Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:33

LOGOUT.hu

Üdv a trollok között!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) kenwood3 válasza sztanozs (#31500) üzenetére


kenwood3
őstag

En mindenhol is ott vagyok :K :Y

Mi az az ekezet dragasag??

(#31502) EmberXY válasza sztanozs (#31500) üzenetére


EmberXY
addikt

Gyakorlatilag rajtam kívül szinte senki. :DDD
Néha fel-felbukkan valaki, aztán megint eltűnik. Csak én rontom itt a levegőt azóta folyamatosan, 1-2 minimális kihagyással.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#31503) somogyib válasza kenwood3 (#31501) üzenetére


somogyib
őstag

Ez érdekes. Sose látlak sehol. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31504) somogyib válasza EmberXY (#31502) üzenetére


somogyib
őstag

Öreg vagy már ehhez, változtass életmódot. Mondjuk töröld magad, mint
#33253120 ;]

[ Szerkesztve ]

(#31505) EmberXY válasza somogyib (#31504) üzenetére


EmberXY
addikt

Már változtattam. Mindjárt megyek futni. :D

Up the Irons!

(#31506) somogyib válasza EmberXY (#31505) üzenetére


somogyib
őstag

Hajrá! És vissza is jössz? ;]

(#31507) EmberXY válasza somogyib (#31506) üzenetére


EmberXY
addikt

Remélem... :D
Még jó, hogy itt lakok a futópálya mellett.

Up the Irons!

(#31508) EmberXY válasza somogyib (#31506) üzenetére


EmberXY
addikt

Na meg is volt a mai adag, 6 kör, azaz 2400 m röppke 23 perc alatt. Folyamatos a fejlődés, mert 6 kör megállás nélkül eddig még nem ment, úgyhogy megy ez mint az ágybaszarás. :D
Futós topikba nem merem beírni, mert ott a maratont futják ennyi idő alatt.

Up the Irons!

(#31509) somogyib válasza EmberXY (#31508) üzenetére


somogyib
őstag

Én amikor '91 körül kajakozni jártam ennek a dupláját futottuk le bemelegítésnek. És utána jött még a súlyzózás, fektőtámasz, meg a f@szomtudjami gyakorlatok. :D
És azután télen tanmedence, nyáron meg ki a tóra élesben.

Az ágyabaszarást eddig még nem produkáltam, de gondolom annak is eljön egyszer az ideje. :D

ui: a futós topikba inkább ne írj. ;]

ui: a teljesímény növekedés megsüvelengednő! :R

[ Szerkesztve ]

(#31510) EmberXY válasza somogyib (#31509) üzenetére


EmberXY
addikt

Valamikor nekem is volt kondim, de aztán jött kb 15 év semmittevés.
'91 körül... Akkor 5 éves voltam, te ilyen öreg vagy már? :D

A futós topikba már írtam, kaptam pár hasznos tanácsot. A 9,5 perces km idővel, és össz-vissz 2,4 km-rel nekem nincs szükségem semmilyen applikációra és táplálékkiegészítőre...
De azért ezzel a testtel ilyen sokat és gyorsan futni nem kis teljesítmény, ha nem lenne benne kihívás, nem is érdekelne a dolog. ;]

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#31511) RandomName válasza EmberXY (#31510) üzenetére


RandomName
aktív tag

Lebuktatom.
[link]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#31512) RandomName válasza EmberXY (#31490) üzenetére


RandomName
aktív tag

Az csak az utolsó csepp volt.
A topiconkénti külön szabályrendszer, a szaktopicok egy-egy ember(vállalkozó?) általi túlbefolyásolása, meg ilyesmi apránként töltötte a poharat.
Jót tett a fél év pihi, és meg is fogadtam, hogy bármilyen szakmai jellegű kérdésem van, akkor azzal megyek szakfórumra, és bármit eladni venni akarok, akkor irány valami kereskedőportál.
Így maradtak a lokál, blog, és hírtopicok. :)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#31513) somogyib válasza RandomName (#31511) üzenetére


somogyib
őstag

Ne promózd a semmiértelme bejegyzéseimet. :D

[ Szerkesztve ]

