Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14651) Daniford


Daniford
tag

Hali Mindenki!
Segítséget szeretnék kérni. Igazából nem érzem magam kezdőnek mert van egy kevéske tapasztalatom már tuning terén viszont most elakadtam.
Tegnap beújítottam egy Asus Maximus II Formulat, ennek a deszkának elég érdekes a biosa és nem tudok rajta kiigazodni.
Van rajta egy Q9550 C2Q, meg 2.2Gb Ocz Reaper 1150-es DDr2 memória.
Az a bajom,hogy nem tudom az alap dolgokon kívül mit érdemes/kell állítani. Esetleg aki hasonló cofiggal elért magasabb eredményeket az írjon nekem privátot plíz és ossza meg velem a beállításokat, mert így gyorsabban megtanulnám a dolgot. Sok olyan pont a bios-ban amiről még életemben nem hallottam :W :B
Előre is koszi!! :R :R

(#14652) grimmer


grimmer
csendes tag

Sziasztok!

Összeraktam egy számítógépet, és szeretném egy kicsit tuningolni, de nem értek a hardveres dolgokhoz. Nem szeretném nagyon meghajtani, vigyázni szeretnék rá, de mivel kiegészítő hűtéssel láttam el, így azt hiszem többet hozhatok ki belőle, mint amit az alkatrészekbe a gyárban alapból belekódoltak.

Leírom a pontos konfigurációt, leírnátok, mit lenne érdemes átállítani:

Alaplap: ASUS AM3 M4A785TD-V EVO
Processzor: AM3 Phenom2 X4 955 BOX Black C3 3, 2 GHz
Videokártya: Asus EAH 5770 CuCore 1GB DDR5
Memória: Kingston Value DDR3 RAM KIT (2X2 GB) 4 GB/1333
Merevlemez: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ
Tápegység: FSP400-60GHN 400 wattos aktív PFC
Optikai Meghajtó: DVD-RW NEC AD-7243S Labelflash SATA
Számítógépház: Xigmatek ASGARD (ház elején beépített ventilátorral)
Hátsó ventilátor: Coolink 12cm PWM
CPU Hűtő: Cooler Master Hyper 212 Plus

A processzorból pl. azt írták egy másik fórumban, hogy nem érdemes a 965-öst megvenni, mert a Black Box-os verziók között nincs különbség a két model között. Viszont erről is csak ennyit tudok. Tudnátok ebben segíteni?

Előre is köszönöm!
Grimmer

(#14653) Blaze71 válasza grimmer (#14652) üzenetére


Blaze71
őstag

Igazából nem nagyon van rajta mit tuningolni, mert pl prociból majdnem a legnagyobbat vetted. Max annyit tehetsz, hogy belépsz a BIOS-ba és a CPU Multiple-t átállítod a gyári 16-ról magasabb szorzóra. Végülis ez a lényege a BE prociknak, hogy szorzózármentesek, tehát a gyári értéktől nem csak lefelé, hanem felfelé is el lehet térni. Elvileg a DENEB magos procik, mint a 955 is kb 3,6-3,8 GHz-ig bírják a normál tuningot. Ehhez azért érdemes némi feszt adni neki, de ne sokat. Olyan 1,4 V mellett már esélyes a 3,8 GHz. Magasabb fesszel lehet, hogy menne 4 GHz-et is, de ahhozhosszútávon nem biztos, hogy elegendő lenne a léghűtés. Viszont figyelembe véve, hogy 5770-es kártyád van, ha ahhoz nem nyúlsz, akkor kár húzni a procit, mert alapórajelen is elég hozzá. Ha viszont megbirizgálod a procidat és 3,6-3,8 GHz között stabilan megy, akkor húzhatsz kicsit a VGA-n is. A CCC ATI OverDrive funkciója is elég, hogy emelj az órajelen. Tapasztalat az, hogy általában azonos technológiának ugyan ott van a vége. Nekem a szintén DENEB magos Athlon-II 620 procim 3,7 GHz-en még stabil 1,4 V mellett, a HD5750-em pedig 800/1300 beállításnál még nem szemetel egy játékban, vagy teszt alatt sem. Neked a HD5770-ed eleve 850/1200-on van, ezt esetleg eröltetheted 900/1400-ig. Procit Prime95 teszttel, VGA-t Furemark, vagy 3DMark2006 tesztekkel izzaszd meg egy kicsit. Ha nincs fagyás, VGA nem szemetel, akkor jó. Ha gond van, akkor kicsit visszaveszel és újratesztelsz, amíg meg nem szűnik a fagyás, progiból kilépés, vagy a szemetelés. Röviden ennyi. :K

