Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) Zoli133 válasza donmackó (#15248) üzenetére


Zoli133
őstag

suste féle, de azt hiszem user error, portot nem adtam meg az ftp kapcsolódásnál, gondolom belső hálón meg megy az alappal is.

szerk: egész pontzosan most timeout-ot akpok, de eddig refused-olt kapásból a router kívülről, azaz jobb a helyzet, timeout meg lehet (el tudom képzelni) az elszabadult torrentek miatt van most, megnézem leállítom változik e a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15252) suste válasza Zoli133 (#15251) üzenetére


suste
veterán

az fw-inkben elő van készítve a forward és/vagy a szabály, csak engedélyezni kell!
szóval akkor van baj, ha szerkesztetted:)

(#15253) Zoli133 válasza suste (#15252) üzenetére


Zoli133
őstag

Épp ezzel próbálkozom most, nem szerkesztettem egyiket se [link] - így néznek ki, ha a rule engedélyezve van (és nem adok portot), akkor belső hálóról elérem az ftp-t, kívülről refused-ot kapok, ha forward van engedélyezve és megadom a 9094-es portot akkor timeout, belső/külső hálóról is. (Transmission-t elérem jól kívülről, tehát tényleg eljutok a routerig ha kívülről próbálkozom)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15254) suste válasza Zoli133 (#15253) üzenetére


suste
veterán

a képen pont a lényeg hiányzik, hogy az ftp-froward engedélyezve van-e?
az sem derült ki, hogy az alap 1.1-es-e a router ip
ha ezek rendben vannak, akkor mennie kell az ftp-nek kintről, ha bentről elérhető
(a passive port nem kell a sima vsftpd-hez!)

(#15255) Zoli133 válasza suste (#15254) üzenetére


Zoli133
őstag

Ohh, megvilágosítottál, nem 1.1 az IP-m 0.1, akkor megvan hol a hiba azt hiszem. :)
Köszönöm. :R

szerk: Kipróbáltam, megy. :)

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15256) GhostBear


GhostBear
csendes tag

Sziasztok

Nem találom a fórumon, a házilag készített firmware-ek közül van olyan, ami tudja a gyári WAN port sebességét hozni (amiben megy a HW NAT)?

Köszi!

(#15257) vargalex válasza GhostBear (#15256) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nincs ilyen.

Alex

(#15258) feco93 válasza suste (#15195) üzenetére


feco93
tag

Köszi! :D

(#15259) feco93


feco93
tag

Sziasztok!

Ismét felmerült pár kérdés. :(

Sikeresen bekötötték a 1000MBit -es internetet. S úgy van felépítve a hálózat hogy van a T-és eszköz ez a router és a WDR3600 quick switch módban üzemel.

Viszont ha a wdr 3600 előtt speedtestel mérek egy sebességet akkor olyan 770 MBit-es értéket kapok. A WDR után pedig már csak 600 MBit -es értéket tudok csak elérni. Kábelek végig cat5e. Nem azt mondom hogy hiányzik a 170 Mb/s de érdekelne hogy mit csinálok rosszul. (Amikor mértem a wdr3600-on csak az én laptopom volt. S amivel mértem eszköz ugyan az volt. )

Másik:
Be van állítva a nyomtató szerver is. viszont a wdr 3600-ot újra indítom vagy a nyomtatót kikapcsolom majd később be akkor nem tudok vele nyomtatni. Csak úgy ha a p910nd fülön letiltom majd újra engedélyezem. Persze ilyenkor ki is nyomtatja az elmaradásait. Erre nincs valami jobb megoldás?
Esetleg a 9093-as oldalon nem lehetne egy nyomtató Resetet létrehozni?

(#15260) suste válasza feco93 (#15259) üzenetére


suste
veterán

Próbáld ki hogy nem a wan-ba dugod a bejövő kábelt, ha most ott lenne.

P910: 9092/system/shutdowns, p910nd restart gomb.
Hotplugba lehetne rakni egy restart scriptet.......

(#15261) feco93 válasza suste (#15260) üzenetére


feco93
tag

Köszi. Igen megoldotta a problémát! Köszi! Azért érdekes hogy WAN port nem tudja se fogadni se kiküldeni a jelet.