(#31514) EmberXY válasza RandomName (#31512) üzenetére


EmberXY
addikt

Néha jót tesz egy reset, ha besokall az ember. Én most ugyanígy vagyok úgy általában az összes közösségi jellegű portállal, és talán a körülöttem lévő világgal is. Egész egyszerűen nagyon nehéz kiválogatni azokat, akikre érdemes egyáltalán időt pazarolni kommunikáció címén, aztán a végén rájön az ember, hogy egy csomó értékes időt vesztegetett el, amit hasznosabb dolgokra is használhatott volna.
De aztán végül miért jöttél vissza? ;]
És hogy jutottál el somogyib bejegyzéseinek olvasásáig, sőt egyáltalán odáig, hogy vannak bejegyzései? :D

somogyib: Szóval tényleg, nálad már a B oldal ketyeg. ;] Így utólag annyit tennék hozzá, hogy 15 évesen még én is felmásztam a Holdra meg vissza napi kétszer, az általad felvázolt edzéstempbó sem számít extrémnek. Most csináld meg ugyanazt, most is menne? :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#31515) somogyib válasza EmberXY (#31514) üzenetére


somogyib
őstag

Olyan szinten mint akkor most már nem menne. :)
Szoktam kicsit kondizni, de már nem rendszeresen. Öreg vagyok én már ehhez. :D

(#31516) EmberXY válasza somogyib (#31515) üzenetére


EmberXY
addikt

A főnököm is a te korosztályod, és ő napi szinten edz, most is éppen a földszinti crossfit teremben megy a kiképzés, én meg melózok fórumozok az irodában. ;]

Kell a mozgás egyébként, én is csak most jöttem rá, mikor már majdnem ráment az egészségem.

Up the Irons!

(#31517) somogyib válasza EmberXY (#31516) üzenetére


somogyib
őstag

Én munka közben nem crossfit terembe ugrok ki, hanem egy sörre valamelyik helyi egységbe. :D

Egyébként tényleg kell a mozgás, mert régebben én is olyan melót toltam ahol ember méretű nyomtatókat meg mindenféle informatikai biszbaszt cipeltünk fel-le, oda-vissza.
De most már kizárólag csak irodai munkát nyomok, amiben annyi mozgás van, hogy félóránként kimegyek cigizni (nameg néha a helyi egységbe). :D

(#31518) KROK640 válasza Nikaré (#31456) üzenetére


KROK640
veterán

Bejának is megfőznéd? :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31519) EmberXY válasza somogyib (#31517) üzenetére


EmberXY
addikt

Árut pakolni én is szoktam időnként, ha éppen időm engedi, de edzésnek az nagyon kevés, cserébe koszos is leszek és le is izzadok, tehát rohadtul nem éri meg.
Én szerencsére nem dohányzom, nem értem magát a folyamatot se, hogy kinek és miért jó az, de ha már szünetre lehet menni miatta, akkor biztos hasznos. :D
És olyankor mi van, ha valami olyan folyamatot végzel, ahol legalább 30 percig nem tudsz rágyújtani?

Up the Irons!

(#31520) KROK640 válasza oriic (#31464) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem anno a GSF-en a "great reset" előtt 128 ezer akárhány hozzászólásom volt... Aztán azóta van most éppen 21869 ...
De arra emlékszem, hogy mikor meglett a 100K, sajnos nem tudtam méltó módon megünnepelni, mert iszonyatos fog gyulladásom miatt fetrengtem éppen :( aminek a végén műtét lett. :( Uh, már ennek is 12 éve... :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31521) KROK640 válasza RandomName (#31472) üzenetére


KROK640
veterán

Lehet, hogy az incel verziót kaptad? :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31522) KROK640 válasza EmberXY (#31482) üzenetére


KROK640
veterán

Hm, ezekszerint lehetne egyedi arcképem, ja jól bogozom ki...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31523) somogyib válasza EmberXY (#31519) üzenetére


somogyib
őstag

Szokott olyan lenni, hogy eltelik több mint egy óra és nem gyújtok rá.
A nap végén ezzel le is tudom mérni a napi munkamennyiséget: ha sok cigi maradt, akkor sok volt a munka. :)

[ Szerkesztve ]

(#31524) EmberXY válasza somogyib (#31523) üzenetére


EmberXY
addikt

Ugyanígy csinálja a szomszédom is, ha sok cigije marad, akkor amikor hazaér, egy helyben szívja el az egészet (némi kannásbor mellett természetesen). :D
Dobozos cigit veszel vagy magadnak töltöd?