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14654) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hali.

akinek segítség kell és nemkapott, az most kérdezhet, vagyok 1-2 orácskát. :)

visszaolvasni oldalakat fáradt vagyok. :o

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14655) CsiguszMaxim válasza darál0w (#14654) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Na akkor ki is használom. Belőttem a 3.6-ot alapfeszeken. Ekkor a CPU hütő ami addig 600-on pörgött most konstans 1500-ön megy. Ez mivel tudnám szabályozni. Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogyha fogyasztás szempontjából akarom csökkenteni a feszt akkor mely értékeket kell lefele vinni. Tesztelni melegedés szempontjából is jó a prime vagy csak stabilitás szempontjából? Köszi

A cpu hűtö a cuccok résznél. A 4 tűs csati a cpu fan tüskére van rákötve.

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#14656) darál0w válasza CsiguszMaxim (#14655) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

BIOSbol be tudod állítani, h hogyan szabályozza magát. CPU smart fan. ilyet keress és mond mik vannak ott :)

hogyha fogyasztás szempontjából akarom csökkenteni a feszt akkor mely értékeket kell lefele vinni - mindet....MCH is hozzádob a fogyasztáshoz, Vcore is, maga az orajel növelés is...

a prime tökéletes mindenre. stabilitás és hő. más nem is kell ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14657) Daniford válasza grimmer (#14652) üzenetére


Daniford
tag

Én a 400-as táppal nem nagyon állnék neki tuningolgatni!!!!!!!!! :W

(#14658) CsiguszMaxim válasza darál0w (#14656) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Na ezek vannak most: [link]

Átállítottam enabledre az autot a smart fan-nál. Mostmár jó.

A mostani állapotnál ha az SPD-t autora állítom akkor a ramok 1080 mhzen mennének de ez valamiért nem tetszik a gépnek. Próbál indulni de nem megy neki majd 3-adjára elindul 8x333-on. Ha beállítom úgy ahogy a képen van hogy az SPD 900 legyen akkor nincs gond. Ezen feszültségemelés segítene? Egyáltalán hogyan lenne érdemes járatni a ramokat?

A másik pedig az lenne, hogy van valami módszer arra, hogyan kell játszani a feszültség értékekkel, vagy ahogy jól esik persze ésszel. Vagy csak viszonítási alap, hogy melyik értéknél kb meddig lehet elmenni.

Hopp még annyi, hogy az fsb / szórzó beállításokra is van e valami ilysmi vagy nézelődjek a topikokban, hogy kinek mi vált be ?
:R

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#14659) darál0w válasza CsiguszMaxim (#14658) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor AUTOrol állítsd át enabledre.
a ramok meg 1080on vszínű azért nem mennek, mert normal feszt adtál nekik, ami 1.8V a geilek meg 2-2.1Val mennek...

mondok neked max értékket 24/7re :

Vcore 1.3625V

CPU termination 1.4V

PLL 1.5V

MCHcore 1.4V

a ref értékeket meg ki kell kísérletezni melyik a legjobb...általában normalon hagyom...