Ezt a hotplugba dolgot ki tudod fejteni részletesebben vagy tudsz adni egy linket hogy hol olvassak utána?

(#15262) edeleny


edeleny
őstag

Sacc per kb 3 éve vagyok, tényleg megelégedett gazdája egy ilyen routernek!

Idáig úgy üzemelt, hogy 2 db vinyó volt rákötve, 1 db 1 terás, és 1 db 360 megás. Ez utóbbit használtja a Transmisson.
Gyakorlatilag egy kis házi NAS-ként is van használva!
Tökéletesen műxik!

Szeretném a 360-t lecserélni egy egy terás vinyóra!
Kérdés, hogy hogy csináljam? ( az elmúlt évek folyamán sem lettem ebben a témában okosabb!)

- 360-ról mindent lement, ami kell! (ha lehúzom a PC fogja látni, vagy hálózaton kell leszednem?)
- Router kikapcs, vinyók lehúz?
- Új terás rádug, routerről formáz. (valahol volt leírás, azt hiszem)
- Másik vinyó rádug, ha minden fent van, akkor MiniDLNA, és Torrent visszakapcsol?

A torrentből kell valamit visszamásolnom?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#15263) mivamma


mivamma
senior tag

Sziasztok!

Sikeresen megadta magát a routerem, és szerencsére a bolt megszűnt ahova az 5 év garancia szól :W
A hiba a következő:

Wi-fi-n nem tudok csatlakozni hozzá. A vezetékes rész működik rendesen. Gyári firmware van rajta. Az eszközök látják, csak nem tudnak csatlakozni hozzá!

Van ötlete esetleg valakinek?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#15264) donmackó válasza mivamma (#15263) üzenetére


donmackó
őstag

A System tools/system log-ban esetleg nincs valami érdekes bejegyzés?

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#15265) mivamma válasza donmackó (#15264) üzenetére


mivamma
senior tag

Nekem azok az információk nem mondanak semmit ;)
Ha valaki lenne telefonon, sőt inkább Team Viewer-en azt meghálálnám!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#15266) TIT válasza mivamma (#15263) üzenetére


TIT
veterán

Van telószámuk,hívd fel őket,mert bolt nélkül is él a gari.

(#15267) mivamma válasza TIT (#15266) üzenetére


mivamma
senior tag

Köszi, közben újratelepítettem a firmware-t és láss csodát most működik.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#15268) TIT válasza mivamma (#15267) üzenetére


TIT
veterán

Akkor ok.

(#15269) gonorrea


gonorrea
senior tag

Üdv, routeren Vargalex 1.1.7 openwrt van, és openvpn-t szeretném használni:
Ha a képeknek hinni lehet akkor fenn is van, de beállításban szeretnék segítséget kérni, akár pm-ben is:

[kép] [kép]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#15270) suste válasza feco93 (#15261) üzenetére


suste
veterán

a wan tudja fogadni is és továbbítani is, csak szoftveresen van összekapcsolva a LAN-okkal, így egy kicsit lassabb
szóval használható olyan eszköznél ahol nem kell a full sávszél

hotplugra most nincs energiám

a 9092/system/template oldalon hozhatsz létre saját oldalt, amire csinálsz egy p910nd restart gombot, amit aztán át is linkelhetsz a 9093-ra:

01, print-restart.cgi; Print-restart; Print-restart; Printer-újraindítás

web_ui(){
cat << __EOF__
$tbl1<td>$b
$(btn "buttonˇp910nd-restart")$b$b
</td>$tbl2
__EOF__
}
. /*/cgi-bin/bin/variables
header
case "$ACTION" in
"button")/etc/init.d/p910nd restart;web_ui;;
*)web_ui;;
esac
footer

[ Szerkesztve ]

(#15271) feco93 válasza suste (#15270) üzenetére


feco93
tag

Köszönöm!
A héten kipróbálom! :)

(#15272) edeleny


edeleny
őstag

Megint elakadtam!!

Sikerült formáznom, az 1 terás vinyót.
Az USB portra rádugtam, mindkettőt.

Rendszer - csatolási pontok - csatolásipontok-nál ott van, de mégsem jelenik meg fent. megakadtam!