KROK640: kérj megerősítést a jogosultságra a megfelelő helyen, aztán igényelheted is, ha van már konkrét elképzelés.

szerk.: látom, már meg is van a megerősítés. Akkor hajrá. :K

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#31525) KROK640 válasza EmberXY (#31507) üzenetére


KROK640
veterán

Futópálya? Az amatőröknek való.
Én minden nap szoktam futni. Járdán, ahol embereket is kell kerülgetni. Reggel egy laza 2-300 méterrel sprint kategóriában indítom a napot, miközben " a francba kellett már megint elaludni", "hogy eltelt az idő", "tűnjetek már előllem!!!", "úristen mindjárt itt a busz!" gondolatok cikáznak a fejemben, ahelyett, hogy hány kalóriát égetek el.
Délután változó, általában 500 méteres síkfutásra nevezek be, különösen ha vásároltam is előtte, és akkor pedig "a fhaszért kellett ma is bemenni a boltba, csak a pénzem költöm... emiatt fogom lekésni a buszt", "jajj az a nyanya megint feltartotta a sort", "miért kellett elém állnia annak aki a fél boltot megvette?" , "tűnjetek már előlem!!!", "Úristen, ott a busz!!" ,"félóra múlva jön a másik, én addig nem fogok a megállóban állni".
így az edzés is le van tudva munkába járás címszó alatt. Hát jól kell beosztani az időt. (thinking afroamerikai meme)

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31526) somogyib válasza EmberXY (#31524) üzenetére


somogyib
őstag

Töltöm, de ha reggel túl fáradt vagyok vele foglalkozzni, akkor dobozost veszek.

(#31527) EmberXY válasza KROK640 (#31525) üzenetére


EmberXY
addikt

Nálam ez azért nem fordulhatna elő, mert munkába járás címszó alatt egyszerűen nem értelmezhető számomra az, hogy sietni kellene. Munkába sietni? Ez lehetetlen. :D
Jártam én is busszal, de arra mindig figyelni kellett, hogy ne késsem le, mert az igen kellemetlen tud lenni.

Up the Irons!

(#31528) EmberXY válasza somogyib (#31526) üzenetére


EmberXY
addikt

Az e-cigit nem próbáltad még?

Up the Irons!

(#31529) KROK640 válasza RandomName (#31512) üzenetére


KROK640
veterán

Tudom milyen ez, bár én kicsit másképp éltem meg.
Volt egy fórum, ahol 10+ évnyi részvételem után telt be a pohár, úgy 3-4 éve. Az egész akkor kezdődött mikor új admin lett, akivel korábban sem szívleltük egymást annyira, de ez kezdetben nem jelentett gondot. A helyzet lassan mérgesedett el, időről időre jöttek a flamewarok, amiket általában valamelyik haverja kezdett el, nyilván célzottan belém állva. Sokszor szerintem nem is kellett bíztatni őket, eléggé megosztó voltam a fórumon, a fele banda nagyon bírt, a másik fele meg valahogy nagyon nem. Ha pedig a fórum fejlesztésével kapcsolatban volt javaslatom, az mindig el lett kaszálva, de volt olyan ötletem ami fél évvel később "ZXY (tehát más valaki) remek ötlete alapján" megvalósult.
Aztán volt akivel fórumtalin fordult a dolog, és elmondta h nagyon nem bírt de így személyesen megváltozott rólam a véleménye :) Egy másik esetben meg volt egy emberke, aki fórumon említette, hogy szívesen kidekorálja a képemet ha találkozunk, következő fórumtalin odamentem hozzá (én tudtam, hogy ő ki, meg az igazi nevét is tudtam) és szépen bemutatkoztam neki a nick nevemet. Erre kezet fogott, és benyögte nick név nélkül csak az igazi nevét. Én meg nem erőltettem a balhét... megjegyeztem az esetet arra az esetre, ha legközelebb is erősre kommentálná magát :D
Na szóval alapból nem volt rossz helyem ezen a fórumon, de folyamatosan ott volt a levegőben a balhé, és már baromira untam a puskaporos hangulatot. Egyik nap az adminnal volt egy csörtém, de nem tudott kirakni mert semmilyen szabályt nem szegtem meg. Itt már egyébként ilyenekre kell gondolni minthogy az egyik topicba ennyiszer×annyiszor pixeles képet lehet csak berakni, jött a figyelmeztetés mire ezt írtam : "Köszönöm a tájékoztatást, legközelebb akkor úgy csinálom :) " - erre jött a komment, hogy visszapofázok, flegmázok, stb. Na az egyik ilyen után elcsíptem, hogy fórumtagokat konkrétan hozzászólásokban buzdít arra, hogy engem tiltsanak le. Nos miután ezekután többen is letiltottak, - köztük olyanok is, akikkel sosem volt semmi bajom - azt mondtam, hogy jó, akkor szevasztok! De nem töröltem magamat, meg semmi, csak logoutoltam, és töröltem az oldalt a kedvencekből.
Épp a minap néztem vissza szép óvatba, hogy körbenézzek, és tapasztaltam (olvastam), hogy aki a fórum kinézetére, funkcióira kritikát fogalmaz meg, vagy az admini döntésekkel kapcsolatban, az azonnali végleges kitiltásban részesül. Gondoltam is magamban, hogy jó, akkor majd pár év múlva ismét visszanézünk ...
De az acc törlése meg sem fordult a fejemben.