FSB/szorzot általában ugy érdemes belőni, h a ramok 1:1ben menjenek...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14660) toshiba300


toshiba300
tag

sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok tuning téren, szeretném a segítségeteket kérni. Ilyen gépem van;

LAP: MSI 770-C45
CPU: AMD Athlon II X2 250 3.00Ghz AM3 BOX
RAM: 2xKINGMAX TinyBGA 1024Mb DDR3 1600Mhz
VGA:SAPPHIRE HD4670 512MB GDDR3
TÁP: CHICONY Hipro 430W

és ki akarom hozni belőle a maximumot. Processzor teljesítménynöveléshez elég a gyári hűtő, vagy muszáj venni valami erősebbet? VGA és RAM tuning is érdekel ha van rá lehetőség... :)

(#14661) Blaze71 válasza Daniford (#14657) üzenetére


Blaze71
őstag

Most ugye viccelsz? Mi a baj szerinted azzal a 400 W-os FSP táppal? Mert ugye van egy Phenom-II X4 955, ami 95 W és egy HD 5770, ami 118 W. Ha húz rajta 10 %-ot, akkor is csak 235 W és ehhez jön a winyó, alaplap, memória által felvett összesen kb 30-50 W. Meg sem kottyan annak a tápnak ekkora terhelés. Mehetne bele mégegy 5770 CF-be, azt is elvinné. Most lehet a fejet a falba verni. ;]

toshiba300 Elsőre állítsd a CPU feszültséget 1,4 V-ra, a memóriának adj 1,7 V-ot. NB, SB, HT +0,1 V, szorzót NB-nél és HT-nál vedd vissza 8x-ra, illetve 1,6 GHz-re. Memóriát állítsd 1066 MHz, re időzítések maradhatnak auto-n. EC-t emelheted elsőre 230 MHz-re, innentől mehet 4-5 MHz-es lépésekben, amíg stabil. 3,5-3,6 GHz kihozható nagyjából. Ha Prime stabil és nem megy tartósan 65° fölé a CPU hő, akkor elég lesz a gyári hűtő, ellenkező esetben vagy vissza kell venni egy kicsit, vagy hűtőcsere. Ha minden megy szépen, átállíthatod a memóriákat 1333 MHz-re, mert 240 MHz-es EC mellett fognak kb 1600 MHz-en járni. Jó szórakozást. :K

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14662) azoli09 válasza Blaze71 (#14661) üzenetére


azoli09
tag

Helló
Így igaz egy márkás 400w táp elég, ezt mondom én is de hiába :((( sokan aszt hiszik hogy az ember rossz indulatból mondja, pedig nem :N maximálisan jó szándékból :K

(#14663) toshiba300 válasza Blaze71 (#14661) üzenetére


toshiba300
tag

köszönöm a gyors választ, a 7végén kipróbálom!:)

(#14664) Blaze71 válasza toshiba300 (#14663) üzenetére


Blaze71
őstag

Ha elakadsz, írhatsz privátot is. :K

azoli09! Egyik hozzáértő kolega kipróbálta műterheléssel a HKC 550-es tápját, ami 450 W-nál megadta magát pár perc után, míg az FSP 400-as tápja órákig ment ugyan akkora terheléssel. Pedig az már több, mint 10%-os tartós túlterhelés, míg a HKC-nál elvileg csak 80% körüli kihasználtság lett volna. Ráadásul a mai tápok hatásfoka akkor a legjobb, ha 60-80% közt vannak kihasználva, tehát ilyenkor kellene a legjobb formájukat hozni. HKC bizonyított, hogy ilyenkor gyullad ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14665) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Üdv! Alkottam egy ilyet. A problémám annyi, hogy a teszt szerint stabil viszont reggel amikor bekapcsoltam nem volt hajlandó elindulni. Aztán jött egy üzi a kezdő képernyőn hogy Bios checksum error vagy ilyesmi és visszaállt alap értékekre. Ötlet :F

