériára mondták hogy van benne tartalék.

Nem szeretnék elszállni a lovakkal, maradjunk a földön. Hűtőt nem szeretnék cserélni, ill fontos lenne, hogy 24/7 ben is stabil maradjon a gép. Én egy 3-3,2 GHz el már nagyon meg lennék elégedve, persze ha tudja.

Nos, akkor hogyan kezdjek neki? CPU szorzó, FSB, RAM visszaosztás stb.. érdekelne. Illetve ha jól tudom érdemes órajel emelésnél a ramokat visszavenni 800 MHz re, mert stabilabbak. Biztos :U .

Minden reményem és bizalmam bennetek van, válaszokat előre is Köszönöm ! :)

Üdv: L4D1K

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#14550) azoli09 válasza L4D1K (#14549) üzenetére


azoli09
tag

Helló
először is pcifrekit100fixálni ,aztán mindent normálra semmit ne hagy auton, a ramot oszd vissza 800mhz és ennyi ha esetleg nem bootol akkor a procinak adjál feszt maximum ami adható 1.35 valós fesz ,ja és a ram időzitést is állíthatód pl5-5-518 a ramnak is adjál 1.9-2.0v körül

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.