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31530) KROK640 válasza EmberXY (#31519) üzenetére


KROK640
veterán

Én megtapasztaltam mindkét végletet, volt egy időszak, amikor a napi 1,5 doboz is elment, és volt olyan időszak is, hogy hónapokig semmi. Ahogy szoktam mondani, a dohányzásról a legkönnyebb leszokni, nekem már többször is sikerült. Jelenleg a "ha iszok akkor cigizek" és lehetőség szerint azt is csak kocsmában, fázisnál tartok. Simán eljárok úgy egész héten, hogy ugyanaz az egy szál cigi van péntek este a zsebemben, ami hétfő reggel is volt.

Viszont a szünetre menésről eszembe jutott egy Ciprusi story :
Kérdezték, hogy ki cigizik? kérdeztem, hogy miért? mint kiderült azért, mert annak vacsoráztatáskor jár egy extra 10 perces szünet. Mondom jó, akkor dohányzok. Onnantól kezdve egy csomó este (nem minden este volt rá lehetőségem, mert volt h túl sok volt a meló), kivonultam az udvarra, ha nem volt ott senki, akkor csak leültem 10 percre telefont nyomkodni, ha volt ott más is, akkor meg elszívtam egy cigit. Aznap sokszor az elsőt és az utolsót egyben.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31531) KROK640 válasza EmberXY (#31524) üzenetére


KROK640
veterán

Na, micsoda remek hír (ezt most konkrétan tőled tudtam meg), akkor vonulhatok a tervvel a másik topicba, amint persze vállalhatóra elkészül. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31532) KROK640 válasza EmberXY (#31527) üzenetére


KROK640
veterán

Az a baj, hogy manapság időpontra/időre megyek.
Volt régebben (már több mitn 10 éve) egy munkahelyem, ahol nem azt nézték, hogy mikor vagyok bent, hanem, hogy a rám bízott feladatok készen vannak-e? Ha igen, akkor senkit nem érdekel mikor mennyit vagyok bent. Hanem, akkor megint nem érdekes ez, mert nem azért fizetnek, hogy bent üljek, hanem, hogy a feladat készen legyen.
Na, ezen a munkahelyen tudtam azt megcsinálni, hogy a cég reggel 9-től este 7ig volt nyitva. Általában normál napokon reggel 10 körül beestem melózni, 1 órás ebédszünet alap (volt h 2 órára sikerült) majd délután 3-4-5 környékén (attól függően hogy álltam a feladatokkal) kirúgtam az ajtót és hazamentem. Kivéve szerdán és csütörtökön. Dolgozott ugyanis az akkori legjobb barátom tőlünk onnan egy másik cégnél, jó 100 méterre (gyakran töltöttük együtt az ebéd szünetet, olykor egy kis sörrel leöntve az ebédet), ő fixen este 7ig volt. A szerda meg az egyetemisták buli napja volt, akkoriban arrafelé, amire egy közeli egységben alapoztak, este 7 és éjfél között. Sőt, sokszor ott is maradtak...
Ebből következett, hogy minden szerdán volt valahogy este 7ig elfoglaltságom bent a cégnél, (volt olyan h 4-re készen voltam, és bent maradtam netezni estig), majd mikor végeztem átbattyogtam haver meló helye leé, és együtt meglátogattuk az egységet. Jó kis szerdai bulik voltak, töménytelen mennyiségű jóféle egyetemista csajt ismertem meg akkoriban, és a szerdai bulik sokszor még a péntekinél is nagyobbak voltak!

Értelemszerűen csütörtökönként délnél előbb nem nagyon jelentem meg a munkahelyen. De volt olyan, hogy be sem mentem... akkor legfeljebb pénteken is este 7ig melóztam, 2-3 helyett, legalább nem kellett visszamenni a városba miután hazamentem. :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31533) somogyib válasza EmberXY (#31528) üzenetére


somogyib
őstag

De. Pár évvel ezelőtt volt, hogy fél évig csak azt használtam, rendes cigit nem szívtam - de utána visszaszoktam megint a dohányra. Még most is megvan az e-cigi gőzölőm, de csak nagynéha használom.