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#14666) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Most látom, hogy a BIOS verzió is visszaállt F9-ről F6-ra. :U

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#14667) darál0w válasza CsiguszMaxim (#14666) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

vmit jol elk.rhattál, :D

ezért jo a dualbios....szépen visszaállított neked mindent alapra. ha ez most nem lett volna, lehet be se indult volna a gépezet soha többet ;]

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14668) erdomester2 válasza Blaze71 (#14650) üzenetére


erdomester2
tag

Így van, az volt a lényeg, hogy játszani tudjak rajta. Ezt ajánlották a fórumon és minimális igényeimnek megfelelő. Az, hogy win7et teszek fel, számít a vga kártyánál vagy bárhol máshol? Nincs is máshol :) HD4670, de jövő7en, ha nekiállok a tuningnak, szépen leírok mindent :)

(#14669) Blaze71 válasza erdomester2 (#14668) üzenetére


Blaze71
őstag

Nos valószínüleg pont a tuning részével lesz baj. Ezért írtam, hogy a 15 ezres kategóriában már vannak jó lapok, de 10 ezerért ne várjunk csodát. A G31-es, mivel integrált VGA-s és mATX is, eléggé zsúfolt cucc. Meg ráadásul már régi, mára elavult fejlesztés. Tuning szempotjából főleg kerülendő. Gondolom a szegényes tápellátás miatt, de ez csak tipp. Mivel azt írtad, hogy HD4670 megy a gépbe, végképp nem értem, hogy miért nem egy AMD konfigot raktál össze... :F Egy jó MSI 770-es deszka már elérhető 15 ezer alatt, hozzá az Athlon-II 240-es proci szintén bőven 15 ezer alatt, tehát 30 ezer alatt kijött volna egy ütőképes AMD párosítás. Gondolom Intel fronton sem úsztad meg sokkal olcsóbban... :U Mondjuk mostmár mindegy, abból kell építkezni, ami van. Proci milyen került bele? Hogy a kérdésedre válaszoljak, nem számít sem a VGA-nak, sem másnak, hogy XP, Vista, vagy Win7 van a gépen. Igazából 4670 mellé már XP nem tennék a DX9 miatt, de a Vista és a Win7 közt nincs akkora különbség, hogy vaciláljon az ember. Innentől pedig akkor már Win7, mert újabb, a legtöbb illesztőprogramot eleve tartalmazza, amire szükséged lehet, így valószínüleg csak a legújabb VGA drivert kell külön feltelepítened. :K

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14670) CsiguszMaxim válasza darál0w (#14667) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Hát ez nekem is elég hamar világossá vált. Kis gondolkodás után arra jutottam, hogy valószínűleg a RAM-oknak kevés volt az 1.8 csak akkor azt nem értem, hogy az IBT közel 1 óra futás után miért nem jelzett semmit.

Most így megy: Vcore:1, 275
MHC core:1,2
A ramok pedig:2,0

Prime egyszer ment végig Blenden vagy min és nem jelzett hibát.

Most megpróbálok egy stabil 4ghz-et aztán ha az összejön akkor sztem leállok mert kb annyi érzékem van ehhez mint Kiszel Tündének az atomfizikához.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#14671) erdomester2 válasza Blaze71 (#14669) üzenetére


erdomester2
tag

Nem csak azért lesz Win7, mert újabb, hanem mert kevésbé erőforrás igényes. És azért ezt a konfigot raktam össze, mert a fórumozók postjai alapján így sikerült, és rengeteg időbe telt volna utánajárni, hogy melyik alaplapnak jobb az ár/teljesítmény aránya. A célom az volt h elmenjenek rajta a Fallout 3, NFS Shift és hasonló játékok minimális grafikával. Soha nem volt erős gépem, ezért nincsenek nagy igényeim.
A tuning sem lényeg, de ha 3 gigahertzig elviszem a 2,7es procit az azért nem ártana, na meg tapasztalatnak sem rossz. Dual Core 2,7Ghz E5400. Akkor már leírom a többit is:
Ram: Kingmax 2GB
Táp: FSB 400W