[kép]

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#15273) dredjudge84 válasza edeleny (#15272) üzenetére


dredjudge84
őstag

Én ugyanígy jártam pár hete mint te. Live linux alatt partícionáld meg, de mondjuk ubunt 14.04 legyen, mert a frissebbek nem jól csinálják meg.

(#15274) edeleny válasza dredjudge84 (#15273) üzenetére


edeleny
őstag

De most azt se látja, amit eddig látott!
idáig volt rajta, egy 320 Gb, és egy 1 terás. Most vissza dugom, és nem látja, nem jelenik meg fent!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#15275) Headless válasza edeleny (#15272) üzenetére


Headless
őstag

Az a baj, hogy össze visszaság van ezek között. Egyrészt elérési útvonal alapján van csatolva minden, amiből van sda-tól c-ig. Azt se tudjuk hány hdd van rajta, meg hogy hányat lát a router.

Röviden: káosz van. Törölj minden csatolást, majd UUID alapján csatolj mindent.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15276) edeleny válasza Headless (#15275) üzenetére


edeleny
őstag

UUID alapján, hogy tudom megtenni?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#15277) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!

Wifi jelismétlőnek lehet ezt a routert használni?
Ha igen valaki leirna a pontos menetet mit hol es hogyan kell be es atallitani ?
Köszi mindenkinek a segitseget aki megprobál segiteni nekem !!! :)

( A router nem mokolt,gyari szoftver van rajta )

[ Szerkesztve ]

(#15278) woodworm válasza pusi1981 (#15277) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs ilyen lehetőség, mókolni kell!

[ Szerkesztve ]

(#15279) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Aki ért hozzá, kérem segítsen .

Szakadozott a net ... Wifi folyamatosan ledobál.. Újracsatlakozok.. 10 percig jó. utána ismétlés...
Meguntam... Gondoltam újraindítoma Routert is és a modemet is.

UPC-s net, Vargalex firm-ös DR3600-as link.

Na. újraindítás után viszont egyáltalán nincs net routeren keresztül.
Néha azt írja gépen is , hogy "internet access" de mégsem jön be semmi.
Közben routeren látni, hogy DCHP-t inaktív:

Ha routerba dugok egy kábelt, majd azt a laptopba, akkor sincsen internet...

Volt egy korábbi router backupom, azt is visszaállítottam már, de nem oldotta meg.
Telefonról sem sikerül csatlakozni... :S

szóval, WTF történt ? :(

-.-

(#15280) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Headless! Suste írta korábban, hogy te meg tudnád oldani, a transmission problémámat, amit felvázoltam. Lenne rá mód esetleg?

(#15281) Headless válasza dredjudge84 (#15280) üzenetére


Headless
őstag

Időm nem sok, van mostanság, max mobilról pár perc, de nálam nem jelentkezik a hiba vagyis nem tudok így vele most mit kezdeni.

Pedig autostart transmission megy nálam.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15282) edeleny válasza Headless (#15275) üzenetére


edeleny
őstag

Sikerült vissza állítani az eredeti állapotot!

A külső ház nem bírt az uj terás vinyóval, meg kell várnom az uj házat is :(

Na majd akkor, köszi a segedelmet!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#15283) Headless válasza edeleny (#15282) üzenetére


Headless
őstag

Szerintem nem a házzal lesz gond, hanem a hdd-k táp ellátásával… egy aktív usb hubot próbálnék meg inkább, mint házat.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15284) vargalex válasza ubid (#15279) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Csak így éred el, ha statikus IP-t adsz az eszközöknek? Logban nem látsz semmit?

Alex

(#15285) dredjudge84 válasza Headless (#15281) üzenetére


dredjudge84
őstag

Tehát a lényeg, hogy router restart után nem érem el a transmissiont, amíg nem nyomok a transmission pluginnek egy restartot.

Ha bármi adat kell, elküdöm szívesen.