Erről jutott eszembe: írtad, hogy a futós topikba csak profik írnak.

Én is így voltam az e-cigivel. Amikor az elsőt megvettem, írtam az elektromos cigaretta topikba, hogy erről mi a vélemény. Kaptam is az ívet rendesen: "ez egy szar", "dobd ki a picsába", "ilyen olcsót ne vegyél"... és hasonlók. :D

De ugyanígy jártam a kávéfőzős topikban is. Beírtam, hogy milyen kávéfőzőm van, és kb. elhajtottak a picsába, hogy ez a topik nem ilyen szarokról szól. :D

[ Szerkesztve ]

(#31534) EmberXY válasza KROK640 (#31532) üzenetére


EmberXY
addikt

A kötetlen munkaidő jó dolog, így csak ki lehetett bírni. :D
Nálam sincs kőbe vésve semmi, csak "legyen minden meg", de gyakran jönnek telefonok a semmiből, és ilyen-olyan infó kell, ár, kontakt, stb...A kedvencem, amikor menet közben kell számlázni, mert "volt még pluszban a kocsin ez meg az, de eladtam itt és itt" vagy valami reklamáció vagy pontatlanság miatt helyesbítőzni kell, és olyankor abban a pár percben kell ezt megoldani, amíg a sofőr ott van a helyszínen, feltartani nem lehet őt se és az ügyfelet se. Ha a főnök van úton, akkor vezetés közben gyakran "unatkozik", és két lerakó között beszed egy csomó rendelést, vagy csak infó kell neki, de képes 10 percenként becsörögni, kb mint a Schumacher korszakban, amikor Schumi vezetett fényévekkel egy futamon, de volt még X kör, és folyamatosan beszélni kellett hozzá, hogy ne aludjon be... :D :D
Normál esetben nekem is úgy néz ki a napom, hogy reggelre kész vannak a számlák, be van pakolva az áru, elindul a kocsi, aztán "szabad program". :D Napközben felkészülök a másnapi szállításokra, felviszem a rendeléseket, ha rámbasznak valami plusz feladatot, akkor megcsinálom, stb, és ha jól csinálok mindent (az általam összetákolt, egyre okosabb sufni excel-vállalatirányítási rendszerben :D ) , akkor egyébként sok a lyukas idő, amikor azt csinálok amit akarok - DE - a már említett "realtime" jelenlét miatt nem lóghatok ki, és sajnos a munkaidőben bármikor képes csörögni a teló, de az se kizárt, hogy fb messengeren kapok utasítást, ilyen is előfordul :D .
Bár a melót itthonról ugyanúgy el tudom látni, fel se tűnne senkinek, na de egy kocsmából már nehezen menne - BÁR hozzáteszem, számláztam már hétvégén buszon ülve telefonról, mert sürgős volt a dolog, mert akkor találtak be, de hétköznap ezt nehéz lenne kivitelezni.
Azt is hozzá kell tenni, hogy ha elintéznivalóm van, akkor pár órára bármikor el tudok menni, de akkor szólok előtte, és ha szerencsém van, akkor addig nem basztatnak semmivel.

Up the Irons!

(#31535) EmberXY válasza somogyib (#31533) üzenetére


EmberXY
addikt

Szaktopikokba csak szakik írhatnak... :DDD

Én a futósban direkt úgy kezdtem, hogy "alulról", tudtam én, hogy a térképen se vagyok, de kíváncsi voltam 1-2 dologra (amiben végül el is hajtottak meg nem is, tehát a saját döntésemre hagyatkoztam végül), kaptam 1-2 tippet, amit illedelmesen megköszöntem. Aztán láttam, hogy egymás között milyen témák mennek (maraton, meg hasonlók, 3-4 perces km-ek, meg mittudomén), elszégyelltem magam, és még az "itt szóltam hozzá"-ból is kiszedtem a topikot. :D

Az e-cigi-t csak azért kérdeztem, mert egyre többen használják, és talán praktikusabb is, ha már mindenképp szívni kell. Persze van az a szint, amikor már csak a "tőtött" cigivel lehet gazdaságosan kijönni, ott már nem kell semmilyen e-cigi, oda új tüdő kell. :D

Kávéfőzős topik is van? Engem elhajtanának a mikrózott instant SPAR-os kávémmal? :DDD

Up the Irons!

