Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:33

LOGOUT.hu

Üdv a trollok között!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) F34R válasza Apika (#5100) üzenetére


F34R
nagyúr

nem is az, buzi nád meg tarlóégetés :W

(#5102) aram01 válasza Synthwave (#5098) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem akkor ha másnapos vagyok ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5103) Apika válasza F34R (#5101) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Az sem rossz... :F

(#5104) ArchElf válasza Apika (#5100) üzenetére


ArchElf
addikt

Ezt aláírom. Nekem amikor egész nap egy hőkamera zümmögött az irodámban (csekély 60 dB körül) délutánra már komoly fejfájásom volt :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5105) EmberXY válasza localhost (#5082) üzenetére


EmberXY
addikt

Szép jó reggelt!
Ahhoz képest, hogy nem is írtál ide, mégis tudok válaszolni a hsz-edre... :DDD
Nem szégyen az, ha az ember troll, a komolyabbik fajtából, ugyebár a nem komolyabbik fajtát üldözik rendesen....
Olyan ez, mint anno a Győzike-show, senki se nézte, de mindenki látta..... :DDD

Up the Irons!

(#5106) aram01 válasza EmberXY (#5105) üzenetére


aram01
nagyúr

ott a pont.Amúgy jó reggelt mindenkinek

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5107) Apika


Apika
Közösségépítő

Sziasztok!
Látom, hogy mindenki szorgalmasan dolgozik... ;)

(#5108) DJ WOKKY válasza F34R (#5101) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Akkor egy cipőben evezünk.
Mi is cserjézünk jelenleg, és a csatornákat, meg szivárgókat takarítjuk kifele.
Na ugye, ott a tavalyi nagy széna, és a sok nád. Azt azért csak nem kaszáljuk már le, inkább égetünk. Tegnap is volt részünk elég sok füstöt beszívni... Bár nekem nem okozott eddig fejfájást, de másoknál szokott.

Apika: most egy picit hamarabb végeztünk, mert olyan szél van kint a határban, hogy alig tudtunk dolgozni. A meleg tea sem segített már... Vagy ott állunk a tűz mellett folyamatosan, vagy hazajövünk.

[ Szerkesztve ]

(#5109) aram01 válasza DJ WOKKY (#5108) üzenetére


aram01
nagyúr

miért mit csináltok?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5110) DJ WOKKY válasza aram01 (#5109) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Jelenleg közmunkaprogram. A Nagykunsági Vízgazdálkodásnál cserjézünk.
A szivárgókból, öntözőcsatornákból, stb. vágjuk ki a cserjéket. Valamint le kellene kaszálni a nádat, szénát. De az égetés ugye gyorsabb és könnyebb dolog, ráadásul tisztítóbb is.
Azért a bizonyos 47e ft-ért dolgozunk. Ismerős ugye, amiből meg lehet élni, sőt még 7e-t lehet is spórolni havonta egyes popiritikusaink szerint.

(#5111) aram01 válasza DJ WOKKY (#5110) üzenetére


aram01
nagyúr

ennyire nincs meló felétek sem? :(((

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5112) Apika válasza DJ WOKKY (#5110) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ez nagyon szomorú... :( De van, ahol még közmunka sincsen, illetve pénz nincs rá...

[ Szerkesztve ]

(#5113) DJ WOKKY válasza aram01 (#5111) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Sajnos igen. Itt konkrétan úgy működik, ha van az önkormányzatnál, vagy egyéb saját kézen lévő (kb. 3) vállalkozásnál ismerősöd, akkor ne is reménykedjen az ember.
Így hát sajnos most jobb híján ezt kell csinálni.
Egy két ember mondta nekem, hogy ő aztán soha nem csinálna ilyet.
Elég szomorúnak tartom, hogy így áll hozzá bárki is a kérdéshez. Ha nincs semmit, annál csak jobb ez a 47e Ft. Nem itt szeretnék megöregedni, de átmenetileg ez is "jó".

Apika: igen ezzel tisztában vagyok én is. Az önkormányzaton keresztül egyébként semmi más nincs, és azt mondták a barátnőmnek, aki most végezte el tavaly nyáron a fősulit, hogy ne is reménykedjen semmi közmunka programban az ő részéről.
Ezek aztán elég biztató kilátások, mit ne mondjak...
És ezek után alapozzuk meg a jövőnket, így váljunk gyereket/gyerekeket ?? Miért, azért hogy szenvedni lássuk őt is, meg saját magunkat is. Az ideg így is megesz sokszor minket, nem hogy ha még egy kisgyerekről kellene gondoskodni.

[ Szerkesztve ]

(#5114) Apika válasza DJ WOKKY (#5113) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Azért borzasztó, ha az ember nem akar éhen halni, akkor az egyetlen megoldás a külföldi munka...