Árak egyébként:
Alalap (GA-G31M-ES2L): 10k
Proci: 16k
Ram: 11k
Videokártya: 19k
Winchester (320GB Samsung): 10k
Táp, hűtő, ház, kábel van, 66ezerért ez nekem megfelelő arra, hogy napi max 1 órát toljak vmi játékot, mivel se időm se hajlandóságom (megunom és van jobb dolgom is) nincs több órát elszórakozni ezzel. Az utóbbi pár hétben a San Andreassal játszottam, de a játék 1/3-ánál abbahagytam, mert unalmas volt :)

(#14672) darál0w válasza CsiguszMaxim (#14670) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

FSB overvoltagenek adj némi +t. akkor jobban bírja...hogy is állsz pontosan:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14673) Satis


Satis
tag

Sziasztok!

Elkezdtem tuningolni a gépet és sajnos megakadtam 3375Mhzn. Prime95 teljes terheltség alatt 63C-ra melegedett a proci az Everest szerint. Ha jól tudom ez már eléggé határeset hőmérséklet. Esetleg kevés neki a CP hűtőm? Érdekes módon még nem kért fesz. emelést és alapbeállítással megy most a fent említett órajelen.
Valami ötlet?

Előre is köszi!

(#14674) darál0w válasza erdomester2 (#14671) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

olcsobban is össze lehetett volna ezt rakni, vagy ennyiből egy jobbat ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14675) darál0w válasza Satis (#14673) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

71°C a határ.

mit csináltál eddig?

FSBt emeltél, ramokat, HTt visszaosztottad?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14676) Satis válasza darál0w (#14675) üzenetére


Satis
tag

Referencia: 270 re ment csak stabilan
CPU: X 12.5
NB-t és a többit még nem nyaggattam eddig.

(#14677) darál0w válasza Satis (#14676) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

előbb probáld kikísérletezni a max FSBt...minimum szorzo és toljad neki. 300on kezd..csak megy neki :)

NB,HT,ramok: szépen lődd be őket alaporajel alá, h ne velül legyen a probléma...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14678) CsiguszMaxim válasza darál0w (#14672) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

hogy is állsz pontosan

Sz*rul. Nincs nő, az időjárás no comment, elvertek a squash pályán, fáj a lábam és még a tuning se megy.

Most jelenleg is megy a prime. Az egyik célom ami talán most összejön az egy stabil 3,6

Minden fesz normálon van vagyis így kivéve a Ramnál az elsőt mert az 1,8 helyett 2. Ez most úgy néz ki jó lesz. Ramok 5-5-5-18 @900, FSB 450, szorzó 8.

A másik amit próbálnék az egy szintén prime stabil 4ghz de az az istenért nem megy. Próbáltam sok féle fesszel.
A teteje ez volt: Vcore 1,3625, termination 1,4 MHC core 1,3 Ram 2.1 , a többi fenti képen lévő normál érték.

Volt 445* 9 , 471*8,5 , 500*8. Ramok végig 1:1ben. Mindnél kivágott a prime 2 perc után. Szóval passz. Lassan ott tartok, hogy lesz*rom mert ha tovább ugrálok elcseszem azt is ami van.

FSB overvoltagenek :F :F Az meg melyik?

Próbáltam más topikokban olvasgatni de már jójozik a szemem. Lehet nekem a szájbarágás is kevés. :( Van egy olyan érzésem, hogy a logikáját nem értem az egésznek.