(#31536) somogyib válasza EmberXY (#31535) üzenetére


somogyib
őstag

"Engem elhajtanának a mikrózott instant SPAR-os kávémmal?"

Ilyennel nehogy odamenj, mert megtalálnak és bedarálnak. :DDD

(#31537) EmberXY válasza somogyib (#31536) üzenetére


EmberXY
addikt

Egy ideig Nescafe-t használtam, de rájöttem, hogy a SPAR-os sokkal olcsóbb, de ugyanolyan íze van, gondolom ugyanarról a padlóról söprik fel azt is. :D

Up the Irons!

(#31538) KROK640 válasza EmberXY (#31534) üzenetére


KROK640
veterán

Nos, ezalapján valami logisztikai ágon melózhatsz. (irodistaként)
Amúgy nem tűnik rossznak a tied sem.

Sajnos mostanság már nincs ilyen kötelenségem :(
(Anno anyelviskola is laza volt, havi 5 nap kemény meló volt, a maradék meg csak h legyek jelen meg telüókkal zaklathattak, de amúgy kb filmet néztem meg fórumoztam munkaidőben).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31539) EmberXY válasza KROK640 (#31538) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, tulajdonképpen logisztika a terület, de még egy kis cég vagyunk, ezért nincs minden munkafolyamatra külön ember, ezért javarészt én csinálok mindent a rendelés feldolgozásától a készletnyilvántartáson át a számlázásig, saját "fejlesztésű" rendszerben.
Tulajdonképpen visszagondolva, '17-ben alakult a cég, egy frissen telepített
0 km-es win10 meg office elé ültettek be, a 0-ról kezdtük felépíteni az ügyfélkört, termékpalettát meg minden szart, aztán még mindig működik a cég, úgyhogy némi sikerélményem is van benne, eddig egy szép történet ez az egész.
Néha nézegetek a mentésben régebbi dolgokat és jókat mosolygok, hogy pl az első 1-2 évben miket bénáztam olyan dolgok megoldásában, amik most már gyakorlatilag automatikusan mennek, vagy hogy 1-2 bevezetett "újítás" milyen rövid ideig élt és milyen gyorsan kukáztam a francba az elcseszett energiával együtt, és összességében meg az egész szarság mennyire amatőr velem együtt, és máshol erre sok milliós rendszereket használnak, mi meg vígan elvagyunk ezzel is egyelőre. Most mondhatnám, hogy szeretem a munkahelyemet, de ez ugyebár paradoxon, tehát nem mondom, csak azt, hogy egyelőre még nem utálom. ;]

Up the Irons!

(#31540) KROK640 válasza EmberXY (#31539) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem volt olyan munkahelyem amit szerettem :) ezekszerint paradoxonban éltem? :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31541) EmberXY válasza KROK640 (#31540) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen.

Up the Irons!

(#31542) somogyib válasza EmberXY (#31539) üzenetére


somogyib
őstag

Még egy-két év és lepipáljátok az Amazont. Csak akkortól már ne Excel táblákból dolgozz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31543) EmberXY válasza somogyib (#31542) üzenetére


EmberXY
addikt

A tervek szerint igen. Az évtized végéig pedig már a Holdra is szállítani akarunk...
Az éves Office licence-et most fizettük ki, úgyhogy idén még tuti Excel alapú rendszer lesz... :D

Up the Irons!

(#31544) KROK640 válasza EmberXY (#31543) üzenetére


KROK640
veterán

Már tudom kit fogok keresni holdraszállítás ügyben :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31545) EmberXY válasza KROK640 (#31544) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen? És kit?

Up the Irons!

(#31546) KROK640 válasza EmberXY (#31545) üzenetére


KROK640
veterán

somogyib tűnik szakértőnek a témában XD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31547) EmberXY válasza KROK640 (#31546) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, én is így látom.

Up the Irons!

(#31548) KROK640 válasza EmberXY (#31547) üzenetére


KROK640
veterán

MARSimálisan megbízható arcnak tűnik :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31549) RandomName válasza EmberXY (#31543) üzenetére


RandomName
aktív tag

És majd énekelheted az ottani kolleginának, hogy "Hold on little girl......" :)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#31550) EmberXY válasza KROK640 (#31548) üzenetére


EmberXY
addikt

De a Holdon csak kockulna. :D

RandomName: ha én bármit énekelnék, utána azt kéne énekelnem, hogy "Hold the lány"...

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.