(#15286) gonorrea


gonorrea
senior tag

Üdv

Megpróbáltam dd wrt fw-t, de nem jött be így visszatettem vargalex 1.1.7-es fw-jét, majd egyből feltettem a backup-ot is! Már ddwrt-nél is láttam, hogy egyik tori oldalamon a torrentek passzív módban futnak (sajnos többi oldalon nem tudom, de valószínű, mert alig töltök vissza, ahhoz képes, hogy eddig szépen ment)

Port nyitás is megcsináltam (backup vmiért nem emlékezett rá):

illetve forgalmi szabályoknál is beállítottam, mégis passzív módban vannak a torrentek még mindig:

Megcsináltam azt is hogy listából kitöröltem, letöltöttem mégyegyszer a fájlt (leellenőrizte), 1 percig azt írta, hogy aktív, majd oldalfrissítésnél már ismét passzív volt!

Tudna valaki nekem segíteni?

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#15287) sec0nd


sec0nd
tag

Sziasztok!

suste/headless@OpenWrt@0.8.2 Barrier Breaker 14.07 firmware van a routeremen, ami jól működik, ezúton is köszönet érte.
Érdemes a mentésként elérhető frissítéseket feltenni, vagy ezek még nem stabilak?
A beállítások megmaradnak, vagy elvesznek utána?
:R

(#15288) suste válasza sec0nd (#15287) üzenetére


suste
veterán

(#15289) sec0nd válasza suste (#15288) üzenetére


sec0nd
tag

Köszönöm, de ebbe futottam bele és nem találtam megoldást:
URL: http://susteopenwrt.ipdns.hu/Openwrt_Barrier_Breaker/TP-LINK-TL-WDR3600-V1//Openwrt_Barrier_Breaker/TP-LINK-TL-WDR3600-V1/suste-OpenWRT-BB-0.8.1-tl-wdr3600-v1-squashfs-sysupgrade.md5'>suste-OpenWRT-BB-0.8.1-tl-wdr3600-v1-squashfs-sysupgrade.md5</a></strong><br /><small>modified: Thu, 01 Dec 2016 17:31:04 GMT<br />application/octet-stream - 0.03 kbyte<br /><br /></small></li></ol><hr /></body></html>
MD5_url:http://susteopenwrt.ipdns.hu/Openwrt_Barrier_Breaker/TP-LINK-TL-WDR3600-V1//Openwrt_Barrier_Breaker/TP-LINK-TL-WDR3600-V1/suste-OpenWRT-BB-0.8.1-tl-wdr3600-v1-squashfs-sysupgrade.md5'>suste-OpenWRT-BB-0.8.1-tl-wdr3600-v1-squashfs-sysupgrade.md5</a></strong><br /><small>modified: Thu, 01 Dec 2016 17:31:04 GMT<br />application/octet-stream - 0.03 kbyte<br /><br /></small></li></ol><hr /></body></html>
Downloaded file's MD5SUM:
Original MD5SUM:

MD5sum didn't match, file deleted.

Nekem úgy tűnik, mintha egy korábbit szeretett volna letölteni, csak ez van a listában.
Ezt leszedve jó lesz: 0.8.3-repair-UTF8.tar.gz majd ezután a 0.8.3.x-ek? Ehhez nem találok MD5-öt.

[ Szerkesztve ]

(#15290) suste válasza sec0nd (#15289) üzenetére


suste
veterán

Fuss neki mégegyszer a linknek, olvass, értelmezz...ezek nem fw-k...

(#15291) sec0nd válasza suste (#15290) üzenetére


sec0nd
tag

Lucy-ból sikerült, köszi az egyik readme megzavart...

(#15292) feco93 válasza feco93 (#15271) üzenetére


feco93
tag

Megcsináltam viszont valamit nagyon el rontottam s nem is működik.
A template fülön a Create shell script based webpage to www_suste beírtam amiket írtál létre is hozta a Mypage mappát és benne a is van a printer restart lap.
Ezt a fájlt meg kerestem a webcommanderben és így szereztettem át.