(#5115) DJ WOKKY válasza Apika (#5114) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Na jó, éppen éhen halni nem halunk, de hogy így előrehaladni nem tudunk.
Hogyan vegyük meg a téli tűzifát ? Miből cseréljük le a régi villanybojlert, ami igen sokat fogyaszt, nyílászáró csere, stb.
Ezekkel mind pénzt spórolnánk meg, de mivel ennyiből ezt nem tudjuk megvenni/megújítani így marad a magas rezsi.
Na ilyenekhez kellene már kimenni külföldre :W

(#5116) F34R válasza DJ WOKKY (#5110) üzenetére


F34R
nagyúr

dettó én is ott vagyok csak az észak m.o-inál :P

de kezd a tököm tele lenni az a bizonyos összeg gázra elment , addig míg nem lépek jó lesz.

(#5117) albert8 válasza DJ WOKKY (#5115) üzenetére


albert8
addikt

Miből? hitel....
Nagyon is jól ki van ez találva, hogy az államnak jó legyen :W
Azt pedig nem szabad felvenni, de sajnos nagoyn sokan beleesnek ebbe a hibába és fizethetnek érte életül végéig, vagy még a köv generációra is ráterhelik. Nagyon rosz felé haladunk igy sajna :(((

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#5118) DJ WOKKY válasza F34R (#5116) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor üdvözöllek kolléga :)

albert8: na az az egy amit ha törik ha szakad, akkor is elkerülök. Inkább kérek kölcsön szüleimtől, vagy bárki rokonomtól, ha hirtelen kell valamire sürgősen, de hitelt nem akarok felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#5119) aram01 válasza DJ WOKKY (#5113) üzenetére


aram01
nagyúr

"Egy két ember mondta nekem, hogy ő aztán soha nem csinálna ilyet"-azok bekaphatják ha wc-t kell pucolni mert abból van pénz akkor azt,ha utcát seperni akkor utcát seperni.Dolgozni kell nincs mese

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5120) Apika válasza aram01 (#5119) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ha már nem lesz mit enniük nekik és a családjuknak, akkor biztosan megváltozik a véleményük. Illetve lehet, hogy még nincs is családjuk, ezért nyilatkoztak így...

(#5121) ArchElf válasza Apika (#5120) üzenetére


ArchElf
addikt

Ott van Chyrstalheart - ha őt elütné a busz a családja asszem éhenhalna...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5122) aram01 válasza ArchElf (#5121) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem is van nihilista rokonom,az semmit nem csinál :N

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5123) DJ WOKKY válasza aram01 (#5119) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

így van, aki ezt mondta nekem, az még könnyen beszél, mert eltartják...

(#5124) aram01 válasza DJ WOKKY (#5123) üzenetére


aram01
nagyúr

miért nem lepődöm meg? Utálom az ilyen suttyókat

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5125) DJ WOKKY válasza aram01 (#5124) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Igen én is. Próbáltam neki elmagyarázni, de láttam rajta, hogy nem is akarja megérteni, így nem is erőltettem.

(#5126) aram01


aram01
nagyúr

jó reggelt csajok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5127) ArchElf válasza aram01 (#5126) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem lehetett egy túl jó éjszakád, ha már itt is csajokat keresel...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5128) aram01 válasza ArchElf (#5127) üzenetére


aram01
nagyúr

pipim nézte a zongorista című filmet,én meg aludtam :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5129) EmberXY


EmberXY
addikt

Jó reggelt minden trollnak!
Látom aktuális a meló téma, hát én is tapasztalatból tudom, hogy elég nehéz melót találni, most meg összeteszem a két kezem, hogy már második hete vagyok táppénzen, és a főnök jobbulást kívánt, és még csak ki sem rúgtak, hanem "amint tudok, menjek"... ;]

Up the Irons!

(#5130) aram01 válasza EmberXY (#5129) üzenetére


aram01
nagyúr

hali
örülj hogy ilyen helyen dolgozol :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5131) EmberXY válasza aram01 (#5130) üzenetére


EmberXY
addikt

Örülök is, bár épp nálunk (is) szokás az, hogy elküldik az embert, meg amúgy sem bírják sokáig az újonnan érkezők.. Rajtam valószínűleg láthatták, hogy komolyan csinálom, arról meg nem tehetek, hogy lebetegedtem, valószínűleg ezért tartanak meg, egyébként kellemesen csalódtam, sokkal rosszabbra számítottam, mikor bejelentettem, hogy még ezen a héten se tudok menni...

Up the Irons!