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#14679) darál0w válasza CsiguszMaxim (#14678) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

probálkoztál ugy is, h minden alapon?

tulfeszelni se jo semmit... a VTT(fsb overvoltage/cpu termination...) 1.4V az nagyon sok...nekem yorkkal nem kellett annyi az 500FSBhez...
MCH is rengeteg...

kezd az alapoktol...lőjj be egy FSBt minimum szorzon, majd kezd el emelni a szorzot, és akkor már csak a Vcoret kell állítgatnod.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14680) Overclocked


Overclocked
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék érni a proci húzásban.

Procim: AMD Athlon X2 6000+

Azért kell húznom mert a CPU limit miatt nem adja le az ASUS En9800GX2-őm a kellő teljesítményt.

Bekapcsoltam az alalapomon lévő AM2 Boost-ot így fel vitte 3,21-re így nőtt 20-30fps-el a teljesítmény de még így is csak 160-180 van a 250 helyett..(CoD4)

Ha valaki segítne nnekem akkor arra kérném rá hogy vegyen fel MSN-re. ( Cím az adataimnál ki van írva.)

Előre is megköszönöm a segítségeiteket.

:R

(#14681) CsiguszMaxim válasza darál0w (#14679) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Na kipróbáltam amit mondtál. Elkezdtem emelni az fsb-t úgy hogy minden fesz alapon volt. Szorzó a minimumon vagyis 6. 480-ig ment minden. 490-nél olyan hiba jelentkezett, hogy alacsony felbontáson indult a win és azt írta gond van a display driverrel vagy egyáltalán nincs is. Ekkor elkezdtem emelni a cpu termination-t (1,22V 1,24V stb), 1,3V-ig semmi változás utána viszont kékhalál. Gondoltam akkor megállok 480-anon mivel változtatni nemtudok rajta. Gondoltam akkor legyen 8,5*480=4080. Kezdésnek megint minden normalon (feljebb a kép) a Vcore pedig 1,3V. Ez kevésnek bizonyult. Elmentem 1,35V-ig de fagyások kékhalál stb. Ekkor visszamentem 450-es fsb-re 9-es szorzóval (4050). Megint 1,3V-tról indítottam. Majd 1,325V. Ez még mindig kevés volt. Most 1,35V-on megy a 9*450 a többi fesz normal ramot kivéve. 10 perce megy a prime eddig nem volt gond.

Vélemény? Jótanács? Javaslat? Köszi :R

SZERK Normális az ha Primenál egyik worker "beelőzi" a másikat illetve kevesebb tesztet csinál?

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#14682) cashback válasza Overclocked (#14680) üzenetére


cashback
őstag

Ez érdekes.

Lényegesen erősebb géped van mint nekem... (D925 (alapjáraton megy), 8600Gt, 2Gb ram) és nekem 222-re van most belőve a játék. (nekem ez a varázs szám :) ) Minimális ingadozás van néha, de nem számottevő.

Próbálj esetleg drivereket frissíteni.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#14683) Blaze71 válasza erdomester2 (#14671) üzenetére


Blaze71
őstag

Jó, már mindegy. Már megvan és mint az előbb is írtam, ebből kell kihozni a legtöbbet. Mivel Intelről van szó, majd ha nekilátsz a tuningnak, lesd meg az alapbeállításokt. Pontosabban azt, hogy mennyiszer mennyi adja ki a 2,7 GHz-et, mert fejből nem megy. AMD prociknál ez egyszerűbb. Memória 1 db 2 GB-os? VGA-t még nem írtad, hogy milyen. Milyen? Táp remélem csak el lett írva és valójában FSP. Mert ha tényleg FSB, akkor baj van... :P

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14684) Overclocked válasza cashback (#14682) üzenetére


Overclocked
tag

De nem érted...