#!/bin/sh
###902MYPAGE;./nyomtato_restart.cgi;asd;nyomtato reset;asd;asd
web_ui(){
$(sel ewp "$(ls /etc/init.d|grep uhttpd_ |grep -v uhttpd_suste)") `btn ewpdˇDelete`$b$b<!/td>$tbl2$tbl1<!td><!h3>WEB FILE SERVER $b$b Link Own folder to \"LuCI\" or custom web folder: $b $(sel LOF "$(ls /mnt|awk '{print "/mnt/"$1}')$cm") -link-> $(sel LTF "$(ls /|awk '/www/{print "/"$1}')$cm") `btn "Link"`<!/h3>(Call: 'https://ddns_or_ip/my_folder' - NO PASSWORD!)$b$b<!/td>$tbl2"
cat <!<! __EOF__
$tbl1<!td>
<!h3>Template Function: `btn "button_commandˇButton Name"`<!/h3>
<!i>-Funkció leírása --> Gomb név<!/i>
$b$b
<!textarea $ro_ta>
`dash 13`
!Edit these!:
`dash 13`

"nyomtato_restart.cgi" = script file name: 1.=in www folder, 2.= in www_9093 folder, (99 = position on index webpage),

"nyomtato reset" = webpage name (on the webpage): 1.= in index webpage, 2.= template webpage
"Minta cím",

"Tab" = webpage tab name (on the webpage),

"web_ui()" = don't edit title!
"web_ui()" {} = it's responsible for show html webpage,

"Template Function:" = description of task to be executed (on the webpage),
"Funkció leírása",

"button_command" = the command that the button launches (in the script): 1.= button function, 2.= function call,

"Button Name" = button name (on the webpage)
"Gomb név",

"test_function()" = thes function called by "button_command" (in the script),
"test_function()" {} = executed script

"Install to 9093:" = don't edit title!

"install()" = don't edit title!
"install()" {} = don't edit!

web_ui(){
cat <!<! __EOF__
$tbl1<!td>$b
$(btn "buttonˇp910nd-restart")$b$b
<!/td>$tbl2
__EOF__
}
. /*/cgi-bin/bin/variables
header
case "$ACTION" in
"button")/etc/init.d/p910nd restart;web_ui;;
*)web_ui;;
esac
footer

S ha megnyitom a 9092/cgi-bin/print-restart.cgi akkor ezt írja:
Bad Gateway

The process did not produce any respons

Viszont olyan jól sikerült az átállítás hogyha csak annyit írok be hogy ip:9093 vagy ip:9092 akkor nem hozza be a fő oldalt. Esetleg ötlet hogy mit rontottam el? Vagy tud valaki küldeni másolatot az index.html fájlról?

(#15293) suste válasza feco93 (#15292) üzenetére


suste
veterán

a szerkesztést nagyon elrontottad!
amit én bemásoltam az majdnem a teljes tartalom, csak az első 2 sort kellett volna meghagyni
tehát a web_ui résztől kellett volna kicserélni az egészet
ha mást nem szerkesztettél, akkor a főoldalt nem ronthattad el, vizsont maga a 2. sor nem úgy néz ki, ahogy én megadtam a paramétereket (01, print-restart.cgi; Print-restart; Print-restart; Printer-újraindítás)
szerintem jobb lenne ha újra kezdenéd az egészet
tedd fel a mentést újra, stbstb

(#15294) feco93 válasza suste (#15293) üzenetére


feco93
tag

Javítottam minden tökéletesen működi!

Köszi!

(#15295) gonorrea válasza suste (#15293) üzenetére


gonorrea
senior tag

Szia felraktam a te fw-det a routerre, 0.8.1. Majd a leírásod alapján először a 0.8.3-repair.tar.gz csomagot (dátum nélküli), majd utána az utolsó 0.8.3.1-repair-(dátum).tar.gz csomagot, de nem látom a fejlécben hogy lenne változás! Minden frissítés után router újraindult. Valamit nem jól csinálok?

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#15296) suste válasza gonorrea (#15295) üzenetére


suste
veterán

Mert nem a luciban lesz változás, hanem a 9092-n!

(#15297) gonorrea válasza suste (#15296) üzenetére


gonorrea
senior tag

:R

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#15298) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

HeadLess írtam privit. :)

(#15299) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok!
Abban szeretném kérni a segítségeteket , hogy hogyan tudnám a transmissiont időzíteni.
Szeretném ha estére kikapcsolna és nem menne a vinyó (elég hangos)és reggel meg visszakapcsolna.
Előre is köszönöm a segítségetek.

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#15300) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Valaki tudna ajánlani egy free dns kiszolgálót? Eddig a no-ip-t használtam, de mostanában nem működik rendesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.