(#5132) aram01 válasza EmberXY (#5131) üzenetére


aram01
nagyúr

ez főleg nagyobb külföldi cégeknél igaz,ahol mindig van friss húsi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5133) EmberXY válasza aram01 (#5132) üzenetére


EmberXY
addikt

Nálunk is van mindig jelentkező, de nagyon megválogatják, hogy kiket vesznek fel, mert tényleg vannak olyanok, akik kb egy napig bírják, nem könnyű lehúzni a 12 órát, és ugyebár ha a napnak vége van, attól még másnap is ugyanúgy fel kell kelni és be kell menni, csak hétvégén lehet pihenni, és az elején, amíg nem szokik ehhez hozzá az ember, nagyon nehéz, és sokan elmennek, vagy van, akit elküldenek.
Én novemberben kerültem a céghez, azóta már legalább 10-en elmentek, volt köztük előttem és utánam érkező is... Volt, aki nem bírta, volt, aki sűrűn volt beteg, ezt sem tolerálták, szóval nem könnyű ottmaradni, nekem úgy néz ki, hogy sikerült, de már hozzá is szoktam a melóhoz szerencsére.. Az első pár hét pokoli volt, de hozzá lehet szokni az állandó fizikai igénybevételhez, szerintem vetekszik egyébként a katonasággal, mert itt előfordul, hogy a 12 óra alatt még kajálni sincs ideje az embernek, a pihenésről nem is beszélve... :DDD

Up the Irons!

(#5134) aram01 válasza EmberXY (#5133) üzenetére


aram01
nagyúr

szar a 12 óra régen nyomtan én is.5 nap meló 5 nap pihi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5135) EmberXY válasza aram01 (#5134) üzenetére


EmberXY
addikt

Nálunk nincs 5 nap pihi.... A hétvége pihi, bár év végén még volt, amikor szombaton is melóztunk, állítólag régebben olyan is volt, hogy hétvége se volt... azóta azért átszervezték egy kicsit a munkát, a hétvégék szabadok.. egyelőre.. bár most így táppénzen az egész hetem szabad, ezt sem szabad elfelejteni, ha már trollok vagyunk.. :DDD

Up the Irons!

(#5136) aram01 válasza EmberXY (#5135) üzenetére


aram01
nagyúr

az durva,nem furcsa ilyen sokat otthon lenni? ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5137) EmberXY válasza aram01 (#5136) üzenetére


EmberXY
addikt

Egy kicsit szokatlan, de eltelik azért az idő itthon is.. Pláne most minden nap menni kell a fül-orr-gégészetre, a délelőttöm arra megy rá, holnap is megyek, gondolom pénteken is menni kell, de akkor meg a háziorvoshoz is el kell mennem, szóval járkálok rendesen..

Up the Irons!

(#5138) Apika


Apika
Közösségépítő

Sziasztok!
Én úgy intéztem a betegséget, hogy szabit vettem ki arra az időre. Bár - szerencsére - nem tartott tovább egy-két napnál... A múltkor volt egy hosszabb ideig - 1 hétig - tartó nyavalyám, de az pont a karácsonyi szabi alatt volt, így nem okozott nagyobb fennakadást ...

(#5139) EmberXY válasza Apika (#5138) üzenetére


EmberXY
addikt

Én azért választottam az orvost, mert így legalább "hivatalos", és ráadásul a múlt hét hétfőn mentem dokihoz, és aznap ugyebár már melózni kellett volna, ha szabadságért rimánkodtam volna, szerintem az rosszul vette volna ki magát, ha az ember beteg, akkor legyen hivatalosan is beteg, abba nem köthetnek bele, na meg aztán nem tudhatod, hogy meddig tart a betegség, ha nem elég rá a pár nap szabi, akkor megint gáz van.
Arról nem is beszélve, hogy a szabi az másra kell, a betegségre ott a táppénz meg a betegszabi.

Up the Irons!

(#5140) Apika válasza EmberXY (#5139) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Persze, természetesen igazad van! De szerencsére eddig erre nem volt szükségem... Nekem már a maximum szabi jár - 30 nap - így abból jobban tudok gazdálkodni. A "bőséges" fizetés miatt meg amúgy is a Járda-szigetekre szoktunk menni nyaralni...

[ Szerkesztve ]

(#5141) EmberXY válasza Apika (#5140) üzenetére


EmberXY
addikt

A Járda-szigetek is jó hely, én is ott szoktam nyaralni.. :DDD
A 30 nap szabi sem olyan sok, amikor kiveszi az ember, gyorsan eltelik.. :D, nekem még kevesebb jár, 21 vagy 22 ha jól tudom, azt pláne be kell osztani, főleg, hogy 5-öt már kiadtak belőle február elején...