CPU limit... erősebb proci kell a VGA-mhoz mert így nem adja le a max teljesítményt:

Ezért akarom húzni de senki nem akar segíteni. :(

(#14685) Blaze71 válasza Overclocked (#14684) üzenetére


Blaze71
őstag

Azért nem segít senki, mert már másik totyikban is kérdezted, ahol válaszoltak is rá, hogy azon a procin nem lehet sokat húzni. Max 3,2 GHz lenne és azzal nem érsz semmit, csak a végén agyon feszeled. Nem ismerem a lapod CPU support-ját, de ha támogatja az AM3-as procikat, akkor tennék bele egy Athlon-II 425-öt, vagy 620-at. :K Egyébként a 7750-et, meg az előző generációs Phenomokat biztosan támogatja a lap és azzal is előre lépnél. :K

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14686) Overclocked válasza Blaze71 (#14685) üzenetére


Overclocked
tag

Asrock AliveDual eSata2-es a lapom..

Ebbe mit érdemes beletenni?

(#14687) Satis válasza darál0w (#14677) üzenetére


Satis
tag

Elcammogtam 3.6Ghz-ig, viszont a NB-vel van akadt most gondom. Prime valamelyik tesztje vagy leáll, rosszabb esetben a gép rebootol. A NorthBridge Volt Control-nak adjak feszt vagy a CPU NB VID Control-nak? Kb mennyit?

(#14688) cashback válasza Overclocked (#14686) üzenetére


cashback
őstag

Black Edition procikra még nem volt panasz.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#14689) erdomester2 válasza Blaze71 (#14683) üzenetére


erdomester2
tag

"Pontosabban azt, hogy mennyiszer mennyi adja ki a 2,7 GHz-et". Ezt hogy tudom megnézni?

Memória igen 1db 2GB Kingmax 800MHz. Van még 3x512 a mostani gépemben, de ezeket biztos nem szeretné a nagy darab unokájuk, és összesen 2 slot van (mATX). Gond? Jobb lett volna 2x1GB? Vennék még majd egy 2gigásat csak túl sok kiadás egyszerre.
A VGA ez.

Lehet, hogy meg lehetett volna olcsóbban, de ki az aki összerak nekem egy konfigot? kb 20 hozzászólásba került, mire kiderítettem, hogy 4670-est vegyek, na ezek után ha mindent össze akarok hangolni, megőszülök. Amúgy ez egy érdekes téma, csak nincs rá időm :)

(#14690) darál0w válasza CsiguszMaxim (#14681) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

a ramoknak mindenképp adj egy kis + feszt, meg MCHnak is. FSB overvoltagenek is elég kell, h legyen 1.2V körül...ez az FSB még elég kevés...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14691) darál0w válasza Satis (#14687) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

épp most huzok egy x4 620ast. megosztom veled tapasztalataimat, amint lehet...

utoljára x2es huztam...látok némi különbséget :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14692) Blaze71 válasza erdomester2 (#14689) üzenetére


Blaze71
őstag

A mennyiszer mennyit úgy tudod megnézni, hogy Everestet elindítod:

Memóriával ne variálj, majd veszel mellé egy másik 2 GB-ost. VGA nem rossz, elég modern. De pont ez az, amit szoktam másnak is írni, hogy ATI videókártya mellé nem hülyeség egy AMD rendszert építeni. Igazából nekem a mATX rendszerekkel az a bajom, hogy zsúfolt az alaplap, többnyire csak 2 memória slot van rajtuk és az USB-k egy része is le van spórolva. Nekem pl 8 USB van a hátlapon, 7.1-es Realtek hang, FireWire, stb...

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14693) CsiguszMaxim válasza darál0w (#14690) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Ramoknál a 2V-ra mennyit még? 2,1V-ot? Igazából amit leírtam 4GHz-es beállítást azzal két óra tíz percet ment a prime blend teszt és nem hibázott. Ennél több nekem már nem nagyon kell.

A gondom viszont az, hogy a tegnapi bibi ma is bekövetkezett. (8*450=3600) Minden alapfeszen [link] ramokat kivéve mert azok 2V-on. Szintén prime stabil másfél órán át plussz játszottam is vele. Elég sokáig ment. Ma reggel viszont megint nem akart elindulni. Bios megint gyári értékekre és csak úgy. Erre van valami magyarázat?

Szerk: De amint a gyári értékeknek megfelelően elindul és belépek a biosba, beállítom megint a 3,6-ot utána szépen teszi a dolgát ahogy kell. Hosszú idő utáni elindulást nem akarja.

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#14694) darál0w válasza CsiguszMaxim (#14693) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

adj 1 kis pluszt az MCHnak és VTTnek is...ramoknak mehet 2.1V és teszteld őket memtesttel.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14695) CsiguszMaxim válasza darál0w (#14694) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Igazából most egy kicsit ezt pihenő pályára tenném viszont amit leírtam a hosszú idő utáni indulásról az eléggé idegesít. Arra nincs valami ötlet?

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#14696) darál0w válasza CsiguszMaxim (#14695) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

arra írtam az MCH és VTT emelést :)

azért csinálja ezt, mert induláskor rendzserint több fesz kell a rendszernek...és vmi kevesli...az is lehet, h maga a CPU.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14697) CsiguszMaxim válasza darál0w (#14696) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Értem és köszönöm. FSB-nek kb mennyi lenne a reális?

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#14698) darál0w válasza CsiguszMaxim (#14697) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

1.2V-1.3V között.
MCHnak is...

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#14699) erdomester2 válasza Blaze71 (#14692) üzenetére


erdomester2
tag

Hát persze, az FSB meg a szorzó. Látom, felnyomtad a géped rendesen. A procit és az alaplapot egyszerre rendeltem és az volt a durva, hogy úgy kaptam meg, hogy az alaplapba már beletették a procit. Egy kicsit kiakadtam ezen, úgyhogy kiszedettem a lapocskát, de azon kívül, hogy újnak tűnt, nem tudtam megállapítani mást. Mégis hogy garantálják, hogy az egy új processzor? Ha a procit nem az alaplaphoz veszem, hanem mondjuk ajándékba, akkor majd átnyújtom kézben, vagy mi? Antireklám: Bluechip
A tápot korábban az A4Teamnél vettem, azt is a kezembe adták, néztem egyet de ok. Viszont náluk már többször vásároltam, úgyhogy nem problémáztam.

(#14700) Blaze71 válasza erdomester2 (#14699) üzenetére


Blaze71
őstag

Na, igen. Ez jó kérdés. Én is vettem már úgy procit, hogy csak a kezembe nyomták, de akkor úgy is rendeltem. Pl amikor a 4200+ AMD vettem, akkor 4 ezerrel volt olcsóbb tálcásan, doboz és hűtő nélkül, mint a BOX. Ráadásul még így is van itthon egy plussz hűtőm. A táp az más tészta, abból nem igazából szokás dobozosat venni, mert max egy tápkábel jár hozzá szintén kb további 4000-ért. :D Én mondjuk úgy vagyok vele, hogy inkább helyben vásárolok. Jó, a proci annyira nem nyűgös dolog, mert vagy, jó, vagy nem. De pl alaplap, memória, VGA kártya, vagy HDD, ODD bármikor megadhatja magát és ilyenkor nem jó a futárral, vagy a postával szerencsétlenkedni. Van néhány bevált bolt a környéken, ahol bár drágábban árulják a cuccokat, mint a neten, de van jelentős kedvezményem, ezért végülis vagy olcsóbban vásárolok, vagy alig drágábban. Ha meg valami nem jó, akkor előfordult már, hogy a polcról cseréltek memóriát, HDD-t, stb... Nem kellett várni rá, mert bevittem, hogy ez, vagy az a gond és a kezembe nyomták az újat. Szóval ez nekem megér pár ezrest, mert egy-egy új gépnél max ennyivel több a kiadás, de ha hibás valamelyik alkatrész, már a telefonálgatás is többe kerülne, mint így.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.