Up the Irons!

(#5142) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Üdv nektek!
Kérdeznék valamit, ha már ennyire szabi téren vagytok.
A szabadsággal hogyan is rendelkezik a munkaadó, illetőleg munkavállaló ? Arra lennék kíváncsi, hogy aránytalanul is kiadhatja-e a munkaadó, illetve ha igen, mennyit ? Valamint hány százalékával rendelkezik a munkaadó és én mint munka vállaló ??

Amit én tudok, mert a rendőrségnél így működött: A szabadságom felével én rendelkezem, a másik felével a munkaadóm.
Továbbá, amennyiben a munkaadóm 2napnál több folyamatos szabadságot ír ki, azt csak az én hozzájárulásommal adhatja ki !????
Továbbá, aránytalanul nem adható ki teljes mértékben. Példa: Február 1-ével elkezdődött a munka program és azonnal 12nap szabadságot írt ki a munkaadó. (természetesen fizetett)
Én úgy emlékszem év elején több mint a felét ki sem vehettük a rendőrségnél.

Azóta változtak az erre vonatkozó törvények, rendeletek, vagy már akkor is rosszul tudtam ?
Ebben kérnék egy kis segítséget.

(#5143) ArchElf válasza DJ WOKKY (#5142) üzenetére


ArchElf
addikt

Naptári évre a szabadság 50%-val rendelekezik.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5144) Apika válasza DJ WOKKY (#5142) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A kérdésedre választ találsz ebben a cikkben...

(#5145) DJ WOKKY válasza DJ WOKKY (#5142) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Csak írok még hozzá, ha már belekezdtem.

Közmunka kereten belül ugye nincs próbaidő, mert ezt egy másik ilyen programban lévő ismerősöm szerződésében le is írták. Viszont az enyémben ez nincs leírva.
Ez azért érdekes, mert február 1-e óta melózunk (ugye két hét szabi, majd aztán a valós munka), és a munkaruhát csak 45 nap után kaphatjuk meg állítólag.
Kérdezem én, akkor ezt a cserjézést eleve hogyan kezdhettük el munkaruha, és egyéb védőfelszerelés nélkül ???

Más: Biztosítaniuk kellett volna óránként 5 perc zárt helyiségben történő melegedést a szabadban végzett fizikai segédmunka során. Természetesen ez sem történt meg.
Védőital! Első napokban ezt sem kaptuk meg.

Így összességében hogyan is állunk akkor ? :U :U

(#5146) ArchElf válasza DJ WOKKY (#5145) üzenetére


ArchElf
addikt

Nyomd fe őket, majd jól kiraknak - ez megy nálunk :/

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5147) DJ WOKKY válasza ArchElf (#5146) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

az új törvény által a szabadság 25%-ával rendelkezünk.
Egyébként nem akarom felnyomni, mert sajnos tudom én húznám a rövidebbet.

(#5148) Apika válasza DJ WOKKY (#5147) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én is ezt gyanítom... :(
Biztos arra hivatkoznának, hogy "szívesen dolgozna más is..."

[ Szerkesztve ]

(#5149) F34R válasza DJ WOKKY (#5145) üzenetére


F34R
nagyúr

mi most kaptunk gumicsimmát meg kesztyűt :D ha nem adnak szerszámot akkor ne fogj hozzá sőt ne is vigyél otthonról mert rászoknak. ma sikeresen kiszakadt a kabátom holott ez volt igérve : bakancs, munkaruha (nadrág és felső) ehelyett azt kaptam aimt fentebb írtam.
védőitalt ilyenkor nem kapunk csak ha nagyon meleg lesz. minekünk szerencsénk volt mert a telepen volt melegedő , akik szomszédos faluba voltak meg kint fagyoskodtak. persze ők 9-11 voltak utána hazamentek :DDD

#5147) DJ WOKKY

kokerók már hívták a nagy főnökséget is.
Egyébként nem akarom felnyomni, mert sajnos tudom én húznám a rövidebbet.

nem olyan biztos az.

[ Szerkesztve ]

(#5150) albert8 válasza DJ WOKKY (#5147) üzenetére


albert8
addikt

Munkavédelmi törvénybe úgy van, hogy a munkáltató kötelességei:
-megfelelő munkaruha, munkaeszköz biztositása
- szabad téri munkahely esetén 10 fok alatt és 38 fok felett védőitalt köteles adni

Neked pedig, ha ezek a feltételek nem teljesülnek munkaelállási jogod van.
+jogod van megkövetelni a védőfelszerelést és a védőintézkedéseket az egészséget nem veszélyeztető munkavégzéshez.

Persze több kötelesség és jog van de azokat feleslegesnek tartottam leirni :))

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.